Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LightScribe

Hozzászólások

(#801) Zoli2 válasza Hideyoshi (#800) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Shurething-ből írtad? (Elvileg mindegy volna)

Milyen hányas patch van fent?

[Szerkesztve]

(#802) krumplibogár


krumplibogár
csendes tag

Sziasztok!

Lehet hülye a kérdés: létezik olyan bolt ahol vállalnak lightscribe/labelflash készítést, csupán egy lemezt szeretnék így megcsinálni, emiatt meg nem akarok venni egy ilyen képességekkel megáldott meghajtót...

(#803) Hideyoshi válasza krumplibogár (#802) üzenetére


Hideyoshi
tag

Merrefele leledzel úgy álatlában? :D

Egy nap 24 órából áll, egy rekeszben 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!

(#804) janos80


janos80
senior tag

sziasztok

milyen programot hasznaltok a rajzolashoz? nekem van egy nec nd-4571A irom,es a neroval az istenert nem akar rajzolni normal oldalra,hanem az adatoldalra rajzol :D
tud valaki valami jotanacsot adni,azon kivul.hogy dobjamki a ma vasarolt irot?

email:janos8@freemail.hu

(#805) Winner_hun válasza janos80 (#804) üzenetére


Winner_hun
félisten

surething

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#806) janos80


janos80
senior tag

sziasztok

van itt valaki aki tudna neked segiteni LabelFlash ugyben? szoval az a problemam,hogy fogalmam sincs hogy mivel es hogyan csinaljam! :)
segitsegeteket elore is koszi

udv
Janos

(#807) lazydog válasza janos80 (#806) üzenetére


lazydog
addikt

Szerintem csináld a legfrissebb Nero-val, Labelflash DVD lemezre, és működni fog.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#808) janos80 válasza lazydog (#807) üzenetére


janos80
senior tag

oh. basszus. en lightscribe lemezt vettem :(

(#809) janos80


janos80
senior tag

egyebkent az miert van,hogy a lemez adat oldalara is rajzol?

udv
Janos

(#810) lazydog válasza janos80 (#809) üzenetére


lazydog
addikt

Mert ez egy ilyen ügyes író. Viszont csak DVD-re tudja ezt, CD-re nem.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#811) Márton


Márton
nagyúr

Mikor jönnek már a szines lemezek ide?
Tavaszra igérték..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#812) krumplibogár válasza Hideyoshi (#803) üzenetére


krumplibogár
csendes tag

leginkább Pesten...

(#813) bearchaser77


bearchaser77
csendes tag

sziasztok.

azt hiszem lenne egy ''kisebb'' gondom az ls írással. van egy lg GSA-H20L-es ls ''képes'' íróm. sajnos az írási képességét bizonyos lemez típusoknál nem hajlandó megmutatni, lásd hp lemezek. ha fel ismeri a lemezt, akkor meg elrontja az írást. ez már a második ilyen íróm, sokadik kábelem, meg volt rajta a firmware frissítés, mit lehet még csinálni? van valakinek ötlete?

zsolti

[Szerkesztve]

Gigabyte ga-ma 790X DS4; amd phenom 9550@2800; geil 2*2GB 1066@1016Mhz; gigabyte ati radeon 4850, Samsung 320Gb SATA 2, pioneer DVR 216D DVD

(#814) Kicsirics77 válasza bearchaser77 (#813) üzenetére


Kicsirics77
veterán

mek kellene nézni hogya lemez belső oldala ahol az zazonosító van nem-e koszos vagy halvaány ha ez sem segít akkor no ötlet

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#815) bearchaser77 válasza Kicsirics77 (#814) üzenetére


bearchaser77
csendes tag

ezt is számításba vettem már, minden a háttérben futó alkalmazást kikapcsoltam. én megakadtam vele. egy kérdésem még lenne, használja ezt a típust valaki olyan gépen amin avast van telepítve mint víruskereső?

Gigabyte ga-ma 790X DS4; amd phenom 9550@2800; geil 2*2GB 1066@1016Mhz; gigabyte ati radeon 4850, Samsung 320Gb SATA 2, pioneer DVR 216D DVD

(#816) joci2000


joci2000
aktív tag

üdv mindenkinek.

meg tudja mondani vki mi a különbség lightscribe és a labelflash között?
mod: esetleg csak 2 cég külön nevű ua célt szolgáló cucca?

meg arra is kiváncsi lennék, h. hogyan müxik ez a címkézés, azaz mind2 oldalra lehet rajzoltatni ha jól tudom. Milyen spéci dvd-k(disc, drive) kellenek hozzá? Esetleg milyen soft?

Azt tudom, h. ha a dvd nem adatréteg felére rajzolok, ahhoz spec dvd lemez kell. de mi a helyzet a másik oldallal? Mind1 milyen a dvd lemez, vagy ahhoz is spéci kell? és író szempontjából? Azt vágom, h. a nem adatréteg rajzoláshoz spéci író kell, ami tudja a technológiát, de az adatréteg rajzolásnál mi a helyzet? ahoz normál dvd író is elég?

előre is thx a helpet :R



[Szerkesztve]

(#817) lazydog válasza joci2000 (#816) üzenetére


lazydog
addikt

A LightScribe csak a hozzávaló CD-n és DVD-n működik, csak a címke oldalon. A hozzávaló lemez olcsóbb, viszont kevésbé tartós, hosszabb ideig tart a rajzolás, gyengébb a minőség.
A LabelFlash csak DVD-n létezik. Speciális DVD címke és adat oldalára is lehet rajzolni, közönséges írható DVD esetén csak az adat oldalra lehet rajzolni, ha van legalább 500 MB szabad hely (ezt szokás disc@2-nak is nevezni). A speciális lemez drágább. és csak DVD-n használható.
Mindkettőhöz erre alkalmas DVD író is szükséges.

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#818) joci2000 válasza lazydog (#817) üzenetére


joci2000
aktív tag

:R

(#819) Hideyoshi válasza bearchaser77 (#813) üzenetére


Hideyoshi
tag

Ez a LG H20-as egy kalap bikaf*s. 13 lemez után beadta a kulcsot. :O Még szerencse, hogy gariba azonnal cserélték. De mit tegyek, ha csak ezt a szutykot lehet itt kapni... :(((

Egy nap 24 órából áll, egy rekeszben 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!

(#820) Hideyoshi válasza joci2000 (#818) üzenetére


Hideyoshi
tag

LabelFlash lemezt egyelőre csak a Fuji gyárt és olyan 5-600.-/db.

Íróban pedig a NEC gyárt ilyet. Onnan ismered fel, hogy a típusszáma 1 re végződik a LabelFlasht tudóknak.

Pl NEC-4571.

Egy nap 24 órából áll, egy rekeszben 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!

(#821) Winner_hun válasza Hideyoshi (#819) üzenetére


Winner_hun
félisten

BenQ, z0tya-t keresd meg: [link];)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#822) Hideyoshi válasza Winner_hun (#821) üzenetére


Hideyoshi
tag

Köszi. Most megvárom mit csinál az új.

Kicsit off: épp ma nézegettem a fórumokat, láttam a házad Mester :R

Egy nap 24 órából áll, egy rekeszben 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!

(#823) Winner_hun válasza Hideyoshi (#822) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kösz:B:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#824) wolverin


wolverin
csendes tag

Hali. Végre egy forum ahol a LS írókkal foglalkoznak. Kérlek segítsetek, vagy erősítsetek meg:Van egy LG4166B írom, és egy Nero7 progim. Na a gond az hogy a kettő nem is találkozik a gépen. A tünetek az alábbiak: a LSh. exe telepítése után a Cover Di. megnyitom, és a beállítások menüben van egy Light Scribe fűl, ahol az alapértelmezett író ablakban nincs semmi, és nem is lehet berakni semmit. Olyan mintha nem ismerné fel az írót. Az LG-nél egy mokus azt mondta hogy az író csak a nero6.6.1.4 műkszik. Valami okosság

(#825) Winner_hun válasza wolverin (#824) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link]
[link]
[link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#826) Kicsirics77 válasza wolverin (#824) üzenetére


Kicsirics77
veterán

hát mondjuk én kaptam hozzá szoftvert és azzal megy rendesen
szerintem az agyon szériálozott néró lehet az oka
teljesen le kell takarítani és feltenni a 6.6.1.4 verziót és keres hozzá olyan serialt ami 1A25-tel kezdődik és láss csodát menni fog

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#827) lazydog válasza wolverin (#824) üzenetére


lazydog
addikt

Tedd azt, amit Kicsirics77 ajánlott.
A Nero oldaláról szedd le a kitakarítására készült programot, úgy még könnyebb lesz.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#828) Tatoo6


Tatoo6
csendes tag

Üdv!

A Nero 7 Ultra-val lehet Lightscribe-ot írni?

(#829) lazydog válasza Tatoo6 (#828) üzenetére


lazydog
addikt

Szerintem igen.
A LabelFlash-t legalábbis biztosan tudja, miért az LS lenne kivétel. Lényeges, hogy tiszta Windows-ra telepítsd, de legalábbis ne a sokadik fajta Nero után. Ha mégis ez a helyzet alapos takarítás után csináld, pont erről szólnak az előző h.sz.-ek..

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#830) wolverin


wolverin
csendes tag

Szeva. Na megvan az első nyomtatásom. A Nero 6.6.1.3 verzio feltelepítése után megjelent a Cover D-ben az ikon majd borítótervezés,és nyomtatás.Minden macera nélkül.
azomban Winner tanult kollega linkjeinek igazat adva vagy kétszer nyomtatok, vagy másik szerkeszőt használok. Mindazonáltal nem tudom,hogy mért csak a 6.-os verzionál kezdett el működni nekem. Továbbá mély alázattal szeretném megemlíteni, hogy a forumokban való keresgélés közepette észrevettem hogy egyesek elfelejtik hogy mindenki az alapoknál kezdi, mint én is. Ha azért van a fórum hogy a problémákra megoldást találjanak a felhasználók, és érdeklődnek, ne kezeljük le öket. Mégegyszer örök hála és köszönet. Uff én beszéltem

(#831) Winner_hun válasza wolverin (#830) üzenetére


Winner_hun
félisten

Továbbá mély alázattal szeretném megemlíteni, hogy a forumokban való keresgélés közepette észrevettem hogy egyesek elfelejtik hogy mindenki az alapoknál kezdi, mint én is. Ha azért van a fórum hogy a problémákra megoldást találjanak a felhasználók, és érdeklődnek, ne kezeljük le öket.

Bele kellett volna olvasni a topikba, hamár megvan a fórum:U A linkek is ebből a topikból valóak. Sokszor (nagyon sokszor) le lettek ezek az infók írva;)

Amúgy szívesen;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#832) Márton


Márton
nagyúr

Kéne írnom jópár (!) cd-t cimkézve.
A kontrasztnovelo progi felrakasa utan 28 perc egy dvd gravirozasa.
A cd-e rovidebb? Mert ha nem, nem vallalok be ennyi lemezt.
De ha csak 10 perc, akkor esetleg..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#833) Dave™


Dave™
nagyúr

Sziasztok! Vista Beta 2 alatt esetleg használ vki LS-t? Mert az LS szoftver nem nagyon aaródzik felmenni rá... Köszi!

(#834) lazydog válasza Márton (#832) üzenetére


lazydog
addikt

Lassú munkához idő kell! :B
Ez bizony ennyi, vagy még hosszabb időbe kerül. A LabelFlash körülbelül kétszer gyorsabb ettől, és elég egy menet a kontrasztos képhez, viszont CD-re nem működik.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#835) Márton válasza lazydog (#834) üzenetére


Márton
nagyúr

Még hosszabb? Úgy érted cd-t tovább ír, mint dvd-t? :Y

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#836) Dave™ válasza lazydog (#834) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ennél nem hosszabb, 28 a max, és az új patch-el elsőre is olyan kontrasztos, mint előtte kétszeres gravírral. Így szummázva szerintem megéri felrakni.

(#837) lazydog válasza Márton (#835) üzenetére


lazydog
addikt

Nem tudom meddig írja a CD-t, nincs ilyen íróm. Annyit tudok róla, amit fórumokon olvastam.
A hosszabb arra vonatkozott, akár 45 percig is eltart, ha két, vagy háromszor írod, mert szebb képet akarsz.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#838) Dave™ válasza lazydog (#837) üzenetére


Dave™
nagyúr

Viszont örömmel jelentem, ezentúl egyszer is elég megírni, mert 1 perccel hosszabbodott az írás (27->28), viszont kétszer olyan kontrasztos lett, nincs szükség második írásra. :)

(#839) Márton válasza Dave™ (#838) üzenetére


Márton
nagyúr

De ez csak az 1.2-es lemezekkel müködik, nem?
Igaz, nem is kapok már másmilyet.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#840) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Naszóval itt a nagy keszekuszaságban:
Kontrasztnövelővel egy full DVD 40 perc.
Az nélkül kb 25
CD-re NEM használható a kontrasztnövelés, ott többször kell gravírozni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#841) Tatoo6


Tatoo6
csendes tag

Üdv
Szeretnék írni Nero 7 -el lightscribe-ot de a nero cover designer-be sehgol nincsen az az ikon ahol ezt lehetne írnimi lehet a gond? Telepítsem újra a Nero-t?

(#842) Winner_hun válasza Tatoo6 (#841) üzenetére


Winner_hun
félisten

olvass vissza néhány hozzászólást, meg fogod találni a választ;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#843) Sada88


Sada88
aktív tag

huh levagyok maradva na de majd visszaolvasok mi folyik itt :)

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#844) Dave™ válasza Winner_hun (#840) üzenetére


Dave™
nagyúr

az én 28 percem cd-re vonatkozott, dvd-t nagyon ritkán szoktam, és a jelek szerint valamit még is vonatkozik rá is, ugyanis pont olyan szép (talán még picit szebb is) most egy gravírozással, mint előtte kettővel.

(#845) Winner_hun válasza Dave™ (#844) üzenetére


Winner_hun
félisten

Aha. Már csak az a baj, hogy én teljesen elvesztettem a fonatat:O Pl nem értem, hogy Neked a 27 percből hogy lett 28, mit használtál, hogy 2x kontrasztosabb lett:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#846) Márton válasza Winner_hun (#845) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem igaz. Nézz utána!
Nekem fennt van a kontrasztnövelő utility, és 29 perc a full dvd gravír.
És kontrasztos! A lemez cimkéjén ott virit az 1.2-es verziófelirat.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#847) Tatoo6


Tatoo6
csendes tag

Azt olvastam az előző irományokban, hogy a nero 7 csak a labelflash-t támogatja, ezek szerint a lightscribe-hoz kell egy külön progi?

(#848) Kicsirics77 válasza Márton (#846) üzenetére


Kicsirics77
veterán

melyik kontrasznövelő utility-t használod mert bármit csinálok nem lessz elég kontrasztos? :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#849) Sada88 válasza Márton (#846) üzenetére


Sada88
aktív tag

érdekes nekem kontrasztnővelővel 43perc :) vagy valami újdonság van?=)

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#850) Winner_hun válasza Márton (#846) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jahogy van 1.2
Na ezért nem értettem:o

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  LightScribe
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.