Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LeEco Le Max 2 X820

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:34:17

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) Csóró™ válasza Fezoka (#7300) üzenetére


Csóró™
senior tag

Legyen úgy, bár azért azt hozzá kell tenni, hogy már 5 hónappal ezelőtt is felreppentek ITT vagy OTT a hírek, hogy "hamarosan" jön az EUI 6 vele pedig az Android 7.1, de azóta se...

(#7302) Kaneven válasza Csóró™ (#7301) üzenetére


Kaneven
tag

CrisBalGreece már dolgozik EUI6 porton, néhány fejlesztővel együtt. Állítólag a Fingerprint szenozoron kívül minden működik. Meglátjuk.
Nem sokára (~karácsony) publikálják az EUI6 ROM-ot.

(#7303) kszthly válasza Fezoka (#7300) üzenetére


kszthly
senior tag

Meglepő lenne, pláne hogy a 8.1 az aktuális Android verzió...

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#7304) Csóró™ válasza Kaneven (#7302) üzenetére


Csóró™
senior tag

Legyen úgy, mondjuk nekem aztán tök mindegy, hogy Android 6... 7.... esetleg 8 az alap.

(#7305) Fezoka válasza Csóró™ (#7301) üzenetére


Fezoka
tag

Igen, pont ezek miatt, némi szarkasztikus felhangja volt a hozzászólásomnak. 😃

(#7306) johnahex


johnahex
tag

x822 tegnap frissitettem 28s-re azota gatya a telo. Google szolgaltatasok nuku, antutu 106000 pont, telo veszettül melegszik. Google folyamatosan has stopped szöveget dobál. Esetleg valami ötlet? Köszi

(#7307) Csóró™ válasza johnahex (#7306) üzenetére


Csóró™
senior tag

Lehet a frissítés elrontott valamit... tedd újra nulláról (Wipe + install)

(#7308) johnahex válasza Csóró™ (#7307) üzenetére


johnahex
tag

Gyárin vagyok...ez esetben? Két nap utan beengedett playbe, de most meg az a hibaüzenet, hogy be kell jelentkeznem a google fiókba. 😕

(#7309) Csóró™ válasza johnahex (#7308) üzenetére


Csóró™
senior tag

Lehet az update fájl hibás volt, vagy maga a frissítési művelet nem sikerült jól, ezért most van egy félkész rendszered.

Én letölteném a teljes gyári s28-as ROM-ot, és feltenném (persze wipe után) Mondjuk, ha már rendszert telepítesz lehet érdemes lenne lecserélni a gyárit, van egy rakás jó ROM (Aurel V18, Resurrection Remix, MIUI 9...)

[ Szerkesztve ]

(#7310) bsanya


bsanya
aktív tag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék, mióta felraktam Aurel v18 ROMját, a navigáció indításakor (akár Google térkép, akár Waze, akár IGO) több perc telik el mire megtalálja a GPS jelet. Azért is furcsa, mert újkorától fogva, bármelyik ROM-l atom stabil volt a jel és szinte azonnal pozícionált a GPS. Tudom én ezt valahol/valahogy kalibrálni?

Köszi
Sanya

Xiaomi Mi 11i

(#7311) fehermokus válasza bsanya (#7310) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Ezt én is észrevettem. A v17-ben villám gyors volt a GPS, most meg nem az és már egy párszor köröztem Pest belvárosában, mert hurkokat alakított ki. Sztem vmi nem teljesen frankó benne ezen a téren. Mivel nekem a GPS elég kardinális, lehet hogy visszarakom inkább a 17-est. Ennyi energia megspórolás nem kell, hogy ez meg pontatlan legyen. Tény, hogy kevés használat mellett 3 napot röhögve bír egy töltéssel.

(#7312) johnahex válasza Csóró™ (#7309) üzenetére


johnahex
tag

Köszi. Ennek a rossz gyári romnak mennie kell. A telo forro a kamera alatt, az összes google alkalmazas folyamatosan has stopped hibaüzenetet dob. Melyik romot tegyem fel ami full magyar?linket tudsz esetleg? Jo lenne még a rom csere leirasa is lépésenként. Ha costum romot teszek fel akkor a gyarit vissza tudom meg tenni? Vagy a régebbi gyárit ra lehet meg varazsolni recovery nélkül? Köszi

(#7313) osztszoroz válasza johnahex (#7312) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

El kellene olvasnod az összefoglalót. Világosan le van írva minden benne.

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#7314) johnahex válasza osztszoroz (#7313) üzenetére


johnahex
tag

:R
meglesem
de pl. a gyári romoknál csak 023s van
honnan szedjek 026s-t :U

[ Szerkesztve ]

(#7315) osztszoroz válasza johnahex (#7314) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

Pl xda - n van bővebb összefoglaló a romokról.

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/how-to/le-max-2-official-stock-firmware-links-t3433761

(mobilról írok)

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#7316) fehermokus válasza fehermokus (#7311) üzenetére


fehermokus
aktív tag

GPS frankó, leteszteltem egy progival, csak iGo vacakol, nézek rá egy újabb változatot...

(#7317) johnahex


johnahex
tag

az se világos hogy a telo végig a gépre van dugva?
letöltöttem a TWRP recovery-t, de x820_ fasboot_v3.exe helyett x820 recovery v9 fájl van
telepítés előtt wipe-t csinálni? minek, az mit csinál?

(#7318) Ájvé válasza fehermokus (#7316) üzenetére


Ájvé
veterán

HereWego-t ajánlanám helyette, teljesen legális, playről tölthető, összes térképpel, magyar nyelven több magyar hanggal vagyis hangos navigáció. Szóval nem érdemes mókolni ha van legális megoldás ami még jó is és mindent tud.

(#7319) fehermokus válasza Ájvé (#7318) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Köszi, meglesem. :R

(#7320) Csóró™ válasza johnahex (#7317) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia,

úgy érzem, nem nagyon vagy képben, ami annyiból veszélyes, hogy könnyen téglázhatod a telefonodat.

Javaslom, hogy ezt a leírást olvasd végig többször alaposan, majd a leírtak alapján lépésről lépésre haladj.

Első körben a telefonodra kell felvarázsolni egy TWRP-t, amiben a PC és az APKInstaller tud segíteni.
Ha a TWRP fent van, mehet a ROM telepítés (leírásban ez is benne van)

A WIPE azt jelenti, hogy törlöd a telefonod bizonyos részeiről az adatokat...figyelj oda, hogy csak azt wipeold, amit a leírásba is mondanak!! (mondjuk, ha esetleg Aurel ROM-ját teszed fel, annál a clean install a wipeot is megcsinálja helyetted)

Ha a gyári ROM tetszik, javaslom, hogy Aurel ROM -ját tedd fel, az voltaképpen egy kipucolt + magyarított gyári ROM, és elég stabil.

(#7321) Sanyesz. válasza Ájvé (#7318) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Én terepnavigációra használom erdőn, mezőn, műholdas képpel. Erre (is) nagyon jó. :K

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#7322) mckangi


mckangi
senior tag

Na én is most raktam fel a twrp-t ,pedig az elsők között volt meg a telefonom a kiadástól.Imádtam a gyári romot,nem kellett mókolnom eddig.
Most szakadt el a cérna,a kis húzott szemű törpék letiltották a google alkalmazásait a telefonról.!!!! :((( :((( :((( :(((

Most rakom fel mindjárt Aureel v18-ast,pedig azt hittem nem kell többet ezzel foglalkozni.

Aki a gyári romok közül viisza akarja rakni a 028s- előtti valamelyiket,az ne a 026s-t tegye fel,mert nekem nem ment a gyorstöltés benne,ráadásul nem lehet más böngészőt betenni alapértelmezettnek a gyárin kivűl!
Javaslom akkor inkább a 023s-t!

De most ezután szarrá fogom romolni ezt a telefont!

Poco F3

(#7323) mckangi válasza mckangi (#7322) üzenetére


mckangi
senior tag

Bocsi de lejárt a szerkesztési idő!

Cuoco92 féle 3.0.2-es twrp-vel lefagyott Aureel v18-as romja a telepítés megkezdése előtt.A next gombra semmi reakció.Most újramerjem indítani,vagy sem?

Na meg volt a hot restart is (bekapcs 5 mp),a gyári rom legalább elindult.Most akkor pont a 3.0.2-es twrp nem jó Aureel romjához? A 3.1.1.0-ást pont ezért nem mertem felrakni.

[ Szerkesztve ]

Poco F3

(#7324) Ájvé válasza mckangi (#7323) üzenetére


Ájvé
veterán

3.1.1.0 jó csak a 3.1.1.1 nem az, szóval felteheted az újabb TWRP-t.

(#7325) johnahex válasza mckangi (#7322) üzenetére


johnahex
tag

Mekkora szemét már ez leecos banda. Nuku google? Hozzájuk vágnám a telot ha tehetném. Nagyon jo a 820 cpu, de egy rendszert azt nem tudnak csinálni. Lassan ugy is mennek a kukába, meg is érdemlik.

(#7326) johnahex válasza Csóró™ (#7320) üzenetére


johnahex
tag

Egy éve már csereltem gyárit egy le2 en. Persze akkor is zaklattam tibcsi kollégát. Valahogy csak le cserélem

(#7327) Csóró™ válasza johnahex (#7325) üzenetére


Csóró™
senior tag

Sok kínai cég nem foglalkozik a Google-val, de nem feltétel azért, hogy kiszúrjon a néppel, hanem mert Kínában vannak alternatív "play áruházak" + üzlet politika is beleszól néha.
Emlékeim szerint a Xiaomi által fejlesztett MIUI-ban se volt alapból GAPPS, külön bele kellett fabrikálni, vagy a Vagyula féle magyar ROM-ot kellett feltenni, mert abba beletették a srácok alapból.

(#7328) johnahex válasza mckangi (#7322) üzenetére


johnahex
tag

Szia.
megkérdezhetem, hogy miket töltöttél le a telepítéshez?
mert pl. itt van egy rakás de én nem látok ki belőle
https://androidfilehost.com/?w=files&flid=57913
tudnál linket küldeni a letöltéshez?

Aurel v18 szeretném rátenni x822-re.
Köszi.

(#7329) johnahex válasza Csóró™ (#7327) üzenetére


johnahex
tag

igazad van, de ha eddig volt google, akkor most miért veszik ki belőle, sőt nem támogatja a telo. nyilván nem jött be nekik amerika aztán hú de bosszút állnak :DD

(#7330) gonorrea válasza johnahex (#7329) üzenetére


gonorrea
senior tag

alapból nincs google a Leeco telefonokban, azt csak a lestore-ból lehetett feltenni

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#7331) mckangi válasza johnahex (#7328) üzenetére


mckangi
senior tag

Bocsi, csak most olvasom a kérdésedet, melóztam,majd holnap linkelek.

gonorrea
Igen, alapból a idáig sem volt,de most már idegen helyről leszedve, akárhonnan sem működik.Sem a LeStore-ból,sem pedig pontosan ugyanazt a verziót az apkmirror-ról sem.
A 026s-re frissített 028s fw. OTA-n csak néha dobott leállás hibát,de maga a play áruházban csak az oldalsó menü jött fel,az is csak hiányosan.
Maga a felület egy a szerverhez csatlakozás sikertelen hibaüzenet jelent meg.(play áruház).

Leszedtem böngészőn keresztül többek között a keep alkalmazást is, és mindegyik azt a rendszer üzenetet dobta,ami kb így hangzott.:

Ez a készülék nem támogatja ezt a programot,Google play services kell a futtatásához,vegyem fel a kapcsolatot a készülék gyártójával.

Hiába volt fent pontosan ugyanaz a verziójú play services. Végignéztem minden engedélyt, beállítást,de semmire nem jutottam.
Volt gyári reset,cache,data, törlés,de nem segített.
Szerintem az új 028s gyári romban egy gyári rendszerfolyamat tiltotta a play services indítását.Persze mindezt 3mp-ként FC hibával.

[ Szerkesztve ]

Poco F3

(#7332) Crabface


Crabface
senior tag

Chris utolsó EUI6 előtti romja, integrált gapps no bloat:

[link]

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#7333) Warg3


Warg3
csendes tag

Nálam is egy x820 teljesíti tökéletesen szolgálatát, idestova lassan 1,5 éve gyári szoftverrel. Ezt a fórumot is a kezdetektől olvasom. Ezen teló előtt is Le One Pro telóm volt.
Viszont az utolsó frissítés nálam is kiverte a biztosítékot. :W Három napon keresztül keservesen próbálkoztam, hogy normálisan működésre bírjam a google szolgáltatásokat, oprendszer csere nélkül. De mindig csak részben sikerült. Én nem értem, hogy miért kell a Leeco-nak állandóan saját magát t..ön vernie. Így nemhogy nem tud terjeszkedni nyugat felé, de az itteni vásárlói közül is jó párat elriaszt/elveszít.
Ment fel az utolsó Aurel (hatalmas köszönet neki) rom, azóta minden zökkenőmentesen működik.
Nagyon nem hiányzott a Google Play Services Has stopped, a battery drain meg a forró telefon miatt kialakult téli forró hangulat. :Y

(#7334) johnahex


johnahex
tag

Hali
a aurel fájl át kell nevezni "rom"-ra és úgy felmásolni telepítés előtt?

(#7335) osztszoroz válasza johnahex (#7334) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

1.:a. Download the "Small.EUI.V18.by.aurel.zip"
2.: Move to phone [/sdcard or OTG]
3.: a. Reboot the phone in recovery [TWRP]
3. b. Do not wipe anything! The installer do it instead of you!
4.: Install -> "Small.EUI.V18.by.aurel.zip"
6.: Enjoy AROMA INSTALLER. (Follow the instructions)
7: Follow the "Tips and tricks" section, and set up your phone :D

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#7336) johnahex válasza osztszoroz (#7335) üzenetére


johnahex
tag

köszi
twrp beállítottam magyar nyelvre és lehet elvesztem :)sajna nem hozza fel azt az oldalt ahol install van, igy nem is tudom betenni neki a romotazt mondja gyári beállítások visszaállítása sikeres
és csak vissza vagy rendszer újraindítása gombot nyomhatok

http://www13.zippyshare.com/v/c9f7DxeA/file.html

(#7337) johnahex válasza osztszoroz (#7335) üzenetére


johnahex
tag

esetleg magyarul kérhetem a segítséget?
:R

(#7338) johnahex


johnahex
tag

:U

(#7339) Csóró™ válasza johnahex (#7337) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia,

te teljesen más vizeken evezel, mint kellene! A kép amit kitettél a "gyári visszaállításokról" szól, de nekünk ROM telepítés kell, nem gyári visszaállítás.

Ha van a telefonodon TWRP, akkor kapcsold ki a telefont, majd úgy kapcsold be, hogy nyomod a hangerő fel és bekapcsoló gombot egyszerre. Ha minden jó, így a TWRP -be kerülsz, ahol már az install gombra kattintva meg tudod keresni a telefonodon az Aurel romot, majd telepítheted.

[ Szerkesztve ]

(#7340) johnahex válasza Csóró™ (#7339) üzenetére


johnahex
tag

mindent úgy csináltam ahogy le van írva
ott hibáztam el hogy átállítotam magyarra és akkor már hiába cache meg dalvik, tököm se tudja mi az angolul
mindne épp ugy jött ahogy a leirásba van
fastboot mod stb.
csak a végén ez van
akkor neki kell fussak mégegyszer
uccsó kínai telot vettem :O

(#7341) Bajgunar


Bajgunar
aktív tag

Na erre a gps-re van valami megoldás?
Ok, néha (néha) megtalálja magát google térképen. Waze az úgy ahogy megy... Időkép néha elveszti a jelet, tök mást ír, hogy hol vagyok. De iránytű pl órákig sem találja meg hol vagyok. Asszonynak Nova-ja van, de frankó minden. V17 tökéletes volt.
Energiatakarékos módban a gps gyorsabb, de nem az igazi. Ha meg pontosra rakom, akkor meg végképp nem megy, meg se találja magát...
Más térkép nem kell nekem. Meg program meg mittommi. Így akarom, hogy menjen, működjön ahogy kell. Ahogy eddig, ahogy a 17-be.
Ötlet?

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#7342) Ronam válasza johnahex (#7340) üzenetére


Ronam
addikt

Ha van TWRP a telefonon, akkor miért kéne mindent elölről kezdeni? Vissza tudod állítani a nyelvet angolra. Beállítások/Felső menüsorban az utolsó ikon/itt kiválasztod az angolt, és alul a nyelv beállítása. Utána angol lesz a TWRP, aztán követed a telepítési útmutatót.

(#7343) johnahex


johnahex
tag

most meg ez van
kezdő lépések, de nem lép tovább csak teker
na most kell sírnom :W

szerintetek most dobjam a kukába vagy várjak még vele ? :)

nem csinál semmit csak teker
mi a jo ..... csináljak vele??

[ Szerkesztve ]

(#7344) Ronam válasza johnahex (#7343) üzenetére


Ronam
addikt

Van egyáltalán TWRP a telefonodon???? Kikapcsolod a telót, majd úgy kapcsolod be, hogy közbe tartod a hangerő fel gombot, ha van TWRP akkor bebootol, és telepítheted a ROM-ot, ha nincs akkor meg fel kell dobni ;).

(#7345) Crabface válasza johnahex (#7343) üzenetére


Crabface
senior tag

Azért teker, mert nem elérhetőek a LeEco szerverek, így nem tudsz belépni a fiókba. Nyomsz egy visszát felül, majd újra tovább és ha 2x-3x nem tud csatlakozni engedi kihagyni a lépést.

Aurel Rom telepítésnél belépsz TWRP-be bal felső nagy telepítés gombra rábüksz, kitallózód a .zip-et és mehet. A telepítő mindent megcsinál.

[ Szerkesztve ]

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#7346) johnahex válasza Crabface (#7345) üzenetére


johnahex
tag

dehogy engedi kihagyni a lépést :(
login kér de nem tudom a jelszavam, kértem jelszóemlékeztetőt de nyilván sose küldik el
már nem teker, de akkor se tudok tovább lépni, csak a login os oldalnál vagyok
netet kapcsoljam ki?
jelenleg nem megy twrp.
mivel csinált ez a szuper telo egy gyári visszaállítást, igy gondolom amig nem tudok belépni és engedélyezni a fejlesztői opciot addig nem is tudok mit kezdeni velel
de légyszi adjatok már egy jo linket egy működő twrp.hez, aurel v18 akarom feltenni
nagyon köszi

[ Szerkesztve ]

(#7347) Crabface válasza johnahex (#7346) üzenetére


Crabface
senior tag

Nekem, ha kétszer eljátszom, hogy vissza-tovább-vissza-tovább utána a register és a login felett van egy skip felirat is.

Ha kinyomod a netet az is lehet megoldás.

[ Szerkesztve ]

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#7348) Csóró™ válasza johnahex (#7343) üzenetére


Csóró™
senior tag

Ne haragudj, ha kicsit bántó leszek, de a te esetedben nem a telefonnal van a baj, hanem a gazdájával...

Totálisan más csinálsz, mint amit kellene, és ráadásul sírsz, hogy nem megy :(

Ezen a képen már a visszaállított gyári ROM-od kezdő lépéseit mutatod, de te tudtommal Aurel ROM-ot telepítenél... Mi a probléma? Úgy látom van TWRP a telefonodon, miért nem tudsz rámenni a telepítés gombra, kikeresni a letöltött Aurel romot és rányomni, hogy telepítse? Le van töltve az Aurel ROM nem?

Ha lehozod Dunaharasztira a telefont megcsinálom neked ingyen a telepítést!

(#7349) johnahex válasza Csóró™ (#7348) üzenetére


johnahex
tag

én is tudom hogy velem van a baj
1. nem tudok menni sehova mert valamit elcsesztem a rom telepités közben és most ott vagyok hogy gyári beálltás vissza van téve a telora
2. sajna most nem tudok tovább lépni, csak a leeco accunt fogad nem tudok tovább lépni sehogy sem, igy a telot se tudom bekapcsolni
3. szoval most igy uj gyári visszaállítás után, hogy be se tudok lépni a teloba, be léphetek fasstbootba és mehet a telepítés?
nem haragszom mert egyáltalán nem értek hozzá
a leírás lapján egyszerű mint egy faék de mindig vannak gebaszok :)

(#7350) Klycsu1991 válasza johnahex (#7346) üzenetére


Klycsu1991
tag

Úgy látszik twrp fent. Aurel romot csak letöltőd. Telefonra másolod , vagy otg kábelen keresztül csatlakoztatod a telefonhoz. Twrp menüben install opció , keresd ki a letöltött aurel romot. (Nem kell átnevezni se semmi más) rá nyomsz hogy telepít és kész. Annyi még nekem volt mikor megakadt a telepítés (lefagy és semmi több. Nem reagál) akkor a bekapcsoló gomb hosszan és újraindul. Majd megint be tudsz lépni a twrpbe)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LeEco Le Max 2 X820
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.