Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16601) TazLeacher válasza canniball (#16600) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mi még az utcai macskákat is saját magunkhoz választjuk... :DDD

(#16602) monti0222w válasza TazLeacher (#16601) üzenetére


monti0222w
addikt

Pont arról a két fajta kutyáról megy látom a beszélgetés mint ami nekem is van! Jericho a te bulid még fiatal nagyon, ugye?
Napfénysüti a te yorkid is szép. :K

[ Szerkesztve ]

(#16603) TazLeacher válasza monti0222w (#16602) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

7 hónapos, és elég kis termetű. Szerintem olyan 15-18 kg között lesz. Az előző bullom se volt egy nagydarab csajszi, 22 kg volt a versenysúlya, de szerintem ő kisebb lesz. Bár nem tudom, mert kölyköm még nem volt, magasságra most olyan 40-43 cm körül van, és vékony alkat, most 12 kg körül van. Mostanában kezdi kinőni az "agár alkatot", most kezd nőni a melle és a nyaka...

(#16604) Napfénysüti válasza monti0222w (#16602) üzenetére

Köszi! :R
Súlyban mekkorára nőnek a yorkie-k? Lili 7 hónapos szuka kutya próbáltuk lemérni és olyan 3,8 kiló körül volt. Olvasgattam a fajtáról így nekem hirtelen kicsit soknak tűnt ez de az állatorvos szerint rendben van.
Sokkal nagyobbra már nem nő az tuti. :)

Szüleimnek van egy labrador szukájuk, ő hatalmasnak tűnik a mi kutyusunkhoz képest. Viszont az a kutya valami eszméletlenül okos nem csoda hogy vakvezetőnek is képezik.

Més que un club!

(#16605) TazLeacher válasza Napfénysüti (#16604) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A kis méretű kutyák sokkal hamarabb elérik a végső méretüket sok fajta 8-9 hónapos korára lényegében már "kész van". Minél nagyobb testű egy kutya, annál tovább tart a teljes kifejlődés.

(#16606) monti0222w válasza Napfénysüti (#16604) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia, változó ez méretől függ, de kb. 2-3 kg plusz minusz, bár találkoztam már komoly nagy méretű yorkival is kb. 10-13 kg körúl lehetett, néztem is nagyokat! :K

(#16607) Skizz


Skizz
addikt

Srácok, nem tudtok valami megoldást a sz*revésre? :D Lassan 4 és fél éves a német juhászom, eddig nem nagyon volt ilyen probléma, de az utóbbi hónapokban lépten-nyomon belefutunk ebbe a problémába, és már a falra mászom tőle. Sajna arra nincs esély, hogy körbejárjak valami csípőssel a kertben, lemenne a nap mire minddel végzek (nagy terület), próbáltam vitamint adni neki, mert állitolag vitamonhiány miatt is csinálja, de nem vált be. Van erre valami általános javaslat?

(#16608) TazLeacher válasza Skizz (#16607) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ha a sajátját eszi, akkor állítólag az ananász jó rá. Azt kell neki enni adni. (Mármint a normál kajához hozzákeverni egy pár napig.) Állítólag olyan szaga lesz tőle az ürüléknek, ami a kutyát nagyon zavarja. Azt mondják egy pár nap, és így leszokik róla.

OFF: vagy kérd meg kula bá-t, hogy segítsen... ;]

[ Szerkesztve ]

(#16609) canniball válasza Skizz (#16607) üzenetére


canniball
nagyúr

Úgy tűnik járvány tört ki. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16610) monti0222w válasza TazLeacher (#16603) üzenetére


monti0222w
addikt

Az enyém meg már öregedő és a has körül kezdett el terebélyesedni. ;]
Egyébbként nagyon szép a fej alakja a kis csajnak ;] meg a szine se rossz "tricolor". :K

(#16611) TazLeacher válasza monti0222w (#16610) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az ív már szépen kijött, csak a klasszik bull fej még nem, mert nincs meg hozzá a kellő vastagság. Vékony az arca, így az orra is hegyes.

(#16612) monti0222w válasza TazLeacher (#16611) üzenetére


monti0222w
addikt

Idövel az is kitelik kb. másfél éves korra körül egybe fogg állni az egész bully. Az enyém is kb. 2 éves koráig nyurga volt "vagy annak láttam" aztán elkezdett robosztusá válni, most meg potrohosá válik! ;] De igy is szeretem!

[ Szerkesztve ]

(#16613) TazLeacher válasza monti0222w (#16612) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

:DDD

(#16614) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Kutyám nem akar a házában aludni inkább alszik a kosarában. :F
Házba elvileg melegebbnek kéne lennie a kosarába meg semmi védelmet nem kap. Miért jó az neki?

(#16615) Skizz válasza TazLeacher (#16608) üzenetére


Skizz
addikt

Na ez jó lesz, ezt kipróbálom. De ezt meg kúraszerűen kéne, nem? Nem lesz örökké büdös (számára). :D

(#16616) TazLeacher válasza Skizz (#16615) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Állítólag megtanulja...nem próbáltam még.

(#16617) iwu válasza Buster17 (#16614) üzenetére


iwu
addikt

nálam a németjuhász mindig a házában van, a golden meg mindig a bejárati ajtóban...
ha már van egy szélvédett zug neki, akkor megoldja.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#16618) Orlin válasza Buster17 (#16614) üzenetére


Orlin
addikt

Helló!

Próbáld meg a házat máshova tenni!Nekünk az volt többek közt a megoldás.
A régi helyén nem ment be.Tél elején rakodtam az udvarba és átettem máshova.Dobtam be neki kaját és mikor bement akkor leültem a hát bejárata előtt és nem engedtem ki ;] Igaz ameddig ott voltam nem is akart nagyon kijönni inkább örült,hogy ott vagyok.Nos, ezt megcsináltam párszor aznap,hogy 50-10 percet ültem a háza előtt ő pedig bent a házba :D
Aztán este mentem ki a kutyát nézni merre van és látom bent szunyál a házában magától :D

Nem tudom pontosan melyik módszer hatására ment be,de legalább bent van és nem fagy be a hátsója!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16619) fero02 válasza Buster17 (#16614) üzenetére


fero02
veterán

Tedd be a kosarat a házba (ha befér). Vagy ha van benne pokróc, vagy más, akkor azt tedd be.

Nekem 2 juhászom van, mindkettő kint döglik az udvaron...pedig van nikecellel szigetelt házuk is, meg van olyan helyiség az épületben, ahova szabad ki-be járásuk van mindig...

(#16620) Buster17 válasza iwu (#16617) üzenetére


Buster17
addikt

De ő rövid szőrű Jack Rassel kiskutya :(

(#16618) Orlin
Egymás mellett van a kettő. Lehet az lenne a legjobb ha elvenném a kosarat és akkor kénytelen lenne a házába menni. Szigetelt f@sza kis házikója van, én is aludnék benne. :)

(#16619) fero02
Kosár nem fér be, de a pokrócokat mindig kirángatta a házból.
Egyszer volt ilyen párnája, addig rakosgatta be amíg megunta és darabokra tépte. :DDD

(#16621) Orlin válasza Buster17 (#16620) üzenetére


Orlin
addikt

"Egymás mellett van a kettő."

Nem értem :D

Nekem vizsla keverékem van és neki sincs valami nagy bundája sajnáltam is még tél elején,hogy fázni fog...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16622) Napfénysüti válasza Buster17 (#16620) üzenetére

Sógoréknak is olyan van, jópofa kutya. A tied kint alszik a szabadban jól értem?

Més que un club!

(#16623) Buster17 válasza Napfénysüti (#16622) üzenetére


Buster17
addikt

Tudom, és ő is Jeny. :)
Igen, mert a papám nem engedi be a lakásba, mert hullik a szőre... Jövőre remélhetőleg már bent lesz.
Igaz, hogy rajta kívül mindenki takarít és csodálkozik, hogy mindene szőrös. :U

Orlin
Kosara meg a háza egymás mellett van.

[ Szerkesztve ]

(#16624) canniball válasza Buster17 (#16623) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát tehet róla szegény kutya, hogy a papádnak hullik a szőre...? :DDD

Azt szerintem értette hogy egymás mellett van a ház meg a kosár, inkább ennek az oka nem tiszta, tunniillik hogy miért vannak egymás mellett?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16625) Buster17 válasza canniball (#16624) üzenetére


Buster17
addikt

Ott van szél védve teraszon.

[ Szerkesztve ]

(#16626) Orlin válasza Buster17 (#16625) üzenetére


Orlin
addikt

Próbáld a házat máshova tenni! :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16627) Napfénysüti válasza Buster17 (#16623) üzenetére

Jaja csak sógoréknál nem is lehetne kint tartani mert van egy Staffordshire Terrierjük amivel már volt hogy összekaptak és félnek hogy ha a stafi bedurvul fél perc alatt szétkapja a Jack Russelt. :(
Azért az a stafi elég brutál kutya, tiszta izom.

Més que un club!

(#16628) TazLeacher válasza Buster17 (#16623) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Akkor nem rövid szőrű kutyát kellett volna választani... :O

(#16629) Buster17 válasza TazLeacher (#16628) üzenetére


Buster17
addikt

Rövid szőrű kutyának akkor mi a picsáért hullik a szőre?

(#16630) TazLeacher válasza Buster17 (#16629) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Minden kutyának hullik a szőre, kivéve az uszkárt.

(#16631) Buster17 válasza TazLeacher (#16630) üzenetére


Buster17
addikt

De ennyire? Egész évben? Sok kutyát simogattam és sosem ragadt rám ennyi szőr mint tőle.

(#16632) Bjørgersson válasza Buster17 (#16631) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A mi biglinknek is úgy hullik a szőre, mint a kurvaélet, évszaktól függetlenül. :K

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16633) monti0222w válasza Buster17 (#16631) üzenetére


monti0222w
addikt

Ezt igy kell elfogadni, kint a szabadban ez fel sem tünne egyébbként vagy olyan fajtát kell vállasztani amelyiknek nem v. kevésbé hullik a szöre! :K
+ a rövidebb szörüeknél jobban feltünnik a sok ször.

[ Szerkesztve ]

(#16634) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Hú van egy 7 hónapos Yorkim...A kutya 4 hónaposan került hozzánk.
A kutya majdnem meghalt mert ment a hasa és ennek ellenére beadtak neki valami erős oltást...a kutya hányt nagyon sokat és elvittük éjjel a sürgősségre.Ott nemtudták mi baja van azt hitték lenyelt valamit ezért megműtötték nem találtak benne semmit tehát fölösleges volt a műtét.
Aztán perfúzióval életben tartották.(ez akkor volt amikor megkaptuk rá egy hétre kb)
Most már egészségesnek mondható...Felépült és eszik is rendesen.Amikor beteg volt nagyon nagyon lefogyott...már csak annyi a baj hogy állandóan odapisil.
A történtek után a tulajdonosok akiktől vettük kártérítésképpen felajánlottak egy kicsi kutyát.(ugyancsak Yorki). Tegnap hoztuk el két héttel ezelőtt volt oltva makk egészséges,és rendkívül gyorsan megszokta itt nálunk,tehát tegnap este már duhajkodott a naggyal.A kérdés az hogy nem lesz valamilyen rivalizálás a két kutya között és véletlenül eldurvul a játék?
Van egy gumicicánk és azt szokta visszahozni a nagyobbik...most a kicsi is beszállt és huzigálják egymást(a kicsi húzza a nagyot.)...úgy érzem,hogy a kisebbik kutya sokkal dominánsabb.
((mindkét eb nőstény))

(#16635) Buster17 válasza monti0222w (#16633) üzenetére


Buster17
addikt

Nem ez miatt lett választva, de ez engem nem is zavar.

(#16636) monti0222w válasza Mr. Erikszon (#16634) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia azt tudnám javasolni első körben hogy állisd fel a falka rendet pl. te v. az alfa mondjuk a nagyobik a gama és a kisebb meg az omega. Rivalizállás lesz ha ez nem történik meg tudnia kell mindegyiknek hol a helye. Hidd el tudom mit beszélek nekem egy bullterrierem van és egy yorkim érzed a különbséget és ennek ellenére a yorki ugat a bullnak. :K

(#16637) Lompos48 válasza Bjørgersson (#16632) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Azért inkább hullámzó, nem? Inkább a meleg-hideg, meg meleg-hideg évszakváltásnál. Teli télben/nyárban kevésbé. Legalábbis a miénk esetén.

[ Szerkesztve ]

(#16638) Bjørgersson válasza Lompos48 (#16637) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hmm, szerintem ugyanolyan intenzitással hullik mindig.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16639) canniball válasza TazLeacher (#16630) üzenetére


canniball
nagyúr

Azt hittem a máltai selyemkutya az egyetlen amelyiknek nem hullik a szőre...de ebben a cikkben felsorolnak pár fajtát.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16640) monti0222w válasza canniball (#16639) üzenetére


monti0222w
addikt

Én mondjuk többet feltudtam volna sorolni, de ennyit biztos nem! Köszönet a tudásért! :R
A yorkiról is tudtam hogy nem hullik hiszen van nekünk is, de hogy allergiásoknak is ajánlott, ez új! :K

(#16641) TazLeacher válasza canniball (#16639) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A yorkiról én is tudtam, meg a kis fehér játékkutyák egy részéről, de a fene gondolta volna, hogy ennyi van.

(#16642) Mr. Erikszon válasza monti0222w (#16636) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Hogyan állítsam fel?

(#16643) canniball válasza Mr. Erikszon (#16642) üzenetére


canniball
nagyúr

;]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16644) Mr. Erikszon válasza canniball (#16643) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Rossz az aki rosszra gondol... :DDD

(#16645) monti0222w válasza Mr. Erikszon (#16642) üzenetére


monti0222w
addikt

Sok mindennel lehet és mindegyik idő igényes, nagy türelmet igényel. Pl: ha viszed sétálni öket az ajton te lépsz ki elsőként utánad pedig az aki utánad jön a rangsorban és igy tovább, vissza felé mikor haza jöttök ugyanez a sorrend, légy következetes! Etetésnél mindig annak adsz elöszőr enni aki elöbbrébb van a sorban. Vagy az ágy nem tudom te felengeded-e az ágyra öket v. nem, de a lényeg az hogy aki közelebb áll a gazdihoz a falka vezérhez az a rangsorban is közelebb áll! A falka vezérként te fegyelmezed öket ki mennyire mehet el akár játékban munkában stb. A büntetés ne legyen verés v. ütés ha nagy a vétek akkor is elég a grabancánál kicsit megrázni az anyuk is igy szokta csinálni, kisebb véteknél elég ha helyüre küldöd öket. Hú, erről sokáig lehetne még beszélni! :K

[ Szerkesztve ]

(#16646) Mr. Erikszon válasza monti0222w (#16645) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Azaz hogy a kisebbik elfoglalta a nagynak a helyét.
A nagy megharagudott és lefeküdt egy krumplis zsákra. :)

[ Szerkesztve ]

(#16647) monti0222w válasza Mr. Erikszon (#16646) üzenetére


monti0222w
addikt

Ne enged az a nagyobb helye jelöld ki a kicsinek a helyét és ő ott tartozkodhat, mint írtam légy következetes! :K

(#16648) Lauda


Lauda
félisten

(#16649) Bjørgersson válasza Lauda (#16648) üzenetére


Bjørgersson
félisten

De aranyos. :DDD Jó kicsi az az udvar szegénynek.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16650) Lauda válasza Bjørgersson (#16649) üzenetére


Lauda
félisten

Futtatja az magat rendesen. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.