Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#401) alitak


alitak
senior tag

Van egy kép, aminek ez a linkje:[link]
Ha beírom címnek, meg is jelenik a kép.
A galériámba beraktam a képet, ott viszont nem jelenik meg. [link]
Mi lehet a probléma?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#402) shev7 válasza alitak (#401) üzenetére


shev7
veterán

szerintem az, hogy a tarhelyszolgaltato nem engedi hogy kozvetlen linket tegyel a kepre. Amint latod, ha csak a kepet akarod megjeleniteni, akkor is oda kerul a banner.

MOD: kozvetlen linkhez hasznald ezt:
http://users.cwi.hu/alitak/kepek_osztaly/diszites06/diszites06_01.jpg

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#403) alitak válasza shev7 (#402) üzenetére


alitak
senior tag

Hihetetlen dolgokok fennakadtak a szolgáltatók...
Megpróbálom a ../kepek_osztaly hivatkozással.
Cwi-nek meg strigula.
Köszi a tippet.

mod: működik így, ja.

[Szerkesztve]

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#404) tkazmer válasza RedAnt (#400) üzenetére


tkazmer
addikt

Ja, félreértettem, vagy inkább túlságosan megragadtam a saját verziómnál, és azt próbáltam javítgatni. Mindegy, köszönöm, mostmár kiváló, marad a 2 php, mert nem akarok nagyon hosszú fájlokat(már így is 700 sor körül van az, amelyik küld, és azt már nem könnyű átlátnom), a 2.-ik php-ba is tettem egy formot, amely már tartalmazza szükség esetén a megfelelő értékeket.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#405) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Kérdőívet szeretnék csinálni, egyes kérdésekre előre megadott válaszat ''bepipálva'' lehetne válaszolni, egyesekre pedig szövegesen is lehetne írni valamit. Az egész dokumentumot pedig ez ''elküld'' opcióval egy E-mail címre küldené az oldal.

Kis segítség? :U

Köszönöm

(#406) tkazmer válasza (Bundás) (#405) üzenetére


tkazmer
addikt

Ha csinálsz egy formot, és annak az actionjébe beírod, hogy ''mailto:ate@emailcimed.hu'', akkor úgy nem működik?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#407) (Bundás) válasza tkazmer (#406) üzenetére


(Bundás)
addikt

Ha úgy beírom és rámegyek beugrik az Outlook új üzenet. :U

(#408) tkazmer válasza (Bundás) (#407) üzenetére


tkazmer
addikt

Másképp html-ből nem lehet...szerintem legegyszerűbben a php mail() függvénye segíthet, de annak használatához nem árt némi php tudás, valamint a szerveren is kell php-nek futnia(ez ma már majdnem az összes webtárhelyen így van). Valamint kell egy smtp szerver, de ez ha ingyenes webtárhelyet használsz nem gond, csak ott meg az a baj, hogy ált. le van korlátozva napi 20-40 emalire a forgalom. Ha saját szervered van, akkor viszont a php.ini-ben kell beállítani az smtp szervert.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#409) gabi123


gabi123
senior tag

Sziasztok! Jelenleg egyenlőre itt [link] tartok a főoldallal (hivatkozások még nem mennek). Viszont az a problémám, hogy amíg dreamweaverben a táblázat rendszere tökéletes [link], addig ha megnézitek a linket, eléggé el vannak csúszva a dolgok, és fogalmam sincs hogy miért! :F:U Tippeket, okításokat szívesen fogadom! ;)

Forza Ferrari!

(#410) tkazmer válasza gabi123 (#409) üzenetére


tkazmer
addikt

IE7-ben nekem nincs elcsúszva semmi...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#411) gabi123 válasza tkazmer (#410) üzenetére


gabi123
senior tag

Ez tuti? :Y Nekem IE7-nél és FireFoxnál is, mind1 hogy a gépről vagy tárhelyről nézem-e...! :F :U

Mod: Sőt, ha homesite-tal nyitom meg, akkor is el van csúszva kicsit... :W

[Szerkesztve]

Forza Ferrari!

(#412) gabi123 válasza gabi123 (#411) üzenetére


gabi123
senior tag

Ehh, megvan, egy   okozta... :W

Forza Ferrari!

(#413) gabi123 válasza gabi123 (#412) üzenetére


gabi123
senior tag

LOL, kihagyta... de hülye vagyok...:DDD szóval egy ''& nbsp'' okozta...

Forza Ferrari!

(#414) (Bundás) válasza tkazmer (#408) üzenetére


(Bundás)
addikt

Php tudás nincs, időm se (most), eszem se (általában), mármint eszem (ételt), épp (most), na majd ha lesz időm beljebb ásom magam a témában (ne hazudj :D).

Kösz. ;)

^^ A Szerkesztő

(#415) Tottu


Tottu
senior tag

Hi!
Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehet a weblapnak egy saját ikont berakni?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#416) peterszky


peterszky
őstag

Lenne itt egy Sudoku:
[link]
Az a porblémám, hogy a 3*3-as blokkok vastagított cellaszegélyei nem látszanak FireFox alatt ( IE alatt tökéletes )
style=''border-right: medium'' + border-bottom/left/top -> ezzel a paranccsal csináltam

tipp, hogy mi a probléma?

[Szerkesztve]

What else you gonna do on a Saturday?

(#417) ReJim válasza Tottu (#415) üzenetére


ReJim
őstag

[link] így...

---

nekem kérdésem lenne:
egy div-et szeretnék scrollozásra mozgatni. egy ilyen logó volna, hogyha scrollozok, akkor az mozog vele... sajna a nevét sem tudom :( ígyn em tudo memgkeresni a megoldást :)

</end.?>

(#418) Chaser


Chaser
titán

Üdv!:) Van arra megoldás, hogy több száz képet ne 1esével kelljen feltölteni egy oldalra? sok kép van, túl sokáig tartana,ha valaki tud valami okosat mondani azt megköszönném :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#419) lesaux válasza Chaser (#418) üzenetére


lesaux
veterán

FTP-vel. Vagy csak nem értem a feladatot.

(#420) lesaux


lesaux
veterán

A Gázművek oldalán bukkantam erre: [link]
Utolsó előtti kérdés: A megkötendő közüzemi szerződés *.

Na, itt nem bírok kiválasztani semmit, anélkül pedig nem küldi el, mert csillagozott mező, kötelezően kitöltendő. Nézegettem a forrást is, de én ehhez hülye vagyok. Tényleg el van baszva, és soha nem kapnak egyetlen kérelmet se a neten? (Bár lehet, hogy ez volt a cél.)
Tegye már meg valaki, légyszi, hogy megnézi a forrásban. Köszi.

(#421) Chaser válasza lesaux (#419) üzenetére


Chaser
titán

Valszeg rosszul fogalmaztam meg a problémát :B
Az oké, hogy feltöltöm ftpre a képeket, de egy oldalon lennének pl 4esével egymás mellett..aztán következő sor..és így tovább. Meg lehet azt oldani, hogy ne egyesével kelljen nekik linket adni a forrásban, hogy látszanak? Mind1ik kép egyforma magxszél-re lesz átméretezve. Táblázattal esetleg meg lehet oldani? Régen htmleztm, most nem vagyok képben :B

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#422) RedAnt válasza lesaux (#420) üzenetére


RedAnt
aktív tag

Elcseszték, valami asp-s custom tag maradhatott benn.

e helyett:

<radiogroup-extratextbox name="field_84" autopostback="False" enabled="True" filltype="Vertical"><items-extratextbox><item name="0">háztartási</item><item name="1">nem háztartási</item></items-extratextbox></radiogroup-extratextbox>

szerintem valami ilyesminek kéne lenni:
<input type="radio" name="tbFormTemplateField84" value="0" />háztartási<br />
<input type="radio" name="tbFormTemplateField84" value="1" />nem háztartási<br />

╚╦╦╦

(#423) KaoszTom


KaoszTom
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék csinálni egy egyszerű html űrlapot, aminek a tartalmát e-mail-ben elküldi egy megadott címre.
Tudtok egy egyszerű példát mutatni, vagy egy jó leírást erről?

Megnéztem pár oldal kódját, ahol használnak ilyet, és egy dolgot nem értek csak:
<form action=''http://...'' method=''post''>
A post action-nak egy link van beszúrva, gondolom ez végzi a levél küldését. :F de nem nagyon értem...
(Első körben egy uw-s oldalon szeretném majd kipróbálni, úgy tudom az támogatja a mail küldést)

Köszi!

(#424) vakondka válasza KaoszTom (#423) üzenetére


vakondka
őstag

Igen, a form action adja meg a feldolgozó (ellenörző és levélküldő) script elérési útvonalát.
Az ilyet 2 féleképpen szokták megírni:
1. két fájlvan: egy űrlap fájl (ami lehet html is) és egy másik ami elküldi a levelet
2. egyetlen fájl van, ami tartalmazza az űrlapot és a levélküldő scriptet is.

Ha példákat szeretnél, van bőven a neten én elsőre 224 millió találatot kaptam a google-ben, ha beírod hogy php mail form

ez egy magyar leírás:
[link]

egyébként ez inkább a php topicba illő kérdés

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#425) KaoszTom válasza vakondka (#424) üzenetére


KaoszTom
aktív tag

Köszi a segítséget, most akartam írni, hogy már találtam megoldást... :U

(#426) Tottu válasza ReJim (#417) üzenetére


Tottu
senior tag

Köcce a linket! :R

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#427) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Sziasztok!

Lenne egy nektek nagyon könnyű de nekem megfejthetelennekl tűnő kérdésem. NvuPortable-vel szoktam dolgozni, és minden jól is ment amíg az lett a feladat hogy az oldal bal szélén és közepén legyen egy táblázat(a menüsorral és a szövegekket, bannerrel, stb), és a jobb oldalon legyen egy pár kép egymás alatt(táblázatba egyszerűbb mert szöveg is kell alá)). Az fogott ki rajtam hogy a két táblázatnak egymás mellett kell lennie, ez sehogyan sem jön össze, legalábbis az NvuPortable-bal.
Nagyon hálás lennék minden segítségért, képet tudok mellékelni ha kell! :R :R

Original's never fit - Socket 370

(#428) Hujikolp válasza <MZ/X> (#427) üzenetére


Hujikolp
őstag

nézd meg a táblázat széleit hogy mekkorák. a képernyőfelbontás mellett is meglehessen jelenítani. nelegyen a 2 táblázat közz br vagy egyéb. </table><table ...> legyen. vagy rakd fel valahova, és mutass linket.

(#429) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Köszi a reagálást!

Hát itt van egy kép:[link] ezen az látszik hogy az egész sort lefoglalja, még akkor is hogyha nem lóg be oda a táblázat,
Itt egy másik:[link]
Ezen meg az hogy egy másik táblázatot nem lehetne beszúrni, mert teljesen az aljára menni.

Még ha pontosan beállítom hogy mekkora legyen a kisebb táblázat, akkor is az egészet lefoglalja.

Original's never fit - Socket 370

(#430) Hujikolp válasza <MZ/X> (#429) üzenetére


Hujikolp
őstag

nemismerem ezt a progit, valami forráskóddal többett tudunk segíteni.

(#431) alitak


alitak
senior tag

Táblázat sorának mennyi a minimum magassága?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#432) Hujikolp válasza alitak (#431) üzenetére


Hujikolp
őstag

szerintem annyi amennyit beállítasz neki.

(#433) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Ezzel csak azt akartam illusztrálni hogy ezt így lehetetlenség. És ezt a többi programnál is tapasztaltam. Forráskódból mit szúrjak be? Az egészet?

Original's never fit - Socket 370

(#434) Hujikolp válasza <MZ/X> (#433) üzenetére


Hujikolp
őstag

ha tudod akkor inkább tedd fel valahova és linkeld be ide.
és inkább a válaszra menj, ne az ujra.

[Szerkesztve]

(#435) alitak válasza Hujikolp (#432) üzenetére


alitak
senior tag

Nem úgy tűnt. pl a <td height=''15px''> pont olyan magas, mint a <td height=''5px''>

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#436) Hujikolp válasza alitak (#435) üzenetére


Hujikolp
őstag

egyik cellában se legyen szóköz vagy valami. se & nbsp vagy hasonló, és elvileg elég egyszer a height-et a td-be megadni.

(#437) alitak válasza Hujikolp (#436) üzenetére


alitak
senior tag

Ha nincs benne semmi, akkor meg sem jelenik a cella. Viszont megoldottam máshogy. Lesz kicsit nagyobb.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#438) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Konkrétan azt lenne a problémám hogy a szöveget nem tudom a távlázattal egy sorba vinni, mert az egész sort fölöslegesen elfoglalja. [kép]
Sajnos nem áll módomban feltölteni az oldalt. De az minden editorral így van. Már megőrülök. Nem tudtok valami megoldást ajánlani?

Original's never fit - Socket 370

(#439) vakondka válasza <MZ/X> (#438) üzenetére


vakondka
őstag

A legegyszerűbb ha készítesz egy táblázatot, ami csak két egymás melletti cellából áll.
A bal oldali cellába tedd bele a táblázatodat, a jobb oldaliba a szöveget aminek mellette kell megjelennie.

<table>
<tr>
<td>ide jön a táblázat kódja</td>
<td>táblázat melletti szöveg helye</td>
</tr>
</table>

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#440) <MZ/X> válasza vakondka (#439) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Hihetetlen jó ötlet, köszönöm szépen!

Original's never fit - Socket 370

(#441) Louloudaki válasza alitak (#435) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

méretmegadás pixelben csak css-ben működik. ha htmlben akarod, akkor <td height=''15''> , és 15pixel magas lesz. nem kell a px utána, azért nem volt jó. ez vonatkozik minden méretezésre, nem csak táblázatra.

(#442) vakondka válasza Louloudaki (#441) üzenetére


vakondka
őstag

Esetleg meg lehet próbálni ezt is:
<td style=''width:300px;height:15px''>

Lehet, hogy ezt szerette volna Alitak eredetileg ?
bár ez már css...

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#443) Norbi14


Norbi14
senior tag

Olyat hogy lehet csinálni hogy frissítésre véletlenszerűen kép jelenjen meg több könyvtárból?

(#444) vakondka válasza Norbi14 (#443) üzenetére


vakondka
őstag

arra keress rá, hogy: php image rotator
nekem a Google nagyon jó találatokat adott már az első oldalon. [link]
meg lehet csinálni javascript-tel is, de a php lefut akkor is ha le van tiltva a felhasználó gépén a javascript.

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#445) alitak válasza vakondka (#442) üzenetére


alitak
senior tag

Igen vmi hasonlót akarok, ha hazaérek kipróbálom.

Louloudaki: tudom milyen paranccsal kell, nem az a gond. Bár px nélkül nem próbáltam, megnézem azt is.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#446) alitak


alitak
senior tag

Az hogyan megoldható, hogy a weboldal a bal felső sarokban kezdődjön, ne legyen 1 px üres hely sem? Mint a ph!-n
Valaki már kérdezte, de sajnos nem találtam meg. :B

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#447) RedAnt válasza alitak (#446) üzenetére


RedAnt
aktív tag

A böngészők alapértelmezett stíluslapján szokott valamennyi margója lenni a body-nak, ezt kell felülírni: body { margin: 0; padding: 0; }

╚╦╦╦

(#448) alitak válasza RedAnt (#447) üzenetére


alitak
senior tag

Műkszik, köszi.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#449) DamonBounce


DamonBounce
tag

Sziasztok!

Ne haragudjon senki amiért bunkó módon nem olvasom végig a topicot.

Sürgős problémám az, hogy összefüggő anyag (1-2 oldal) kéne a weblapok képernyőre optimalizálásáról és sehol sem találok. Szakdolgozatomba kéne és kb 1 napom van még, nagyon fontos lenne.

(#450) paramparya válasza DamonBounce (#449) üzenetére


paramparya
őstag

Mi az hogy weblapok képernyőre optimalizálása? :)

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.