Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15101) stangli válasza Lauda (#15097) üzenetére


stangli
senior tag

tavaly a kutyadokimat kérdeztem erről, azt mondta, ha elhiszem és nyugodtabban alszok, akkor vegyem meg, de inkább ajánlja a cseppeket egy scaliborral. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15102) Lauda


Lauda
félisten

Na akkor ez megvolt, koszonom az elmenyeket! :R :DD

(#15103) joey0235


joey0235
aktív tag

Egyébként mennyi idős korábban lehet fedeztetni 1 kutyát?

... No sacrifice, No victory ...

(#15104) fattyu válasza joey0235 (#15103) üzenetére


fattyu
veterán

mégse.
kevertem dolgokat. bocs.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15105) stangli


stangli
senior tag

Egy ilyen kutya bizalmába férkőzni nem 8 perces meló... :R

(#15106) Bjørgersson válasza stangli (#15105) üzenetére


Bjørgersson
félisten

CézárMilánnak még feleennyibe se telne.

;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15107) stangli válasza Bjørgersson (#15106) üzenetére


stangli
senior tag

Próbáltam azt a módszert, de éles helyzetben, az általa tanácsolt trükkök nem használnak a foxiknál... vagyis az okosabbik részénél... :DDD
Meg Milan, a fárasztásra játszik, amit nem is tagad... :U

(#15108) Idiofil válasza stangli (#15107) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Alap. Ha a kutya fárad el hamarabb, nem tehet mást, mint megadja magát.

joey0235: Szerintem olyan 2 év körül. De nem vagyok ebben otthon túlzottan.

"Those who want respect, give respect"

(#15109) joey0235 válasza stangli (#15105) üzenetére


joey0235
aktív tag

Nem tudom még mindig felfogni hogy lehet kidobni 1 kutyát ... de az ilyen embereket meg nagyon becsülöm akik befogadják és segítenek rajta! :)

... No sacrifice, No victory ...

(#15110) XanD3R


XanD3R
aktív tag

Sziasztok!
3 éves fekete-cser szuka törpe tacskónkat szeretnénk pároztatni, de sehol sem találunk megfelelő kant. Amennyiben bárki tudna segíteni (lehetőleg Fejér vagy Veszprém megyében), az kérem nálam privát üzenetben jelentkezzen!

(#15111) fattyu válasza XanD3R (#15110) üzenetére


fattyu
veterán

minek?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15112) Idiofil válasza XanD3R (#15110) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Én nem tudok ilyet, de talán itt találhatsz.

"Those who want respect, give respect"

(#15113) stangli válasza XanD3R (#15110) üzenetére


stangli
senior tag

Nincs elég kidobott kutya? :W

(#15114) joey0235


joey0235
aktív tag

Én ezt a dolgot nem ítélem hogy fedeztessen és legyenek kis kutyák ha tisztábba van a dolgokkal... Én is szeretnék majd fedeztetni a kutyámmal pár kölyköt meg is tartok :) a többire meg vannak jelentkezők akiknek biztos hogy kell :)

... No sacrifice, No victory ...

(#15115) Lauda


Lauda
félisten

Nagyon elharapozott ez az ivartalanitas melletti dolog ugy latom. Ha valaki fedeztetni akar egy kutyat, mar nekimentek....holott semmit se tudtok az okarol. :W Ha annyira odavagytok a kidobott kutyakert, bevallalhattok meg tizet, ne a racsok mogott tengessek napjaikat.

[ Szerkesztve ]

(#15116) stangli válasza joey0235 (#15114) üzenetére


stangli
senior tag

Ha eladásra kell, akkor felelőtlen, ha tart is meg belőle, akkor ismeri a kérdés súlyát.

Még jó, hogy nem ugrik ki az ablakon. :DDD

(#15117) fattyu válasza Lauda (#15115) üzenetére


fattyu
veterán

van itt két szuka meg egy kan boszeron. Egyik harlekin. Akár meg is dordulhatna a fejemben hogy mérne még pénz is lehetne belőle... ( persze nem lehetne mert a felnőtt boci szuka már ivartalanítva van és a kölönc is az lesz nemsoká )

de nem teszem.

Amikor valaki ilyen mermérne hangulatú postokban tervezget szaporítani valahogy mindig nyílik a bicska a zsebemben...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15118) Lauda válasza fattyu (#15117) üzenetére


Lauda
félisten

Keres tacsko kant, hogy paroztasson. Fogalmatok sincs, hogy miert. De mar alapbol a tamadas megy. Mar megbocsass, de ez mi?

(#15119) fattyu válasza Lauda (#15118) üzenetére


fattyu
veterán

én csak kérdeztem minek :P

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15120) stangli válasza Lauda (#15118) üzenetére


stangli
senior tag

Mert k sok kutya van az utakon, a menhelyeken, talán ezért. :U :DDD

(#15121) Lauda válasza fattyu (#15119) üzenetére


Lauda
félisten

:D

(#15122) stangli


stangli
senior tag

egyszerűen zseniális :C :DDD

ajaj, amikor a macska viseli a pórázt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15123) stangli válasza stangli (#15122) üzenetére


stangli
senior tag

jut eszembe, az éjszaka folyamán beszökött a kutya az ágyba, hajnal tájban ráfeküdtem a fejére... volt nyüszítés rendesen, majd hisztis morgás, hogy felébresztettem... :DDD

(#15124) kenwood3 válasza stangli (#15122) üzenetére


kenwood3
őstag

true story :))

a videó meg rohadt jó :D

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#15125) stangli válasza kenwood3 (#15124) üzenetére


stangli
senior tag

(#15126) kenwood3 válasza stangli (#15125) üzenetére


kenwood3
őstag

:D

Mi az az ekezet dragasag??

(#15127) joey0235


joey0235
aktív tag

[nézzétek meg]

... No sacrifice, No victory ...

(#15128) stangli válasza joey0235 (#15127) üzenetére


stangli
senior tag

megérdemlik, ütni verni kell az ilyen állatkereskedőket/kínzókat... :W

(#15129) joey0235 válasza stangli (#15128) üzenetére


joey0235
aktív tag

ebben teljesen egyet értek. :)

... No sacrifice, No victory ...

(#15130) Idiofil válasza joey0235 (#15127) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Hát az elején azt hittem, hogy ez poén, "az igazság ára" szintű színészi tehetséggel.
Természetesen nem jogszerű, viszont teljesen mértékben jogos és megérdemelt amit kaptak.

"Those who want respect, give respect"

(#15131) Idiofil


Idiofil
aktív tag

"
A kutyákat és a kutyatartókat is megregulázná a tervezet azzal, hogy szabálysértéssé minősítené a póráz nélküli kutyasétáltatást és azt is, ha valaki nem bír a kutyájával.
A hatályos szabálysértési törvény szerint csak az számít szabálysértésnek, ha valaki a felügyelete alatt álló kutyát belterületen felügyelet nélkül bocsátja közterületre, vagy kóborolni hagyja. Az új szabályozás visszautalna a kedvtelésből tartott állatok tartásáról szóló kormányrendeletre, amiben az áll, hogy "belterület közterületén – kivéve az ebek futtatására kijelölt területet – ebet csak pórázon lehet vezetni", és "közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes". Az indoklás szerint nehéz volt értelmezni, mi számít felügyelet nélküli közterületre bocsátásnak.
"
Nem lenne ez rossz, ha kb minden városban lenne normális - vagy egyáltalán akármilyen- kutyafuttató.

"Those who want respect, give respect"

(#15132) fattyu válasza Idiofil (#15131) üzenetére


fattyu
veterán

valahol ja. másrészt meg én spec azt 30 métert amit meg kell tennünk a futtatóig bevallom nem pórázozok... arra a 30 méterre a 3 döggel nem szerencsétlenkedek... Persze a másik fele hogy láb mellett jönnek és nem ahogy esik... Meg ha behívom akkor bejönnek. meg ilyenek...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15133) Idiofil válasza fattyu (#15132) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Hát nekem zárt kutyafuttatóhoz kb 30 kilómétert kellene mennem :P

"Those who want respect, give respect"

(#15134) fero02 válasza joey0235 (#15127) üzenetére


fero02
veterán

Kemény, de olykor szükség is van erre. Viszont ilyen minden városba kellene...

(#15135) Daffni2 válasza Idiofil (#15131) üzenetére


Daffni2
addikt

szabálysértéssé minősítené a póráz nélküli kutyasétáltatást

Ebben a formában ezzel nem értek egyet. Ahogyan a bizonyos fajtákra előírt szájkosár viselési kötelezettséggel sem.

Arra a kutyára kell szájkosár amelyik harapós, legyen az pincsi, vagy pitbul.
Póráz is csak akkor ha nem lehet parancsolni neki.

Ezek legyenek már a gazda felelősségére utalva.
Én pld soha nem használok pórázt, 3 hónapos kora óta nem kell mert tökéletesen engedelmes.

Tudja a kis szaros, ha nem figyel rám akkor eltűnök :D

Viszont ha "baleset" történik akkor szigorú büntetés kell.

"Aki ad,az nyer"

(#15136) iwu


iwu
addikt

hali,
bár már régen voltam a topicban, de lőttem ma egy szerintem jó képet az egyikről:
Némó.
Zsömle meg tök kész van, imádja a havat :).
Meg egy sorozat: 1,2,3.
üdw,iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#15137) stangli


stangli
senior tag

Na ma beszereztem egy ilyet. Kíváncsi vagyok, hogy fog teljesíteni a nyáron :DDD

Daffni2 Bennem vegyes érzelmek keringenek a póráz nélküli séta vs. pórázzal való séta ügyben...
Vannak gazdik, akikre hellyel közzel hallgat a kutyája, és amikor odamegy az enyémhez, hogy ismerkedjenek... oké megvan a szaglás, majd jön a dominancia, hogy ki a boss, naná, hogy az enyém akar az lenni, vagy a másik... de ha nem ismeri az adott kutya, a kutyakommunikációt, akkor annak a kutyának annyi... az a baj, hogy hiába mondom, ezeknek az embereknek, hogy ne engedd oda a kutyádat, mert baj lesz, de leszarják... meg mire fel is fogja a gazdi, a kutyája szőrcsomóit köpködi a kutyám :DDD mindezt úgy, hogy az enyém mindig pórázon van, hogy kontrollálni tudjam a hülyeségét, de tény hogy már jobb mint volt1éve, mert már egyre jobban tolerálja a rosszul kommunikáló kutyákat, így nincs szükség beavatkozásra...
szóval a lényeg, hallgatni kell a másik gazdira, meg a kutyák kommunikációját figyelni kell... ha mindezt ismeri az adott gazdi, és hallgat is rá a kutya és nem csak úgy ímmel lámmal, akkor mehet pórázon nélkül a kutya...

(#15138) Idiofil válasza Daffni2 (#15135) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Ha bekövetkezett a baj, akinek a kutyáját/gyereket széttépték/megharapják, nem boldogítja, hogy a másik milyen büntetést kapott....szvsz

"Those who want respect, give respect"

(#15139) Daffni2 válasza stangli (#15137) üzenetére


Daffni2
addikt

Ezzel teljesen egyetértek.

Sajnos mivel nem fogadnak szót a kutyák / a gyerekeiket sem tudják megnevelni a gazdik/ nem nagyon engedik szabadon kutyatársaságban, ezért nem ismeri a kommunikációt sem.
A másik fele meg a gyagyás gazda aki tök hülye mindenhez és hiába kéred ne engedje oda.

Tehát tiltással meg szabályokkal nem lehet ezt megoldani, mert csak még rosszabb lesz.

Csak felelős tartással tájékoztatással, és kötelező engedelmes képzés-vizsaga rendszerrel lehetne jobbá tenni.

Persze azt is meg kellene érteni, hogy a szófogadó kutyának sokkal jobb dolga van.Azt el lehet engedni szabadon rohangászhat a társaival, nem valószínű, hogy elüti az autó, nem fog mérgezett kaját felszedni stb.

"Aki ad,az nyer"

(#15140) Idiofil válasza Daffni2 (#15139) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Ha mondjuk van egy szabálytisztelő ember aki a kutyáját pórázzal sétáltatja, szocializálódott elején jár. Hiába van pórázon, ha jön vele szembe egy póráz nélküli, odamegy, egy fél pillanat alatt baj lehet:
-Fogd meg a kutyát!
-ne félj nem bánt!
-Az lehet, de az enyém igen.

Vannak problémás kutyák és még problémásabb gazdik.
Én azt vallom, hogy akkor történne a legkevesebb baj, ha mindenki pórázzal sétáltatja a kutyáját. Ha zárt területen van és meggyőződött hogy minden oké, akkor lekerül a póráz. Persze saját vélemény.

"Those who want respect, give respect"

(#15141) stangli válasza Idiofil (#15138) üzenetére


stangli
senior tag

Azt is meglehet nézni, hogy milyen kutyákkal fordul ez elő... fajtól függetlenül, inkább olyan esetekben, ahol egyáltalán nem foglalkoztak a kutya nevelésével, majd amikor bekövetkezik a baj, megy a sírás... a kutya nem játék, felelősséggel kell nevelni, akár kis/közepes/nagy méretű...
Az utcánkban van egy boxer, soha nem volt szocializálva, amikor meglát más kutyát, vagy visító gyereket nekifeszülve akar nekimenni a zsákmánynak... vannak esetek, amikor ketten kell fogják a pórázt, az hogy egyszer be fog következni a baj, az is biztos... szóval a gazdik fejében kell rendet tenni...
Én azt vallom, hogy inkább legyen vizsgához kötve a kutyatartás, mint hogy ilyen szinten bekorlátozva a kutya szabadsága... ha elvégzi a gazdi és a kutya az alap/középfokot és jól kezelhető a kutyája, akkor szabadon mehet, a kutya méretétől függetlenül...

A párbeszéd ismerős, én már ott tartok, hogy egyszer szólok, ha erősködik a gazdi, akkor hagyom, hadd okuljon:
-Légyszi ne engedd ida a kutyádat
-Nem bántja a picit.
-Tudom, de az enyém bánthatja a tiedet
-óóó lány a tied? Akkor semmi baj nem lehet
-Oké te tudod
szagla, és amikor már vagy egy perce csak szagolja a másik kutya, akkor az enyém kezd besokallni, beáll domináns pozícióba és ha itt nem tudja a másik kutya, hogy mi van, akkor ki is támad, hogy megleckéztesse... a folyamatot elejét még engedem, amikor elkezd vicsorogni, meg csattogtatni, majd jön a határozott HELLÓÓÓÓ! Mi csinálsz?!!!! csattanó vezényszó, és fordul is ki... fület farkat behúzva jön be lábhoz, hogy apának ez már nem tetszik...
- Én szóltam, viszlát! felkiáltással tovább sétálok :DDD
A másik gazdi meg simogatja a kutyáját, hogy ez kemény helyzet volt :D :W

Milyen szép fogsora van ilyenkor :D

[ Szerkesztve ]

(#15142) Winner_hun válasza iwu (#15136) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sorozat 3. része:

[+]

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15143) Idiofil válasza stangli (#15141) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Persze, ez mind így van. Csak azt jeleztem, hogy vannak felkészületlen, tudatlan vagy csak kezdő gazdik. És inkább mindenki legyen biztonságban. Ha mindenki pórázon tartja, kiküszöbölünk egy nagykazal bajt. "Soha nem csinált még ilyet", "Én tudom kezelni a kutyám", "A kutyám akkor jön vissza, amikor szólok", "A kutyát nem zavarja a tüzelő szuka", "Ő csak így játszik".
És pl ha én sétálok, akkor ne jöjjön oda úgy kutya, hogy szabadon van. MIndenki kattintsa fel és majd csak ott vegye le, ahol senkit sem zavar (elzárt területen).
Lágymányosi híd pesti hídfő tövében dolgoztam egy ideig a régi vágóhíd területén, HÉV-vel érkeztem, és nagyon sokszor összefutottam egy drágalátos kreténnel, aki póráz nélkül sétáltatta a vágóhíd bejárata előtti kis parkban a hegyomlásnyi németjuhászát. Hát volt rá példa, hogy odajött, morgott, ugatott, vicsorgott, egy kicsit megtépte a farmerom szárát aztán továbbment. Pár alkalom után elgondolkoztam, hogy kést, sokkolót vagy mi a jó eget vigyek, mert a gazdi 1X sem mozdította a füle botját sem. Vagy rendőröket kellett volna hívnom minden reggel hogy kísérjenek be a munkahelyre? -később megváltozott a munkarendem, és nem találkoztam vele-
Kretén emberek voltak, vannak, lesznek. Addig meg ennyire bolondbiztos dolgokat kell csinálni.

"Those who want respect, give respect"

(#15144) fattyu válasza Idiofil (#15143) üzenetére


fattyu
veterán

kreténre viszont nyilván nem fog hatni, a törvény se :D

És nyilván hülyén hangzik de tüzelő szukáról is lehívom a kant.... és nem megy oda más kutyához ha nem engedem. egyik se :D meg ilyenek.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15145) Idiofil válasza fattyu (#15144) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Az igaz, csak amíg úgy büntethető lett volna abban az 1-2 percben, amíg az attrocitás történik, jelen esetben rögtön le lehetne kapcsolni.
Illetve az állattartással kapcsolatos szabályok, törvények nagy része nem a felelős állattartók miatt jött létre.
Én bevallom, nem tudom behívni Zarát (sajnos most elég kevés időt tudok foglalkozni vele), viszont soha nem is jut eszembe sétáltatás során elengedni.

"Those who want respect, give respect"

(#15146) stangli válasza Idiofil (#15143) üzenetére


stangli
senior tag

Erre mondom, hogy vizsgához kell kötni, főleg a német juhász méretű kutyákat... ha sikeren letennék, akkor nem fordulhatna ez elő...

(#15147) fattyu válasza stangli (#15146) üzenetére


fattyu
veterán

milyen vizsgához? gyerekek ne már.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15148) stangli válasza fattyu (#15147) üzenetére


stangli
senior tag

de de, vezetni sem lehet, jogsi nélkül :D

egyszerűen becsattog a kutyatulaj egy kutyasuliba elvégzi az engedelmes vizsgát oszt ha azt letudja tenni, akkor a kutya járkálhat póráz nélkül... ez az én véleményem

[ Szerkesztve ]

(#15149) fattyu válasza stangli (#15148) üzenetére


fattyu
veterán

gyereket szülni igen. és mégis mennyi bűnőző lesz belőlük. Arányaiban is több mint fasz kutya/kutyás.

És hogy gondolod. úgy értem a valóságban. Gazdi vizsgázik kölcsönzős kutyával?

Vagy tanköteles a kutya? Minden kutya?

Az is ami sose jár ki az udvarból?

Vagy csak a városiak?

és meddig? 3 éves korig tankötelezett?

Mennyibe is kerül a kutyasuli? ( mint FELESLEGES kiadás )

ne igyunk már gyógyszerre.

Az én 3 kutyám egyike se látott még sulit.
Viszont tudják mi az hogy szocializáció és nem lett körbenyalva a valaga egyiknek se még amikor kibacukikorszak volt. Hanem picsán lett rugva a hülyeségért meg a helytelen viselkedésést. Ember is és a kutyák is nyakonverték ha nem tudta hol a helye. és lőn a 3 kutyám mellett nem kell aggódnom hogy milyen idegen sétál át a futin, vagy jön idegen kutya. Mert semmi agresszió nincs egyikben sem. Odamennek ha odaengedem őket megnézik embert állatot és ha jó az aurája játék ha nem akkor meg távolságtartás.

Ehhez nem kell suli, és nyilván a kutyatartásnak vannak költségei de ha nekem a 3 kutyámmal kéne suliba járnom akkor oltári hisztis volnék. és úgy is érezném hogy megint kapott a fekália egy kurva nagy pofont és látszatmegoldást ellett a törvényhozás.

Én is látok balfékeket, túl sokat is, de nem az a megoldás hogy a törvénytisztelőket szabályozod tovább. Aki eddig nem tartotta be a pórázt szájkosarat ( főleg ha tudja is hogy farok a dögje ) az majd pont ezt fogja.

bleh

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15150) fattyu válasza stangli (#15148) üzenetére


fattyu
veterán

a jogsi meg egy oltári hülye példa volt....

amíg a parasztnak derogál az index ( és sajnos ez népbetegség ) meg a piros az tulajdonképpen az első 6-7 másodpercben még zöldes árnyalatú, addig nem gondolom hogy ez megoldás lenne.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.