Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-25 10:20:57

LOGOUT.hu

JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) cattus válasza nevemfel (#8550) üzenetére


cattus
őstag

Nem megy linux alatt se, most megnéztem. Valszeg van valami baj a telepített futtatható fájllal, nekem unexpected token hibát ír ki (ami fura, mert a szkriptet megnyitva szintaxis terén jónak tűnik).

Do the thing!

(#8552) sztanozs válasza nevemfel (#8550) üzenetére


sztanozs
veterán

Lehet, hogy az a gond, hogy régi verziót használsz:
link

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8553) nevemfel válasza sztanozs (#8552) üzenetére


nevemfel
senior tag

Ezt a verziót is próbáltam. Ez csak szimplán nem csinál semmit. Ez persze már fejlődés. :DDD

Rally against apathy draws small crowd

(#8554) lanszelot válasza cattus (#8551) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Ez is node -os, esetleg ha értitek, ezzel meg lehetne csinálni?

(#8555) coco2 válasza lanszelot (#8554) üzenetére


coco2
őstag

Kicsit visszakotortam a topicban. Jól sejtem, hogy mindezt csak azért gyűröd, hogy használhass gedcom file-t?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#8556) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

HTML-JS párosnál van egy olyan opció, hogy üzenetet jelenítsen meg a weboldal (alert). Ezt úgy teszi, hogy az üzenet címsorában Az oldal közlendője felirat szerepel. Az lenne a kérdésem, hogy ez megváltoztatható valahogyan?

But who is watching the guardians?

(#8557) cstomee válasza Mr. Y (#8556) üzenetére


cstomee
tag

Nem! Ha jól tudom biztonsági okokból...
Vannak külső pluginek, ahol akár teljesen testreszabhatod.
Pl: sweetalert

(#8558) Mr. Y válasza cstomee (#8557) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Ugyan nem mélyedtem bele, de közben találtam egy ilyet. Azért ez nem gyengén van átszabva.

But who is watching the guardians?

(#8559) Taci válasza Mr. Y (#8558) üzenetére


Taci
addikt

Amit belinkeltél, ez egy CSS-ben összerakott "ablak". Viszont az alert() függvény az nem ez.
https://developer.mozilla.org/hu/docs/Web/API/Window/alert
Kipróbálható példával: https://www.w3schools.com/jsref/met_win_alert.asp

Attól függ, hol és mire szeretnéd használni. Ha csak egy üzenetet megjeleníteni a weblapodon, ott csak a képzeleted szab határt, hogy milyen ablakot, animációt stb. készítesz.
Ha a beépített alert() függvényt akarod használni, akkor nincs nagy nyújtózkodási felületed, cserében viszont 1 sorban megvan hozzá a kódod.

(#8560) Mr. Y válasza Taci (#8559) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Igazad van, mint írtam fentebb, csak ránéztem, bele nem. Akkor erről ennyit, köszönöm

But who is watching the guardians?

(#8561) coco2 válasza Mr. Y (#8560) üzenetére


coco2
őstag

Az alert()-nek annyi a lényege a hibaüzeneten túl, hogy megállítja a js végrehajtást. Ha arra nincs szükséged, nem az alert()-et kellene használni. Persze Z indexen külön ablakot dobni fel kb 200x lesz bonyolultabb, az alert() meg csak egyetlen sor, de akkor sem kellene elcsábulni. Le kell nyelni a békát és leszkriptelni, amit szeretnél. Bocsi a rossz hírekért :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#8562) lanszelot válasza coco2 (#8555) üzenetére


lanszelot
addikt

igen

(#8563) coco2 válasza lanszelot (#8562) üzenetére


coco2
őstag

Akkor bizonyára vicces hírek lesz neked, hogy ráadásul semmi-közeli győzelemre számíthatsz. Az a gedcom vagy mi a szösz sosem terjedt el, azért van zéró supportja. Egy mezei json normálisabb formátum családi kapcsolatokat leírni. Családi gráfokhoz pedig nem kapsz jobb supportot, mint amit magad is összerakhatsz. Ha valami file-ban nagy méretű anyagod van, arra az eredeti gyártótól érdemes keresni egyszeri konvertáláshoz támogatást, és aztán maradni a json-nál.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#8564) lanszelot válasza coco2 (#8563) üzenetére


lanszelot
addikt

Az összes családfa gedcom adatbázissal dolgozik mai napig.
Bármelyik családfa online/offline alkalmazás gadcom alapú, csak es kizárólag azzal lehet közöttük adatot átvinni.
Mai napig támogatott, és egyetlen.

(#8565) coco2 válasza lanszelot (#8564) üzenetére


coco2
őstag

És te azokhoz akarsz építeni valamit, vagy azokat akarod újraépíteni?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#8566) lanszelot válasza coco2 (#8565) üzenetére


lanszelot
addikt

Igen.
Van egy most már 300 feletti személyből álló családfám. Offline alkalmazásban. Azzal kigeneráltam több féle honlapot, az van az interneten.
Egy része flash, ami megszűnt, az nem lett frissítve, ki lett szedve. De arra szükségem van.
Azért kezdtem a js-be, hogy megcsináljam.
Ennyit nem fogok újra bepötyögni json-ba.
Ezért kell vmi ami átkonvertálja.
Van sok gedcom to json, de python, meg fogalmam sincs mi.
Vannak alkalmazások is, de iszonyat áron, viszont nekem csak a xml, vagy json kimenet érdekelne belőle, semmi több. Pl egyik cég potom 18000GBP-ért adja ami nekem kellene.
A régi progik pedig nem kezelik az új gedcom file-t. Azokat irtam is.

(#8567) lanszelot


lanszelot
addikt

Erre valaki rá tudna kukkolni, mert ez 2021 februári.
Nem nagyon értem mit is kellene tenni,
Ott a node js -hez jóval több letöltendőt ír, lehet az lenne a gond?

(#8568) Zedz válasza lanszelot (#8567) üzenetére


Zedz
addikt

Ott a node js -hez jóval több letöltendőt ír, lehet az lenne a gond?

Azok kulon allo eszkozok, nem fuggnek egymastol. Ez csak egy felsorolas, platformok szerint rendezve.

[ Szerkesztve ]

(#8569) sztanozs válasza lanszelot (#8566) üzenetére


sztanozs
veterán

Esetleg windows alatt be lehetne izzítani a WSL-t és azon megpróbálni ugyenezt a node.js-es konvertert.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8570) coco2


coco2
őstag

Használja valaki napi szinten webes facebook login-ra a facebook-os js sdk-t?

A folyamat eltérései érdekelnének a custom web login flow-tól. Emennek a részleteit ismerem, amazt nem. Ha valaki annak a részleteiről is képben van, egy jelzést had kérjek. Pár kérdésem lenne priviben.

Köszönöm

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#8571) lanszelot válasza sztanozs (#8569) üzenetére


lanszelot
addikt

Mac OS -en próbáltam, ott se csinálja, ezt fentebb írtam is.
Azt is, hogy dobok fel linuxot, ha van értelme, de nem hinném, hogy az a baj.

Találtam egy ilyet is, ez az első sort kidobja json-ba, és ennyi.
Tehát ez már csinál vmit, de semmire se megyek ezzel se.

(#8572) sztanozs válasza lanszelot (#8571) üzenetére


sztanozs
veterán

Simán lehet, hogy nem kompatibilis a GED-ed azzal a szabvánnyal, amit a konverter használ és azért dobja be csak az első sort.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8573) lanszelot válasza sztanozs (#8572) üzenetére


lanszelot
addikt

több szabványt is próbáltam.
UTF-8, és windows/ami sztem ascii lehet/
egyik se
De ha van ötleted melyik lehet jó, kimentem abba.

(#8574) coco2 válasza lanszelot (#8566) üzenetére


coco2
őstag

Gondolom megfontoltad már azt a lehetőséget, hogy te magad írj egy konvertert. A gedcom nem extrém bonyolult szerkezet. Mezei szöveg file számozott és sorrendi indexxel. Legalábbis wikin az van róla.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#8575) sztanozs válasza coco2 (#8574) üzenetére


sztanozs
veterán

Mivel nem tud programozni ezért itt keres komplett megoldást...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8576) laracroft


laracroft
aktív tag

Sziasztok,
Próbálok rájönni mit rontok el, de nem tudom :(
Ezt szeretném elérni:
1. Ha az input mező nem üres, akkor a checkbox le legyen tiltva.
2. Ha a checkbox be van jelölve, akkor az input mező legyen letiltva.
A 2-es sikerül, de az 1-es csak akkor aktiválódik, ha elkattintok, majd visszakattintok a input mezőbe.
Ránézne valaki, előre is köszi ;)

(#8577) Mr. Y válasza laracroft (#8576) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Kétféle megoldás jutott eszembe, de nem tudom, hogy hasznát vennéd-e bárelyiknek:

1) A becenév input-ot ellátod egy onclick-el és abba tiltod le a checbox-ot, bár ebben az esetben ha nincs beírva semmi is le lesz tiltva, ha belekattintanak.

2) Csinálsz egy LOOP-ot, pl fél másodpercenként lefut az adott JS, ellenőrizve, hogy történt-e valami változás.

But who is watching the guardians?

(#8578) Silεncε válasza laracroft (#8576) üzenetére


Silεncε
őstag

Megcsinalni most nincs lehetőségem, de ez kell neked: [link] raksz az input eventre egy listenert, ez le fut mindig, amikor írnak a mezőbe, ebben tudod csekkolgatni, mi a current value az input mezonek és az alapján állítgatni a checkboxot

(#8579) coco2 válasza laracroft (#8576) üzenetére


coco2
őstag

Én timerrel csinálnám pollozva. Úgy a legegyszerűbb és úgysem múlik rajta semmi.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#8580) cstomee válasza laracroft (#8576) üzenetére


cstomee
tag

jsFiddle

Ahogy Silεncε írta csak egy listener kell.

for ciklus meg setinterval-al is megoldható gondolom, bár fogalmam sincs hogy hogy :) , de így azért jóval egyszerűbb és szebb megoldás.

(#8581) laracroft válasza cstomee (#8580) üzenetére


laracroft
aktív tag

@Mr. Ym, @Silεncε, @coco2, @cstomee
Köszönöm a gyors válaszokat ;)
És még kész megoldást is kaptam :R :R :R

(#8582) disy68 válasza laracroft (#8576) üzenetére


disy68
aktív tag

Te most csak a click eseményeket figyeled az inputokon. Ahogy #8578 Silεncε is írja, használd az inputok "input" eseményét a változások figyeléséhez és véletlenül se használj interval-t meg pollozást tökfölöslegesen. Én a magam részéről azt is javaslom, hogy a javascript/html/css-t mindig tarts külön, átláthatóbb, karbantarthatóbb, orrodat is tisztíccsa

én valahogy így csinálnám, minusz a magyar nevek

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#8583) lanszelot válasza coco2 (#8574) üzenetére


lanszelot
addikt

Igen, gondoltam rá, de a js nem fér hozzá helyi file-okhoz. /ezt ti írtátok/
Illetve nem tudom, hogy hogyan tudnám elkülöníteni a sorokat, mert nincsenek elválasztva
itt van sample file

(#8584) Silεncε válasza coco2 (#8579) üzenetére


Silεncε
őstag

A pollolás nagyon bad practice (legalábbis JS-ben), folyamatosan fölöslegesen jaratod a CPU-t és az event loopot is megölöd

[ Szerkesztve ]

(#8585) coco2 válasza lanszelot (#8583) üzenetére


coco2
őstag

Hát ilyesmihez legalább php kellene. Ha dotnetezni nem is akarsz (azt még meg tudom érteni), de a php ugyanúgy script, és nem rakéta tudomány. Szöveg file olvasás, sortördelés, első két oszlop index, maradék adat, arra menjen base64, eredményt sorrend helyesen json-be küldöd. Aztán még második körben értelmezni kell. Nem lesz kevés munka, de 18k gbp-be azért nem kellene kerüljön. Szerintem század annyiért is lesz jelentkeződ. Vagy rászánod te az idődet, ha tényleg olyan fontos az a családfa stuff. Vagy simán leírod a "veszteséget". 300 user még nem a világ vége kidobni, és gedcom helyett normális db-vel indítani újra az alkalmazást. "Sajnos hekker támadás történt és töröltek mindent".

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#8586) lanszelot válasza coco2 (#8585) üzenetére


lanszelot
addikt

18GBP-ért tudok udemin venni órát, és az a tudás megmarad, másra is tudom használni.
Tehát a tanulas inkabb.
De nem biztos, hogy php/utána nézek mi az/. Nem tudom mit kellene, amiben meg lehet pl ezt is csinálni /kotlin sztem abban is meg lehet, utána nézek mit érdemes tanulnom, amit több mindenre is használhatok/

(#8587) coco2 válasza lanszelot (#8586) üzenetére


coco2
őstag

A "php" a javascript szerver oldali párja.

Az udemy most 20 usd per hónap. A skillshare 19 usd per hónap, és 99 per év.

Az önképzés egy vicces játék. Megosztanék róla egy személyes észrevételt. Szó sincs róla, hogy lehetetlen lenne tanulni, de vannak, akiknek túl nehéz a fejük az absztrakt tanuláshoz. Túl sok türelem kell túl sok részletet belegyömöszölni a buksiba. Nem mindenkinek fér bele. Meg aztán, a tanulás nem csak pénzbe kerül, hanem emberéletbe is. Megy vele az idő és a figyelem. Az idő alatt nem nagyon fér el mellette semmi más. Amikor azt a népek felfogják, átlag hátra arc, és futááááás :) Utólag hencegnek mindenféle marhasággal. Onnét lehet tudni, hogy nagyon pofára estek. Kompenzálódás nélkül ki sem bírják. És arra aztán tényleg menni tud a pénz. Az az after math, nem a tudás özöne. Körbenézel a világban, te tényleg bölcs embereket látsz mindenütt? Vagy marhaságokkal hencegő idiótákat? Vagy esetleg csukott szemmel élsz? :)

De ha tényleg érdekel a tanulás, nosza, vágj bele.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#8588) lanszelot válasza coco2 (#8587) üzenetére


lanszelot
addikt

A js tudásom is udemy-ről van.
Mint írtam nem szakmának tanulom, hanem pl, hogy a családfa oldalam megcsináljam.
Pont emiatt nem érdekel a php, nem látom mire tudnám használni.

[ Szerkesztve ]

(#8589) Mr. Y válasza lanszelot (#8588) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Én a Weboldalamra akartam egy egyedi dokumentumrendszert létrehozni. Ehhez kezdtem kitanulni a PHP-t. Csak egyetlen dolog végett.
Viszont közben, minél mélyebben merültem el benne, annál több érdekes dolgot találtam, ami megtetszett. Így olyan dolgokra is használom azt a tudást, amit sosem gondoltam volna, nem volt tervbe.

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#8590) lanszelot válasza Mr. Y (#8589) üzenetére


lanszelot
addikt

A gondom az hogy halvány fogalmam sincs a back end-ről.
php - python, ez a két név, de semmi. Fogalmam sincs mi a szerver, vagy mire jó, teljes fehér lap, tehát azt se tudom mi a dokumentumrendszer. Hiába olvasok magyarázatokat, az alapok alapja hiányzik. Így nem hiszem hogy menne.

[ Szerkesztve ]

(#8591) martonx válasza coco2 (#8587) üzenetére


martonx
veterán

"A "php" a javascript szerver oldali párja."

Azért az megvan, hogy böngészőben javascript mellett csak webassembly létezik, míg szerver oldalon kismillió nyelven ki tudsz szolgálni egy oldalt?
Ne tegyünk úgy, mintha a PHP lenne az egyetlen nyelv szerver oldalon. Ráadásul neki a családfához lehet, hogy tényleg nem is fog kelleni szerver oldal, csak egy statikus oldal.

Én kérek elnézést!

(#8592) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Eszméletlen hülyének tűnhet a kérdésem, de akkor sem találom rá a választ az interneten.
Hogyan lehet HTML JS-ben gyököt vonni? Nem négyzetgyököt Math.sqrt(25), hanem N-ediket

Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#8593) dqdb válasza Mr. Y (#8592) üzenetére


dqdb
nagyúr

k. gyököt így:

Math.pow(n, 1/k);

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#8594) Silεncε válasza Mr. Y (#8592) üzenetére


Silεncε
őstag

Külön fgv nincs rá, sima hatványozással, Math.pow(num, 1/n)

(#8595) sztanozs válasza Mr. Y (#8592) üzenetére


sztanozs
veterán

25 ** 0.5
125 ** (1/3)
625 ** 0.25

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8596) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok,

nem kimondottan JS téma, de azért kapcsolódik. 2 React app között szeretnék valós idejű kapcsolatot létrehozni. Az egyik egy kliens app, a másik egy manager app.
Leegyszerűsítve chat és szavazás lebonyolítása a cél. A manager appból kellene indítani a szavazást ami a kliensen jelenik meg egy modal ablakban, illetve amikor kezdődik az esemény akkor átirányítani a usert a megfelelő oldalra.

Mivel Azure környezetben vagyunk így adta volna magát a SignalR és mivel a consumption plan a cél, abból is a serverless változat upstreammel megfűszerezve...de itt teljesen összekuszálódik minden. MS doksik meglehetősen foghíjasak.
Most gyakorlatilag ott tartok, hogy azt sem tudom, hogy mit lehet megcsinálni és mit nem ebben a felállásban.

Van aki foglalkozott signalR-el és valamelyest nyomonköveti a fejlesztését? Érdemes tovább erőltetni a serverless megközelítést, ki tudja váltani a 'default' signalR-t?

Ami most lelőtte a biztosítékot, hogy a manager appban tudni kellene ki csatlakoztak. Simán a serverless nem tudja, de az upstream tud onConnected eventet küldeni, dokisk írják is, hogy hogyan lehet az upstreamet 'beállítani'. De itt el is fogy a segítség, a function appban lehet egyáltalán ilyenkor JS-t használni vagy ez még CSHARP kiváltság? Ráadásul a serverless példák sima POST-ok, de úgy tűnik, hogy külön vannak bind-ok is az upstreamhez...

Ha kesze-kuszának tűnik amit írtam, akkor elnézést, de jól tükrözi a jelenlegi állapotomat.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#8597) coco2 válasza martonx (#8591) üzenetére


coco2
őstag

Aki abszolút kezdő, és keres egy gyorstalpalót webszerver építésből, windows-on úgyis összetalálkozik a wamp-al. Tenni nem kell sehogyan. Aki próbálkozik, majd mindenki rájön saját maga, mivel tud könnyen boldogulni, és mivel nem.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#8598) martonx válasza _ak_ (#8596) üzenetére


martonx
veterán

Én C#-pal egyik régi projektben évek óta használok SignalR-t. És nemrég egy POC erejéig az Azure-os Serverless SignalR-t is kipróbáltam. Szépen tette a dolgát. Viszont tagadhatatlan, hogy nem éppen kezdőbarát a dolog.
És hogy ez nodejs-el mennyire működik, arról lövésem sincs.

Én kérek elnézést!

(#8599) coco2 válasza _ak_ (#8596) üzenetére


coco2
őstag

Az upstream szerver irányú kapcsolat. Hogy mit nevezel serverless-nek egy webes alkalmazás esetében, ahol létezik upstream, na azon kicsit vakarom a buksit. Valami zavart érzek az erőben :) Minimum egy tracker biztosan kell, és az már szerver. A "POST" tipikusan szerver irányba küldött http kérés, és nem csak dotnetc kiváltság. Js esetében xhr van kommunikációra, és abszolút alkalmas post kérések küldésére. A react meg signalr nem az én világom, abban talán a többiek segítenek.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#8600) Mr. Y válasza Mr. Y (#8592) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm a válaszokat mindenkinek

But who is watching the guardians?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.