Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#751) Gergello válasza Gergello (#750) üzenetére


Gergello
addikt

Közben megtaláltam az adatlapodon. A baj ott kezdődik, hogy az ATW frameset-es reklámja is bekavar, szóval amíg az ottvan sosem lesz valid az oldalad kódja. Ajánlom inkább az extra.hu-t ott nincs ilyen frameset-es reklám.

(#752) gina100 válasza Gergello (#750) üzenetére


gina100
tag

A Dreamweaver-nek létezik magyar változata?

(#753) Gergello válasza gina100 (#752) üzenetére


Gergello
addikt

Nem találtam, de felesleges is lenne szerintem. Szavakat elég ismerni, nem kell hozzá tényleges angol tudás. Insert, merge,split stb.... Meg a html-ben , főleg css-ben is vannak angol szavak még azokat kell valamilyen szinten ismerni.

(#754) gina100 válasza Gergello (#753) üzenetére


gina100
tag

És szerinted mennyivel jobb mint az elöbb említett Front page?
Mert az ára igen borsos (160k :U )

(#755) Gergello válasza gina100 (#754) üzenetére


Gergello
addikt

Szerintem sokkal, Front Paget nagyon rég használtam már (új Officeban talán Publisher a neve? nem tudom), de a Dreamweaver komolyabb, de komolyabb tudás is kell hozzá. 160 ezres beruházás igencsak sokk, én a 30 napos verziót használom.

(#756) gina100 válasza Gergello (#755) üzenetére


gina100
tag

Akkor lehet, hogy kipróbálom a 30 napos versiót.

(#757) sz.j válasza vancha2 (#748) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szomorú vagyok, mivel már nagyon megszoktam a Front Page-t ...., de talán erőt veszek magamon és kiprobálom a kódírást az Edit Plus2-vel.

(Esetleg még a Front Page utódjával is kisérletezek)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#758) vancha2 válasza sz.j (#757) üzenetére


vancha2
aktív tag

Én is EditPlus-t használok, csak ajánlani tudom :D

(#759) Gergello


Gergello
addikt

Mi a véleményetek erről az oldalról? Nem kifejezetten a dizájnra gondolok, hanem a kódra, illetve a felépítésére. Minnél több kritikát szeretnék,hogy tovább léphessek, köszi!

[link]

ui: csak az index.html van feltöltve, mást ne is keressetek

framezni nem szerettem volna és abból is csak az iframe jöhetett volna szóba...

[Szerkesztve]

(#760) Benmartin válasza Gergello (#759) üzenetére


Benmartin
senior tag

manapság a tableless designokat részesítik előnyben.

(#761) Gergello válasza Benmartin (#760) üzenetére


Gergello
addikt

Divekkel mindent? Utánna olvasok, de még tudnál valamit írni a táblázat nélküli megoldásokról?

(#762) vancha2 válasza Gergello (#761) üzenetére


vancha2
aktív tag

A táblázatos oldalfelépítést én sem ajánlom. Nézz körül itt: [link]

(#763) polar


polar
tag

Hali!

Egy videót szeretnék beilleszteni egy html objektumba, de az istenért nem játsza le, pedig a Dreamweaver illeszti be, nem is ír ki hibát(pl ismeretlen fájlformátum). Van valakinek valami megoldási javaslata, esetleg kész kódja?
Vagy jobban járok ha felnyomom a videót a youtube-ra és onnan linkelem be? köszi

[Szerkesztve]

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#764) piadex2


piadex2
senior tag

Hello!

Egyszerű kérdés:
az egyik neten található tutoriálban a css menu szerkesztésnél egy ''.menucontainer h'' nevezetű ''pseudo-class''-t kell létrehozni az egyik lépésben.
A kérdés: miért kell pontot rakni a név elé, ill. miért pont ''h'' miért nem valami egyéb?
Előre is kösz a választ,

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#765) shev7 válasza piadex2 (#764) üzenetére


shev7
veterán

ha linkelted volna a tutorialt...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#766) vakondka válasza piadex2 (#764) üzenetére


vakondka
őstag

Minden osztály-jelölő elé kell egy pont, utána erre a névre tudsz hivatkozni a HTML kódban a class=valami résznél.

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#767) sz.j


sz.j
nagyúr

Remélem, hogy jó topicba teszem fel a kérdésém, ha nem akkor sorry ...

A weblapom statisztikájában találtam az alábbiakat:

'' Igényelt, de nem talált URL-ek (HTTP cod 404) ''
[link]

Kérdésem az lenne, hogy
- az itt felsorolt ''elemeket'' a robotok vagy a látogatok nem találták?
- tulajdonképp mik ezek a hiányoságok és kell-e pótolni?
- ha kell akkor azt hogyan?

(Megjegyezném, hogy a Front Page progival készült a honlapom, mert nem értek a kódíráshoz .... :B )

[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#768) Hujikolp válasza sz.j (#767) üzenetére


Hujikolp
őstag

nemlehet h ez az, ami nézi, hogy milyen címeket kapott a böngészőtöl és ha nem találta az adott filét, akkor azt logolta, és a végén neked meg így összesítette? Én erre tudok gondolni. Próbáld azt meg, hogy beirsz egy nem létező hivatkozást egy filére és, hogy az logolja-e majd neked.

Énmeg legelőszőr World-el csináltam weblapot, ráadásul nem is egyszerűsítettbe mentettem :DDD Mostmár magam írom a kódót.

[Szerkesztve]

(#769) vancha2 válasza polar (#763) üzenetére


vancha2
aktív tag

Jobb, hogy ha egy videót flash-ben illesztesz be: [link]. Így biztos, hogy minden böngésző lejátsza :)

(#770) shev7 válasza sz.j (#767) üzenetére


shev7
veterán

google a baratod.

Az elso mar a nevebol is egyertelmu, hogy mire valo: de itt egy basic leiras [link]

A masodik-harmadikrol meg ezt talaltam: [link]

IE will query the server to see if it supports web discussions. This query will only happen if the user has the discussion bar turned on.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#771) sz.j válasza shev7 (#770) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi a választ.

Az utóbbi linket én is megtaláltam, de sajnos az angol miatt nem boldogultam vele .... :B

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#772) shev7 válasza sz.j (#771) üzenetére


shev7
veterán

a lenyeg,hogy nem kell foglalkoznod vele

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#773) sz.j válasza shev7 (#772) üzenetére


sz.j
nagyúr

:R

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#774) SEK3


SEK3
tag

hali,

van egy lehet-e kérdésem:
szóval lehet-e html-ben olyat, mint a worben? Van egy folyamatos szöveg, benne képek, amiket körbefut a szöveg. Na és mindezt úgy, hogy ne kelljen telenyomnom az egészet divekkel?

(#775) Hujikolp válasza SEK3 (#774) üzenetére


Hujikolp
őstag

nemlehet körbefuttatni a szöveget a kép körül. jobbra, balra középre tudod csak rakatni. ha így rakod akkor az oldalánál körbefuttatja. ki is próbálhatod, valamit bemásolsz a world-be, majd a szöveg közepére beillesztesz egy képet, úgy h körbefussa, majd nézd meg html-esen, vagy mentsed el nemlesz középen, valamerre elraja, nemfogja körbefutni. Anno nekem is kelett volna ilyen, de nemtaláltam rá semit.

(#776) SEK3 válasza Hujikolp (#775) üzenetére


SEK3
tag

aham, de nem is igazán körbefuttatni akartam, hanem balra, meg jobbra zárni.... mert azt sem tudom hogyan kell. Megnéztem a word mit ad ki html-kódként, de az számomra nagyon zagyva...esetleg tudnál linkelni valami infót?

(#777) tkazmer válasza SEK3 (#776) üzenetére


tkazmer
addikt

diveket (vagy táblázatot, vagy valamit) mindenképpen használnod kell, hogy megfelelően tudd rendezni a szöveget. A html-ben egyébként az align=''center/left/right'' utasításokkal tudod rendezni a szöveget, további lehetőségeket a css tartogathat számodra.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#778) Hujikolp válasza SEK3 (#776) üzenetére


Hujikolp
őstag

[link] ott a lap közepén vannak képek, azok balra meg jobbra van igazítva, nézz bele a forrásba, ott meglátod, hogy hogyan csináltam, meg h hova kelett raknom a képet, h épp oda pozicionálja. kisérletezz vele és rájössz. ehh a world-nél meg csak a egyszerűsítettet szabad nézni, de nagyon azt se mert tele van szeméttel

(#779) tkazmer válasza Hujikolp (#778) üzenetére


tkazmer
addikt

láttam, táblázattal csaináltad, nem tudom, ott működik e, de szerintem próbáld ki a css-es margin tulajdonság alkalmazását, mert úgy tudsz némi távolságot tartani a kép és a szöveg között, nem lesz annyira egymáshoz csúszva (margin: 0px 0px 20px 0px;) ez 20 px-el eltávolítaná a baloldali képtől a jobboldali szöveget.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#780) bruce24


bruce24
tag

Sziasztok
Tudtok é írni valamit a Penta school oktatási központról
azon belül a Számítástechnikai programozó esti szakról mely 4 félévre 620 ezer ft.
Ha valaki hallot már róla esetleg csinálta is , megköszönném ha informála.
mail question: megéri-e ?

[Szerkesztve]

"I have never made but one prayer to God, a very short one: 'O, Lord, make my enemies ridiculous.' And God granted it." -Voltaire

(#781) [HUN]Tyson


[HUN]Tyson
senior tag

hali!

kicsit kikoptam a html-ből sajna, szal egy loller kérdés:

Div körül hogy lehet eltüntetni a keretet IE alatt? Operában, FFban nincs ott, IE meg odateszi és elég gázul néz így ki.

Másik: ugyanennek a divnek meg lehet mondani, hogy ne szkrollozzon, hanem amekkora a tartalom, akkora legyen vertikálisan?

(#782) [HUN]Tyson válasza [HUN]Tyson (#781) üzenetére


[HUN]Tyson
senior tag

A margin 0px nem lett a legjobb. Más? Nincs véletlen vmi noborder?

(#783) vancha2 válasza [HUN]Tyson (#781) üzenetére


vancha2
aktív tag

Alapértelmezetten egy divnek nincs kerete, és nem scrolloz IE-ben sem. Add meg neki css-ben: border-width: 0px;

Hogy ne scrollozzon, ne adj meg neki magasságot, és állítsd be css-ben: overflow: hide;

(#784) Imy válasza [HUN]Tyson (#781) üzenetére


Imy
veterán

Hol találok valami jó kis leírást, hogy hogyan kell elindulni, ha egy html oldalnak állok neki? Illetve milyen ingyenes, és kezdő embernek ajánlatos program van?

Bocs a kérdésért, csak én még láma vagyok, és ezért kérdezek tőletek!
:R :R :R

(#785) vancha2 válasza Imy (#784) üzenetére


vancha2
aktív tag

Attól függ, hogy hogy szeretnél weboldalt készíteni. Ha a grafikus szerkesztő programokat szereted, amikor látod amit csinálsz, akkor egyértelműen Dreamweaver (ha a szabad szoftverek híve vagy :C , akkor NVU). Ha te magad szeretnéd írni a kódot (én ezt ajánlom), akkor Editplus, de akár Jegyzettömböt is használhatsz.

Leírások: [link] (angol), [link], [link], [link]

A legjobb viszont az, ha veszel egy könyvet ebben a témában: [link], [link]

(#786) Hujikolp válasza Imy (#784) üzenetére


Hujikolp
őstag

errefelé is nézz majd körül: [link] ;) bár már régen néztem meg, még lehet h találsz jó kis tutorialt

[Szerkesztve]

(#787) [HUN]Tyson válasza vancha2 (#783) üzenetére


[HUN]Tyson
senior tag

Ez egy php cms-be beszúrt html oldal, és azt szeretném elérni, hogy a div dinamikusan akkora legyen, mint a html tartalma. Tehát a szélessége fix, és a lényeg, h ne rakjon scrollbart, mert az IE akkor egy ocsmány keretbe rakja az egészet. Operában és FFban csak a scrollbar van, semmi keret.

Konkrétan erről van szó: [link]

(#788) lesaux


lesaux
veterán

Egy ablaknak hogy lehet kétféle háttere? Konkrétan úgy szeretném megvalósítani, mintha egy fotóalbum lenne. Recés, matt háttér, ugyanakkor baloldalt kapcsok. A bal oldali kapcsok végig tudnak futni, de akkor magának az egész dokumentumnak nincs háttere. Hogy lehet annak is varázsolni? Table megoldást nem szeretnék.

(#789) SEK3 válasza Hujikolp (#778) üzenetére


SEK3
tag

néztem mindenki válaszát és a végső következtetés, hogy ilyet tényleg nemtud a html, még css-sel sem. Mert nem az elrendezés a gond, az persze, hogy megy - csak mindez a kész szöveg ''darabolása'' nélkül jött volna jól.


mivel sok a kezdő, meg amúgyis... van az MSDN-nek egy jó kis doksija, szépen rendezve:
[link]

(#790) polar


polar
tag

Sziasztok!

csináltam egy oldalt, www.intoneo.eu a címe. a kezdőlap(a nyelvválasztás) az index.php, alapból ugye ez jön be mikor meghívom a címet. Itt a magyarra kattintva bejön egy index_hu.php oldal. Viszont ha itt kiválasztotok egy menüpontot, akkor az visszaküldi a böngészőt a nyelvválasztásra, aminek már nem index.php lesz a neve, hanem pl: ?page=1_2. Az oldalakat php scripttel hívogatom meg,
switch ($page) {
case ''1'':
include (''text/1.htm'');
break;........
módon. Hogy lehetne megoldani, hogy ha belépett pl az index_hu.php-be akkor abba dolgozzon tovább?
Köszi előre is!

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#791) polar válasza polar (#790) üzenetére


polar
tag

na időközben sikerült megoldani. Szerintem elég alpári a megoldás:) A gyökérben hagytam csak az index.php-t(a nyelvválasztót) és minden mást bemásoltam egy könyvtárba. Így most jól működik.
De ha valakinek van erre valami frappánsabb megoldása, azért szívesen látnám. Köszi!

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#792) [HUN]Tyson


[HUN]Tyson
senior tag

UP #787-re vki plíz!

(#793) Hujikolp válasza [HUN]Tyson (#792) üzenetére


Hujikolp
őstag

[link] ez nem konkrétan azt csinálja, de méretez egy másik divre, namármost ha viszont te az oldalrqa méretezed akkor jó lesz elvileg. valaki biztos tud majd neked tovább segíteni ;)

(#794) Hujikolp válasza polar (#790) üzenetére


Hujikolp
őstag

a linkbe hogyan adtad meg? simán csak ?page=1 ... ha így akkor az index.php-t nézi, és ott keresi, szerintem próbáld meg így: index_hu.php?page=1

(#795) lesaux


lesaux
veterán

Ha egy képet akarok betölteni, mielőtt megjelenítené a weboldalt (preload image), azt a google szerint a <SCRIPT language=''JavaScript''>
<!--
if (document.images)
{
pic1= new Image(1,400);
pic1.src=''hatter_csik.jpg'';
}
//-->
</SCRIPT>
parancsokkal tehetem meg.
Ennyi? Vagy kell még valami a kód további részébe. Pl. a document.images mi? Azzal nem kell foglalkozni? A kódban elég csak ''hatter_csik.jpg''-ként hivatkozni a képre? Mert ez így elég gyanús. Itt megáll a böngésző, és addig nem tölt be semmit, amíg meg nem jelenik a kép? Mert ha közben olvassa tovább és végrehajtja a kódot, akkor nincs értelme az egésznek.
Ért ehhez valaki?

(#796) vakondka válasza lesaux (#795) üzenetére


vakondka
őstag

Innen másoltad ? [link]
mert itt az is le van írva, hogy a head tag-ok közé kell rakni a scriptet...

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#797) lesaux válasza vakondka (#796) üzenetére


lesaux
veterán

Nem csak innen, több helyről. De vagy szar ez a kód, vagy én csinálok valamit rosszul, mert szerintem nem tölti be hamarabb a képet.
Headben van egyébként. Utána a ''image1.src''-re kell hivatkozni, vagy ''image1.gif''-re?

(#798) polar


polar
tag

Üdv!

Beraktam egy képet a honlapomra, ami alá CSS-el varázsoltam árnyékot. Viszont ezt csak IE jeleníti meg, Firefox nem (necckép nemtudom). Nem lehet vhogy megadni az árnyékot, hogy a firefox is lássa?
Köszi

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#799) Hujikolp válasza polar (#798) üzenetére


Hujikolp
őstag

Ez is olyan, mint a scrollbar színezés, csak az ie tudja. Vannak még ilyen speckó efektek, amiket csak az ie tud. ha nem túl macera, akkor inkább képpel csináld meg.

(#800) H.O.D. válasza [HUN]Tyson (#787) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Ahogy látom, iframe-be húzod be a témát.

Próbálj egy ilyet:
rame name=''informator'' src=''valami.html'' frameborder=''0'' marginwidth=''0'' marginheight=''0'' style=''border: none''></iframe>

Nyilván berakhatod css-be is.

Where do you want to go today?

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.