Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-04-13 13:11:45

LOGOUT.hu

Közösségi autóbérlés (GreenGo, MOL Limo, DriveNow) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) TomMusic válasza DeFranco (#150) üzenetére


TomMusic
őstag

Na igen. Meg ha dugó van, akkor gyorsan ketyegnek a percek.

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#152) Keem1 válasza DeFranco (#150) üzenetére


Keem1
addikt

Ez azt jelenti, hogy bármit csinálok a kocsival, a karctól a TK-ig, az önrészem 100-600k között lesz? Mivel ugye az önrész 10%, de min. 100k. A felső határ meg a teljes érték 10%-a (?)

[ Szerkesztve ]

(#153) DeFranco válasza Keem1 (#152) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem néztem meg az aktuális szabályokat, a változtatáskori állapotra meg lehet homályosan emlékszem, de igen, gondolom ha van ilyen hogy 10% minimum 100k és van egy karc amit akár te okoztál akár csak parkoláskor kapta utánad vagy csak nem jelentetted akkor azt bevasalhatják.

annyit most megnéztem, hogy tényleg minimum 100k az önrész de nem lehet magasabb mint a kár összege, tehát 50k-s kárra nem vasalják be a 100-at gondolom.

de sem jogász nem vagyok sem nem olvastam rendesen végig az ászf-et csak anno foglalkoztam vele kicsit.

(#154) DeFranco válasza DeFranco (#153) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja, és én használat előtt és után is alaposan körbefotózom az autót, für alle fälle

(#155) Keem1 válasza DeFranco (#154) üzenetére


Keem1
addikt

Azt én is, plusz rendszeresen jelentem a hibákat. A greengok belülről általában tiszták, a limok viszont sokszor retkesek, azt is mindig jelentem.

[ Szerkesztve ]

(#156) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Kis karcokkal meg horpadásokkal nem foglalkoznak szerintem. Azok simán lehet hogy nem is a sofőr hibájából keletkeztek, hanem parkolóban valaki meghúzta...

⭐ Stella

(#157) TomMusic


TomMusic
őstag

Ha a Mollimo-nál ma korán reggel regeltem, mennyi az esélye, hogy délután már tudok vezetni?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#158) Keem1 válasza TomMusic (#157) üzenetére


Keem1
addikt

Magas. Nálam 2 óra alatt hagyták jóvá a jogsimat. Esetleg délután hívd fel őket, esélyes hogy előre vesznek.

(#159) TomMusic válasza Keem1 (#158) üzenetére


TomMusic
őstag

Felhívtam őket, pikkpakk kész is lett, szuper! :K

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#160) xors


xors
senior tag

Tegnap esti érdekes story-m: [MOL Limo]
Este a belvárosban beültem egy Limoba, majd elmentem vele Zuglóba. Amikor leparkoltam akkor vettem észre, hogy a hátsó ülés tele van aktákkal, valaki bizonyára ott felejtette. Fel is hívtam az ügyfélszolgálatot, nagyon készségesek voltak, mondták, hogy előfordul ilyen, kiveszik forgalomból az autót, aztán hátha meglesz a cuccnak a gazdája. A térképen láttam, hogy rögtön el is tűnt az autó, hogy ne lehessen elvinni, gondolom majd jönnek érte.
Nagyon korrekt!++

Más: Valaki tudja, hogy miért szokott csipogni néha útközben az a kis jeladó a szélvédőnél? Alkalomadtán a szívbajt hozza rám, hogy mi történhetett, kifogy az üzemanyag vagy kimentem a zónából, de aztán abbahagyja, és minden rendben.

(#161) Keem1 válasza xors (#160) üzenetére


Keem1
addikt

A csipogás engem is érdekelne, eddig még nem jöttem rá

(#162) radi8tor válasza xors (#160) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én még nem tapasztaltam ilyet.

⭐ Stella

(#163) Mr.Csizmás válasza Keem1 (#161) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mercinél szenzorhiba.

más: ha ML-be van aktív kuponom, azt levonja elszámolásnál, vagy van vmi varázslat rá, hogy beleszámolja?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#164) radi8tor válasza Mr.Csizmás (#163) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mintha azt írták volna róla, hogy automatikusan levonásra kerül fizetésnél.

⭐ Stella

(#165) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

kipróbáltam a GG-t. az autóikat sose mossák? :U mondjuk így legalább ha friss sérülés van rajta, azonnal látszik :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#166) radi8tor válasza Mr.Csizmás (#165) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

1 alkalommal vezetted és már ilyen következtetéseket vontál le? :D

⭐ Stella

(#167) Mr.Csizmás válasza radi8tor (#166) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mivel klasszikus megkövült por volt rajta :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#168) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

regisztrációs évforduló hónapjára kaptam egy ezrest limóban. :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#169) macilaci78


macilaci78
nagyúr

GreenGo nőnapi kuponkód: 1103

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#170) DeFranco válasza Mr.Csizmás (#168) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ennek örömére kiprószáltam a kézi váltós benzinest, sokkal jobb mint a benzines automata. rendesen lehet vele haladni, nem érzed úgy hogy minden indulásnál meg fognak tolni mert nem megyen, tudsz ritmust választani, teljesen jó.

otthonra nem kéne de ezt legalább már lehet használni.

(#171) Keem1 válasza DeFranco (#170) üzenetére


Keem1
addikt

Amióta elérhetőek a manuális limok, direkt azokra vadászom, és ha lehet, kerülöm az automatát. :D

(#172) xors válasza Keem1 (#171) üzenetére


xors
senior tag

Szegény Up -nak 3000 -es fordulat alatt nem nagyon van nyomatéka :D

Viszont próbáltam a múltkor a mercit, azt ha berakod sport módba rendesen kilő a lámpánál egy kisebb gázfröccsre :DD

(#173) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

#akció

Elindult a DriveNow carsharing regisztráció, most ingyenes a reg + 25 ajándékperc. (amúgy 10k a reg, reflinkkel 5k)

https://www.drive-now.com/en/budapest/registration/1

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#174) xors válasza Mr.Csizmás (#173) üzenetére


xors
senior tag

Bizony, már regisztráltam is 25 ingyen percért megéri :D
Majd valami x2 -es vagy i3 -as BMW -vel el is használom. Mondjuk a MINI Cabrio sem lehet rossz :D Kár, hogy elég drága, kb 100Ft -os a percdíjuk még a Minikre is.

Viszont múltkor láttam néhány LIMO-t a Rákóczi úton vesztegelni a délutáni csúcsforgalomban, kicsit sajnáltam őket mert onnan legalább 10p mire egyáltalán kikeveredik egy parkolóhelyig az ember. Kicsit azért együttéreztem mert én valamelyik szombaton kora délután szívtam meg az Erzsébet híddal, nem számítottam rá, hogy 40 perc lesz a MOM -tól a Keleti... Sajnos a dugóra nem nyújt megoldást a Carsharing.

(#175) Mr.Csizmás válasza xors (#174) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

speciel én csak holtidőszakban használom, amikor gyorsan lehet vele haladni. máskor meg ott a bkv.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#176) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Sziasztok!

Most regisztráltam a MOL Limonál. Átlagosan mennyi idő mire aktiválják a regisztrációt? Láttok esélyt arra, hogy ~3-4 óra múlva el tudjak menni egy kocsival?

(#177) DeFranco válasza .Szaki. (#176) üzenetére


DeFranco
nagyúr

próbálj meg telefonálni az ügyfélszolira hátha előre vesznek de pár órás átfutás elég valószínűtlen. lehet szerencséd de közel biztosat sem tudunk mondani.

(#178) .Szaki. válasza DeFranco (#177) üzenetére


.Szaki.
addikt

Köszi!

Igazság szerint délben jött az e-mail, hogy ellenőrzik a regisztrációt. Remélem 4-5 óra elég lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#179) .Szaki. válasza xors (#174) üzenetére


.Szaki.
addikt

" Kár, hogy elég drága, kb 100Ft -os a percdíjuk még a Minikre is."

Mondjuk azért csak prémium új autókat tudsz kibérelni 20-30 perces utakra úgy hogy meg van tankolva. :) Szerintem korrekt, én pont a Limonál lepődtem meg, hogy ilyen Mercit ellehet vinni 100Ft/min alatt.

Egyébként a GreenGo-s e-UP!-ok után most a Limonál volt szerencsém kipróbálni az automata Up!-ot, valamint a Mercit is. Látom annyira nem megy a topic, szóval megpróbálom kicsit ezzel a hsz-szel életre kelteni. :)

Szubjektív véleményem/személyes tapasztalatom:

Én nagyon szeretem az automatát ha az jó, de az Up! váltója borzasztó. Kizárólag belvárosi dugóban való csorgásra tartom alkalmasnak, azon kívül kb életveszélyes. Bennragad a kereszteződésben, mert nem tud kilőni, folyamatosan gondolkodik a fokozatokon és iszonyatosan bólogat. Ha a gázpedállal próbálna játszani az ember, hogy visszaváltson, akkor olyan nagy levegőt vesz (megtorpan) mire eljut odáig, hogy visszaváltson, hogy az már-már ijesztő. Manuálisba átkapcsolva viszont már egy fokkal jobb, kevésbé bólogat, úgy érzem én jobban tudom kapcsolgatni mint saját maga.

Legközelebb egy manuális Up!-ot fogok elvinni, kíváncsi vagyok ezek után az hogy fog viselkedni, de szerintem borítékolható, hogy ezerszer jobb lesz.

Az e-Up!-ot egyébként remekül lehet vezetni.

Az A-Merci kiváló. Mindig szerettem a Mercedeseket és továbbra is meglepőnek tartom, hogy a MOL bevállalta ezeknek az autóknak a futtatását. Szegénykén természetesen kívül már volt néhány karc, (ment a fotó) de egyébként ami eddig pozitív, hogy a MOL-os kocsik mindegyike amiben ültem elképesztően tiszta volt, ez pozitív. A váltója remek, olyan amilyennek egy automatának lennie kell, a futóműve tipikusan Mercis, remekül kormányozható és húzni is egész jól húz. Ennél a kocsinál úgy érzem, hogy azok akik állítják, hogy a Mercedes a C-nél (megint mások az E-t szokták szajkózni) kezdődik az téved. Abszolút adja a nagyobb csillagok hangulatát. Kényelmesen lehet vele "krúzolni". :) Sport módba nem tettem be, egy Merci szerintem nem erről szól. :)

A MOL Limoval kapcsolatban egyetlen egy dolog nem tetszik kizárólag, ez pedig az, hogy az autó elhagyása után nem lehet az appon keresztül lefotózni az autót. Illetve arra sem találtam lehetőséget, hogy a belsőt lehessen jelenteni, bár utóbbira szerencsire eddig még nem volt szükség, nagyon tiszták voltak. Szerintem azt fogom csinálni, hogy a telefon saját kamerájával le fogom fotózni őket miután leraktam.

(#180) Qru válasza .Szaki. (#179) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért kelletlen a UP automata váltója mert az nem egy klasszikus automata váltó (hidrodinamikus nyomatékváltó), hanem egy robotizált kézi.

Igen érdemes előtte/után körbe fotózni (tudom időigényes), sok kellemetlenségtől tud megóvni.

#nincsbennetarcsi

(#181) .Szaki. válasza Qru (#180) üzenetére


.Szaki.
addikt

Igen, sejtettem, hogy valami ilyen lehet, mert VW-ből vezettem már automatát egy CC személyében és az például nagyon ügyes volt, jól végezte a dolgát.

(#182) Oliverda válasza xors (#174) üzenetére


Oliverda
félisten

Valóban nem olcsó, cserébe viszont lényegesen jobb szolgáltatás nyújt a másik kettőnél. A mobil app egy álom, de az egész procedúra lényegesen kényelmesebb, az appban lévő radar funkció mellett pedig az os zseniális, hogy már az autó lefoglalásánál megadhatod az úti célod címét, ahova a beépített infotainment rendszer az indulás után elnavigál. :K

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#183) .Szaki. válasza Oliverda (#182) üzenetére


.Szaki.
addikt

Mitől jobb? Eddig csak hallottam róluk, de látni se láttam még ilyen autókat.

(#184) Oliverda válasza .Szaki. (#183) üzenetére


Oliverda
félisten

Az egész bérlési folyamat kényelmesebb az alkalmazás összességében sokkal átgondoltabb. Eddig leginkább a GreenGo-hoz volt szerencsém amihez képest a DriveNow-nál nem kell pin kódot beírni az autóban és kulcs sincs. Számomra simábbnak tűnt az egész élmény, a radar pedig nagyon kényelmes, ha nem vagy annyira időhöz kötve.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#185) .Szaki. válasza Oliverda (#184) üzenetére


.Szaki.
addikt

A PIN kódozással nekem személy szerint nincs problémám, de a MOL-nál sincs és tény, hogy kényelmesebb. A kulcsra BMW modelleknél gondolom a gyári keyless indítási rendszer miatt nincs szükség, a Limo esetén is csak a VW-nél van kulcs. A Mercit gombbal lehet indítani.

(#186) attiati válasza .Szaki. (#185) üzenetére


attiati
veterán

PIN kódot a regisztráció során kellett megadni, vagy egyszeri PIN kód érkezik a telefonra?

nem rémlik, hogy anno megadtam volna

élményautózásra melyik kocsira érdemes ellőni az ingyenes 25 percet?
x1 vagy mini?

[ Szerkesztve ]

(#187) Keem1 válasza attiati (#186) üzenetére


Keem1
addikt

Regisztrációkor, és az első használatkor ujjlenyomatra lehet cserélni hétköznapi használat során.
Szerintem érdemes élményautózásra, én az 1-es BMW-vel vezettem pontosan 25 percet :D

(#188) attiati válasza Keem1 (#187) üzenetére


attiati
veterán

és ha nem tudom a PIN kódot?

el fogok tudni indulni PIN nélkül is?

nem látok pin kód cserét
ügyfélszolgálat meg ki van kapcsolva

[ Szerkesztve ]

(#189) Keem1 válasza attiati (#188) üzenetére


Keem1
addikt

Nem tudsz pin nélkül elindulni. Valahogy muszáj elérned az üfsz-t, mivel nélkülük tényleg nem fogsz tudni pint váltani.
Csak az autóban, az első alkalommal sikeresen megadott pin kód után tudsz ujjlenyomatot aktiválni az appban.

[ Szerkesztve ]

(#190) attiati válasza Keem1 (#189) üzenetére


attiati
veterán

elértem őket köszi, a 4-es menüpontban hangpostára kapcsolt, de az 1-es pont kapcsolja az ÜSZ-t hétvégén is

[ Szerkesztve ]

(#191) qnadam


qnadam
veterán

sziasztok,

regisztráltam greengonál, megkérdeztem őket, hogy mai aktiválásra van-e esélyem, mondták hogy igen. adatok-képek feltöltve, most az app azt mondja a nevem mellett, hogy aktiv, de a regisztrációs díjat nem vonták le. ilyenkor mi van? :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#192) Keem1 válasza qnadam (#191) üzenetére


Keem1
addikt

Minden pénzt éjjel von a Greengo és a Limo is. Olyan hajnali 2 körül.
Utazz nyugodtan!

[ Szerkesztve ]

(#193) qnadam válasza Keem1 (#192) üzenetére


qnadam
veterán

a leírásból csak az jött le, hogy a napi forgalom megy éjjel. köszi!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#194) attiati


attiati
veterán

Megyek át gyalog egy kihaltabb úton.

Jön egy autós, tövig nyomja. Mondom úgyis lassít majd, hisz piros neki a lámpa. Onnan 20 méterre, ahol átmentem.
A fenét lassít.
Úgyhogy átsiettem, hogy el ne üssön.
Akkor nézem, hogy Mol Limós... tipikus :D

[ Szerkesztve ]

(#195) radi8tor válasza attiati (#194) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát igen, a perc alapú számlázás gyakran gyorshajtásra ösztönzi az embert.

⭐ Stella

(#196) Mr.Csizmás válasza .Szaki. (#179) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

merciben DSG sportváltó van :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#197) Qru


Qru
MODERÁTOR

"Június elejétől a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre is eljuthatunk a Mol Limo járműveivel. A szolgáltatás díja 1 990 forint, mely automatikusan hozzáadódik az utazás végösszegéhez."

[link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#198) xors válasza Qru (#197) üzenetére


xors
senior tag

Nekem ebből ez tetszik a legjobban:

"Emellett a vállalat tervei szerint 2020-ra Budapest közigazgatási határáig kiterjeszti a szolgáltatást."

(#199) qnadam válasza xors (#198) üzenetére


qnadam
veterán

ez szimpatikus, de ehhez nagyon sok autó kell, hogy ne kilométerekre legyenek egymástól.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#200) luciferk


luciferk
senior tag

Ha regisztrálok a greengonál és bankkártyám adatai 1-2 hónap múlva megváltozik (új kártyát adnak) akkor a régi bankkártya helyett az új bankkártya adatait vajon hol lehet megadni és a régit törölni? lehet online vagy személyesen kell?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.