Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1601) Louloudaki válasza #TOTTI (#1600) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

ennek a hsznek rohadt sok értelme volt szakmai topicban, gratula... :(

(#1602) PazsitZ válasza kew (#1598) üzenetére


PazsitZ
addikt

Egyébként nem tudom, kimásoltam a kódot és nekem lejjebb tolja a footert, ha <div id="contentCenter">-be rakok sok szöveget. :F
Ubuntu FF3

- http://pazsitz.hu -

(#1603) kew válasza PazsitZ (#1602) üzenetére


kew
senior tag

köszi a tanácsokat!

közben találtam 3 oszlopost layoutot (link), az alapján sikerült megoldani. marginokkal kell játszani és azzal eltolni a helyükre a div-eket.

Pazsit: Akkor lehet, hogy nálam a belerakott képek is bezavartak, nem tudom :/ Mindenesetre most a fenti módon már ok minden :)

(#1604) #TOTTI válasza Louloudaki (#1601) üzenetére


#TOTTI
őstag

Mert ennek sok volt.. :W Gratulációd nélkül is meglettem volna.. igyekeztem segíteni, probálgattam de nem sikerült ezt jeleztem felé.. sajnálom ha rosszul fogalmaztam..!

Akkor javítok.: Próbálkoztam de sajnos nem tudok segíteni..

Jah és utólag is bocs..

(#1605) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Engem nagyon érdekel a HTML programozás. El is szeretném kezdeni. Tudtok ajánlani valami jó könyvet hozzá vagy internetes ebook-ot? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1606) #TOTTI válasza cellpeti (#1605) üzenetére


#TOTTI
őstag

Itt olvastam el az első sorokat.. HTML parancsok igazából alapok..

(#1607) Louloudaki válasza cellpeti (#1605) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

w3schools oldal a legjobb választás, ha tudsz angolul, itt megvan minden amit html-ről tudni kell.
ez meg magyar bár nem túl színvonalas.
írd be google-be hogy html tutorial, kapsz egy csomó jó találatot.

(#1608) bnss


bnss
veterán

Sziasztok!

Megint egy kis problémám lenne CSS ügyben. Itt miért tolja el a sort a Tulaj oszlop, amikor fixálva van a CSS-ben az összes oszlop szélessége (a szöveg elfér benne, margin nincs beállítva)? Köszönöm!

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1609) szente


szente
addikt

hali
készítek egy weboldalt,és szeretnék baloldalt egy fix mezőt.ezt úgy értem ha mondjuk a főoldalon vagyok és rá kattintok egy másik menüpontra akkor az nem töltődik újra.tehát az az összes lapon ott lenne,de lényeges hogy ne töltődjön újra be...(zene lejátszót akarok oda rakni és ha valaki rákattint egy másik menüpontra akkor az újra kezdené igy a zenét...)
köszi a segítséget előre is!
üdv

(#1610) vipisti válasza szente (#1609) üzenetére


vipisti
tag

Rakd külön frame-be a lejátszót.

Gnothi seauton.

(#1611) rdi válasza bnss (#1608) üzenetére


rdi
veterán

Első blikkre nézd meg, hogy mit állítottál be túlcsordulás esetére.
Valamint szerintem a "templomegere" nem fér el az oszlopban.

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#1612) bnss válasza rdi (#1611) üzenetére


bnss
veterán

Az oszlopszélesség túl van méretezve, sajnos így is csúszik, a túlcsordulást megnézem, köszi a tippet!

szerk.: túlcsordulást nincs beállítva. Azért érdekes a kérdés, mert pl. a stepping oszlopban faltól falig a szöveg, nagyjából egyforma hosszúságúak a sorok, az oszlopszélesség úgy van méretezve, hogy pont elférjenek.

FF és Opera is másként jeleníti meg a listát, ezzel is kezdenem kell valamit.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1613) rdi válasza bnss (#1612) üzenetére


rdi
veterán

hát sajnos ez ilyen....

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#1614) rdi válasza bnss (#1612) üzenetére


rdi
veterán

Közben azon gondolkodtam, hogy az oszlopok szélessége nem lehet-e fix?

És gondolom ezt már nézted?

[link]

Fej! Tor! Potroh!

(#1615) bnss válasza rdi (#1614) üzenetére


bnss
veterán

Ezt csak átfutottam, most kicsit részletesebben megnézem. Túlcsordulást beállítottam, ez kicsit javított a helyzeten, most már nehezebben szúrható ki az eltérés a két táblázat között. Köszönöm a segítséget!

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1616) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Sziasztok!
Hogy tudok egy ftpre feltöltött betütipusra *.otf-re hivatkozni..? mert a batütipus ha nincs fenn a gépen a karakter akkor nem jeleniti meg...? betettem egy fonts könyvtárba...

cssbe beirtam a nevét.. sztem jól..

html, body, h1, h2, h3, h4 {

}
/** Body **/
body {
background: #8E0D0D url(images/fu.jpg) repeat;

}

#body h2 {
font: 14px "KozGoPro-ExtraLight";
src:url('./fonts/kozuka.otf');
}
#body h2 strong {
color: #660505;
font-weight: normal;
font-size: 18px;
}
#body h3 {
font: 14px "KozGoPro-ExtraLight";
color: #660505;
margin-top: 1.4em;
margin-bottom: 1.1em;
}
#body h4 {
color: #ffffff;
}

talan h2be kéne tegyem..? a szöveget..?:) az nem történt meg..:)

Szerk: megtörtént semmi.. :O

[ Szerkesztve ]

(#1617) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van egy html oldalam, amit Dreamweaverrel kezdtem el csinálni.
A DW a html kódba rakta bele a stílus leírásokat, nem külön css file-ba.
Ezt ki tudom szedni külön file-ba? Van jelentőssége a böngészőkre optimalizálás során?
Még nincs kész az oldal, de három böngészőn három féle képpen jelenik meg... :U :DDD
A másik kérdés, hogy van több HTML típus: html 4.01 transitional, html 4.01 strict, XHTML 1.0 strict / transitional, xhtml 1.1.
Ezek közül mit érdemes használni? Olvastam róla a wikin, de nem lettem sokkal okosabb... :B

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1618) PazsitZ válasza Bici (#1617) üzenetére


PazsitZ
addikt

A többféle megjelenés az sűrűn előfordul sajnos.
A css megoldás szebb átlaáthatóbb kódot eredményezz, egyszerűbb globálisan változtatható paraméterezést tesz lehetővé.

szabványokól:[link]

- http://pazsitz.hu -

(#1619) Bici válasza PazsitZ (#1618) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Már csak az a kérdés, hogy hogy varázsolom ki a HTML-ből a CSS-be a cuccot, és hogy hivatkozok rá a HTML-ben?
Van erre valami konverter? Néztem más weboldalak forrását, de nem látok teljesen tisztán. Próbálgassak?

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1620) #TOTTI


#TOTTI
őstag

*.otf betűtípus mehet cssbe..? sajnos még mingid nem sikerül aktiválni..:)

(#1621) Louloudaki válasza Bici (#1619) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

hát barátom manuálisan minden elemnek adol egy classt, majd azt berakod a css fájlba. így jár aki dreamweavert használ :P

(#1622) Bici válasza Louloudaki (#1621) üzenetére


Bici
félisten

Tenkjú veri a macskát, majd elpöcsölgetek vele... el fog tartani egy ideig, mert halvány pukim sincs, hogy mi hol kezdődik és végződik... :))
Mert megérdemlem... (?) :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1623) M6454


M6454
tag

Hello!

Adott egy oldal(xhtml): text/css alapú, karakter kódolása utf-8-ra van állítva. A google és a lynx sem rendesen látja a karaktereket. Miért van ez? Érdemes lenne más kódolást használni?

Más:
<td width="164" background="img/left_middle.png"></td>

Ezzel mi gondja lehet a W3-nak?

köszi

(#1624) gygabor88 válasza M6454 (#1623) üzenetére


gygabor88
tag

Nem elég a charsetet állítani, fájlt is utf-8-asként mentsd. Td-vel meg az a baj, amit w3 ír, nincs background attributum td-hez.

(#1625) M6454 válasza gygabor88 (#1624) üzenetére


M6454
tag

Köszi!

Td-hez hogyan tudnék akkor bg-t beszúrni?
Az miért van, hogy ugyanazon az oldalon van még 3 td background attribútummal és azokat meg elfogadja?

(#1626) M6454 válasza gygabor88 (#1624) üzenetére


M6454
tag

A file-t kimentettem utf-8-asként jegyzettömbben, és DreamWeaverben is utf-8 van az encodingnál beállítva és mégsek jó!

(#1627) gygabor88 válasza M6454 (#1625) üzenetére


gygabor88
tag

Td-t csináld így:

<td style="background-image:url(img/left_middle.png)">

Azt nem tudom, hogy a többiért miért nem szól (talán csak az első ilyen hibát jelzi :F ), de az tény, hogy xhtmlből kiszedték a background atrributumot. DreamWeaverrel nem dolgozom, de ha a kódban van ilyesmi sor

<meta http-equiv="content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

és utf-8 ként van elmentve, és mégsem jól jelenek meg a karakterek, akkor a böngészővel van valami probléma.

(#1628) M6454 válasza gygabor88 (#1627) üzenetére


M6454
tag

Köszi!

Td-t kicseréltem a tiédre, utána folyamatosan jelezte a többi sornál is, azokat is kicseréltem és utána átment w3-on.

Karakterek:
utf-8-ként lett mentve DW-ben, ugyanaz a sor van benne amit küldtél. Firefox és IE megjeleníti a karaktereket rendesen. A probléma ott van, ha google-ban (webmester eszközök) megnézem a keresőszavakat, (vagy pl lynx-ben nézem az oldalt) akkor nem jó.

(#1629) dany27


dany27
őstag

sziasztok

egy nagyon egyszerű kérdésem lenne szóval adott egy oldal amin szeretném azt elérni h ne az egész töltődjön újra mindíg mikor egy másik menüpontra kattolok hanem csak a menü alatti rész.

Tudom hogy framesettel meg lehet oldani. De engem zavar az a szürke csík ami elválasztja egymástól a két részt! Hogy lehetne megoldani hogy ne legyen ott??

(#1630) kew válasza dany27 (#1629) üzenetére


kew
senior tag

rég frameztem már, de valahogy így: <frameset ........ frameborder="no" border="0">, vagy css-ben is lehet biztos.

(#1631) dany27 válasza kew (#1630) üzenetére


dany27
őstag

ok köszi kipróbálom!
CSS-ben nem vok otthol szvsz marad a framezés

(#1632) dbalazs


dbalazs
csendes tag

Sziasztok.

Segítségre lenne szükségem.

Az hogyan lehet megoldani, hogy egy hivatkozással több file-t lehessen letölteni.
A másik pedig egy egyszerű file feltöltőre lenne szükségem (Javascrip-es is jó).

Lehet hogy ezek egyszerűek nektek, de nekem nem, mert a honlapomat könyvekből fórumos tippekből készítettem. Úgyhogy sok dolgot még nem tudok.

A válaszokat előre is köszi. :R

Esetleg itt a cím ha megnéznétek: www.bazsielektron.cjb.hu

(#1633) cucka válasza dbalazs (#1632) üzenetére


cucka
addikt

Az hogyan lehet megoldani, hogy egy hivatkozással több file-t lehessen letölteni.
Sehogy.

A másik pedig egy egyszerű file feltöltőre lenne szükségem (Javascrip-es is jó).
Mivel szerver oldalon kell kezelni a file feltöltést, ezért a javascript nem lesz jó (mert az kliens oldalon fut). A legegyszerűbb php-ban megcsinálni. Minden php-s könyvben / tutorial-ban le van írva, hogyan kell kezelni a file feltöltéseket.

Egyébként régebben gondolkoztam rajta, hogy kéne a logoutra egy webfejlesztés alapismeretek cikk, lehet, hogy megcsinálom. A te hozzászólásodnál is látszik, hogy össze tudtál rakni egy egyszerű honlapot, de az alapfogalmak ismerete mégis hiányzik. (És ez most nem sértegetés, tényleg nem találtam még olyan összefoglaló cikket, ahol a fontos alap dolgok le lennének írva ezzel kapcsolatban, én is innen-onnan olvasgatva jöttem rá a dolgokra..)

[ Szerkesztve ]

(#1634) fordfairlane válasza cucka (#1633) üzenetére


fordfairlane
veterán

És ez most nem sértegetés, tényleg nem találtam még olyan összefoglaló cikket, ahol a fontos alap dolgok le lennének írva ezzel kapcsolatban, én is innen-onnan olvasgatva jöttem rá a dolgokra..)

Szívesen segítek, akár egy HTML help írásában is. Ugyan vannak a neten tutorialok, de általában csapnivaló minőségűek. Vagy elavultak, vagy idétlenül, igénytelen fogalmazással vannak megszerkesztve, és sokszor lényegtelen dolgokkal vannak tele.

x gon' give it to ya

(#1635) PazsitZ válasza dbalazs (#1632) üzenetére


PazsitZ
addikt

Betömöríted a file-okat és azt tölteted le.

pl.

- http://pazsitz.hu -

(#1636) cucka válasza fordfairlane (#1634) üzenetére


cucka
addikt

Inkább php alapozást írnék, mert sokkal izgalmasabb és sokrétűbb, mint a html, ezen kívül sokkal kevesebb a normális tutorial hozzá. Csak azért jutott eszembe, mert pl. ennek a szerver oldal/kliens oldal dolognak a magyarázata mindenképp benne lenne..

(#1637) PazsitZ válasza cucka (#1636) üzenetére


PazsitZ
addikt

Nem kötözködésképp, de egyszerűen neki kell ülni és csinálni.
Tudom ehhez persze én is sokszor lusta vagyok, de ez van. :)
Plusz fórumba meg kérdezni ha megakadna az ember, angol nyelvű források azért fellelhetőek.

- http://pazsitz.hu -

(#1638) letix


letix
aktív tag

Tiszteletem az uraknak.

A kérdésem a következő lenne.:

Adott az aláírásomban szereplő oldal. Már egy ideje fejlesztgetem, igyekeztem úgy létrehozni a kódot, hogy böngésző függetlenül, nagyjából egységesen jelenítse meg mind IE, FF, és a többi.

Mai nap nekiálltam kicsit bővítgetni, de amint IE-vel is meglestem az oldalt, a következő hibára figyeltem fel.

Kb. 65-70%-át jeleníti meg az iexplorer, többet nem. Érdekes, az oldal elején található "navigációs" name linkek sem működnek, csak a "Hálózatok" -ig.
Firefox hibátlanul megjeleníti az oldalt, teljes terjedelmében.

Mi lehet a probléma?

Köszönöm!

udv
letix

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#1639) blaces válasza letix (#1638) üzenetére


blaces
tag

Szia!

Nem vagyok nagy guru... Sajnos a böngészőkben nem tudtam a html forrást megnézni, de lehet van valami html kód ami a Bash programozás előtt lehet (Hálozat rész után), lehet az zavart be az IE-nek (lehet bővítés során valami bent maradt ami most kalibát okozz).
Mert a Bash programozástól kezdődően már semmit sem jelenit meg az IE lejjebb.

(#1640) blaces


blaces
tag

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy egyszer véletlenül láttam neten, olyan html kódot... amely egy html kód segítségével mint valami ppt / diavetítő (prezentáció néző) jelenítette meg a több html oldalt! És lehetet lapozni közben, aztán az utolsóra az elsőre talán. Talán egy német fejlesztő csinálta. De azt tudom, hogy ez html kód volt (esetleg javascript, de biztos nem php!)
Google-el nem nagyon találok rá :U Ha valaki tudja, és elküldené nekem, annak örülnék, de nagyon :)

(#1641) kew válasza letix (#1638) üzenetére


kew
senior tag

ha megnézed a forrást, ott, ahonnan nem jeleníti meg tovább az ie, ez a sor látható:
net usershare add megosztasnev /eleresiut <comment> <acl>

Ezeket töröld ki, és jó lesz: <comment> <acl>

[ Szerkesztve ]

(#1642) kew válasza blaces (#1640) üzenetére


kew
senior tag

Én a coda slider-t ismerem, amivel div-eket lehet lapozgatni :) Nekem tetszik, itt vannak rá példák:

http://jqueryfordesigners.com/coda-slider-effect/ (demo)
http://www.ndoherty.com/blog/category/coda-slider (demo)

[ Szerkesztve ]

(#1643) letix válasza kew (#1641) üzenetére


letix
aktív tag

kew!

Erre nem is mertem volna gondolni, hiszen <pre> .. </pre> között volt ezen sor is.
Miért akadt ki az ie ettől?

Köszönöm a segítséget!

udv
letix

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#1644) kew válasza letix (#1643) üzenetére


kew
senior tag

mert az ie hülye :) Mondjuk nem tudom, hogy pl. az <acl> tag micsoda egyáltalán (sose használtam), de gondolom nem tetszett neki, hogy nem volt lezárva, vagy fene tudja.. :F

(#1645) letix válasza kew (#1644) üzenetére


letix
aktív tag

Nos, a <comment> el volt baja, betettem az oldal elejébe, és az egész hiányott :)

Mindenesetre köszönöm a tippet!

udv
letix

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#1646) emre33


emre33
addikt

VALID html kódot szeretnék építeni (http://validator.w3.org/)

Viszont használom input mező esetén a autocomplete="off"
paramétert.

Milyen DOCTYPE kell használnom vagy valid html kódot kapjak?

köszi

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1647) cucka válasza emre33 (#1646) üzenetére


cucka
addikt

Az autocomplete paraméter a Microsoft találmánya, de nem szabványos, tehát egyik doctype-al sem lesz valid az oldalad.

Mod: most látom, a HTML 5-ben már van ilyen paraméter, esetleg lehet azzal próbálkozni. Esetleg kisérletezhetsz vele, a doctype-ja

<!DOCTYPE html>

[ Szerkesztve ]

(#1648) R.P.


R.P.
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy CSS ágazást csinálni Google Chrome-nak az oldalamon, mert a dátum két pixellel feljebb jelenik meg, mint máshol. IE 6-nak, meg 7-nek már van egy-egy külön CSS, csak Chome-nak nem tudom, hogy mi a kódja, vagy hogy hívják ezt...

Magyarul ilyet akarok csinálni, csak a Chome-ra vonatkozóan:

<!--[if lte IE 7]>
<link href="<?php echo $mosConfig_live_site;?>/templates/<?php echo $mainframe->getTemplate(); ?>/css/template_ie7.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<![endif]-->

Üdv.: R.P.

(#1649) cucka válasza R.P. (#1648) üzenetére


cucka
addikt

Ezek a feltételes HTML részek az Internet Explorer baromságai, minden más böngészőben megjegyzésnek minősülnek.
Amúgy nem javaslom az ilyen típusú fejlesztést, amit nem lehet ilyen feltételes elágazások nélkül megcsinálni, azt érdemesebb inkább áttervezni.

(#1650) R.P. válasza cucka (#1649) üzenetére


R.P.
aktív tag

Igen, ezt én is így gondolom, csak sajnos sose tanultam, hogy hogyan is kell ilyeneket csinálni, ezért gondoltam erre a CSS ágaztatásra.
Esetleg van ötleted, hogy hogyan lehetne azt a dátum dolgot normálisan pozicionálni, hogy mindenhol ugyanúgy jelenjen meg?

Az oldal Joomla alapon van, ez teszi még széppé a dolgot, mert az a dátum ott egy modul, aminek nincsen külön pozíciója a felsó menüsor végén, ezért az 'Ami hasít' alá van beállítva, és onnan sok-sok paddinggal elcsúsztatva. Kicsit barkács megoldás, jó lenne helyette valami ésszerű...

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.