Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1651) cucka válasza R.P. (#1650) üzenetére


cucka
addikt

A menüd egy div.topmenu-ben van, gondolom azt a div-et a menü komponens írja ki. Na én közvetlenül azután raknám be a dátum dobozt, mondjuk jobbra float-olva.

Esetleg valahogy így:

<div class="menüsor">
<div class="topmenu">menu</div>
<div class="datum">datum</div>
</div>

A külső, menüsor div határozza meg a magasságot, háttérszínt, stb., a benne lévő 2 div-ben meg ott a tartalom. Természetesen hogy ne egymás alá rakja őket, legalább az egyiket float-olni kéne. (Nyilván ekkor a .topmenu css osztály egyes tulajdonságai átkerülnek a .menusor osztályba)

[ Szerkesztve ]

(#1652) emre33 válasza cucka (#1647) üzenetére


emre33
addikt

html 5 inkább hanyagolnám.

Más módszerrel nem lehet elrejteni a böngésző input előzményeit? Validságotn em szívesen adnám fel :O

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1653) cucka válasza emre33 (#1652) üzenetére


cucka
addikt

A böngésző az input előzményeket az adott elem neve alapján mutatja. Ha pl. mindig más-más neve van az adott elemnek (pl. utána rakod az aktuális unix timestamp-et), akkor nem fogja kirakni az előzményeket. Persze ez plusz meló a szerver oldalon az űrlap feldolgozásánál, ezen kívül eléggé gányolós megoldás.

Amúgy én a helyedben lesz*rnám a validságot, a html/css huszárokat leszámítva senkit nem érdekel, hogy valid-e vagy sem az oldal. Ez nem azt jelenti, hogy nem kell törekedni arra, hogy helyes legyen a kód, de nem ez a legfontosabb dolog egy weboldalnál. A végeredmény, a weboldal minősége sokkal lényegesebb kérdés, mint hogy megfelel-e valamilyen, a valóságban nem létező szabványnak.

(#1654) emre33 válasza cucka (#1653) üzenetére


emre33
addikt

Sajnos van egy-két nagyfejes vezető beosztású emberke akinek ez számít.

Név alapján való kiegészítés...Erre nem gondoltam..És milyen nagy ötlet.
köszi Letesztelem :R

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1655) R.P. válasza cucka (#1651) üzenetére


R.P.
aktív tag

Nagyon köszi, megcsináltam, igaz, hogy kicsit máshogy, de végül sikerült.
Nem csináltam külön menüsor div-et, hanem HTML-ben a dátumnak a PHP kódját beraktam közvetlenül a menü után, utána meg a dátum classnak beállítottam ugyanazokat a beállításokat amik a menüpontoknak voltak beállítva.

Így tökéletesen látszik mindenhol. És CSS valid maradt :) Sőt, még IE6 is viszi.

Esetleg még ha tudnál abban segíteni, hogy szintén a felső menünél, ha egy menüpontra rányomok, akkor miután az adott oldalra dob, megmaradjon a háttere, ezzel is jelölve, hogy azon az oldalon vagyok?

Ezt valami current kitétellel kell, vagy rosszul tudom? Nekem nagyon nem sikerült eddig...

Köszi.: R.P.

(#1656) cucka válasza R.P. (#1655) üzenetére


cucka
addikt

Nem tudom, hogy lehetne megkülönböztetni az aktuálisan kiválasztott menüpontot, mert ez nagyrészt joomla specifikus. Gondolom a menü komponens tudja magáról, hogy éppen melyik menüpont van kiválasztva, tehát ezzel lehet játszadozni a menüpontok kiírásánál.

(#1657) R.P. válasza cucka (#1656) üzenetére


R.P.
aktív tag

Igen, valószínűleg ez lesz a megoldás.

Köszi mégegyszer!

(#1658) biker


biker
nagyúr

üdv!
nyomtatási kérdés :)

hogy a retekbe tudom ráerőltetni a browsert, hogy NYOMTASSA KI a táblázat háttérképét és háttérszínét is.
a keretet kinyomja, de a tábla cellája háttérszínt és háttérképet sem nem akarja
belépőkártya lenne, szebb lenne úgy sokkal

minden browseren igaz, tehát gondolom ez valami egységes festéktakarékos nyomtatási dolog, de ne szívasson már :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1659) fordfairlane válasza biker (#1658) üzenetére


fordfairlane
veterán

A böngésző beállításai közt van olyan opció, hogy nyomtassa-e a háttérképeket és színeket vagy sem. Ha ez nem járható út, akkor layerrekkel lehet megoldani a dolgot.

x gon' give it to ya

(#1660) biker válasza fordfairlane (#1659) üzenetére


biker
nagyúr

az ok, de kényszeríteni nem lehet?
(bakker, 5 percig kerestem, hova dugták el :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1661) fordfairlane válasza biker (#1660) üzenetére


fordfairlane
veterán

az ok, de kényszeríteni nem lehet?

Tudomásom szerint nem lehet.

x gon' give it to ya

(#1662) biker válasza fordfairlane (#1661) üzenetére


biker
nagyúr

köszi

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1663) vipisti válasza biker (#1660) üzenetére


vipisti
tag

Nem, ez tényleg a kliensre (böngészőre) van bízva. A HTML/CSS csak formáz, nem vezérel.

Gnothi seauton.

(#1664) alitak


alitak
senior tag

Hello!

Lenne egy charset problémám. Adott egy oldal, mindenhol magyar szöveggel. Php-mysql-html-css, szóval van itt minden. Probléma az, hogy ha a html-head ben a charset-et utf-8-ra rakom, akkor ami a forrásba egy az egyben le van írva, hogy írja ki, jól jelenik meg (ékezetes betűk). Az adatbázisból lekért dolgok nem jók, ez gondolom az miatt van, hogy az adatbázis latin2-re van állítva.
Ezért aztán úgy gondoltam, hogy ahogy eddig is bevett gyakorlat volt nálam, az oldalon a charset-et latin2-re állítom, mert ugye az adatbázisból jövő adatok jók lesznek, és hát amit a forrásba írok, vagy php-vel íratok ki, az nem jelenik meg jól.
Itt van mind2ről prtscr:

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1665) No-kia


No-kia
őstag

mitől van az hogyha az oldalamra berakok egy táblázatot és abba képeket, akkor a táblázat hosszában megnyúlik, és így görgetni ell az oldalon a semmiért, mert az elején is lesz egy nagy üres rész , meg a táblázat végén is, és nem lehet a méretet állítani, dreamwevaerben csinálom

szerk.: mire leírtam megis oldottam a problémát :R :W

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#1666) Bici


Bici
félisten

sziasztok!

Megkértek rá, hogy egy weboldalba illesszek be pár dolgot:
- óra (lehetőleg mutatós)
- valutaárfolyam (én is csak ennyit tudok róla, gondolom, hogy dollár, és euro)
- gugli (oldalon belül, weben)

Órát elvileg tudok csinálni flessben, de ha van készen, akkor inkább nem szöszölök vele.

Első körben ingyenes lenne jó mindenből, és reklámmentes.

Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1667) kew válasza alitak (#1664) üzenetére


kew
senior tag

és ha az adatbázist állítod utf8-ra? :)

(#1668) Bici válasza Bici (#1666) üzenetére


Bici
félisten

Óra, és gugli megoldva.

Már csak a valuta cucc kellene...

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1669) kew válasza Bici (#1668) üzenetére


kew
senior tag

Próbálkozz ezzel: http://www.exchange-rates.org/AddCustomContent/RatesTable - ahogy nézem ez teljesen jó :)

(#1670) alitak válasza kew (#1667) üzenetére


alitak
senior tag

Hát eddig minden adatbázist, amit használtam, latin2-re volt állítva.
Megpróbálom az t is majd, jobb híján. Viszont azt nem értem, hogy a forrásba írt szöveget mért nem jeleníti meg rendesen, ha máskor ilyen problémám nem volt...

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1671) alitak válasza alitak (#1670) üzenetére


alitak
senior tag

Nem, sajnos nem oldotta meg a problémát az, hogy az adatbázist latin2-ről mindenhol UTF-8 -ra állítottam. Az adatbázisból lekért dolgoknál nem működnek az ékezetek.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1672) kew válasza alitak (#1670) üzenetére


kew
senior tag

én ugyan nem nagyon értek a php-hoz, de legutóbb mikor egy frogCMS-ben írtam át valami angol szöveget svédre, ott sem jelenítette meg az ö és ä karaktereket, pedig már minden utf8-on volt.
Aztán úgy oldottam meg, hogy az ilyen karakterek html kódját írtam a php kódba, úgy működött rendesen.
http://www.web-source.net/symbols.htm

Ami sql-ből jött, ott nálam nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#1673) Bici válasza alitak (#1671) üzenetére


Bici
félisten

Javaslom, hogy tegyél egy próbát azzal is, hogy magát a php fájlt mentsd el utf-8 formában, vagy ha abban van, akkor ansi-ban.
Jelenleg pl. egy olyan weboldalon dolgozom, ahol a minden cuccot ansi-ra kell állítanom, hogy működjön az ékezet.
Ugyanez az oldal az extra.hu-n műxik utf-8 formában is. Régebbi oldalnál meg pont az ANSI formában volt rossz egy másik tárhelyen, szóval szolgáltatótól is függ - ezek szerint.
Egy próbát megér.

(#1669) kew: Köszi a linket, megnézem! :K :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1674) cucka válasza alitak (#1671) üzenetére


cucka
addikt

Adatbázis tábláit és az összes mezőt állítsd utf8-ra.
Adatbázishoz kapcolódás után add ki a set names utf8 lekérdezést.
Php fileok és a weboldal kódolása legyen utf8

Kb. ennyi, működnie kell

(#1675) kew válasza cucka (#1674) üzenetére


kew
senior tag

a php file-ba milyen sort kell beszúrni, hogy az utf-8 kódolású legyen?
csak simán a <meta content="text/html; charset=utf-8" http-equiv="Content-Type">?

egy contact form-nál voltam bajba nemrég, hogy az azon elküldött mail-ekben az ékezetes karakterek hibásan érkeztek meg.

[ Szerkesztve ]

(#1676) cucka válasza kew (#1675) üzenetére


cucka
addikt

A meta beállítás a weblap kódolását határozza meg, vagyis a böngésző ez alapján dönti el, milyen kódolással jelenítse meg a szövegeket.
Magának a php file-nak a kódolását a szövegszerkesztő programmal kell beállítani, amivel szerkeszted.

(#1677) No-kia


No-kia
őstag

hello! van eg yzenelejátszó beágyazva a hoonlapomon, de a zenéket nem tudom hogy hogy kell vele felismertetni:gondolom vhol it kéne

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#1678) sedios válasza No-kia (#1677) üzenetére


sedios
tag

Csak egy tipp: próbáld esetleg space nélküli fájlnévvel

(#1679) cucka válasza sedios (#1678) üzenetére


cucka
addikt

Meg esetleg rendes útvonalakat kéne megadni, \ helyett /-el elválasztva a könyvtárakat..

(#1680) No-kia


No-kia
őstag

nah ez is emgtörtént de semmi :B :W
esetleg vki egy működő kóddal nemtudna megajándékozni? :U :U

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#1681) vakondka válasza No-kia (#1680) üzenetére


vakondka
őstag

Szerintem mp3 zenét csak flash-el fogsz tudni lejátszani...pl: [link]

[ Szerkesztve ]

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#1682) sedios válasza No-kia (#1680) üzenetére


sedios
tag

Ezt a gugli első találatot nézted már?

<embed name="zene"
src="/mappa/zene.wav"
width="300"
height="90"
loop="false"
autostart="false">
</embed>

(#1683) cucka válasza sedios (#1682) üzenetére


cucka
addikt

bocs, összekevertem a bgsound-al.. :B
mod: ettől függetlenül nem jó megoldás, már maga a tesztoldal sem megy csak explorer alatt, ott is csak külön engedéllyel..
Amúgy a legeslegjobb megoldás, ha mindenki nagyon gyorsan elfelejti a zenélő weboldalakat, kivéve, ha valamilyen zenekari weboldalról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#1684) No-kia válasza cucka (#1683) üzenetére


No-kia
őstag

én is utálom őket, csak a klánunknak kell összedobnod eg ykis oldalt, és azt mondták zene is kell, szval többség dönt..

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#1685) cucka válasza No-kia (#1684) üzenetére


cucka
addikt

Az átlag látogató kb. 0.1 másodperc alatt bezárja az oldalt, ha elkezd üvölteni a weboldalra kirakott, (jellemzően parasztdiszkó vagy lakossági trance) zene.
Ha zenét akarsz hallgatni, akkor kapcsold be a winamp-ot és hallgasd, de ne fáraszd a weboldalad látogatóit a zenéddel.

Egyébként nekünk is volt ügyfelünk, aki feltétlenül zenét akart a honlapjára, annak annyit mondtunk, hogy "Nem".

[ Szerkesztve ]

(#1686) sedios válasza cucka (#1685) üzenetére


sedios
tag

Egyébként én is abban a pillanatban zárom be a weboldalt, amint elkezd zenélni :R

(#1687) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Valamiért Firefox és Chrome alatt gond van egy oldalammal.
[link]
A probléma ott lép fel, hogy az első két terméknél nem lehet a linkre kattintani, szöveget kijelölni. Az utolsó 2 terméknél pedig működik.
Elsőre a <div class="c_element"> tűnt a hibásnak, de ezt eltávolítva is úgyanúgy fenn áll a hiba: [link] :(

- http://pazsitz.hu -

(#1688) PazsitZ válasza PazsitZ (#1687) üzenetére


PazsitZ
addikt

A padding-bottom:30px; értékek tolták valahogy szét/egymásrta a dolgokat.
Lehet mégis maradhattam volna a táblázatnál divek helyett? :F

- http://pazsitz.hu -

(#1689) emre33


emre33
addikt

Sziasztok!

Alábbi kód Chrome és Safari 4.0 alatt dupla méretű cellspacing -ot eredményez. Viszont gözöm sincs hogy miért.
IE és FF és Opera alatt tökéletes.

Arra mér rájöttem, hogy ha a <tbody> -t kiveszem, akkor megjavul, arra viszont szükségem van, mert a jquery tablesorter csak így müködik.

Probálkoztam már mindennel, de nem javul meg.

<html>
<head>
</head>
<body>
<table cellspacing='10'>
<th style='BACKGROUND-COLOR: lightblue;' align=center>
teszt_fejlec
</th>
<tbody>
<tr style='BACKGROUND-COLOR: #0fffff;'>
<td>
teszt adat
</td>
</tr>
</tbody>
</table>
</body>
</html>

Kösszi

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1690) HolyDay válasza molnarpg (#1050) üzenetére


HolyDay
tag

elnézést kérek

[ Szerkesztve ]

(#1691) HolyDay válasza emre33 (#1689) üzenetére


HolyDay
tag

csak egy tipp:
css:

tbody:{margin:0; padding:0;}

(#1692) zhagyma válasza PazsitZ (#1688) üzenetére


zhagyma
őstag

Nem a div a hibás. Az extra.hu nálam is eredményez stylesheet hibát. Ahogy nézem az oldalhoz "hozzácsapnak" egy javascript programot, ami ezt a problémát okozhatja.

(#1693) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sziasztok!

Kicsit off, de ha sikerült az *x*ra-s tárhelyemről levakarni a reklámcuccot, az mennyire legális? :DDD :B

Muszáj volt, mert állandóan "villogott" az oldal, azaz az oldaltöltés előtt mindig egy pillanatra fehér lett az egész lap, s engem ez idegesített egy picurkát. De most már nem villog, meg gyorsabb is lett. :K

Ezt illesztettem be a </head> mögé:
(vagy tökmindegy hova teszed, csak legyen a valódi <body> tag előtt)

<!--<body>-->

Így a szerver berakja a reklám indító js-t a kommentbe... ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1694) lezso6 válasza lezso6 (#1693) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

(Letelt az 5 perc.)
Hinnye, most nézem a szabályzatot, benne van, hogy a szolgáltató elhelyezhet linkeket az oldalon mindeféle cuccokról, s ezt a felhasználó nem akadályozhatja. Namármost a módszer nem akadályozza az elhelyezést... hisz a szerver el tudja helyezni a cuccot. Az meg más dolog hogy nem látszik, mert "rossz" helyen van... :U
De ha mégis izé, akkor szedjétek ki ezt a két hozzászólást. :B

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1695) cucka válasza lezso6 (#1694) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem nem kell játszanod a hülyét, te is nagyon jól tudod, hogy az ingyenes tárhely úgy tud ingyenes lenni, hogy reklámokat helyeznek el az oldalon. Ha te olyan oldalt csinálsz, amelyen az a reklám nem jelenik meg, akkor sanszos, hogy előbb-utóbb törölni fogják az oldaladat.

(#1696) PazsitZ válasza zhagyma (#1692) üzenetére


PazsitZ
addikt

Localhost-on is hibás volt.
Azóta rájöttem a tényleges hibára.
A div-ek voltak eltolódva, mivel a belső divek és az őket tartalmazó (sort képviselő) div eltérő szélességűek voltak.
Az egyik 50px; míg a másik 18-20px;
Ezért volt eltolódva.

- http://pazsitz.hu -

(#1697) zhagyma válasza PazsitZ (#1696) üzenetére


zhagyma
őstag

A lényeg, hogy megvan a hiba oka. :) Az Én esetemben viszont localhost-ban tökéletes, az extra.hu-n viszont css figyelmeztetéseket jelez. Ezért gondoltam, hogy Nálad is az extra.hu-s javascipt okoz gondot.

(#1698) lezso6 válasza cucka (#1695) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Megoldottam... Maradt a reklám, de a sebesség is gyors maradt, nincs villogás. :K

Fogtam a reklám HTML-kódját és beillesztettem oda, ahova a js tenné, comment hack-et meg hagytam a helyén, így nem fut le a js, hisz minek... Így mindenkinek jó. :))

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1699) raczger


raczger
őstag

Van egy apró gondom, mégis fejbever az ideg, hogy egy ilyen alap dolgot nem tudok megoldani...
Szöveget kéne vertikálisan elhelyeznem középre. Általában ez nem gond, de most html 4.01 strict-ben kell, és ugye így csak css-el lehet ezt megcsinálni. Van ez az alábbi kód:

<div style="vertical-align:middle;height:100px;">valami</div>

Ez így nem működik, hogyan kellene ezt helyesen?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#1700) lezso6 válasza raczger (#1699) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

szerk: janemis. :B :W De anno kellett nekem is ilyet csinálnom, és sikerült is valahogy, csak már nem emléxem... :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.