Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#951) rdi válasza Hujikolp (#949) üzenetére


rdi
veterán

Ez az eXe 1.02 -es programmal készített zippelt mappa, ami internetes oktatócsomag.
Az ebben lévő fájlok xhtml -ek.
A progi utf -ben kódol, nekem meg isoban kéne. Egy javaslat szerint bontasam ki az összes xhtml fájlt és írjam át (patkoljam meg).
Na ezt szeretném elkerülni.

Fej! Tor! Potroh!

(#952) DeltaPower válasza rdi (#951) üzenetére


DeltaPower
őstag

én is ebbe a problémába futottam bele nemrég (utf->latin2) de egyszerű megoldást nem sikerült rá találni, bármivel konvertáltam, a hosszú Ő és Ű eltűnt... végén kézzel lett átirkálva.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#953) rdi válasza DeltaPower (#952) üzenetére


rdi
veterán

akkor nem lesznek magyar karakterek a címekben oszt jónapot...
Ami sokkal érdekesebb, hogy az SQL szerverem unikódban megy, a lms latin 1-ben :)) amikor feltölti az anyagot sa deak, akkor jól leníti meg, amikor letöltöm akkor már rossz lesz a kódolás a windowsban :)))

Fej! Tor! Potroh!

(#954) sz.j


sz.j
nagyúr

Nem értek a kódíráshoz ezért megkérdezem, hogy melyik a helyes kód, mert a neten találkoztam már pro és kontra meta tag írással is? :U

Pl.
<meta name="keywords" content=".....">
vagy
<meta name="keywords" content="....." />

Kérdéseim:
- A meta tag lezárásánál kell vagy sem a perjel?
- Ha kell, akkor szóközzel vagy anélkül kell írni a perjelet?

Előre is köszi a válaszokat.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#955) Louloudaki válasza sz.j (#954) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

ha a doctype xhtml, akkor /> kell, mert a validátor sír. ha nem törődsz a validitással (de érdemes!), akkor a > is jó.
... content=".." /> a / és > közé nem kell szünet

[ Szerkesztve ]

(#956) sz.j válasza Louloudaki (#955) üzenetére


sz.j
nagyúr

Egyértelműen HTML-ről van szó:
HTML tanfolyam

Akkor most mi az igazság, hogy kell csinálni?

:U

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#957) gina100 válasza Louloudaki (#955) üzenetére


gina100
tag

A linken úgy néz ki, hogy a /> elött szóköz is van!

:K

(#958) DeltaPower válasza gina100 (#957) üzenetére


DeltaPower
őstag

szerintem kell elé a szóköz...[link]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#959) Louloudaki válasza sz.j (#956) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

na akkor összefoglalva, elé kell szóköz, utána nem.
az xhtml is html, csak újabb vagy nem is tudom. a lényeg, hogy a jobb helyeken ezt használják és többnyire az a különbség, hogy a zárótag nélkül használatos tageket <tagnév paraméterek /> formában használjuk, míg sima htmlben jó a <tagnév paraméterek> forma.

(#960) shev7 válasza Louloudaki (#959) üzenetére


shev7
veterán

ha pontosan akarjuk megfogalmazni mi az az xhtml, akkor az olyan html file ami egyben valid xml file is.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#961) sz.j


sz.j
nagyúr

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#962) Mawyx


Mawyx
senior tag

Hello!
Html oldalon olyan képeim vannak, amire ha rákkattintok a kis képre, megnyílik egy új ablakban nagyban. Erre azt mondták, hogy csináljam meg úgy, hogy:
1) ne a piros X-szel kelljen becsukni, hanem a képre kattintva tűnjön el az ablak
2) ne egyesével kelljen kattintgatni a nagy képekre, hanem játssza le önmagát a galéria, de meg lehessen állítani és magamnak léptetni
pl ezt az oldalt találtam hirtelen, jobb oldalon, picit lentebb a fényképek haladnak maguktól [link]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#963) tkazmer válasza Mawyx (#962) üzenetére


tkazmer
addikt

az első problémát még viszonylag egyszerűen meg lehet oldani egy egyszerű javascript parancssal( javascript:self.close() ), amit a kép onclick eseményéhez kell beállítani.
A második azonban már körülményesebb, ehhez érdemes valamennyire belemélyedni a flash-be, esetleg javascriptbe.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#964) Mawyx válasza tkazmer (#963) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nem tanultunk ilyeneket, de ez így 3as és 4est szeretnék, de ezeket akkor meg kell csinálnom. Nem kell megírni, állítólag vannak ilyen albumnézegetők neten, csak használjuk, de nem találtam. Képnézegőre rákerestem neten, de olyan programokat dob, amiket telepíteni kell, az meg nem jó, html oldalra kell nekem.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#965) tkazmer válasza Mawyx (#964) üzenetére


tkazmer
addikt

most így elsőre ezt találtam, de keresgélj mondjuk arra, hogy free flash photo gallery, vagy valami hasonló...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#966) Mawyx válasza tkazmer (#965) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nah, megvan a megfelelő, Ferla oldalát kerestem, csak elfelejtettem a nevét. Régen a kedvencekben volt, de az a winyó már elhalálozott.
Remélem tényleg ez a tanár minden vágya, hogy be tudjunk illeszteni egy más által megírt cuccot :U :(((
Remélem valid az oldal tőle :(((

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#967) gina100


gina100
tag

Egy olyan problémám van, hogy a honlapomon lévő táblázat sorainak magassága böngészőtől függően más és más.
Az IE-vel minden sor magassága egyforma, míg a Firefox-al és az Opera-val a sorok kb. fele (rendszertelen eloszlásban) kb. kétszer nagyobb.

Kód:

<table width="99%" bgColor="#ffffff" border="1" height="10">
<tr>
<td background="fuzzy-lightgrey.jpg" align="left"><font size="4">.....</font></td>
<td align="middle" width="120" background="fuzzy-lightgrey.jpg"><p align="right"><font size="4">.......</font></td>
</tr>
....
....
....

Hol hibáztam?
Tudnátok segíteni abban, hogy mindegyik böngésző egyforma magassággal jelenitse meg a táblázat sorait?!

:F

[ Szerkesztve ]

(#968) Louloudaki válasza gina100 (#967) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

- a td-nek adjál magasságot.
- ezen kívül <table ... cellpadding="0" ...> ez azt adja meg, milyen távra legyen a cella belső tartalma a cella széleitől, ha nem 0, akkor bizonyos böngészők alapból nem nullaként kezelik, és nagyobb lesz a cella.
hirtelen ennyi. :)

(#969) DeltaPower válasza gina100 (#967) üzenetére


DeltaPower
őstag

ha <p>...</p>-t teszel bele, annak van egy alap kezdő és befejező paddingja. vagy mindenhova tegyél vagy sehova se. továbbá a lezárásokat is tedd ki mindenhol.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#970) gina100 válasza Louloudaki (#968) üzenetére


gina100
tag

"- a td-nek adjál magasságot."

Már azt is próbáltam ( height="10" ), de sajnos az sem segített ...

Valami más megoldás ami segít?

:U

(#971) gina100 válasza DeltaPower (#969) üzenetére


gina100
tag

Köszi a tippet, kipróbálom.

(#972) gina100 válasza DeltaPower (#969) üzenetére


gina100
tag

Köszi az ötletet!
Síkerült megoldani a próblémát, mindössze a <p align="right"> kódrészt kellett törölnöm és most már mindhárom böngészőben egyforma magasságúak a sorok.

Régi kód:
<table width="99%" bgColor="#ffffff" border="1" height="10">
<tr>
<td background="fuzzy-lightgrey.jpg" align="left"><font size="4">.....</font></td>
<td align="middle" width="120" background="fuzzy-lightgrey.jpg"><p align="right"><font size="4">.......</font></td>
</tr>

Új kód:
<table width="99%" bgColor="#ffffff" border="1" height="10">
<tr>
<td background="fuzzy-lightgrey.jpg" align="left"><font size="4">.....</font></td>
<td align="middle" width="120" background="fuzzy-lightgrey.jpg"><font size="4">.......</font></td>
</tr>

;)

[ Szerkesztve ]

(#973) xlalix


xlalix
tag

sziasztok!csinalok egy honlapot és szeretnék hozza egy képgalériát is és az lenne a kérdésem h tudtok e valami jo megoldat arra hogy ha folyamatosan frissíteném a képeket akkor csak egyszerűen felmásolom a szerverre akkor az megjelenjen az adott designba,tehát ne kelljen uj oldalt csinalnom...tom h lehetne h csinalok egy design-t és mondjuk a kepeknek ua a nevet adom és mindig csinalok egy uj oldalt ,de gondolom vagy remélem van erre vmi más megoldás is.Remélem értitek h mit akarok :) Ha igen várom az ötleteket

[ Szerkesztve ]

(#974) shev7 válasza xlalix (#973) üzenetére


shev7
veterán

ertjuk, de ehhez tobb kell mint sima html :) pl php

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#975) xlalix válasza shev7 (#974) üzenetére


xlalix
tag

ok jo php is valamennyire értek hozza

(#976) DeltaPower válasza xlalix (#975) üzenetére


DeltaPower
őstag

mennyi a valamennyi? :D

ha sok (vagyis elég jól értesz hozzá), akkor a következő megoldást ajánlom:
ha nagy tömegű képet viszel fel, akkor csinálsz 1 könyvtárat amibe feltöltöd, és oldalletöltésnél ellenőrzöd hogy van-e új. ha van akkor letárolod a nevét valahova. minden thumbnailt egy php-n keresztül töltesz be, ami ellenőrzi hogy az adott képhez van-e, ha nincs akkor átméretezi. így nem lesz gond a futásidő korlát sok kép esetében. a meglevő vagy frissen elkészült képet headerrel kiadod a browsernek.
ha kevés a kép, akkor egy lépésben, az újak ellenőrzésekor is megcsinálhatod a thumbnaileket, és simán img src-ből betöltöd.

ha kevés (vagyis csak próbálkozgatsz php-vel):
valami ingyenes galériát fedobsz (pl. coppermine)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#977) R.P.


R.P.
aktív tag

Hali!
Tesóm csinált egy lapocskát a hülye haverjával, és be kéne rá szúrni két Youtube videót. Nekem meg közöm sincs ehhez, neki végképp, szóval ebben kéne segítség. Beszúrni már sikerült, de hogy középre menjen meg ilyenek. Jaj. :(

Na a lap itt van, szűzen
txtben is itt van

És ezeket kéne beszúrni középre (méghozzá az uccsó hasáb szöveg után és még a kis képecske, meg 'cégnév' előtt) és legyen köztük van 2 sornyi helyköz:

délelőtt

<object width="425" height="350"> <param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/PohB9yOZnRs"> </param> <embed src="http://www.youtube.com/v/PohB9yOZnRs" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"> </embed> </object>

stéher

<object width="425" height="350"> <param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/_B2MMp3ScTk"> </param> <embed src="http://www.youtube.com/v/_B2MMp3ScTk" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"> </embed> </object>

nagyon köszke előre is :R :R :)

(#978) Hujikolp válasza R.P. (#977) üzenetére


Hujikolp
őstag

az object-hez írd még oda, hogy align=center. Remélem ez jó. De ha ez nemlenne jó, akkor:

<center><object ... > ... </object></center> módszer ;)

[ Szerkesztve ]

(#979) R.P. válasza Hujikolp (#978) üzenetére


R.P.
aktív tag

Kösz, megpróbálom, menni fog :R

(#980) Frenky89


Frenky89
őstag

Hi & B.Ú.É.K!

Azt szeretném kérdezni, hogy érdemes-e egy oldalt úgy fejleszteni, hogy a fő navigációs linkek nagyobb része JS (header.location.replace)-el működik - vagyis a júzerek hány százalékának van kikapcsolva a Javascript a böngészőjében?

[ Szerkesztve ]

(#981) vakondka válasza Frenky89 (#980) üzenetére


vakondka
őstag

BUÉK !

A felhasználók többségének be van kapcsolva a javascript, úgyhogy nem gond.
Viszont a keresőprogramok nem fogják indexelni az oldaladat, mert a javascriptet nem hajtják végre...inkább ez a gáz :(

(esetleg ugyanazokat a linkeket rakd ki normál link formájában is)

[ Szerkesztve ]

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#982) Frenky89 válasza vakondka (#981) üzenetére


Frenky89
őstag

Tehát, akkor marad az eredeti JS + normál kombó. THX :R

(#983) adik


adik
őstag

Hali,
ebben hogy tudom megcsinálni,h ogy a scrollbar vízszintes legyen, ne függőleges? köszi.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#984) adik válasza adik (#983) üzenetére


adik
őstag

bocsi, valamit elcsextem... :(

Kettő, csipkebokor vessző!

(#985) koxkids


koxkids
őstag

Hellósztok !
Kis segítség kellene. Egy flash oldalt csinálok egy régi oldal helyett.
Azt szeretném elérni, hogy egy adott menüpontra kattintva egy link (forum) jöjjön be.

Itt van a másolat:

<!-- "Fórum" button -->
<script type="text/javascript">
AC_FL_RunContent( 'codebase','http://fpdownload.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/
flash/swflash.cab#version=7,0,0,0','width','250','height','30','src','flash/
item','quality','high','pluginspage','http://www.macromedia.com/go/
getflashplayer','movie','flash/item','flashvars','xml_filename=../
menu.xml&item_text=Fórum&item_link=
http://kapuvari_riderek.extra.hu/forum/index.php
&item_text_size=20&item_ajust=35&item_selected=0' );
//end AC code

A bemásolásért bocsi,csak nem fért ki

A link= utáni linket szeretném elérni, de igy nem működik :( :(
Segítésgetek kérném :)

Meg hogy lehetne megoldani a képfeltöltést egyszerübben, mert bonyult mindig uj lapot csinálni, sok képet töltök fel, tudom volt róla szó de segíthetnétek :)
Jah igen Macromedia Dreamweaver-el dolgozok..

[ Szerkesztve ]

(#986) DeltaPower válasza koxkids (#985) üzenetére


DeltaPower
őstag

ha értesz PHP-hoz, a #976-ban írtam ötleteket

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#987) koxkids válasza DeltaPower (#986) üzenetére


koxkids
őstag

az a baj h nem igen :B :(

ha gondolod msn-en megbeszélhetnénk, ha nem gond :U

[ Szerkesztve ]

(#988) DeltaPower válasza koxkids (#987) üzenetére


DeltaPower
őstag

ok, majd megkereslek msn-en amikor ráérek.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#989) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Felteszem itt is a kérdést:
Frontpage-ben van lehetőség legördülő menü készítésére?

<< Heimdal >>

(#990) fastervótam válasza Retekegér (#989) üzenetére


fastervótam
tag

Kell, hogy legyen rá lehetőség, alapvető html-form elem. Select-box lehet a neve, vagy valami hasonló

(#991) Retekegér válasza fastervótam (#990) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Drop-Down Box? :)

<< Heimdal >>

(#992) vakondka válasza Retekegér (#991) üzenetére


vakondka
őstag

Mindenestre ez a kódja:

<select id="valaszto">
<option value="1" selected="selected">valami</option>
<option value="2">másvalami</option>
<option value="3">egyébvalami</option>
</select>

illetve ezt kell átdolgoznod, hogy megfeleljen a célodnak :)

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#993) fastervótam válasza vakondka (#992) üzenetére


fastervótam
tag

name attribútum mindenképp kell a selectnél, ha egy form eleme.

(#994) gina100


gina100
tag

Lehet, hogy nem ebbe a topikba való a kérdésem, de mivel nem találtam (kereső!) célírányosabbat, itt kérdezném meg.

Mit jelentenek a következő HTTP státuskódok?
1. 206 Partial Content
(Részleges tartalom??? Ha igen, akkor minek a részleges tartalma???)
2. 301 és 302 Moved Permanently (redirect)
(???)
3. Forbidden
(Rejtett vagy nem talált tartalom??? Hozzáférés megtagadva??? Vagy mi?)

Ezzek a státuskódok a honlapom statisztikájában találhatóak, és ha valami hibára utalnak, akkor szeretném azt/azokat megszüntetni.

Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#995) Louloudaki válasza gina100 (#994) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

itt le van írva minden: [link]

a forbidden meg az, hogy .htaccess-szel védett mappát próbálsz megnyitni böngészővel, de nincs hozzá jogod.

(#996) gina100 válasza Louloudaki (#995) üzenetére


gina100
tag

Köszi a gyors választ! :K

Esetleg egy magyar nyelvű linket nem tudnál adni? :B

[ Szerkesztve ]

(#997) Louloudaki válasza gina100 (#996) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

hát, nem. :D ezt adta a gugli. :)

de erre van magyar: 206: [link] oldal közepe táján, keresd meg a 206-ot a böngésző keresőjével.

a 301, 302 meg nem hiba, csak valami tartalom át lett rakva, de át is lett irányítva rá a hivatkozás. de annyira nem értek hozzá.

(#998) sz.j válasza gina100 (#994) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ugye a 3-as pontban lévő "Forbidden" kódja a 403?

:U

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#999) sz.j válasza Louloudaki (#995) üzenetére


sz.j
nagyúr

Jó ez a link, sose lehet tudni, hogy mikor lesz rá szükség. (Bár nem bánnám ha nem lenne. :D )

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1000) Louloudaki válasza sz.j (#998) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

olyan is van, hogy nem írja ki, hogy 403, csak jó nagy betűkkel, hogy forbidden, alá kisebbekkel, hogy nincs jogod megtekinteni a /mappaneve cuccot a szerveren.
ez van, amikor .htaccess "deny from all" védi, itt láthatsz ilyen üzit: [link]

bár a böngésző fülön ott a 403. hmm...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.