Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22351) Marci112233 válasza mefistofeles (#22350) üzenetére


Marci112233
őstag

Attól hogy új gép a hűtő még nem biztos hogy az, főleg hogy akárhol nézem már nem is kapható újonnan. De még azt se találtam hirtelen mikor lehetett utoljára kapni.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#22352) Floyd80 válasza Marci112233 (#22351) üzenetére


Floyd80
addikt

Az utód X63 is 2020-ban jött ki.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#22353) mefistofeles

Köszi srácok, még gondolkodok a dolgon. Igazából én nem tuningolok, még játszani is csak keveset szoktam, és szerintem ezt a procit alap órajelen simán meghűti egy gyári venti is.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#22354) Vismajor01 válasza Marci112233 (#22344) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ránézek majd mindenképp, feketét nem szeretnék az van most is

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#22355) Floyd80 válasza mefistofeles (#22353) üzenetére


Floyd80
addikt

Piaci ára most kb. 15eFt körül van, annyit talán megér, nagyon elromlani nem szoktak, néha az RGB adja meg magát, a pumpa elég jó minőség, lehet még benne pár év.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#22356) sittes79


sittes79
addikt

Sikerült beszerelni LF III-at, hát megszenvedtem AMD pakkal mire becsavartam, brutál jó hőfokok, de nemsokára kap silent wing 4 pro-t, pumpát mire kell állítani biosban, mert maxon rohadt hangos. thx

(#22357) coller21 válasza MaddeNNNN (#22289) üzenetére


coller21
csendes tag

Megneztem pár videot, és a bios-ban Ignore-ra raktam, mert megint volt egy error. Azóta nem jött, de még tesztelgetem. Azt véletlen nem tudod, hogy a Q-Fan tuning-nál mindent állítsak PWM-re, vagy silent-ra? Jelenleg minden autó. A Coller Master 360l Core pumpája az látom adott, nem PWM-es, ott hagyjam auton, vagy válaszam a DC-t?
Amúgy jó csendes a gép (BE QUIET! Shadow Base 800 FX a ház) az RGB is szinkronban van.

Köszi szépen az eddigi segítséget, 25 éve nem volt asztali gépem, sokmindwn változott azóta :)

(#22358) atesz0071pro


atesz0071pro
tag

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy R5 7600X-et. Jelenleg egy ID-COOLING Frostflow X 120 hűti. Max terhelés mellett kb 85-87 fokon tartja, ami szerintem kissé meleg, illetve itt már hangos is a venti.

Emelett van egy MS Armor V715 házam aminek a tetjén lévő helyre kívülrő kb 16*31 méretű helyet mértem.

Mi lehet az a vízhűtő ami mondjuk 40 ezer alatt lehet árban és megfelelően tudná hűteni a procit?

Előre is köszi.

(#22359) Biga123 válasza atesz0071pro (#22358) üzenetére


Biga123
addikt

Az tény ugyan , hogy a 120 as AIO nem egy bajnok megoldás, de mielőtt bármit veszel Zen4 topic-ba érdemes benézni egy kis offset /co megoldás miatt.
De hűtőnél maradva , egy 240-280 as AC LF II esetleg III megfelelő lehet.
Sajnos nem nagyon találtam normális leírást a házadról , mi férne bele.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#22360) atesz0071pro válasza Biga123 (#22359) üzenetére


atesz0071pro
tag

Köszi, beírok oda is. 🙂

(#22361) MaddeNNNN válasza coller21 (#22357) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

A pumpát DC-re rakva tudod vezérelni hogy bizonyos CPU hőfokon mekkora fordulattal működjön. A ventik pwm-es ventik, ha azokat is szeretnéd Te vezérelni CPU hőfokhoz igazítva akkor átrakod PWM-re és manuálisan beállítod.
Ha meg vagy elégedve a hűtéssel és a hangjukkal is így auto-n akkor hagyhatod így.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#22362) syIex


syIex
veterán

Hahó!
LFII és LFIII között mennyire érezhető a különbség? Nem sok infót találtam még róla sajnos. Nincs bajom a mostanival, de ha érezhetően jobb akkor megérheti a cserét.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#22363) MaddeNNNN válasza syIex (#22362) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Gyári ventikkel pár fok, jobb ventikkel több fok.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#22364) Kobe


Kobe
veterán

Megerkezett a galahad 2 trinity performance
+ van 10db Lian Li TL120-as ventim, amibol 3at push pull konfigba meg raapplikalnek a galahadra

a hazban felulre menne, a radi aljara pushba 3db TL 120as, felulre meg a 3 gyari pullba, de annak mas a csatlakozoja mint a TL120e igy a lian li control boxra nem tudom radugni

a kerdes, hogy mivel a TL120asok L Connect 3-asok, es a 10 dbot 1 kabellel ra tudom kozni a fan control boxra, hova es hogyan kellene kotnom a 3db pull ventit, hogy legalabb a radiatoron levo 3db TL120assal azonos fordulatra tudjam beloni oket?

az L Connect 3ban az 1 korre kotott ventik kozul kijelolheto amelyik a procihuto venti, es az kulon vezrrelheto a hazventiktol, csak nem tom a galahad gyari ventijrt felismeri ha az alaplapra van drotozva

ps: mx5 helyett valami normalis pasztat ajanlanatok? Konkretan annyira ragad h kitepi a procit a socketbol, tobbszor jartam igy vele
vagy grizli fele cryo sheet?

[ Szerkesztve ]

(#22366) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
A Liquid Freezer III 240 szerelhető esetleg Arctic P12 Slim PWM PST [link] ventikkel?
Előre a videokari miatt, felülre a ramok miatt nem férne be a cucc a gyári kivitelben.
Esetleg valami alternatíva ezek fényében:
Ház: Fractal Design Define 7 Compact Black - TG
Alaplap: ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI
Proci: AMD Ryzen 7 7800X3D
A Ram-ig - ha jól mértem 6,3-4 cm hely van, felülre 240-es hűtés mehet max.
Lehetőség még esetleg hátulra egy 120-as (ARCTIC Liquid Freezer II 120???)...
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#22367) s.bala31 válasza atyca (#22366) üzenetére


s.bala31
őstag

Igen, de romlik a teljesítménye

[ Szerkesztve ]

(#22368) atyca válasza s.bala31 (#22367) üzenetére


atyca
senior tag

Valóban, de jobb ötletem nincsen..
Ha jól számolom így beférne felülre (3.8+1.5 cm)

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#22369) atyca válasza atyca (#22368) üzenetére


atyca
senior tag

Vagy esetleg a TUF Gaming LC II 240 ARGB mennyire ajánlott?
Az elférne...

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#22370) bnorci71 válasza atyca (#22369) üzenetére


bnorci71
addikt

nekem lejjebb azt ajánlották a 240 az 5700x-hez kevés lesz
Én megpróbálnám a helyedben a 280+slim ha nem működik akkor házcsere :F hogy a rendes venti rámenjen.
Ha veszel egy 240 és kevés adhatod el vehetsz 280-t és próbálkozás slim-el ez kacskaringósabb út.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#22371) Biga123 válasza bnorci71 (#22370) üzenetére


Biga123
addikt

Nekem tökéletesen hűti az LF II 240 az 5700x -et .
Szal ezzel vitatkoznék, még lehet overkill is rá.
A ryzen hűtését nem a nagy hűtővel kell megoldani (mert azzal nem lehet) hanem a feszültségek kordában tartásával.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#22372) bnorci71 válasza Biga123 (#22371) üzenetére


bnorci71
addikt

nekem nincs tapasztalatom leírtam amit itt lejjebb nekem mondtak.... :U
Na OK de ha leveszed a feszt a teljesítmény nem csökken :F
meg én úgy vagyok vele a gyártó azt mondja ennyi a fesz ennyi frekvencia akkor azon menjen a cucc.
De 90-95°C működési hőmérsékleteket adnak meg szóval a 60-70 is már bőven alatta van

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#22373) Biga123 válasza bnorci71 (#22372) üzenetére


Biga123
addikt

Nem is támadásnak szántam.
Ryzen alapból túlfeszel, pont azért amit te is írsz h minden példányból meglegyen a spec által meghatározott érték. És hát pár darabnak kell is a fesz.
De a legtöbb beéri alacsonyabb fesszel ,de ezt az usernek kell kitapasztalni és beállítani , tizen fokokat lehet vele nyerni. Ez kb ugyanaz mint nvidiánál az alulfeszelés, ott is túl vannak feszelve gyárilag a karik. És igen mindenki parázik ha 80 fokot lát , de ezek védik magukat, szal azzal se lesz gond max visszavesz.
Persze ésszel kell alulfeszelni mert tényleg van az a pont ahol már csökken a teljesítmény. De ezeket egy CB R23 al pl teljesen jól lehet mérni.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#22374) evitiguF


evitiguF
senior tag

Beüzemeltem én is a LF III 360-at, de nem esett le az állam, sőt...
Nálam a LF II 360 konkrétan jobb értékeket produkált.

Beállítások, szobahőmérséklet természetesen ugyanaz.
Nincs hatalmas különbség, 2-3fok, Cinebench R23, 3DMark CPU test és Port Royalban mérve, de sorra az LFII kapott jobb eredményt.

Ami még számomra negatívum, hogy a KC3000-es SSD-men hűtőborda van, ezt le kellett szednem, mert az LF III csövei rálógnak, és így nem szerelhető fel a hűtő.
Így most gondolkodom, melyik maradjon, melyik menjen.

Ha valaki kimaradt volna a fehér ARGB-s 360-as LF III-ból, és ilyet szeretne, jelentkezhet nálam...

(#22375) Kobe válasza Kobe (#22364) üzenetére


Kobe
veterán

Erre tipp?

(#22376) omfgk válasza evitiguF (#22374) üzenetére


omfgk
addikt

Ami még számomra negatívum, hogy a KC3000-es SSD-men hűtőborda van, ezt le kellett szednem

Alaplapi hűtőborda? Mert látom ,hogy Tomahawk lap, de ezeken alacsony a borda.

[ Szerkesztve ]

(#22377) Locutus válasza evitiguF (#22374) üzenetére


Locutus
veterán

Biztosan jól tetted fel azt a hűtőt? És biztosan ugyanolyan körülmények között hasonlítod össze az előzővel?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#22378) sittes79 válasza evitiguF (#22374) üzenetére


sittes79
addikt

2-3 fok nagyon sok...hmm erdekes. En meg most vettem uj hazat, ahol az ajanlott radiator magassag 30 mm, csak a baj van ezzel az LF III-al :DDD , meg jo hogy meg van dobozban a nucleus, csak az meg nem viszi ugy az AMD-et. vannak gondjaim. :O

(#22379) evitiguF válasza Locutus (#22377) üzenetére


evitiguF
senior tag

Egészen biztosan.
Ma még külön ellenőriztem, hogy az MX-6 rendesen szétterült-e.
Minden a helyén, minden csavar megfelelően meghúzva.
AM5.re nagyon máshogy fel sem lehet tenni, elég egyértelmű minden.
Így most újra leszedtem, letakarítottam, feltettem, ugyanazokat az eredményeket kapom, mint tegnap.

(#22380) Busterftw válasza Locutus (#22377) üzenetére


Busterftw
veterán

Az is erdekelne, hogy milyen fan RPM mellett milyen hofokok vannak.

(#22381) bnorci71 válasza Biga123 (#22373) üzenetére


bnorci71
addikt

értem, köszi
nekem most csak egy 3500x röfög és még egy Arctic léghűtéssel és 60-65°C megy nem emlékszem a BQ Shadow Rock LP-vel mennyi volt, de majd a vízzel kitapasztalom, ha ideér végre

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#22382) Biga123 válasza evitiguF (#22379) üzenetére


Biga123
addikt

Simán lehet amiatt mert ugye az LF III pumpája ugyanazon beállítások (PWM%)
alacsonyabban jár. Kisebb az áramlás, a magasabb microfin mellett. Lehet érdemes külön bekötni a pumpát, mert ahol már rendesen tekerne ott már a ventik zajosak.

Viszont pont ezen agyaltam amit te is írsz h nem e lennének útban a csövek az ssd hűtőnek. De ezek szerint igen. :( De ki fog derülni mert végül nem bírtam magammal és rendeltem én is egy 280-at :U

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#22383) Marci112233 válasza Biga123 (#22382) üzenetére


Marci112233
őstag

Épp a külön vezérlés miatt fogom én is bekötni ha megjön az i5-13600K.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#22384) lafaty80 válasza evitiguF (#22374) üzenetére


lafaty80
őstag

Szia, azt leírnád nekem, hogy konkrétan milyen hőmérsékletet jelentenek ezek nálad? (idle, load) Gondolkodom egy ilyen LF II vagy II 360-ban egy 5800x-hez. Köszi

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#22385) evitiguF


evitiguF
senior tag

Itt vannak az adatok:

LF II 360 + MX-6
Cinebench R23 [kép]
3DMark CPU Profile [kép]
3DMark Port Royal [kép]

LF III 360 + MX-6
Cinebench R23 [kép]
3DMark CPU Profile [kép]
3DMark Port Royal [kép]

Szobahőmérséklet mindkét esetben 21fok, a ház oldala ugyanúgy leszedve, gép ugyanabban a pozícióban.
Ventiprofil az Arctic oldalán [link] ajánlott Performance-re állítva.
Itt LF III-nál már a ventik külön-külön állíthatóan vezérelve, de mindegyiknek ugyanez a görbe lett megadva.
System2 fan értéke nem lényeges, 2 PWM PST-s venti lett egybe kötve, hogy a VRM venti is kapjon egy dugasz lehetőséget, később átkötöm fan5-re, ez nem játszik szerepet.

[ Szerkesztve ]

(#22386) Biga123 válasza evitiguF (#22385) üzenetére


Biga123
addikt

Lehet én vagyok helikopter de én úgy nézem az R23 nál pl 5 fokot vert az LF III az LF II re.
LF II 77°
LF III 72°
(ugye nem az átlag hőfokokat nézted?)

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#22387) evitiguF válasza Biga123 (#22386) üzenetére


evitiguF
senior tag

Nem vagy helikopter, sajnos ott elcsúszott a linelt képem, ha megnyitod, látni fogod a nevében, hogy CPUP04 lesz a neve, ami a 3DMark CPUProfile eredménye LF III-al
[kép] ez a helyes CR23-as az LF III-ra vonatkozóan.

(#22388) sittes79 válasza evitiguF (#22385) üzenetére


sittes79
addikt

Ventiprofil az Arctic oldalán [link] ajánlott Performance-re állítva.

A pumpat is igy allitottad be?

(#22389) evitiguF válasza sittes79 (#22388) üzenetére


evitiguF
senior tag

Igen, ugyanígy.
Azt még megnézem, hogy az egy ágas csatlakozót így vissza tudom-e tenni a három ágas helyett, mert azzal ennél rosszabb eredményeket kaptam, csak azokat nem fotóztam. De úgy lenne teljes az összehasonlítás.

(#22390) omfgk válasza evitiguF (#22387) üzenetére


omfgk
addikt

7800x3d-nél mások a különbségek.
Annyira mocsok szar a hőleadás ,hogy ezáltal a high end toronyhűtők és aio-k is egymás nyakára esnek.

7700x-nél sokkal szebben fel lehet rajzolgatni a görbéket.

Mondjuk attól a 77 foktól nem estem hasra.
Nálam ilyen fogyasztás mellett 81 fok CB alatt, most egy 1 ventis Thermalright PA-val.

És a gondom az ,hogy itt van mellettem is a 240-es LF III. :))
Rendeltem mert jó áron volt (és mert valamiért nem tudom elkötelezni magam lég vs aio témában). LFII 280, Nucleus 240, most meg a toronyhűtők, de túlságosan kicsik a különbségek. 5 fokon belül minden.

Mindkét AIO hozta azt amit nálad az új LFIII 360. Azért is sok kicsit talán az a 77 fok.

[ Szerkesztve ]

(#22391) evitiguF


evitiguF
senior tag

Visszakötöttem egy ágasra, így egy posztban a mérési eredmények:

LF II 360 + MX-6
Cinebench R23 [link]
3DMark CPU Profile [link]
3DMark Port Royal [link]

LF III 360 + MX-6 (három ágas bekötés)
Cinebench R23 [link]
3DMark CPU Profile [link]
3DMark Port Royal [link]

LF III 360 + MX-6 (egy ágas bekötés)
Cinebench R23 [kép]
3DMark CPU Profile [kép]
3DMark Port Royal [kép]

Korábbi kejelentésemet arra módosítanám, hogy esetemben ez max egy erős ugyanolyan. De előrelépést maximum abban látok, hogy a 3 ág miatt jobban szabályozható, illetve ARGB miatt, a színe is testre szabható.
Teljesítményben nálam ugyanazt tudja.
Másnál, más rendszeren ez változhat.

(#22392) Locutus válasza evitiguF (#22391) üzenetére


Locutus
veterán

Szabályozd le 1000rpm köré az egészet maxon, és nézd meg úgy meddig mennek el a hőfokaid :) Abból kiderül, hogy a hőátadással van e a gond. Sejtésem szerint akkora RPM-en se kúszna nagyon feljebb a hőfok.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#22393) bnorci71 válasza evitiguF (#22391) üzenetére


bnorci71
addikt

nem tudom nekem ezekből az összehasonlításokból a zaj hiányzik, mert azért nem mindegy, hogy
a; mindegy a zaj csak legyen jobb a hűtés
b; legyen halk és minimum ugyan azt a hőfokot hozza
az elvárás

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#22394) Floyd80


Floyd80
addikt

Sziasztok, EK Nucleust mire érdemes állítani a BIOS-ban?

Tegnap BIOS frissítés után érdekes dologba futottam, Asus Fan Xpertet ilyenkor újra kell futtatni, beállítja a pumpa és a ventik értékeit. Az AIO Win belépés után nullán volt és mikor elindiítottam a fan beállítást, szépen olvasgatta ki a fordulatokat, de elég lassan, ahhoz képest, hogy csak az AIO meg a ventijei vannak alaplapra kötve. Aztán látom, hogy miközben a ventiket állítgatja ilyen 50%-nál, addig nullán tartotta az AIO-t és szépen el is szállt 110 fokig. Úgy tudtam csak beállítani, hogy a ventiket lehúztam addig.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#22395) sinya85 válasza evitiguF (#22391) üzenetére


sinya85
senior tag

bár az LFII mérés nincs meg de nálam is ugyan azt tudja a három mint a kettő

ஜ۩۞۩ஜ

(#22396) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Skacok,

Ilyen távtartókat milyen néven keressek? Csak 3 érkezett a hűtővel

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#22397) Biga123 válasza sinya85 (#22395) üzenetére


Biga123
addikt

Ryzen esetében el kellene már felejteni a nagy hűtőket, nincs értelme.
Persze h nincs különbség , hiszen fel se melegszik a folyadék az AIO ban.
Nem tudja leadni a hőt a kupaknak a mag.
Én infrással rámértem a radira egy 5700x esetében és kb szoba-hőmérsékletű volt egy 10p-es r23 loop alatt .

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#22398) sinya85 válasza Biga123 (#22397) üzenetére


sinya85
senior tag

Régóta ezt mondom, hogy olyan mind1 hogy 240 vagy 360, egyszerűen az van amit írsz.
csak mindig lehurrogtak, hogy ez nem igaz :D

"nem is azért vettem LF III-mat mert javulást vártam, csak már nem tudok mit kezdeni a pénzemmel XD "

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#22399) Biga123 válasza sinya85 (#22398) üzenetére


Biga123
addikt

Én is rendeltem egy LF III 280- at az LF II 240 helyett amúgy. ;]
De elsőre is azt akartam csak a ház miatt nem volt oké, de az megoldódott :D
Aztán lehet marad a 240 es ha nem fér az lF III csöveitől az SSD hűtőm. :W

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#22400) palfitom válasza bnorci71 (#22370) üzenetére


palfitom
félisten

a 240 az 5700x-hez kevés lesz - Hatalmas baromság! :U
Bőven sok rá. A hőmérséklet a Ryzen gyártástechnológiai sajátossága miatt mondható magasnak, ha 360-asat teszel rá, akkor is ennyi. (és egy 15k-s léghűtéssel is kb. ennyi)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.