Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21651) Milka 78 válasza Hoffer (#21644) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Vagy ha az Arctic nem fér el akkor LS720SE 38 ropiért 60 hónap garival.
Fentebb volt is róla szó 13600kf-el kapcsolatban.

(#21652) jokeph válasza Milka 78 (#21642) üzenetére


jokeph
nagyúr

Lapcsere előtt vagyok, csinálok még pár utolsó mérést, illetve közbe jött ki még egy BIOS, feldobom és azzal is újravizsgálom.
1 éve megy a gép, kíváncsi leszek hogy fog kinézni a lap/cpu/paszta minden szempontból.
Anno mikor összeraktam, még asztalon ráteettem a pumpát (paszta nélkül) és lehúztam, arra voltam kíváncsi, hogy a lap hogy viseli, nem észleltem torzulást, pedig nagyon nagy erővel kell lezárni a socketet.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#21653) Milka 78 válasza jokeph (#21652) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Kíváncsi leszek mit hoz a matek nálad, mert aszerint cselekszen én is :K Mondjuk nekem előbb utóbb bontani kell, mert egy frame-et kipróbálnék, hogy hoz e bármilyen változást.

(#21654) jokeph válasza Milka 78 (#21653) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nagyon meg leszek sértődve, ha frame-t kell beépítenem. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#21655) Hoffer válasza Milka 78 (#21651) üzenetére


Hoffer
őstag

Akkor az LS720SE is opció, mert az jobban tetszik és van belőle fehér is?!
Annyira megbízható és jó mint az arctic?
:R

(#21656) BioNiCMaN válasza Hoffer (#21655) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Van akinek hangos a pumpa, van akinek a venti.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#21657) Milka 78 válasza Hoffer (#21655) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nulla hangja van a pumpának a ventik viszont 1500rpm-nél kezdik hallatni a hangjukat.
Én pl leszabályozva használom a pumpát is és a ventiket is (6x1200rpm) és vígan hűti a 13600kf-et, pedig 1.300v körül kap ami elég sok.

[ Szerkesztve ]

(#21658) evitiguF válasza Milka 78 (#21657) üzenetére


evitiguF
senior tag

Ezt már többször olvastam itt, múltkor rá is kérdeztem, de válasz nem érkezett.
Te is írod, hogy pumpát is, és ventiket is leszabályozva használod.
Hogy lehet a kettőt külön kezelni?
Hol tudom ezt beállítani?
AC LF 360asom van, ennek egy db 4pines kábele van, amit rádugtam az alaplap pump fan csatlakozójára, majd az AC oldalán található ventiprofilt beállítottam biosban.
De ezzel én nem látom külön a pumpát, és külön a ventiket.

(#21659) MaddeNNNN válasza evitiguF (#21658) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Vannak AIO-k amiken lehet külön kezelni a pumpát a ventiktől és vannak amin nem. Az Arcticon nem lehet, ha jól emlékszem régebben volt rá valami maszekolás amivel lehetett, de az lehet a II-es verzióval már nem működik.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#21660) evitiguF válasza MaddeNNNN (#21659) üzenetére


evitiguF
senior tag

Köszönöm, így már érthető! :R

(#21661) Garsza válasza evitiguF (#21658) üzenetére


Garsza
veterán

Lehet az arcticon is külön szabályozni, csak mókolni kell vele és a pumpa fordulatszámát nem látod. De szabályozni lehet.

(#21662) ftamas0201 válasza MaddeNNNN (#21659) üzenetére


ftamas0201
senior tag

LFII van/volt nekem, világ legegyszerűbb dolga a szabályozás külön rajtuk :) Ventilátort le kell húzni és kell venni egy hármas elosztós 4 pines kábelt ami a ventilátorokat fogja vezérelni a cpu_fan1 csatlakozóból.
Aztán ami meg a pumpából jön ki kábel az meg mehet egy pump 4 pines csatlakozóba. Az tény hogy nincs visszajelzés (vagyis nem minden esetben, nagy ritkán valami oknál fogva már láttam alaplapot ahol megjelent a fordulatszám) de lehet vezérelni százalékos arányban is ha nagyon muszáj :)

(#21663) Locutus válasza ftamas0201 (#21662) üzenetére


Locutus
veterán

Más kérdés, hogy erre vajon miért lehet szüksége bárkinek.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#21664) Hoffer válasza Milka 78 (#21657) üzenetére


Hoffer
őstag

Agyalok, hogy az általad ajánlott DeepCool legyen fehér színben 41k vagy a most akciós Arctic ARGB 360 47k.
Kinézetre a DeepCool nyer, de teljesítményben/megbízhatóságban azonosak ha a hangot nem vesszük alapul? Számomra nem a hang a döntő.
:R

[ Szerkesztve ]

(#21665) Locutus válasza Hoffer (#21664) üzenetére


Locutus
veterán

Megbízhatóságban sem azonosak, ha az egyikre 3x annyi gart vállalnak.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#21666) Hoffer válasza Locutus (#21665) üzenetére


Hoffer
őstag

deepcool 60 hó arctic 72

(#21667) Milka 78 válasza Locutus (#21665) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mire alapozod ezt és mi a 3x-os gari?
Perpill nem a DeepCool-hoz van javító kitt és nem a Deepcoolban van trutyi folyadék helyett.

[ Szerkesztve ]

(#21668) Milka 78 válasza Hoffer (#21666) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az Arctic picit kraftosabb a vastagabb radinak köszönhetően de nincs nagy különbség. Ezen felül van rá +12 hónap gari, ugyan akkor egy picivel drágább is.
Nekem pl egyáltalán nem tetszett az LF puparésze (open air házam van), de nem is ez döntött hanem az, hogy nem fért el a lapomon, mert vagy a vrm borda volt útba, vagy az ssd hűtő.

(#21669) MaddeNNNN válasza Milka 78 (#21668) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

vastagabb a radiátor, de kicsivel ritkább is a lamella benne. nem tudom mennyit oszt-szoroz ez a végén.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#21670) Hoffer válasza Milka 78 (#21668) üzenetére


Hoffer
őstag

Ha nincs nagy különbség akkor a kinézet miatt marad inkább a DeepCool.
Bár jó lenne látni valami összehasonlító tesztet, nem igazán találok :F

(#21671) Locutus válasza Hoffer (#21666) üzenetére


Locutus
veterán

Na, felemelték a 2 évet 5-re? Akkor már csak kicsit rosszabb mindenben a deepcool :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#21672) szasanyi válasza Locutus (#21671) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem felemelték - annyi volt eredetileg -, hanem "jó magyar szokás" szerint - sok kereskedő lecsökkentette 3 évre. :U Azért ez nem mind1 ám!
Egyébként mihez képest gondolod rosszabbnak? Valahogy elsiklottam e fölött...

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#21673) niof válasza szasanyi (#21672) üzenetére


niof
addikt

Maga sem tudja, csak kötekszik. ;]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#21674) Locutus válasza szasanyi (#21672) üzenetére


Locutus
veterán

Mi nem egyértelmű? Fentebb le is írták. Vékonyabb radi, gyengébb ventik.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#21675) Garsza válasza Locutus (#21674) üzenetére


Garsza
veterán

Hát a vékonyabb radi nem biztos hogy hátrány. Lásd LF420 vs Nucleus CR360.

(#21676) szasanyi válasza Locutus (#21674) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez az általános méret. Ha a hűtési teljesítmény jó, akkor kit érdekel? Nem értem miért lenne ez konkrétan hátrány... Sőt, a vastag radiátor inkább lehet hátrány mert sok házba nem fér el. Valamint ott az Alphacool Ocean T38 vastag radiátorral, még sincs olyan jó hűtési teljesítménye mint az alapján várható lenne.

MOD - kérlek, ne beszélj butaságokat dühből. Nem almát hasonlítottunk zöldséghez, hanem azonos kategóriába tartozó AIO-kat különböző radiátor vastagsággal.

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#21677) Locutus válasza szasanyi (#21676) üzenetére


Locutus
veterán

" Ha a hűtési teljesítmény jó, akkor kit érdekel?"

Ha letagadod a különbségeket ezzel a kijelentéssel, akkor ennyi erővel az összes többi AIO is ajánlhatóvá válik, akármilyen szar ventit, radit, meg pumpát raktak rájuk, és akármennyire túlárazva adják őket, kevesebb garral a konkurenciához képest.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#21678) jokeph válasza szasanyi (#21676) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
Hasonlóan vagyok a 420-assal is, egy darabig nem cserélek házat, nem sok házba fér be tisztességesen, legtöbbe sehogy.
Elit, drága házak tömkelegébe nem lehet beépíteni. :(
Nem véletlenül olcsóbb a házon belüli 360-asnál. :D

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#21679) szasanyi válasza jokeph (#21678) üzenetére


szasanyi
félisten

A többivel (240/360) is hasonló a probléma pont a radiátor vastagsága miatt, de a hosszuk még nem akadály. Míg a 420-as már különleges "állat fajta" mivel ott a radiátorvastagság és a hossz is túlméretnek számít és nehéz megfelelő házat találni hozzá. És ha már házat is cserélni kell, az ugye megnöveli úgy a költséget amivel házcsere nélkül egy drágább, nem kevésbé hatékony AIO is megvásárolható (és egyszerűsíti is a helyzetet). Már persze ott, ahol számít a kiadás mert amúgy minden megoldható ha elég vastag a buxa.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#21680) Hoffer válasza Hoffer (#21670) üzenetére


Hoffer
őstag

Valakinek van infója, hogy az Oázis vagy az Aqua garos ügyintézése jobb? +1k-val drágább az Aquaban a Deepcool. Mindkét helyen 60 hó.

:R

(#21681) szasanyi válasza Hoffer (#21680) üzenetére


szasanyi
félisten

Nálam volt garis probléma mind2 helyen (nyilván más termékkel) de ugyanazt tapasztaltam. Korrekt de hosszú (több hetes) volt az ügyintézési idő, garanciafutár egyik helyen sincs (ingyen, fizetős nyilván van).

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#21682) makszutov.hu válasza Hoffer (#21680) üzenetére


makszutov.hu
aktív tag

Nálam mindkettőnél probléma mentes volt az ügyintézés.

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#21683) Pycee


Pycee
tag

Üdvözlet mindenkinek!
Remélem jó helyre írom a gondom...
Szóval, adott egy Cooler Master Masterliquid ML240L RGB hűtő, amit szertnék egy LGA 1700-as foglalatra rávarázsolni. A leírás szerint nem kompatibilis, de van hozzá egy átalakító kit... Amit sehol sem találok! Valami ötlet? Köszönöm, előre is!

Pycee

(#21684) bubu1981


bubu1981
csendes tag

Sziasztok! Van nekem egy Ryzen 5 7600 procim, rajta egy Lian Li GA2 Trinity AIO hűtéssel. Mennyire törvényszerű az, hogy hirtelen terheléstől azonnal felszalad a hűmérséklet 70-80 fokra? Az üresjárati hőfok még csak okés lenne, 40-45 fok, de a terheléstől nem akarom elhinni, hogy egy 65W TDP-s procinak egy ilyen vízhűtés mellett ennyire fel kell szaladnia a hőfoknak. Régen nem volt már AMD gépem, meg ez életem első vízhűtése is, csak Intelhez tudom viszonyítani, az előző gépemben egy I5-9400 procim volt egy Deepcool Lucifer V2 toronyhűtővel, 40 fok fölé szinte még terhelés alatt se tudtam vinni. Seasonic Syncro Q704 házam van, szóval a szellőzéssel elvileg nincs gond, és azon is csodálkozom, hogy se a ventilátorok fordulatszámának, se a vízpumpa sebességének egyáltalán semmilyen hatása nincs a hőfokra nézve. Most picit alulfeszeltem a procit, meg adtam neki egy 65fokos hőmérséklet korlátot, így kevésbé ugrál a hőfok, meg ugye 65fok fölé nem megy, de én nem szeretném ilyen korlátozások mellett használni a gépem. Szóval azt szeretném kérdezni tőletek, hogy ennek a procinak tényleg ilyen magas hőmérsékleten kell mennie, vagy ha esetleg ezt az AIO-t lecserélném mondjuk egy Be Quiet Dark Rock Pro 5-re, azzal érhetnék el alacsonyabb hőfokokat? Előre is köszönöm a segítséget!

(#21685) Hoffer válasza Milka 78 (#21668) üzenetére


Hoffer
őstag

Na végül a DeepCoolra esett a választás, szép darab, minőségi kidolgozás. Már be is került a gépbe, hát ég és föld a léghűtésemhez képest.
Viszont kérdés, hogy a pumpa fordulat ezeknél a vízhűtéseknél mindig maxon kell legyen?
Csak a venti fordulatot kell külön szabályozni?
:R

(#21686) hfeco01


hfeco01
tag

Sziasztok! Ryzen 5800X processzorom van amin egy Dark Rock Pro 4-es hűtő van. Régóta gondolkozok rajta hogy vajon érdemes lenne-e lecserélni a DRP4-et egy 360-as AIO-ra?
Vajon jobb lenne egy AIO mint a mostani léghűtés és ha jobb, akkor mennyivel?
Érdemes ezen rágódni vagy maradjon a DRP4?
Nem sűrűn játszok, inkább videókat konvertálok. Olyankor 75-77 fokos a proci.

(#21687) Milka 78 válasza Hoffer (#21685) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem a pumpát is lehet szabályozni, nekem is úgy van, de amúgy nem lényeg ja maxon megy.

(#21688) MaddeNNNN válasza hfeco01 (#21686) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Milyen házad van? Mert az ilyen batár toronyhűtőknél fontos a jó légszállítású ház. Különben nincs ami hűtse a lamellákat és kivigye a meleg levegőt a házból.

A 75-77 fok all core loadnál teljesen jó. Egy minőségi 360-assal tudsz pár fokot hozni ha hajt a kíváncsiság.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#21689) Biga123 válasza bubu1981 (#21684) üzenetére


Biga123
addikt

Ezt inkább a AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5) topikban .
Összefoglaló:
"K: Normális, hogy ilyen forró a proci?
V: A Zen4 elég forró fejű, ez a kialakításából fakad, ha nincs semmihez hozzányúlva, léghűtés alatt üresjáratban 40°C, böngészés közben is felugrálhat 45-50°C környékére, játékok alatt pedig 60-80°C-ra, sőt, akár limitig (X3D prociknál 89°C, a többinél 95°C) is elmehet. Főleg utóbbi miatt szoktak sokan aggódni.
Ez azonban normális, az AMD szerint biztonságos, és eddig nincsenek tele a hírek leégett Zen4 procikkal, így hihetünk is nekik a jelek szerint."

COt kellene beállítani a hőmérséklet limit helyett mert azzal tényleg lefojtod a cput

hfeco01: Semmi értelme a cserének, 5800X től a 75-77 fok, igen jónak számít.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#21690) Floyd80


Floyd80
addikt

Important Notice for GA II LCD users – LIAN LI is a Leading Provider of PC Cases | Computer Cases (lian-li.com)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#21691) hfeco01 válasza MaddeNNNN (#21688) üzenetére


hfeco01
tag

Egy Be Quiet Pure Base 500DX.
Igen azt tudom hogy az még jó, főleg egy 5800X-nél. Csak hát na! :DDD
És milyen minőségi 360-asra gondolsz? Egy AC LF--re vagy egy DeepCool-ra? Olvasgatva, elég jókat írnak róla. Mondjuk túllárazottsága ellenére nekem tetszik a Be Quiet Silent Loop is.

(#21692) szasanyi válasza Floyd80 (#21690) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem értem miért ők kérnek elnézést az esetleges kellemetlenségekért. Ilyen amatőr hibákért egy gyártó okolható csak a pancser felhasználó.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#21693) MaddeNNNN válasza hfeco01 (#21691) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Igazából bármi ami elnyeri a tetszésed és úgy gondolod rá tudsz szánni annyi pénzt.

ár érték arányban az Arctic LF II 360 a legjobb, viszont sok embernek nem jön be a kevésbé csillivilli design (itt nem az RGB-re gondolok) és a borda mérete miatt nem passzol minden házba.

Lian Li Galahad II is hűtésben az egyik legjobb, csak jó pár ezressel drágább mint az arctic
EKWB Nucleusa is ugyan ez, szintén hűtésben az egyik legjobb
DeepCool LS/LT is jó hűtés mellett más design-t nyújt
Fractal Design Lumen S36 V2 megint más design jó hűtés mellett
vagy ha nagyon sok pénzt szeretnél kilocsolni a csillogásra akkor a Corsair H150i Elite LCD/Capellix valamelyike

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#21694) viperabácsi


viperabácsi
addikt

ismét egy AIO-s kérdésem lenne Adott ugye ( fentebb tárgyaltuk már )
Egy Lian LI dan A4 H2O x4 ház , Redditen van egy lista mi fér bele:

ASUS ROG Ryuo 240

ASUS ROG Strix LC 240

ASUS TUF Gaming LC 240

be quiet! Pure Loop 240mm

Cooler Master MasterLiquid ML240 (All versions)

Corsair Hydro Series H100x

Corsair Hydro Series iCUE H100i RGB Pro XT

Corsair iCUE H100i Elite Capellix

EK Water Blocks EK-AIO 240 RGB/Basic

Enermax Liqmax III ARGB 240

Fractal Design Celsius+ S24

Fractal Design Lumen S24

NZXT Kraken X52

NZXT Kraken X53

NZXT Kraken X53 RGB

Phanteks Glacier One 240MP

Phanteks Glacier One 240MPH

A reddites topikban még van egy bejegyzés EK-Nucleus AIO CR240
Bele férhet a felső mágneses takaró nélkül.
Melyik lenne a legjobb ár/érték választás a listáról ?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#21695) szasanyi válasza MaddeNNNN (#21693) üzenetére


szasanyi
félisten

"Lian Li Galahad II is hűtésben az egyik legjobb, csak jó pár ezressel drágább mint az arctic" - a Lian Li AIO-ja egyértelműen újabb és korszerűbb mint az ARTIC, viszont nem kicsit drágább ARTTIC LF II 360 vs Lian Li Galahad II 360
Ezt azért erős túlzás "pár ezressel drágább "-nak nevezni. :N

viperabácsi: és ki az aki tudja melyik kapható perpilla és mennyibe kerül? Netán ki akarod listáztatni az összeset, hogy most hol kapható-e és mennyiért? :))

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#21696) MaddeNNNN válasza szasanyi (#21695) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Igazad van, nem pontosan fogalmaztam. több mint egy tucat mátyással drágább :D

de ezért is írtam a kollégának, hogy amire úgy gondolja nem sajnálja a pénzt onnan bármelyik mehet.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#21697) Kobe


Kobe
veterán

Hi

360as AIO t keresek. Fixen Lian Li TL120as ventik lesznek rajta.
elsodleges szempont a hitelesen igazolhato tenyleg jo teljesitmeny es a garancia (ne legyen mondjuk szeriahibas mint a galahad vagy a galahad 2 trinity performance). Led kijelzo ilyesmi masodlagos (ne a teljeditmeny karara menjen, nem ezen mulik majd a valasztas)

mik a mostani ajanlasok? (Nem azonnali vasarlas, igy a galahad 2 trinity performance javitott valtozatanak megvarasa is jatszhat)

(#21698) viperabácsi válasza szasanyi (#21695) üzenetére


viperabácsi
addikt

Arra, lettem volna kíváncsi , hogy melyik a legajánlottabb ezek közül , illetve melyiket érdemes meg venni.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#21699) Floyd80 válasza viperabácsi (#21694) üzenetére


Floyd80
addikt

Azok az Asusok ilyen 5-6 éves technikák, ugyanaz a radiátor meg kb. minden, mint az NZXT X52-ben. Az X53-as sem mai darab, de a pumpája csendesebb és nagyobb tartományban szabályozható.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#21700) hfeco01 válasza MaddeNNNN (#21693) üzenetére


hfeco01
tag

A csillivilli nem cél. A cél a jó hűtési teljesítmény a lehető legkisebb zajjal, no meg ne egy kisebb vagyon legyen az ára.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.