Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7251) Beni2360 válasza nrbx (#7250) üzenetére


Beni2360
félisten

Írtam pü.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7252) Sped válasza #28054016 (#7249) üzenetére


Sped
aktív tag

A Bio szemes kávéjukat én is kedvelem, és presszóba nekem sem jött be, Americano-ként elkészítve viszont nagyon ízlik. Szemeztem a másik három kávéjukkal is, mert nagyon megnyerő a csomagolás, de akkor ezeket elengedem.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#7253) konzumpro válasza Sped (#7252) üzenetére


konzumpro
senior tag

A Crema is jó, már az új csomagolással, világos pörkölés, jót tesz neki a magas hő, tegnap teszteltem kotyogósban is. Jobb mint régen, és szerintem jobb mint a Bio, ugyanaz a karakter de tisztább, mostanában túlpörkölik a Biot.

(#7254) aradebil2 válasza #28054016 (#7249) üzenetére


aradebil2
senior tag

Ejj de szomorú, itt Olaszországban teljesen hiányzik a Lidl specialty vonala, hiperekben is alig kapni nagyobb márkák specialty lineját szemesben :((

(#7255) sherlock82 válasza #28054016 (#7249) üzenetére


sherlock82
senior tag

Múltjkor vettem lidl fekete szürke zacskós szemes kv t
Hât nagyon nem vokt jó. :(

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#7256) konzumpro válasza aradebil2 (#7254) üzenetére


konzumpro
senior tag

És a helyi pörkölők nem olcsóbbak és jobbak mint bárhol máshol? Vagy csak kifejezetten a specialty, világos pörkölés hiányzik?

(#7257) flash-


flash-
veterán

ha 100g koruli kávét szeretnék készíteni egy gombnyomással dedica ec685 -el,de mégis szeretnék intenzív,rendes kávé ízt elérni mi a javaslat ?(az hosszúkávé lenne vagy maskepp hivjak?)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7258) cSuwwi válasza flash- (#7257) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Ez alapján számolhatsz:

A hosszúkávé (lungo) 1:3-as, nem annyira intenzív, talán a tripla espressot keresed, csak ne üssön ki a sok koffein :)
Első oszlop a kávé (g), második a víz (g) utolsó oszlop ami lesz (a csillagozás jelentése alul)

De majd a szakik megmondják a tutit.

[ Szerkesztve ]

(#7259) RetepNyaraB válasza flash- (#7257) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Vagy főzöl egy rendes duplát és felöntöd forró vízzel 100g-ig (americano), vagy főzöl egy 100g-os kv-t amelynek nem lesz olyan íze, mint egy 30g-os presszónak, bármit is csinálsz. Én az americanora szavazok, bár nem presszó lesz; de legalább az alapja az.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#7260) flash- válasza RetepNyaraB (#7259) üzenetére


flash-
veterán

köszi mindkettőtöknek, nem espressot kersek feltétlen csak hogy ilyen 80-100ml körül hogy kezdjek neki hogy a lehetőségekhez képest minél intenzívebb kávét kapjak :)
ezek a full automaták (pl delonghi esam) melyiket csinálják? americano-t? (ilyen kgépem is van csak beszorult a belső része nem birom kiszedni) az úgy viszonylag nagyobb adagot csinált (60-80ml lehetett) és nem volt híg, a hosszú kávénál intenzivebbet csinált szerintem.

amúgy ezek a csésze méretek nem standardok? látok yt videókat ahol 45g körüli espresso-t csinálnak 1:2 arányban a dedicával, nekem meg ha 16g megy bele már alig birom betolni a gép kartartójába :)
lehet venni nagyobb méretű csészét is mint a dupla ilyen gépekhez?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7261) Sped válasza flash- (#7260) üzenetére


Sped
aktív tag

Lungo amikor forró vízre ráereszted a presszót/dupla presszót, americano amikor a presszó/dupla presszóhoz hozzáöntöd a forró vizet (bár azt hiszem ezt láttam már YT videókban fordítva is elnevezni). Nekem 1 dl forró vízzel működik, ennél több már nagyon hígítja nekem. A forró víz nem tudom mennyire kell forrónak lennie, én felforrás előtt szoktam lekapcsolni vízforralót.

#7253 konzumpro Köszi, akkor a Cremával teszek egy próbát majd. :K

[ Szerkesztve ]

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#7262) kmarci25 válasza flash- (#7260) üzenetére


kmarci25
veterán

Én is a hosszú, hosszabb kávékat szeretem. Ha ilyen a preferenciád, akkor tehetsz egy próbát a filteres vonallal is. Egészen más típus, mint az espresso, de ez is tud nagyon finom lenni.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#7263) inf3rno válasza flash- (#7260) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is a hosszút szeretem, én vettem nem nyomásfokozós kart meg szűrőt Dedicahoz, megtöltöm, aztán nyomok rá egy dupla vizet, és azt iszom napi 1-3x. Nekem így elég. Nem túl tömény, iható tej nélkül is.

Buliban hasznos! =]

(#7264) _NCT


_NCT
őstag

Van köztetek olyan hasonlóan elvetemült aki éhgyomorra issza a kávét, tisztán, mint én? Általában kávé után 1 órával tudok enni valamit.

(#7265) Silent77 válasza _NCT (#7264) üzenetére


Silent77
veterán

jelen.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#7266) _NCT válasza Silent77 (#7265) üzenetére


_NCT
őstag

Volt valaha gyomorpanaszod ettől a szokástól? Mert nekem azt mondták ha így folytatom fekély lehet belőle. Évente járok hasi UH-ra, eddig lekopogom semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#7267) inf3rno válasza _NCT (#7266) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem kávéval és anélkül is ugyanúgy volt, nem ettől függ. Én délelőtt iszok egy kávét, aztán ebédig semmi.

Buliban hasznos! =]

(#7268) Beni2360 válasza _NCT (#7264) üzenetére


Beni2360
félisten

Én azt olvastam, hogy hosszú távon kedvezhet a rákos daganat kialakulásához.
Én több mint 50 éve 1 dl tej 2-3 db keksz és utána a kávé. Éhgyomorra a savas kávé,?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7269) justgiveup


justgiveup
tag

Nitro brew-val kisérletezett már valaki? Milyen szifon-patron páros lehet alkalmas erre?
[Ennyit] nem szívesen fizetnék érte :D

(#7270) Silent77 válasza _NCT (#7266) üzenetére


Silent77
veterán

Nem volt, de tényleg nem tesz jót.
Próbálok enni előtte, de egyszerűen nem megy. Reggelezni sem szoktam. Kávé az első.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#7271) Sped válasza _NCT (#7264) üzenetére


Sped
aktív tag

Én reggel tejes kávét iszok, de már kb 15 éve. Semmi bajom soha nem volt, remélem nem is lesz. :) Amúgy sincs gond a gyomrommal.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#7272) konzumpro válasza Sped (#7271) üzenetére


konzumpro
senior tag

Állítólag a tej nem jó délután, mostanában próbálgatom tej nélkül, kotyogós, filter meg americano formában, de talán a filter a legtisztább papírral, csak nekem túl erős, elmennek a magas hangok tőle. :DDD

(#7273) Polarstar válasza konzumpro (#7272) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Tej helyett alternatív tejet kell használni. Az jobb.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#7274) RetepNyaraB válasza Polarstar (#7273) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mondjuk ízre biztos nem az.
Két éve nyomjuk, mert a lányom tejfehérje allergiás. Könnyek szöknek a szemembe egy rendes cortadotól, tehéntejjel. :K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#7275) inf3rno válasza RetepNyaraB (#7274) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én egy ideig rizstejeztem, aztán elengedtem azt is, inkább több mézet teszek bele és nem annyira töményre főzöm. Méznél gesztenyét érdemes venni, az a legjobb. Most ittam a napokban cappucinot, az jó volt, de emésztés szempontjából nagyjából ez a határ, amit még elbír a rendszer talán havi egyszer. Vettem habosítható zabtejet is valamikor, de az sem jött be, illetve lecitinnel is kísérleteztem, hogy hátha tudok házilag rizstejet habosítani, de nem jött össze. Egyelőre most nem erőltetem, majd ha lesz keret rendes ipari gépekre ilyen téren meg akkor talán nagy üzemben is csinálom majd.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#7276) handrash


handrash
őstag

[egy jó kis kezdő szett ]

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#7277) aradebil2 válasza konzumpro (#7256) üzenetére


aradebil2
senior tag

Hát mivel most kezdem ezt az egészet, ezért valami kommersszel szerettem volna kezdeni, hogy meglegyen a fokozatosság és a tanulás. De az olaszoknál nem nagyon megy ez a specialty dolog, majdnem minden sötétre van pörkölve, és a kávékínálat 90%-a szinte mindenhol tégla (abból van single originje több márkának is). Úgyhogy egyelőre bekezdtem egy klasszik Illyvel :DD Helyi pörkölőket már nézegettem, de ott is majdnem mindenki sötétre pörköl.

(#7278) konzumpro válasza aradebil2 (#7277) üzenetére


konzumpro
senior tag

Nem gondoltam bele, csak olvastam, hogy mindenki dicséri aki arra jár, a kávét. De hát az a jó sötét pörkölés. A világos pörkölés tejjel is tud nagyon savas lenni, talán azért jobb a hagyományos sötét, mert egyszerűbb elkészíteni, akár kotyogósban.

(#7279) kmarci25 válasza inf3rno (#7275) üzenetére


kmarci25
veterán

Az Alpro-nak van kb aranyárban a Barista típusú növényi teje, kókusztej, és talán van mandula is. Az tényleg habosítható, majdnem úgy, mnt a tehéntej, a színe egészen hasonlít a tehéntejhez. Az ízén persze érezhető, de én nem vagyok oda a tejért, úgyhogy engem nem zavar, mikor havonta egyszer használom. :) Feleségem azzal issza a kávét, én csak üresen.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#7280) flash- válasza Sped (#7261) üzenetére


flash-
veterán

köszönöm! akkor gondolom a több víz nem kompenzálja a túl erősre őrölt kávét, (erre gondoltam még esetleg hogy erősebbre őrlöm viszont nagyobb adagú italra állítom be a gépet) hát annyira nem vagoyk hosszú kávé fan, a családban viszont páran igen, nekik az espresso a "kevés" :)

mérleg kérdés:
ez az avx mérleg 0.01g pontosságú?
(mindenütt máshol azt írják hogy 0.1g pontosságú, nekem gyanús)
hát ez nagy előny gondolom, akkor annyira pontos is? megéri?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7281) body007


body007
addikt

Ismeritek ezt a lányt?

Jessie Gao 杰
Tök jól bemutatja a dedica gépét :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#7282) RetepNyaraB válasza flash- (#7280) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mindkét linken az összes kép és hivatkozás szerint századgrammos, nem értem mi a gond. Viszont nagyon kicsi. Én a merlegaruhaz.hu-ról venném a labormérleget, talán még picit olcsóbb is, de kétszer ekkora a felület. Linkeltem már itt valahol feljebb, keress rá. Illetve az enyém viszonylag pontosnak mondható, ezt meg itt nem ismerem, de volt már hasonlóm és több tized grammot mászott jobbra-balra - ez egy 0.01g mérlegben elég fos

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#7283) koxx válasza kmarci25 (#7279) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Alter tejbol ami szinte tokeletesen gozolheto az az Oatly!.

(#7284) kmarci25 válasza koxx (#7283) üzenetére


kmarci25
veterán

Zabalapú, a neve alapján gondolom. Az a baj, hogy annak az íze viszont nagyon nem jön be.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#7285) Polarstar válasza kmarci25 (#7284) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Fura, de nekem a zab jött be csak.
A rizs vizes, a kókusz mindent elnyom, a szóját nem pasinak teremtették, a mandulás túl geil.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#7286) kmarci25 válasza Polarstar (#7285) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem cukrozott mandula volt véletlenül amit kóstoltál? A rizs nekem sem ízlett, a lassúpréssel itthon készített mandula tej nagyon jó volt, de nem habosítható. Az Alpro jó, csak nagyon drága.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#7287) hyperspace válasza Polarstar (#7285) üzenetére


hyperspace
őstag

Zab nekem lisztes érzést hagy a számban.
Szójától nem lesz semmit bajod, főleg olyan mennyiségtől, amit tej helyett innál.
Az a mandula cukros lehetett, a cukor nélkülire nem mondaná ezt senki szerintem. :)

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#7288) inf3rno válasza kmarci25 (#7279) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A rizstej az egyetlen, amit elviselek. Van baristából zabtej is, de rizst pont nem láttam soha. És 1oooft egy liter, ami kb. egy marék rizs finomra darálva vízzel elkeverve.

Buliban hasznos! =]

(#7289) sherlock82 válasza inf3rno (#7288) üzenetére


sherlock82
senior tag

Értem, de mit jelent az hogy " elviselek ".
mi történik ha egy presszó kávéba, némi tejet öntesz?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#7290) inf3rno válasza sherlock82 (#7289) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elkezdek émelyegni tőle, folyni kezd az orrom, ilyesmi. Az emésztésem meg totál szar lesz pár napig. Az elviseleket az ízére írtam. A többi gabona tej szerintem nem jó. Talán még az zab elmegy, de nem szeretem a mellékízét annak sem annyira.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#7291) sherlock82 válasza inf3rno (#7290) üzenetére


sherlock82
senior tag

Akkor tényleg ne csináld. : /

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#7292) konzumpro válasza sherlock82 (#7291) üzenetére


konzumpro
senior tag

Nekem epegörcsöm van ha túl sok a finom szemcse a kávéban, amikor keserű utóíze van, akár filter, akár presszó. Tejjel vagy megfelelő őrléssel és papírfilterrel ez kivédhető, de tej nélkül a cukor is kiesik a játékból nálam.

(#7293) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Sziasztok. Dupla ims szűrőkosarat használok,17.3 gr babból főzöm a kávèt. A következő napokban szeretnék egyszerre lefőzni két adag kávét (Gaggia Classic). Ezzel a szűrőkosárral lehetséges ez? Ha igen, akkor vegyem durvábbra az őrleményt és engedjem mondjuk 1:3 arànyban? Abból nagyjából lejonne két adag espresso. Köszi a segítséget 😊

(#7294) sherlock82 válasza konzumpro (#7292) üzenetére


sherlock82
senior tag

Én kizárólag reggel presszó, tisztán, minden nélkül.
Viszont soha sem éhgyomorra előtte minimum sok víz vagy akár már reggeliztem is és azt követően.
29 éves koromig kávét sem ittam, viszont 24 évesen egy elég komoly refluxon átestem - más miatt - és nem szeretnék hasonlót érezni bármikor is.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#7295) RetepNyaraB válasza Viiktor1989 (#7293) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez teljesen kv függő. Mármint van, ami elviseli, van aminek jól áll, meg van, ami rossz lesz a hosszú extrakciótól. Alapvetően minden babnak van joker értéke, ahol legjobban teljesít. A presszó standard viszont 1:2. Egy filter pörinél is. Kávézóban így kapod. Akkor is, ha otthon elmormolod fölötte a varázsigét, meg áztatgatod, meg ilyen-olyan nyomáson készíted 1:4 arányban 2 perces lefolyással. Simán lehet, hogy jobb lesz az otthoni, mint bárhol. Ettől még a standard az 1:2, 27-30mp alatt.
Azért, mert ez a legbiztosabban működő recept.

Az egésszel azt akarom mondani, hogy nem lehet előre megmondani jól jársz-e a lungo aránnyal. Ha tudjuk a pontos babot, akkor inkább, de akkor se feltétlenül. Próbáld ki, aztán szűrd le a tapasztalatot. :)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#7296) iatti válasza Viiktor1989 (#7293) üzenetére


iatti
aktív tag

ha presszó a cél, szerintem nem fog menni. egy kis "tól-ig" van benne játékban, de duplázni nem tudsz 17.3g-ból.

(#7297) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Köszi srácok!

(#7298) #98690560 válasza iatti (#7296) üzenetére


#98690560
törölt tag

Valamit nem értek. Miért ne tudna "duplázni"? Ha 17g van a kosárban, húz belőle 34-et (1:2 arányban), akkor az egy dupla presszó. Kettes, dupla kifolyóval, 2 csészét alá téve lesz 2x17g presszója, tehát le van főzve a 2 adag. Nekem itt valahogy nem áll össze hogy akkor eddig hogy készült a kávé ha sosem volt dupla :F

(#7299) Viiktor1989 válasza #98690560 (#7298) üzenetére


Viiktor1989
tag

Jó az elmélet,mindig így iszom a kávét,17 ből 34. Viszont most kétszer 34-et szeretnék. (Munkàsok lesznek nàlunk és nekik szeretnék egyszerre lefőzni két adag kávét.) Csak nem vagyok benne biutos,hogy a végeredmény így jó lesz,de majd kipróbálom és megosztom a tapasztalatomat.

(#7300) Andraskiss6 válasza Viiktor1989 (#7299) üzenetére


Andraskiss6
kezdő

Tehát a munkásoknak, jó a szar is?
Amúgy van 21 grammos kosár amiből lehet 60-70gos kávét kesziteni .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.