Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-30 21:19:19

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129) sepsi0 válasza Szevam (#128) üzenetére


sepsi0
őstag

A szer maga 10 literes kannában volt és fehér tejszerű anyag. Narancs illata volt, semmi komolyabb szabály nem volt a használatára, ezek szerint nem veszélyes. Azt hiszem 20eft egy kanna. Vízzel kell hígítani, talán 0,5l/15l víz.
Egy nagy gázolaj folyást semlegesítettem vele aszfalton. Sima háti permetezőbe raktam, jól megpermeteztem vele a folyást. Mire az egésszel végeztem (több száz m2 volt) addigra az eleje már majdnem megszáradt. Nehezen száradt fel, de mikor száraz lett a burkolat, már el is tünt a gázolaj. Semmi nem maradt, kb 2 óra volt az egész. Azt nem tudom, hogy volt e valami fura, mert még a ruhámból is gázolaj szag jött, de nem maradt semmi végtermék, csak a száraz aszfalt.
Előtte nem is tudtam, hogy létezik ilyen, ez kb 6 éve volt, azóta többször lett használva, múltkor láttam és még mindig van a kannában. Kísérleti jelleggel lett véve, de bevált. Előtte egy port teszteltünk, amit rá kellett vékonyan szórni az ilyen jellegű szennyeződésekre és egy vastag zselé keletkezett, amit a folyamat végén csak fel kellett szedni és zsákba rakni, azután mehetett a veszélyes anyag tárolóba. Azt hiszem ezután pedig mehetett az égetőbe. Túl lassú volt, ezért hanyagoltuk (5-6 óra). Ezután jött a baci.

Komolyan mondom olyan jó illata van a kannában lévő anyagnak, hogy rendesen bekívántam egy túrmixot.

U. I.
Amúgy ha az aszfalton hagyjuk a gázolajat, beissza magát, foltot hagy. Ez után nem volt folt. Később az olaj fellazítja a kátrányt és elkezd bomlani, morzsolódni az aszfalt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.