Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zola007


Zola007
veterán

Let's play!

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#2) bajnokpityu válasza Zola007 (#1) üzenetére


bajnokpityu
félisten

piros chiron összerakásra vár :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#3) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4) sloja


sloja
tag

Találtam néhány raktárat [link] [link] az Alin, akik Spanyol országból szállítanak Lepint. Szerintetek ezekbe kevésbé kötnek bele a jogvédők?

(#5) Fr0z3n válasza sloja (#4) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Mivel se vám és áfa, senki nem fog bele nézni, hogy mit kapsz.

(#6) UberMutant


UberMutant
őstag

tipp , hogy honnan érdemes 15008 modular épületet rendelni?
amiket alin találtam,mind DHL-es, azt meg kihagynám.

vagy milyen módszerrel kerülitek el a zaklatást?

(#7) Fandango


Fandango
veterán

Szerintem szerencsésebb lenne ez a topik cím:

Lepin és társai (avagy minden ami nem Lego)

Mivel nem csak a Lepin gyárt Lego utánzatokat, és akkor elfér minden ide ami olyan.

Nekem például Star Wars figurákból van 11db

[ Szerkesztve ]

(#8) Ciccuka válasza Fandango (#7) üzenetére


Ciccuka
veterán

Lepin és más építőkockás játékok

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#9) zsuha


zsuha
aktív tag

Itt folytassuk ezt :
@ macilaci78: Dehogyis, egyszerűen csak sokkal jobb lett a molding, jobban illeszkednek az elemek, jobbak a matricák, minifigek, üvegek, az elemek kevésbé karcosak stb.
@NGA, jah hát aki később eladni akarja, annak legot éri meg venni, ez egyértelmű. De én nem eladásért veszem, hanem összerakni/dísznek :) Főleg nem azért hogy becsapjak másokat ha el akarnám adni, szal jah, szomorú, hogy te ilyeneket tapasztalsz.
Ez a piacon hamis figura elkobzás elég viccesen hangzik, ugyanis a minifig gyártás sem törvénybe ütköző :D Csak az intellektuális jog koppintása, ami igen, valóban, jogosan vet fel etikai aggályokat.

(#10) DJGABI válasza zsuha (#9) üzenetére


DJGABI
addikt

+1 bár még nem vettem ilyet de szerintem magáért az építés élményéért megéri. plusz nem tudom mennyire divat még gyerekeknél, de azt látom inkább a felnőttek legóznak mostanában. arra meg gondolom tök oké a lepin is hogy ne a 200k-s millenium falcont kelljen megvenni (egyébként ez felfogni nem tudom, értem én jogdíj meg stb... de tényleg csak fröccsöntött műanyag darabok...)

[link] unokatesó karácsonyra ilyen r2d2-t másolatot kapott, nekem őszintének tűnt az öröme. ennyi

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#11) Fandango válasza DJGABI (#10) üzenetére


Fandango
veterán

Lego-nál kicsit összetettebb a dolog annál, hogy csak fröccsöntött műanyag, de az se mindegy milyen műanyag és milyen minőségben kidolgozva. A jogdíj mellé még jön a szabadalmi díj, mert azt ki is kellett találni, hogy legyen megépíthető.

Ettől függetlenül eléggé túl van árazva szerintem is, ahhoz meg bőven jó a Lepin és társai, hogy egyszer összerakjam, és nézegessem a polcon.

(#12) tomazin válasza Fandango (#11) üzenetére


tomazin
veterán

szabadalmi díj

nincs már szabadalma rá a legónak.

(#13) maross válasza tomazin (#12) üzenetére


maross
veterán

de az altala kitalalt sokdarabos epitmenyekre/jarmuvekre/stb gondolom van valami védelem. lepin&co ezeket is koppintja zsinorban.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#14) Nayrobi


Nayrobi
őstag

A másik topikban említve lett, hogy az aliról rendelt lepinek sokszor nem azok, hanem a másolat másolata. Honnan érdemes "eredeti" lepint rendelni, ahol tényleg azt is küldik ki?

(#15) Fandango válasza tomazin (#12) üzenetére


Fandango
veterán

Mire nincs?

De hogy jobban értsd, azt kell megfizetni, hogy kifejlesztették, kitalálták hogy lehet megvalósítani az adott kész terméket.

(#16) Ghard


Ghard
őstag

Aliról DHL-el biztosan megvámolják a lepint?
EU raktárban sajnos még nem láttam ezt a volvo szettet.

[ Szerkesztve ]

(#17) g_g_g


g_g_g
őstag

Ezt a Puff Pig márkát ismeri valaki? Valamiféle tapasztalat róla?

(#18) Fr0z3n válasza Ghard (#16) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Biztos. Sőt, ha peched van, még el is kobozzák és jön valami ügyvédi levél 50k büntetéssel.

(#19) zsuha válasza Nayrobi (#14) üzenetére


zsuha
aktív tag

Szia, én eddig csak egy privát eladótól rendeltem lepint.
Kínai srác, Jeremy a beceneve, elég jól nyomja. Lepin és hasonló építőkockák küldésével foglalkozik. Redditen jó reputationt szerzett, kiérdemeltee az emberek bizalmát. Ismeri az összes szettet, bármit le lehet vele beszélni. Kicsit vicces srác, jól megy neki az angol, és maximálisan megbízható. Kínában a lepin gyár körzetében lakik, konkrétan.
Előnyei:
Alinál olcsóbb (kb. 10%-kal), valóban lepint küld (nem gagyibbat mint alin sokan), általában trackinges DHL-lel, és paypallal lehet neki fizetni. Paypal pedig buyer protection-os.
Redditen itt találsz róla infot: [link]

Én már sok lepin szettet rendeltem tőle, mindig minden rendben volt. Használati útmutatóval küld, természetesen eredeti doboz nélkül.

Ha ez meggyőzött akkor whatsappon vedd fel (száma a linken), és ott beszélj vele (NE emailben irj neki, emailre ritkán válaszol már mert annyira elfoglalt). Van egy weboldala is (lásd a linken), az viszont nem tartalmaz minden szettet, amit szállítani tud, inkább csak nézegetés-képpen ajánlom.

Tudom még ajánlani Loy Chent, ő szintén egy kínai privát eladó, aki újabban kezdte ugyanazt a bizniszt, mint Jeremy, és róla is jókat írtak. [link] Neki is van weboldala, de vele is chaten beszélj/rendelj inkább.

[ Szerkesztve ]

(#20) zsuha válasza Fr0z3n (#18) üzenetére


zsuha
aktív tag

Szia, téged mint LEGO fant, megkérnélek, hogy ne offold szét ezt a topikot baromságokkal. A negyede sem igaz annak, amivel itt hülyítesz. De ha csak poénkodtál, akkor :DD
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#21) tomazin válasza maross (#13) üzenetére


tomazin
veterán

az lehet jogdíj, de nem hiszem, hogy minden egyes űrsiklóakármit szabadalmaztatnának.

Fr0z3n: ez nagyon jó, de eddig 3 különböző forrásból olvastam, hogy nincs jogalapjuk. neked van valamid ami alapján ezt állítod?

[ Szerkesztve ]

(#22) Ciccuka válasza Ghard (#16) üzenetére


Ciccuka
veterán

[link] [link] European Direct Mail

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23) Ghard válasza Fr0z3n (#18) üzenetére


Ghard
őstag

Ebben csak az a szomorú, hogy van aki be is fizeti ennek a pofátlan bandának. Értem én, hogy fáj nekik a másolat. De levelezzenek a kínaival akkor, vagy ügyvédi iskola mellett kínai nyelvtanfolyamra nem futotta nekik? Jogilag amúgy sem kérhető számon a megrendelőn az, amit leírnak a levélben.

Na mindegy. Amúgy ha a lepin készletből hiányzik pár darab, azt a legotól tudjátok kérni ingyen elvileg ;]

(#22) Ciccuka
3db lepin szett van összvissz.

[ Szerkesztve ]

(#24) zsuha válasza Ghard (#23) üzenetére


zsuha
aktív tag

Nincs semmiféle elkobzás és ügyvédi levél, a kérdéses komment egy poén.

[ Szerkesztve ]

(#25) Fr0z3n válasza zsuha (#20) üzenetére


Fr0z3n
őstag

1, nem vagyok lego fan, nekem semmi bajom a lepinnel decool és társaival. Van nekem is.

2, nem egy ilyen poszt van Fb lepin csoportba. Az is hülyeség?

(#26) zsuha válasza Fr0z3n (#25) üzenetére


zsuha
aktív tag

1. ok, sry. (nem tudtam eldönteni)
2. nem tudom, ilyenről még nem olvastam (nem vagyok a csoportban), de az elkobzás is, főleg a büntetés nagy bullshitnek/átverésnek hangzik. Egyébként érdekelne ki mit írt erről, fb csoport linket tudsz küldeni? nem találom neten.

[ Szerkesztve ]

(#27) Ghard válasza zsuha (#24) üzenetére


Ghard
őstag

Azt hiszem erre mondják, hogy viccnek durva lenne. Szóval igaz. [link]
A bírságot nem kell kifizetni, de a csomagot tényleg elkobozzák ha jól tudom.

(#28) Fandango válasza Ghard (#27) üzenetére


Fandango
veterán

Ez tényleg durva. :Y :Y

(#29) bajnokpityu válasza Fr0z3n (#25) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Azért a fb csoport eredetileg kb kereskedők hirdetési felülete volt. Biztos h volt ilyen, sajnos más kínai terméknek is volt ügyvédi vonzata, de reméljük kicsit felül reprezentált az a para.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#30) Nayrobi válasza zsuha (#19) üzenetére


Nayrobi
őstag

Köszönöm a részletes választ!

(#31) zsuha válasza bajnokpityu (#29) üzenetére


zsuha
aktív tag

Az ügyvédi levél egyértelműen kamu. Sőt, van egy tippem, hogy ráadásul olyan értelemben kamu, hogy a srác az egészet kitalálta azért hogy kevesebben rendeljenek lepint, és neki nagyobb biznisz legyen jofogason árulni itthon.
Nincs semmi részletes info benne, se trackingrol kép, se az ügyvédi iroda neve (az is ki van takarva), meg olyanok vannak benne, hogy te írj kérelmet hogy semmisítsék meg a csomagot... :D

@Nayrobi: nm

[ Szerkesztve ]

(#32) bajnokpityu válasza zsuha (#31) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem ott kezdett el sántítani, h pont ilyen levelet küldtek anno pár emberkek anno, akik krekkelt szoftveres autódiag kábelt vettek. utóbbinál teljesen egyértelmű volt, hogy aki rendelte nem is tudhatott a szoftverről, ráadásul, ha nem használod, bárhány krekkelt cd-d lehet, ott se volt semmi jogalap.

nomeg ha egy valódi ügyvéd vérszagot érez, az nem 50eről küld ki levelet, majd kiegyezik 25be. jobb ügyvéd óradija nem jön ki ennyiből.

rohadt gyanús, h valaki a dhl-nél leadhatja a drótot.

eszembe jut 20évvel ezelőtti ismerős féle biznisz. csinált sexjátékos webshopot. semmit se küldött ki, csak elrakta a pénzt. mondván úgyse fog reklamálni, hogy nem jött meg a vibri.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#33) st6969 válasza zsuha (#31) üzenetére


st6969
őstag

Lego ügyfélszolgálaton megmondják, hogy kamu vagy nem ;]

(#34) tomazin


tomazin
veterán

Tájékoztatom, hogy a bitorlóval szemben...amelyben a bíróság a jogsértő felet többek közt nyilvános elégtétel adására....

Ez egy vicc. Konkrétan rendőrségi feljelentést kellene tenni csalás vádjával.
De gondolom az sem véletlen, hogy minden adat ki van takarva.

[ Szerkesztve ]

(#35) Ghard


Ghard
őstag

Egész jónak tűnik ez a tank:
KAZI 995pcs Century Military Panzer King Tiger $21.72

(#34) tomazin
artisjus is egy vicc, mégis létezik :)

(#36) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Ez milyen lehet?
Xiaomi M rabbit building block mine truck

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#37) Ghard válasza Ciccuka (#36) üzenetére


Ghard
őstag

Biztos jó és máshol sem láttam olcsóbban.

Viszont én ezt venném. A maradék 10esből meg valami kisebb szettet. pl Scooby Doo vagy Cross Bike

(#38) Fr0z3n válasza Ghard (#37) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Az a scooby doo nagyon jó, meg a többi is a témában. Játszható is, meg dísznek is. Gyermekkori emlék 😊

(#39) Ghard


Ghard
őstag

Az egyik aliexpress-es bolt a 63 dolláros Volvo (2018) szettet elárazta 30-ra. Rendelés után könyörgött, hogy töröljem a rendelést, ad kedvezményt is. Elfogadtam amit ajánlott. :)

DHL meghozta 4 nap alatt, plusz költség/ügyvéd nem volt.

(#40) Fandango válasza Ghard (#39) üzenetére


Fandango
veterán

60 dollár kedvezményt adott?

(#41) Ghard válasza Fandango (#40) üzenetére


Ghard
őstag

63 helyett 60-ért adta és adott mellé még egy M méretű motort.

(#42) dvtkfan válasza Ghard (#41) üzenetére


dvtkfan
senior tag

És jó amúgy a szett? Össze lehet rendesen rakni?

Samsung Galaxy S23 Ultra -- Xbox Series X -- Asus ROG G551

(#43) Ghard válasza dvtkfan (#42) üzenetére


Ghard
őstag

Képek

2db hibás elem volt, hiányzó egy sem. A meghajlott fogas híd nem volt gond, de a kis szürke elem lyuka igen. Ezt pótoltam másik lego szettből. Egyébként az eladók nagy része pótolja a hibás elemeket 1x, ha vásárlás után szólsz nekik.
Hát az összerakás nem volt hibátlan. Olyan értelemben, hogy a lego technic szettek azért kellemesen össze szoktak pattanni. Itt az elemek közel fele szorult, nehezen csúszott a helyére. A sok kis kék csapot inkább egy másik darabbal nyomtam a helyére. Egyszer összerakni nem probléma. De aki szeretne vele játszani is, szétszedni, folyamatosan átépíteni, annak nem ajánlom. Állítólag a Decool technic szettek jobbak, ez igaznak tűnik. Csak abból elég kevés típus van.
A mozgó alkatrészek nem mozognak könnyen, pedig ahol lehetett lazára hagytam. Akinek ez gond, a lego oldaláról összeválogathatja a cserélendő részeket. Pár ezer forintból kijön.
Kinézetre viszont teljesen rendben van, a matricák is szépek. Építés közben mondjuk láttam az elemeken kisebb karcokat, sárga elemen fekete karcokat. Gondolom az ömlesztett szállítás miatt, meg Kínában sincs kipárnázva a gyártósor. De a polca feltéve ezek nem látszanak. A szoros elemek miatt masszívan egyben is marad.

(#44) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Én ezt néztem ki magamnak. Nemtom milyen lehet...

(#45) Ghard válasza KaiotEch (#44) üzenetére


Ghard
őstag

Ruszki videó van róla :D

(#46) bkercso


bkercso
nagyúr

Lehet vásárolni a Xingbao-tól is. Lepin alkatrészekből építkezik, a terveket azonban veszi és nem ellopja. Kifejezetten szép készletei vannak szerintem! Egy X19-et be is újítok hamarosan.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#47) wrrs


wrrs
tag

Sziasztok!
Nekem csak Lego-m van, de az ott nem lévő moduláris épületek miatt agyalok a Xingbao Maritime museum szetten. Tudtommal Lepin kockákból áll, de az érdekelne, hogy valaki meggyőzne arról, hogy ez a Lepin tényleg jó-e? Azért 40ezer egy Lepin szettért sem olcsó, ráadásul értéke se nagyon marad az összerakás után. Tudom-tudom, vegyek egy kisebb szettet, de más nem igazán érdekel, csak a modulárisok. Minden tapasztalat érdekel, főleg ha valakinek van konkrét összehasonlított tesztje. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#48) UberMutant válasza wrrs (#47) üzenetére


UberMutant
őstag

én egy haunted house-t raktam most össze.
a színek nagyjából jók, viszont a pontosság elmarad a legóétól, ez szerintem modulárisok hátrányára válik. össze lehet rakni csak néhol erőltetni kell és a hosszabb elemeknél vetemedik.
plusz minden elem sorjás, így forgatni kell, hogy befelé nézzenek az öntési nyomok.
néhány elem koszos.

szóval beszerezhetetlen modulárisokhoz jó lehet, de összességében én az eredetit javaslom. ( tudom amit kinéztél egy moc)

(#49) wrrs válasza UberMutant (#48) üzenetére


wrrs
tag

Hát, most elvetted a kedvem, de lehet jó is ez így.

Nekem a LEGO-nál is bajom van az ablakok karcmentességével néha. Ha én ezt a kockákon látnám, illetve vetemedett, cserés kockát találnék tuti agykukit kapnék.

Agyalok egy Lepin Ninjago City-n is, de így nem.

Tényleg veszek valami olcsóbb szettet és megnézem, hogy mi a helyzet, mert én is aztlátom az összes YT videóban, hogy a moduláris házak valahogy nem illeszkednek és olyan furák. Mintha okkal gagyibb műanyagból lennének, mint a LEGO. És habár nem szétszedni és túrkálós kreatívkodásra használnám, nem akarom összepiszkolni a polcot kamu cuccokkal.

Nagyon-nagyon sajnálom viszont ezt, mert a Maritime múzeum, meg még sok szett egyszerűen visít, hogy a LEGO kiadja őket. Bár őszintén mondom, az előbbi több, mint 4000darabból áll, szóval kb. horror áron kerülhetne csak forgalomba.

(#50) UberMutant válasza wrrs (#49) üzenetére


UberMutant
őstag

a műanyag valószínűleg kémiailag ugyanaz, az öntőforma gagyibb és a gyár/ csomagoló nem olyan tiszta.
azt el is felejtettem, hogy nem csak koszos néhány elem, de sok karcos is.
ha ilyesmire érzékeny vagy egy legonál is, akkor ez abszolút ellenjavallt.
mondjuk engem a sorják jobban zavartak, meg a vetemedés.

viszont azon meglepődtem, hogy egy haunted housenál, ami több ezer darab , mindössze 2 hiányzott. egy 2x2 szürke tömb és egy 2x1 lapos zöld elem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.