Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16851) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Durrognak már a kurva petárdák, pedig már kezdtem örülni. :(((

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16852) Dr.Zoo válasza Napfénysüti (#16836) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Volt. :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#16853) capulet75 válasza canniball (#16846) üzenetére


capulet75
addikt

"És nem fogja érteni, hogy aktuálisan miért engeded vagy nem."

Ez egy nagyon fura magyarázat, ez a "nem fogja érteni", jó pár kutyás fejébe belopta már magát ez a butaság.
Pontosan érti hogy adott alkalommal (mikor én hívom) akkor jöhet, mert én megengedem és amikor nem lehet akkor neki esze ágában sincs ellenszegülni a falkavezér akaratának. Normális kutya, miért is tenné? Nem gondolkozik azon hogy most miért nem lehet máskor meg miért igen, egyszerűen alkalmazkodik a helyzethez.
Megáll az ágy mellett, az egyik mancsát felrakja az ágy szélére, tehát kérdezi tőlem hogy lehet? Én vagy szólok hogy gyere, vagy mondom neki hogy menj a helyedre. Nem fog megsértődni hogy most nem alhat az ágyban. Sokan felruházzák az kutyájukat emberi tulajdonságokkal, ami nagyon cuki, de attól ő még egy kutya.

A falkaérzetet erősítő cselekmények (pl az együttalvás) lehet alkalmankénti. Azok a cselekedetek amik a dominanciára törést erősítik, (pl a felugrálás) azt nem szabad alkalmanként sem engedni.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#16854) Lauda válasza Bjørgersson (#16851) üzenetére


Lauda
félisten

Csak a fuled cseng. ;]

(#16855) Bjørgersson válasza Lauda (#16854) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hogyne, Bubu is azért nem evett egy falatot se. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16856) Lauda válasza Bjørgersson (#16855) üzenetére


Lauda
félisten

Ronesz is ugatja a zajt. :DD

(#16857) Bjørgersson válasza Lauda (#16856) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ő legalább nem fél tőle. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16858) monti0222w válasza Lauda (#16856) üzenetére


monti0222w
addikt

Zénokám is ugatja csak az a baj ezzel, hogy nagyon erős a hangja pont az imént is volt egy ugatási roham és ez igy fog menni jó darabig! :(

(#16859) Daffni2 válasza Bjørgersson (#16851) üzenetére


Daffni2
addikt

(IMG:/dl/upc/2013-12/31/197447_x0ezpsw0ph4ereqe_vicsorgo_dobi_petarda.jpg)(/IMG)

"Aki ad,az nyer"

(#16860) Dr.Zoo válasza Daffni2 (#16859) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

:DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#16861) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Sajnos az én kutyám fél..pedig első évben csak ugatta...szerintem megdobálhatták hü... gyerekek :(((

Elnézést a kép minőségért, mobilos képek...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#16862) Bjørgersson válasza Daffni2 (#16859) üzenetére


Bjørgersson
félisten

:K

(#16861) Ragadozó: A kis tökét kellene leharapni mindnek. :((( Nagyon szép kutya egyébként. :K

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16863) Daffni2 válasza canniball (#16846) üzenetére


Daffni2
addikt

Higiéniai okokból. Illetve szerintem "lelkileg" sem egészséges,

Meglehetősen nagy badarságnak tartom ezt a kijelentést.

Nyilván egy hoszúszőrű, pláne udvar-lakás mozgásterű kutya nem alszik /allhat/ ágyban, de pld az enyém rövidszőrű, csak lakásban van séta után lábmosás és teljes áttörlés.Közben szoktam mondogatni viccesen, hogy ágyban fekvő kutyának tisztának kell lenni.

"Aki ad,az nyer"

(#16864) Daffni2 válasza Ragadozó (#16861) üzenetére


Daffni2
addikt

Nagyon szép, okos pofija van.

"Aki ad,az nyer"

(#16865) Ragadozó válasza Bjørgersson (#16862) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Köszönöm :)

Sarplaninai juhászkutya, szuka...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#16866) monti0222w


monti0222w
addikt

Hát, hosszú lesz ez az este!
Ragadozó: tényleg helyes a kislány, amúgy az egyik kedvenc juhász fajtám amit szeretek csak az a baj már őket kezdik elbaxni! :)

[ Szerkesztve ]

(#16867) Kidus válasza Ragadozó (#16865) üzenetére


Kidus
őstag

Kedvenc kutyafajtam, csak sajnos meg nem sikerult jo nagy kertre szert tenni.

Assuming Control

(#16868) capulet75


capulet75
addikt

Csóri kutyám, nem rajong a szilveszterért, de ami itt van az még nekem is sok. Délután kettő óta mint ha háború lenne, folyamat megy a petárda, a rakéta, a minden. A folyamat, az tényleg folyamat, 10 másodperc szünet sincs.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#16869) canniball válasza capulet75 (#16853) üzenetére


canniball
nagyúr

& (#16863) Daffni2!
Nem szaporítom tovább a szót, mert úgysem jutunk közös nevezőre, de én akkor is tartom magam ahhoz hogy az ágyban nincs helye. Játék közben felőlem a fejem tetejére is mászhat, egy szobakutyát még esetleg a kanapén is el tudok képzelni, de az ágy ahol alszok az saját territórium.

(#16868)
Itt most szerencsére (még?) nyugi van. Ugyan körben ropogtatnak de az elég távol van ahhoz hogy ne zavarja őkegyelmét, amikor vittem a vacsit úgy aludt mint a bunda.

(#16861) Ragadozó!
Azt hittem kaukázusi...de ha nem is az, akkor is gyönyörű!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16870) Lauda válasza Bjørgersson (#16857) üzenetére


Lauda
félisten

kovy29, monti0222w Nem fel tole igazibol, csak ugatja meg rohangal az udvarban, szerintem inkabb mint veszelyforrast azonositja es jo hazorzokent probalja azt eluzni. :D

Ragadozó Nagyon szep kutyus! Nekunk ugyanez a fajta volt kan verzioban, szerintem kep nem nagyon lesz rola. Fajtatiszta kutyuli volt, masodik szomszedban elt az anyja es onnan kaptuk. :) Illetve valahol kepalbumban lehet, ha elokerul majd feltoltom.

Daffni2 Azzigen, szep az a dog! :DD :)

(#16871) capulet75


capulet75
addikt

Nálunk fillérekért lehet kapni a pirotechnikát, tegnap láttam hogy a szomszéd 8-10 doboz cuccot vitt haza. Most a srácai őrjöngenek velük az utcán. Ezek ilyen 100 darabos készletek a petárdától a rakétákig minden cuccal. A főnökeim ( férj és feleség, ötven fölött) felhívtak délután hogy láttam-e az udvarról a talpas vascsövet, mert kell a rakétákhoz. Az irodában volt vagy 100 ilyen nagyobb fajta nyeles cucc. Komolyan, mint a gyerekek. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#16872) Lauda válasza capulet75 (#16871) üzenetére


Lauda
félisten

Engem sosem vonzottak ezek a durrogo szarok, ezert nem is ertem mi a jo benne. ;) Sosem erdekelt es nem is zavart, hogy mit csinal a masik, ha az engem es a kornyezetemet nem zavarja. Persze egy evben egyszer elmegy, nincs vegulis gond vele. ;)

(#16873) Bjørgersson válasza Lauda (#16872) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Én se szeretem őket, bár valószínűleg a kutyák miatt utálom őket jobban.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16874) Lauda válasza Bjørgersson (#16873) üzenetére


Lauda
félisten

Amugy engem se zavar, csak ha kidobjak a kocsi ele pl.

Hazorzok gyongye meg bent doglik, kiszagolta a szilvapalinkat biztos. :DDD

(#16875) Bjørgersson válasza Lauda (#16874) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mennyi idős a lelkem? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16876) Lauda válasza Bjørgersson (#16875) üzenetére


Lauda
félisten

9 lesz nyaron. :D Amugy csak meretben nott, ugyan olyan rossz es hule mint kiskoraban. :) Es ugyan annyira elvezi, ha szeretgetve van, persze szigoruan csak ha kettesben vagyunk. :DDD Egyebkent megjattsza a kemeny csavot. ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#16877) Bjørgersson válasza Lauda (#16876) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor még nem is idős. Nálunk Bubu alszik az utóbbi ~egy évben nagyon sokat, jövőre 13 lesz, néha úgy kell keresni merre van, annyira nem reagál semmi a nagy alvásban.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16878) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Hogyan bírták a kutyák a tegnap estét?Nálunk este 6-kor már meg volt bolondulva a kutya.Szomszéd meg csak dobálta a petárdákat.... :W
Aztán este 7-kor úgy döntöttem ma este bent alszik a blöki :D
Amúgy van olyan kutya akit nem zavar?
A másik szomszédomén kívül...Mondjuk nála a kutya télen nyáron vegetál a pár méteres kennel-ben ház nélkül... :((

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16879) Bjørgersson válasza Orlin (#16878) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jobban, mint gondoltam, bár szerintem az is közrejátszott, hogy tegnap végül az eddiginél kevesebbet durrogtattak szerencsére. Bubunak már semmi baja, vidám, Bogival ökörködnek az udvaron. Bogit például nem zavarja, jóformán hidegen hagyja, csak kapja meg este a vacsoráját. :DDD

A szomszédodat meg a kutya helyére zárnám be, amíg csontsovány nem lesz.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16880) Cheesy


Cheesy
őstag

A kisbaltát beleállítanám pár emberbe.
Hátsó kert fele frissen épült házak, újgazdagék olyan tüzijátékot csináltak, ami egy kisebb város aug. 21-i költségvetésébe még épp beleférne. Az ablakból néztük, ahogy este 9 után elkezdték, egy az egyben olyan látvány volt, mint a városi tüzijáték.
Jenny természetesen nem szereti a tüzijátékot, főleg ezeket a baromi nagyokat döndülő darabokat. Éjjel 01:30-ig, amíg abbamaradt a környéken a háború, fél óránként kijártam ellenőrizni, mi a helyzet. Olyan 22:00 fel kimegyek, meglát a szomszéd öregasszony, mondja is, hogy szegény kutya az oldalhatáron álló házunk és a tőle 60cm-re lévő szomszéd felüli kerítés között van és "húzza a lábát". Na mondom, mi lelhette. Keresem, hívom, Jenny jön futva, kutya baja. :N Gondolom inkább farkát behúzva kúszott, ezt látta rosszul az öregasszony. Kinyitottam neki a teraszrácsot, a garázsépület ajtaját, ott van neki a háza...
23:00 és utána már a házából jött elő mindig, meg is dícsértem, hogy így kell, az az ő vára.
De reggel a teraszon összekuporodva láttam, mikor keltünk... :)

www.vakbelmutet.hu

(#16881) monti0222w


monti0222w
addikt

Túléltük az éjszakát jól vannak a sráccaim bully volt egy kicsit rosszul, de már ő is jól van, túl vagyunk a második sétán ez hosszabb volt mint az első, most happy minden! :D

(#16882) Bjørgersson válasza Lauda (#16876) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Roni a TV2-n. ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16883) Kidus


Kidus
őstag

Hat itt teljes nyugi volt, a kutya felemasra aludta magat :D

Assuming Control

(#16884) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Nálunk bolondok háza volt, éjfélkor beengedtem kicsit...akkor nagyon nyomták...szép volt, de a kutya nem volt oda érte...
Ahogy néztem, nem semmi összegeket lőttek fel...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#16885) Lauda válasza Bjørgersson (#16882) üzenetére


Lauda
félisten

Miiii? ;]

(#16886) Bjørgersson válasza Lauda (#16885) üzenetére


Bjørgersson
félisten

[link] :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16887) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Itt is viszonylag nyugi volt, de ma reggelre az egyik bubu emeli a bal eslő lábát, nem terhel rá... Megint mehetünk a 17. kerületbe, lassan többet vagyunk ott, mint itthon... :(

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#16888) Lauda válasza Bjørgersson (#16886) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD :R Jo kis film.

[ Szerkesztve ]

(#16889) canniball válasza Bjørgersson (#16886) üzenetére


canniball
nagyúr

Dooley: Hát ez meg mi a sz@r?
Tracy: Pontosan az.
:C

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16890) Bjørgersson válasza canniball (#16889) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Még általánosban emiatt a film miatt kaptam agyrázkódást. Reklám közben szaladtam zuhanyozni, majd elcsúsztam, hanyatt vágódtam, végigcsúsztam a fürdőszobapadlón, aztán film helyett a kórházban töltöttük az estét. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16891) canniball válasza Bjørgersson (#16890) üzenetére


canniball
nagyúr

Az szép mutatvány lehetett...de most legalább meg tudod nézni a végét is. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16892) Lauda válasza Bjørgersson (#16890) üzenetére


Lauda
félisten

Es azota hallod amit a nok gondolnak? :DDD

Reszvetem. ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#16893) Bjørgersson válasza canniball (#16891) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nekem annyira nem tetszett. :D

(#16892) Lauda: Hogyne, persze. :DDDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16894) Lauda


Lauda
félisten

Meg meg mi a lofaxt ne. :W :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16895) kenwood3 válasza Lauda (#16894) üzenetére


kenwood3
őstag

Holnap nekiállok, és csinálok én is 1 ilyet! Sőt kettőt, mert kettő kell :K :D

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#16896) Lauda válasza kenwood3 (#16895) üzenetére


Lauda
félisten

Kutyat vagy hazat? :U

:DDD ;]

(#16897) kenwood3 válasza Lauda (#16896) üzenetére


kenwood3
őstag

;]

Mi az az ekezet dragasag??

(#16898) Bjørgersson válasza Lauda (#16894) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ezt még egy-két ló is megirigyelné. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16899) Lauda válasza Bjørgersson (#16898) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD

(#16900) Napfénysüti válasza canniball (#16869) üzenetére

A mi kutyánkat sajnos rászoktatták hogy a gazdijával aludjon. Mi igyekszünk leszoktatni de most költözés miatt kénytelenek vagyunk egy ideig magunk mellé engedni.

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.