Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-25 10:20:57

LOGOUT.hu

JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) shev7 válasza vancha2 (#1000) üzenetére


shev7
veterán

egy jobbfajta xml szerkeszto ujra betordeli neked, gondolom js-hez is van automatikus kod formazas...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1002) emitter


emitter
őstag

Üdv!

Van két sztringem, mindkettő értéke ez:
index.php?option=com_ponygallery&Itemid=69
ha csinálok egy match()-et:
alert(str1.match(str2))
akkor miért lesz mégis null az értéke a match()-nek? Mikor tökugyanaz a két sztring, tehát önmagát kellene hogy visszaadja ilyen esetben a match. :F

(#1003) shev7 válasza emitter (#1002) üzenetére


shev7
veterán

mert a matchnek az a feladata, hogy megnezze, hogy a string illeszkedik-e a parameterul kapott regularis kifejezesre. RegExp-ben nem vagyok jo, de gondolom tobbek kozott a ? az & es az = okozhatjak a problemadat...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1004) tzs84 válasza shev7 (#1003) üzenetére


tzs84
tag

arról nem is beszélve hogy így akkor is true lesz ha az egyik részsztringje a másiknak (csak egy irányban, de akkoris)

miért nem jó az str1 == str2?

(#1005) Hujikolp válasza shev7 (#998) üzenetére


Hujikolp
őstag

köszönöm :R valószínüleg jó lesz, áttudom alakítani.

Valaki tud olyan scriptet ami egy divben, vagy táblában, letud cserélni bizonyos html-t? h érthetöbb legyen:

<table id=''cserel''><tr>
<td>15 16 17</td>
</tr></table>

<a href=''javascript:cserelofv(index.php?menu=down)''></a>


namost, az index.php?menu=down oldalban ez szerepel: 55 88 77

egy fügvény, az id=''cserel'' nél lecseréli a tartalmat, ami a cserelofv() paraméterben található lapban van.
a kimenete ha rémegyek a linkre:

<table id=''cserel''><tr>
<td>55 88 77</td>
</tr></table>


nemtudom h mennyire világos. egy oldalon láttam már ilyet, de nemtudtam kibogarászni belőle a dolgokat. sajnos a honlap nevét nemmondhatom, mert tiltja annak az oldalnak a szabályzata.

[Szerkesztve]

(#1006) Hujikolp válasza shev7 (#998) üzenetére


Hujikolp
őstag

ha több ilyen lebegő izét akarok akkor diplikálni kell a js-eket, vagy hogyan lehet ezt megoldani? pl elöre betölti h mi lehetséges, és különböző fügvényértékkel mást tesz bele, vagy mást hív meg.

(#1007) shev7 válasza Hujikolp (#1006) üzenetére


shev7
veterán

ha jol ertem tobb kulonbozo divet szeretnel amik attol fuggoen jelennek meg, hogy melyik gombot nyomtad meg? Egyszeruen a fv-t kell ugy modositani, hogy nem fixen egy div-et jelenti meg/rejt el, hanem a parameterul kapott id alapjan csinalja...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1008) Hujikolp válasza shev7 (#1007) üzenetére


Hujikolp
őstag

és azt hogy? :B ennyire azért nemvágom még a js-t. ha html lenne vagy php... ezt még tanulni kell.

(#1009) tzs84 válasza Hujikolp (#1008) üzenetére


tzs84
tag

(#1010) shev7 válasza Hujikolp (#1008) üzenetére


shev7
veterán

a cucc amit nezel ugy mukodik, hogy show hivasnal megjeleniti az overlay-t (ettol lesz az a halvany rozsaszines beutese a honlapnak, es ez nem engedi, hogy mashova klikkelj...) illetve megjeleniti az info_box id-ju div-et, ugyanez forditva a hide-ra.

Ha ezt: function show() lecsereled erre: function show(idToShow) es a fuggveny torzseben az ''info_box''-ot lecsereled idToShow-ra akkor utana mar azt fogja csinalni amit szeretnel.

show(''info_box1'') az info_box1 id-ju div-et fogja neked kitenni... persze a hide fven is meg kell tenni ugyanezeket az atalakitasokat.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1011) emitter válasza tzs84 (#1004) üzenetére


emitter
őstag

tényleg, == kell nekem :) úgy látszik ez olyan C-s beütés, mert ott nem lehetett így sztringeket összehasonlítani

(#1012) Hujikolp válasza shev7 (#1010) üzenetére


Hujikolp
őstag

valami nemakar nekem menni :( pedig úgy csináltam ahogy írtad.

[link] [link]


[Szerkesztve]

(#1013) shev7 válasza Hujikolp (#1012) üzenetére


shev7
veterán

nem sokat programoztal korabban ugye? :)

egyreszt a hide fv nem kaptt parametereket, igy semmi nem fog eltunni. Masreszt a showban (meg persze majd a hideban is) a parameter nevet nem kell idezojelbe tenni, mert ugy nem fog mukodni...

Tehat: eval('document.getElementById(idToShow)') kell eval('document.getElementById(''idToShow'')') helyett... (meg ertelemszeruen a masik ket helyen is)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1014) vancha2


vancha2
aktív tag

Azt meg lehet valahogy tudni javascripttel, hogy milyen széles a böngésző látható területe? (Nem a képernyőé) :F

(#1015) shev7 válasza vancha2 (#1014) üzenetére


shev7
veterán

elso google talalat :)

if (parseInt(navigator.appVersion)>3) {
if (navigator.appName==''Netscape'') {
winW = window.innerWidth;
winH = window.innerHeight;
}
if (navigator.appName.indexOf(''Microsoft'')!=-1) {
winW = document.body.offsetWidth;
winH = document.body.offsetHeight;
}
}

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1016) vancha2 válasza shev7 (#1015) üzenetére


vancha2
aktív tag

Ez alapján át szeretnék méretezni egy div-et, de nem megy.
function meretezes() {
if (parseInt(navigator.appVersion)>3) {
if (navigator.appName==''Netscape'') {
var winW = window.innerWidth;
var winH = window.innerHeight;
}
if (navigator.appName.indexOf(''Microsoft'')!=-1) {
var winW = document.body.offsetWidth;
var winH = document.body.offsetHeight;
}
}
var bongeszo = winW;
var meret = bongeszo - 277;
document.getElementById('banner_bal').style.Width == meret;
}


Mi a hiba?

(#1017) vancha2 válasza vancha2 (#1016) üzenetére


vancha2
aktív tag

Rájöttem a hibára:
document.getElementById(''banner_bal'').style.width = meret + ''px'';
:C :DD

(#1018) Hujikolp


Hujikolp
őstag

ezt átlehet úgy alakítani, hogy ha linket adok meg neki, akkor a link tartalmát tegye be?


<a href=''#'' onclick=''document.getElementById('oda').innerText='ezt fogja berakni ahelyett a szöveg helyett, ha üresen hagyod akkor nemrak be semmit'''>Erre kell kattintani</a>

<div id=''oda''>És ezt fogja lecserélni.</div>

(#1019) shev7 válasza Hujikolp (#1018) üzenetére


shev7
veterán

marmint arra gondolsz, hogy megadsz neki egy linket, es a divben az szeretned latni, hogy mi van azon linken? Akkor inkabb iframe-et kene hasznalnod...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1020) Hujikolp válasza shev7 (#1019) üzenetére


Hujikolp
őstag

arra gondolok, igen, de inkább ezt használnám mint az iframét :B
jah, a másik meg még mindig nemmegy. lecseréltem a másiknál is ugyanúgy, most nincsenek aposztrófók, meg egyebek, de most meg nemhajlandó eltüntetni a divet. nagyon ver engem ez a js :F

[Szerkesztve]

(#1021) shev7 válasza Hujikolp (#1020) üzenetére


shev7
veterán

mondtam, hogy a hide fuggvenyek is adj parametert (ugyanugy ahogy a show-nak), hogy tudja, melyik div-et kell eltuntetnie. Nem a js ver teged :) a problemad az, hogy nem ugy tunik, mintha ertenel a programozashoz, talan erdemes lenne az alapokkal (pl hogyan mukodik a fuggvenyhivas) megismerkedni. Amig az nincs meg, csak szenvedni fogsz.
[link][link]

amig nem baratkozol meg a js-sel jobb ha iframe-t hasznlasz. Bar a problemadra is van a neten jopar megoldas, csak keresni kell :) kiprobalok egyet, majd linkelem.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1022) Hujikolp


Hujikolp
őstag

valaki tudna megdobni egy olyan js-el ami nézi h minden input mező kilett töltve? egyszerüen nemjut eszembe semmi honlap ahol lenne. gépen is van valahol elásva de negyed órája keresgetem, de nemtalűlom :(

(#1023) Benmartin válasza Hujikolp (#1022) üzenetére


Benmartin
senior tag

<form name='''' action='''' method='''' onSubmit=''return checkform(this);''>
function checkform (eform) {
if (eform.input_neve.value == '''' || eform.input_neve.value == '''') {
alert( ''Ne hagyj üresen semmit!'' );
return false;
}
return true;
}


kb így.

[Szerkesztve]

(#1024) vancha2 válasza Hujikolp (#1022) üzenetére


vancha2
aktív tag

Ha egy kicsit bonyolultabbra van szükséged, mint amit Benmartin írt: [link]

[Szerkesztve]

(#1025) square76


square76
csendes tag

Helló!
Hogyan lehetne azt megoldani javascripttel, hogy a http://pzoltan.net-snake.hu/tanc/pda.php?func=1&biro=2 oldalon ha minden egyes check-box minden egyes ki és be kattintásánál a felső számláló változzon. Bekattintásnál plusz, kikantittásnál minusz. (Ne csak a ''Mentés'' gombra kattintásakor változzon, frissítéssel.)
Köszi előre is a segítséget. [link]

(#1026) shev7 válasza square76 (#1025) üzenetére


shev7
veterán

a checkboxok onclick esemenyere kell bekotni egy javascript fuggvenyt, ami modositja a megfelelo erteket. Az erteket ugy tudod modositani, hogy berakod egy span tag-be, adsz neki id. Id alapjan mar el tudod kerni, es az innerHTML property-jet atirod.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1027) square76 válasza shev7 (#1026) üzenetére


square76
csendes tag

Helló!
Köszi, nem tudsz véletlen egy olyan weboldalt, ahol van ilyen vagy hasonló script.
Nem nagyon ismerem a java programozást, nem hiszem, hogy meg tudnánk írni a scriptet.

(#1028) Briganti


Briganti
tag

lenne egy kis gond:
van ez a kod reszlet hogy:

<span onClick=\''GetValue('denumire',this.value);\''>$denumire</span>

ez egy php kodreszlet es ez egy tablazatban van benne, vegyuk peldanak hogy a $denumire valtozo az egyenlo ''lajoska bella lajoska'', szoval

<tr><td><span onClick=''GetValue('denumire',this.value);''>lajoska bella lajoska</span>

es ha en arra raklikkelek akkor nekem a ''lajoska bella lajoska'' -t be kene irja egy text input-ba aminek az id-je ''denumire''.

js script:
function GetValue(str1,str2) {
document.getElementById(str1).value=str2;
}

probaltam mar link-kent berakni: <a href=# onClick=''GetValue('denumire',this.value);''>..</a>, de mind kettore az eredmeny az lesz hogy beirja az input-ba hogy: undefined.

pliiz segitsetek! :)

If debugging is a process of removing bug, then programming is a process of putting them in ...

(#1029) shev7 válasza Briganti (#1028) üzenetére


shev7
veterán

a spannak nincs value-ja a spannak innerHtml-je van.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1030) Briganti


Briganti
tag

elfelejtettem leirni hogy nagyon nem vagom a jscriptet, es selytem hogy az a baj hogy a link-nek es a span-nak nincs erteke, es ezert varok valami tippet hogy mi koze lehet beszurni, persze ha csak azzal van baj :)

If debugging is a process of removing bug, then programming is a process of putting them in ...

(#1031) Briganti válasza shev7 (#1029) üzenetére


Briganti
tag

thx! sejtettem ... de aztan rajottem hogy az orrom elott volt a megoldas, a this.value helyett php-ba beraktam oda is a valtozot :D

If debugging is a process of removing bug, then programming is a process of putting them in ...

(#1032) square76


square76
csendes tag

Tudja valaki, hogy windows mobile 5.0 alatt az expoler miért nem jeleníti meg a javascript eredményét?

[Szerkesztve]

(#1033) Briganti


Briganti
tag

hellosztok!

Elozmenyek:
=>van nekem egy tablazatom:
----------------------------------------------------------------------
| szam | nev | akarmi1 | akarmi2 |
----------------------------------------------------------------------
| 1 | lajika | asd | weter |
----------------------------------------------------------------------
| 2 | bella | aklsdfh | wertreth |
----------------------------------------------------------------------
=>es az oldalon van 4 darab text input a kovetkezo nevekkel, es id-kel: szam, nev, akarmi1, akarmi2

Es amit szeretnek:
a tablazatban a nev az egy link amire ha raklikkelek, akkor annak a nevnek megfelelo szam -ot be kene tegye a szam nevu input-ba, es a nev -et a nev nevu input-ba, es az akarmi1 -et az akarmi1 nevu input-ba es igy tovabb ...

egy link is sokat segitene, mert en kiprobaltam minden tollem telheto variaciot a guugliba, de semmi jot nem talaltam, vagy barmilyen hasonlo pelda, a jscriptet nem vagom nagyon, de ha kapok valami hasonlot akkor elboldogulok vele ...

If debugging is a process of removing bug, then programming is a process of putting them in ...

(#1034) shev7 válasza Briganti (#1033) üzenetére


shev7
veterán

de hat mar ezt megoldottad majdnem az elobb...

volt egy ilyened:

function GetValue(str1,str2) {
document.getElementById(str1).value=str2;
}

Ezt tovabbgondolva:

function GetValue(szam,nev,akarmi1,akarmi2) {
document.getElementById(''szam'').value=szam;
document.getElementById(''nev'').value=nev;
document.getElementById(''akarmi1'').value=akrami1
document.getElementById(''akarmi2'').value=akarmi2;
}

a tablazat generalasat ha jol sejtem php vegzi, ott meg ahogy mar mondtad, konnyu osszerakni a felparameterezett js fuggvenyt.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1035) Briganti válasza shev7 (#1034) üzenetére


Briganti
tag

:Y a fene ... ez tenyleg nem volt nagy dolog :W ... kosz!

If debugging is a process of removing bug, then programming is a process of putting them in ...

(#1036) Hujikolp


Hujikolp
őstag

UP [link] :F

a másik, hogy js-el hogyan tudom egy div méretét megváltoztatni akkorára, amekkora egy másik div?

[Szerkesztve]

(#1037) vancha2 válasza Hujikolp (#1036) üzenetére


vancha2
aktív tag

function meret() {
var masik = document.getElementById(''masik'').style.width;
document.getElementById(''egyik'').style.width = masik + ''px'';
}

(#1038) Hujikolp válasza vancha2 (#1037) üzenetére


Hujikolp
őstag

mit rontottam el? [link] :F és :R

[Szerkesztve]

(#1039) vancha2 válasza Hujikolp (#1038) üzenetére


vancha2
aktív tag

Mármint azt szeretnéd, hogy a kisebb téglalap akkora legyen, mint a nagyobb? Adj a kissebnek is egy magasságot. Nekem így működött:

<html>
<head>
<title>bekérés</title>
<script>
function meret() {
var masik = document.getElementById(''masik'').style.height;
document.getElementById(''egyik'').style.height = masik;
}
</script>
</head>
<body>
<div id=''egyik'' style=''border: black solid 1px; float:left; height:20px;''>as</div>
<div id=''masik'' style=''border: black solid 1px;float:left; height:250px;''>wqay<br></div>
<input type=''button'' onclick=''meret()'' value=''Átméretezés'' />
</body>
</html>

A gombot csak a példa kedvéért használtam... :))

[Szerkesztve]

(#1040) Hujikolp válasza vancha2 (#1039) üzenetére


Hujikolp
őstag

:R :))

(#1041) tildy


tildy
nagyúr

Sziasztok!
PHPban van foreach , az érdekelne, van-e erre valami megoldás javascriptben is.
PHP a kód nagy része, van benne egy tömb is ,a mit szeretnék használni :

vlahogy igy :
foreach ($matches[0] as $key=>$value)
{
$coordinata =preg_split(''/ \|\ /'',$matches[0][$key]);
//és ide lenne a javascript kód
$.html= <<<EOH
<script type=''text/javascript''>
var point = new GLatLng($coordinata[1], $coordinata[0]);
var marker = createMarker(point,'<div style=''width:240px''>Eov koordináták : <br/> x: $coordinata[1]<br/> y: $coordinata[0]</a> </div>')
map.addOverlay(marker);
</script>
EOH;

}

Na de nem tudom, hogy kéne ehhez átírnom ezt:
$html = <<< EOH
<div id=''map'' style=''width: 550px; height: 450px''></div>
<noscript><b>JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.</b>
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then
try again.
</noscript>


<script type=''text/javascript''>
//<![CDATA[

if (GBrowserIsCompatible()) {

// A function to create the marker and set up the event window
// Dont try to unroll this function. It has to be here for the function closure
// Each instance of the function preserves the contends of a different instance
// of the ''marker'' and ''html'' variables which will be needed later when the event triggers.
function createMarker(point,html) {
var marker = new GMarker(point);
GEvent.addListener(marker, ''click'', function() {
marker.openInfoWindowHtml(html);
});
return marker;
}

// Display the map, with some controls and set the initial location
var map = new GMap2(document.getElementById(''map''));
map.addControl(new GLargeMapControl());
map.addControl(new GMapTypeControl());
map.setCenter(new GLatLng($eovwgs[1], $eovwgs[0]),8);

// Set up three markers with info windows

var point = new GLatLng($eovwgs[1], $eovwgs[0]);
var marker = createMarker(point,'<div style=''width:240px''>Eov koordináták : <br/> x: $eov_x <br/> y: $eov_y </a> </div>')
map.addOverlay(marker);

}

// display a warning if the browser was not compatible
else {
alert(''Sorry, the Google Maps API is not compatible with this browser'');
}

//]]>
</script>

EOH;

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1042) square76


square76
csendes tag

Sziasztok!
Windows Mobile-s PDA-m Internet Explorer böngészője egyes javascripteket nem tud lefuttatni.
Tud valaki olyan plugint, mellyel a javascriptek lefutnának?
Köszi!

(#1043) vancha2


vancha2
aktív tag

Sajnos előttem szólóknak a kérdéseire nem tudom a választ.

Nagyon unatkoztam, ezér összedobtam egy kis Javascriptes számológépet: [link]
Mi a véleményetek róla, lehet rajta egyszerűsíteni, illetve láttok benne valami hibát?
(IE-ben nem jelenik meg normálisan, de már nem volt vele kedvem vacakolni... :( )
Lehet, hogy majd kibővítem tudományos számológéppé :)

[Szerkesztve]

(#1044) Lortech válasza vancha2 (#1043) üzenetére


Lortech
addikt

Természetesen először a 0-val való osztással próbálkoztam :D, ott még nem tökéletes. ''NaN, infinity'' eredményt ad, és még utána is ''lehet'' műveletet végezni. Amúgy pofás.

Thank you to god for making me an atheist

(#1045) vancha2 válasza Lortech (#1044) üzenetére


vancha2
aktív tag

Oh, tényleg ezt elfelejtettem. :B
A hibát javítottottam, ha 0-val akarsz osztani, kiírja, hogy 0-val nem osztunk! :DDD

Egyébként minek a rövidítése a NaN? :F

[Szerkesztve]

(#1046) Lortech válasza vancha2 (#1045) üzenetére


Lortech
addikt

Not a number szerintem.

Így van: [link]

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#1047) vancha2 válasza Lortech (#1046) üzenetére


vancha2
aktív tag

Értem :))

(#1048) Briganti


Briganti
tag

hogy lehet megoldani hogy az oldalamon legyen 2 button, egy normal printing s egy landscape printing ... mert nekem egyszer igy kell nyomtatni es egyszer ugy ... es ha egysze beallitom a bongeszo megjegyzi, de olyanok fogjak hasznalni akiknek el lehet magyarazni szazszor hogy hol kell beallitani, es meg akkorsem fogjak megerteni :) ezert lenne jo hogy valahogy scriptbol neki ezt megmondani!

If debugging is a process of removing bug, then programming is a process of putting them in ...

(#1049) vancha2 válasza Briganti (#1048) üzenetére


vancha2
aktív tag

Öhm, mi az a landscape printing? :B

(#1050) shev7 válasza vancha2 (#1049) üzenetére


shev7
veterán

fektetett nezet...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.