Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) Qru válasza freeknight (#3100) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én is kifizetem egy évre előre. Ha időközben meg eladod/eladom akkor meg visszajár a befizetett lóvé időarányosan.

#nincsbennetarcsi

(#3102) sunavlys válasza freeknight (#3100) üzenetére


sunavlys
senior tag

Nekem is volt ilyen. Jól megvagtak.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#3103) Vesa


Vesa
veterán

Sziasztok,

Olyanról már hallott valaki, hogy az előzetes CACO ajánlatban szereplő összeg elfogadását, majd a szerződés megkötését követően a biztosító postai levélben kiküld egy értesítőt arról, hogy az eredeti ajánlatban szereplő ár megváltozott, közel 100k-val több lett? Mindezt úgy, hogy e-levelezés van beállítva, a díj változásának konkrét okáról pedig egy árva szó nincs az értesítőn. A végére még odabiggyesztik, hogy ha 15 napon belül nem érkezik kifogás, akkor elfogadottnak tekintik és él a szerződés, tehát be kell fizetni az irreális díjat. 30 éve van Casco-m, de ilyet én még nem láttam. Egyelőre nem írok biztosító nevet, de hogy ezeknél soha többet nem kötök semmit az biztos. Bónusz, hogy a levelet hó elején adták fel, és ma kaptam kézhez. Ez a klasszikus átb*szásnak tűnik, mert senkit nem fog érdekelni, hogy a 15 napból mindössze 2 napom maradt bármiféle reakcióra. Eleve nem értem, hogy email-en, vagy az online fiókomba miért nem érkezett erről semmiféle értesítés? Így első olvasatra ez az egész egy tervezett, kifejezett átverésnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#3104) Qru válasza Vesa (#3103) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Üdv a klubban, az Union csinálta velem ugyanezt. Nem is leszek többet az ügyfelük.

#nincsbennetarcsi

(#3105) chungee válasza chungee (#3081) üzenetére


chungee
addikt

Öregapámnak ma hozták ki a hivatalos súlyadó csekket amelyet évente szokott kapni. A bökkenő hogy ápr 11 a befizetési határidő :Y :U Nem lényeg mert ígényeltunk neki csekket amely ápr 09-én jött meg, másnap befizette

(#3106) Vesa válasza Qru (#3104) üzenetére


Vesa
veterán

:K

A tudomány a valóság költészete!

(#3107) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!
Az a helyzet áll fent hogy nemrég szereztem jogsit, de csak a 30 napos papírom van még meg. Vagyis a plasztik kártya még nem. Vettem egy autót és a biztosítást próbáltam is megkötni rá azon A/4 es lapon talált ügyfélazonosítóval ami nem hasonlít szerintem a szokványos jogosítvány számra. NIncs pl az elején 2 betű.

Ezzel ettől független végbe megy a dolog? Nem teljesen egyértelmű nekem a Netrisk alapján. Rögzítve van a kockázat viselés kezdete.

Viszont ha jól értem akkor biztosítási kötvénynek kell valahol megjelennie ami majd az autó átíráshoz is kell?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#3108) Qru válasza Stonerice (#3107) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen kötvény kell, azzal igazolod hogy van biztosításod. Azt küldik elektronikusan.

#nincsbennetarcsi

(#3109) Vesa válasza Qru (#3108) üzenetére


Vesa
veterán

Új CASCO kötésnél, ha az autó szemle köteles, akkor a végső szerződés megkötéséig nem él a biztosítás? Tehát önmagában a honlapon, vagy az alkusznál leadott megrendelés még nem létesít védelmet arra az esetre, ha a végleges szerződéskötésig valami történik a kocsival? El kell hoznom az autómat valahonnan, de csak akkor szeretnék vele forgalomba menni, ha biztosan él a CASCO.

A tudomány a valóság költészete!

(#3110) Qru válasza Vesa (#3109) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Uj autonal nincs szemle ha hasznalt akkor vard meg a szemlet.

#nincsbennetarcsi

(#3111) Vesa válasza Qru (#3110) üzenetére


Vesa
veterán

Thx!

A tudomány a valóság költészete!

(#3112) RpPRO


RpPRO
őstag

Hi, nekem tavaly 31e volt, idén 37e az ajánlat. Netrisken minden adatom mentve van, ugyanehhez a biztosítóhoz 31e az ajánlatuk. Újra lehet kötni ugyanahhoz a biztosítóhoz? Köszi.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#3113) chungee válasza RpPRO (#3112) üzenetére


chungee
addikt

Simán

(#3114) Qru válasza RpPRO (#3112) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. Felmondod és és újra leszerződsz.

#nincsbennetarcsi

(#3115) RpPRO


RpPRO
őstag

chungee, Qru :R

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#3116) pube111


pube111
senior tag

Tudja valaki, hogy a posta biztosítónal kgfb befizetés igazolást hogy lehet letölteni?
A profilom/szerződéseim menüben nincs semmi, emailre nem válaszolnak.
Műszaki vizsgához kellene.

(#3117) chungee


chungee
addikt

Mi felénk nem is kérnek ilyeneket már mióta :)

(#3118) molnarpeter válasza pube111 (#3116) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kötvény elég.

(#3119) siege5


siege5
aktív tag

Sziasztok!

Sajnos kőfelverődés miatt sérülés keletkezett a szélvédőmön (elöl levő), ami így cserére szorul.
A biztosítási adatokat bújva (Generali) pár dolog nem egyértelmű a csere és a csere mikéntje miatt szeretném ezt ha lehet kideríteni.
Idézem:
"– „Üvegkár” biztosítási esemény esetén, amennyiben az üveg sérülése az üveg cseréjével, de utángyártott alkatrészek beépítésével kerül kijavításra és a javítás teljes (nettó szolgáltatás esetén nettó) költsége nem éri el a káresemény időpontjában aktuális magyarországi Audatex kalkulációs programmal készített kalkuláció (nettó szolgáltatás esetén nettó) végösszegének 60%-át;"

Kértem ajánlatot gyári (romlik 1-el a bonuszom) és gyárinak megfelelő (itt meg van az esélye, hogy nem rontják le, ha megfelel a fenti Audatex adatkövetelmének) logó nélküli üvegre is, azonban nem tudom hogyan tudnám az Audatex összeget megállapítani. Sajnos emiatt pedig nem tudok megfelelő döntést hozni, hogy melyiket éri meg berakatni.
Mezei ügyfélként van ahol ezt meg lehet nézni?

(#3120) Qru válasza siege5 (#3119) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az egy fizetős szolgáltatás/program, ingyen nem tudod sajnos.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.