Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#301) VladimirR válasza burgatshow (#300) üzenetére


VladimirR
nagyúr

es ezt hogyan adom at html-bol a levelezoproginak?
nezd meg az oldalt, amit link-eltem, ott a link az aljan

(#302) -=Lord Tom=-


-=Lord Tom=-
senior tag

Lehet h nagyon kezdő a kérdésem, de van egy index fájlom, amibe php include-al van egy menü fennt, namost excel táblás lapok is vannak, php kiterjesztéssel, include-al ugyanazzal a menüvel, namost ienkor a menüt szétszedi (2 külön táblázatba van írva, a fentiben 3 kép az alsóban cca 8) namost a felsőt szétszedi, tehát a képek közt van egy kis hézag, az alsó sor már korrekt, mit tudok tenni? Az index lapon szép, az excel tábla felett szedi szét, de csak a felső sort

(#303) supesz


supesz
aktív tag

<style type=text/css>
.menu1, .menu2, .menu3{
width: 213px;
border: 1px solid #222;
}
</style>
</HEAD>
<BODY>
<a class=''menu1'' href=''#menu1''><B>menu1</B></a>
<a class=''menu2'' href=''#menu2''><B>menu2</B></a>
<a class=''menu3'' href=''#menu3''><B>menu3</B></a>
</BODY>
</HTML>


FF 2.0.0.1 -em van és egyszerűen nem húzza szét 213px-re a menüket. Miért?
IE alatt működik. pedig fordítva nem szokott :W

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#304) chop válasza supesz (#303) üzenetére


chop
őstag

Szurd be ezt a stilusdefinicioba:

float: left;

(#305) supesz válasza chop (#304) üzenetére


supesz
aktív tag

Megcsináltam, megcsinálta. Hogyan működik?

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#306) Metalwarrior


Metalwarrior
tag

Üdv!
Hogy lehetne egyszerűen egy ilyen menüt megoldani? http://kepfeltoltes.hu/view/070219/menu_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#307) Korcsii


Korcsii
őstag

float: [link]

azt meg lehet csinálni, hogy egy egyedi (ami mások gépén nincs) betűtípussal írjon a html szövegeket? meg lehet oldani? képre tudom hogy lehet rárakni php-ben, de hogy szöveget írjon egedi betűtípussal....

előre is kösz! (ha nem akkor is ;) = nem nekem kell :) )

(#308) vakondka válasza Korcsii (#307) üzenetére


vakondka
őstag

Szia,

PHP-val tudsz ilyet csinálni a GD képmanipuláló függvényekkel.
Lényegében képet készítesz futásidőben tetszőleges szöveggel, egyszerűbb vonalakkal, formákkal. [link]

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#309) Korcsii válasza vakondka (#308) üzenetére


Korcsii
őstag

aha, erre gondoltam énis, csak hosszabb szövegeknál ez a megoldás... hát kicsit nagy
esetleg vanami ami nem képet csinál a szövegből?

(#310) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Sziasztok!

Egy olyan problémával fordulok hozzátok, aminek megoldása elég fontos lenne. Szóval elkezdtem csinálni egy oldalt ami haladt addig amíg a menüsáv-ot el nem kezdtem csinálni(amiben vannak a menüpontok). Szóval itt egy viaszformát fotóból bemásoltam a gépbe, ott kivágtam a fölösleget és felvágtam darabokra photoshoppal hogy táblázatba tegyem. De itt létrejönnek automatikusan a felvágott képéken kívül helykitöltő darabok( hogy megfelelő méretű legyen a kép).[link]Itt az oldal. Itt láthatjátok mi a probléma. Szóval az lenne a kérdésem hogy ezeket az automatikus képeket hogyan tudnám kitörölni hogy a viaszforma teljesen bal oldalt legyen? Előre is nagyon köszönöm segítségeteket! :R

Original's never fit - Socket 370

(#311) Tyrael válasza <MZ/X> (#310) üzenetére


Tyrael
senior tag

nem ertem mirol beszelsz.

Tyrael

(#312) Tyrael válasza Korcsii (#309) üzenetére


Tyrael
senior tag

flash, de mukodesi elv ugyanez.
flashbe is lehet embedelni fontot.
mas platformfuggetlen megoldas nincs.

Tyrael

(#313) emitter válasza Metalwarrior (#306) üzenetére


emitter
őstag

Az a fő cél, hogy az aktív menüpont más stílusú legyen? Az ilyet csak php-val tudod megoldani.. html-lel biztosan nem.

(#314) Tyrael válasza emitter (#313) üzenetére


Tyrael
senior tag

meg javascriptbol lehetne figyelni, hogy amelyik menupont ugyanarra az url-re mutat, mint az aktualis oldal url-je, az kapjon mas design-t.

Tyrael

(#315) <MZ/X> válasza Tyrael (#311) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Szóval, hogyha rámész a linkre akkor láthatod hogy a kép nem balra van, inkább középen. Hogyha jobb gombal a kép mellé kattintasz akkor észreveheted hogy egy átlátszó kép van a viaszforma mellett, és azért nincsenn teljesen ba oldalt.

Original's never fit - Socket 370

(#316) Balamber:)


Balamber:)
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem a következő:
Van egy oldalam [link] amit egy kicsit ''gatyába kell ráznom''.
A fejlesztés a következő volna:
a felsorolt ütők mellé a jobb oldalra kellene tennem egy gombot amin a ''megveszem'' vagy ''érdeklődök'' stb...felirat lenne.
A gomb megnyomásakor egy kissebb méretű kb 500x400-as ablak jelenne meg ami elkérné az érdeklődő nevét, telefonszámát, hogy vissza tudjam hívni, és a részleteket megbeszéljük. (továbbá itt lennének leírva a kézbesítés stb részletei)
Az érdeklődő által megadott adatokat egy fájlban tárolná.
(a legjobb az volna, ha automatikusan egy megadott címre küldene egy levelet nekem...de erről nem is álmodok...)

Van erre valamilyen viszonylag könnyen elkészíthető megoldás?
Muszály php-t használnom? Van esetleg előre letölthető és utána testreszabható forrás fájl valahol? (egyszer csináltam vendégkönyvet így, és teljesen jól működött...szmájlik stb volt, de beregelni nem lehetett...)
Az ingyenes tárhelyszolgáltatók támogatják megfelelő háttérrel szerintetek az elképzelésemet? ...(php, sql...meg ami kell hozzá.)
Nagyon megköszönném a felvilágosítást, segítséget.



(#317) Metalwarrior válasza emitter (#313) üzenetére


Metalwarrior
tag

Csak HTML CSS javascrip-et lehet használni, de nem kell bonyolult dologra gondolni minden link más lapon jelen meg kell php. Én ilyenre gondoltam

<TD valamilyen háttérkép>
<TABLE>
<TR>
<TD feher hatter>aktiv link</TD>
<TD>link2</TD>
<TD>link3</TD>
</TR>
</TABLE>
</TD>

itt az eredménye http://kepfeltoltes.hu/070220/1_m_solata_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
csak nem teljesen jó mert ott marad egy ''keret'' a hátérképból

(#318) raczger


raczger
őstag

nos van egy táblázat vellája melyben szöveg van
a cella tulaajdonságai közt ez is van: align=''left'' ez ugye minden dolgot ott balra helyez
nos ez nekem valahol működik valahol nem... számomra eléggé érthetetlen, esetleg ezt máshogy is megtudnám oldani? és nem ezzel: <p align=''left''></p> mert ez firefoxban csinál pluszba egy sortörést is:(

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#319) supesz válasza raczger (#318) üzenetére


supesz
aktív tag


<table align=''left'' border=''1'' width=''320px''>
<tr>
<td>alma</td>
<td>körte</td>
<td>barack</td>
</tr>
<tr>
<td>alma</td>
<td>körte</td>
<td>barack</td>
</tr>
</table>

Gyakorlatilag ennyi! Bár nem értem, hogy jól értem-e a problémádat :F

Én egy kicsit széthúztam a cellákat, hogy látszodjon a balra igazítás...

[Szerkesztve]

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#320) Metalwarrior válasza raczger (#318) üzenetére


Metalwarrior
tag

Érdekes, elméletileg mennie kéne. Próbáld meg http://validator.w3.org/ -on megnézni. Ha úgy se jó másold ide a forrást

(#321) raczger válasza supesz (#319) üzenetére


raczger
őstag

nah úgy sikerült, hogy az előtte lévő táblázatok celláinak a tulajdonságaihoz, mindhez beraktam az align=''left'' -et :) kb 5-6 helyre xD

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#322) Agostino


Agostino
addikt

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Meg lettem bízva azzal, hogy hozzak létre egy weboldalt, képgalériákkal. Ezzel annyi a gond csak, hogy a html tudásom nagyon közvel van a nullához, de azért nem adtam fel, és létre is hoztam egy kezdőoldalt, amiból majd a 3 galéria nyílik. Táblázat done ( nem tudom mennyire célszerű, talán holnap megnézem, mi lesz ha framekbe pakolom át ), képeket beraktam, azokra kattinva lehet továbbmenni, szóval szerintem egészen korrekt, semmi csicsa. Be is igazítottam az egészet középre, de azt csak nem tudom megoldani, hogy ne legyen az egész ráragadva a lap tetejére, hanem totál a a böngésző közepén legyen. A középre igazítást így oldottam meg :

<div align=''middle''></table>

Itt szintén nem tudom jó ötlet volt-e, de középen van az a lényeg. Néztem, hogy body=''center'' de minden maradt a régiben.

Másik gondom maga a galéria lenne. Ennek nem igazán merek nekiállni magam, így megkértem a photoshopot, hogy generáljon nekem. Egészen meglepődtem milyen jó lett, nekem tökéletesen meg fog felelni, szerintem a ''megrendelőknek'' is, csak azt nem tudom, ezt hogyan lehet bővíteni az idő előrehaladtával? Macerés lenne minden egyes új kép esetén újat generálni. Szóval értitek mi a gondom. Van valami egyszerűen használható sablon, amit gyerekjáték kibővíteni?

Köszönöm a türelmét annak aki végigolvasta siralmam, és persze előre is köszi azoknak akik tudnak nekem segíteni.

A megoldásokat pls úgy adjátok elő, mint egy csecsemőnek. ^^

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#323) fabika válasza Agostino (#322) üzenetére


fabika
tag

[link] Ezt a progit ajánlom, nagyon könnyű kezelni és egész igényes is.

Visszabeszél, mint nyugdíjas a tv-nek.

(#324) fabika


fabika
tag

Nekem is lenne egy kérdésem. Nyeremény játékot szeretnék készíteni, olyat, hogy feleteszek egy kérdést (pl.: Mi lesz a Bayern-Real meccs eredménye?) Erre a játékos elküldi a nevét és a válaszát. Eddig levelezős rendszerrel próbálkoztam, csak sokaknak nincsen levelezőprogramjuk, hanem webes levelezőt használnak, így nehézségekbe ütköznek, amikor el akarják küldeni a tippjüket. Tehát valami olyan megoldást keresek, amivel ezt meglehetne oldani, de nem túl bonyolult. Nem tudom miben kéne keresgélnem a kiutat (mysql, php, java, cgi) ?

Visszabeszél, mint nyugdíjas a tv-nek.

(#325) orbano válasza fabika (#324) üzenetére


orbano
félisten

gondolom nem nagyon tudsz programozni. a megoldás kétféle lehet:

1. PHPban az űrlap tartalmát elküldöd magadnak egy adott emailcímre
2. PHPban az űrlapot elmented egy MYSQL adatbázisba

A vér nem válik VAZZE!™

(#326) orbano válasza Agostino (#322) üzenetére


orbano
félisten

csinálj egy DIV-et, aminek 100% a magassága és a szélessége is. a vízszintes és függőleges igazítést is állítsd benne középre, így amit ebbe pakolsz az a weboldal közepén lesz mindig

A vér nem válik VAZZE!™

(#327) Agostino válasza orbano (#326) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Így értetted?

<div width=''100%'' height=''100%'' valign=''center'' align=''center''>

Így sem akar beugrani középre, szóval szerintem valamit kutyultam el, pedig le van zárva, a divben meg bent van a táblázat.

323.fabika - köszönöm szépen, megnézegetem!

[Szerkesztve]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#328) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Ha van egy szöveg, ami egy linkre mutat, hogy lehetne kiszedni az aláhúzást? Egyszerű html az egész oldal, semmi css, semmi php egyelőre. Találtam egy kódot, de azzal nem igazán akart menni. : \

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#329) Tyrael válasza Agostino (#328) üzenetére


Tyrael
senior tag

text-decoration: none

<a href=''google.com'' style=''text-decoration: none;''>Google</a>

Tyrael

(#330) Tyrael válasza orbano (#326) üzenetére


Tyrael
senior tag

függölegesen igy nem lehet sajnos igazitani :(

Tyrael

(#331) Tyrael válasza Agostino (#322) üzenetére


Tyrael
senior tag

igazitast rontottad el:
align tulajdonsagnak ezek lehetnek az ertekei: left, right, center
valign tulajdonsagnak lehet: top, bottom, center
ha kozepre akarod a tablazatot tenni, akkor:
<table align=''center'' valign=''middle''></table>

Tyrael

(#332) Agostino válasza Tyrael (#331) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Még mindig nem akar beugrani, de biztos én szúrtam el valamit, majd átírom az egészet a fenébe, nem szórakozok a hibakereséssel, ugysem összetett az oldal.

Lenne egy átfogóbb kérdésem, ezt úgy mindenkitől kérdezem.

Ha el szeretnék egy kicsit komolyabban indulni a html szerkesztés rögös útjain, php, css stb, akkor milyen olvasmányt ajánlotok, hogy legyen biztos alapom, és az egészt megértesem, legyen egy váz a fejemben. Nyomtatott, online irományok egyaránt jöhetnek. : )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#333) paramparya válasza Agostino (#332) üzenetére


paramparya
őstag

A php egy kicsit más kategória, mint a html, css, ha ahhoz akarsz biztos alapot, akkor prog.mat szak :DDD
Ha kevésbé biztos alapot, akkor kezd a php 24 óra alatt könyvvel (pdf-ben ''beszerezhető''), aztán tovább egyéb könyvekben, ha nem akarsz rá költeni, akkor csak angolul...

A többire ez megfelelő: [link]

(#334) Tyrael válasza paramparya (#333) üzenetére


Tyrael
senior tag

Hat azert a PHP-zeshez imho nem kell programozo matematikus elotanulmanyokat vegezni.
Artani nem art, de agyuval verebre. :)

Tyrael

(#335) Agostino válasza paramparya (#333) üzenetére


Agostino
addikt

Omg. Ez a link nagyon jó! Végre egy átlátható valami...

Progmat...uhh kérem kapcsojja ki, matek érettségin éppen, hogy átmentem. : P

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#336) chop válasza Tyrael (#334) üzenetére


chop
őstag

Agostino: [link]

[Szerkesztve]

(#337) Tyrael válasza chop (#336) üzenetére


Tyrael
senior tag

de akkor miert nekem valaszoltad? :S

Tyrael

(#338) chop válasza Tyrael (#337) üzenetére


chop
őstag

Azert, mert neked is irni akartam, csak miutan masodjara is elolvastam a postodat, rajottem, hogy felreolvastam.

(#339) paramparya válasza Tyrael (#334) üzenetére


paramparya
őstag

Ez az ágyúval verébre egy kicsit túlzás, a programozáselmélet ugyanaz mindegyikhez, az kicsit rossz szemlélet sztem, hogy nem kell programozáselméleti ismeret a php-hez, csak a java-hoz...
Ugyanazok a vezérlési szerkezetek, a változók, pointerek, hasonló az általános szintaxis, PHP5-tól az OOP és annak szépségei (öröklődés, adatrejtés, egységbe zárás, stb.).
A hozzátartozó adatbáziskezelés szintén (normál formák, relációs adatmodell, sql nyelv, tárolt eljárások, triggerek).
Nyilván ezeket meg lehet tanulni máshol is, de itt megvan minden egyben, összekötve a megfelelő matematikai szemlélet kialakításával...

(#340) Tyrael válasza paramparya (#339) üzenetére


Tyrael
senior tag

igen, de maganak a PHP nyelvnek a fo elonye, hogy viszonylag egyszeru tanulni.
szerintem egy progmatos emberke egy kicsit is komolyabb projectet nem php-ban fog elkezdeni irni, hanem osszekattingatja eclipse-el javaban, vagy Visual Studioval asp-ben.

kezdetleges oop mar php4-ben is van.
szoval az egysegbefoglalas, megvan.
ppp meg nincs, ezert az adatrejtes bajos.

ja, es php-ban nincsenek pointerek, max referenciak.

php programozokent dolgozom, de 1 kezemen meg tudnam szamolni azokat az eseteket, mikor komoly matektudast igenylo feladatot kellett megoldanom.

Tyrael

[Szerkesztve]

(#341) paramparya válasza Tyrael (#340) üzenetére


paramparya
őstag

Láthatóan nem a prog.mat szakon tanultak előnyeit mutatod, hanem mivel egyértelműen nem jártál főiskolára/egyetemre hasonló szakon, próbálod leírni, hogy nem kell az...

progmatos emberke egy kicsit is komolyabb projectet nem php-ban fog elkezdeni irni, hanem osszekattingatja eclipse-el javaban, vagy Visual Studioval asp-ben.

Ennek nincs köze a progmathoz, ez egyszerűen csak annyi, hogy milyen megoldást kíván a feladat/környezet.
Java és .NET pedig nem csak a kattintgatásról szól

php programozokent dolgozom
Nyilván egy olyan kis cégnél, amelyik álláshirdetésében nem szerepelt a már megszerzett / folyamatban lévő diploma, mint kikötés

(#342) Balamber:)


Balamber:)
csendes tag

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni, mert kezdek tanácstalan lenni...
Az oldalamon [link] van egy form ami egy adott e-mail címre küldi a beírt szöveget php mail() függvénnyel.
(Elég nehezen raktam össze, nem nagyon vágom a php-t.)
Ha Ultrawebről próbálom akkor megjön a mail, de ha cjb-ről akkor nem. Az oldalam amihez készül, viszont a cjb-n van.(nem akarom átrakni máshova)
A cjb elvileg támogatja az php mail() függvényt, de a faq-ban a köv áll:
Hogyan tudom a PHP mail() függvényét használni?
A szerveren lehetoség van levél küldésére a mail() függvény használatával. A naponta küldheto levelek száma azonban korlátozott. Ez elsosorban azért van, hogy ne használhassa senki nagy mennyiségu, kéretlen levelek küldésére a szolgáltatást. A naponta küldheto levelek száma jelenleg 20. Indokolt esetben ezt megemelhetjük. A mail() függvény használatánál annyi még a követelmény, hogy a feladó email címnek is létezo címnek kell lenni. De mivel minden felhasználó rendelkezik saját postafiókkal a szerveren, így ez nem lehet probléma. Itt egy példa a mail() függvény használatára:

if (mail(''cimzett@email.com'', ''uzenet targya'', ''uzenet'', ''From: felado@email.cim\r\n''.''Reply-To: felado@email.cim\r\n''))
echo ''email kuldes sikeres'';
else
echo ''email kuldes sikertelen'';

Ez már meghaladja a tudományomat...mit értenek ez alatt?
Ezt most a mail.php-ba kell belevarázsolnom?
A mail.php tartalma ennyi nekem:
<?php

$youremail = '' emailcímem@freemail.hu'';


$subject = ''contact form'';


$thankyou = ''sikeresmail.html'';


if($email == ''''){
?>
Nem adtál meg mail címet, nyomd meg a VISSZA gombot.<br/>
<?php
}elseif($name == ''''){
?>
Nem adtál meg nevet, nyomd meg a VISSZA gombot.<br/>
<?php
}elseif($message == ''''){
?>
Nem írtál be üzenetet, nyomd meg a VISSZA gombot.<br/>
<?php
}else{

$msg = ereg_replace(''\\\''', ''''', $message);
$msg = ereg_replace('\\\''', ''\'''', $msg);
$message1 = ''from: $name\nemail: $email\nmessage:\n$msg1'';

mail($youremail, $subject, $msg, ''From: $email\r\nReply-to: $email\r\n'');
?>
<meta http-equiv=''refresh'' content=''0; url=<?echo $thankyou;?>''''>
<?php
}
?>


Valaki segítséééég! :O



[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#343) Tyrael válasza paramparya (#341) üzenetére


Tyrael
senior tag

jaj, nem kell oltogatni.
ha meg lenne a diplomam (amit elobb utobb ugyis megcsinalok), akkor nem php programozokent dolgoznek.
neked sincs diplomad, ha jol emlexem.
en nem azt mondom, hogy programozok kozott nem az eltes progmatosok, a legjobbak, hanem azt, hogy a php pont nem az a nyelv, amihez 7-8 felevet kell az iskolapadban elten uldogelni.
Ismerettsegi korombol aki mar javaban, c#-ban/asp-ben programoznak, semmi penzert nem kezdenenek projectet php-ben.
kattingatast is felremagyarazod:
mig phpban maganak a nyelvnek nincsenek sajat classai pl. az alapveto funkciokra: bejelentkezes, regisztracio, stb.
tehat vagy valami keretrendszert hasznalsz, vagy ujra es ujra feltalalod a kereket.
mig ez a fent emlitett ket nyelvben egyszeru kontrollokkal ''2 kattintassal'' el tudod intezni.

meg egy kicsit a fikazashoz visszaterve: gondolom te a nasanak fejlesztesz urszonda os-t php-ban.

szal nem kene szemelyeskedni, mert csak lejaratod magad vele.

Tyrael

(#344) dr faustus válasza paramparya (#341) üzenetére


dr faustus
senior tag

Nyilván egy olyan kis cégnél, amelyik álláshirdetésében nem szerepelt a már megszerzett / folyamatban lévő diploma, mint kikötés

Ez azért nem olyan egyértelmű dolog, említhetném például a magyarországi Lufthansa-t, ahol többek közt Java és PHP fejlesztés is folyik.

Warning: Explicit Content

(#345) paramparya válasza Tyrael (#343) üzenetére


paramparya
őstag

mig phpban maganak a nyelvnek nincsenek sajat classai pl. az alapveto funkciokra: bejelentkezes, regisztracio, stb.
tehat vagy valami keretrendszert hasznalsz, vagy ujra es ujra feltalalod a kereket.

Azok is előre megírt classok, beleépítve a keretrendszerbe, tehát keretrendszert használsz...
Ahogy php-nél is, vagy feltalálod a kereket, vagy használod az oop szépségeit, és újrahasznosítod a már megírt classt, ha a főnök nem ér rá fizetni a kerékfeltalálásért..

Ismerettsegi korombol aki mar javaban, c#-ban/asp-ben programoznak, semmi penzert nem kezdenenek projectet php-ben.
De, ha a főnökük/megbízójuk azt kérné tőlük megfelelő pénzért... Ha nem, az már emberi gond...

a php pont nem az a nyelv, amihez 7-8 felevet kell az iskolapadban elten uldogelni.
Egyik sem az, az anyag elég kis részét teszik ki a konkrét programnyelvek

Hupsz, most figyelem, hogy nem a megfelelő topicban vagyunk, a php kérdések topicban folytathatjuk a személyeskedésemből fakadó lejáratásomat, ha van még mondanivalód a dologgal kapcsolatban...

[Szerkesztve]

(#346) Tyrael válasza paramparya (#345) üzenetére


Tyrael
senior tag

meg mindig fenttartom a velemenyemet, hogy az itt kerdezo emberkeknek nem kene mind elte progmatra jarniuk php-t alapozni.
ennyi erovel menjen mindenki autoszerelonek, aki maganak akarja cserelni az olajat.

Tyrael

(#347) paramparya válasza dr faustus (#344) üzenetére


paramparya
őstag

Itt most nem értem az ok-okozati összefüggést az idézet és a válasz közt :)

(#348) dr faustus válasza paramparya (#347) üzenetére


dr faustus
senior tag

Nem jó részt idéztem, csupán annyit akartam mondani ezzel a megjegyzéssel, hogy sok nagy cégnél is használják a PHP-t párhuzamosan más technológiákkal.

Warning: Explicit Content

(#349) paramparya válasza Tyrael (#346) üzenetére


paramparya
őstag

itt kerdezo emberkeknek nem kene mind elte progmatra jarniuk php-t alapozni.

Ezzel én is így vagyok, és voltam is mindig, nem tudom honnan szedted az ellenkezőjét... (ha jól sejtem félreolvasásból vagy hiányos értelmezésből, ami abból fakad, hogy a nem a mondantót, hanem a belekötnivalót látod).

ennyi erovel menjen mindenki autoszerelonek, aki maganak akarja cserelni az olajat.
Ha nem ért hozzá, és nincs más, akitől segítséget kérjen, akkor autószerelőhöz, én sem szerzek szakács vizsgát ha nem tudok valamit megfőzni, hanem megkérdem valakitől vagy elmegyek étterembe

(#350) Tyrael válasza paramparya (#347) üzenetére


Tyrael
senior tag

''A php egy kicsit más kategória, mint a html, css, ha ahhoz akarsz biztos alapot, akkor prog.mat szak ''

Erre irtam.

Ha valaki php miatt megy el progmatra, az szvsz hulye.

Tyrael

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.