Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#251) skera válasza Retekegér (#250) üzenetére


skera
tag

Na, hát bocsi, ha bántó lettem volna, de szerintem sejted, hogy mi is az esetek 90%-ában a google-ból szedjük a megoldást.

import szte.ttk.ptm.*;

(#252) emitter


emitter
őstag

hali!

ebben a kódban mit jelent a * html és a #menu után levő a??

* html #menu a {width: 0%;} /* grrrrr... IE6 ... grrrrr */

Azt tudom, hogy a #menu minden tagra vonatkozik, aminek az ID-je ''menu''. De a többi részt nem értem..

(#253) Hujikolp válasza emitter (#252) üzenetére


Hujikolp
őstag

azon belül a hivatkozásra elvileg.

de a legelején miért van csillag?

[Szerkesztve]

(#254) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Nemrég pakoltam fel egy vendégkönyvet és a post alatt az alábbi hibaüzenet jelenik meg: Fatal error: Call to undefined function: gzinflate() in /mnt/ultraweb.../gbook.php on line 879--> mit kéne lelőjek?

skera: dehogy volt bántó, no offenz :D

[Szerkesztve]

<< Heimdal >>

(#255) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Hali!

Függőleges vonalat hogyan lehet HTML-ben szerkeszteni?
Mert a vízszintes ugye

<hr> width=number% size=number </hr>

Először úgy gondoltam, hogy ha az elsőhöz egyes értéket rendelek és a mérethez írok százalékos arnányt, akkor lefelé csinálja meg. De nem jött be.

Tehát: Függőleges vonalat hogyan lehet HTML-ben szerkeszteni? :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#256) D4rkm4n válasza D4rkm4n (#255) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Rájöttem.
Én voltam figyelmetlen.
Rosszul írtam a kódot. ;) :B

Nem lehet a második értékhez százalékos arányt megadni, továbbá a vízszintes vonal is meddő dolog, mert szöveg nem kerülhet uabba a sorba. :( Pedig margónak szántam volna. :U

[Szerkesztve]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#257) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Lehet HTML-ben szavazatszámlálót csinálni? :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#258) burgatshow válasza D4rkm4n (#257) üzenetére


burgatshow
veterán

Leíró nyelv a HTML, nem pedig programozási nyelv! Az most mindegy, hogy szerveroldali vagy sem.

Tehát röviden, tömören: NEM! :DDD ;]

(#259) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

A problémám a következő: az index.html-ben megszerkesztettem a keretrendszert, de a háttérszínt a helyesen beírt kód sem módosítja.

<html>
<head>
<title> PartyPictures </title>
<meta http-equiv=''Content-Type'' content=''text/html></head>
<body bgcolor=''#FFFF99''>
<frameset cols=''200,*,200''>
<frame src=bal.htm>
<frame src=kozepso.htm>
<frame src=jobb.htm>
</body>
</html>

A frame tulajdonságait pedig ugye egy másik html fájlban kell megadni így a második:

<htm>
<head>
<title> Képek </title>
<meta http-equiv=''Content-Type'' content=''text/html>
<body bgcolor=''#FFFF99''>
<font size +2> <b> <u> <br>
Képek <br>
Fórum </b> </u>
</body>
</html>

Hol rontottam el?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#260) Hujikolp válasza D4rkm4n (#259) üzenetére


Hujikolp
őstag

gondolom mindegyik lap bodyában benne van ez a bgcolor.
stilusaal probáltad már?

(#261) Jester01 válasza D4rkm4n (#259) üzenetére


Jester01
veterán

Ha ez valóban így van és nem másolási hiba, akkor

* a fõ fájlban
- a content=''text-html után nincs lezárva az idézõjel
- a frameset a head részbe való
- a frameset nincs bezárva

* a frame fájlban
- a nyitótagból lemaradt egy l betû
- a content=''text-html után nincs lezárva az idézõjel
- a head taget nem zártad be
- az u tagnek így semmi értelme, kellene bele néhány li

Elsõre kb ennyi...

[Szerkesztve]

Jester

(#262) D4rkm4n válasza Jester01 (#261) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Ehh... Másolási hiba volt... :(((
Azért köszi a segítséget! ;)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#263) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Na arra viszont tényleg nem tudok rájönni, hogy ha szövegbekérő mezőt hozok létre, akkor annak a méreteit hogyan tudom meghatározni...

Pl.:
<input type=text name=nev>

vagy

<input type=password name=jelszo>

Próbáltam megadni egy értéket:
<input type=text name=nev width=50 size=20>
De nem működött... :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#264) paramparya válasza D4rkm4n (#263) üzenetére


paramparya
őstag

<input ... style=''width: 120px; height: 120px;'' />

(#265) Jester01 válasza D4rkm4n (#263) üzenetére


Jester01
veterán

Mert nem width hanem size attribútum kell.

Jester

(#266) alitak


alitak
senior tag

Hogyan lehet megoldani, hogy ha egy kép van az odalon, mellette meg szöveg, akkor pont a kép közepénél (oldalán) fusson a szöveg?
|----|
|----| szövegszövegszöveg
|----|
Próbáltam az align=middle és az align=absmiddle attribútumokat, de nem az igazi egyik sem.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#267) Hujikolp válasza alitak (#266) üzenetére


Hujikolp
őstag

(#268) D4rkm4n válasza paramparya (#264) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Köszi! :R :R

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#269) burgatshow válasza alitak (#266) üzenetére


burgatshow
veterán

Tábla bal cellájában a kép van, a jobban pedig a szöveg valign nélkül! Akkor jó lesz.

(#270) alitak válasza burgatshow (#269) üzenetére


alitak
senior tag

Igen, végülis táblázattal lett megoldva.

Hujikolp: A kép egy nyíl, aminek van egy kis térhatása árnyékkal, és mellette a szöveg úgy tűnt, hogy nem jó helyen van, ezért volt bajom az align=''absmiddle'' paranccsal.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#271) tkazmer


tkazmer
addikt

Nemrég valamilyen oknál fogva beléptem a myvip rendszerébe, és azt tapasztaltam, hogy hiába mondom azt a böngészőmnek(IE7), hogy jelenítse meg az oldal forrását, mégsem teszi. Más lapoknál ezzel kapcs minden rendben. A kérdésem az lenne, hogy milyen módon tudnám én ugyanezt elérni a saját weblapom esetében?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#272) mr_knight válasza tkazmer (#271) üzenetére


mr_knight
senior tag

Nekem Vista-n az IE7-ben gyönyörűen megjeleníti a forrást még, ha bejelentkezek is. :) Valószínű, hogy az IE7-nél van valami, nem pedig script van az oldal, ami meggátolja a forrás megtekintését. :)

(#273) orbano válasza tkazmer (#271) üzenetére


orbano
félisten

nekem is van ilyen néha, hogy gondol egyet és nem jeleníti meg a (saját) weboldalam kódját... IE7 ofkorsz. azt nem tudja valaki hogy hogy lehet kikapcsolni, hogy a PH hsz szerkesztőjének a popupjait ne blokkolja az IE7?

egyébként egy kérdés:

van ez az oldal: [link]

A programs menüpont almenüjeiben IE6 alatt az utolsó almenüpont utolsó pár karaktere új sorban mégegyszer kirajzolódik. Bármit csinálok vele, ilyen marad. Az oldal kódja teljesen xhtml 1.0 transitional valid és a css kódja is 2.1 valid (leszámítva az alpha filtert), FF és IE7 alatt teljesen hibátlan, csak IE6 produkálja ezt. Valami ötlet? :F
Ja és a css file: [link]

Előre is köszönöm :R

A vér nem válik VAZZE!™

(#274) tkazmer válasza mr_knight (#272) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát kár, pedig már reménykedtem, hogy van valami új szabvány a kód eltüntetéséhez....

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#275) paramparya válasza tkazmer (#274) üzenetére


paramparya
őstag

Ebbe ne éld bele magad nagyon, olyan nem lesz soha, mivel a html-t a böngésző parse-olja, tehát le kell töltődnie, és ami a gépeden van, azt így van úgy, de meg lehet nézni :)

(#276) vancha2


vancha2
aktív tag

Hogy tudok olyan legördülő menüt készíteni, aminél nem kell külön gombra kattintani, ahhoz hogy megnyissa a linket? Úgy kéne hogy rákattintok a menü egyik linkjére és az új ablakban nyitja meg a kivánt oldalt. Előra is thx!

(#277) emitter válasza vancha2 (#276) üzenetére


emitter
őstag

úgy érted, hogy csak a menü fölé viszed az egeret, és legördül? javascriptes menü (vagy dhtml menü) - erre keress rá guglival, aztán győzzél válogatni :)

(#278) emre33


emre33
addikt

Üdv

Lenne egy kicsi, de nekem nagy gondom

[link] oldalon a cim mezőbe irjatok valamit

Megjelenik eg menü, de 6.0 explerer-el a select mezők vannak elől.
Firefox 2.0 és ie 7.0 esetében a menü van előtérben

6.0 ie esetén miért van hátul?

hogy lehetne ezen segiteni?
z-index nem segit

kösszi

Ezer hálám


[Szerkesztve]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#279) orbano válasza emre33 (#278) üzenetére


orbano
félisten

ha jól veszem ki, akkor az a baj, hogy a dropdown listek mindig látszanak, akármi lenne felettük. ez (is) egy ie6 bug, élj vele együtt, nem tudsz mit csinálni. vagyis tudsz, mert valahogy ki lehet javascripttel sakkozni, hogy eltűnteted őket (visibility: hidden), ha vlaamit fölé akarsz rajzolni, de nem valami elegáns és ekkor sincsen tuti recept...

A vér nem válik VAZZE!™

(#280) vancha2 válasza emitter (#277) üzenetére


vancha2
aktív tag

Lehet hogy egy kicsit hülyén fogalmaztam. :B Valami olyasmit szeretnék, mint ami a forum tetején van, és ki tudjuk benne választani a fórumtémát, amit aztán megnyit ha rákattintunk. Nekem ugyanilyen kellene, csak hogy új ablakban nyissa meg és nem az alapértelmezett keretben. Így már tud valaki segíteni?

(#281) Briganti


Briganti
tag

van nekem egy kepem, es azon egy image map ... hogy lehet abbol submit buttont csinalni?



tehat van egy text tipusu input mezom, es mellette egy kep, es azon egy map, es en ezt egy form-ba kene rakjam, es majd az input erteket atadjam egy php-nak ... lehetseges ilyen?

If debugging is a process of removing bug, then programming is a process of putting them in ...

(#282) supesz


supesz
aktív tag

hello,

hogyan lehet megcsinálni azt, hogy: mikor lefele görgetem a lapot, akkor van egy ablak és az mindíg csúszik le vele. ahogy lefele görgetem a lapot, az is csúszik vele. mint itt: [link]

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#283) supesz


supesz
aktív tag

up! :DD

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#284) vancha2 válasza vancha2 (#280) üzenetére


vancha2
aktív tag

Senki sem tud segíteni?! :O

(#285) Jester01 válasza vancha2 (#280) üzenetére


Jester01
veterán

Ha egy form-od van, akkor add meg neki a target attribútumot és máris új ablakban leszen.

Jester

(#286) cucka válasza supesz (#282) üzenetére


cucka
addikt

html-el sehogy, javascript-el megoldható.
a lényeg, hogy betöltésnél indítasz egy ciklust (setInterval), ami bizonyos időközönként megnézi, hogy az oldal előző futásnál eltárolt pozíciója és a mostani pozíció között van-e különbség. ha van, akkor fogja a dobozhoz tartozó div-et és lejjebb csúsztatja. a példádban látható dizájnos gyorsulós-fékezős csúsztatás elég macerás, de megoldható kis ésszel.

(#287) paramparya válasza vancha2 (#284) üzenetére


paramparya
őstag

Hát, a ph-s megoldásnál az onchange-re rá van fűzve egy csere, ami a jelenlegi dokumentum címét cseréli.
Ugyanezt alkalmazod, csak helyette egy window.open-t raksz rá az onchange-re ;)


MOD: megelőztél, 10 perce nyitottam a hozzászóló-ablakot, csak más dolgom volt :DDD :P

[Szerkesztve]

(#288) supesz válasza cucka (#286) üzenetére


supesz
aktív tag

szóval először nézzek körül a javascript házatáján? :F

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#289) vancha2 válasza paramparya (#287) üzenetére


vancha2
aktív tag

Na most ebből nem sokat értettem... :F
Én nem vagyok olyan profi mint te, ezért egy kicsit részletesebben is leirnád? :R :DDD

(#290) paramparya válasza vancha2 (#289) üzenetére


paramparya
őstag

A ph lapozó-selectje ilyen:
<select id=''ugro1'' name=''ugro1'' onchange=''location.href='http://it.news.hu/f.php?mod=40&id=426272&start=' + form.ugro1.options[form.ugro1.selectedIndex].value + ''''>
<option value=''0'' selected=''selected''>289-260</option>
<option value=''30''>259-230</option>
...
</select>


tehát az onchange eseményre (az az, amikor változik a select értéke, tehát amikor másikat választasz a lehetőségek közül, akkor lefut, amit megadtál neki) ráfűzték azt, hogy a documentum ugorjon át arra a címre, amit ott megadtak, és picit paraméterezve van :)

Neked a location.href='' .... '' részt kell kicserélned window.open-re, megfelelő paraméterezéssel.
Ha megosztasz velünk kódot a környező világból, hogy mi alapján mit akarsz nyitni, akkor segíthetünk felparaméterezni is ;)

(#291) tenna


tenna
tag

Van egy kép amit sehogy sem akar a dreamweaverbe megjeleníteni, csak szurke izé..., minden stimmel elérés...stb, amikor előszőr akartam betenni akkor kiirt vmi olyat h vmi ,,patch blabla'' már nem tudom mi volt, és ráadásul a ha dreawaerverb rámegyek h uj kép akkor ennek a a képnek nem jelenik meg a prewiaja se.., figyeltem a kis és nagy betűkre is.

athura.atw.hu

(#292) vancha2 válasza paramparya (#290) üzenetére


vancha2
aktív tag

Eddig ezt sikerült összehoznom, de nem működik:

<FORM NAME=''select''>
<SELECT NAME=''lista1'' SIZE= onChange=''if (options[selectedIndex].value) window.location.href=(options[selectedIndex].value)''>
<OPTION>Modulok</OPTION>
<OPTION value=''keret/1_0_0.htm''>WAN-ok és forgalomirányítók</OPTION>
<OPTION value=''keret/2_0_0.htm''>Ismerkedés a forgalomirányítókkal</OPTION>
<OPTION value=''keret/3_0_0.htm''>A forgalomirányítók konfigurálása</OPTION>
<OPTION value=''keret/4_0_0.htm''>Más készülékek felismerése</OPTION>
</SELECT>
<NOSCRIPT>
<INPUT type=''submit'' value=''OK''>
</NOSCRIPT>
</FORM>


Mi benne a hiba? Lehet vele valamit kezdeni?

(#293) Hujikolp válasza tenna (#291) üzenetére


Hujikolp
őstag

véletlen nem bmp a file?

(#294) tenna


tenna
tag

jpg

athura.atw.hu

(#295) chop válasza vancha2 (#292) üzenetére


chop
őstag

Igy probald:

<FORM NAME=''select''>
<SELECT NAME=''lista1'' onChange=''location=this.options[this.selectedIndex].value;''>
<OPTION>Modulok</OPTION>
<OPTION value=''keret/1_0_0.htm''>WAN-ok és forgalomirányítók</OPTION>
<OPTION value=''keret/2_0_0.htm''>Ismerkedés a forgalomirányítókkal</OPTION>
<OPTION value=''keret/3_0_0.htm''>A forgalomirányítók konfigurálása</OPTION>
<OPTION value=''keret/4_0_0.htm''>Más készülékek felismerése</OPTION>
</SELECT>
<NOSCRIPT>
<INPUT type=''submit'' value=''OK''>
</NOSCRIPT>
</FORM>


A selectnek nincs size attributuma, es noscript se nagyon kell bele, bar ehhez latni kene az egesz kodot.

(#296) Qbi


Qbi
csendes tag

Halihow!

Az lenne a kérdésem h hogy lehet kb

ilyenből:''Студентка экономического института им. Карой Роберта'' - hasonlót ehez csinálni:'''

(#297) paramparya válasza Qbi (#296) üzenetére


paramparya
őstag

Legkönnyebben php-vel tudod, a htmlentities függvénnyel

(#298) VladimirR


VladimirR
nagyúr

van egy oldalam (Bovebben: [link]) es van benne egy mailto link subject-tel, body-val
ez utobbi (csakugy, mint az oldal) utf-8 karakterkodolasu
az ie es a firefox ugyanugy jeleniti meg az oldalt, elteres csak az idobelyeg, illetve nehany ures sor meghagyasa/eltavolitasa miatt van a ket kod kozott
a problemam az, hogy ha firefox-ban kattintok a link-re, akkor a levelezoben helyesen jelenik meg a szoveg, ie-ben kattintva viszont olyan, mintha sima is-8895-x kodolassal latnam (opera meg a sajat levelezojet inditja, ami a sortorest sem kepes felismerni)

a kerdesem az lenne, hogy mikent tudnam ezt a hibat kikuszobolni

valaszaitokat elore is koszonom

(#299) vancha2 válasza chop (#295) üzenetére


vancha2
aktív tag

Köszi így már működik! :R :C

(#300) burgatshow válasza VladimirR (#298) üzenetére


burgatshow
veterán

header(''Content-type: text/html; charset=utf-8''); :F

Vagy külön odafigyelve rá, hogy amikor a fájlt mented, akkor a megfelelőt válaszd ki... :U

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.