Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-25 10:20:57

LOGOUT.hu

JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) coco2 válasza Mr. Y (#8700) üzenetére


coco2
őstag

Lehetőségek:
-Két külön oldal, és akkor statikus html ráhívásként betölthető.
-Php-ből úgy írod ki az oldalt a kapott get paraméterek alapján.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#8702) Silεncε válasza Mr. Y (#8700) üzenetére


Silεncε
őstag

Az oldalra, ahová a linket teszed, az URL-hez hozzáadsz query paramétereket. Ezt a másik oldalon JS segítségével tudod olvasni ([link], [link]) és ez alapján már meg tudod írni, amit akarsz

[ Szerkesztve ]

(#8703) Mr. Y válasza Silεncε (#8702) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog (1)

& coco2

Köszönöm nektek

But who is watching the guardians?

(#8704) martonx válasza Mr. Y (#8700) üzenetére


martonx
veterán

Routing nál simán le tudod kezelni. Megnézed, hogy mi az url-Ed, ennek megfelelően beallitod a láthatóságokat.

Én kérek elnézést!

(#8705) coco2 válasza Silεncε (#8702) üzenetére


coco2
őstag

Erről a search dologról anno azt találtam, tökéletesen megbízhatatlan. És letettem róla. Te látod ezt a search-ot működni napi szinten saját magad mindenféle böngészővel?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#8706) Silεncε válasza coco2 (#8705) üzenetére


Silεncε
őstag

régebben használtam, nekem nem volt vele bajom. De én arról, hogy nem működne, nem találok semmit.

[ Szerkesztve ]

(#8707) martonx válasza coco2 (#8705) üzenetére


martonx
veterán

Ez már miért lenne tökéletesen megbízhatatlan??? Igen, napi szinten használjuk több projektben is. Légyszi ne terjessz butaságokat!

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#8708) coco2 válasza Silεncε (#8706) üzenetére


coco2
őstag

A redirect-ek környékén kotorásztam anno, hogy js-ből megállapíthassam a szerver címét, ahova egy redirect küldött (terhelés osztáshoz kellett). Az régebben működött, aztán letiltották. Akkor találtam stackoverflow-n anchorra vonatkozó tippet adni egy srácnak (#-t rakni a cím végére), hogy az legalább lekérdezhető. És kapta az a tanács a lehurrogást, hogy az is egyszer működik, egyszer nem. Aztán félre raktam a témát a magam részéről, és azóta nem foglalkoztam vele.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#8709) martonx válasza coco2 (#8708) üzenetére


martonx
veterán

#valami az url végén nagyon nem egyenlő a querystringgel. A querystring garantáltan nem veszik el, hacsak valaki valamit, nagyon félre nem paraméterez CDN szervereken :D

Én kérek elnézést!

(#8710) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Létezik Angularhoz olyan multi-column filtering táblázatnál, mint a képen? Lehetőleg open-source. A Material tudja, csak React-ban. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8711) cattus válasza Jhonny06 (#8710) üzenetére


cattus
őstag

En használtam ag-grid-et Angularhoz, az ingyenes verziója is nagyon sokmindent tud.

Do the thing!

(#8712) martonx válasza cattus (#8711) üzenetére


martonx
veterán

Plusz egy vote az ag-gridhez. Ugyan egy böszem nagy állat, de amit az nem tud, az nem is létezik. És igen, már az ingyenes verziója is meglepően sokat tud.

Én kérek elnézést!

(#8713) lanszelot válasza martonx (#8712) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Ebben tudna vki segíteni?
A sima megoldás nem érdekel, a miért annál inkább.
Miért nem jó?

(#8714) edari válasza lanszelot (#8713) üzenetére


edari
őstag

Rossz a css selectorod.
[link]

console.debug(document.querySelector(".btn.btn-primary")); -> dom element
console.debug(document.querySelector(".btn btn-primary")); -> null

Ha erre vonatkozott a kérdésed.

[ Szerkesztve ]

(#8715) lanszelot válasza edari (#8714) üzenetére


lanszelot
addikt

nincs css, üres is a css rész
az a class neve, a html-ben ott van
de írd át bármire, akkor se működik
átírtam, nem működik

[ Szerkesztve ]

(#8716) cattus válasza lanszelot (#8715) üzenetére


cattus
őstag

A button-nak nincs onsubmit event-je, vagy a button onclik-jét kell használnod, vagy körbevenni az egészet egy form taggel, aminek már van onsubmit eventje.

Do the thing!

(#8717) lanszelot válasza cattus (#8716) üzenetére


lanszelot
addikt

Köszönöm szépen

(#8718) #20221952


#20221952
törölt tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem Hozzátok, hogy kezdőként milyen projektekkel érdemes pályázni?
Próbáltam nézegetni a különböző ingyenes és kezdőknek szánt példákat, de nekem azok nagyon egyszerűnek tűnnek, így ötleteket szeretnék, hogy milyen projekteket lenne érdemes elkészítenem?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#8719) martonx válasza #20221952 (#8718) üzenetére


martonx
veterán

Nem akarom, hogy bunkónak tűnjek, hogy nem kapsz választ. Szóval szólok, hogy amit kérdeztél az szerintem megválaszolhatatlan.

Sok sikert!

Én kérek elnézést!

(#8720) Mr. Y válasza #20221952 (#8718) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog (1)

Magam részéről én első projektként annó leprogramoztam a Mancala nevű játékot 2 játékos módra.
Aztán megalkottam az MI-t, amit azóta is csak kevesen tudnak lenyomni :)

But who is watching the guardians?

(#8721) #20221952 válasza martonx (#8719) üzenetére


#20221952
törölt tag

Így átgondolva a kérdésem, igazat adok Neked. ;)
Igazából úgy lenne a helyes a kérdésem, hogy milyen elvárások vannak a kezdőkkel, vagy a nem teljesen kezdőkkel? Erre van válaszod?

(#8722) martonx válasza #20221952 (#8721) üzenetére


martonx
veterán

Kezdőtől: Legyen lelkes, hatékonyan képezze magát, ne legyen hülye. Ha ez a három jellemző stimmel, akkor jó gyakornok lehet bárkiből.
Nem teljesen kezdő: a fentiekhez pluszban egy témához értsen pl. kimondottan backend / frontend / adatbázisok.

Én kérek elnézést!

(#8723) #20221952 válasza martonx (#8722) üzenetére


#20221952
törölt tag

Oké, szerencsére a fentiek megvannak. ;)
Ami a szakmai részt illeti, csak most gondoltam bele, hogy lehet-e hátrány az, hogy nem magyar forrásokból tanulok (a kifejezéseket, fogalmakat csak angolul ismerem, nem tudom, hogy van-e magyar megfelelőjük és ha van, akkor azok mik)?

(#8724) martonx válasza #20221952 (#8723) üzenetére


martonx
veterán

A programozás nyelve angol, szóval ez előny.

Én kérek elnézést!

(#8725) #20221952 válasza martonx (#8724) üzenetére


#20221952
törölt tag

Oké, akkor neki látok a saját projekt elkészítésének ...

(#8726) Pala válasza #20221952 (#8723) üzenetére


Pala
veterán

Nekem konkretan volt Budapesten olyan frontend interjum, ahol kozoltem az interjuztatoval, hogy kizarolag angolul tudok valaszolni a kerdeseire, mert nem ismerem a magyar terminologiat. Azt mondta, semmi gond. :) Emiatt szerintem ne izgulj, ez inkabb elony. Sot, tovabbmegyek, en amondo vagyok, olyan helyre ne is akarj menni, ahol a fejlesztok nem tudnak angolul legalabb egy"kozepesen szar" szinten.

(#8727) Mr. Y válasza Pala (#8726) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog (1)

Gimnáziumban érettségi előtt volt egy feladat, miszerint önéletrajzot kellett írni. A nyelvtudás részhez a tanárnő javasolta, hogy társalgási szintet jelöljünk meg (felsőfokú nyelvi képzés volt egyébként, csak emeltet lehetett tenni nyelvből nálunk). Ezt meghallotta az osztályfőnökünk, aki tájékoztatott róla, hogy egy állásinterjún ez a szöveg annyit jelent, hogy Hallottam már ennek a nyelvnek a létezéséről.
Csak eszembe jutott, gondoltam, megosztom.

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#8728) martonx válasza Mr. Y (#8727) üzenetére


martonx
veterán

Ez hülyeség. Amúgy meg két perc angol társalgás alatt gyorsan kiderül, hogy ki mit ért társalgási szint alatt :D

Én kérek elnézést!

(#8729) #20221952 válasza Pala (#8726) üzenetére


#20221952
törölt tag

Köszönöm.
Sajnos, a tanulás alatt eszembe sem jutott, hogy magyarul is tanulhatnám a JavaScript nyelvet ...

(#8730) cattus válasza #20221952 (#8729) üzenetére


cattus
őstag

Jobb is.

Do the thing!

(#8731) #20221952 válasza cattus (#8730) üzenetére


#20221952
törölt tag

Közben megnéztem, hogy milyen lehetőségek vannak tanfolyami keretek között, hát ...

Top 10 JavaScript programozó tanfolyam magyarul

(#8732) Pala válasza #20221952 (#8731) üzenetére


Pala
veterán

Egy jotanacs: ne kolts ilyenekre penzt, ezeknek a kodolo kurzusoknak a nagy resze egyedul azoknak eri meg, akik az ilyen vallalkozasokat mukodtetik. :) Minden, amit itt tanitanak, az netrol ezerszer tobb forrasbol, jobb minosegben elerheto; ingyen vagy sokkal olcsobban (magyarul egy lehuzas az egesz).

[ Szerkesztve ]

(#8733) #20221952 válasza Pala (#8732) üzenetére


#20221952
törölt tag

Nagyon egyetértek Veled. :(
Az árakat nem tudom megítélni, de a különböző tanfolyamok tematikája maximum csak arra jó, hogy bemutassa az adott terület működését és a benne rejlő lehetőségeket ...

(#8734) Taci


Taci
addikt

Ti írtatok már saját kezűleg sütikezelőt? (GDPR-sáv)

Nagyjából készen vagyok az oldallal, a megfelelő engedélyekre várok még, és funkcionalitását tekintve még a sütikezelés hiányzik. (Bár sütiket nem használok (egyelőre), csak local storage-ot, de úgy láttam, hogy jogszabály szerint ez egy kalap alá van véve, tehát mindegy, hogy cookie vagy local storage, kell a hozzájárulás és a GDPR-sáv.)

Nem tudom, megéri-e energiát belefektetni, és megírni magamnak (bár nem igazán tudom/értem, mi-hova-miért tartozik), vagy jobban járnék, ha vennék egy jól felépítettet, és csak beépíteném.

Ez utóbbira van ötletetek?
Feleljen meg az előírásoknak, legyen minden állítható, amit állítani kellhet (user szempontjából).

A működését illetően pedig, ha magamnak akarnám csinálni:
Amire használom jelenleg a local storage-ot:
- sötét mód állapota
- lokáció (weather widget-hez)
- 18 éves elmúlt-e (tartalmak szűrése, megjelenítése)
- hasonlók.

Ez szerverre egyáltalán nem kerül, nem mentek semmit a userekről (jelenleg - majd talán később, egyszer), még igazából látogatottságot se nézek (még), és nincs összekötve se Google-lel, se Fb-kal. Ehhez a két utóbbihoz már tuti kelleni fog egy megfelelő megoldás - de azon kívül?
Ugye ezeket amiket írtam, nevezhetem a működéshez szükséges "cookie-knak", így ezt amúgy sem lehetne lekapcsolni. Vagy ezt sem én döntöm el? Lehet a sötét mód állapota kényelmi beállítás, és akkor már máshogy és máshol kell kezelni?

Ebben tudnátok segítséget adni? Ha csak egy jól összeszedett cikk is az, az is bőven jó lenne, csak tudjam, merre-hogyan induljak.

Köszi.

(#8735) disy68 válasza Taci (#8734) üzenetére


disy68
aktív tag

Kiindulónak itt van ez. Találsz ott generátort is. Nem vagyok a téma nagy ismerője, de neked a sima cookie consent is elég lehet, nem kell külön gdpr rész.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#8736) Taci válasza disy68 (#8735) üzenetére


Taci
addikt

Köszönöm, átnézem mindenképp. Belekezdtem már akkor, csak sok dolog közbejött.

Lenne egy másik kérdésem is:

Tegyük fel, hogy van egy oldalam, aminek van 2 menüpontja. Telik-múlik az idő, a felhasználók használják az oldalt. Aztán úgy látom jónak, hogy azt a 2 menüpontot 5-re bővítem.
Hogyan lehet azt megoldani, hogy a frissített oldalszerkezet eljusson a felhasználókhoz?
Mert sima újratöltésnél ugye csak cache-ből dolgozik, így gondolom, ha "nem muszáj", nem fogja megnézni, van-e újabb source verzió. Így amíg nem tölti le a frissített fájlokat az új menüpontokkal, addig én hiába csináltam meg az 5 menüpontot, a felhasználó csak 2-t fog látni.

Hogyan szoktátok, hogyan lehet ezt kezelni? Mi a bevált módszer erre? Van esetleg egy változó, hogy bizonyos időközönként ellenőrizze, van-e újabb source verzió? De ez így nem lenne teljesen jó, mert ha megcsinálom egyik nap, szeretném, ha másnap már használnák az új fájlokat. Szóval olyan opció kellene (ha van, ha lehetséges), hogy ha módosítok, akkor a következő töltésnél már az új változatot szedje le a kliens.

Köszönöm.

(#8737) martonx válasza Taci (#8736) üzenetére


martonx
veterán

Miért ne szedné le az új verziót?
A static content-et persze szeretik cachelni a böngészők, de a .html-eket nem.

Én kérek elnézést!

(#8738) Taci válasza martonx (#8737) üzenetére


Taci
addikt

Nem tudom, hogyan működik, csak ma eszembe jutott, hogy ez még nincs lekezelve, pedig tervezek módosításokat.
Akkor ezek szerint ha frissítek valamit az oldal kódjában (html, css, js), akkor azt következő töltéskor a kliensek már töltik és használják is, nem kell semmilyen "trükközés"?

(#8739) martonx válasza Taci (#8738) üzenetére


martonx
veterán

Ahogy írtam is, ez a HTML file esetében igaz. Css, js file-oknál mögéjük szoktak csapni egy ?v=1 - et, és frissítéseknél ezt növeled. Ezzel jelezve a böngészőnek, hogy ez már egy új verzió, ezt használja.

Én kérek elnézést!

(#8740) Taci válasza martonx (#8739) üzenetére


Taci
addikt

Ha ez csak HTML fájl esetében igaz, akkor a ?v=1 gondolom, a HTML-en belül a CSS, JS fájlok bejegyzéseinél szükséges, ugye?

Pl.:
<link rel="stylesheet" href="css/style.css?v=1">

(#8741) martonx válasza Taci (#8740) üzenetére


martonx
veterán

Pontosan

Én kérek elnézést!

(#8742) Taci válasza martonx (#8741) üzenetére


Taci
addikt

Köszönöm a segítséget!

(#8743) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, szöveg áttetszőség állításban.
Itt egy példa, amiben szeretném, ha a szöveg áttetsző lenne. Vagyis nem fehér és nem is piros. Úgy szeretném, ha pl a HTML háttere egy kép, amin van egy DIV, aminek piros a hátterre, akkor az azon DIV-en belül eső szöveg legyen a HTML hátterén lévő kép mintájával ellátva.

Hogy érthetőbb legyek, a megoldásról készítettem egy képet PS-ben:

Előre is köszönöm a helyes megoldást!

But who is watching the guardians?

(#8745) Taci válasza Mr. Y (#8743) üzenetére


Taci
addikt

Esetleg ez a megoldás jó lehet: [link]

(#8746) Mr. Y válasza Taci (#8745) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog (1)

Valami ehhez hasonlót kerestem, igen. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#8747) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

A számítógép egy alapvetően jó funkciója bosszant :)
Adott a JS-ben az a matematikai kifejezés (number.toFixed(1);), ahol meghatározhatjuk a tizedesek számát törtek esetében. Csakhogy, ez kerekít. Én ezt ki szeretném kapcsolni, nekem beleront az egyenletekbe.

Pl az alap számom 12,46. A program jelenleg 12,5-öt ír ki, de nekem 12,4-re lenne szükségem.

Előre is köszönöm a megoldást!

But who is watching the guardians?

(#8748) cattus válasza Mr. Y (#8747) üzenetére


cattus
őstag

Sajna nem tudsz mást csinálni, mint string-gé konvertálni, levágni ami nem kell, majd vissza: [link]

Do the thing!

(#8749) martonx válasza Mr. Y (#8747) üzenetére


martonx
veterán

Kerekitsd te magad math.ceil,floor,round függvényekkel.

Én kérek elnézést!

(#8750) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog (1)

Köszönöm a válaszokat!

Akkor mint látom, az lesz a fő probléma, hogy a 8 Bites Assembly 32 Bites lebontó függvényét akartam alkalmazni egy túlfejlett számítógépen, ami ezek szerint lehetetlen.

But who is watching the guardians?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.