Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#701) vancha2 válasza vakondka (#700) üzenetére


vancha2
aktív tag

Én is Editplust használok! Eddig nem is tudtam, hogy van ilyen funkciója... :B (Mondjuk nem is volt rás szükségem...)

(#702) alitak


alitak
senior tag

Kérdés újra:
Van egy táblázatom, ami 4 oszlop. Php tölti fel adatbázisból a képeket. Azok formátumai 700x525 vagy 525x700 (ha állókép). Az kéne nekem, hogy html kicsinyítse le. Ha megadom neki, hogy 22,5% legyen a szélesség, akkor ugye a cella méretéhez kicsinyíti. Ha fix pixelméretet adok neki, akkor meg baj van, ha álló a kép. Hogy tudnál elérni tisztán html-vel, hogy kicsinyítse a képet a megfelelő méretre?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#703) polar


polar
tag

Sziasztok!

DW-ben csinálok egy oldalt, amin elhelyeztem egy DIV-es layert, amibe betöltök egy html fájlt, amiben csak szöveg van. Hogy lehet megadno hogy függőlegesen ne méretezze át a layert, hanem ha nem fér bele a pl450pixel magasságba a szöveg, akkor tegyen mellé függőleges scrollbart?
Köszi előre is

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#704) vancha2 válasza alitak (#702) üzenetére


vancha2
aktív tag

Tehát a táblázatnak nincs fix szélessége, és a kép mindig igazodjon az oszlop szélességhez? Szerintem ezt javascripttel lehet megoldani.

(#705) vancha2 válasza polar (#703) üzenetére


vancha2
aktív tag

#szoveg {
height: 450px;
overflow: auto;
}

<div id=''szoveg''>Ide jön a hosszú szöveg</div>


Így csak akkor jelenik meg a gördítősáv, ha nem fér ki a szöveg. Ha azt szeretnéd, hogy mindig megjelenjen, akkor ne azt add meg, hogy auto, hanem hogy scroll.

(#706) polar válasza vancha2 (#705) üzenetére


polar
tag

Hi!

#szoveg {
height: 450px;
overflow: auto;
}

ezt css-be írjam bele?

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#707) vancha2 válasza polar (#706) üzenetére


vancha2
aktív tag

Igen, de akár így is csinálhatod:

<div id=''szoveg'' style=''height: 450px; overflow: auto;''>Ide jön a hosszú szöveg</div>

(#708) polar válasza vancha2 (#707) üzenetére


polar
tag

aha, köszi, már menni fog:)
Még esetleg vkinek vmi infója, h css-ben hogy lehet beállítani hogy a függőleges scrollbar milyen széles legyen?

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#709) Hujikolp válasza polar (#708) üzenetére


Hujikolp
őstag

a gördítősáv méretét nemlehet megváltoztatni így, legjobb tudásom szerint. javascript-el lehet gördítősávolt létrehozni azthiszem, és akkor lehetne méretezi, de én ebben nemvagyok otthon, h lehet-e ilyet. csak egy ötlet

(#710) vancha2 válasza Hujikolp (#709) üzenetére


vancha2
aktív tag

Szerintem nem lehet a gördítősávot méretezni, csak a színét tudod beállítani. Én még soha nem találkoztam olyannal, hogy át lett méretezve a gördítősáv.

(#711) polar válasza vancha2 (#710) üzenetére


polar
tag

oksa, akkor marad a színezés. thx:)

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#712) vakondka válasza vancha2 (#710) üzenetére


vakondka
őstag

Szerintem lehet méretezni, csak akkor full javascript az egész és layer-en vezérelsz grafikákat (ami a gördítősáv és a nyilak), valamint a szöveget is javascripttel mozgatod,
ami így szimulálja a gördítősávot. (flash-ben is így szokták megoldani)
Egyébként a színt is csak explorerben lehet megváltoztatni, firefoxban nem...

Részemről nem tartom jó ötletnek, mert egyrészt nehéz megvalósítani, másrészt minden böngészőben kellene működnie és nem utolsó sorban nem fog működni, ha tiltva van a javascript a felhasználó gépén...

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#713) polar válasza vakondka (#712) üzenetére


polar
tag

a menü már így is .js, szal ha nem engedélyezi, akkor bukta:) De inkább hagyom ezt a menüméretezést, marad csak a színezés.

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#714) cucka válasza vakondka (#712) üzenetére


cucka
addikt

hozzávetőlegesen a gépek hány %-án lehet tiltva a javascript?
gyanítom, hogy nem lehet több 1-2%-nál, akkor meg egyszerűen nem éri meg ezzel a problémával fogalkozni.
(egyébként ha tudtok valamilyen statisztikát linkelni erről, azt megköszönném)

(#715) vakondka válasza cucka (#714) üzenetére


vakondka
őstag

OK, igazad van, de figyelembe veendő szempontként jegyeztem meg,
nem mint óriási problémát...

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#716) shev7 válasza polar (#713) üzenetére


shev7
veterán

errol jut eszembe, kb 2 eve lattam egy oldalt, ahol nagyon szep css menu template-ek voltak (tehat semmi js) ha megtalalom belinkelem ide. (Illetve ha valaki ismeri az oldalt linkelhetne)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#717) vakondka válasza shev7 (#716) üzenetére


vakondka
őstag

Ezt találtam: [link]
[link]

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#718) shev7 válasza vakondka (#717) üzenetére


shev7
veterán

nem ez volt az oldal amin en talalkoztam vele, de a lenyege ugyan az. :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#719) Tippcsi10 válasza shev7 (#716) üzenetére


Tippcsi10
tag

hy

esetleg ez volt?
itt is vannak szép menük...

(#720) PazsitZ válasza Tippcsi10 (#719) üzenetére


PazsitZ
addikt

A linbk mintha lemaradt volna :)

- http://pazsitz.hu -

(#721) Tippcsi10 válasza Tippcsi10 (#719) üzenetére


Tippcsi10
tag

bocsi kicsit szórakozott vagyok...
itt a link is: [link]

(#722) alitak válasza vancha2 (#704) üzenetére


alitak
senior tag

De. A táblázat fix méretű. 180px szélességű egy cella. Ebbe mennek képek. Namost van kép, ami 700x525, van ami 525x700. Ezeket kéne arányosan kicsinyíteni, hogy beleférjen. Ha százalékban adom meg a kép méreteit, akkor a cella méretéhez számolja. Ha fix méretet adok, akkor meg álló-fekvő kép miatt megint nem jó. Erre kéne nekem megoldás.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#723) shev7 válasza alitak (#722) üzenetére


shev7
veterán

de mit szeretnel, minden kep 180 szeles, vagy minden kep ''ugyanakkora''

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#724) alitak válasza shev7 (#723) üzenetére


alitak
senior tag

Minden kép legyen arányosan lekicsinyítve.
Php-val megoldottam, köszi.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#725) Gergello


Gergello
addikt

Azt meg lehet csinálni, hogy egy adott oldalon belűl a linkeknek más a stílusa? Egy lap, semmi frame.

(#726) shev7 válasza Gergello (#725) üzenetére


shev7
veterán

persze, css-sel kulonbozo link classokat hozol letre.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#727) Gergello válasza shev7 (#726) üzenetére


Gergello
addikt

Közben összepróbálkozgattam, köszi!

(#728) SEK3


SEK3
tag

Hogy tudnám megoldani, hogy egyedi betűtípust használjak a weblapomnál? (úgy, hogy másoknak is behozza?) nem kell JS ugye?

(#729) Hujikolp válasza SEK3 (#728) üzenetére


Hujikolp
őstag

Csak azokat a betütipusokat tudod használni, amellyek a a fonts mappában van. Másikat nemtudsz. Ha viszont van neked egy olyan betűtipusod amelyik másnál nincsen, és azt állítod be, nálad minden szép lesz, hiszen nálad ottvan telepítve a font, de a másik gépén nincsen ott, és akkor nála az alapértelmezett betütipus fog megjelenni.

Én legalábbis így tudom, én egyszer már körbejártam ezt az utat, azthiszem volt is rá valami fél megoldás, de hagytam inkább mert macerás is volt, meg nem is ment mindenhol, meg minden volt vele. Utánam azthiszem még 1 valaki kérdezte ezt, nemtudom, arra már nem emlékszem. Mingyárt megkeresem, ha megtalálom, h én mire jutottam, de szerintem ezt az egyedi betűtipusosat haggyad inkább.

(#730) SEK3 válasza Hujikolp (#729) üzenetére


SEK3
tag

oh, akkor hagyom.
Mivel nem szöveghez kell, hanem inkább címekhez, úgyhogy akár képként is berakhatom...
de lehet, h php-val menne...

(#731) SEK3 válasza Hujikolp (#729) üzenetére


SEK3
tag

Hm,

Van a font letöltő helyem: dafont (dot) com
[link]
és ott azt tanácsolják, hogy vagy php-val csinálok egy képet vagy (felejtsem el)
vagy IE-ben be lehet embedelni :) a fontot vagy csináljak képet előre...
...hát itt a php a leg teccetősebb
Ezt akkor meg is válaszoltam magamnak, ugye? -igen

(#732) Hujikolp válasza SEK3 (#728) üzenetére


Hujikolp
őstag

[link]
[link]
ezeket találtam most

(#733) Hujikolp válasza SEK3 (#731) üzenetére


Hujikolp
őstag

php-val nembiztos h fog menni, mert a szolgáltató szerverén lehet h nem támogatja a képkezelés fügvényt, és lehet h már régebbi a szerver és nem támogatja ezt.

esetleg flash? azzal tutira menni, az a kívánt fontot elraktározza, és azzal nincsen semmi baj.

(#734) tkazmer válasza Hujikolp (#733) üzenetére


tkazmer
addikt

pl. extra.hu-nál betöltik a gd library-t...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#735) Zsu_


Zsu_
senior tag

Sziasztok!
Hogyha van egy form-om, amin van radiobutton és a felhasználó kiválasztja valamelyiket, akkor utána hogyan tudom a kiválasztott button értékét átadni?

(#736) tkazmer válasza Zsu_ (#735) üzenetére


tkazmer
addikt

ez attól függ, hogy mi a form method-ja. ha post, akkor (php-ben) a $_POST tömb['radio_button_neve';] eleme a radio button értéke, ha get, akkor értelemszerűen ugyanez, csak gettel.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#737) Zsu_ válasza tkazmer (#736) üzenetére


Zsu_
senior tag

email ment...
hátha tudnál segíteni :U

(#738) tkazmer válasza Zsu_ (#737) üzenetére


tkazmer
addikt

re..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#739) sz.j


sz.j
nagyúr

A www.seotools.hu-n keresztül felmentem a W3C oldalára és az ott levő W3C XHTML 1.0 -al leellenőriztettem a Front Page-al készült honlapomat .....,
Hát mit mondjak ..., síralmas eredményt kaptam, tele van hibákkal,error error hátán.

Ki szeretném javítani, de mivel nem értek a kódíráshoz, sőt angolul sem tudok, ezért szükségem lenne egy olyan linkre ahol magyarul kapom a teszt eredményét és az esetleges javítási útmutatásokat is.

Tudnátok segíteni?

Előre is köszi.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#740) polar


polar
tag

sziasztok!

Csinálok egy oldalt, a szövegeket php scripttel hívogatom meg a menüből az eredeti háttér fölé egy div-be.
Azt meg lehetne oldani esetleg CSS-el vagy valami célravezető megoldással, hogy a szöveg alatt (vagyis a szöveg div-jében) maradjon meg az eredeti háttér, csak kicsit fakóbb/halványabb legyen? Az oldal www.intoneo.eu ha esetleg így érthetőbb. Köszi!

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#741) tkazmer válasza polar (#740) üzenetére


tkazmer
addikt

beállítod egy más színűre, ami adott esetben az eredeti háttér halványabb verziója(színkódokat a google://színkódok alatt találhatsz)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#742) Hujikolp válasza polar (#740) üzenetére


Hujikolp
őstag

hát pl ezt egy gif képpel oldanám meg. a gif 1*1 pixel, és fehér színű, és annyi % ban legyen átlátszó, amennyire szeretnéd h fakó legyen. majd ezt a gifet berakod h a háttere legyen a divnek.

(#743) polar válasza Hujikolp (#742) üzenetére


polar
tag

Ez jó megoldásnak tűnik, majd kipróbálom ha hazaértem a melóból. Köszi!

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#744) sz.j válasza vancha2 (#683) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szia!

Teljesen tanácstalan vagyok, mert amit írtál kódot azt írtam be a Font Page-el készült lapom elejére:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC ''-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN'' ''http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd''>

Most viszont azt mondták, hogy ez a jó kódsor:
<!DOCTYPE html PUBLIC ''-//W3C//DTD HTML 4.01//EN'' ''http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd''>

Most akkor mi az igazság? Melyik a jó a Front Page progival készült lapokhoz?
Mert az eltérés csak a kódsorok végén van:
- a te általad írtban ... /loose.dtd''> van
- míg az újonan javasoltban ... /strict.dtd''> van

Tudnál, vagy esetleg más is tudna segíteni?
:U



[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#745) ollie válasza polar (#740) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

CSS-ben lehet átlátszóságot állítani. [link]

***

(#746) polar válasza ollie (#745) üzenetére


polar
tag

Ez még nagyszerűbb, köszönöm:) :R

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#747) Hujikolp válasza ollie (#745) üzenetére


Hujikolp
őstag

ezt az átlátszóságot összelehetne kombinálni olyannal, hogyha ráviszem az egeret a td-re, akkor kapcsoljon be, és ha leviszem, akkor meg rendes marad?

(#748) vancha2 válasza sz.j (#744) üzenetére


vancha2
aktív tag

Én nem akarlak elszomorítani, de szerintem nem mész sokra a Frontpage-el készített oldalall. Nagyobb munka kijavítgatni, mint írni egy újat. :( Na mindegy.

Az általam és az általad leírt DTD-k között az a különbség, hogy a Strict sokkal szigorúbb szabványkövetést igényel, mint a Transitional. Azért a Transitional-t mondtam neked, mert ezzel kevesebb hibát jelez a validator.

(#749) vancha2 válasza Hujikolp (#747) üzenetére


vancha2
aktív tag

Ennek pont a fordítottje: [link]

(#750) Gergello válasza sz.j (#739) üzenetére


Gergello
addikt

Ha valid (x)html kódot szeretnél akkor el kell felejteni a Frontpaget, mint előttem írták nagyobb munka összefoldozgatni azt a kódot amit a Frontpage készített ,mint megírni egy normális szerkeszőtben.

Ajánlom a Dreamweaver-t, ez egy elég korrekt szerkesztő és van 30 napos tiralja is. [link]
Ez elsőre bonyolultabbnak tűnhet, de ebben egyszerűbb a valid kódot összehozni.

Hibákról, ha belinkelnéd az oldal többet tudnánk segíteni, elmondani a tipus hibák megoldását.

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.