Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LeEco Le Max 2 X820

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:34:17

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) Fezoka válasza Mclarenöcsi (#7800) üzenetére


Fezoka
tag

Tegnap felraktam. Nálam eddig remekül működik. Alapvető hibába még nem futottam. Mondjuk a hardware gombok világítását hiányolom. :-) A beállításoknál néha kiakad: " A(z) LineageOS beállítások alkalmazás nem válaszol." üzenettel. GPS, wifi, adat remekül megy. Még telefonálni is lehet vele. 😃 Szóval még lehet csiszolni rajta, de biztató.

[ Szerkesztve ]

(#7802) Mclarenöcsi válasza Fezoka (#7801) üzenetére


Mclarenöcsi
tag

Ok köszi és belinkelnéd az oldalt ahonnan letöltötted?

(#7803) osztszoroz válasza Mclarenöcsi (#7802) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

https://drive.google.com/file/d/1eLuE7L-JJ6Tpgiv3Lzfe5nMCoRhezv4X/view

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#7804) kszthly válasza Mclarenöcsi (#7802) üzenetére


kszthly
senior tag

Esetleg itt van ez is.
Ezt nem az oroszok csinálták, hanem CrisBalGreece.

[ Szerkesztve ]

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#7805) Crabface


Crabface
senior tag

Chris összedobott egy Flyme portot is, 7.1.2 alapon.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#7806) gonorrea


gonorrea
senior tag

Köszönöm a sok segítséget a topiktársaknak, átnyergelek one+5T-re, egyenlőre ez a telefon is marad gyereknek, ha meg tudja szokni a méreteit (11 éves :DDD )

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#7807) Csóró™ válasza gonorrea (#7806) üzenetére


Csóró™
senior tag

Egy dolgot írj majd le kérlek: Megéri-e a LeEco-hoz képest a 2-3* árat az Oneplus 5T? Nem kukacoskodás, csak érdekel :R

(#7808) Ronam


Ronam
addikt

(#7809) gonorrea válasza Csóró™ (#7807) üzenetére


gonorrea
senior tag

Ez teljesen szubjektív, van mikor nem számít, nálam sajnos ez ilyen volt :DDD Elkapott a kell érzés, kézbe fogva nem is bántam meg, viszont tudás és saját felhasználási szokások miatt biztos hogy nem :O
Én nagyon szeretem a Max 2-t, ezért is szeretném, ha megmaradna a családban, viszont ha a kislány nem tudja megszokni eladom, de akkor is jobban szeretném egy ismerősömnél tudni! Ez a telefon nagyon hosszú ideig még best buy lesz szerintem, custom támogatás miatt főképp.

Ha van konkrét összehasonlítási kérdés, és meg is tudom csinálni, ne tartsátok magatokban :D

[ Szerkesztve ]

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#7810) kungzi válasza Ronam (#7808) üzenetére


kungzi
veterán

FM Rádió???? :Y

(#7811) fehermokus válasza gonorrea (#7809) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Tán hiányzik a gyári támogatás? ;) Mert azt leszámítva nem sok különbség van a két teló között. A dupla kamerázás úgyis csak bohóckodás egyelőre...

(#7812) Crabface válasza fehermokus (#7811) üzenetére


Crabface
senior tag

"A dupla kamerázás úgyis csak bohóckodás egyelőre..."

Főleg, hogy a lemax is teljesen jó bokeh és portrait képeket lő egy kamerával is.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#7813) gonorrea válasza fehermokus (#7811) üzenetére


gonorrea
senior tag

leginkább a must have érzés miatt, de azért használva nagyon nem bántam meg. Pl szoftver támogatás sem utolsó, nagyon pörög a szoftver, ujjlenyomat azonnal reagál, kamera szerintem nem jobb mint a max gyária (nekem eddig az volt a legjobb), custom romoknál viszont nem tudtam megszokni a kamerák bugjait. Ami viszont talán a legjobban bejön, az a mérete a telefonnak! Eszméletlen jó fogni, keskeny, vékony óriási kijelzővel!

Hogy 2-3x árat megér e? Szerintem nem, de egyszerűen meg kellett vennem, sajnos van ilyen (asszony már elfogadta, hogy ilyen vagyok)!

Az én max2-m is megy az apróra, gyerek sajnos nem tudja megszokni a méretét :( jobb szerettem volna a családban tudni

[ Szerkesztve ]

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#7814) Csóró™ válasza gonorrea (#7813) üzenetére


Csóró™
senior tag

Tökre megértelek, nálunk asszony megkapta a 4/32-es MAX 2-esemet , én meg vettem egy 6/64-es kivitelt. Mind a ketten úgy érezzük életünk eddigi legjobb telefonja :K

(#7815) ->Raizen<- válasza Csóró™ (#7814) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Minek is ennel jobb? Porog mint az allat es minden mukodik. Desing 10/10 tartossag 10/10 nem vagy egyedul ezzel az erzessel.

[ Szerkesztve ]

(#7816) Csóró™ válasza ->Raizen<- (#7815) üzenetére


Csóró™
senior tag

Tényleg van az a "ez most kell" érzés, ami ellen nem mindig tudunk tenni, így megértem a kolléga döntését :K

Viszont ez a telefon tényleg 10/10! Mikor mutatom a haveroknak, hogy 4k-ban rögzít + tud slow motiont, hogy 21 megapixeles a kamera és 2K-s a kijelző , hogy van rá 8.1-es Android alapú ROM is, vagy a 167.000-es Antutu 7 pontot... mindig tátva marad a szájuk. Mikor meg hozzáteszem, hogy 60.000-be került, elküldenek édesanyámba ;]

[ Szerkesztve ]

(#7817) ->Raizen<- válasza Csóró™ (#7816) üzenetére


->Raizen<-
veterán

;] Igy megy ez, csak birjon ki meg valahogy 1 evet nalam az akksija.

(#7818) Csóró™ válasza ->Raizen<- (#7817) üzenetére


Csóró™
senior tag

Ha normálisan töltöd kifogja bírni!

Nem kell 100%-ra nyomni, se totál lemeríteni... Feleségem unokaöccse örökölte meg a Redmi Note 1-esemet, abban 2013-as évjáratú aksi van, de még mindig elmegy napi 1 töltéssel...

(#7819) fehermokus válasza ->Raizen<- (#7817) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Én már cseréltem az asszony telójában, szóval az is megoldható. Emiatt senkinek sem idegeskednie...
Amúgy én mindig 100%-ra töltöm és lassú töltésen. Az akksi köszöni szépen jól bírja.

(#7820) fehermokus válasza gonorrea (#7813) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Igen megértem teljesen... Először én is mikor megláttam az S8+-ot, megdobbant a szívem. Már majdnem vettem egyet, majd egy-két hét lamentálás után úgy döntöttem, hogy nem költök rá 100+ eft-ot (akkor volt az ár minimuma szerintem). Arról nem is beszélve, hogy a hirdetések tele voltak az elején és/vagy a hátulján törött készülékekkel. Na ilyet a Le Max2 hál' Istennek nem produkál... Most megerősítettem a frontot még egy 820-assal. Ebben mondjuk "sokkal" jobb az ujjlenyomatolvasó, mint a 829-emben volt. Elég egy taperolás, de az tartson vagy 1-2 másodpercig :) .

(#7821) ->Raizen<- válasza fehermokus (#7819) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Akkor amiert ilyen ugyes vagy fizetnek is az akksi csereert ha kell majd. Kijelzo nem kellett masik?

[ Szerkesztve ]

(#7822) Klycsu1991 válasza gonorrea (#7813) üzenetére


Klycsu1991
tag

Én is nagyon szemezek a oneplus 5T -vel, de várok még, hatha ütős lesz a oneplus 6 vagy a 6T majd év vége felé. Nekem a oneplus 3 van, teljesen meg vagyok elégedve vele.
Nekem nagy hiány a project treble hiánya. Mivel ez nem Android 8 cal indult, hanem frissült Android 7 ről így azt a funkciót kihagyták belőle. :(
Ha a pletykák igazak, akkor az Android 9 főverzió lesz rá az utolsó. Sajnos. (2 főverziót támogatnak) :(:(:(:(

[ Szerkesztve ]

(#7823) Klycsu1991 válasza Klycsu1991 (#7822) üzenetére


Klycsu1991
tag

https://m.hwsw.hu/cikk.php?id=58125
Project treble architektúra részletezése.
Persze főzött romok lesznek ugyan úgy, de számolni kell az eddigi átfutással ennél a telefonnál is.

[ Szerkesztve ]

(#7824) kungzi


kungzi
veterán

Visszaraktam Aureel romját, a gps-el vannak gondjaim. Nem frissül, plusz reggelre mindig kikapcsol magától. Ez mitől van? Tiszta telepítés volt.

(#7825) matyics válasza kungzi (#7824) üzenetére


matyics
őstag

A 18-assal nekem is gondjaim voltak. Visszatettem a 17-est.

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#7826) kungzi válasza matyics (#7825) üzenetére


kungzi
veterán

Az lesz. Köszönöm szépen a választ. Legalább tudom, hogy nem a teloval van gond. :)

(#7827) fehermokus válasza ->Raizen<- (#7821) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Nem olyan ördöngös dolog a csere, bármelyik "normális" telefonszervizben meg tudják csinálni. Rendeld meg hozzá az akksit és tegyél a kijelzőre üvegfóliát, ha nem lenne rajta. Így elkerülhető a kijelző sérülése.

(#7828) ->Raizen<- válasza fehermokus (#7827) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Holegfuvom celszerszam uvegfoliam nincs. 😊

(#7829) Csóró™ válasza ->Raizen<- (#7828) üzenetére


Csóró™
senior tag

Telefonszervizet javasolt, nem otthoni sufni tuningot...

Üvegfólia meg egy Gorilla Glass kijelzőre szerintem fölösleges, ezt az üveget azért elég nehéz betörni vagy megkarcolni

[ Szerkesztve ]

(#7830) kirusz1 válasza Csóró™ (#7829) üzenetére


kirusz1
őstag

Ezzel nem igazán értek eggyet anno volt Samsung A5 öm ami gorillaglass 3 al volt védve nem használtam rá üvegfóliát mondván hogy minek.Mikor eladtam tele volt mikrokarccal a kijelző pedig nagyon vigyáztam rá.

(#7831) Csóró™ válasza kirusz1 (#7830) üzenetére


Csóró™
senior tag

Használat függő a dolog, én 3 hónapja használom az enyémet, asszonyé 5 hónapja van meg, 1-2 mikrokarc lehet van mindkettőn, de olyan minimális, hogy csak odafigyeléssel vehető észre, viszont engem kifejezetten zavar a kijelzővédő.

(#7832) fehermokus válasza Csóró™ (#7829) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Az üvegfólia nem azért kell, hogy ne karcolódjon a kijelző, hanem azért, mert egyébként a kijelző üvege nagyon vékony és könnyen eltörhet. Üvegfóliával megvastagszik a kijelző, sokkal biztonságosabb a szerelés.
Egyébként igen, a szerviz ajánlott, mert akinek nincs rutinja kijelző ki- és beszerelésben, az könnyen több kárt tesz a telefonban, mint hasznot.
Volt már itt olyan fórumtárs, aki nem aprózta, kibányászta a kijelzőt darabokban és már erre rákészülve volt is neki másik :B . Csak ez a manőver 10+ eft...

(#7833) kirusz1 válasza Csóró™ (#7831) üzenetére


kirusz1
őstag

Engem nem zavar a fólia csak akkor ha levegős marad a széle néha előfordul

(#7834) hgabor19


hgabor19
aktív tag

Üdv,

Ezekkel a LeEco telókkal kapcsolatban lenne kérdésem.
Mivel a Xiaomi Redmi Note 3-am eltávozott az örök vadászmezőkre, így nagyon gyorsan kellene néznem egy utódot.
Akinek a legrégebb óta megvan a LeEco, azoktól kérdezném, hogy mennyire vannak vele megelégedve, mennyire bizonyul ez tartós vételnek.
Csak azért kérdezem, mert nálunk a család bevásárolt Xiaomiből, és a 4-ből most kapásból 2 problémás.
Az enyém valszeg alaplapi hibás 1.5 évesen, egy Note 4-es meg besárgult 5 hónaposan.

Szóval szeretnék valami tartósabb cuccot :)
Tudom-tudom, ez bármivel előfordulhat h beszarik. Na de mégis :)
Jó lenne ha a következő telefon legalább 2 évig bírná.

És a LeMax tetszene, bár nem tudom az 5.5"-hez képest a 5.7" képernyő mennyivel problémásabb fogni.
Kellett 1 hónap, amíg z 5.5" méretet megszoktam.

Mostanában honnan lehet a LeEco telókat a legegyszerűbben/olcsóbban beszerezni?
Van erre Gearbest EU priority?

Köszi előre is,

(#7835) Csóró™ válasza hgabor19 (#7834) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia,

igaz nem olyan rég óta, de nálunk 2 LeEco Max 2 van a családban. Feleségemé 5 hónapja van meg (4/32-es X821) én 4 hónapja használom az enyémet (6/64-es X820 modell)

Mindkettőnké hibátlan, bár ez nem jelent semmit, mert ahogy mondtad bele lehet nyúlni a rosszba is. Mondjuk nekem meg 3 évig volt egy Redmi Note 3G-m, ami most az asszony unokaöccsénél szolgál, és még mindig panaszmentes, szóval Xiaomi, LeEco és kb. az összes többi gyártónál is ki lehet fogni nagyon jó, de nagyon rossz szériát is.

Amúgy én is 5.5-es kijelzőről váltottam 5.7-re, nekem fel se tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#7836) Ájvé válasza hgabor19 (#7834) üzenetére


Ájvé
veterán

Nekem csak December óra van, de azért válaszolok hátha ez is segít kicsit.
Probléma nincs nagyon vele, ujjlenyomat olvasó talán nem az igazi, erre amúgy írták is hogy el szokott romlani. Valamelyik ROM-ba jó (Aurel), másba pedig vagy nem működik jól vagy ébreszteni kell a készüléket a használatához.
Hozzá lehet szokni a Le Max 2-höz, de én akksi miatt Le Pro 3-at venném (sokalltam mikor vettem a Le Max 2-t ezért ez maradt). Nyilván a tartalom fogyasztáshoz nagyon előnyös a nagy kijelző, a nagy felbontásnak nem láttam viszont eddig gyakorlati hasznát.
Szerintem van rá GB EU priority, de ezt rendelés előtt meg tudod nézni, én mondjuk Geekbuyingról vettem EU raktárból, ott is jó áron van, lehet kérni EU raktárba visszaküldést kb 3$-ért így nem Kínába kell visszaküldeni ha probléma lenne. Másrészt meg nem heteket kell várni rá.

(#7837) Crabface válasza hgabor19 (#7834) üzenetére


Crabface
senior tag

Tavaly május óta van meg. Hibátlanul működik mindene. Oreo-val nagyon gyors. Azóta lett rendelve nálunk is egy másik ami végül soha nem lett gyakorlatilag használva de így van "tartalék" is belőle.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#7838) kirusz1 válasza hgabor19 (#7834) üzenetére


kirusz1
őstag

Nekem 15 hónapja van meg.teljesen megvagyok elégedve vele.egyszer esett ki 2hónapra kijelző csere miatt ami garanciális volt

(#7839) Ájvé


Ájvé
veterán

Csak úgy megkérdezném, másnál is alapból olvassa az NTFS meghajtót a telefon? (RR van fent amúgy) Most valahogy nagyon meglepődtem, még program se kell hozzá, régi kis Mi 3-al elég sokat kellett ezért szenvedni (Root+program amivel úgy ahogy ment a dolog).

(#7840) hgabor19 válasza Csóró™ (#7835) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Sziasztok,

Köszi mindenkinek aki visszaírt, a válaszokat.
Még kicsit szétnézek a kínálatokban, és lehet beruházok a LeTelefónra :)
Le Pro 3 és LeRee is terítéken van még.

Amúgy ezzel a "Le" gyárral most mivan? Él/nem él, becsődölt, vagy tetszhalott?
Vagy akkor most a Cool vette át a gyárat és most akkor még van mind2 brand alatt telefon?
Hol lehet ezekhez ROM-ot szerezni? Csak XDA-ról?

Akku idővel amúgy hogy bírja pl a e Max 2? 2 napot el lehet vele evezni?
Esetleg VOIP-ra használja itt valaki bármely Le telefont?
Kíváncsi lennék hogy bírkózik meg ez a teló a VOIP-pal, mert az ugye nem Antutu score függő, hanem inkább a vas+ROM+kliens szerencsés/szerencsétlen együttállásától.

Köszi,

(#7841) Klycsu1991 válasza hgabor19 (#7840) üzenetére


Klycsu1991
tag

Szerintem inkább a leeco le pro 3 Elite 4g phablet.
Ugyanúgy snapdragon 820. B20 is van benne. 4070mah aksi. Igaz nfc hiányzik. De az raktárról 202 dollár . Gearbest.
Le Pro 3 és LeRee nincs eu raktáron.
Nem érdemes át a plusz 15 ezret sajnálni a gyorsabb processzorral szerelt mobilra . Kb 53 ezer forintért ajándék

[ Szerkesztve ]

(#7842) Ájvé válasza hgabor19 (#7840) üzenetére


Ájvé
veterán

2 nap az nagyon szűkös, 4-5 óra SoT ha van, még egy erős napot sem adnék neki.
XDA-n szokták írni melyik ROM alatt megy a voip vagyis voLTE-t írogatják, van különbség?

(#7843) Csóró™ válasza hgabor19 (#7840) üzenetére


Csóró™
senior tag

Úgy tűnik a cég megmarad, valahol olvastam, hogy pénzt pumpáltak bele... Legendák szerint nyárra lesz 6-os EUI is a telefonra (igaz 7.1-es Android alapokon).

Hogy az aksi mit bír az nagyon változó, régen engem is "izgatott a kérdés", de quick charge-al 20%-ról 80%-ra kb. 30 perc alatt feltölt az aksi, meg olcsóért vannak power bankok, amivel útközbe is tudod tölteni.

(#7844) hgabor19 válasza Ájvé (#7842) üzenetére


hgabor19
aktív tag

voLTE≠VOIP
Bár az elv hasonló.
Csak azért kérdeztem, mert nekem az elhullott teló Redmi Note 3 Pro volt, és időnként akadozott rajta a VOIP. Páromnak Redmi 4X van, ami fele olyan teljesítményű, ugyan úgy stock MIUI 9 fut rajta, és azon bármikor, bármilyen körülmények között tökéletes a VOIP.
Csak ezért izgat, hogy "Le" telefonokon van e vkinek tapasztalata VOIP-pal, mert nem szeretnék megint zsákutcába futni.

(#7845) Ájvé válasza hgabor19 (#7844) üzenetére


Ájvé
veterán

Értem hogy az egyik internet protokoll másik még LTE, de adat hívás, bár LTE-s szolgáltatói meg ip lehet mondjuk skype?
Na mindegy ezzel igazából én sose foglalkoztam szóval nem vágom.
Nekem nincs tapasztalatom voip-al de kipróbálhatom esetleg.

(#7846) Ronam


Ronam
addikt

AospExtended ROM-ot próbálta valaki? Mennyire használható?

(#7847) Fezoka válasza Ronam (#7846) üzenetére


Fezoka
tag

Most az megy nálam.
Semmi extrát nem tudok mondani, megy minden. Gyors, nem akad, nem döcög, melegedést se tapasztaltam. Kamera, fingerprint működik, nem jobb, nem rosszabb, mint a többinél. A menü magyar, az extensions angol. Wifi, mobil adat, GPS: OK.
Szóval szerintem eléggé egyben van.
Ez az első ROM, ahol a faceunlock-ot működésre tudtam bírni (bár ez lehet, hogy csak az én hibám volt a többinél)... 😃
Akkuidő legutóbb:

[ Szerkesztve ]

(#7848) Ronam válasza Fezoka (#7847) üzenetére


Ronam
addikt

Köszi, akkor este teszek vele egy próbát.

(#7849) Ronam válasza Fezoka (#7847) üzenetére


Ronam
addikt

Focusfix-et feldobtad hozzá?

(#7850) Fezoka válasza Ronam (#7849) üzenetére


Fezoka
tag

Nem, szerintem nem kell.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LeEco Le Max 2 X820
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.