Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4557) A-hole válasza LK (#4423) üzenetére


A-hole
csendes tag

Ha még érdekel valakit. Gembird EE2-U3S-2, nekem van ilyen. Asmedia 1153, firmware nem cserélhető, próbáltam. Kikapcsoláskor a HDD-t nem állítja le, ezért SSD-vel használom. Viszont meg vagyok vele elégedve, mivel eddig az eszközig, minden 2,5 colos külső ház csatlakozójával volt problémám, de ezzel sosem volt ilyen jellegű gond, sosem volt kontakthiba, vagy ilyesmi, és így ezzel járó váratlan le vagy felkapcsolódás, meg adatvesztés, stb., nem éppen kellemes anomáliák, szóval elképesztően masszív (egyéb csatlakozósakkal meg szívtam folyamatosan, viszont már van 2 db USB C csatlakozós cuccom, azokkal sem volt még soha gond). Azt nem tudom, van e benne szivacs, de se HDD, se SSD nem lötyög benne. Mondjuk elég puritán a megjelenése, de egy ilyen vackon aztán ugyan mindegy. :D

All we have to decide is what to do with the time that is given us.

(#4564) A-hole válasza King Unique (#4559) üzenetére


A-hole
csendes tag

Korrekt. ASM1153, a leírt PID-vel. Azért ez a Gembird EE2-U3S-2 megvan évek óta, eddig semmi gond nem volt vele, manapság ez szinte meglepő, ennél drágább, többszörös árú cuccok okoztak esetenként súlyos csalódásokat. Pedig a piros LED-től, és a Type-A csatlakozótól eltekintve olyan nagyon nem a kedvencem, de el kell ismerni az érdemeit, néha már csaknem kezdem megkedvelni (a vastag, bikacsök jellegű kábel sem a könnyen zsebre vágós eset). Hát, UASP támogatás az nincs. Viszont a Trimcheck szerint a TRIM működik W 10 alatt, nem működik W 7 alatt. Már az is előny, h W10 alatt működik (meglepő, nem gondoltam), jó tudni. Gondolom, elég azt észben tartani, hogy időnként nem árt neki, ha hagyja az ember egy időre W10-es gépen. De ha nem menne a TRIM, és belassul (?), amikor belassul (gondolom használattól függő, hogy mikor) ki kell venni a házból, és belső PCIE-re kötni egy időre, ha jól gondolom. Sebességileg hozza a kötelezőt egy Kingston SSD-vel (220 MB/s). Persze ennél a sebességnél már igen ritka esetben érdemes foglalkozni sebesség jellegű kérdésekkel, így az UASP hiány sem említésre méltó. A ház LED-je pirosan világít, nem kéken.

HDD-vel már inkább nem használok hordozásra külső házat. Mondjuk nem igazán értem, hogy miért nem Type-A csatlakozósak a házak úgy általában, azért a hordozás sokszor jár fizikai behatásokkal, talán az sem használ a csatlakozóknak, de nem tudom. Egyéb csatlakozósak minden esetben produkáltak érdekes (bosszantó) jelenségeket, ez a Type-A még semmit, és hát nem annyira kellemes, amikor valami lényeges dologra használnánk, aztán csak az ideg... Az USB C sem hibamentes, egy kábelem tönkrement, és egy minőségi darab 4 ezerbe került, de mivel M.2 SSD-s külső ház, így rászántam. Valahol ebben a témában nincsenek túl tökéletes megoldások, talán egy-egy darabot adott célra érdemes használni. M.2 házak, M-key SSD-vel alig vannak. Nem tudom, h az M.2 külső háznak van-e külön topikja, korábban, egy STARTECH SM2NGFFMBU33 - M.2 házat vettem, ami folyamatosan szakadozott, a Windows teljesen megbolondult, az elektronika eltávolítva az alumínium házból viszont kifogástalanul működött. Valami zárlat jellegű hiba. Úgyhogy garancia lett a vége. A boltban "letesztelték", erősen kételkedve, h hibás lehet, bedugták egy működő gépbe, ami azonnal kikapcsolt, hát eléggé bosszúsak lettek hirtelen (email-ben jelezve az eljárás furcsaságát, biztosítottak arról, hogy az üzletben tesztelés nincs, csak átvétel garanciás ügyintézésre...). Az új csere darab ugyanazt a hibát produkálta, úgyhogy feladtam, ilyet ne vegyen senki.

All we have to decide is what to do with the time that is given us.

(#4570) A-hole válasza King Unique (#4565) üzenetére


A-hole
csendes tag

Valóban érdekes, úgyhogy megnéztem még egyszer, a Trimcheck szerint a TRIM nem működik W10 alatt. Valamit sikerült benézni.

All we have to decide is what to do with the time that is given us.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.