Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) harry válasza Tottu (#1299) üzenetére


harry
veterán

Eleinte mindenképp el kéne menni instruktorhoz. Nem igazán olyan, mint a kondi, hogy megnézed videón meg elolvasod, itt azért komolyabb gondok lehetnek, ha rosszul csinálsz egy swinget vagy deadliftet, még ha az elsőre jónak is tűnik.
Ha meg már elmész edzésre ( ;] ) úgyis látod, milyen golyót tudsz használni, s tudsz számolni, milyet lenne érdemes megvenni kicsit hosszabb távra.
Az egy hónapban mondjuk 8 alkalom, szerintem nem oly' sok, amire nehéz lenne időt szánni, viszont nagyon is érdemes, ha komolyan gondolod.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1302) natran


natran
csendes tag

Sziasztok!

Valamelyikőtöknek nincs véletlenül elfekvőben egy 16-os RKC Military Grade (ez lenne az ideális, de jó más márkában is) golyója? Ha netán van és meg is válnál tőle valami baráti áron:) kérlek írj!

(#1303) Tradiator


Tradiator
csendes tag

Pécsen f3 vagy 500as a jobb?

(#1304) Reaper


Reaper
őstag

2 hónap kihagyás után tegnap megesett az idei első edzés, nem volt vészes, de 2 hónap alatt sikerül úgy elszoknom a mozgástól, hogy minden porcikám tiltakozott. Szerencsére a bemelegítés után már ment rendesen, de ugye egy súllyal lentebbről kellett kezdeni.

(#1305) koxx


koxx
MODERÁTOR

Valakinek egy 360gears 24kg? azt hiszem átszokok a DD military grade szériára.

(#1306) Integra válasza Reaper (#1304) üzenetére


Integra
titán

na ne arcoskodjál már, becsokiztál ahogy hazaértél, csak előttünk tetted a májert :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1307) Reaper válasza Integra (#1306) üzenetére


Reaper
őstag

Igazából ma jött elő az élmény, de tényleg nem volt vészes annyira, sokkal jobban tartottam azért tőle. Na majd a hétfői, akkor besz*runk :DDD

(#1308) Integra válasza Reaper (#1307) üzenetére


Integra
titán

mi már nem (ez hétfőn megvolt), csak te :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1309) vbrown válasza koxx (#1305) üzenetére


vbrown
csendes tag

Pü ment!

(#1310) ati44


ati44
újonc

Sziasztok,
2o kg-os 360gears Elite-t vennék, tud valaki segíteni?
Előre is köszönöm.
Üdv.
Attila

(#1311) vbrown válasza ati44 (#1310) üzenetére


vbrown
csendes tag

Nem vagy vele egyedül! :K

(#1312) Integra válasza ati44 (#1310) üzenetére


Integra
titán

miért nem veszel?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1313) ati44 válasza Integra (#1312) üzenetére


ati44
újonc

Megköszönném, ha megmondanád hol tudnék venni.
Üdv.
Attila

(#1314) koxx válasza Integra (#1312) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szinte sehol nem kapható :/ nyáron már lefutottam ezt a kört. 24-est is alig tudtam szerezni.

(#1315) Integra válasza koxx (#1314) üzenetére


Integra
titán

ja hogy kifejezetten elite kell.. ok, szkuzi :B
és miért pont az kell? nekem 3 féle van, mindhárommal jó edzeni, azt se tudom mi a különbség ezek között.. csak használom :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1316) ati44 válasza Integra (#1315) üzenetére


ati44
újonc

Azért elite, mert nekem az felel meg kétkezes gyakorlatoknál, mert kényelmesen tudom fogni (elfér a két kezem egymás mellett). Többfélét kipróbáltam van egy noname 16 kg és egy tölthető 360gears-m itthon, ezeket jól tudom használni, teremben próbáltam az elitet és megtetszett, de sajna nem tudok venni sehol.

(#1317) Integra válasza ati44 (#1316) üzenetére


Integra
titán

szerintem ez nem a világ vége, azzal is lehet edzeni, én is szoktam, ha éppen olyan golyó kerül a kezembe, a súlyt nézem, nem azt, hogy milyen a fogantyúja. elég nagy kezeim vannak mégis megy a kétkezes swing vele, igaz gyűrűs és kis ujjam jobban szétnyílik, de ez nem gond, ez is az edzés része, hagy szokják a terhelést :))
sőt a kedvencem az igazi régi lakkfekete, mert az hihetetlenül csúszik, na ott markolni kell jóval keményebben, mint az újabbaknál :K

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1318) Kobe válasza Integra (#1317) üzenetére


Kobe
veterán

azért nem feltétlen mindegy, milyen széles a fogantyú, ahol ráfogsz, mert ha keskenyen fogod, pár edzés után baromira tudja csesztetni a kézfejed szélét-utolsó 2 ujjadat. Nekem pl a sima zongorlakk szerű fekete 360 gears jön be, mert arra kényelmesen ráfér a kezem, de a szürkéből már nem sok mindent tudnék kezdeni vele....

(#1319) Integra válasza Kobe (#1318) üzenetére


Integra
titán

szürkével is teljesen jól lehet csinálni a két kezes swingeket, de vágom, nyavajogni mindig könnyebb :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1320) koxx válasza Integra (#1315) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A DD classic nekem ergonómiailiag nem felel meg :) most már jó pár hónap tapasztalattal azt mondhatom, hogy nekem a DD military grade széria a legjobb, mind kialakításra ill a festés tartósságára nézve.

(#1321) Integra válasza koxx (#1320) üzenetére


Integra
titán

halvány lila gőzöm sincsen, hogy melyik melyik :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1322) Kobe válasza Integra (#1319) üzenetére


Kobe
veterán

erre inkább nem mondok semmit.....

(#1323) Integra válasza Kobe (#1322) üzenetére


Integra
titán

komolyan, fotózd már le a kezeid mikor rajta vannak, mi a nagy gondod, ezek szerint te valami extrém eset vagy, mást nem tudok elképzelni..
megfordultam már pár helyen és országban és annyi emberrel találkoztam és ennyi problémát sehol sem láttam, hallottam még, mint ebben a topicban, hogy a golyó így meg úgy.. :) adott x golyó, aztán az van, használni kell. szerintem nálunk is a legtöbb golyó szürke, 30-40 ember van edzésen egyszerre én még senkit nem hallottam panaszkodni, csak küzd mindegyik. nem felkapni kell a vizet, hanem edzeni. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1324) Kobe válasza Integra (#1323) üzenetére


Kobe
veterán

akkor tegyük kicsit tisztába a dolgokat:

ez nem az én problémám, hanem egy másik fórumtársé, csupán megjegyeztem, hogy egyáltalán nem alaptalan - kicsit utánanézhetnél hány hozzászólásom volt ebben a topikban, elárulom, ez a második, annak ellenére, hogy elég régóta kettlebellezek, tehát ne próbáld elbagatellizálni a dolgot, mintha tőlem eredne

btw, akkor ezek szerint te cipőt is csak méret alapján választasz, tök mindegy milyen, 44es legyen oszt csókolom ? :)

(#1325) Integra válasza Kobe (#1324) üzenetére


Integra
titán

ja, ez igaz.
másik. a cipő meg a bell tök más történet, te bagatelizálsz itt el max bármit is. cheers :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1326) harry válasza Integra (#1319) üzenetére


harry
veterán

Mindent meg lehet csinalni persze, de ha mar annyifele van, hogy lehet valogatni, akkor ugyan miert ne? :-P

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1327) Integra válasza harry (#1326) üzenetére


Integra
titán

persze, világos, remélem kap amit keres :K
nekem van olyan vacak bellem is, aminek köze nincsen egy normális fogantyúhoz, ovális, vagy tojás, mindegy hogy nevezzük, lekapja a bőrt, de azzal is jó edzeni alapvetően, ráadásul ez saját, igazi "minőségi" darab :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1328) koxx válasza Integra (#1327) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gondolom egy ilyennel te sem edzenél szívesen :D [link]

szerk: Hervisben kapható, jóféle, az illesztés miatt kiválóan lenyúzza a tenyeredről a bőrt :) ja és műanyag bevonatos

[ Szerkesztve ]

(#1329) Integra válasza koxx (#1328) üzenetére


Integra
titán

szentségesatyagatya, ezmiez?:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1330) csoppy


csoppy
csendes tag

Sziasztok!
Megvettem a Meztelen harcos című könyvet! Nagyon jó. Már egyszer ki is olvastam,de most neki kell állnom még egyszer,hogy jobban át tudjam tanulmányozni a technikát!
Sajnos egyenlőre az egylábas guggolásból jóformán csak egy felet tudok megcsinálni,az egykezes fekvőtámaszból meg még annyit sem,de remélem ez majd változik idővel!
Van valakinek tapasztalata a könyvel kapcsolatban? Az erő legyen veletek!

(#1331) koxx válasza csoppy (#1330) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem a fegyencedzést is érdemes lenne elolvasnod, ebben lépésről-lépésre leírja, hogy miként lehet felfejlődni a sima guggolástól az egylábasig ill az egykezes és kézenállásos fekvőtámaszig.

(#1332) KB.Pifu válasza csoppy (#1330) üzenetére


KB.Pifu
tag

egy érdekes dolog, ugye az egylábas hoz eléggé nyújtani kel la négyfejű combizmot, ami nekem a híddal elég jól is sikerült ( más előnye is van annak)

egy kérdés az okosakhoz, a hidat viszonylag szépen ki tudom tartani, de "fáj " a derekam ha furcsa szögben hajolok, balfasz vagyok hagyjam abba, vagy izomláz ez olyan helyen amiről eddig nem is tudtam? én megjegyzem az elsőre tippelek)

(#1333) harry válasza csoppy (#1330) üzenetére


harry
veterán

Mindenképp nézd át a Fegyencedzést (Convict Conditioning), ez szépen lépésről-lépésre elvezet idáig.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1334) KB.Pifu


KB.Pifu
tag

Üdv!

valaki mesélhetne nekem az FMS tesztről, egyrészt tényleg annyira tényfeltáró másrészt miből áll?

(#1335) koxx válasza KB.Pifu (#1334) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

(#1336) ar


ar
tag

Sziasztok!

Megvalnek 20 es 24kg DragonDoor (original) belljeimtol. Budapesten lehet atvenni oket, priviben keressen akit erdekel plz!

-ar

(#1337) bulis válasza ar (#1336) üzenetére


bulis
csendes tag

PÜ ment.

(#1338) Ati3120


Ati3120
tag

Hello Integra !
Azért hozzád szólnék mert látom hogy hozzáértő vagy a témában.Több év harcművészeti edzés után (judo,bujinkan,defendo) tavaly előtt sikerült lesérülnöm olyan szinten, hogy nem mozdult a nyakam hónapokig végül egy csontkovács nyesett helyre aki azt tanácsolta ,hogy ne küzdősportoljak ugyanis könnyedén elmozdulnak a csigolyáim és nem való nekem ez a fajta terhelés .Múlt héten elmentem egy kettlebell edzésre nagyon tetszett 16 kilóssal nyomtam végig bár a hátam is éreztem a végére .A kérdésem a következő lenne ha folytatom a kettellebelt és eljutok egy szintre tudnám folytatni a defendo-t ?

[ Szerkesztve ]

(#1339) Integra válasza Ati3120 (#1338) üzenetére


Integra
titán

óvatosan a kifejezésekkel, nem vagyok én szaki, csak lelkes amatőr, igy kéretik ennek megfelelően kezelni a gondolataim, ok? :)
azt gondolom, hogy a kettlebell alapból a létező egyik legjobb vázizomzat erősitő edzés, ahol valódi erőt tudsz szerezni, egyenesebb lesz a testtartásod, az állásod, jobban, több energiával tudod a napokat teljesiteni etc.. tény és való, hogy rekreiácóban is sokat használják, mert nagyon jól mozgatja meg az izületeket és erősiti egyszerre az egész test izomzatot, nem nagyon lehet szeparálni izomcsoportokat benne. nem is ez a célja.
azt viszont tudnod kell, hogy helytelen technikával igenis komoly kockázata van annak, hogy lesérülhetsz. ha nem egyik napról a másikra, akkor fáradásos sérülést begyűjtve hónapokkal később jöhet elő valami. bármit is csinálsz, mindenképpen egy régi motoros oktatót ajánlanék neked, hogy nála tanulj alapokat, legyen folyanatos a kontroll.
ha budapesten vagy, akkor a mári tomit ajánlom bátran, együtt kezdtük a kettlebellt anno, együtt is csináltuk az oktatóit, mai napig képzi magát, fejlődik, változatosak és nagyon jók az edzései, járunk innen páran hozzá (és halunk meg minden edzésén:DDD), sok éves barátság és bizalom alapján merem őt ajánlani.
ha 16kg-os súllyal megérezted, akkor válts le 12kg-ra vagy még akár 8kg-os súlyra is, ahogy érzed, nem a súly a fontos az elején, hanem az, hogy a gyakorlatokat pontosan elsajátitsd. ha túl sokat figyelsz a súlyra, hogy nehogy magadra ejtsd, akkor elvész a figyelem a helyes technikáról és ez sérülést okozhat. ha már van fél év mögötted, akkor lehet janizni picit, mert ott már a berögzült technikák miatt könnyebben jönnek elő a pontos dolgok. de nem leszel tévedhetetlen. én is kapom mai napig x év után is a tomitól, hogy ha nem jó a tekintetem, vagy a gerincem görbül egy gyakorlatnál.. egyszerűen azért mert ahogy az edzés vége felé közeledsz, lankad a figyelem, a koncentráció és hajlamos vagy hibázni.. én most váltottam 28kg-ra egy és két kezes swingekhez és igencsak érzem a végére, sőt, néha a technikám is romlik a végére, hiába igyekszem tudatosan figyelni erre is.. nem tudok én sem mindent egyszerre, pedig csak 24ről mentem 4kg-ot fel..
ha teheted, mindenképpen menj el a sportkórházba és egy komoly orvossal nézesd át a nyakad, vagy tudok adni egy rekreációs hölgy elérhetőségét privátban, aki sok sérülttel, sportolóval foglalkozik és elég ügyes. nem vagyok kompetens ilyet megitélni, főleg nem vakon, mivel én alapvetően soha nem vagyok beteg vagy sérült és bármilyen nagy pofont kapok vagy nyeklek földön bunyónál, mindent túlélek komoly sérülés nélkül. abban tudok segiteni hogy max próbálok olyan elérhetőségeket neked adni, amik tovább tudnak juttatni a célod felé. :)
az, hogy érzed a hátad, önmagában nem baj. ha ez nem fájdalom, hanem izomláz, enyhe feszülés, akkor azt érzed, hogy megdolgoztattad a hátizmaid, ezzel nincs is baj. nekem most swingtől van olyan izomláz a seggemben, hogy olyan kemény jelenleg, mint amilyenre minden csaj áhitozik... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1340) Ati3120 válasza Integra (#1339) üzenetére


Ati3120
tag

Holnap megkérdezem az edző nevét de ő is Tamás lehet hogy pont ő az :D
Egyébként detto velem is ez volt 10+ év edzés után hogy soha nem sérültem jöhetett bármi én felálltam de egyszer egy edzés után nem tudtam hátra fordulni miközben tolattam és innentől kezdve nem a régi, néhány mozdulatnál halom a csigolyáim mocorogni .Erre mondta a csontkovács hogy amit a test kap egyszer vissza adja .A rekreációs hölgy elérhetőségét megköszönném mármint nem baj ha több ember mondja el véleményét .Nekem igazabból nagyon hiányzik a harcművészet de a mostani helyzetemben nem merném elkezdeni újból a defendót .

(#1341) KB.Pifu válasza Ati3120 (#1340) üzenetére


KB.Pifu
tag

ez az ember a hátát törte el ifjúkorában és most egy kettlebellemelő óriás, guiness-rekorder.
leírás szerint akaraterővel és kettlebellekkel rehabilitálta magát
Valentin Dikul

ez a fickó tud valamit, hatalmas erős ember aki még doktor is.

(#1342) koxx válasza KB.Pifu (#1341) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Csak 80 kilós bellekkel snatchelt :) amúgy egy állat. 450kg körüli súllyal guggol, 250kg fekvenyomás, mindezt 64 évesen. Na ő az igazi erősember, nem ezek a lufi izomzatú majmok (tisztelet a kivételnek)

[ Szerkesztve ]

(#1343) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Szevasztok!
360 gears-es belleket keresek. 10-12-16-20-24-28-32-36 intervallumban.
Ha van valakinek eladni valója érdeklődéssel várom.
gege

[ Szerkesztve ]

(#1344) Integra válasza gege71.hu (#1343) üzenetére


Integra
titán

mire készülsz?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1345) koxx válasza Integra (#1344) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Létrázáshoz :D lehet, hogy termet nyit. Amúgy nekem eladó lenne a 24kg-os 360gears elitem, de csak ha tudok szerezni DD military gradet.

[ Szerkesztve ]

(#1346) Ati3120 válasza KB.Pifu (#1341) üzenetére


Ati3120
tag

Az komoly :Y ezt az embert agyon csapni se lehetne az tuti . Úgy hozta a sors hogy véletlen összefutottam a régi mesteremmel és meséltem neki a tervemről hogy Kettlebell rendbe szeretném rakni a hátam ő azt mondta hogy jó ötlet pluszba kiderült hogy ő is tolja ,szóval elszállt minden kétségem :)

Integra: Akkor meg adod a hölgy elérhetőségét ?

[ Szerkesztve ]

(#1347) AirWin1987 válasza koxx (#1345) üzenetére


AirWin1987
csendes tag

Elgondolkodtató, hogy cserébe megoldjuk e, mert nekem van dd military grade 24-es golyóm. Régen nagyon kellett volna az elite 24-es mert annak a golyó-fül távolságához voltam szokva és a dd nagyon szétk*rta a csuklóm. Most már viszont megszokta így nem tudom, hogy érdemes lenne e váltani, mert a dd viszont strapabíróbb. Na mindegy, filózok még rajta.

(#1348) AirWin1987


AirWin1987
csendes tag

Jah és lehet gratulálni!!! Végre megvolt a 36kg pushpress-szel 2x egymásután letétel nélkül :D

(#1349) gege71.hu válasza Integra (#1344) üzenetére


gege71.hu
addikt

Mától van már csoportom Szentendrén meg benn az irodában a kollégákkal is két kisebb (2x6) brigád akiknek tartok edzést és én (de ez psztt titok!) nem annyira komázom a dragondoor golyókat. Mári Tominál 360akon nőttem fel és nem tudtam megkedvelni az újabbakat.
Szóval a súlykészlet bővítésénél ha lehet igyekszem beszerezni pár 360ast, akár apránként is :)
gege

(#1350) harry válasza gege71.hu (#1349) üzenetére


harry
veterán

Na jó, de azokkal nem te edzel, hanem a szenvedő alanyok, nekik meg mindegy ;]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.