Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Jogszerű-e a fél év garancia... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) almásrétes


almásrétes
tag

Sziasztok!

Ez a kérdés azért merült fel bennem, mert nemrég vásároltunk egy Notebook-ot. Az akkumulátorra a számla szerint fél év garancia van. Ez még rendben is lenne, csak fél év után nem sokkal felmondta a szolgálatot. Természetesen nem hajlandóak kicserélni...
Viszont. A törvényben legalább 1 év kötelező garancia van előírva számítástechnikai termékekre. És ráadásul ez nem egy olcsó darab (30e ft - csak az akksi). Mit érdemes ilyenkor tenni? Mit lehet? Volt valakinek ehhez hasonló tapasztalata?

Üdv,
rétes

(#2) Flashcash válasza almásrétes (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nekem egy 6 rugós hangfalpárom romlott el 8 hónap alatt.
Amikor visszavittem akkor mondták hogy mostmár csak 6 hónap gari van az ilyen tipusú termékekre.
A legegyszerűbb ha felhívod a fogyasztóvédelmet és a konkrét esetet elmondod ők meg tudni fogják mennyi a garancia az akksidra, ill. ha kell eljárást indítanak a cég ellen.

Fogyasztó-kapcsolati Iroda


1088 Budapest, József krt 6.

Telefon: 4594-999
V.I.P. 24: (06-1)303-9075

Nyitvatartás:

Hétfő: 8-18
Kedd-csütörtök: 9-16
Péntek: 9-14

vagy [L]http://www.fvf.hu/[/L]

(#3) LordX válasza almásrétes (#1) üzenetére


LordX
veterán

Az a baj, hogy a törvény fél évet ír elő, nem 1et...

(#4) Ploszi


Ploszi
senior tag

asszem, ezévtől lesz 1 év a gari a tartóshasználatú cuccokra, ami már EUszabvány

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#5) phoenixke válasza almásrétes (#1) üzenetére


phoenixke
tag

A mai notebook aksik muszakilag 6-12 hora vannak tervezve (hasznalattol fuggoen). Gyakorlatilag evente kell aksit cserelni. Nekem a 3. ceges notebook -om van, ez mindegyikre ervenyes volt. Es ezt a kereskedok is tudjak (sokba kerulne nekik egy hosszu gari). Nagyon sok ember nem hasznalja szinte soha aksirol, ezert ok ezt eszre sem veszik. Minel tobbet nyomod aksirol, annal hamarabb csokken az ideje, bar vannak olyan aksik, hogy honapokig jelet sem adjak a gyengulesnek, majd egy het alatt latvanyosan lecsokken 1 percre az az ido, ameddig el birja latni a laptopot.

(#6) Don Vittorio válasza phoenixke (#5) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Még a sok éves garanciával árult autóknál is csak 1 év az akku garanciája, azaz kevesebb, mint a standard 3-5. Így logikus (lehetne) a fél év. Ezzel szemben én szoktam nagykerben notebookot vásárolni, és még sohasem láttam ezt a kitételt az aksikra...

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#7) phoenixke válasza Don Vittorio (#6) üzenetére


phoenixke
tag

En meg sohasem vasaroltam laptopot, de az enyemre is egy ev a gari. Asszem altalaban a nagyobb notebook gyarto cegek laptopjai 1 eves garival adjak (HP, Ibm, dell, Gericom, stb)

(#8) karib


karib
addikt

Mobiltelefonok akkujára is általában fél év a jótállás. Tessék figyelmesen elolvasni a feltételeket a garpapíron, valahogy a jótállás, szavatosság, garancia fogalmak különbözőségével operálnak, ha jól sejtem, legálisan.

Department of Redundancy Department

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Jogszerű-e a fél év garancia... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.