Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-25 10:20:57

LOGOUT.hu

JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Sasos válasza Karma (#4000) üzenetére


Sasos
senior tag

Mivel szedted így rendbe a kódot?

Console-ban van hibaüzenet, de pont ugyanazok ment a nem "piszkált" változattal. Így én nem tettem hozzá újabbat.
Ha rossz nyelvet is ad vissza a böngésző, a manuális állításnál akkor is minden nyelv esetén a beállított nyelvűnek azonosítja a böngésző az oldalt (kivétel a magyar).
Kipróbáltam telefonról, és németre átcsapva a nyelvet, szintén a default angol verziót nyitja be, ami nem is lenne gáz, mert ha csak az azonosítás lenne a gond átállítanám a default nyelvet magyarra. De az oldal nyelve továbbra is angol a böngésző(k) szerint.
Igen, minden próbálkozásnál gyalulom az előzményeket, cookie-kat, jelszavakat, űrlapelemeket.

[ Szerkesztve ]

(#4002) Karma válasza Sasos (#4001) üzenetére


Karma
félisten

A teljes változatot a ctrlq Online Code Beautifierrel, a vágottat viszont nem ette meg, arra a JSFiddle TidyUp parancsát hívtam meg.

“All nothings are not equal.”

(#4003) r4z válasza Karma (#3996) üzenetére


r4z
nagyúr

Ó, ez így nagyon jó :) Át is tudtam alakítani az XML-t JSON objektummá a HTML-en belül egy rejtett div-ben AJAX-szal, majd a div tartalmából létrehoztam a változót. Még egy kicsit tisztább is lett az adathalmaz.

Viszont amire nem jövök rá, hogy hogy indul be ez az egész összehasonlító folyamat :B

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#4004) Karma válasza r4z (#4003) üzenetére


Karma
félisten

Ez a három szakasz a lényeg:

var manufacturers = _.groupBy(inputdata, function (product) {
return product.Gyarto;
});

Azaz magyarra fordítva az underscore groupBy függvényt: "csoportosítsd az inputdata tömb elemeit a Gyarto property értéke alapján". Ezután a manufacturers egy olyan objektum, amiben a kulcsok a gyártók, az értékek pedig az oda tartozó termékek listája.

var manufacturerPrefixLengths = _.map(manufacturers, function (products, manufacturer) {
return {
manufacturer: manufacturer,
prefix: _.min(products.map(function (product) {
return product.Tipus.sameUntil(manufacturer);
}))
};
});

Itt van az összehasonlítás meghívva. A map függvény veszi egy lista vagy objektum elemeit, ráhív egy függvényt egyesével mindre, az eredményeket pedig egy új listába fűzi össze. Más szóval transzformálja a listát.

Magyarul: "Minden gyártó-terméklista párt képezz le egy olyan objektumra, ami tartalmazza a gyártó nevét (manufacturer kulccsal), és az egyezések minimumát (prefix kulccsal)." A min függvény visszaadja egy lista minimumát.

A terméklistából prefixhosszlistát meg egy belső map képez, ami minden terméket leképez a gyártó nevével vett egyező szakasz hosszára.

var result = _.object(_.map(manufacturerPrefixLengths, function(x){return [x.manufacturer, x.prefix]}));

Ez az utolsó hívás pedig annyit tesz, hogy az előző lépésben generált listát, amiben a {manufacturer, prefix} objektumok voltak, egy valódi objektumra alakítja át.

“All nothings are not equal.”

(#4005) Sk8erPeter válasza Sasos (#4001) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Mivel szedted így rendbe a kódot?"
Én ezt szoktam ilyen célra használni a JSFiddle TidyUpján kívül: http://jsbeautifier.org/

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#4006) r4z válasza Karma (#4004) üzenetére


r4z
nagyúr

Érthető :R

Egy dolgot mondj még meg, kérlek: miért lehet az, hogy hiába másolom be a kódot karakterről karakterre, és még a JSON objektumot is hozzá igazítom. hogy pont olyan legyen, mint nálad (és ami amúgy valid), nem hajlandó működni. JSFiddle-ön is működik.

Két dolgot csináltam vele összesen:
- belefoglaltam egy functionbe
- a function első sorában megadtam neki a változót, ami tartalmazza a JSON objektumot.

A return product.Tipus.sameUntil(manufacturer); sornál viszont a Chrome konzolja Uncaught TypeErrror: cannot call method 'sameUntil' of undefined hibát dob. :F

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#4007) Karma válasza r4z (#4006) üzenetére


Karma
félisten

Tegyél ez a sor elé egy olyat, hogy "console.log(product)", és kiderül, miért undefined a product.Tipus.

Egyébként ennyiből nem tudom megmondani...

“All nothings are not equal.”

(#4008) Jim-Y


Jim-Y
veterán

(#4009) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Sziasztok, kezdek a falnak menni.
Bocs ha nem a megfelelő topic de nem találtam jobbat.
Van akinek betölt ez az oldal:

OEP Ejelentés

Még a firefox verziót nem próbáltam de Chrome-ban meg IE11 alatt próbálkozok, ne tölt be. Raktam fel 64bites java-t 32-es 7es java-t, aztán 32-es 6os javat. Minddel ugyanaz hiba nem engedélyezett. Mikor be van jelölve chrome alatt is hogy mindig fut.

(#4010) martonx válasza Fr3eWar (#4009) üzenetére


martonx
veterán

Ez java-t akarna telepíteni, már lőttem is ki a fenébe az egészet.

Semmi köze amúgy a topikhoz.

Én kérek elnézést!

(#4011) Sasos válasza Fr3eWar (#4009) üzenetére


Sasos
senior tag

IE és Chrome alatt nem megy (IE-nél sütik engedélyezésére hivatkozik, pedig hozzáadtam, mint helyet, Chrom alatt Java-ért kiabál), viszont Fox alatt belódul. KÉP

(#4012) martonx válasza Sasos (#4011) üzenetére


martonx
veterán

IE-nél (legalábbis 11-essel próbáltam), az IE megkérdezi, hogy engedélyezed-e a sütiket. Ha engedélyezted, akkor meg megkér, hogy hagy töltse le a java-t. Én itt nyomtam ki.

Én kérek elnézést!

(#4013) Sk8erPeter válasza Fr3eWar (#4009) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Még jó, hogy az összefoglalóba direkt belerakattam, hogy a JavaScript NEM ugyanaz, mint a Java... :W :DD Ezek szerint nem lett túl hatékony. Van Java topic.
Nem értem, minek kell 2014-ben Java appletekkel kinevettetnie magát bármilyen fejlesztőnek, de gondolom ez valami legacy weboldal, amit megörököltél.

Sk8erPeter

(#4014) CSorBA


CSorBA
őstag

Szerintem Ő felhasználó, és használni szeretné :D Ezért kérdezi itt, hogy vajon a hiba nála van-e vagy sem. :U

(#4015) Fr3eWar válasza CSorBA (#4014) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Pontosan! :C :R csak használni szerettük volna az oldalt.

(#4013) Sk8erPete : :(
Közöm nincs a java-hoz semmilyen irányból.
Ezt találtam a keresőbe java szót beírva. És mivel a másik topic címe java programozás volt, így azt magamban kilőttem, mert nem érdekel a java programozás. És nem tudom mi a különbség a java script meg más között.

De úgy sikerült megoldani, hogy a java control panelon, hozzáadtam az oldal címeit az engedélyezett oldalakhoz. És a biztonságot medium-ra állítottam.

[ Szerkesztve ]

(#4016) Sk8erPeter válasza Fr3eWar (#4015) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És mindezt nekem magamtól kellett volna kitalálnom, hogy mi a célod, hogy közöd nincs a weboldalhoz, hogy nem szakmai kérdésed van, és amúgy is micsoda szemétláda vagyok, hogy szóvá teszem, hogy semmi köze a topichoz annak, amit kérdezel. OK, vállalom. :DDD Sorry, túl sokan tévednek el. :D
De adtál legalább egy tippet: ezt a topicot is át kell nevezni JavaScript topicról JavaScript-programozásra, mert itt konkrétan arról van szó. :) És akkor félreértés sincs. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#4017) Fr3eWar válasza Sk8erPeter (#4016) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Szépen tudod cifrázni a dolgokat.

De az első hozzászólásom szerintem egyértelmű, de tényleg lehetett volna egyértelműbb, ha a kettőspont helyett kérdőjelet tettem volna.

"Van akinek betölt ez az oldal:"

De az átnevezés lehet hogy lendítene a magamfajta noob-ok eltántorításán.

(#4018) Sk8erPeter válasza Fr3eWar (#4017) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A "Van akinek betölt ez az oldal:" egy kijelentő mondat. Feltételeztem, ezzel arra céloztál, hogy van, akinél működik, van, akinél nem, és szeretnéd megtudni annak a magyarázatát, hogy miért van az utóbbi. Na, de kicsit túlragoztuk a dolgokat. :D

Sk8erPeter

(#4019) leximester


leximester
tag

Sziasztok, nem értek a javascripthez, ezért lenne szükségem egy kis segítségre. Adott egy html fájl és sok .js, az egyik .js-ben van egy ilyen függvény:InputManager.prototype.restart = function (event) {
alert("teszt");
};

Arra lenne szükségem hogy ezt a függvényt megtudjam hívni C#-ból(windows phone-s app), viszont ehhez tudnom kéne a függvény nevét, próbáltam utánajárni a dolgoknak, de eddig nem jártam sikerrel, azt próbáltam hogy a function után beírtam egy nevet, de nem lett jó. Előre is köszi

(#4020) Jim-Y válasza leximester (#4019) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ha van egy InputManager objektumod, akkor azon a restart metódust meghívva tudod elérni ezt a függvényt.

Magyarázat:
Tehát javascriptben ha egy tömbön meghívsz egy pl indexOf() metódust ( [1,2,3].indexOf(3); ), az így lett implementálva:

Array.prototype.indexOf = function(elem) { ... }

megj: a [] egy shorthand a var arr = new Array(); -re.

Megoldás:
Kell egy InputManager objektum:

var inputManagerObject = new InputManager();

majd

inputManagerObject.restart(); // alert teszt

Hogy hogyan delegálj egy ilyen objektumot C#-ba abban nem tudok segíteni, nézz utána :)

[ Szerkesztve ]

(#4021) leximester válasza Jim-Y (#4020) üzenetére


leximester
tag

Köszönöm a választ, de így sem jó teljesen, azt hittem nem fontos hogy mi az ami az eredeti függvényben van, de úgy látszik az.
event.preventDefault();
Amint megcsinálom azt amit írtál az event, undefined lesz.

(#4022) Jim-Y válasza leximester (#4021) üzenetére


Jim-Y
veterán

Igazabol egyszerubb lenne ha bemasolnad az eredeti kodot. Meg ha leirnad hogy mit szeretnel elerni es hogyan, az sem lenne utolso szempont :-)

[ Szerkesztve ]

(#4023) leximester válasza Jim-Y (#4022) üzenetére


leximester
tag

Van ez a jatek:[link]. Ezt szeretném windows phone-n futtatni, illetve szeretnék multiplayer módot bele tenni, és ehhez van szükségem arra hogy C#-ból megtudjak hívni néhány függvényt például a restartot.

(#4024) Sk8erPeter válasza leximester (#4021) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Pedig jó az, amit Jim-Y írt. :) Én sem értem sajnos ennyiből, mi a gond, tényleg látni kéne a kódodat, hogy pontosan mi vérzik el, és hol.
De ha jól értem, valami olyasmi, hogy callback-ként szeretnéd meghívni a .restart() metódust, és az nem megy. Vagy nem erre gondoltál?

szerk.:
(#4023) : ebből még mindig nem tudtuk meg, konkrétan, pontosan mi a baj, hol hasal el a dolog, és hogyan csináltad C#-ban, hogyan JavaScriptben.
Ha a C#-kódban van a gond: C# programozás topic.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#4025) leximester válasza Sk8erPeter (#4024) üzenetére


leximester
tag

Szerkesztettem már az előző hozzászólásom csak jött egy áramszünet...

Szóval, az szépen megy hogy javascriptből hívjak meg C#-s függvényt stb, vissza fele is megy, amennyiben ilyen a függvény a js-ben:
function valami() {
alert("masvalami");
}

Ahogy sikerült kivennem a kódból, a keyboard_input_manager.js-ben lévő

KeyboardInputManager.prototype.restart = function (event) {

event.preventDefault();
this.emit("restart");
};

függvény felelős az újraindításért. Ezt szeretném c-ből meghívni. És ha ezzel megcsinálom a fentebb említett módszert, akkor nem működik. Remélem így már érthető a gondom.

[ Szerkesztve ]

(#4026) Jim-Y válasza leximester (#4025) üzenetére


Jim-Y
veterán

az event az egy click event lesz a restart gombon. Nálad azért undefined ,mert nyílván nem adtál meg a restart függvénynek egy click event objektumot mint bemenő paramétert.
Próbáld ki, hogy ott ahol restartot hívnál, ott írj egy
<keyboardInputManager>.emit("restart"); -ot.

[ Szerkesztve ]

(#4027) Karma válasza leximester (#4025) üzenetére


Karma
félisten

Ja most látom, ez már túl lett lépve, bocsi :B
De azért nem törlöm ki.

---

Az a helyzet, hogy a WP WebBrowser felől csak olyan JavaScript dolgokat tudsz meghívni, amik globálisan elérhetőek. A valami függvényed egy globális függvény, így kapásból elérhető; viszont a kérdéses InputManageres történet valószínűleg el van fedve az ilyen behívások elől.

Ez most hack, de például csinálhatnál az oldalad végénél egy globális példányt ebből, és azon meghívhatod a metódust.

<script type="text/javascript">
var globalInputManager = new KeyboardInputManager();
</script>

És utána az appodban nyomsz egy ilyet:

webBrowser.Navigate("javascript:globalInputManager.restart()");

Akkor talán mennie kéne.

---

Na visszatérve az új problémára, az egyszerűbbik megoldás az inputmanager meghackelése lenne (ha az event undefined, akkor ne akarjon preventDefaultot hívni), illetve C# oldalon is lehet hákolni.

webBrowser.Navigate("javascript:globalInputManager.restart(document.createEvent('hack'))");

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#4028) leximester válasza Karma (#4027) üzenetére


leximester
tag

Sajnos ez nem jó:
webBrowser.Navigate("javascript:globalInputManager.restart()");
string helyett System.Uri-t vár. Én ezzel próbáltam eddig meghívni: webBrowser.InvokeScript("valami");

#Jim-Y : Az általad írt kód sem működik.

[ Szerkesztve ]

(#4029) trisztan94 válasza leximester (#4025) üzenetére


trisztan94
őstag

Csak halkan, mellékesen megjegyzem, hogy az event.preventDefault() _elvileg_ deprecated, event.defaultPrevented;-et kell használni (nincsenek zárójelek). Legalábbis a firebug nekem mindig ezért nyavalyog.

https://heureka-kreativ.hu

(#4030) Karma válasza leximester (#4028) üzenetére


Karma
félisten

Mondjuk stringből Urit csinálni nem nagy kaland, ellenben ja, amit írtam a "javascript:" előtag nélkül az InvokeScripttel tényleg jobb.

“All nothings are not equal.”

(#4031) Jim-Y válasza leximester (#4028) üzenetére


Jim-Y
veterán

És miért szórakozol C#-al ahelyett, hogy ki-chekcoutolnád a projektet, és amennyiben szabad, továbbfejlesztenéd magadnak az eddigi kódot? Főleg, hogy annyival nem tudod megoldani a fejlesztést, hogy meghívogatsz pár függvényt és kész. Vannak belső állapotai a függvényeknek amin az egész alkalmazás áll, vagy bukik. Azzal is törődni kell.

trisztan: nem az ő kódjában van az preventDefault.

[ Szerkesztve ]

(#4032) Karma válasza Jim-Y (#4031) üzenetére


Karma
félisten

Igazából nem ennyire drámai a helyzet. Rengeteg 2048 wrapper van már most is a Store-ban, ami nem csinál többet, mint WebBrowserben futtatja a játékot, és így behívogatva ad egy-két extra menüpontot...

Meg azért nem mellesleg a hibrid alkalmazások így működnek általában.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#4033) Jim-Y válasza Karma (#4032) üzenetére


Jim-Y
veterán

Erről esetleg tudnál írni 1-2 sort, hogy hogy kell elképzelni? Van egy böngészőben futó alkalmazás, mint most a 2048, és az én C#/Java/akármi kódom közbe tud szólni, meg tudja hívni az alkalmazás egyes függvényeit?

Én eddig sajnos csak egy !JS nyelvben csináltam olyat, hogy natív javascript kódot futtattam, így nincs ebben nagy tapasztalatom :/

[ Szerkesztve ]

(#4034) leximester válasza Karma (#4030) üzenetére


leximester
tag

Egyik ötlet sem nyert sem.

(#4035) Sk8erPeter válasza trisztan94 (#4029) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hogy micsoda? :Y Az event.preventDefault() NEM deprecated, hogy lenne már az?! :D

https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/API/event.preventDefault#Notes
meg
http://api.jquery.com/event.preventdefault/

Szerintem te ismét kevered a szezont a fazonnal:
"event.returnValue is deprecated. Please use the standard event.preventDefault() instead"
http://stackoverflow.com/questions/20045162/event-returnvalue-is-deprecated-please-use-the-standard-event-preventdefault

https://github.com/angular/angular.js/issues/4557
https://drupal.org/node/2170221

-->
http://bugs.jquery.com/ticket/14282
http://bugs.jquery.com/ticket/14320

Nagyon nem ugyanaz, hogy az event.returnValue deprecated, vagy a másik...
Ráadásul még az sem stimmel, hogy a Firebug dobná, mert a Chrome konzolja írja ki ezt, Firebug nem sír érte. (Kipróbáltam, mert pont erre emlékeztem.)
Ne vezessük félre a népet téves információval, mielőtt utánanéznénk, légyszi. :)

Sk8erPeter

(#4036) leximester


leximester
tag

Megoldottam a dolgot, lehet csúnya megoldás de hatásos, függvénybe tettem a restart gomb click eventet, és ezt a függvényt hívom meg a c# kódból. Köszönöm az eddigi segítséget!

(#4037) Karma válasza Jim-Y (#4033) üzenetére


Karma
félisten

Alapvetően jól képzelted el, erről van szó: adott egy többé-kevésbé komplex webalkalmazás, lokálisan vagy online megnyitva, amit egy natív mobilalkalmazás futtat egy beágyazott böngészőben. Platformonként változik, hogy milyen csatornán keresztül (ld. az előbbi InvokeScript WP-n, navigációt Androidon és iOS-en), de kommunikálhat a szkript is kifelé (ez pl. Androidon a legerősebb, mert közvetlenül ki tud hívni Java metódusokra).

Lehet hackelni is, mint az előző kérdésvonulatban, de ha az ember nulláról épít hibridet, jobban jár ha megtervezi magának az interfészt előre :)

Én egy olyan alkalmazásban használtam ilyen architektúrát, ahol a backenden generált tetszőleges tartalmú kérdőíveket (mini webalkalmazásokat) lehet generálni, a kliensek letöltik ezeket, és utána a felhasználók offline kitölthetik újra meg újra. A JS interfész ott jön a képbe, hogy a kitöltés eredményét ezen keresztül szivárog át a Java kódhoz, ami a tárolást és feltöltést kezeli.

“All nothings are not equal.”

(#4038) trisztan94 válasza Sk8erPeter (#4035) üzenetére


trisztan94
őstag

Valóban :D

A minifikált jQuery-re írta azt, hogy A getPreventDefault() használata elavult. Használja helyette a defaultPrevented-et.

Ezt kevertem a preventDefault()-al

https://heureka-kreativ.hu

(#4039) Karma válasza Karma (#4037) üzenetére


Karma
félisten

Huh, most nézem, hogy a közepe kicsit zanzás lett. Mobilon írtam, és nem vettem észre :P

Szóval az első bekezdés vége ez akart lenni:

Platformonként változik, hogy milyen csatornán keresztül tud a natív kód a JS felé szólni. WP-n mint láthattuk az InvokeScript metódus jó erre; Androidon és klasszikusan iOS-en(*) a "javascript:"-es sémára navigálás működött (ezzel példáloztam korábban).

A szkriptek visszafelé is kommunikálhatnak egyébként, WP-n egy globális függvényt hívhat meg a JS; iOS-en az aktuális URL változását lehet figyelni; Androidon meg a legerősebb, mert közvetlenül ki tud hívni Java metódusokra – persze csak amiket a natív alkalmazás előre kiajánl a JS bridge-nek.

(*): iOS7-en bejött a JavaScriptCore, ami elméletileg közvetlen összeköttetés a JS és Obj-C világ között. De erről nem tudok semmit.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#4040) martonx válasza Karma (#4039) üzenetére


martonx
veterán

Elvileg mintha a WP 8.1 is megkapná a windows 8-as világ natív html támogatását, azaz js-el pont ugyanolyan szintű natív kódok lesznek írhatóak (na jó, minimális túlzással), mind a C# + Xaml kombóval.

Én kérek elnézést!

(#4041) Karma válasza martonx (#4040) üzenetére


Karma
félisten

Nagyon várom már, sajnos a köznépnek meg a közfejlesztőnek még elég messze van a megjelenése :( Az is jó lenne, ha WinRT komponenseket C#-ban is lehetne írni, ahogy desktopon, és akkor JS-ből is lehetne hívogatni :)

“All nothings are not equal.”

(#4042) trisztan94 válasza martonx (#4040) üzenetére


trisztan94
őstag

Winjs-re gondolsz?

Az mar nagyon regota van, csinaltam is vele appot. Html+js+css.

Mar a 8.1 rc-ben is benne volt.

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#4043) Karma válasza trisztan94 (#4042) üzenetére


Karma
félisten

Mi? Van WP8.1 SDK RC? :Y

“All nothings are not equal.”

(#4044) martonx válasza Karma (#4041) üzenetére


martonx
veterán

Bejelenteni a jövő héten fogják. Mondjuk mire tényleg ki is jön a köznépnek az még minimum bő 1 hónap lesz, de inkább május vége.

Én kérek elnézést!

(#4045) martonx válasza trisztan94 (#4042) üzenetére


martonx
veterán

Kevered a windows 8-at a windows Phone 8-al.

Én kérek elnézést!

(#4046) trisztan94 válasza martonx (#4045) üzenetére


trisztan94
őstag

Jaaa tenyleg, Windows 8-ra gondoltam :DDD :W

https://heureka-kreativ.hu

(#4047) trisztan94


trisztan94
őstag

Múltkor - hibásan - mondtam azt, hogy az e.preventDefault() helyett e.defaultPrevented-et kellene használni. Persze azóta már fel lettem világosítva, hogy hülye vagyok, rosszul emlékeztem valamire, ezt tudom.

Most vágom az egyik tutorial vidim, ott viszont egy <a>-ra e.defaultPrevented-et használtam, és valamiért pontosan ugyanaz történik, mintha e.preventDefault() lenne használva, tehát nem fut le az alapértelmezett esemény.

Na de miért? MDN szerint az e.defaultPrevented egy boolean értéket ad vissza arról, hogy az alapértelmezett esemény lefutása meg lett-e gátolva.

Nem lehet, hogy azzal, hogy azt hívtam meg, úgy interpretálta a böngésző (Chrome), mintha return false-t írtam volna? Vagy miért van ez? Console nem dob rá hibát, sem firebug.

JsFiddle

MDN

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#4048) fordfairlane válasza trisztan94 (#4047) üzenetére


fordfairlane
veterán

Most vágom az egyik tutorial vidim, ott viszont egy <a>-ra e.defaultPrevented-et használtam, és valamiért pontosan ugyanaz történik, mintha e.preventDefault() lenne használva, tehát nem fut le az alapértelmezett esemény.

Nálam Firefoxban lefut, tehát nem ugyanaz történik. Nem is történhet ugyanaz.

x gon' give it to ya

(#4049) Sk8erPeter válasza trisztan94 (#4047) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem akarok már megint köcsög lenni, nem rohadékságból kérdezem, bár tudom, hogy én vagyok a beszólogatós szemét, de miért készítesz tutorialt olyan témáról, ahol még ingoványos talajon állsz? Bár megértem, hogy örülsz, ha kapsz pozitív feedbacket, de én nem mernék addig készíteni tutorialt, amíg nem tanultam meg mondjuk az alapvető webfejlesztést elősegítő eszközök használatát, az olyanokét, mint a webfejlesztő panel (Chrome Developer Tools (Ctrl+Shift+I vagy F12), Firefox beépítettje (Ctrl+Shift+I) vagy Firebug (extension-telepítés után F12), stb.), hogy kiderítsem, adott esetben mi lehet a gond.
Na, de ez volt az OFF része, válaszolok is a kérdésre.
Lenyitod az említett fejlesztői paneleket, és megtudod a választ, a linkre kattintás utáni állapotokat mutatom, mindenhol bekereteztem a lényeget:

Chrome:

Network fül:

Chrome - X-Frame-Options

Console:
"Refused to display 'https://www.google.hu/' in a frame because it set 'X-Frame-Options' to 'SAMEORIGIN'."

Refused to display 'https://www.google.hu/' in a frame because it set 'X-Frame-Options' to 'SAMEORIGIN'.

x-frame-options:SAMEORIGIN

x-frame-options:SAMEORIGIN

Firefox:
"Load denied by X-Frame-Options: https://www.google.hu/ does not permit cross-origin framing."

Load denied by X-Frame-Options: https://www.google.hu/ does not permit cross-origin framing.

====

Átírod a http://google.hu-t http://example.com-ra, és BANG:
http://jsfiddle.net/aA8d9/2/

VAGY kipróbálod ezt a saját kis tesztkörnyezetedben, ahol nem egy frame-be töltöd be, és megint csak BANG, váó, működik.

A miértek a hibaüzenetekből kideríthetők, de kérdezz, ha nem tiszta.

Javasolt olvasnivaló pl.:
https://developer.mozilla.org/en-US/docs/HTTP/X-Frame-Options

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#4050) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok,

El akadtam a JS tanulásban és segítséget szeretnék kérni. A gond a document.getElementsByName(...)-mel van. :( Egyszerűen nem akar sikerülni.

Példa: link

Ha oda írom az indexet, pl [0], akkor az első gomb értékét kiírja az alert ablakba. De én olyat szeretnék, hogy mindig azt írja ki amire kattintok. Tutorialokban mindenhol index nélkül használják, de nekem egyszerűen nem akarja az igazságot. Miért?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.