Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16251) TazLeacher válasza fattyu (#16250) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ráadásul a jobb minőségű tápokból kb. 1/3-a kell a szemetekkel szemben.

(#16252) canniball válasza TazLeacher (#16249) üzenetére


canniball
nagyúr

A Brit Premium-ra gondolsz vagy a Brit Care-re?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16253) TazLeacher válasza canniball (#16252) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mi Care-t használunk, pusztán azért, mert akár meddig kutakodtam, ez volt az egyetlen olyan kölyök táp, amiben nem volt szárnyas fehérje. Az összes többi azzal készül.

De többen használják mindkettőt, és mindenki meg van vele elégedve. Korábban az előző kutyumnál etettem Acanával, szép volt tőle a kutya, az is nagyon jó cucc, de a sensitive tápjaiknak kiemelkedően magas a fehérjetartalma (nem szárnyas, hanem egyéb), ami egy allergiás kutyánál nem a legszerencsésebb, rendszerint szárnyasfehérje nélküli, alacsony fehérjetartalmú tápok a legjobbak ilyen esetben, így áttértünk a Trovet-re, amikor megújultak a bőrproblémák. Persze egyáltalán nem biztos, hogy bármi köze volt a táphoz, de "jobb félni...".

Ha nem lenne Bullom, Acanát adnék neki, de hogy őszinte legyek erősen gondolkodom most is az áttérésen, de a szárnyast inkább kihagynám az étrendjéből...nem tudom.

(#16254) canniball válasza TazLeacher (#16253) üzenetére


canniball
nagyúr

Mi Dog Chow-t szoktunk rendelni, úgy látom (a Care húzósabb de) a Premium kb. hasonló áron kapható, jobb ez mint a DC?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16255) TazLeacher válasza canniball (#16254) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Jobb, elvileg sokkal jobb. A DC-t szokták mondani, hogy az már kutyatáp, (lényegében ez a legolcsóbb, ami már ajánlott kategória) abban már van hús, és nem műs sz@r, mint a Pedigrében, meg a többiben. A Brit viszont Prémium. Nem kezdők már, nem 2 hónapja van a piacon, nincs rá panasz. Ha sz@r lenne, már rég lett volna belőle "botrány", hogy nem is prémium, meg tele van szeméttel.

Nem vagyok ugyan akkor biztos abban, hogy drágábbra jössz ki. A DC-nak elég magas az súly/gramm aránya. Van nálam most pdf-ben brit care adagolási táblázat. Ha mondasz egy súlyt, meg tudom mondani, hogy mennyi az ajánlott, így ki tudod számolni a Ft/nap-ot.

(#16256) canniball válasza TazLeacher (#16255) üzenetére


canniball
nagyúr

Mostanában nem mértem, de olyan 35kg körül lehet az ördög (amstaff mix kan).

Az árat tekintve a "belépő szintű" Dog Chow-t szoktuk venni cca. 7300Ft/15kg áron, úgy látom a Brit Premium hasonló kategóriája kb. 7500/15kg, az nem különbség pláne ha tényleg jobb (a Care viszont nagyjából kétszer ennyibe fáj).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16257) TazLeacher válasza canniball (#16256) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A Brit Care Adult Large 10.875 Ft/12 Kg. ~ 290 g-ot ír ajánlott mennyiségre/nap, tehát a 12 kg ~ 41 nap, azaz 265 Ft/nap.

Ugyan ezen az oldalon a Dog Chow Adult Large 14.600 Ft/30 kg. Ennek az adagolás a 35 Kg-ra vetítve ~475 g-ot kéne kapnia naponta, tehát 30 kg ~ 63 nap, azaz 231 Ft/nap.

Ebből látszik, hogy a Care és a Dog Chow között napi szinten 30 Ft van, ami 1 hónapra levetítve 900 Ft...

A Brit Premium-nak nem tudom az ajánlott mennyiségeit.

[ Szerkesztve ]

(#16258) skitzoo


skitzoo
senior tag

Sajnos új kutyát kell keresnem. Az új kutyát hogy lehet leszoktatni arról hogy ne legyen szökős. (Családi ház.)
(Németjuhász van most is és az is lesz csak a mostani szökős, és sajna beteg. Valószinűleg altatni kell. :O )

[ Szerkesztve ]

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#16259) L_YKing válasza skitzoo (#16258) üzenetére


L_YKing
addikt

Labrador. :)
Nekünk az van. Ha érdekel pü!

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#16260) skitzoo válasza L_YKing (#16259) üzenetére


skitzoo
senior tag

Csak Németjuhász. Az van 20 éve. És most is az lesz. :)

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#16261) L_YKing válasza skitzoo (#16260) üzenetére


L_YKing
addikt

:)
Nekünk is volt.
Kuvaszunk is volt (nekünk a legjobb házörzőnk volt)

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#16262) skitzoo válasza L_YKing (#16261) üzenetére


skitzoo
senior tag

Nekünk a mostani Németjuhászunk is jó házörző. Szőkős. De kocsma melett lakunk és volt olyan hogy egy részeg faszi beeset a nagykapun. A kutya nem ment el hanem ugatta a faszit. De előtte hátrajött az ablakomhoz és itt ugatott. Gondolom jelzett hogy valami nemoké.

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#16263) skitzoo válasza skitzoo (#16262) üzenetére


skitzoo
senior tag

Már nemtudtam szerkeszteni. De hogy mennyire a szivemhez nőtt :[link]

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#16264) joey0235


joey0235
aktív tag

Sziasztok újra itt vagyok sajnos a külföldi munka miatt elkellet utazzak, de árész csak szépült ez idő alatt :D

... No sacrifice, No victory ...

(#16265) canniball válasza TazLeacher (#16257) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi!
Viszont ha Care-t vennék akkor biztosítanom kéne mellé valamilyen "töltelék kaját" is, nehogy üresen maradjon a bélpoklos bendője... :DDD
Amúgy a linkelt shopból szoktatok rendelni? Sok termék mellett látom hogy alacsony raktárkészlet, de azt nem találom ez pontosan mit jelent: "csak" kevés van belőle vagy épp kifogytak?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16266) L_YKing válasza skitzoo (#16263) üzenetére


L_YKing
addikt

ez már kutya szeretet. :R

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#16267) narancsnn


narancsnn
senior tag

Hogy tudnám a kutyát és a törpenyulat összeszoktatni?

Köszi :R

(#16268) hrvp válasza L_YKing (#16266) üzenetére


hrvp
aktív tag

Én jobban szeretem, amikor ez inkább abban nyilvánul meg, hogy veszi a gazda a fáradtságot és elolvas mondjuk egy könyvet, hogy meg tudja nevelni a kutyáját, hogy az boldogabb és kiegyensúlyozottabb lehessen.

(#16269) skitzoo válasza hrvp (#16268) üzenetére


skitzoo
senior tag

Hidd el igy is boldog. Van vele foglalkozzva napi 2-3 órát. És ez a minimum.

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#16270) TazLeacher válasza canniball (#16265) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Hidd el nekem, ha normál kaját veszel, nem kell mellé más. Alacsonynak tűnhet a napi adag, de nem az a lényeg, hogy mennyit eszik meg, hanem, hogy mennyi hasznosul. Próbából vegyél neki mondjuk egy kis zacskó Pedigré-t. Szerintem bő 1 kg-t simán megeszik belőle, és csak annyi lesz az eredménye, hogy egész nap kulázni fog, mert úgy, ahogy van, jön is ki belőle, de nem lesz kevésbé éhes. Ha kipróbálod, mérd a súlyát hetente. Ha nem kezd el fogyni, akkor nincs gond. Persze ez egy ajánlott mennyiség, ennyit célszerű adni, de, ha mondjuk elkezd tőle fogyni a kutya, akkor meg kell emelni.

Én szoktam innen rendelni, időben kell, mert nem egy kapkodós fajták, 8-12 napra lehet számítani érkezésnek.

(#16271) Diego! válasza joey0235 (#16264) üzenetére


Diego!
senior tag

Valóban szép :)

(#16272) canniball válasza TazLeacher (#16270) üzenetére


canniball
nagyúr

"... nem az a lényeg, hogy mennyit eszik meg, hanem, hogy mennyi hasznosul. "
Azt vágom, de nem erre gondoltam, hanem arra hogy imádja a hasát és ha kisebb adagot kap (mégha az a minőség okán elég is a szervezetének) "üres" marad a gyomra. :)

"... 8-12 napra lehet számítani érkezésnek."
Az nem vészes, de ez piros vagy zöld jelzésre értendő?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16273) TazLeacher válasza canniball (#16272) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Igazából nem tudom. :)) Én tegnap rendeltem tőlük, de béna voltam, későn rendeltem, kezdünk kifogyni, és írták, hogy 8 nap, jó lesz-e, mondtam, hogy nem sürge, megvettem máshol +2000-ért, de már ma hozzák. Szerintem csak a zöld.

(#16274) canniball válasza TazLeacher (#16273) üzenetére


canniball
nagyúr

Gugliztam.
britpetfood.hu - nem tudom mennyire hivatalos...de azt megtudtam hogy ez cseh gyártmány, a nevéből azt hittem brit. :D
webshop - nagyjából hasonló árakkal mint amit linkeltél, de 5k-tól ingyenes kiszállítással és Budaörsről talán hamarabb házhoz ér.

Viszont a webshop kezdőoldalán lévő akció komoly:
AKCIÓ
A BRIT ELEDEL GYÁRTÓ CÉG A VAFO, MINDEN BRIT PREMIUM 12 KG-os, VALAMINT A BRIT CARE SUPERPREMIUM 12 KG-os ELEDELEK VÁSÁRLÁSA ESETÉN EGY DB 3 KG-os ELEDELT AJÁNDÉKOZ VÁSÁRLÓI RÉSZÉRE - A KÉSZLET EREJÉIG ILLETVE AUGUSZTUS-SZEPTEMBERI HÓNAPOKBAN.

A Brit Premiumot nem is árulják 12kg-os kiszerelésben...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16275) TazLeacher válasza canniball (#16274) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A második linkkel már próbálkoztam, 2.000 Ft-al húzósabb, viszont nekem nagyon közel van (Budaörsön melózom), a próbát is itt vettem. :)

(#16276) canniball válasza TazLeacher (#16275) üzenetére


canniball
nagyúr

A második link biztos valamilyen kapcsolatban áll az elsővel, mert annak a kezdőlapján találtam rá. :)

Én a Premium Adult Large árát néztem, ott csak 115Ft a különbözet de cserébe innen ezt is ingyé szállítják. A Care Adult Large-nál már tényleg húzósabb a difi (1150Ft), a Care Lamb&Rice pedig úgy látom (most?) nem is kapható "a második linken".

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16277) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Bultterier találkozó, gazdához futás I. helyezett:

(#16278) joey0235 válasza TazLeacher (#16277) üzenetére


joey0235
aktív tag

Grat :) Nagyon szép a kutyus :R

... No sacrifice, No victory ...

(#16279) TazLeacher válasza joey0235 (#16278) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

:R

Más:
Ma kedzjük a BARF-ot. Kíváncsi leszek. Tapasztalatokról majd beszámlok. (Ha kéne valakinek kölyök táp, keressen meg!)

(#16280) capulet75 válasza TazLeacher (#16277) üzenetére


capulet75
addikt

Nagyon szép! :K

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#16281) joey0235


joey0235
aktív tag

Szerintetek a háztartási keksz jó jutalom falatnak? :)

... No sacrifice, No victory ...

(#16282) Winner_hun válasza joey0235 (#16281) üzenetére


Winner_hun
félisten

Virsli jobb mert nem kell rágni, simán lecsusszan.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16283) fero02 válasza joey0235 (#16281) üzenetére


fero02
veterán

Attól függ, hogy milyen körülmények között akarod használni.

Otthonra jó lehet, mert tudsz neki időt adni, míg megrágcsálja.
Kutyaiskolában viszont nem jó, mert ott nincs idő ilyenre. Ott célszerű nyers virsli karikát, felvágott darabkákat vinni, mert azt csak nyelnie kell.

Winner megelőzött.

[ Szerkesztve ]

(#16284) Agostino


Agostino
addikt

még egy szavazat a nyers virslire. a többit gyümiszkölniük kell mire lenyelhetik meg el is tereli a figyelmét a rágás

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#16285) joey0235 válasza fero02 (#16283) üzenetére


joey0235
aktív tag

Most csak tanítom az alap dolgokra mert még nem voltam itthon nagyon elfejtette, meg hogy ne húzza a pórázt mikor sétáltatom ezekre használnám :) de akkor megpróbálom a virslit . :R

... No sacrifice, No victory ...

(#16286) Winner_hun


Winner_hun
félisten

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16287) Lompos48 válasza Winner_hun (#16286) üzenetére


Lompos48
nagyúr

:C :Y

(#16288) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

gondoltam megosztom veletek legújabb gyámoltunkat. ő lesz a harmadik örökbefogadott, már hatan vagyunk : )))) jó, közülök három örökbefogadott kettő vett.gőzünk sincsen honnan jött vagy mi a szösz történt vele. talicskával kellett behoznunk a kertbe pár napja de picit már mászkált azóta. volt benne vagy három tucat kullacs, még pár kukac - hogy finom legyek - a sebeiben is. nem tudom ki volt a gazdája de ne kerüljön a szemem elé. vissza már nem adjuk, de kezet még szívesen török, ha erre jár az illető. ;]

amúgy nagyon édes. debel nagy kutyus lehetett fénykorában, jókora tappancsa van. legalábbis ha rotinkat veszem alapul ő sem lehet kispályás. egyébként a Brian keresztnevet kapta : ))) ha szeretnétek írok felőle néhány naponta

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#16289) Kidus válasza Winner_hun (#16286) üzenetére


Kidus
őstag

:C

Assuming Control

(#16290) fattyu válasza Agostino (#16288) üzenetére


fattyu
veterán

respect :R

engem érdekel. Boldogságot és felépülést gyorsat neki.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16291) hrvp válasza Agostino (#16288) üzenetére


hrvp
aktív tag

:R Remélem felépül, hogy a hátralévő életét végre jó kezekben élhesse le.

(#16292) capulet75 válasza Agostino (#16288) üzenetére


capulet75
addikt

:R

Írj néha hogy mi van vele.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#16293) Bjørgersson válasza Agostino (#16288) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A legjobbakat nektek! Néha írj róla. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16294) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

A PetSafe vagy a Dogwatch "kutyakerítéssel" van valakinek tapasztalata?
Mennyire működő dolgok ezek?Most lett új kutyám és gondolkozom mi lenne a legjobb megoldás a kutyusnak (kerítés stb...) és nekünk is,hogy ne kelljen miatta aggódni :)

Köszönöm!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16295) Diego! válasza Winner_hun (#16286) üzenetére


Diego!
senior tag

:C

Agostino: :R De jó akkor mostantól jó kezekben van.

(#16296) Howkeddlee válasza Winner_hun (#16286) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Ez nagyon kis aranyos... :)

(#16297) iwu válasza Agostino (#16288) üzenetére


iwu
addikt

RESPECT!!! :R

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#16298) capulet75


capulet75
addikt

Sziasztok.
Most próbáltuk először a Hills: Advanced fitness tápot Logannek, három hét használat után merem ajánlani bárkinek. Ez a második táp ami bevált, elég a napi egyszeri kaja (persze mindig csurran.cseppen pár extra falat) és a végtermék is normális. Az Acana és az Orijen nekünk nem jött be, Logan rengeteget szellentett (és elképesztő büdöseket :U ) mindkét táptól, valamiből túl sok volt benne, nagyon megdolgoztatta a belét. A Royal Canin medium sensible volt ami még bevált, sokat szellentő kutyáknak megoldás lehet.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#16299) Agostino


Agostino
addikt

üdv

azt hiszem egy olyan jó hete írtam errefelé legutóbb : ) nos a kutyus megvan, de azért nem zökkenőmentes a dolog. megpróbáltuk összeszoktatni a rezidens házörzővel, de hamvába halt próbálkozás volt. rotink majdnem ránk döntötte a kerítést. azért megpróbáltuk rajta keresztül átvenni a ház előtti kertbe briant, de egy harapás lett a vége. mármint a jövevényt volt hivatott megcélozni, de aztán minket ért. persze, tudjuk, hülyék voltunk, ugorjunk. egy próbát akkor is megért... nos brian azóta eszeget. tegnap már nem csak a szája előtti kajából tudott enni hanem fel is állt és átsétált a kajáért. amit még kiderítettünk az az, hogy brian igazából nem is brian : ) hiába szólongattuk akár így akár úgy, semmi sem hatott. már azt hittük süket, de nem. simán csak jól nevelt. ugyanis elkezdtünk más nevekkel is próbálkozni. édesanyám gondolt egyet - hát basszus, a legtöbb farkaskutya neve rex... mi van ha... REX! REXI! és a kutya már érdeklődve is figyelt felénk. szóval rex a szentem : )) jövő héten jön az állatorvos, megkapja a szokásos köröket: veszettség, féreghajtó ez meg az, aztán csipet is olvastatunk... hátha. az ember sosem tudhatja. fotót csak édesapám bekötött kezéről tudnék adni, de inkább hagyjuk : ))) gyógyulgat : )))

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#16300) Dr.Zoo válasza Agostino (#16288) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Csatlakoznék az előttem szólokhoz:

Respect Uram!

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.