Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21101) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok.

Jelenleg egy DeepCool LS SE LS720 360-as vízhűtésem van, Arctic ventikkel.

Ettől van jobb tudom, de melyik az, amivel nem faragnék rá?

Félreértés ne essék, ez is nagyon jó, meg szép, de mindig kell a jobb.. :D

(#21102) Floyd80 válasza SoulReaver (#21101) üzenetére


Floyd80
addikt

Kamelot kollégát idézve. "víz más megoldás nincs! :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#21103) Mr.Pit


Mr.Pit
kezdő

Sziasztok!

Első Aio-m szerelném majd be, amelyet használtan vettem. Az eladó javasolta, hogy legtelenitsem, töltsem fel, mivel fél éve nem volt bekapcsolva. Be quiet silent loop 2 240-es. Sajnos folyadékom nincs már hozza ezért tanácsot/segítséget szeretnek kérni, hogy hol tudnák legteleniteni esetleg vki tudna-e segíteni? Vagy kössém be es próbáljam ki előbb mielőtt utántöltetném?

előre is köszönöm.

(#21104) BioNiCMaN válasza Mr.Pit (#21103) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Én kipróbálnám előbb. Nálam 12 évig ment egy H100, mondjuk nem állt fél évet.

Picike segítség.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#21105) abridabri válasza Floyd80 (#21102) üzenetére


abridabri
veterán

Nem ,màr a chillert promózza ezerrel újabban :)
De ,hogy ON is legyek ,tényleg nincs értelme egy jó 360aiot cserélni màsikra (legyen akàr 420 is ). Érdemi előrelépés egy 150k+ épìtett vìz . Aminek meg akkor van értelme ,ha màr nincs hova fejleszteni (14700k ra ez speciel pont igaz ,az màr megérdemelné a full vizet)

[ Szerkesztve ]

(#21106) RVR400 válasza Floyd80 (#21102) üzenetére


RVR400
veterán

Mer' az nem víz? :DDD

(#21107) arabus válasza SoulReaver (#21101) üzenetére


arabus
addikt

Ml360 sub zero már nem olyan rossz.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#21108) Krisztianby


Krisztianby
tag
LOGOUT blog

Sziasztok két kérdésem lenne.
Eddig kettő olcsóbb vízhűtést probáltam ki mivel a léghűtéses termékükkel teljesen meg voltam elégedve. Az egyik az ID-COOLING Frostflow X 360 majd ID-COOLING Dashflow 360 Basic Black (DASHFLOW-360-BASIC-BK).
Mind kettőnél tapasztaltam hogy a pumpa ilyen "morgó" hangot ad ki ütemezve. Ez minden terméknél általános vagy olcsóbb variánsoknál. A másik kérdésem az lenne ha ennyire meg van hajolva a cső az még oké?


Próbáltam, picit kifele fordítani a radiátornál hogy kevésbé feszüljön de remélem így már jó lesz.

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#21109) SoulReaver válasza arabus (#21107) üzenetére


SoulReaver
veterán

De ez csak lga 1200- hoz van nem?

(#21110) arabus válasza SoulReaver (#21109) üzenetére


arabus
addikt

ML360 sub zero evo lga 1700 [link]

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#21111) Garsza válasza arabus (#21110) üzenetére


Garsza
veterán

És ez a hűtő mire jó? Mik az előnyei?

(#21112) niof válasza Garsza (#21111) üzenetére


niof
addikt

A grafikákon én azt látom, hogy 4 db Peltier elemet használnak a blokkon. Okos ötlet.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#21113) szasanyi válasza arabus (#21110) üzenetére


szasanyi
félisten

És az is 200W-ot eszik mint az elődje? :F

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#21114) Garsza válasza niof (#21112) üzenetére


Garsza
veterán

Az a részét értem, de tesztek alapján csak egy bizonyos fogyasztásig használható ami nem túl magas.

(#21115) szasanyi válasza Krisztianby (#21108) üzenetére


szasanyi
félisten

Én több ID-Cooling AIO-t (is) kipróbáltam [link] de nem tapasztaltam amit leírtál - sőt, a pumpa csak akkor volt hallható ha szinte rátettem a fülem.
Abban a házban nincs lehetőséged máshogy betenni a radiátort? Mondjuk a csövek hátrafelé, és nem előre... míg a pumpán pedig fordíthatnál 180 fokot (az nem annyira gond, ha a VGA hátlapjához ér mint ha erősen meghajlik).

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#21116) 4nick8


4nick8
őstag

Erről van valami tapasztalat? Thermalright Frozen Horizon.

(#21117) niof válasza szasanyi (#21113) üzenetére


niof
addikt

Jó, hát valamit valamiért...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#21118) szasanyi válasza niof (#21117) üzenetére


szasanyi
félisten

De ennyit...? Többet fogyaszt mint a legtöbb CPU :U Szerintem ez nonszensz, és a tesztekben sem a vásárlói értékelésekben sem láttam, hogy nagyon jónak ítélnék meg. Persze mindenki azt vesz amit akar, és élvezi minden előnyét és hátrányát ugyanúgy. ;)

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#21119) niof válasza szasanyi (#21118) üzenetére


niof
addikt

Hát, a Peltier elem az egy fogyasztó, az áram irányától függően vagy fűt, vagy hűt. Ha intenzív hűtést akarsz, tápolni kell. Az, hogy a hatásfoka mennyire elég, az más kérdés. Meg nyilván, ha egyik oldalról kap 90 fokot, annak ellen kell dolgoznia, mert ha jól rémlik, ha melegítve van, akkor termel feszültséget is, és hát az nem biztos, hogy jó a vezérlésnek, tehát azt szabályozni kell. Minél melegebb a test, annál nagyobb teljesítményt kell befektetni a hűtéséhez.
De ettől függetlenül okos ötlet, nem hallottam róla, hogy számítástechnikában máshol alkalmazták volna. Állítólag igen, de én még nem találkoztam vele. Lehet, hogy kicsit fejleszteni kéne rajta, hatékonyabbá tenni, és ha megfelelő szinten csökkenthető az energiaigénye, akár a jövőben egy elterjedt aktív hűtési megoldás is válhat belőle.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#21120) niof válasza niof (#21119) üzenetére


niof
addikt

Most jutott eszembe, mi lenne akkor, ha nem a proci oldalra lenne szerelve, hanem a radiátorba több ponton illesztve (a "hideg" oldalon). Kisebb direkt hővel találkozna, nem kéne akkora teljesítményt belepumpálni, és a hidegebb víz halkabban üzemelő ventiket jelentene. Hmmm... levédetem. :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#21121) RVR400 válasza niof (#21120) üzenetére


RVR400
veterán

Az a baj, hogy még mindig a kupak és a blokk közötti felület a szűk keresztmetszet, nem a hűtőközeg túlmelegedésével van a gond.

(#21122) niof válasza RVR400 (#21121) üzenetére


niof
addikt

Igen, de ha hidegebb hűtőfolyadékot keringetsz, az még mindig jobb megoldás. A folyadékok hőelvonása még mindig hatványozottan jobb, mint a gázoké.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#21123) Biga123 válasza niof (#21120) üzenetére


Biga123
addikt

És akkor kellene egy másik AIO ami a Peltier meleg oldalát hűti.
AIO hűtő AIO, a végtelenbe és tovább . :C

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#21124) szasanyi válasza niof (#21119) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, ezek nyilvánvaló körülmények. Majd eldönti akit érdekel, hogy annyi pénzt és akkora fogyasztás megér-e neki. Nekem ingyen sem kéne.... :N

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#21125) niof válasza Biga123 (#21123) üzenetére


niof
addikt

:DDD

#21124 szasanyi
Hát, ha ennyit fogyaszt extrában, addig biztos nekem sem kéne.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#21126) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

50e Ft-ig ki milyen hűtőt rakna egy 5800X3D procira? Játékok alatt 80-85 fokos, egy Artic cool léghűtő van jelenleg rajta. Ezt cserélném le.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#21127) BioNiCMaN válasza iceQ! (#21126) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

AC LF2. Itt az egész szériát megnézheted. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#21128) SoulReaver válasza BioNiCMaN (#21127) üzenetére


SoulReaver
veterán

Át kellene írni a csoport nevét, hogy arctic freezer 2-t vegyél, mert nincs más ami jó lenne neked.. :D

(#21129) Dragon3000 válasza SoulReaver (#21128) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az 50e-res kerettel mondj jobb megoldást az arctic-nál. Igaz a kérdező nem fejtette ki pontosan, hogy milyen ház és mekkora radiátor fér be, de ha elfér az arctic, akkor ebben az árkategóriában nincs sok ellenfele, amivel van is tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#21130) szasanyi válasza Dragon3000 (#21129) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez így nem teljesen igaz. Az igaz, hogy a kérdező a korrekt ajánláshoz nem adott elegendő adatot, mert ezek lennének a minimum infók:
- CPU típusa
- radiátor mérete
- a ház típusára/szellőzésére vonatkozó infó (mekkora és milyen vastag radiátor fér be, hogyan lehet beszerelni, stb.)
Ezeken túl jó lenne tudni mit preferál: ár, garancia idő, zajszint, RGB, jövőbeli kompatibilitás, stb.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#21131) SoulReaver válasza Dragon3000 (#21129) üzenetére


SoulReaver
veterán

Egy árkategóriában pl a DeepCool LS720SE 360-as radival is elég jó.

Nekem az van pl. Igaz, hogy Arctic p12 pst ventikkel, de egy szinten vannak simán... Jah és szebb.

De ez akkor derülne ki, ha kapnék egyet tesztre és egyforma környezetben letesztelném.

(#21132) RVR400 válasza szasanyi (#21130) üzenetére


RVR400
veterán

A kérdése alapján hűteni szeretné a lehető legjobban 50e Ft alatt. A kérdés az volt, hogy ki milyet rakna rá, szóval inkább adj Te is neki egy tippet. ;)

#21131
SoulReaver: Én meg a Deepcool CF120 Plus ventit preferálom.

[ Szerkesztve ]

(#21133) DuncanGhola válasza iceQ! (#21126) üzenetére


DuncanGhola
aktív tag

Ez engem is érdekelne, meshliciousban van egy AC II 280, de hangos

Coca Cola, sometimes war

(#21134) Dragon3000 válasza szasanyi (#21130) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ezek közül kettő dolgot adott meg a cpu típusa és a keret, tovább nincs értelme ezen agyalni, amíg a hiányzó dolgokat nem közli. RGB is olyan, hogy eleve sok versenyző kiesik, mert vicces felára van még akkor is, ha csak a ventilátor rgb-s.

[ Szerkesztve ]

(#21135) szasanyi válasza RVR400 (#21132) üzenetére


szasanyi
félisten

De nem tippelgetni kell, hanem korrekt ajánlást tenni amihez nem elég a CPU típusa meg az 50k-s ár. Elvileg ez szakmai topiknak számít(ana) nem találgatós és/vagy tippelgetős topiknak. ;)
Az nem előnyös, ha árukereső alapján mindenki beíja mit talált 50k-ig... vagy az a cél? Mert akkor én kérek elnézést.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#21136) Biga123 válasza iceQ! (#21126) üzenetére


Biga123
addikt

PBO2tuner + corecycler , és CO-t neki, .
Jó lenne tudni milyen az a "Artic cool léghűtő" ez az ? mert ez nem procira való , persze h meleg ;]
Mielőtt bármit veszel [link]

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#21137) DuncanGhola válasza szasanyi (#21135) üzenetére


DuncanGhola
aktív tag

nekem 5800x van egy ssupd házban arctic 2 280al és egy fokpiszkáló tartja távol a ventit a lemeztől :) és még hangos is de nem tudom normális árban van-e jobb

Coca Cola, sometimes war

(#21138) szasanyi válasza DuncanGhola (#21137) üzenetére


szasanyi
félisten

Jó a rögzítés/pasztázás? Ha igen akkor látatlanban ott az lehet a gond, hogy zsúfolt a miniITX ház és rossz a szellőzése. Lehetséges?

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#21139) DuncanGhola válasza szasanyi (#21138) üzenetére


DuncanGhola
aktív tag

Nem, ez meshlicious feature az arctic280 csak így passzirozhato bele mert túl vastag. Kéne egy keskenyebb és halkabb 😁

Coca Cola, sometimes war

(#21140) pigatt


pigatt
őstag

Megjött az EK AiO. Nem változtattam a beállításokon semmit, csak ráindítottam egy Aida 4 pipa tesztet, hogy lássam, hogy teljesít az LF II-vel szemben.
Ahol az LF II 5 perc alatt elhasalt Throttling miatt.

Ott az EK több mint 1 órát ment hiba nélkül!

A rém hírekkel ellentétben, így első napon néma a pumpa!

i9 / 4080 / 32"

(#21141) RVR400 válasza pigatt (#21140) üzenetére


RVR400
veterán

Mondjuk alapvető különbség, hogy az EK-s tesztnél már a CPU VCore is kevesebb, valamint az összes ventid jobban pörgött, de végülis akár figyelmen kívül is hagyhatjuk ezeket a tényezőket... :D

[ Szerkesztve ]

(#21142) Locutus válasza pigatt (#21140) üzenetére


Locutus
veterán

Az elhasal alatt mit értesz?
A képeden arcticcal 82 fokig megy fel úgy, hogy 730-1666 között van az rpm.
Az EK-val meg 80fokig ugy, hogy 972-2284 között van az rpm.

Most van tehát egy jóval nagyobb venti fordulaton pörgő, SOKKAL hangosabb hűtőd, ami 2 fokkal "jobb".

szerk: na ja, a cpu feszültség különbségéről nem is beszélve. Ha azt is hozzáveszed, az EK eredménye még sokkal gyengébb.

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#21143) pigatt válasza RVR400 (#21141) üzenetére


pigatt
őstag

Az EK-nál mivel nem volt Throttling ezért terhelés mellett nagyobbat droppolt a Vcore. Amúgy terhelés alatt e között a két érték között ugrált, pont így sikerült elkapni a mentést. A venti beállításokhoz nem nyúltam, ezek szerint az EK ventik magasabb fordulaton pörögnek mint a P12 az Arctic-on.

Locutus: Van egy hűtőm amivel elment 1 óra 5 percet Thermal Throttling nélkül a gépem, és volt egy hűtőm amivel 5 percet is alig. Igen, 100% terhelés mellett hangosabb! Napi böngészés mellett ugyanolyan halk!
Elhasal alatt ezt értem, ugyanaz a kép amit már beraktam, ezen kijelöltem, hogy mi zavart engem.

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#21144) Garsza válasza Locutus (#21142) üzenetére


Garsza
veterán

A feszültség ugyan az nála és a fogyasztás is. Csak az LF -nél már nemfutott a teszt a kép pillanatában az EK -nál meg igen. A fogyasztás is ugyan az. Itt azért lehetett Throttlig mert nem 100°C lehet beállítva biosban, hanem pont egy akkora értékre amit még az EK nemér el, az LF viszont igen.

(#21143) pigatt
De ezt megoldhattad volna egy bios beállításval. Mert a két hűtő közt max 2°C külömbség van. 240W fogyasztás az LF kb. 290W bírja.
Szerintem nem 100°C van a thermal Throttlig beállítva neked biosban.

[ Szerkesztve ]

(#21145) pigatt válasza Garsza (#21144) üzenetére


pigatt
őstag

Nem piszkáltam hozzá, úgy volt ahogy gyárilag be volt állítva. Bios bug-nak sem mondanám, mert csak a hűtő változott a két mérés között a BIOS-ba sem léptem be hűtő csere után.

i9 / 4080 / 32"

(#21146) Garsza válasza pigatt (#21145) üzenetére


Garsza
veterán

Dobd már fel a CBR23 képet. Mostmár nagyon érdekel.

(#21147) pigatt válasza Garsza (#21146) üzenetére


pigatt
őstag

Cb23 10 perc loop, időközben 5700Mhz P Core-al,

i9 / 4080 / 32"

(#21148) Garsza válasza pigatt (#21147) üzenetére


Garsza
veterán

Képet mindég teszt közben csiálj még fut. Ebből így nem sokminden derül ki.
Viszont látok ott 310W maxot ha azt így megfogja akkor meggyőző. Már rendelem én is.
Csinálj egy tesztett hogy a bekeretezett értékek rendesen látszodjanak, R23 futás közben. Nemkell 10 perc elég 4-5 perc.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#21149) pigatt válasza Garsza (#21148) üzenetére


pigatt
őstag

33 ciklus megy 10 perc alatt hányadikban csináljak képet?

i9 / 4080 / 32"

(#21150) Garsza válasza pigatt (#21149) üzenetére


Garsza
veterán

Szerkesztettem az előző HSZ -t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.