Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1301) DeltaPower válasza T.Jones (#1299) üzenetére


DeltaPower
őstag

php kell. itt egy egész jó példa: [link]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#1302) biker


biker
nagyúr

kellene egy kis segítség, olyantól, aki komolyan ért a teves ie részére megfelelő kód javításában.

Hiba:
adott egy oldal, jó része css és div alapján épül fel.
minden oldal egy kész lap duplikálásából készült.
minden oldalon a tartalmi részben jól jelenik meg a szöveg, és a szövegben lévő kép és tábla elem.
EGYETLEN oldalon a tartalom kiírásakor a szöveget elkezdi kiírni, majd ahol a táblák jönnek (sql lekérdezésből) ott tart egy szünetet addig, amig az utolsó oldalsávi div tart, és ott kezdődik az első tábla.

A jó és a rossz oldal kódja a formázást és a css-t tekintve 100% egyezik.

HA valaki érez annyi mazochizmust, hogy segítsen, privátban keressen meg, kérem.

már szarrá szerkesztettem a css-t, de max annyit értem el, hogy más browseren is szétesett, most jelenleg kb ie kivételével mindenhol jó: FF, Safari, Opera, Camino, webkit

Köszi

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1303) mm00 válasza biker (#1302) üzenetére


mm00
aktív tag

Nem lehet, hogy az eredeti oldalon szerveroldalon ellenőrzik a böngésződet és mindre egy kicsit más oldalt generál?

(#1304) biker válasza mm00 (#1303) üzenetére


biker
nagyúr

lehet félreérthető voltam, ugyanazon a táron van mindkettő, az egész site, 25 oldal jó, egy rossz :W
és csak ie alatt :W :W :W :W :W :W

saját serverem :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1305) mm00 válasza biker (#1304) üzenetére


mm00
aktív tag

sorry, aztgondoltam lemásoltál egy másik oldalt...

Belinkelhetnéd akkor az oldalakat ugy konnyebben menne!

(#1306) biker válasza mm00 (#1305) üzenetére


biker
nagyúr

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1307) sube


sube
aktív tag

Vki árulja már el nekem, hogy a retkes kurv@ IE miért nem képes ezt hibátlanul megjelníteni?

<table height="800" width="1024" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" align="center">
<tr>
<td colspan="2" background="back01.1.jpg" height="176" width="804">1</td>
<td rowspan="7" background="back01.2.jpg" height="800" width="220">2</td>
</tr>
<tr>
<td background="back02.1.jpg" height="113" width="207">3</td>
<td rowspan="5" background="back.main.jpg" width="597" height="552" align="center"></td>
</tr>
<tr>
<td background="back03.1.jpg" height="88" width="207">5</td>
</tr>
<tr>
<td background="back04.1.jpg" height="89" width="207">6</td>
</tr>
<tr>
<td background="back05.1.jpg" height="86" width="207">7</td>
</tr>
<tr>
<td rowspan="2" background="back06.1.jpg" height="248" width="207">8</td>
</tr>
<tr>
<td background="back06.2.jpg" height="72" width="597">9</td>
</tr>
</table>

Operában, Firefoxban hibátlanul megy, IE ben szétesik az összes TD HIGH rész. A 113pixel IE-ben 68pixellel egyenlő... Mi a rákot csináljak?

Nem kell beszólni, hogy div meg css, most ez van. köszi.

(#1308) sube válasza sube (#1307) üzenetére


sube
aktív tag

Pont kicsúsztam az időkorlátból
Hogy a vizuláis típusok is értsék, itt egy kép róla: [Klikk]
kösz, üdv.

(#1309) sube válasza sube (#1308) üzenetére


sube
aktív tag

Oké, megoldottam :U
A legalsó cellát nem bírta elviselni az IE, amibe a back06.2.jpg ment volna. Hihetettlen...

(#1310) raczger


raczger
őstag

[link]

tehát ff2- ie6, ie7 helyesen jeleníti meg az alábbi oldalt, de az új ff3 nem, és nem tudok rájönni, hogy mi lehet ennek az oka, illetve miért nem támogatja az ff3 a silverlight-ot, pedig ez még egy hasznos dolog, előre is thx a segítséget :R

mod: az első gond megoldódott, a forráskódba nem bírta, hogyha sortöréssel van elválasztva a flash fejléc kódja:(

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#1311) DeltaPower válasza raczger (#1310) üzenetére


DeltaPower
őstag

sztem nem kell már sokáig várni és menni fog a silverlight ff3-al is. most hogy kijött hivatalosan is, mindenki gőzerővel updateli a plugineket.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#1312) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Hali.
Az lenne az egyik kérdésem hogy az itt található "Tovább ... Hozzászólás (3)" link színét hogy állíthatom át feketére, illetve hogy tüntethetném el a link alatt látható vonalat?
Nyílván html kód kellene, de ami nekem itt van az a következő. Itt van arra hivatkozás (color=black), de nem műkszik:

<font face='Verdana' size='1pt' color=black>[full-link]Tovább ...[/full-link] [com-link]Hozzászólás ({comments-num})[/com-link]</font><br>

Elég alap kérdés, de begyepesedett a html tudásom. Tudna valaki segíteni? :R

[ Szerkesztve ]

(#1313) DeltaPower válasza ForRedGlory (#1312) üzenetére


DeltaPower
őstag

egyik megoldás:
ezt: [full-link]Tovább ...[/full-link]
kicseréled erre: [full-link]<font face='Verdana' size='1pt' color=black>Tovább ...</font>[/full-link]

másik (elegánsabb) megoldásként az oldal stíluslapját kellene buherálni.

további jótanács: a jobbklikk letiltást szedd ki a francba. rettentő idegesítő ha pl. egy új lapon nyitnám meg a linket FF-ben és nem lehet...

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#1314) ForRedGlory válasza DeltaPower (#1313) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Na thx!
Még egy kérésem lenne, ami kimaradt. Le lehet varázsolni a link aljáról a csíkot html kóddal valahogy?

(#1315) vancha2 válasza ForRedGlory (#1314) üzenetére


vancha2
aktív tag

Simán HTML-el nem, alkalmaznunk kell egy kis CSS-t is:

<a href="#" style="text-decoration: none;">Link</a>

(#1316) ForRedGlory válasza vancha2 (#1315) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Köszi!

(#1317) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Hali!
Sajnos nem találtam a következő kérdésemhez illő fórumot, így itt teszem fel, hátha valaki tudja

Szóval adott egy forum, Invision Power Board.
Az lenne a kérdésem, hogy hol lehetne a fenti bannert kicserélni? Nem találom sehol :(

(#1318) ForRedGlory válasza ForRedGlory (#1317) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Közben rájöttem erre, viszont van más is amit nem tudok, de azt nem rakom még be, nehogy arra is rájöjjek és visszakoznom kelljen :D

(#1319) Chili7


Chili7
őstag

Hello!

Szertnék feltölteni egy webtárhelyre egy néhány 10 megás képeket tartalmazó tömörített állományt,hogy ismerőseim le tudják tölteni. Mindezt szeretném anélkül, hogy különösebben bele kellene ássam magam a weboldal készítés rejtelmeibe, de azt hiszem az összes szolgáltató index.html kezdőlapot fogad csak el. Most egy egyszerű ilyen oldalt megcsináltam, de az nem tudom hogyan kell, hogy egy linkre rákattintanak akkor le tudjék tölteni a tárhelyen lévő állományt.

Köszi a segítséget

(#1320) vancha2 válasza Chili7 (#1319) üzenetére


vancha2
aktív tag

Rakj be egy hivatkozást a weboldalba:

<a href="csomag.rar" target="_blank">[Link]</a>

(#1321) Chili7 válasza vancha2 (#1320) üzenetére


Chili7
őstag

Azt nem írtam, hogy lámer vagyok a témához. Amit leírtál azt elmentem egy index.html fájlba és feltöltöm pl az extrára? És feltöltöm ugyanoda a csomag.rar állományomat is? És mit kell csinálnon, hogy a weblapon ne ez a szöveg jelenjen meg linkként, hanem mondjuk a csomag szó? Vagy más szó?
köszi

(#1322) NoX válasza Nite (#1032) üzenetére


NoX
senior tag

Lehet nem lesz szabványos, de nekem ez a megoldás segített.
A táblázat egy cellája:

...
<td>
<center>
<div align="center">
cella tartalma...
</div>
</center>
</td>
...

Természetesen majd kell CSS-ben egy text-align: center; is.
Esetleg még egy olyan, hogy <center>-ek között az egész táblázat? Bár lehet ez nem vonatkozik a tartalomra...

[ Szerkesztve ]

(#1323) NoX válasza NoX (#1322) üzenetére


NoX
senior tag

Hopp, most látom csak, hogy egy ezer éves HSZ-re válaszoltam, sorry :B

(#1324) vancha2 válasza Chili7 (#1321) üzenetére


vancha2
aktív tag

Részletes leírás a linkekről: [link]

Szerintem az utóbbi leírásból nem sokat értettél, úgyhogy egyszerűsítve:
1. Fogod a csomagot, és feltöltöd a tárhelyedre (ezt most nem részletezném)
2. Az index.html-be beírod a hivatkozás kódját:
<a href="csomag url-je">[Link szövege]</a>
A csomag url-jét kétféleképpen adhatod meg:
http://pelda.extra.hu/csomag.rar vagy csak simán csomag.rar
Ilyenkor a gyökérkönyvtárba (/wwwroot) töltötted fel a csomagot

Mondjuk szerintem egyszerűbb, ha csak feltöltöd a csomagot, és megadod a haveroknak az URL-jét.

Remélem ez alapján már boldogulsz...

(#1325) Chili7 válasza vancha2 (#1324) üzenetére


Chili7
őstag

Így már menni fog, köszi,

Szerintem is egyszerűbb lenne simán a linket megadni, de pl az extra szabályzata szerint kell egy kezdőoldal.

(#1326) Attila14


Attila14
aktív tag

Hello mindenki!
Cod4-es extrás honlapot szeretnék csinálni a klánomnak, de sehol nem találok ingyenes témát :O . légyszi aki tud dobjon linket!

Ja és a 14 nem a koromat jelöli :)

(#1327) vancha2 válasza Attila14 (#1326) üzenetére


vancha2
aktív tag

(#1328) Ricko


Ricko
tag

Skacok mit érdemes elkezdeni tanulni, melyik webfejlesztői nyelvet? Miben lehet sok mindent megvalósítani és az mellett látványos is? Illetve, segítséget is találok hozzá ha kell.

(#1329) vakondka válasza Ricko (#1328) üzenetére


vakondka
őstag

Jó kérdés...a válasz az, hogy minél több nyelvet, minél mélyebb szinten.

Az alap a HTML, de ha most kezded, akkor érdemes az XHTML szabványt tanulni és azt követni.
Ehez szerveresen kapcsolódik a CSS, amit nem lehet elég jól ismerni.
Amit csak lehet, minden stílust a css-ben kell megadni.

Javascript: manapság megnőtt a jelentősége, mostmár minden böngésző támogatja és rendkívül látványos dolgokat lehet vele készíteni.
Érdemes egy függvénykönyvtárat (pl. Jquery) megtanulni hozzá, illetve ennek a bővítményeit, mert így legalább nem lesz gondod azzal, hogy minden böngészőben másképp kell programozni bizonyos dolgokat

Ha ezek jól mennek akkor jöhet a PHP és MySQL ezekkel készíthetsz adatbázis alapú alkalmazásokat (beléptetés, webshop, tartalomkezelés, stb)
A PHP és Javascript együtt megint csodákra képes, ennek külön "nyelvezete" van, az AJAX.
A lényeg, hogy nem töltődik újra az oldal, mikor kattintasz, ezért igen hasznos és látványos felhasználói interfész, adminisztrációs felület, stb készítésére.

FLASH: végeredményben ezzel lehet a leglátványosabb dolgokat megvalósítani, de én személyesen nem ajánlanám egy teljes oldal, vagy menürendszer elkészítésére, ugyanis komoly hátránya, hogy a keresőprogramok nem tudják indexelni a tartalmát, így pl. a GOOGLE-ben nem lesz benne az oldal az első húszezerben sem...
Hogy mire jó mégis ? Animált fejléc, bannerek, reklámok, a weblap design elemeinek tökéletesen megfelel...de a menü gombokat ne rakd bele... :U

Szerintem ennyi mindenképpen kell, de kezdésnek az XHTML és CSS alapjait érdemes elsajátítani, a többi csak azután jöhet.

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#1330) Ricko válasza vakondka (#1329) üzenetére


Ricko
tag

Fúúú, köszi a kimerítő választ! :R
HTML nyelvet azt ismerem, az XHTML-t is kipróbáltuk már fősulin, de még annyira nem vágom, brá talán sok különbözőség talán nincs. Akkor ahogy gondoltam érdemesebb Javascript-el foglalkozni mint Flash-el.
Na, akkor nekiülök majd itt a dolgoknak... még1x köszi! :)

(#1331) Louloudaki válasza vakondka (#1329) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

a google analytics már egy ideje tudja trekkelni valamilyen szinten a flasht, viszont pár napja jött a hír, hogy most már a full flash oldalak is trekkelődhetnek a gugliban, kicsit le vagy maradva barátom. :) itt egy kis szössz a témáról: [link] de ha rákeresel a témára, még számtalan oldalt/cikket találsz erről.

mod: itt a jó cikk: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1332) vakondka válasza Louloudaki (#1331) üzenetére


vakondka
őstag

a valamilyen szinten az számomra egyenlő a nullával... :U
ha majd valaki mutat nekem egy full flash website-ot ami bármire az első tízben van a Google-ben, akkor elgondolkozom a dolgon, de ÉN addig biztosan nem fogom használni...

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#1333) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok!

Dolgozgatom egy rádió weboldalán: [link]
Jobb oldalon ugye kiíratom az éppen hallható szám címét egy PHP scripttel, csak annyi a gond, hogy sokszor a szám címe túl hosszú és nem fér ki, olyankor pedig olyan csúnyán tördeli és szabdalja szét, hogy az egész szinte átláthatatlan.

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan és milyen formában lehetne azt megoldani, hogy a számcímeket faliújság szerűen görgesse egy megadott méreten belül? Így sosem lógna ki, igényesebbnek is tűnne és látni is lehetne rendesen, hogy épp mi megy az adásban. Más megoldás is jó lenne, de ez tűnik nekem a legjobbnak egyenlőre, csak a kivitelezés nem tiszta még teljesen :)

Előre is köszönöm!

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1334) Louloudaki válasza vakondka (#1332) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

ööö, disney oldalakat ajánlom figyelmedbe, mindegyik full flash és első 10, max 20ban benne vannak, de ami hátrébb van, ott az agency volt a béna. :D
pl keress rá az új filmünkre: wall-e. rögtön az első helyen van a listában az amcsi official szájtunk. :)
(-x-) (ez itt a reklám helye :DDD )

(#1335) Hujikolp válasza The DJ (#1333) üzenetére


Hujikolp
őstag

(#1336) vancha2 válasza The DJ (#1333) üzenetére


vancha2
aktív tag

Nálam a Hujikolp által belinkelt script nem működik. Ami neked kell az a <marquee> tag: [link] Ha jól tudom minden böngésző kezeli, viszont nem szabvány. Tehát választani kell: valid oldal, vagy gördülő szöveg.

Ja igen, amit még észrevettem, hogy új szám volt a rádióban, de nem frissült a kiírás. Ezt vagy úgy kellene megoldanod, hogy egy kis iframe-be rakod be a szám címét, amit mondjuk percenként frissítesz, vagy Ajaxxal frissíted csak azt a részt. De ez csak észrevétel ;)

[ Szerkesztve ]

(#1337) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Hogyan lehet azt megcsinálni, hogy egy link ne egy másik oldalra, hanem adott oldalon belülre ugorjon valahová pl: egy adott szöveg vagy szövegrész elejére.
Előre is kösz a választ.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#1338) piadex2 válasza piadex2 (#1337) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

Találtam egy lehetőséget:
ez -> <a href="#codeword">link neve</a>
ide -> <a name="codeword"> ugrik.
Üdv,

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#1339) VaZso


VaZso
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok esetleg útmutatásszerű megoldást adni arra, hogy milyen kóddal tudnék megoldani egy kalkulációt a lehető legnehezebben lelopható módon?

Tehát adott adatokkal kéne számolnom, de magát a képletet nem szeretném nyilvánosságra hozni.

Sajnos html szerkesztésben nem állok túlságosan magas szinten, de valahogy meg kellene oldanom a dolgot, ezért lenne jó egy afféle útmutatás, legalább címszavakban.

Tudnátok segíteni?

(#1340) vakondka válasza VaZso (#1339) üzenetére


vakondka
őstag

Ajánlom a PHP topic-ot :)
ugyanis a PHP-ban megírt programnak csak az eredményét lehet látni, minden más a szerveren marad :K

Egyébként semmi extra tudás nem kell hozzá, csak az alapok.
a fájlnév legyen valami.php (nem valami.html)
kezd így a kódot:
<?php

és ez legyen a legvégén:
?>

közé írod amit ki akarsz íratni, pl (10+8)*4
<?php
echo (10+8)*4;
?>

és a ha valaki jobbegérgombbal megnézi akkor csak a számítás eredményét fogja látni, semmi mást.
ui: a pontosvesszőt ne feledd a sorok végéről !

[ Szerkesztve ]

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#1341) VaZso válasza vakondka (#1340) üzenetére


VaZso
senior tag

Hmm, köszi a segítséget!

...akkor belevetem magam kicsit a PHP dologba, amint tudom.
...legfeljebb jövök kérdezni, ha nem jön össze valami :)

...tehát PHP kódból biztosan nem tudják kivadászni magát a számítás menetét?
...mert akkor ez kell nekem, csak kicsit utána kell nézni. - felébresztetted bennem a kíváncsiságot, ha jól rémlik, van is valahol anyagom PHP-ről. - No meg pontosabban utánajárok, hogyan is kéne számolnom (az "algoritmust" még nem ismerem).

Köszönöm mégegyszer.

(#1342) vancha2 válasza VaZso (#1339) üzenetére


vancha2
aktív tag

Vagy ha értesz a JavaScript-hez, és nem akarod a PHP-t elkezdeni, akkor tikosítod a JS forrását: [link]

(#1343) borsodika


borsodika
őstag

Hali.nekem olyan kérdésem lenne hogy,hogy lehet html-be azt megcsinálni hogy benne legyen az oldal a google-ba?

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1344) PazsitZ válasza borsodika (#1343) üzenetére


PazsitZ
addikt

Kell egy kis idő amíg "bejegyzi" az oldaladat.
Több infót ezeken a linkeken: keresőoptimalizálás
Topic erről: [link]
Ez akkor fog minél hamarabb menni, ha más oldalak hivatkoznak a tiédre.
Elsőként berakhatod a ph-s adatlapodra a webcímet.

- http://pazsitz.hu -

(#1345) Hujikolp válasza borsodika (#1343) üzenetére


Hujikolp
őstag

Ajánlom még a tutorial.hu-t, írtak ilyenekről cikkeket, egész hasznosak :) Keress rá, több is van.

(#1346) borsodika


borsodika
őstag

köszönöm szépen mind2-töktől a segítséget

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1347) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

üdv mindenkinek

szeretnék egy html alapú hírlevelet készíteni. a dizájn kb. megvan a fejemben, illetve photshopban megcsinálom, csak a programozós része a bajos. van valami program, ami segítségemre lehet? illetve előbb-utóbb át is kell adnom a stafétát vele, tehát valami olyan végeredmény kéne nekem, amibe bárki emberfia vele tudja tenni a híreket.
van esély egy ilyen megoldásra? :)
ha nincs, attól függetlenül meg kell csinálnom, legfeljebb valami html tudónak adom át a dolgot.

lényeg a lényeg: hogy és hol fogjak hozzá a hírlevél sablonjának elkészítéséhez?

ilyen kéne nekem:

---------------
fejléx
---------------
cím1
hír1 kis része
link a teljes hírre egy honlapon

cím2
hír2 kis része
link a teljes hírre egy honlapon

...

köszi előre is

[ Szerkesztve ]

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#1348) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A leendő weboldalamra szeretnék rakni egy olyan részt, ahol az adataim vannak, és ezt szeretném teljesen elrejteni a keresők elől, részben a spam robotok miatt.
Ennek mi a módja? Lehetséges úgy is, hogy egy normál (indexelhető) tartalom része a kérdéses rész - vagyis nem különálló oldal?

Köszi!!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1349) kavicssli


kavicssli
addikt

nem tudom ez mennyire aktuális de kellene 1 kis help! :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#1350) Bici válasza kavicssli (#1349) üzenetére


Bici
félisten

Heló!

Nekem megjelenik Opera 9.51, FF3, és IE6 alatt is.
Ugye, 7-8 képnke kell lennie a középső oszlopban?
Nem értek a HTML-hez, de a W3C ellenőrzés ezt az eredményt adja ki rá: [Congratulations! No Error Found. This document validates as CSS level 2.1 !]. Talán segít valamit.

ui.: Ha a szöszi a barátnőd, akkor 300% graftula! :R :R ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.