Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#201) mobal válasza Tele von Zsinór (#200) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

hmm. 127.0.0.1 -re mit szól? milyen gondolom apache kliensed van?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#202) mobal válasza krokk (#199) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

jam. az olyan aminek kell lenni. ergó ie sucks. szerintem legalábbis énis arra várok, hogy kivi vok mit tud majd egy ie7. ha tudja a szabvány dolgokat akkor no para. ha nem akkor meg ...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#203) Gorneck


Gorneck
titán

Ez már így ok IE alatt...de FF alatt mér rakja ki vajon balra?! Css-be kéne raknom?

<div style=''text-align: center; margin-top: 210px;''>
<script src=''kep.js'' language=''JavaScript'' type=''text/javascript''></script></div>

Gorneck#1239

(#204) orbano válasza mobal (#202) üzenetére


orbano
félisten

én napi legalább 100 weboldalt megnyitottam IE6-tal, nem hinném, hogy a te esetedben feltétlenül az IE6 cserélésével lenne orvosolható a probléma :U
amúgy tré az IE7 a jelenlegi XPs formájában...

A vér nem válik VAZZE!™

(#205) Gorneck válasza orbano (#204) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem se jött be...FF marad továbbra is...

Gorneck#1239

(#206) mobal válasza orbano (#204) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

igen de annak a 100 lapnak szerintem a 75% legalábbis 2006 ban volt külön css file amit direkt a microsoft féle böngészőnek írtak. akárki akármit mond legalábbis ahogy én látom ez a tapasztalat, hogy aki kicsit is komolyabban csinálja a weblapokat vagy szeretné rájön, hogy az ie6 már régi böngésző...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#207) orbano válasza mobal (#206) üzenetére


orbano
félisten

ja, ráadásul az ie7 sem új :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#208) mobal válasza orbano (#207) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

hát igen. ekkor nem tudom azt megérteni, hogy egy sokmmilliárdos biznsiz (értsd vista expi meg dótnet) és mégis egy kis öregecske a böngészője. most megnézel akármilyen ingyeneset vagy akár az operát az újabb dolgokat kezelik rendesen...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#209) Gorneck


Gorneck
titán

Az miért van, hogy egy html-en belüli script vinyón működik, az ftp-re feltöltve már nem... :U :F

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#210) orbano válasza Gorneck (#209) üzenetére


orbano
félisten

Elérési utak rendben?

A vér nem válik VAZZE!™

(#211) Gorneck válasza orbano (#210) üzenetére


Gorneck
titán

Már kész... :B

A képcserélő script is kész...persze csak a csere segített...

Gorneck#1239

(#212) mobal válasza Gorneck (#211) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

és mi a cím? :D kíváncsian várjuk... :C

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#213) Gorneck válasza mobal (#212) üzenetére


Gorneck
titán

Menü, óra és a dátum igazgatása hátra van, de a menü már tuti esélytelen...az is vmi idióta script lesz.

Semmi extra...[link]

Gorneck#1239

(#214) tkazmer


tkazmer
addikt

Hogyan tudok div-et középre tenni?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#215) bobace


bobace
őstag

A kérdésem hogy a flashekben a szöveg IE alatt nem mindenhol látszodik, Firefoxban mindig jó. Mi köze van a flash szövegnek a böngészőhöz... :F

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#216) mobal válasza bobace (#215) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

flash minösége, verziószáma. ie suXX :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#217) mobal válasza tkazmer (#214) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

margin-left: auto;
margin-right: auto;

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#218) mobal válasza Gorneck (#213) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

hát azt tudsz csinálni css -el is simán. igaz nem annyira látványosat, de majdnem.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#219) Gorneck válasza mobal (#218) üzenetére


Gorneck
titán

Szedtem le menü/script szerkesztőt, de az meg is van egy ideje..viszont ennél is az lesz a baj, mint a képcserélőnél. Képtelenség lesz középre rakni...

Gorneck#1239

(#220) mobal válasza Gorneck (#219) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

div. 100% hogy menni fog...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#221) skera válasza Gorneck (#219) üzenetére


skera
tag

Hát az oldalad forráskódja nem kicsit DURVA... Átláthatatlan... Középre lehetne tenni, ha meg lehetne találni rendesen :D

import szte.ttk.ptm.*;

(#222) Gorneck válasza skera (#221) üzenetére


Gorneck
titán

Szia,

Kezdő vok mit kell ezen csodálkozni...

Kereső: menu.js...és nem megy...hidd el...

Gorneck#1239

(#223) krokk válasza mobal (#202) üzenetére


krokk
senior tag

igen énis erre jutottam. IE 7 jó. ugyanolyan képet ad mint firefox. nekem tetszik. de maradok azért firefoxnál. gondolom te még a magyar ie 7re vársz.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#224) Gift


Gift
csendes tag

Üdv.

Kis segítségre lenne szükségem html szerkesztésben.
Kezdő html szerkesztő vagyok, szeretném azt elérni, hogy egy linkre kattintva az adott oldal felugró ablak-szerűen jelenjen meg. Ne látszódjon a böngésző főmenüje, oldalsávja stb. Valami ilyesmire gondoltam: http://[link]

Köszönöm.

(#225) skera válasza Gift (#224) üzenetére


skera
tag

function ablaknyit(cime) {
ablak_szel = 500;
ablak_mag = 560;
ablak_x = (screen.width - ablak_szel) / 2;
ablak_y = (screen.height - ablak_mag) / 2;

window.open(cime,'ablak1', ''scrollbars=1,toolbar=no,location=no,directories=no,menubar=yes,status=no,width=''+ablak_szel+'',height=''+ablak_mag+'',left=''+ablak_x+'',top=''+ablak_y+'',resizable=yes'');
}


és így hívod meg:
<a href=''javascript: ablaknyit('http://www.quickstudio.hu');''> link</a>

Ezt a példádból szedtem ki...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

import szte.ttk.ptm.*;

(#226) Gift válasza skera (#225) üzenetére


Gift
csendes tag

De jóó! :)
:F Ezt hova kell tenni?? Kérlek írd le, mintha egy ötévesnek magyaráznád.
Mint jelent az, hogy így hívod meg?
Köszi! :R

(#227) skera válasza Gift (#226) üzenetére


skera
tag

Van egy olyan TAG-ed, hogy HEAD:

<head>
...
</head>

A pontozott helyre, amit itt írtam az előbb beírsz egy ilyet:

<script type=''text/javascript'' language=''Javascript''>
<!--
function ablaknyit(cime) {
ablak_szel = 500;
ablak_mag = 560;
ablak_x = (screen.width - ablak_szel) / 2;
ablak_y = (screen.height - ablak_mag) / 2;
window.open(cime,'ablak1', ''scrollbars=1,toolbar=no,location=no,directories=no,menubar=yes,status=no,width=''+ablak_szel+'',height=''+ablak_mag+'',left=''+ablak_x+'',top=''+ablak_y+'',resizable=yes'');
}
-->
</script>


Van egy olyan TAG-ed ugyebár, hogy BODY, ahol a tartalom szokott ''elhelyezkedni'' :DDD

<body>
...
</body>


Oda meg, ahova az internetes hivatkozást el akarod helyezni, oda beszúrod ezt:

<a href=''javascript: ablaknyit('http://www.quickstudio.hu');''> link</a>


Tipp: Nem tudom, mennyire ismered a Prohardver kommentkicserélési rendszerét, de ha dupla aposztrófot találsz, azt írd át idézőjelekre. Mondhatom úgyis akár, hogy a SHIFT+1 helyett SHIFT+2 -őt írsz :DDD

[Szerkesztve]

import szte.ttk.ptm.*;

(#228) mobal válasza krokk (#223) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

várok várok de csak fejlesztés szempontjából. kell a hátamra mint +1 pup csak hát sajn emberek 90% ezt használja...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#229) mobal válasza skera (#221) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

sztem nvu dobálja össze. amugy drimviwer 1 katt és rendbe a rendezés. az a legkevesebb. amugy egész pofás (szabvány szeinrt!) cska hogy védjem gornecket :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#230) orbano


orbano
félisten

sziasztok!

tudtok nekem mondani egy olyan HTML objektumot, ami több elem tárolására is alkalmas (div, span, table, stb), és az onmouseout nem hívódik meg, ha egy benne lévő elemre viszed az egeret?
de egy szimpla dinamikus legördülő menü ''recept'' is érdekelne :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#231) mobal válasza orbano (#230) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

mazsolázz: [link]

mind css, div de nem lesz vele gond...

UPDATE*** ilyet is találtam: [link]

[Szerkesztve]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#232) Gorneck válasza orbano (#230) üzenetére


Gorneck
titán

Sikerült az enyémmel kezdeni vmit?

Gorneck#1239

(#235) orbano válasza Gorneck (#232) üzenetére


orbano
félisten

azok nekem túl macerásak, nincs időm rájönni, mit alkotott más. különben is nekem csak egy egyszerű megoldás kell. 2 objektum és két event a megfelelő helyen és sorrendben :) :R

A vér nem válik VAZZE!™

(#236) orbano


orbano
félisten

hali!

volna nekem egy problémám. van egy <span>, amin van egy (65%-os) opacity filter. ebben a span-ban van egy <a>. hogy tudom azt megcsinálni, hogy az <a>-ra ne vonatkozzon az opacity?

Az alábbi oldal menüjéről van szó: [link]

:R

A vér nem válik VAZZE!™

(#237) Gorneck


Gorneck
titán

Body-n belül, hogy lehet futtatni két scriptet? Ez egy picit hülyén hangzik, de két képcserélő vhogy nem müxik együtt...más minden jó...:( :F

Gorneck#1239

(#238) orbano válasza Gorneck (#237) üzenetére


orbano
félisten

akkor egyszeruen csak ugyanazokat a valtozokat modositgatjak, nyilvan interferalnak egymassal. ennel pontosabb dolgohoz mar ismerni kene a mukodesuket... lehet esetleg ugyanolyan globalis valtozokat definialnak pl. de ez csak sotetben tapogatozas igy...

A vér nem válik VAZZE!™

(#239) vakondka válasza Gorneck (#237) üzenetére


vakondka
őstag

mindenesetre alaposan át kellene nézni mindkét script forráskódját,
persze előte külön-külön is tesztelni kellene...nem tudom, hogy ez megtörtént-e már ?
Vannak olyan php-s dolgok,amiknek mindenképpen minden más HTML kód előtt kellene lefutnia, ezek biztosan nem lehetnek a <body> után.
Gondolok itt pl. a SESSION kezelésre és a header utasításokra...

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#240) Balamber:)


Balamber:)
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni nekem?
Lehet, hogy a kérdésem nektek nagyon egyszerű lesz, de sajnos nem tudom megcsinálni.
A probléma a következő. (remélem sikerül megfogalmaznom érthetően, de ha megnézitek az oldalt minden egyértelmű lesz)

A bal oldalon a menü színei szépen átváltoznak ha az egeret fölé viszem, de ha megnyomom a menüpontot akkor eltűnik egy pillanatra mielőtt betöltené az új oldalt.
Ezzel lehet valamit csinálni?
(egy új lap jön le...lehet, hogy úgy kellett volna megcsinálnom, hogy a fejléc a menü fix ahol a képek vannak az meg cserélődik? Ha így csinálom meg akkor lehet középre igazítani az egész oldalt?)

A másik gond, hogy az oldalnak most általam megadott a magassága. Azt szeretném, hogy pont ott legyen vége (ott legyen a lap alja) ahol kilóg a képből alul és ne legyen oldalt csuszka ha nem szükséges.

ez a negyedik oldal amit csinálok, de a többi sem volt ennél bonyolultabb

szerk.: az oldal linkjét kifelejtettem: [link]



[Szerkesztve]

(#241) raczger válasza Balamber:) (#240) üzenetére


raczger
őstag

helo!

az első kérdésedre: nálam nem tűnik el, lehet h azért mert én firefoxot használok

a másodikra: amiben van az oldal, annak a táblázatát állítsd 100%-ra

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#242) Balamber:) válasza raczger (#241) üzenetére


Balamber:)
csendes tag

Köszi a segítséget.
(Kipróbálom Firefoxal én is.)

Ha framekből raknám össze az egészet -egy frame a fejléc, egy a menü oszlopa, egy pedig a képek (ezek cserélődnének)- akkor lehet középre igazítani mindent? Tehát a lényeg az, hogy ugyanígy nézne ki.
Előre is köszi! :R :R :R

(#243) raczger válasza Balamber:) (#242) üzenetére


raczger
őstag

igen, meglehet, de én személy szerint nem szeretem a frameket, merthát egyrészt csúnya, másrészt pl a keresők csak a frameben megjelenített oldalt találják meg..... meg ilyenek:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#244) Balamber:) válasza raczger (#243) üzenetére


Balamber:)
csendes tag

Köszi, kijavítottam az oldalt, most olyan amilyet szerettem volna! :R

Föltettem a Firefox-ot és tényleg nem tűnik el a menüpont ha megnyomom...
valamint további kellemes meglepetés volt, hogy a flash háttérszíne sem tér el a mellette levő png képektől. (az oldalt eredetileg jpg képekkel akartam megcsinálni, de nem lettek valami jó minőségűek és méretűek, ezért png-ket csináltam...viszont emiatt az ie-ben egy árnyalatnyival sötétebbnek látszik az oldal ami miatt a flash meg világosabbnak tűnik...de akkor most végülis megoldódni látszik a dolog...)

(#245) orbano


orbano
félisten

azt valaki meg tudná mondani, hogy miért nem tok A-nak szélességet állítani css-ben?
[link]
az almenük méretét kellene bállítanom 150x20pixelre, de nem veszi be...
ez a css file:
[link]

remélem tud valaki segíteni :R

A vér nem válik VAZZE!™

(#246) Gorneck válasza orbano (#238) üzenetére


Gorneck
titán

Ugyan az a script kétszer már nem komálta egymást így megoldottam másképp...csináltam másikat! Java2 vizsgára vmi hasonló volt a beugrónk...

Gorneck#1239

(#247) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Valaki tudna egy jó kis html-be ágyazható counter scriptet ajánlani? Olyat amivel az oldal látogatottsága mérhető. Illetve ha már itt tartok, jó lenne egy hasonló letöltések nyomonkövetésére is...

<< Heimdal >>

(#248) skera válasza Retekegér (#247) üzenetére


skera
tag

Pl: [link], de google a te barátod :DDD

import szte.ttk.ptm.*;

(#249) Retekegér válasza skera (#248) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Talán banálisnak tűnt a kérdés, de ha mindenre ott a Google, akkor nincs értelme a fórumnak. Azért kérdezem, hátha van valakinek olyan ötlete/forrása, ami bevált neki/teccik neki stbstb.
Amúgy köszi ;)

<< Heimdal >>

(#250) Retekegér válasza Retekegér (#249) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Találtam egy jobbat :DD
[link]

<< Heimdal >>

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.