Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) King Unique válasza jim bcs (#4350) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ránézésre is minőséginek tűnik ez az Orico 2518S3 külső ház, a full alumínium külső burkolat és a ház elülső részén a képen látható szellőzőnyílások pedig a hőelvezetés szempontjából is kedvezőek lehetnek. Aztán a csavaros rögzítési lehetőség megint pozitívum, illetve ezáltal a 7 mm magas merevlemez sem fog lötyögni a külső házban. Az újabban egyre gyakrabban előforduló JMS578 chip pedig elvileg szintén jónak mondható. Ahogyan az UASP adatátviteli mód támogatása és a szoftveres leválasztás után a HDD leállítása megint előnyös. Ugyan az alvó mód működésére nem tér ki a teszt, de már az előbbi is hasznos információ. Továbbá az árgép találatai alapján a hazai boltokban a külső ház ára is elfogadhatónak mondható. Nemzetközi online piacterekről pedig lehet akár még valamivel olcsóbban is beszerezhető.

Ami viszont kissé furcsa a tesztnél, az az adatátviteli sebesség, illetve pontosabban a HD Tune program által mért értékek. Ugyanis normál esetben 200+ MB/s olvasást ez a 2,5"-os 5400 RPM-es HDD nyilván SATA-n és USB 3.0-n sem tud. Egy másik teszt is ezt támasztja alá, ahol szintén USB-n mértek. Sőt, a jelen tesztnél a CDM is már az utóbbihoz hasonló reálisabb értékeket mutat. Ha nincsen beállítva valami spéci USB turbó mód (pl. ASUS, ASRock, MSI), akkor mindenképpen kissé abnormálisak az előbbi program által mért értékek. De, ha mondjuk lenne ilyen turbó mód, akkor a hatásának elvileg a másik program eredményénél is látszani kellene.

Köszönjük a tesztet! :R

[ Szerkesztve ]

(#4371) Nabukin válasza King Unique (#4370) üzenetére


Nabukin
tag

Nagy szépen köszönöm a választ! :) Közben én is rágtam még tovább a dolgot. Én is a Mantistek, az Orico 2518S3 és egy Transcend Storejet 25S3 között gondolkodom. Közben úgy néz ki, hogy a winchester is megvan, ami bele kerülne, a routerrel együtt. Az egy Seagate ST1000LM035 lenne egy Linksys EA6500 V2-vel. Ehhez a három közül melyik lenne a jobb választás a routeres használathoz?

(#4394) King Unique válasza Shummo (#4393) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ugyanilyen merevlemezhez nemrég ORICO 2518S3 külső házat vett egy fórumtag, amiről egy tesztet is készített. Ez például általánosan jó lenne hozzá, pláne hogy ennél a 7 mm magas merevlemez belső elhelyezése is stabilan megoldható a csavaros rögzítési lehetőségnek köszönhetően. Viszont arról egy hasonló kérdés kapcsán nem olyan régen volt szó az alábbi hozzászólásokban, hogy a routerrel történő használat már más dolog. Azokban részletezve van többek között az eszközök közötti (in)kompatibilitás, csak USB-ről történő működésnél a stabil tápellátás stb. témaköre. Illetve egy másikban is, hogy szükség esetén hogyan lehet megoldani a kiegészítő / külső tápellátást egy 2,5"-os külső háznál.

[ Szerkesztve ]

(#4423) LK


LK
addikt

Gembird EE2-U3S-2
Orico 2518S3
ORICO 2588US3-V1

e fenti 3 -ból fogok választani ehhez: Hitachi 2.5 1TB 128MB 5400rpm SATA3
A fenti 3 házból kettőhöz nem sok infót találtam,csak az áru**** véleményeit. Gondolom az alu házas a legjobb ezek közül, de róla nem találtam véleményt. Mennyire lőhetek mellé bármelyikkel is? Köszi

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#4426) King Unique válasza LK (#4423) üzenetére


King Unique
titán

Ez a merevlemez az adatlapja szerint 7 mm magas, tehát ennél figyelni kell a külső ház belsejében történő elhelyezésre, illetve rögzítésre. Az általad felsorolt külső házak közül inkább az ORICO egyes modelljeivel vannak itt a topikban tapasztalatok. Legutóbb pl. a 2518S3-as modellt vette egy fórumtag, amiről tesztet is készített. Esetében szintén 7 mm magas volt a merevlemez, aminek stabil belső elhelyezéséhez a külső háznál lévő csavaros rögzítési lehetőség pont előnyös volt. A 2599US3-V1 a gyártó weboldala alapján tool-free típus, illetve itt a topikban megfordult már olyan fórumtag, aki ilyet használt (példa). De akkor más volt a téma és nem kifejezetten a külső ház jellemzői. A Gembird EE2-U3S-2-ről szintén vannak a gyártó weboldalán információk, de itt a topikban nincsen vele különösebb tapasztalat. Az alábbi videó alapján viszont az látszik, hogy hasonló felépítésű, mint itt a topikban egy korábban tesztelt külső ház. Vagyis ennél is lényeges szempont lehet, hogy pl. van-e a hátsó zárófedélnél szivacs, máskülönben lötyögni fog a külső házban a merevlemez.

A felsoroltak közül az ORICO 2518S3 külső ház esetedben is opció, illetve jó választás lehet. De, ha esetleg másmilyen kell, akkor a téma-összefoglalóban vannak beszámolók, tesztek, információk stb. más gyártók termékeiről is.

[ Szerkesztve ]

(#4429) King Unique válasza LK (#4427) üzenetére


King Unique
titán

A Gembird esetében az előző válaszban említettek alapján a csavarokkal a külső házhoz az elülső és a hátsó zárolófedeleket, illetve az előbbinél egyben a SATA-USB átalakító panelt lehet rögzíteni. Viszont magát a merevlemezt már nem, azt csak bele kell csúsztatni a külső házba és az elülső zárófedélnél a panelen lévő SATA fizikai csatlakozó tartja. Annál ezért lényeges, hogy hátul van-e szivacs, ami megtámasztja. Ellenben az említett ORICO külső háznál a csavarok kívülről nemcsak a külső házat fogják össze a belül lévő beépítőkerettel, hanem egyben magát a merevlemezt is fixen rögzítik. Ez a tesztből vett képen is egyébként látszik. Az pedig egyértelmű, hogy a merevlemez stabil belső rögzítése szempontjából ilyenkor nyilván az utóbbi megoldás az előnyösebb, pláne ha csak 7 mm magas a merevlemez, ellenben a külső ház alapvetően inkább a normál méretűekre (9,5 mm) van szabva.

A külső házakban lévő chip típusa jó esetben megtalálható a gyártó weboldalán, illetve itteni és külső teszteknél is rendszerint kitérnek rá. Az ORICO 2518S3-nál a JMicron JMS578 chip jónak mondható és egyre gyakoribb más gyártók termékeinél is. A Gembird belsejében a gyártó weboldala alapján ASMedia ASM1153-as chip van. Alapvetően az sem rossz, de ha pont olyan, mint az előző válaszban linkelt tesztben, akkor azért nem is a legjobb. ASMedia fronton az ASM1153E a szerencsésebb, pláne PID: 55AA azonosítóval. Annál ugyanis a tesztben említett egyes funkciók biztosabb támogatása mellett szükség esetén a firmware frissítése is megoldható. Ellenben a sima ASM1153-nál nemcsak a BOT only adatátviteli mód stb. a gyakorta jellemző, hanem a PID: 1153-as azonosító is, ami miatt eleve nincsen lehetőség az ilyen külső házaknál a firmware frissítésére a téma-összefoglalóban részletezett módon.

[ Szerkesztve ]

(#4445) King Unique válasza cyberkind (#4439) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ez a külső ház úgymond elég fullos és tud kb. mindent amit kell, még külön tápkapcsoló is van rajta. Tehát ez eleve jó választás és kezel nyilván SATA III-as HDD / SSD meghajtókat is. Illetve az egyes SATA-szabványok eleve visszafelé kompatibilisek és használható SATA3-as HDD akár névlegesen csak SATA2-t támogató külső házban is. A külső háznál a gyártó weboldalán lévő adatlap ugyan valóban csak SATA2-ig említi a támogatást, de többen használtak már ennél a típusnál SATA3-as HDD-t (példa), mert az előbbiek értelmében nyilván azt is kezeli. Sőt, olyan is volt, aki pont 1 TB-os WD Black merevlemezzel használja (példa), ami szintén SATA3-as. Plusz a külső házban lévő ASM1153E chip is eleve SATA 6 Gbps alapú és az UASP adatátviteli módot is támogatja. Vagyis egy SSD-vel javarészt annak az adatátviteli sebessége, valamint egyúttal az USB 3.0 szabvány maximuma is kihasználható lesz. Ha csak HDD kerül bele, annál meg valójában kb. mindegy is, mert azok többnyire még a SATA 3 Gbps szabvány határait sem feszegetik, pláne 2.5"-os kivitelben.

A másik válaszban ajánlott ORICO 2518S3 külső ház szintén jóféle, fémházas, csavarral rögzíthető a HDD, az USB-chip SATA 6 Gbps alapú, támogatja az UASP-t stb. Ha azt választod, azzal szintén jól jársz.

[ Szerkesztve ]

(#4461) Zola007 válasza King Unique (#4458) üzenetére


Zola007
veterán

szia
keresek 2db tokot, ami megfelel az alábbiaknek
- itthon elérhető
- max 5-6 ezer Ft
- min. USB 3.0 (micro-B)
- kezelje az alábbi meghajtók mindegyikét úgy, hogy akár egy Win10-et vagy Virtualbox gépet tudjak róla futtatni problémamentesen:
◘ SSD Kingston A400 120GB
◘ SSD Samsung 850 EVO 250GB
◘ SSD Kingston V300(régi) 120GB
HDD Toshiba MQ01ABD100 1TB esetén Samsung Smart TV felismerje

úgy nézem az összefoglaló és táblázat alapján, hogy nekem az
ORICO 2518S3 vagy
RAIDSONIC ICY BOX IB-273StU3
elvileg mindenben megfelelne?
vehetem?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#4528) AxBattler


AxBattler
félisten

ORICO 2789U3 teszt - nem a legjobb, persze itt nincs "0Fill" beállítva... viszont 3.100,- HUF-ért elég jó vételnek tűnik.

Vajon a ORICO 2518S3 hasonló értékeket mutat fel?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4530) King Unique válasza AxBattler (#4527) üzenetére


King Unique
titán

A sebességtesztek eredményei jónak mondhatók, SSD-vel és SATA 6 Gbps + UASP alapú chip esetében kb. ilyen értékeket kell tudnia egy ilyen külső háznak USB 3.0-n. Az nem derült ki, hogy milyen USB-chip van benne, de ha megnézed a NYÁK-ot, akkor ott jó esetben talán leolvasható a rajta lévő felirat. Továbbá ha már SSD-vel használod a külső házat, akkor még a TRIM működése lehet lényeges USB-n, amiről nem olyan régen volt szó itt a topikban. Működhet UASP módban, illetve SCSI UNMAP parancs formájában akár USB 3.0-s külső házaknál is, mint azt a linkelt teszt is szemlélteti.

Egyébként ránézésre a korábban említett 2 külső ház közül nekem az ORICO volt szimpatikusabb és az általad linkelt tesztben is viszonylag jó értékelést kapott. A sebességnél pedig egy dolog, hogy ott milyen értékeket mértek. Viszont az az előző válaszban már le volt írva, hogy ez többek között pl. a hardver- és szoftverkörnyezet függvénye is lehet. Valamint az utóbbin belül a teszteléshez használt szoftver és annak beállításai sem teljesen mindegy, amire magad is utaltál. A szükséges feltételek (SATA 6 Gbps alapú chip, UASP) mindenesetre eleve adottak ennél a külső háznál ahhoz, hogy SSD-vel ki lehessen "maxolni" az USB 3.0 szabvány adta adatátviteli sebességet. Az ORICO 2518S3 külső háznál, illetve a benne lévő JMicron JMS578 chipnél pedig szintén. Valamint az utóbbinál a linkelt tesztben lévő képen az is látszik, hogy a HDD / SSD csavarral rögzíthető a belső beépítőkerethez és egyben a külső házhoz. Ami szintén előnyös, mivel jelen esetben az SSD csak 7 mm magas, ellenben a külső ház alapvetően inkább 9,5 mm magas meghajtókra van szabva.

Ha játékok lesznek telepítve a külső SSD-re, akkor a betöltési időknél egyébként nem a szekvenciális értékek számítanak elsődlegesen, hanem az elérési idő, a 4K értékek és maga a gazda hardver, annak erőforrásai.

[ Szerkesztve ]

(#4531) AxBattler válasza King Unique (#4530) üzenetére


AxBattler
félisten

Az elváló szilikon miatt mindenképpen visszaviszem... csak kérdés, hogy mi legyen helyette?

ORICO 2518S3 bejövős lenne, csak hiányzik a gumiborítás, ami a 2789U3-on rajta van.
Mellesleg utóbbinak a V2-es változata még szimpibb, de az még nálunk nem kapható.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4553) AxBattler válasza King Unique (#4534) üzenetére


AxBattler
félisten

No, hétvégén kicseréltettem a Raidmax-ot egy Orico 2518S3-ra, tapasztalatok: összehasonlíthatatlanul minőségibb ház, korrekt csomag, ugyanannyi pénzért.
Érdekes, hogy az SSD is átfűtötte picit...

A teszteredmények pedig (először NTFS, majd exFAT):

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4555) King Unique válasza AxBattler (#4553) üzenetére


King Unique
titán

Az ORICO 2518S3 eleve egy jó külső ház, azzal mondhatni jól, illetve jobban jártál. A szintetikus tesztek eredményei jónak mondhatók, SSD-vel UASP módban kb. ennyit kell tudnia egy ilyen külső háznak USB 3.0-n. A korábbi tesztben a többi lényeges dolog le van írva, viszont USB-n a TRIM működéséről nem volt szó, ahogyan most sem. Ha esetleg le tudnád még ezt tesztelni, ahogyan azt korábban más is tette, akkor azt megköszönnénk.

Köszönjük a beszámolót és egyben a teszteket! :R

(#4616) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
Az egyik ORICO 2518S3+WD10SPZX combot USB3-on nem is látja a PC, USB2-ön látszik, de csak tulajdonság és súgó érhető el a Lemezkezelőből. A HDD-t külön a USB3-ra kötve már látszódik a Lemezkezővel és fel is ajánlja a GPS inicializálást majd formázni is lehet. Visszatéve a házba, USB3 továbbra sem látja, USB2 igen de csak 30-as sebességet mutat.
Lehet a házzal valamit csinálni, vagy csak visszaküldeni?

(#4641) King Unique válasza Project: A (#4634) üzenetére


King Unique
titán

Azt nem írtad, hogy milyen (7/9,5 mm) magas a HDD, illetve hogy pontosan milyen külső ház kell. Az utóbbinál gondolok itt pl. az összefoglaló információs táblázatában feltüntetett jellemzőkre és az egyéb, személyes igényekre.

Egy 7200 RPM-es merevlemezhez a megfelelő hőelvezetés miatt célszerű (full) alumínium külső házat venni, valamint előny az is, ha vannak rajta szellőzőnyílások is. Az előbbinek megfelel pl. a népszerű LC-25U3-Becrux, míg az utóbbinak az ORICO 2518S3 külső ház. Mindkettőbe belefér 7 és 9,5 mm magas HDD egyaránt, sőt az utóbbinál csavarral rögzíthető, ami egy korábban készült teszt képein jól látszik. Ha USB 3.1 Gen 2-es külső ház kell, akkor pedig akár a nemrég említett ICY BOX IB-245-C31-B is szóba jöhet, bár az Type-C fizikai interfészes és elvileg a mellékelt kábel is olyan. De pl. az ORICO 2518C3-G2 külső házhoz Type-A csatlakozós kábelt is mellékelnek. Viszont USB 3.1-es (Gen 2) külső házat leginkább akkor érdemes venni, ha SSD-vel lesz használva, vagy azzal is, máskülönben adatátviteli sebesség szempontjából nem sok értelme van. Ugyanis egy 2,5"-os HDD eleve nem képes nemhogy az USB 3.1 Gen 2, de még az USB 3.0 szabvány maximumát sem elérni, kihasználni. Ezt jól szemléltetik az előbb említett ORICO külső ház eredményei is SSD-vel és HDD-vel.

Az ADATA EX500 külső házzal pontosan mi volt a gond?
Egyébként az csak USB 3.0-s, hiába írják USB 3.1-esnek. Az adatlapján feltüntetett JMS578 chip is eleve olyan, valamint a gyártó csak az ITT leírtakat használja ki. Vagyis azt, hogy USB 3.0 = USB 3.1 Gen 1.

[ Szerkesztve ]

(#4717) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!
Adott egy "laptop vinyó" (SATA de hogy hanyas azt nem tudom) amely 1TB-os és ha jól emlékszek Toshiba. Kb 2-3 évig volt használva a laptopban.
Eleinte az elsődleges helyen aztán átraktam az ODD helyére.
Viszont az ODD helyén valamiért furán viselkednek a tároló egységek. (SSD-vel és HDD-vel is volt tesztelve) (kb 100kb/s-el csinált mindent) A vinyó ki is lett próbálva egy másik gépben (ODD helyén) és ott nem tapasztaltam gondokat. Ezért szeretném külsőként használni. Jelenleg (ha minden igaz) csutkára van formázva.

Az OFF-ban említett vinyóhoz keresnék egy rack-et max 8 ezer forintért.

Amiket szeretnék, hogy tudjon: hdd alvó módja, hdd leállítás leválasztáskor, usb3.0
HDS támogatás előnyös a csavaros rögzítéssel egyetemben (Ez nem baj ha nincs, ha jól rögzül enélkül is).

2 féle van amit már kinéztem de ettől függetlenül kíváncsi vagyok hogy van-e valami más véleményetek!
1. Orico 2518s3
2. RaidSonic icy box 273StU3

Segítséget előre is köszi ! :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#4845) AxBattler


AxBattler
félisten

Sziasztok!
ORICO 2518S3 + Samsung 860 Evo 2.5" 500GB exFAT eredmények:

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4848) King Unique válasza Ł-IceRocK-Ł (#4847) üzenetére


King Unique
titán

Arról nemrég volt szó, hogy mikor indokolt és célszerű USB 3.1 Gen 2-es külső házat venni. Vagyis pl. SSD-hez a max. adatátviteli sebesség kihasználása és akár a TRIM / UNMAP funkció miatt is. De az utóbbihoz nem feltétlen létszükséglet a Gen 2, mivel pl. a válasz végén linkelt AXAGON külső házaknál is működik Gen 1 = USB 3.0 alapon. Egy mezei HDD-hez meg aztán végképp nem, mivel azt ez egyrészt nem érinti, másrészt annak a sebességéhez az USB 3.0 szabvány maximuma is bőven elég. Viszont ez ugyanakkor nem jelenti azt, hogy HDD-hez egyáltalán nem lehet USB 3.1 Gen 2 külső házat venni, hanem csak azt, hogy nem igazán indokolt, legalábbis az előbbi okok miatt. Az meg ugye a másik, hogy értelemszerűen akkor van igazán értelme az USB 3.1 Gen 2 külső háznak, ha a gépen is van olyan port. Ellenkező esetben viszont nyilván nem igazán.

Kolink külső házból USB 3.0-s kivitelben itt az a modell ismeretes, amiről korábban teszt is készült és újabban állítólag már JMS578 chip van benne. A Gembird esetében pedig az, amit legutóbb más említett, illetve beszámoló is készült róla. Az AXAGON külső házaknál meg az előbb, az SSD-s témánál linkelt 3 modellel vannak itt tapasztalatok, amiket többen pont az SSD, illetve a TRIM (UNMAP) támogatása miatt vettek.
Az előbb felsoroltak elvileg megfejelhetnek esetedben is a célra, viszont nem feltétlen mindegyik pont 7 mm magas HDD-re van szabva, mármint belefér, csak a stabil belső rögzítés, meg ilyenek a kérdés. Viszont pl. az ugyancsak nemrég egy másik hozzászólásban említett ORICO 2518S3 külső háznál - ami szintén szóba jöhet - eleve csavarral rögzíthető a HDD / SSD a beépítőkerethez, sőt a linkelt blogbejegyzésben is 7 mm magas merevlemez van benne. Vagyis ebből a szempontból (is) az utóbbi pláne jó választás lehet ilyen célra. Ha pedig annyira USB 3.1 Gen 2-es külső ház kell, akkor ennek van olyan változata (2518C3-G2) is. Ez utóbbival szintén van itt tapasztalat, ilyet vett egy másik fórumtag, aki végül szintén 7 mm magas HDD-t tett bele. Ahol amúgy a CDM teszt eredményénél SSD-vel maga a külső ház tudna nyilván jóval többet is USB 3.0/3.1 csatlakozásnál, viszont a lassú HDD eleve limitálja az adatátvitel sebességét.

[ Szerkesztve ]

(#4854) King Unique válasza BullZeye (#4853) üzenetére


King Unique
titán

Az IB-253U3 eleve 7 mm magas HDD és SSD meghajtókra van szabva, plusz hátul a meghajtó megfelelő megtámasztásához van benne szivacs is. Vagyis annál a stabil rögzítés szempontjából nyilván nem különösebben gond a csavaros rögzítés hiánya. Az IB-273StU3-hoz valóban nem mellékelnek az egyes beszámolók (példa) alapján gyárilag csavart a HDD belső rögzítéséhez, de a megfelelő csavarok beszerzése akár megoldható külön is. Aztán ha már csavaros rögzítés, akkor pl. az ORICO 2518S3 jó választás lehet, viszont arról pont nemrég volt szó, hogy az a belföldi boltokban jelenleg kevésbé kapható. De akár az ott említett egyéb külső házak is megfelelhetnek a célra, sőt akár az egyes, 9,5 mm magas meghajtókra szabott modellek is, ha megfelelő a belül a HDD elhelyezése, van hátul szivacs, stb. Ilyen pl. az itt a topikban is népszerű LC-25U3-Becrux. Valamint ugyanezen gyártó kínálatában van kifejezetten 7 mm magas meghajtókhoz tervezett modell is LC-25U3-7B-ALU néven, bár ez utóbbival nincsen itt konkrét tapasztalat.

Ha fontos adatok tárolására lesz használva a külső HDD, akkor meg úgyis az a legfontosabb, hogy azokról eleve legyenek máshol is biztonsági másolatok. Vagyis ne csak kizárólag 1 db ilyen külső merevlemezen legyenek tárolva. Aztán az egyik társtopik hozzászólásában részletezve van az is, hogy az ilyen eszközöknél a megbízhatóság és tartósság eleve összetett dolog, több mindentől is függ.

[ Szerkesztve ]

(#4902) King Unique válasza Klara_ (#4900) üzenetére


King Unique
titán

Itt a működés közbeni melegedés egyrészt HDD specifikus is lehet, amit a másik topikban lévő hozzászólásod is szemléltet. Másrészt maga a külső ház is számíthat, ahol ilyen téren a full alumínium, akár szellőzőnyílásokkal is ellátott kivitel az elsődlegesen preferált. Egy slim, kifejezetten 7 mm magas HDD és SSD meghajtókhoz való külső ház hőelvezetés szempontjából akkor lehet előnyösebb egy standard (9,5 mm) méretűnél, ha közvetlenül a lehetőleg fém külső házzal az ugyancsak 7 mm magas HDD jobban érintkezik, jobban át tudja adni a termelődött hőt. Viszont az, hogy esetedben pl. egy LC-25U3-7B-ALU külső házban az ST1000LM049 merevlemez biztosan kevésbé melegedne-e, az más dolog, ami lehet csak egy tényleges kipróbálás után derülne ki. Meg itt ugye eleve passzív hűtéses külső házakról beszélünk, amelyekbe elsődlegesen 5400 RPM-es HDD-t szokás tenni, ellenben egy 7200-asnál nem meglepő, ha valamivel jobban melegszik. Valamint visszatérve az először említett dologra, a melegedés nagyban függhet magától a HDD-től, akár ugyanabban a külső házban is lehet ilyen téren némi eltérés 2 különböző HDD között.

Ez a hézagolás az SSD-hez adott magasítóval egyébként elsőre kissé fura megoldás, alapesetben nem szokás ilyet tenni egy USB-s, 2,5"-os külső házba. Meg egy standard méretű (9,5 mm) modellnél ha passzos a belső kialakítás és van a hátsó zárófedélnél szivacs, akkor az jó esetben megfelelően megtámasztja a 7 mm magas HDD-t is és nem engedi lötyögni. De ilyen szempontból azért nyilván előnyösebb és biztosabb megoldás lehet egy eleve 7 mm magas meghajtókra szabott külső ház, mint pl. az előbb linkelt LC-25U3-7B-ALU. Vagy egy olyan, amelynél csavarral rögzíthető a HDD (pl. ORICO 2518S3).

A korábbi kérdésedre az M.2 NVMe SSD-hez való külső házzal kapcsolatban már kaptál választ. Ha a belföldi boltok kínálatában megtalálható külső ház kell, akkor pl. az ICY BOX IB-1816M-C31 és IB-1817M-C31 pont ilyen. A JMS583 és ASM2362 chipek alapvetően egy kategória, mindkettő USB 3.1 Gen 2 - PCIe Gen 3x2 típusú. Az említett külső házaknál viszont jelenleg többnyire a JMicron az elterjedtebb, a legutóbb linkelt kettőben is olyan van, valamint a korábbi válaszban példaként említettben szintén. Ami annyira nem meglepő már csak azért sem, mivel az ASMedia elvileg csak később rukkolt elő ilyen vezérlővel.

[ Szerkesztve ]

(#4963) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Üdv. Gondoltam megírom a tapasztalatomat ezzel a 2.5"-os rack-el kapcsolatban.
ORICO 2518S3 Aluminum

Múltkor úgy jártam, hogy reggel megyek el a gép mellett és fura hang csapta meg a fülem. Mondom mi ez. Hát a rackben ketyerészett a vinyó. Gondolom mielőtt kikapcsoltam a gépet felpörgette, mert megnyitottam róla valamit és úgy maradt :( Szóval azóta kihúzok mindent éjszakára. Amúgy elrakja magát alvóba egy idő után. Karnyújtásnyira van tőlem, van benne egy WD RED 2TB-os vinyó, de nekem sokszor hangos, szóval lehet arrébb rakom most már. Bár ennek se sokkal hosszabb az usb kábele, mint pl. egy WD My Passport-nak. Na de erre is meg van a magyarázat, hogy ha túl hosszú nem biztos, hogy kap annyi áramot.
HDS-el néztem van SMART infó és társai. WIN10-nél a kiadásnál jóideje már csak Device van névnek ill. amire elneveztem.

Van még egy 3.5"-os házam is, de arról a másik részlegben ;)

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#4983) peestike


peestike
senior tag

Néztem az összefoglalóban a táblázatot, de nem tudok dönteni, legyetek kedvesek segíteni. :)
A 15 dollár környékét megcélozva van jobb tipp az orico 2518s3-tól?
Tv box-hoz kellene egy külső rack, fontos lenne, hogy ne menjen 0-24-be a vinyó, a rack elküldje aludni néha.
Köszönöm szépen előre is a segítséget! :R

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#5012) TXT válasza King Unique (#5011) üzenetére


TXT
őstag

Koszonom az ujabb infokat es segito hozzaszolast! :R

Ajanlottak ezt az ORICO 2518S3 “rack”-et is. Ez azon kivul, hogy alu hazas (nem tudom ez jo e, jelent e elonyt, vagy sem), gyengebb, mint az emlitett Axagon hazak? :U Nem talaltam infot rola, hogy ez TRIM/UNMAP-os lenne e, ami azert az altalad irtakbol is kiderult szamomra, hogy fontos tenyezo.

[ Szerkesztve ]

(#5013) King Unique válasza TXT (#5012) üzenetére


King Unique
titán

Az ORICO 2518S3 is megfelelhet a célra, arról van korábbi blogbejegyzés, ahol HDD-vel volt használva, + a nemrég linkelt sebességteszt SSD-vel. Viszont ennél a külső háznál azt sem a gyártó nem tünteti fel, sem itt a topikban nincs róla biztos információ, hogy támogatja-e az UNMAP (TRIM) funkciót.
Egyébként SSD-hez nem feltétlen csak UNMAP (TRIM) képes külső házat lehet használni, megfelelhet akár egy normál, az említett funkciót nem támogató típus is. Meg eleve függhet attól is a szükségessége, hogy egyrészt az SSD-nél a Garbage Collection mennyire hatékony, másrészt milyen intenzíven lesz használva, gyakran történik-e törlés és írás. Ha kevésbé és intenzíven a válasz, vagy szimplán csak legyen ilyen téren eleve SSD-khez optimalizált a külső ház, akkor a lehetőség adott, ott vannak pl. az említett AXAGON modellek, azoknál biztosan működik.

(#5117) kiaszabadba válasza King Unique (#5116) üzenetére


kiaszabadba
csendes újonc

Köszönöm a nagyon gyors válaszokat.
Olcsó házakat nézek:
Gembird EE2-U3S-3 2,5" , Gembird EE2-U3S-2-S, Gembird EE2-U3S-3 2,5" Gembird EE2-U3S-2, Gembird EE2-U3S-5-S és tartalékban ez is felmerült: ORICO 2518S3.
Egy öreg lenonovo x121e hez használnám amiben egyenlőre csak usb2 van de van fiatalabb asus gépem is i3 procis és azon van 3.0 is. De a kis lenovót jobban szeretem és szeretném még picit használni, de szegény már nem bírja a munkastresszt

(#5118) King Unique válasza kiaszabadba (#5117) üzenetére


King Unique
titán

Itt a topikban a Gembird USB 3.0-s kínálatából leginkább az EE2-U3S-2 külső házzal van tapasztalat, aminél a robusztus Type-A fizikai interfész előnyös, de pl. a PID: 1153 azonosító már kevésbé. Mármint az utóbbi a korábbi gyártású modelleknél, mert a gyártó weboldalán már JMS578 chipet írnak, vagyis akkor ezek szerint újabban már az utóbbival szerelve forgalmazzák. Amúgy az EE2-U3S-5-S ránézésre tetszetős, a Mini-B fizikai interfész is valamivel előnyösebb, mint a 2,5"-os USB 3.0-s külső házaknál standard Micro-B, ellenben ezzel a modellel nincsen itt konkrét tapasztalat.
ORICO 2518S3 külső házat már többen vettek a topikba látogatók közül és többször volt már téma itt, sőt blogbejegyzés is készült róla. Ez szintén JMS578 chipes, az előbbiekkel ellentétben Micro-B fizikai interfészes, a HDD/SSD csavarral rögzíthető ami mindenképen előnyös, többeknél bevált és minőségi darab, stb. Viszont ezt manapság nehezebb beszerezni és kicsivel drágább is, mint egyes helyeken az előbbi Gembird külső ház.

Ha csak USB 2.0 portok vannak a laptopon, akkor úgy nyilván nem lehet kihasználni az USB 3.0-s külső háznál a nagyobb adatátviteli sebességet, ezért alapesetben felesleges lenne az utóbbi és megfelelne egy USB 2.0-s modell is (példa). De manapság USB 2.0-s külső merevlemezt, külső házat már nem nagyon érdemes venni, a kínálat is egyre szűköbb ezekből, valamint sok esetben alig olcsóbbak az USB 3.0-s változatoknál. + Ha a másik számítógépen vannak USB 3.0 portok, akkor annál nyilván kihasználható a szabvény nagyobb adatátviteli sebessége, valamint az USB 3.0 szabvány is eleve visszafelé kompatibilis, azaz az USB 3.0-s külső ház használható USB 2.0 porthoz csatlakoztatva is.

[ Szerkesztve ]

(#5285) CreshiX


CreshiX
csendes tag

Egy Hitachi travelstar Z5K500 hdd-hez keresek házat. Az Orico 2518S3-ra esett a választásom. A leírások alapján kompatibilis a két eszköz, megerősítést szeretnék kérni, hogy nem lesz gond a működéssel.

A másik kérdésem az lenne, hogy ugyanez a ház egy WD green 120 GB SATAIII 2.5" meghajtóval vagy egy WD green 120 GB SATAIII M.2 egy Orico M2D-U3 M.2 házzal lenne a jobb választás egy filmnézős ssd-nek?

(#5287) villifog válasza CreshiX (#5285) üzenetére


villifog
tag

Nekem 3db. Orico 2518S3 külső házam van. Nekem nagyon beváltak, itt egy teszt róla. Kettőbe SSD került:
1 Adata SP 920
2 Adata SX 930
3 A harmadikba is SSD került volna, de az Intel DC S3700-es SSD-met valahogy nem szereti (lefagy tőle a gépem).
Az első két SSD-nél még sohasem volt gond.
Nem hiszem, hogy gond lenne Nálad, akár a sata3-as SSD-vel, akár a merevlemezzel.

(#5288) King Unique válasza CreshiX (#5285) üzenetére


King Unique
titán

A Travelstar Z5K500 merevlemez 7 mm magas és SATA csatolófelületű, amihez nyilván jó az ORICO 2518S3 külső ház, a linkelt blogbejegyzésben is egy 7 mm magas, SATA-s WD merevlemezzel volt tesztelve. Viszont ezt a külső házat már egyre kevésbé kapni a hazai boltokban, alig akad rá találat, de ha be tudod szerezni, akkor oké és nyilván jó választás.

Ha SSD-hez kellene USB-s külső ház, akkor lásd a téma összefoglaló "Milyen külső házat SSD-hez?" fejezeténél leírtakat, az ott linkelt konkrét példákat, stb. Ahol el kellene dönteni, hogy most 2,5" SATA, vagy M.2 SATA SSD-hez kell-e külső ház, legyen-e UNMAP (TRIM) támogatás vagy sem és annak megfelelően választani. Az említett ORICO 2518S3 külső ház meg értelemszerűen csak 2,5" SATA SSD-ket kezel, de abba a leírtak alapján amúgy is a HDD lenne téve és használva, vagyis az SSD-nek elvileg külön külső ház kellene.
Egyébként filmnézéshez (olvasás) nyilván kissé overkill egy külső SSD és annak adatátviteli sebessége, oda akár egy pendrive is elég, meg pláne ha a tévén / médialejátszón is csak USB 2.0 portok vannak. Illetve max. PC-n, USB 3.X csatlakozásnál és a filmek másolásánál (írás) lehetne profitálni a külső SSD jóval nagyobb adatátviteli sebességéből. De végül is használni lehet akár külső SSD-t is ilyen célra, meg ha már megvan a belső SSD és az USB-s használathoz csak egy külső ház kellene. + Mivel a külső SSD-k energiaigénye általában valamivel kisebb szokott lenni mint a 2,5" külső HDD-knek, ezért akár 0,5 A-es USB 2.0 porton is működhetnak stabilan és nem feltétlen gond, ha nincsen a tévén / médialejátszón "HDD 5V 1A" jelölésű USB-port.

[ Szerkesztve ]

(#5350) Milánka


Milánka
csendes tag

Sziasztok!

Van egy SATA-USB (3.0) adapterem (házrész nélküli), ami bár tudja altatni a HDD-t, a gép kikapcsolásakor felébreszti és így az egy "csattanással" kapcsol ki.
PC-n és Synology NAS-on is ugyanez a jelenség.
Nem hinném, hogy ez egészséges leállása a HDD-nek (Hitachi Z5K500).

Ha leválasztom (mind NAS, mind PC esetében), akkor bár pörög még, de a fej parkoló állásban lehet, mert nem csattan. Csak hát NAS-nál (nekem) nem életszerű, hogy külön belépek a felületre mindig, ha le akarom kapcsolni, hogy előbb eltávolítsam a HDD-t.

Az adapter Windows eszközkezelő szerint: ASMT 2115
ASMedia Tool szerint a PID 55AA
NAS szerint: ASMedia ASM1051E(SATA6)/1053E(SATA6)/1153(SATA3)/1153E(SATA6) :DDD

Tudnátok segíteni, hogy pontosan ez melyik vezérlő lehet és a fenti jelenséggel lehet-e valamit kezdeni?

Illetve mindenképp beszereznék egy "házas" változatot, hogy a NAS mellett ne pőrén lógjon a HDD.
Egyelőre HDD-nek kellene a NAS-ra kötve. De azért sebességben a jövőbe menekülnék, hogy később SSD-vel is rendben legyen.

ORICO 2518S3 volt a terv, de az utolsó bolt itthon, ahol árulták, végül visszamondta a rendelést. Látom, van ajánlás a 2518C3-G2 -re, így az a terv, ha már külföldről kell rendelnem.
Esetleg valami itthon kapható egyéb termék?

Köszönöm!

(#5452) Bélabácsi


Bélabácsi
tag

Sziasztok!

Gondoltam megírom, hátha másnak is hasznos lesz: ismét kapható barátságos áron a fórum összefoglalóban "különösen ajánlottnak" megjelölt
ORICO 2518S3
2,5" külső USB 3.0 HDD külső tok, csavaros rögzítéssel, minőségi alu házikóban.
Sokáig nem lehetett kapni, végre ismét elérhető :)

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Bélabácsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.