Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) Neked Az


Neked Az
csendes újonc

Sziasztok!

Szeretnek segitseget / tanacsot kerni teto csomagtarto es bringa szallitas kapcsan.
Az autonk Kia Venga es szeretnenk lassan elkezdeni turazgatni, utazni es vinni a bringakat is. 2 felnott trekking es egy 4 evesnek kisbringa.

Gondolom kell egy tetocsomagtarto eloszor es arra a bringa szallito megoldas. (nekem a Thulet ajanlottak eddig ismerosok)
Tudom ezeket venni hasznaltan ha igen hol keresgeljek? Mire figyeljek?
Koszonom
N.

(#5402) fonok87 válasza Neked Az (#5401) üzenetére


fonok87
aktív tag

Szia.

Használtat venni a szokásos helyeken tudsz, FB marketplace, jófogás, esetleg hardverapro egyéb szekció. A kérdés az, hogy 1, tetősín van-e a kocsin? 2, márkán belül univerzális-e a tetőcsomagtartó?
- igen/igen: nyertél, bármelyik megfelelő évjáratú KIA tetőcsomagtartót veheted
- igen/nem: majdnem akkorát nyertél, megfelelő évjáratú Venga tetőcsomagtartó kell
- nem/x: ezzel lehet gond, így a következő kérdés hogy rögzítőpont van-e a tetőn, és/vagy értelmes áron lehet-e kapni gyári rögzítősínt. Ha egyik se, akkor csak az a fajta tetőcsomagtartó jön szóba, ami oldalról kapaszkodik a tetőbe. Én ezeket személy szerint rühellem, mert csomószor nem lehet tőle normálisan becsukni az ajtókat, és szvsz sose lesz olyan biztonságosan rögzíthető mint amit sínre teszel vagy direktben a karosszériához csavarozol.

Márkákról annyit, hogy van a Thule, ami az egyik legjobb és ezt az ára is mutatja... El kell dönteni mennyit fogod használni, mert általában megéri többet fektetni ilyesmibe. Főleg, ha sok km-re/alkalomra kell. Az olcsókat is lehet úgy rögzíteni hogy ne repüljön el, inkább abban szokott különbség lenni, mekkora szívással jár fel/le szerelni. Én egyébként úgy láttam, Thule használtan is tartja az árát, viszont nehéz is durván lelakni :)

Én a helyedben, ha csak a bicikliszállítás a megoldandó feladat, utánanéznék a hátsó ajtóra / vonóhorogra szerelhetőknek is. Annyi hátránya van ezeknek, hogy pl a síboxot nem tudod rátenni :DDD. Cserébe nem emeli meg annyira a súlypontot, és a légellenállást is csak minimálisan. Ha nincs vonóhorog, szerintem egy bármilyen olcsó utángyártott darab jó lehet arrra, hogy kerékpártartót tegyél rá.

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#5403) Neked Az válasza fonok87 (#5402) üzenetére


Neked Az
csendes újonc

Koszonom az infokat.
- Tetocsomagtarto nincs, azert irtam hogy az is kelleni fog, hogy vna e rogzito pont nem tudom, sosem neztem meg :)
Felhívtam a Thulét, KIA Vengára a tetőcsomagtartó ha acél akkor 98000 Ff ha alumínium akkor 115000 Ft + a kerékpártartó ami kozepen a pedal magassagban rogizitheto (hogy meg valahogy epkezlab modon elerheto legyen, hiszen nem alacsony azert az auto) 68000 Ft / db.

- A vonohorgost is neztem, de nincs vonohorog a kocsin, akkor azt is venni kene, plusz ujra kell vizsgaztatni az autot emiatt. Egy 3 bringas vonohorgos tarto Thulenal 180 ezer. Ezzel osszessegeben ket bajom van. Az egyik hogy akkor logisztikazni ugy kell nehogy ki kelljen nyitni a csomagtartot mert azt akkor nem lehet amig ezek fent vannak, ketto ha nincs bringa szallitva ezt tudni kell tarolni ami nem kis darab, helyem pedig nincs tarolasra.

A harmadik verzio amit emlitesz hogy hatul van de nem vonohorgos, azzal a fent irtak kb mind ugyanazok, plusz nekem nem tunnek tul biztonsagosnak. Bar biztosan azert aruljak mert az, deeee ettol meg tartok toluk.

(#5404) fonok87 válasza Neked Az (#5403) üzenetére


fonok87
aktív tag

Bocsánat, ha nem voltam egyértelmű, a kérdés az volt, hogy hosszanti sín van-e. Közben gyors gugli képkereső megmondta hogy nincs, másik gyors guglizás meg hogy a Thule Venga tetőcsomagtartója a szélébe kapaszkodós fajta. Na ez az amiből túl olcsót/vacakot nem vennék, mert ha nem jól illeszkedik azt sztem könnyen a fényezés bánhatja.

A csomagtartóra szerelhető dolgokkal kapcsolatos problémákat teljesen meg tudom érteni (nem lennék a helyedben amikor kiderül, hogy a kedvenc kisautó/plüssállat/játékakármi a csomagtartó legaljára került és már biciklik vannak a csomagtérajtón :DDD )

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#5405) Dare2Live válasza Neked Az (#5403) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Gyari acel 53000ft volt 3eve.
Egy kerdest meger.

Utanfuto szvsz korulmenyes. Regen volt tetoracs mi anno arra spanifereztuk fel lehet mar nincs sehol.

+Info tetocsomagtartora box 40knal indul. Ha veszel vekonyat nezz felferjen meg bicikli is.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5406) polonic


polonic
félisten

Sziasztok!

Az a gondolat ébredt bennem, hogy nagyon tetszik a Kia Optima. Nem volt még koreai járgányom. Amit én kigondoltam, hogy szivóbenzines kéne és automata váltós. Inkább a klasszikus bolgyóműves automatával, nem a duklakuplungossal. Vezettem már mindkettőt, igaz nem kia-kat, de nekem valahogy túl nyers volt a duplakuplungos.

Mit kell tudni a 2 literes benzines motorról és az automatáról az optimában? Mi a szervízigénye? Az automatára itt is gondolom azt mondják, hogy nem kell olajcsere. De én ebben nem hiszek. Mikor kéne cserélni benne?

Van is egy példány, ami tetszik. Így első ránézésre és távolból mi a véleményetek?

(#5407) bandika0626 válasza polonic (#5406) üzenetére


bandika0626
senior tag

Lehet rosszat fogtál ki duplakuplungosból. Nekem az i40 duplakuplungos és úgy kapcsol hogy észre sem veszed.
Hagyományos autómatánál meg lehet x ezer km-ként olajat cserélni.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#5408) enddav


enddav
aktív tag

Te jártál már úgy, hogy a tempomat nem működik? Nekem ugyanez volt a '20-as i30-nál, hogy pályázás közbeni rövid pihenő után már nem tudtam ismét bekapcsolni. Úgy látszik ez a hiba megmaradt ebben is. '22 Ceed 1.5 T-GDI

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#5409) ShepardS


ShepardS
csendes tag

Kia Ceed JD 2015-ös évjárat 1.4 benzines autóba milyen hűtőfolyadék megy?
Hideg motornál a minimum alatt van kicsivel, ezért szeretném utántölteni.
Meleg motornál pont a minimum és a maximum közt félig van, de gondolom nem ez a mérvadó.

(#5410) tboy93 válasza enddav (#5408) üzenetére


tboy93
nagyúr

22-es ceedem van nekem is, 1.5t dct, napi szinten használom a tempomatot. Nekem csak akkor nem kapcsol be ha féken állva próbálom bekapcsolni. Ami érthető is. Soha semmi gondom nem volt vele.

(#5411) nemcso válasza enddav (#5408) üzenetére


nemcso
senior tag

Céges Kia 1.5 T-GDI -ben akkor nem lehet aktiválni az előzőleg már beállított értékre, ha már jelentősen gyorsabban mész annál, vagy fékezel éppen

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#5412) tboy93 válasza nemcso (#5411) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha jelentosen gyorsabban mész akkor felfele pockolve (nem megnyomva) beallitja az aktualis tempot es emlékeim szerint aktivalja a tempomatot is.

(#5413) nemcso válasza tboy93 (#5412) üzenetére


nemcso
senior tag

Kösz, majd meglesem.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#5414) ACAB95


ACAB95
tag

Sziasztok, mennyire ajánlott egy dízel Ceed 2? Megfogott a jó értél aránya miatt. Milyen problémákra lehet számítani 100 - 200 ezer km között? Melyik a megbízhatóbb konstrukció az 1.4 vagy 1.6 CRDi? Az is feltűnt jóval olcsóbb mint egy idősebb Golf 7 vagy Octavia 3.

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#5415) ACAB95 válasza ACAB95 (#5414) üzenetére


ACAB95
tag

Olvastam róla teszteket, de szükségem lenne a ti véleményekre is. Köszönöm

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#5416) vihartigris válasza enddav (#5408) üzenetére


vihartigris
őstag

Időnként az 1,4 T-GDI-nél (Ceed) is előjön.
Az, hogy mikor, milyen körülmények között arra még nem jöttem rá.

bármi reciproka a semmi

(#5417) polonic válasza bandika0626 (#5407) üzenetére


polonic
félisten

Az lehet. Bár az elindulással is bajom volt. Lenyomom a gázpedált és olyan 1 mp-cel később indul meg az autó és nem finoman, hanem hirtelen.

Duplakuplungosban is kéne olajat cserélni, hiába mondják, hogy nem.
-----------

Nincs info az előbb kérdezett optimáról?

(#5418) tboy93 válasza polonic (#5417) üzenetére


tboy93
nagyúr

Meg kell szokni. Utana mar tud vele az ember normálisan indulni. Nekem kellett egy 1000km hozza.

(#5419) bandika0626 válasza polonic (#5417) üzenetére


bandika0626
senior tag

Nekem mikor leveszem a lábom a fékről már indul is. Szépen elkezni mozdítani a kocsit.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#5420) kisza25 válasza kisza25 (#5398) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Bizbasz csere után kellett egy futómű állítás is, mert elment a kormányközép

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#5421) Ocean válasza enddav (#5408) üzenetére


Ocean
tag

Sajnos létező probléma (21-es i20 nálam), gyakorlatilag az egyetlen idegesítő hibája.
Pályázás közben elég ha egy percre megállok, a motort sem kell leállítani, és onnantól nem működik a tempomat. Jó pár órát kell állni az autónak, hogy újra be lehessen kapcsolni.
A szervizben azt mondták szoftveres hiba, és ezért idegesít, hogy nem lehet túl bonyolult kijavítani, mégsem foglalkoznak vele.

(#5422) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Kia Rio 1,25 2019 Tippelős óra:
tankolt liter / valós fogyasztás / a kijelző szerint / tévedés:
31,20 / 7,06 / 6,3 / 0,76
39,64 / 6,64 / 6,0 / 0,64
30,47 / 6,41 / 6,0 / 0,41
32,67 / 6,46 / 6,1 / 0,36
31,87 / 5,74 / 5,5 / 0,24
14,19 / 5,46 / 5,2 / 0,26

0,5 literrel pontosabb lett.

(#5423) FollowTheORI válasza [CS]Blade2 (#5422) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Minél nagyobb az előtörténeti adatsor, annál pontosabb lesz az átlag, de annál kevésbé fogja követni is az aktuális fogyasztást.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#5424) Akula válasza [CS]Blade2 (#5422) üzenetére


Akula
őstag

Mindegyiket ugyanott tankoltad?
Csak, mert pl. Auchannál a tankom mindig nagyobb, mint ÖMV-nél :U

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#5425) [CS]Blade2 válasza Akula (#5424) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ez mind mol-os, kivéve az első, azt nem tudom, hogy a vétel előtt hol tankolták, de 3/4 részt feltöltöttem mol 95-össel, aztán még éppen volt a 480ft-os a következőre, és azóta 100-as E5-ös megy bele, azért hagytam lefogyni majdnem 40 literrel a 45 literes tankot.

(#5426) polonic


polonic
félisten

A turbós 1,6-os benzinmotortól és a dct-től mennyire kell tartani?
Jellemző a motorra a kokszosodás? Egyéb típushiba? Ezt kettőstömegűvel szerelik?
Pár hsz-t láttam, hogy a dct szét esik 100 ezernél. Ez mennyire városi legendák vagy nem?

(#5427) zoarden


zoarden
tag

Sziasztok,

Hyudai i40re milyen tetőcsomagtartó(keresztléceket) márkát, típust érdemes nézni, venni? Nem feltételen a felsőkatóriában, hanem ár/érték arányban ?
Nem akarok rajta biciklit szállítani. Ritkán létra, de inkább tetőbox lenne a felhasználás célja.
Nincs rajta tetősín, abból gyárit próbáljak keresni?

[ Szerkesztve ]

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#5428) kisza25 válasza zoarden (#5427) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem i30 van, azon sincsen tetősin, de lehet rá rakni tetőcsomagtartót (van is)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#5429) zoarden válasza kisza25 (#5428) üzenetére


zoarden
tag

hülyeséget írtam, rájöttem, gyárilag van "tetősín"...

[ Szerkesztve ]

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#5430) mobal válasza zoarden (#5429) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Az a kis klipszes cucc van (nem tudom mi a pontos neve :D) mind i30-on mind ceeden ha jól tudom.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#5431) RudY


RudY
addikt

Lehet, hogy régi, de engem most égetett ki. :DDD

(#5432) Akula válasza RudY (#5431) üzenetére


Akula
őstag

jajj :C

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#5433) kisza25 válasza RudY (#5431) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#5434) tobias88888


tobias88888
őstag

Utólagosan mennyibe kerülhet utolsó faceliftes 2. vagy 3. generációs i30-asba a tolatókamera beszerelése? Gyári megoldást preferálnék, nem valami utángyártott plusz kijelzős megoldást.

(#5435) jansky1


jansky1
senior tag

Sziasztok.
Van a családban egy Kia Optima K5 2012 1.7 crdi. Eddig minden ok volt vele, de most teljesítményvesztést produkál. Az elmondás alapján olyan, mintha átültek volna egy kisebb teljesítményű autóba. Volt több szerelőnél gépre téve, de hibát nem jelez egy sem. Szeretnénk nagyjából tájékozódni, hogy ha szakszervízbe kerül kb. mire lehet számítani? Van esetleg ötletetek?

(#5436) tboy93 válasza jansky1 (#5435) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mennyi km van benne? Közvetlen befecsis, en kokszosodasra tippelnek.

(#5437) jansky1 válasza tboy93 (#5436) üzenetére


jansky1
senior tag

212k, ezer kmrel ezelőtt lett benne tisztítva minden is.

(#5438) tboy93 válasza jansky1 (#5437) üzenetére


tboy93
nagyúr

Volt dioszoras, szetszedtek rendesen vagy csak valami "hugy" tisztito adalekot kapott?

(#5439) jansky1 válasza tboy93 (#5438) üzenetére


jansky1
senior tag

Nem dióval, de ki lett takarítva minden alaposan.

(#5440) kisza25 válasza jansky1 (#5435) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Dpf nincs tele?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#5441) jansky1 válasza kisza25 (#5440) üzenetére


jansky1
senior tag

"diagnosztika szerint rendben, ellennyomás megfelelő"

Jelentsen ez bármit :DDD

(#5442) Kecsua válasza jansky1 (#5435) üzenetére


Kecsua
tag

Ha nemrég nyúltak hozzá és előtte nem volt vele probléma akkor vissza kell vinni ahhoz aki tisztította. Nagy valószínűséggel Ő barmolt el valamit, függetlenül attól, hogy mindent tagadni fog. Ha ez se vezet eredményre akkor valamilyen chip tuningos szervíz talán megtalálja a hibát, ha csinálnak egy teljesítménymérést.

(#5443) jansky1


jansky1
senior tag

Köszi mindenkinek. Ha valakinek még jut eszébe valami, írja meg, de majd beszámolok én is mit tudtam meg, mi okozta a galibát.

(#5444) FollowTheORI válasza jansky1 (#5435) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem a befecskendező rendszernél nem raktak valamit jól vissza/vagy nem takarították el jól.
Nem tudom mennyire volt szétszedve... esetleg a vezérlés nem stimmel vagy esetleg szorul valami valahol a vezérlés/ékszíj/lánc (ha van nem tudom)... klíma, generátor valami esetleg szorul és fogja. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#5445) tobias88888 válasza tobias88888 (#5434) üzenetére


tobias88888
őstag

Tolatókamera / tolatóradar faceliftes 2. vagy 3. generációs i30 kérdésre valaki? Lökhárítócserével lehet csak radart vagy van más módszer is? (pl 2. gen fejegységes mazda3nál elvileg még a vezeték is bent van, csak be kell tenni a tolatókamerát pár perc alatt)

(#5446) tboy93 válasza tobias88888 (#5445) üzenetére


tboy93
nagyúr

Utolagos radart mindenbe lehet rakni. Lökhárító csere sem kell, megfurjak a mostanit. Kamera macerasabb, de a radar "egyszerű".

(#5447) agopet


agopet
friss újonc

KIA Stonic, amit 2 éve vettem. Nagyon bejött, gyors, erős, szép, ez az első turbós autónk. Most valami miatt elvesztette az erejét, cammogós lett, szervízbe, méghozzá garanciálisba kell vinni. Budapesti vagyok, és 2 hét múlva kapnék időpontot a "megszokott" szervízbe. Két szervíz fel se veszi a telefont. Az egyik egy puszta közepén van, cégtábla nélkül, nincs bizalmam. Az, amelyiket ajánlott egy ismerősöm, 3 éve bezárt. De ott kaptam ötletet egy vidéki szervízhez, ahol már 10 nap múlva fogadnának (100 km-re van!). Hiába vettem 7 év garanciát, csak toporgok, a rengeteg ajánlkozó szervíz eddig nem oldotta meg a gondomat. Lehet baj az internettel, az évszakkal (tavasz van), a márkával, de én autózni szeretnék, és túl nagynak tartom ezt a leterheltséget. Ennyire kevés a kapacitás a pesti KIA-tömeghez? Vagy csak az olaj- és gumicserét szeretik a szervizek?

(#5448) kisza25 válasza agopet (#5447) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Szerintem abban már van részecske szűrő, én arra tippelnék

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#5449) mobal válasza agopet (#5447) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Gödöllőn próbáltad a Gablinit?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#5450) hdanesz


hdanesz
senior tag

Sziasztok,

1.6 CRDI motornál mennyire jellemző hogy így néz ki? Az ott rozsda lenne? A többi része nem tűnik rozsdásnak...
128 lóerős változat, 2010-es Vengában.

Köszönettel,
Dani

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.