Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Hy

Az lenne a kérdésem, hogy NZXT Kraken X61 vagy Corsair H110i GT a jobb választás.

(#4352) Met válasza hszilard666 (#4350) üzenetére


Met
nagyúr

Csak az a hőmennyiség zavar amit kitol magából.
Akkor hagyom így.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4353) KYZRR válasza Met (#4349) üzenetére


KYZRR
őstag

Vízhűtéssel is ugyanannyi lenne a hő..
"Does Water Cooling your PC Also Cool Down Your Room?"

You can only die once, make sure it is worth it...

(#4354) morfondőr válasza Met (#4352) üzenetére


morfondőr
őstag

Azért ez eléggé alapszintű fizika! Egy alkatrész ugyanannyi hőt termel mindig, mindegy hogyan hűtöd! Csak az változik, hogy vezeted el a hőt, de a hőmennyiség mindig állandó. Ha nem akarod a szobába a meleget, akkor egy épített vízhűtéssel a szobán kívülre elhelyezett radiátorba kell tolni, vagy klímát beszerelni.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4355) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok! A jelenlegi processzor hűtőmet ( Cooler Master hyper tx3 evo) szeretném lecserélni egy ennél hatékonyabb, halkabb kompakt vízhűtésre). A jelenlegi procim amd fx 6100, a gyári 3,1 helyett 4ghz-en megy jelenleg, ebből is kicsit szeretnék többet kihozni, illetve ha lehetne halkabb az is jó lenne. A jövőben lehetséges hogy egy i5-re váltok, tehát olyan kompakt vízhűtés érdekelne, ami a jelenlegi, és a jövőbeni procimhoz is megfelel. Használtan szeretnék venni, max 15 ezret szánok rá. Tudom hogy ennyiért nem lehet csodát várni, de hát a jelenlegi proci hűtőmnél biztos jobb lenne. Várom a tippeket, minden segítséget megköszönök! :)

(#4356) Speed® válasza balazska92 (#4355) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Arról nem írtál, milyen helyed van (120/240), így nehéz ajánlani.
Előbbiből mindenképp vastag radis javasolt, 920v4, LF120, stb..
Utóbbiból lehet véknyabb is, de a ventikre figyelni, jók legyenek.
Ha csicsadizájn is kell, aprón találsz Reserator 3 Maxot <15ért.
Szigorúan véve egyébként 15ért inkább top léghűtést ajánlanék.

(#4357) blu79


blu79
addikt

Szerintetek ez milyen lehet ? :D

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#4358) balazska92 válasza Speed® (#4356) üzenetére


balazska92
senior tag

Köszi. Hát nem tudom mekkora férne be a zalman z11 plus házamba, de szerintem a 240et is bele lehetne maszekolni. Majd megnézem lemérem. Gondolom a nagyobb radiatoru jobb lenne, jobban hutene, es halkabb lenne. A dizajn abszolut mindegy. A reserator jonak mondhato? A jelenegi leghutesemnel csak jobb lenne, vagy nem? Illetve en lattam meg egy rajintek tritont es 16,5ert az még beleférne, meg az legalább 240-es. Ami még érdekelne, ezeknél a pumpa szabályzás hogyvan? PWM? Mert nem akarok olyat venni, ami mint egy rossz molexes venti, 100%on pörög, a fejem meg felrobban. :)

(#4359) ScomComputer válasza blu79 (#4357) üzenetére


ScomComputer
veterán

Milyen folyadék vagy gáz van ebben....ha szivárog lehet még az alaplapot is eltünteti....a Raijinteknél semmi sem biztos....hehehe... :DDD

(#4360) #16729600 válasza ScomComputer (#4359) üzenetére


#16729600
törölt tag

Alien sav van bennük, de állítólag bírja az újonnan kifejlesztett maróhatás ellenes bevonatuk. :D

(#4362) Speed® válasza balazska92 (#4358) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha befér a 240, azt kell venni..sajnos ritka az olyan szett, ami gyárilag halk. Triton totál offos, keress rá a topikban. AC LF240 meg árban feljebb van. A jelenlegi TX3 enyhén más szint..a leggagyibb virsliradis 120as is agyonveri. Reseratort csak a dizájn okán hoztam fel, 120as méretben én AC LF120ra mennék rá leginkább.

scomcomputer
Kultúráltabban pls.

[ Szerkesztve ]

(#4363) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Jó ideje nézegetem a kompakt vizes szetteket.
Lehet , hogy új VGA vásárlása mellett beiktatnék egy ilyet is.

A házam egy Cooler Master HAF XB - a plexi tetős változat.

Az alaplapban pedig egy Intel i7 3770K figyel , kis tuninggal 4.2 GHz-n ketyeg folyamatosan.
Hűtését egy Noctua NH-D14 látjta el : Prohardver teszt.

Idővel kiderült, hogy a proci kupakja nem tökéletesen fekszik a cpu tetején.
A hűtőpaszta pedig betonkeményre szilárdul a proci és a kupak között.
Gyárilag ilyen !

Ennek főleg terheléses teszteknél látszik az eredménye.
Nálam is 90-100 fokot mutatott , ezért döntöttem :

Kupak eltávolítása és a CPU-t megtakarítom, majd újrapasztázom.
Javult a helyzet mert "csak" 80 fok környékére megy fel terhelés alatt.
Páran már írták, hogy az még mindig sok...60 fok körül kellene lennie.
Nem tudom..vagy a paszta rossz vagy a kupak nem teljesen sík.
Ezt majd kiderítem a következő nagyobb tervezett karbantartásnál.

És kilyukadtam a mesém lényegéhez:
A következő szerelés alkalmával ki próbálnék egy kompakt vizes hűtést.
Az összefoglalóban ajánlott NZXT Kraken X61-t szemeltem ki.
A Hardware.Info
tesztjében több beállításon is ez első helyen végzett. Ezért is szimpatikus.
Ez a YT videó is meggyőző.

Gondolom befér a házba.....elég nagy a kuckó de nagy a radiátor is.
Van valakinek esetleg konkrét tapasztalata ezzel a modellel ?

Illetve - visszakanyarodva - a VGA vásárlásra :
Tervezem , hogy leváltom a jó öreg Saphire Vapor-X HD 7970 GHz Edition kártyámat.
Arra várok , hogy megjelenjenek majd az új GTX 1080Ti kártyák.
Abból is egy "kompakt" vizeset vennék , hogy összhang legyen :)

Gondolom a házban a VGA radiátornak is helyet kellene találnom....

Na, talán ennyi ...így hirtelen.
Vélemény, észrevétel, javaslat...jöhet minden, ne kíméljetek !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#4364) KYZRR válasza Borisz76 (#4363) üzenetére


KYZRR
őstag

Szvsz nem érné meg lecseréni a D14-et, mert bőven elégnek kell lennie a 3770k lehűtéséhez.

Milyen pasztával lett újrakenve a proci delid után?

You can only die once, make sure it is worth it...

(#4365) Borisz76 válasza KYZRR (#4364) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha jól emlékszem akkor Artic Cooling MX 2-vel.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#4366) abridabri válasza Borisz76 (#4363) üzenetére


abridabri
veterán

Haf XB be csak elol ferne be a 240 es radi, amivel csak azt erned el ,hogy visszafujatod a hazba a meleg levegot a radirol ,es szepen felmelegitened a tobbi komponenst.
Egy Noctua NH-D14 -nel nemigen talalsz jobb kompakt vizet.
En sokallom a 80 fokot foleg delidelve. Szellozik rendesen a hazad ? Megvan a kereszthuzat ? Elol legyen 2 venti befujon + hatul 1 szivo.

[ Szerkesztve ]

(#4367) Borisz76 válasza abridabri (#4366) üzenetére


Borisz76
veterán

Elöl a gyári ventik cserélve vannak mert alapból elég zajosak voltak.
Hátrafelé nincs ventim...de szerintem ez nem gond.

Jelenleg ilyen értékeket produkál : ( szobában kb 23 fok van )

Ezek az értékek leszabályozott első ventikkel vannak.
Bár így is érezhető, hogy átszellőzik a ház.
( Hátul érezni a levegő kifelé áramlását. )

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#4368) abridabri válasza Borisz76 (#4367) üzenetére


abridabri
veterán

Hat en tuti raknek hatra e gy ventit .Foleg 7970 mellett. Az akkora kazan mint allat ,felmelegiti az egesz gepet ,ha nincs hova tavozzon a meleg.

(#4369) Speed® válasza Borisz76 (#4365) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez a gond, ha mellette az IHS nem totál görbe. Mag és IHS közé folyékony fémes kence kell, Collaboratory Liquid Ultra és hasonlók. A sima paszta hamar kiég ott, nálam is 10°Ct romlott 1 hónap alatt kb. a Grizzlyvel.
Emellett nem mindegy, sík-e az IHS, ha alákerül a CLU, érdemes rögzíteni és utána lappolni. Ezek együttesen meghoznák a várt eredményt..és a D14et is felesleges cserélni szvsz. De ha már csere, AC LF240, front felé dolgozó ventikkel, hátulról meg mehet be a friss ájer, ill. ha nem plexis az XBd, felülre nagy elszívó, akkor mehet frontról befelé is a kompakt.

[ Szerkesztve ]

(#4370) Borisz76 válasza abridabri (#4368) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem nagyon játszom jelenleg olyasmivel ami a VGA-t terhelné...nem is melegszik.
A nagy kedvenc amivel sokat játszom mostanában az a Kerbal Space Program.
Ez meg a CPU-t terheli inkább a sok fizikai számítással.

A gépben elől lévő 2 db 14 cm-s venti pedig teljes szélességében átfújja a házat elölről hátra felé.
Ezen okoknál fogva nem éreztem fontosnak a hátsó venti beszerelését.
Amúgy 3 éve így megy :)

Na...közben egy stressz teszt is ment :

Teszt indítása után szinte azonnal beáll 84-88 fokra.
Emiatt gyanakszom a kupaktalanítás "félsikerére".

Speed(R)

Köszönöm.
A kupaktalanítást kb fél éve csináltam.
És könnyen lehet az amit írtál...kiszáradt.
Annó csak az MX2 volt kéznél.
De lényegesen olcsóbb akkor az ajánlott pasztát beszerezni és újrapasztázni a cuccost.

Teszt kikapcsolásánál szinte azonnal visszazuhannak a hőfokok ! :

Elméleti kérdés :

Kupak nélkül...csak pasztával vajon mit hozna ?
Annó az AMD Athlonom volt kupak nélküli.
Vigyázni kellett rá szerelésnél nehogy "lesarkazzuk" a procit.
Működne vajon ez esetben is ?

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#4371) balazska92 válasza Speed® (#4362) üzenetére


balazska92
senior tag

Értem, akkor megpróbálok valami 240-eset nézni ebben az árkategóriában, valahogy majd berakom a házba. A rajintekre gondoltam, mivel az még beleférne árban, és 240-es de akkor hanyagolom. De azt jól gondolom, hogy a jelenlegi hűtőmnél még mondjuk egy alap 120as kompakt vizes is jobb lenne, nem?

[ Szerkesztve ]

(#4372) Borisz76 válasza Speed® (#4369) üzenetére


Borisz76
veterán

Gyorsan rendeltem is 2 db-t a Coollaboratory Liquid Ultra-ból. :)

Hétvégén pasztázok.

Mod : Köszönöm mindenkinek az észrevételeket és javaslatokat !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#4373) Speed® válasza Borisz76 (#4372) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha rögzítés is lesz, felesleges költekezés volt a 2, 1 is elég bőven, marad is benne.
IHS nélkül annyira kicsi a mag, hogy nincs optimális hőátadás, kell az rá. Nomeg a CLU a hűtőt megmarja, azért sem ajánlott.

Balázska
Igen, egy olcsó 120as is jobb teljesítményben, de többnyire hangban gázosak..ezért javasolt pl. az LF120 vagy kéz alól egy 920v4.

[ Szerkesztve ]

(#4374) balazska92 válasza Speed® (#4373) üzenetére


balazska92
senior tag

Ha mondjuk 18-ért tudnék szerezni egy arctic cooling liquid freezer 240-et, 4db ventivel amik pwmesek, az elég jó nem?

(#4375) Speed® válasza balazska92 (#4374) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha befér, nagyon jó. Push-pullban 9cm vastag..jobb ventikkel szerelve elég pushban, -2.5cm. Teljesítménye több, mint elég lenne amúgy még 5Von hajtva is.

(#4376) balazska92 válasza Speed® (#4375) üzenetére


balazska92
senior tag

Nah értem, akkor szétnézek a gépházba, de szerintem felül lesz elég hely, be fog férni. A másik azt látom a leírásában meg a videókban hogy a 4 venti 4tűs pwm-es, viszont a pumpából jön egy 3 tűs csatlakozó is. Az a pumpát szabályozná, vagy mit csinál? Nem értek annyira hozzá, ezért kérdezem. Ja és még annyi, hogy szerinted itt a csöveket le lehetne cserélni átlátszóra, vagy ez fix?

[ Szerkesztve ]

(#4377) balazska92 válasza balazska92 (#4376) üzenetére


balazska92
senior tag

Lemértem, hát fentre talán beférne, de valszeg csak 1 kis fúrással, ami nem gond. Viszont nézegettem, elölre simán befér, mindenféle mókolás nélkül. Kintről fújná befele a friss levegőt, bentre pedig szivná. Push pullba. Jó lenne így? A gép hátulján van 1 12es venti ami szivja ki a meleget, illetve fent is van 1, ami szintén szívja ki a meleget. Melyik megoldás lenne hővezetés szempontjából a jobb? ha elölre rakom, illetve ha fentre?

[ Szerkesztve ]

(#4378) Speed® válasza balazska92 (#4377) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A pumpa fesz alapon szabályozható, érdemes 5V/3000rpm körülre belőni, ott kussban van.
Ventik összekötve a CPU FAN csatin szabályozhatók, pushpullban 800rpmen szintén csendesek.

Én konkrétan befelé tolnám az ájert hátulról a lap VRM része okán, a radit felülre tenném 2 ventivel kifelé fújó állásban, a másik 2 ventit meg előre, szintén befelé dolgozóra. Így meg lenne oldva a ház szellőzése némi túlnyomással, ill. a tervezett prociOCval se lenne gond.

[ Szerkesztve ]

(#4379) Semin válasza Speed® (#4378) üzenetére


Semin
senior tag

Sziasztok!

Ez erősen ház függő, mert nekem nemigazán jött be a javasolt rendszer.
(Bitfenix Prodigy)

Amint befelé fordítottam a hátsó ventit, összeomlott a légszállításom.
(AC 240 felül kifelé, Front 2 (12cm)Befelé, hátul befelé(12cm)
Konkrétan minden komponens +10-15C ot melegedett, mivel a R9 390 befűtött mindennek. :))

Nekem pont a "Negatív" nyomás jött be.
Bár ehhez fontos, hogy tudja hol beszívni a rendszer a hiányzó levegőt,
plexis házban(oldal szellőző nélkül) necces lehet...

Csak annyit kellett csinálni, hogy:

-Frontban befelé az AC240 (ahogy javasoltad)
-Felül kifelé 2db (12cm)
-Hátul kifelé 1db (12cm)

Így minden a helyére került kb. de mint írtam nyilván ez az én tapasztalatom.
Nyomtam pár screent kb így néznek ki a hőfokok.

[kép]
[kép]

Egyébként csak ajánlani tudom az AC240-et , még gyári ventikkel is jól teljesít.

(i5 6600k stock órajeleken van, mert nem éreztem szükségesnek a OC-t.)

[ Szerkesztve ]

(#4380) Speed® válasza Semin (#4379) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Prodigy az más tészta..nekem /M van, elvoltam, mire kitaláltam, hogy jó :S

(#4381) Outblast válasza Semin (#4379) üzenetére


Outblast
tag

Csak nekem fura hogy a linkelt képeken GPU stresszt nyomtál cpu helyett?
vagy ezt is akartad? :)

(#4382) balazska92 válasza Speed® (#4378) üzenetére


balazska92
senior tag

Hnm, a befelé tolnám az ájert hátulról, ezt nem igazán értem :D Az megvan, hogy szerinted felülre kerüljön a radiator ha valahogy oda tudom maszekolni, es alulrol fujja kifele a radit, vagy fentrol szivja kifele a radit? (csak hogy egyértelmű legyen).

(#4383) Semin válasza Outblast (#4381) üzenetére


Semin
senior tag

A CPU-t a Prime95-tel terheltem (jobbra), de a ház hűtését csak akkor lehet hitelesen megmutatni ha meghajtod a GPU-t is.

Erre simán AIDA-t szoktam használni, nem vagyok nagy híve a Furmark-nak.
Szerintem az AIDA stress is rendesen megkergeti a GPU-t :DD

[ Szerkesztve ]

(#4384) Speed® válasza balazska92 (#4382) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Pedig tökre érthetően írtam. Befelé..a házba tolja az ájert, kvázi frissen a felülre szerelt radi alá, ami aztán felfelé kitolja. Ez a VRM résznek optimálisabb lehet, mintha minden kifelé dolgozik. A 4 venti nem fog kelleni a radira azzal a procival, 2 mehet a ház elejébe intakenek.

(#4385) balazska92 válasza Speed® (#4384) üzenetére


balazska92
senior tag

Király, köszönöm szépen, értem! :) Jelenleg 3 komoly ventim van, alpenfohn wing boost 2 plus 14 centis, 2 elől befele nyomja a levegőt, 1 pedig alul van ami szintén befele nyomja a levegőt. Ezeken kívül még van 2db házhoz kapott 12 centis. Az egyik a jelenlegi cpu hűtő mögött felett van, szívja kifele a levegőt, a másik pedig hátul szívja ki a levegőt a cpu hűtő után (ezt kellene megforditanom hogy befele nyomja a levegőt). Ha sikerülne bemaszekolni a vízhűtést felülre, akkor valszeg a házhoz kapott 2 12 centis ventit kivenném, és bekerülne a helyére a vízhűtéshez kapott 2, a másik kapott 2 pedig menne a radiátorokra, úgy hogy tolják kifele a levegőt. Értem világos, meglátjuk mit tudok összehozni a maszekolással. Kíváncsi vagyok mennyit tudok még húzni a procin biztonságosan, aztán meg úgyis szeretnék idővel egy i5-öt, a hűtő pedig elég lesz arra is.

Ez már csak szőrszálhasogatás, de a csöveket ki lehet cserélni átlátszóra, vagy ezek fix csövek?

(#4386) Speed® válasza balazska92 (#4385) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Majd meglátod, miként a legjobb..tesztelni kell eltérő környezetekben.

Fixek.

(#4387) eventus


eventus
veterán

Be Quiet's Silent loop AIO water coolers [link] Remélem tényleg Be Quiet lesz :) Youtube: [link]

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#4388) Astorian12


Astorian12
tag

Sziasztok!

Valakinek valami tapasztalat a compact vizekkel ?
ID-COOLING FROSTFLOW 240G vele szemezgetek.
Sajnos meghalt a vga-m és ideiglenesen egy 560Ti-ra vissza kell váltanom, de azon a ventik nem akarják az igazságot... vissza akarok majd váltani 280x-re esetleg 290 az majd kiderül és arra is jó lenne a kis vizecske.
Csak kérdés, hogy használható-e/megéri-e.

Előre is köszi!

(#4389) RaVal


RaVal
tag

Sziasztok!

Tegnap szereltem be a CM Elite 130-as házamba egy CM Nepton 120XL-t, és az előző CM Gemini II M4 után hatalmas ugrás :DD
Az előző is a kis helyhez és szűkös légmozgáshoz képest korrekten hűtött, 41 fok idle és 70 fok körüli load, ezt peroformance venti profil mellett.
De ez valami elképesztő, 31 fok idle és 44 fok load standard venti profilnál.
Mindezt 24 fok körüli szobahőmérsékleten.
A pumpa nagyon halk, csak indításnál van egy pici hangja, de az kb 5 mp után meg is szűnik. Mind a 2 venti befért szerencsére, és így standard-en szinte nem is hallani.

[ Szerkesztve ]

(#4390) Grózi válasza eventus (#4387) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Na erre kíváncsi leszek,általában a BQ nem hazudtolja meg a nevét semmilyen szegmensben-csak az ár kérdéses.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#4391) eventus válasza Grózi (#4390) üzenetére


eventus
veterán

be quiet! strebt die Markteinführung des Silent Loop für September an. Als Preise werden 109 Euro beziehungsweise 129 Euro für die Versionen mit Radiator für einen und zwei 120-Millimeter-Lüfter geplant. Die Kompaktwasserkühlung mit größerem 280-Millimeter-Radiator soll 149 Euro kosten.

Csúnya lenne egy Corsair "hangtalanság" ;] Aerocool készíti, német :K Legalább réz a radi. Bár a pure wings ventiket sajnálom.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#4392) Grózi válasza eventus (#4391) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Pure Wings-k radira nem optimálisak,van jobb is.Ha a pumpa hangtalan+netán vastagradis akkor jó vétel lehet,bár itthon minimum 45-50K lesz szerintem a 240-s is..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#4393) eventus válasza Grózi (#4392) üzenetére


eventus
veterán

280-ra pályázom, legyen rendesen tele a ház teteje, szép nagy ventikkel. Jó lesz rá a mostani AF140 ;]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#4394) #34322688


#34322688
törölt tag

Sziasztok.
Msi 970 gaming, alaplapra szeretnék egy Lepa LPWAC120-HF AquaChanger 120-hűtőt. Azt szeretném kérdezni, hogy a 4db Kingston 4GB DDR3 1866MHz HyperX Fury Black , elfér a csövek mellett?

(#4395) Grózi válasza eventus (#4393) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:U Menthetetlen vagy... :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#4396) eventus válasza Grózi (#4395) üzenetére


eventus
veterán

Nem is... Lesz vinyó csere, mert búgnak, de a ventik is. Nem corsair lesz az utód :B

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#4397) Grózi válasza eventus (#4396) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:C :DD Időbe telt,de feladtad a sötét oldalt!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#4398) Májkii válasza Astorian12 (#4388) üzenetére


Májkii
senior tag

(#4399) Milka 78 válasza Astorian12 (#4388) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Még egy kis infó.

(#4400) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Szeretném befejezni a történetemet, hogy kerek legyen. :)

Előzmények :

Első írásomban részleteztem a körülményeket.

Aztán , akkor néztem egy üresjárati állapotot ,ami a hőmérsékleteket illeti.

Majd egy terhelés közbeni állapotot is mutattam.

Többen is "lebeszéltek" a kompakt vízről...mondván a Noctua NH-D14-nek jónak kell lennie.

Nos, most fejeztem be nemrég a komplett "nagytakarítást".
Apró darabokra szedtem a gépet, minden portalanítottam és persze a processzort is újrapasztáztam a Coollaboratory Liquid Ultra-val.

Kíváncsian vártam az eredményeket :

Alapjáraton , bekapcsolás után nem sokkal , terhelés nélkül :

Majd 30 percnyi stressz tesztet futtattam :

Nos kb átlagosan 30 fokkal alacsonyabb a CPU hőmérséklete ! :Y

Megnéztem magasabb frekvencián hogyan is muzsikál : ( 4.5 GHz )

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.