Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Katonaság

Hozzászólások

(#154) WN31RD válasza Jeanes (#118) üzenetére


WN31RD
addikt

Nem akarlak megbántani, mert a soraid alapján úgy tűnt, hogy jó szándékkal írtál, ezért igyekszem arra, hogy az indulataim ne jöjjenek át a válaszon.

Én nem tisztelem a katonákat úgy általában. Az én szemembe hiába nézne büszkén egy katona (hacsak más oka nincs rá). A katonai feladatok szerintem a legjobb esetben is a piszkos, aljas, de elkerülhetetlen munkát jelentik. Sajnos előfordul néha, hogy valakinek el kell végeznie az ilyesmit, de ez csak - jó esetben - egy lelkiismeretesen végzett, és a társadalom számára hasznos hóhérmunka. (Tisztában vagyok vele, hogy a katonák nem napi 24 órában gyilkolásznak, a hóhérmunkát nem így értettem.)
Nem véletlenül írtam, hogy a legjobb esetben, ugyanis véleményem szerint igen ritkán fordul elő, hogy katonai erőt jóra használjanak.

Visszataszítónak, egy emberhez méltatlannak találom - hacsak nem az együttműködés érdekében teljesen önkéntes alapon és bármikor felmondható módon történik -, hogy valaki feladja a döntési szabadságát, és egy katonai rendbe beilleszkedjen. Ha valakit ilyesmibe sikerül belekényszeríteni, az az én szememben megalkuvó (persze ettől még nem ítélem el az embert, mert bizonyos körülmények között nem érdemes nem megalkudni), ha pedig önként veti alá magát ilyesminek, akkor megvetésre érdemes.

A magyar zászló számomra nem jelent semmi különöset. Egy csoport jelképe, amely csoport semmivel nem jobb a többinél (nem is rosszabb), de azáltal, hogy különválik (nem fizikailag, mert az természetes, hanem gondolatban) csak a csoportok közötti (jelentős károkat okozó) feszültségeket növeli.
Szép dolog persze, ha valaki szereti az embertársait, és segíteni akar nekik, közösséget vállal velük (ideális esetben akár ennek a jelképe is lehetne a zászló), de nem tudok elképzelni olyan helyzetet, amelyben ehhez szükség lenne bármilyen nemzeti zászlóra. Ha törődök az emberekkel, ezt megtehetem zászlózás nélkül is (ami persze nem jelenti azt, hogy az egész világgal foglalkoznék, mert az praktikusan nem megoldható), tehát szükség nincs rá, bajt viszont okozhat (és okozott és okoz is számtalanszor).

Ezeket azért írtam le, hogy lásd, nem csak lustaságból, vagy kényelemszeretetből lehet ellenezni a kényszersorozást és a katonásdit úgy általában, hanem ennél komolyabb indokok alapján is.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Katonaság
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.