- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- V.Milán: 04.15. Ki mit csinál ma?
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Rowon: AXAGON EE35-GTR 3.5 külső merevlemez ház bemutatás
- Viber: ingyen telefonálás a mobilodon
- Oldman2: A KOReader ebook olvasó program
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Meggyi001: Anya, tudsz segíteni a matekban?....Nem érek rá kisfiam, majd segít a ChatGPT...
-
LOGOUT
KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!
Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.
Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.
Új hozzászólás Aktív témák
-
maj-viktor
őstag
válasz
dethroner #20757 üzenetére
Na látod... az is jogos reklamáció!
Az a 2,5% vám, de azt elvileg csak 150€ felett szabadna - kellene kiszabniuk!
Hívd fel a NAV vám részlegét és/vagy e-mail, hogy miért így számláztak neked... (szerintem elcseszte a vámtiszecske), de lehet hogy megmagyarázzák neked miért ennyi, az annyi!
Amúgy ez milyen kupon, ami 40$-t elenged az árból!? (gondolom ilyen "trükköző kupon", nem!?)
Meg ahogy rákerestem futólag erre a típusra: 150$-nál kezdődik, egyszóval 128$-os ár is baráti, nemhogy 90$-os az ilyen telóért...Gondolom bontották a csomagot, látták a pontos típust - rákerestek... és azalapján irreálisan alacsonynak találták a 90$-os árat, ezért értékelték az eredeti áron és/vagy a vámtisztnek is gyanús ez a 40$-os kupon egy 130$-os terméknél... (ebből leró, hogy ilyen vámkikerülő, trükközős kupon ez)
De mondom szerinte írj rájuk, hogy mi alapján értékelték felül a PayPal-os bizonylatot!?
(az is lehet, hogy csak félrenézték az összeget)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Vám- vagy adócsalással kapcsolatban tilos tanácsot adni vagy kérni a topicban (és a fórum egész területén)!
- Bemutató eBay-es kütyük kis pénzért
- Xiaomi Redmi 9T 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B650M R7 7700X 32GB DDR5 1TB SSD RTX 3080Ti 12GB Cooler Master H500P WHITE 750W
- Bowers/Wilkins Px7 S2 fejhallgatók
- Apple iPhone 15 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Csere-Beszámítás! Gari:2027.04.02 Playstation 5 Slim Digital edition + Ajándék Venom töltő állomás!
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest