Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5051) poll-parrott


poll-parrott
újonc

Sziasztok!
Most vettem egy használt projektoros tv-t.Ez tipikus, hogy mindegyiknél előjön a konvergenciahiba?Tök jó a kép, csak néha behajlik a széle.Csatornánként sem egyforma a kép,ez miért van?Mekkora költség kb ennek a javítása?Köszi a választ!

(#5052) axlrose32 válasza Hope0628 (#5050) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
A hátérvilágítás megy? (kapcsold le a villanyt és úgy látszik)
Írj privátot!

06703896891

(#5053) axlrose32 válasza poll-parrott (#5051) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Előbb-utóbb mindegyiknél.
Pontos típus?
Írj privit!

06703896891

(#5054) The Panther


The Panther
csendes tag

Szia!
Adott egy Panasonic 42PV7-es plazma amin kb. egy éve megjelent egy függőleges zöld csík, ami egy idő után eltűnt. Most ismét előjött, és a felső része villog is, ami nagyon zavaró. Ezt a hibát lehet javítani, vagy csak kijelzőcserével? válaszod előre is köszönöm.

(#5055) axlrose32 válasza The Panther (#5054) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Írj egy privit!

06703896891

(#5056) Casti026


Casti026
újonc

Sziasztok!

A képen látható problémát egy Toshiba 40XF356D prodkálja a képernyő jobb oldalán. Esetleg COF probléma lehet?

[ Szerkesztve ]

(#5057) axlrose32 válasza Casti026 (#5056) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ezeknél bármi lehet, még az is hogy sérült a cof.
Egy próbát megér, ha írsz privátot.

06703896891

(#5058) fedosa


fedosa
csendes tag

Sziasztok!
Lenne két db törött samsung ps43d490 plazmába való törött kijelzőm.Kérdésem az lenne törjem össze és dobjam a kukába?A rajta levő széles kábelek nem jók semmire?Ezek a cof kábelek?Jók lehetnek valamire?Ha igen hogyan bontódjon?Köszi!

(#5059) axlrose32 válasza fedosa (#5058) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Kukába semmi estre sem, mert veszélyes hulladék.
Az alsó cof-k esetleg jók lehetnek valamire, de nem fogod tudni sérülés nélkül leszedni sztem.

06703896891

(#5060) prakp


prakp
csendes tag

Sziasztok!

A DigiTV-s fórumból irányítottak ide:

"Egy hete szerelték be ezt a csodát. Kaon NA1000HD, csak éppen a lényeg nem működik, a HD. Amikor HDMI-vel kötjük a TV-re (Samsung LE42B530), kijelzi a felbontást/frekvenciát, de csak egy nagy büdös kékség van. A szerelő 3 beltérit is kipróbált, ugyanez. Más HDMI forrás hiányában azzal váltunk el, hogy szerinte a TV a rossz. Scart-on át működik. Azóta viszont számos más forrással ki lett próbálva a TV, minden működött (x360, miracast, egy PC-is, stb...) HDMI-n. A vicc az, hogy egy másik, Philips TV-n ad képet HDMI-n. Szerintetek mi lenne a megoldás?"

A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de mindekinek a másiké büdös.

(#5061) axlrose32 válasza prakp (#5060) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Szerintem menet közben való dugdosással lett kinyírva a HDMI switch .
Van megoldás keress privátban.
Amúgy szerintem LE40B530 lesz az a csoda....

06703896891

(#5062) butácska


butácska
csendes tag

Sziasztok.Ùj tag vagyok,néhány oldalt visszaolvastam de nem találtam megoldást a gondomra.Digis Smart Card ,megfelelö TV (s2,ci+) ,tökéletes vétel ,de felvételt nem tudok készíteni (...másolásvédett ...) .A szabadon fogható Juventus s többi rádióról viszont igen .Van megoldás?

(#5063) butácska válasza butácska (#5062) üzenetére


butácska
csendes tag

Bocsánatot kérek,azt hiszem eltévedtem...de ha valaki mégis megszánna a válasszal,örömet okozna ,köszönöm-butácska .

(#5064) axlrose32 válasza butácska (#5063) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ehhez valami "hackmestert" kell keresned a közeledben.
Mi csak legális dolgokban tudunk tanácsot adni.
Feltehetően a szerzői jogvédelem miatt nem tudod tárolni a filmeket, nem véletlenül "másolásvédett"

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#5065) Kernel válasza butácska (#5062) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az általánosnak mondható, hogy a TV-k a rögzített anyagot más készüléken nem engedik lejátszani, mert úgy kódolja a titkosítást, hogy gyári szám, vagy valamilyen egyedi hardveres azonosító szerint társítódik hozzá.

Ezt a neves TV-gyártók kénytelenek így csinálni, ha nem akarják összerúgni a port a jogtulajdonosokkal.

De maga a felvétel és lejátszás alapesetben működni szokott, noha a digitális technika lehetőséget biztosít a szolgáltatónak a felvétel tiltására is, vagy akár lejátszás közben a reklámok átugrásának tiltására (vagyis ilyenkor kötelező megnézni a reklámot), vagy egyéb trükkökre.

De ez manapság még inkább csak lehetőség, legalábbis én nem hallottam róla, hogy a Diginél ilyen tiltás lenne. Pontosabban itt érdemes érdeklődni:

http://prohardver.hu/tema/digi_kabel_tv-digitalis_adas/friss.html

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#5066) #87351552


#87351552
törölt tag

Sziasztok. Van egy Sony bravia KDL32bx300 típusú tv-m, egyik pillanatról a másikra, elkezdett villogni, majd elmenet a piros szín, majd az egész kép egyszínű liláskék lett. mi lett vele, javítható?

(#5067) butácska válasza axlrose32 (#5064) üzenetére


butácska
csendes tag

Szia axlrose32 ! Köszönöm,hogy válaszra méltattál ,de nem kérdeztem semmi "illegalisat". A DIGI smart cam modul smart kártyával szintén a Digi tulajdona,s számomra érthetetlen hogy míg minden más saját "készülékével" ,még a HD-s Kaonnal is (usb-külsö merevlemez) engedélyezett a felvétel készítése,addig az általam kérdezettel nem.Nekem ez egyszerüen nem tünik logikusnak. Abban bíztam,hogy butácska lévén esetleg valamit elhibáztam (65 éves vagyok s rendre elalszom az esti müsort,amit hajnalban felvételröl megnézhetnék) . Bevallom,háromszor megkiséreltem felvilágosítást kérni a Szolgáltatótól,ebböl kétszer nem értették a "Hölgyek" a kérdésemet utoljára pedig egy kurta" bariton -NEM" volt a válasz..Arra gondoltam,hogy egy ilyen Fórumon hozzáértöbb ,emberségesebb választ kapok. Mégegyszer elnézéseteket kérem,amiért idetévadtem.

(#5068) butácska válasza Kernel (#5065) üzenetére


butácska
csendes tag

Szia Karnel ! Abban bíztam,hogy a Diginél van a tiltás,mert a rádiókat (Juventus,Petöfi...) felveszi.Söt,egy Technisat TechniStar (S2 ,ci+ ) beltéri egységgel tökéletesen müködik a felvétel is (usb-külsö merevlemez ),de pont ettöl akartam szabadulni (fölösleges távirányító...) .Ezért bátorkodtam kijelenteni ,hogy számomra nem logikus a tiltás ,ha a tv-be (s2 ,c i+ ) helyezve tilt,hiszen éppen erre lett gyártva .No,de ettöl még lehet,hogy logikusnak kellene lennie...Köszönöm a jóhoszemü válaszod .

(#5069) Watt25 válasza butácska (#5068) üzenetére


Watt25
veterán

Tényleg nem normális, amit leírsz, szerintem a tévével is kéne tudnod rögzíteni a tévécsatornákat is.
Tévé pontos típusa?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#5070) #28671232


#28671232
törölt tag

Szia!Ez egy LG smart full hd 100cm tv!Szerinted garanciális maradt vagy ha nem mennyibe fáj a javítatása?Köszi a választ

[ Szerkesztve ]

(#5071) axlrose32 válasza #28671232 (#5070) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Szemmel láthatóan ennek nekirepült egy "réti betonbogár"...a kijelző betört.
Garancia erre nincs, max ha kötöttél rá biztosítást.

06703896891

(#5072) #28671232 válasza axlrose32 (#5071) üzenetére


#28671232
törölt tag

javítása mennyibe fájna?

(#5073) #28671232 válasza axlrose32 (#5071) üzenetére


#28671232
törölt tag

Köszi már volt a szervizes :(
Garancia nem jár rá :W
És 143.000.- a javítatása :O :W

(#5074) ChipKng válasza #67551488 (#49) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Huh, pardon. Beneztem. :R

[ Szerkesztve ]

2B OR NOT 2B that is FF

(#5075) ChipKng válasza butácska (#5062) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Van megoldas: Masolasvedett csatornakat is lehet rogziteni legalisan (ezt tamogatja a CI+ interface). Ehhez annyit kell tudnod, hogy csakis azon a TV-n jatszhatod le a felvett anyagot amin a rogzitest vegezted. Ahhoz, hogy ez megtortenhessen a csatlakoztatott merevlemezt a TV-d segitsegevel kell megformazni. Ezek utan ha felvetelt keszitesz az mind kodoltan lesz rogzitve amit csak a te keszuleked tud majd hasznositani.

Roviden ennyi. Gyanitom ha megcsinalod a formazast a TV-vel, a rogzites es a time-shift is mukodni fog.

[ Szerkesztve ]

2B OR NOT 2B that is FF

(#5076) Kispotter


Kispotter
tag

Sziasztok! Van egy Philips 14PV375/ 01 típusú képcsöves magnós kombó TV-m. Anyukámnak kellene a konyhába megcsinálnom. Annyit csinál amikor bedugom hogy lemágnesezi a képcsövet ezen kívül se kép se hang a stanby LED sem világít rajta. Ötlet amit esetleg megtudnék nézni mi nem jó?? Biztosítékot néztem az oks.
A másik pedig egy Philips 14PV135/58 as típus ez pedig megy bekapcsol majd 10 másodperc múlva stanby-ba megy minden bekapcsoláskor ezt csinálja.

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#5077) Frankónéró


Frankónéró
újonc

Van egy LG Flatron TV-,bekapcsolás után 3mp-ig van ké utána elmegy hang marad,hogyan kezdjek hozzá?

(#5078) axlrose32 válasza Frankónéró (#5077) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Szerintem szerviz igénybevételével...
Ha gondolod írj privátot!

06703896891

(#5079) axlrose32 válasza #28671232 (#5073) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Garancia persze hogy nem jár....
Miért járna?
Ezért érdemes vagy készülékbiztosítást vagy olyan lakásbiztosítást kötni, ami fedezi az alacsonyan repülő távirányítókból, hamutartókból, esetleg repülő csészealjakból adódó károkat...
143 alatt már kapsz hasonló méretű készüléket, tehát a kijelzőcsere mindenképp felejtős lenne.

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#5080) butácska válasza Watt25 (#5069) üzenetére


butácska
csendes tag

Szia Watt25 ,a készülékem : ( http://www.amazon.de/Grundig-40-VLE-7461-LED-Backlight-Fernseher/dp/B00ICKYH54 ).Ez a tv egy Kaon beltéri egységgel s egy Toshiba külsö merevlemezzel tökéletesen müködött.Kényelmi szempontból, meg " hogy haladjak a korral "kértem egy smart kártyát a megfelelö "összeházasított" modullal.Tökéletesen müködik,csak éppen nem ismeri fel a Kaonnal jól bevált külsö merevlemezt.A Juventus,Petöfi s egyéb rádióadásokat viszont rözíti,lejátsza , az Astraról is felvesz mindenféle szabadon fogható adást.A Digi Smart-kártya "viselkedésén" kívül nem találok hibás láncszemet.Tudom, vissza kellene cserélnem a Kaonra,de ez így olyan csodálatosan jó lenne..S már truccból,dacból is megpróbálok utánajárni a lényegnek,ha segítetek.Köszönöm.

(#5081) butácska válasza ChipKng (#5075) üzenetére


butácska
csendes tag

Szia ChipKng ,értem,amit mondasz.Azt mondták a tv-vel kapcsolatban,hogy automatikusa formatál.Valóben nem találok a formázással kapcsolatban semilyen útmutatást. A Kaonnal , a Technisat-technistarral már formáztam külsö merevlemezt .Az Astraról tökéletesen felvesz,lejátszik. Tanácstalan vagyok ,köszönöm a segítségedet.

(#5082) caius marius


caius marius
tag

Szaisztok!
Van nekem egy samsung ue40f6650 smart tv-m.
Egyszer csak önnállósította magát rajta a youtube applikáció. Minden bekapcsoláskor automatikusan beindult. Gondoltam, csinálok egy visszaállítást, hátha az segít. Viszont az általam használt kódot nem ismeri fel és a saját rég kódját sem. A samu központ megpróbált rácsatlakozni, de nekik sem sikerült mivel a pin kódot nem adta meg. Utána próbáltuk még a "mute" 824 "power off" kombinációt is, de ezen is elvérzett a cucc.
Időnként azt is hallom hogy bekapcsol illetve ki, de mindezt úgy, hogy a képernyő sötét marad.
Van valakinek ilyen tapasztalata? Tudtok valami megoldást?
A válaszokat előre is köszönöm!

往前看同志! Samsung Galaxy Note3, Samsung Galaxy Note10.1 Már nem vagyok Samsung fan. Kiábrándultam a szarjaikból. Samsung miért csináltok olyan telefont ami mindig elromlik?

(#5083) axlrose32 válasza caius marius (#5082) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Írj egy privát üzit!
Megpróbáljuk megfejteni, hogy most mi van és mi nincs....

06703896891

(#5084) Watt25 válasza butácska (#5080) üzenetére


Watt25
veterán

Nem könnyű infót találni ehhez a tévéhez, a felhasználói doksiját is csak németül találtam meg, és a Google-el fordíttattam át angolra, hogy valamit értsek is belőle... Legközelebb vegyél valami népmárkát! :)
Szóval, csak a szokásos szövegeket látom benne, persze benne van, egy elvileg a szolgáltató tilthatja a rögzítést, de ettől Ci+ a CI+ , ezt eddig is tudtuk, de azt is tudtuk, hogy a Digi esetében nem szokott ilyen tiltás lenni.
Szóval, valamit még mindig a tévé nem csinál jól, ez tuti. Egy gyenge próbát megérhetne az, hogy a tévé régióját (nem a nyelvét (16. oldal 5. pont)) átállítod valamilyen másik országra és úgy megpróbálod.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#5085) ChipKng válasza butácska (#5081) üzenetére


ChipKng
aktív tag

A kezikonyv 54-55-ik oldalan irja le a formazas menetet: http://www.manualsearcher.com/grundig/48-vle-7461-bl/manual

Az 53-ik oldalon azt irjak, hogy ha a szolgaltato tiltja, akkor nem engedi a TV az adast rogziteni. Minden TV csatorna igy viselkedik vagy csak nehany?

2B OR NOT 2B that is FF

(#5086) Watt25 válasza butácska (#5080) üzenetére


Watt25
veterán

Nah, angol doksi, király. Belekukkantottam és még egy ötlet: Tiltsd le a HbbTV-t!

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#5087) Watt25 válasza ChipKng (#5085) üzenetére


Watt25
veterán

Az 53-ik oldalon azt irjak, hogy ha a szolgaltato tiltja
Igen, erről beszéltem, ez a CI+ lényege (ezt CI -vel nem lehet megtenni), de a gyakorlati tapasztalat szerint jelenleg egyik magyarországi szolgáltató sem él ezzel, tehát nem ez a probléma.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#5088) butácska válasza Watt25 (#5087) üzenetére


butácska
csendes tag

<Szia Watt25 ,szia ChipKng ,mindent kitöröltem ,országot,nyelvet változtattam,újratelepítettem s íme az eredmény : "A TARTALOM MÀSOLÀSA TILOS. A RÖGZÌTÈS NEM MEGENGEDETT. "

(#5089) butácska válasza butácska (#5088) üzenetére


butácska
csendes tag

Ez történt a HbbTV kikapcsolása után is.

(#5090) Watt25 válasza butácska (#5088) üzenetére


Watt25
veterán

Én kifogytam az ötletekből.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#5091) butácska válasza ChipKng (#5085) üzenetére


butácska
csendes tag

Igen , ChipKng, minden digis csatorna , kivételek a szabadon is fogható rádiómüsorok (Juventus,Petöfi...) ,bár ezekhez is ezen a rendszeren keresztül jutok.

(#5092) maglew


maglew
aktív tag

Üdv Urak!

Nem tudom jó helyen vagyok-e egy tanácsot kérnék.

Adott egy asztali számítógép és egy Okos TV. Mindkettő egy UPC modemre van kötve.
Az okos TV hálózati hibát, meg néha DNS hibát jelez a földgömb-modem között, miközben a számítógépem zavartalanul üzemel.

A UPC végignézte a vonalat, semmi hiba nincs.
A tévét a Samsungosok javaslatára reseteltem, érdekes módon hálózati hibát akkor is jelzett, de tudtam frissíteni a szoftvert hálózaton keresztül (na ez is egy rejtély)

Szóval mi lehet a gond szerintetek, hogyan tudom használni az online tévét, ha nem ismeri fel a hálózatot?

köszi

(#5093) Karrist


Karrist
újonc

Szia . Adott egy Philips 37PFL8404H/12 Ambilight LCD TV az adott képhibával . Hol csíkos hol sötétebb sáv van a csíkozás helyett . ????? Vélemény ? Előre is köszönöm a választ . [L:/dl/upc/2015-02/24/537905_y1ihwb0a9mlkjl0i_20150224_144642_4.jpg](IMG:/dl/upc/2015-02/24/537905_y1ihwb0a9mlkjl0i_20150224_144642_4.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2015-02/24/537905_t3xupn5veiixkibu_20150224_144330_2.jpg](IMG:/dl/upc/2015-02/24/537905_t3xupn5veiixkibu_20150224_144330_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#5094) Karrist


Karrist
újonc

(#5095) Karrist


Karrist
újonc

(#5096) ChipKng válasza butácska (#5091) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Ezek szerint sikerult megformazni a merevlemezt. Ha igy van, akkor en is kifogytam az otletekbol. Sorry... :(

2B OR NOT 2B that is FF

(#5097) axlrose32 válasza Karrist (#5095) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Kijelzőhibás, keress privátban!

06703896891

(#5098) oldmanoka


oldmanoka
tag

Samsung plazma PS51D550C1WXXH
a jelenség a következő vízszintesen jelentkezett rövid időn belül kettő vékony fekete csík a képernyő alsó harmadában lehet javítani vagy érdemes vele foglalkozni mit tanácsoltok .

(#5099) Watt25 válasza maglew (#5092) üzenetére


Watt25
veterán

Itt le az indok. Megoldás az nincs, ahogy nézem. Vagy te írtál a Homárba? :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#5100) geucsa válasza oldmanoka (#5098) üzenetére


geucsa
tag

Nem biztos, hogy lehet javítani, de ha lehet, akkor nagyon egyszerűen.
Bár a szervizben lehet, hogy nem fogják elismerni, hogy csak kinyitottak egy csatlakozót, kifújták és visszacsukták.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.