Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-25 10:20:57

LOGOUT.hu

JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) martonx válasza Aureal (#8050) üzenetére


martonx
veterán

A /g jelenti, hogy az összes match-el foglalkozzon, ne csak az elsővel.

Én kérek elnézést!

(#8052) Aureal válasza martonx (#8051) üzenetére


Aureal
senior tag

Nekem így is hozza a teljes link sorozatot az oldalon:
match(/.*.mp3/)
De köztük van a null találat is, ami csak pl. egyszerű .com végződéssel zárul. Csak azt kéne kiszűrni, ami .mp3

[ Szerkesztve ]

(#8053) sztanozs válasza Aureal (#8052) üzenetére


sztanozs
veterán

simán ki tudod szűrni a null-t amúgy, vagy használj regex test-et

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8054) Aureal válasza sztanozs (#8053) üzenetére


Aureal
senior tag

Sajnos nem tudom hogyan. Akkor nem jelentene egyébként gondot.

(#8055) Silεncε válasza Aureal (#8054) üzenetére


Silεncε
őstag

arrayAmitVisszakapsz.filter(element => element); ?

(#8056) Aureal válasza Silεncε (#8055) üzenetére


Aureal
senior tag

A nagy könyv szerint a .filter szintaxisában függvénynek kell lennie ahogy nézem:
array.filter(function(currentValue, index, arr), thisValue)

[ Szerkesztve ]

(#8057) Rimuru válasza Aureal (#8056) üzenetére


Rimuru
veterán

[link]

Vigyázat, csalok!

(#8058) alratar


alratar
addikt

Sziasztok,
Nem tudom történt-e már veletek olyan, hogy írtatok egy*.js filet, s mentés után elétünt a böngészőből. Egyszerűen nem látja.

Js a VSCodeban:
alt="" title=""
és a böngészőben:
alt="" title=""

Index.html-ben be van linkelve.
Tudtok segíteni?

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#8059) Silεncε válasza alratar (#8058) üzenetére


Silεncε
őstag

A path rendben van a HTML fájlban? Nem írja a console-ra, hogy nem sikerült betölteni a JS-t? Esetleg a HTML-ben a kapcsolódó script tag-et bemásolhatnád

(#8060) alratar válasza Silεncε (#8059) üzenetére


alratar
addikt

Nem, a konzol semmit sem ír ki.

<script src="./01/app.js"></script>

De egész nap jó volt, ezért nem értem.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#8061) Silεncε válasza alratar (#8060) üzenetére


Silεncε
őstag

Nekem az a pont ott fura, simán /01/app.js elég, bár valszeg nem ez lesz a baja. Másik böngészőben próbáltad?

Viszont ha a konzol nem ír ki semmit, akkor a) meg se próbálja betölteni b) betölti és le is fut.

[ Szerkesztve ]

(#8062) alratar


alratar
addikt

De igen, megnéztem Edge alatt, ugyan az. :(

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#8063) alratar válasza Silεncε (#8061) üzenetére


alratar
addikt

Meg van a hiba. Az egyik break okozta!

Tapasztaltál már ilyet?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#8064) venic


venic
kezdő

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben, amikor már kicsit bonyolultabb az adatbázis (JSON fáj)l, akkor egy elemre hogy lehet hivatkozni?
Ott tartok, hogy name[id]
De ha az idopont kellene, akkor arra hogy tudok hivatkozni?

[
{
"name": {
"id": {
"idopontok": {
"elso": {
"idopont": "2020-01-01",
},
"masodik": {
"idopont": "2020-12-01",
},
},
},
}
}
]

[ Szerkesztve ]

(#8065) Silεncε válasza venic (#8064) üzenetére


Silεncε
őstag

JSON.parse gondolom megvolt, utána name.id.idopontok és onnantól trükkös, mert kicsit szar ez a felépítés, az időpontok nem tudom, miért nem tömbben vannak, hogy lehessen iteralni. De így is megoldható, csak a name.id.idopontok objecten kell végigmenni Object.entries()-el valahogy így:

for (const [key, value] of Object.entries(object1)) {
const valami = value.idopont;
// ...
}

(#8066) venic válasza Silεncε (#8065) üzenetére


venic
kezdő

Nagyon szépen köszönöm a segítséged :)

(#8067) instantwater válasza venic (#8066) üzenetére


instantwater
addikt

Van hatásod a formátumra?
Ha igen, akkor az időpontok legyen már tömb.
Később majd megköszönöd. :K

Ha nincs hatásod rá akkor részvétem. :(

[ Szerkesztve ]

(#8068) vlevi


vlevi
nagyúr

Most akadt meg a szemem az összefoglalón.
JavaScript != Java
Értem én a dolgot, de a JS és a CSS szinte kéz a kézben jár, és CSS-ben a !important pont az ellenkezőjét jelenti, mint amire normális programozó elsőre gondol.
:D

(#8069) Silεncε válasza vlevi (#8068) üzenetére


Silεncε
őstag

Normális programozó nem használ CSS-t... :U

Disclaimer: mielőtt lebasztok, én is frontendes vagyok :D

(#8070) instantwater válasza vlevi (#8068) üzenetére


instantwater
addikt

Ahogy előttem is írták, a nyers CSS használata elég önkínzás. Tessék használni valamilyen magasabb szintű megoldást. Sass és társai. Vagy ha React appról van szó ott van egy csomó megoldás a komponensek direkt formázására, nem kell egy nagy globális CSSt hegeszteni.

(#8071) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

"nyers" CSS-ben írtam és írom most is a design systemet Reactos frontendre, köszi nem kérek semmilyen bullshit absztrakciós réteget, a végén úgyis ott kötnét ki hogy valamilyen random -webkit prefixes cucchoz sima csst kellene írnom. Teljesen értelmetlen a tailwind és társai, de én még a sassról is igy vélekedek. Csak lusták megtanulni az emberek a csst. Griddel 3 sor a legtöbb layout, reszponzívan.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#8072) Silεncε válasza K1nG HuNp (#8071) üzenetére


Silεncε
őstag

Én se arra gondoltam, amire az előző kolléga értette, hanem hogy egyáltalán nem ír CSS-t aka nem webes fejlesztő, erre vonatkozott a disclaimer is :D

Nekem most az emotiont kell megtanulni React projekthez, előtte Sass-t használtam, a Sass-al nem volt annyira nagy bajom, viszont ezt a CSS-in-JS-t én kicsit kreált problémának érzem, de fixme...

Az viszont kb totál mindegy, hogy mi hány sor griddel, ha a támogatott böngészők fele fejreáll a gridtől...

[ Szerkesztve ]

(#8073) cattus válasza K1nG HuNp (#8071) üzenetére


cattus
őstag

Én pedig sokkal gyorsabban és konzisztensebben tudtam tailwind-del fejleszteni, mintha minden egyes style-t kézzel kellett volna megírnom. És ahhoz hogy a tailwind-et rendesen tudjad használni, ugyanúgy ismerni kell a CSS-t.

Do the thing!

(#8074) Pala válasza Silεncε (#8072) üzenetére


Pala
veterán

Reacthoz talán a legjobb megoldás (CSS-in-JS helyett) a Sass/SCSS modules. Scope-olható és nem kell beleturmixolni a JS-be. Az ilyen Radium meg Styled Components-féle mutációktól én fejre állok. :) Ezt az Emotiont nem ismertem, de most gyorsan belenézve ez is kb. ugyanaz a förmedvény, mint a Styled Components.

[ Szerkesztve ]

(#8075) Silεncε válasza Pala (#8074) üzenetére


Silεncε
őstag

Ugyanaz, csak ez egyszerre tudja, amit a többi, szóval megnagyobb káosz....

(#8076) K1nG HuNp válasza Pala (#8074) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

jap, perfekt megoldás szerintem a css modules, 1 gond volt a cssel, hogy globális, megoldotta, semmi tobb bs.

értem én hogy projekt szintjén tök menő konzisztenciát ad a tailwind, de hogy a css variablek is pont ezt csinaljak, meg a tailwind is a hatterben :D

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#8077) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Next.js v10: Beépített <Image /> komponensel ami a megadott src attrib]tumot proxizza egy a next által kiszolgáltatott backend endpointra ahol optimalizálja :B Elég beteg dolgokat lehet csinálni manapság

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#8078) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Google chrome böngészős javascript végrehajtó motor sajátosságairól szeretnék tippeket kérni.

Írtam egy pici javascriptet html-be illesztve. A script tartalmilag stingeket hasonlít össze (a local storage méretét tesztelem vele folyamatos újraírással). Természetéből adódóan a script 1 szálon fut. Viszont amikor elindítom, a 4 thread-es cpu-t felpörgeti 80% fölé.

Amin picit vakarom a buksit, hogy mit művel a chrome javascript motorja, hogy egy egyszálas alkalmazásra mind a 4 cpu thread-et igénybe vegye?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#8079) instantwater válasza coco2 (#8078) üzenetére


instantwater
addikt

Nem módosítod a DOMot, és újra kell renderelnie, és ahoz használ több szálat?

(#8080) coco2 válasza instantwater (#8079) üzenetére


coco2
őstag

Hmm, igazából van dom módosítás, mert innerHTML átírással írok ki üzenetet végrehajtás közben. Ha arra külön szálat használ, meg a local storage módosítás is háttérben megy, az magyarázat a cpu használatra.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#8087) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok,

van egy tömbböm aminek a 4. eleme a következő: "# 1 request"
Ha alerttel kiiratom a tömb elemeit szépen meg is jelenik ez az elem is, azonban mikor egy txt fájlba írásakor használni akarom ezt az elemet, a kapott txt ettől a résztől teljesen üres. A # jel nagy valószínűséggel bezavar az egésznek. Tudtok segíteni abban, hogy ez miért lehet, hogy tudok utánanézni, hogy mi ez a jelenség?

var textToSave =
'/*Request ID: ' + finalrequests[0][0]
+ '\nNamef: ' + finalrequests[0][1]
+ '\nRequest Type: ' + finalrequests[0][2]
+ '\nTelephely: ' + finalrequests[0][3]
+ '\nDB felhasználó név: ' + finalrequests[0][4]

Eredmény:
/*Request ID: XXXXXX
Namef: XXXXXX Viktória
Request Type:

finalrequests[0][2] = # 1 request

[ Szerkesztve ]

(#8088) K1nG HuNp válasza RedHarlow (#8087) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

csinalj egy objectet a sztringed helyett majd JSON.stringify.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#8089) instantwater válasza RedHarlow (#8087) üzenetére


instantwater
addikt

Ugye nem GET requestben küldöd, mert ott valóban bezavar a # karakter. És ráadásul a méretkorlát is kisebb, mint a POSTnál.

Amúgy pedig ahogy a kolléga mondja #8088ban: object és stringify.

(#8090) martonx


martonx
veterán

Van itt valaki aki CkEditor 5 plugineket keni-vágja? Csinálnom kellene egy új plugint, és erősen megakadtam az implementációban.

Én kérek elnézést!

(#8091) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok.

Tudom, hogy ez itt nem adok-veszek, de nincs valakinek elado YDKJS konyve, vagy ha ilyen nincs is, nem tudjatok honnan lehetne beszerezni (amazonos vasarlast kiveve)?
Ha mas nem lesz ugyis marad az Amazonos rendeles, de hatha mashonnan is be lehet szerezni.

(#8092) sztanozs válasza Jim-Y (#8091) üzenetére


sztanozs
veterán

Szerintem nem amazonon árulják: [link] [link]
Az első kiadás meg ingyen fent van githubon: [link]

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8093) Jim-Y válasza sztanozs (#8092) üzenetére


Jim-Y
veterán

Koszi ;) Ajandeknak szeretnem igy printed verziot keresek ^^

(#8094) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Nalam egy Eloquent JS 3 akad, ha gondolod, kiolvastam 2x és szerintem már nem fog kelleni. Szerintem jobb könyv mint a YDKJS

(van olyan jo allapotban h ajandeknak mehet szvsz)

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#8095) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Szevasztok,

Ritkan jutok el oda, hogy egy toy projectet befejezzek, altalaban csak levonom a konzekvenciakat es annyi, de most befejeztem egyet es oszinten szolva tok fun volt megcsinalni es gyors!

Gondoltam akkor mar megosztom veletek. jamstack!

https://strong-password-gen.netlify.app/

edit: be van kapcsolva a sourcemap ha valakit erint

[ Szerkesztve ]

(#8096) K1nG HuNp válasza Jim-Y (#8095) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

menő, 1 bug: show historyt ha lenyitod nem updatelodik in real time csak ki es becsukas utan

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#8097) Jim-Y válasza K1nG HuNp (#8096) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia

Koszi, igazabol nem volt bug, sosem mukodott, nem csinaltam, meg, de most potoltam :) Koszi a tippet!

(#8098) estro válasza Jim-Y (#8097) üzenetére


estro
csendes tag

pár észrevétel:
- validációt érdemes tenni az input mezőre (minimum a BE oldalon legyen validálva)
- egy json error message hibaüzenetet nem jó practice input mezőbe beletenni
- resteknél a hibakezelés hiányzik
- cssben az !important használatát kerülni kellene
- "field" nevű class-t ne rakj egy egész div blockra
Jobb felhasználó élmény lenne ha animálódna a toggle.

(#8099) Jim-Y válasza estro (#8098) üzenetére


Jim-Y
veterán

Koszonom az eszreveteleket :K

"validációt érdemes tenni az input mezőre (minimum a BE oldalon legyen validálva)"
Jim-Y: milyen validaciot? A user nem ir be semmit. A backenden van validacio az optionokre

"egy json error message hibaüzenetet nem jó practice input mezőbe beletenni"
Jim-Y: ebben az alkalmazasban nincs ilyen

"resteknél a hibakezelés hiányzik"
Jim-Y: console.error van csak a catch-eknel, ha nem egy toy projekt lenne nyilvan lenne benne ertelmesebb hibakezeles, de egyebkent igazad van, kiirni a konzolra de amugy nem csinalni semmit error eseten tenyleg nem a legjobb practice

""field" nevű class-t ne rakj egy egész div blockra"
Jim-Y: bulma.io-t hasznalok, ott ezt igy talaltak ki

"Jobb felhasználó élmény lenne ha animálódna a toggle"
Jim-Y: ha a lenyilo settings menure gondolsz akkor egyetertek.

Udv

[ Szerkesztve ]

(#8100) estro válasza Jim-Y (#8099) üzenetére


estro
csendes tag

első három észrevétel az inkább arra az esetre vonatkozik amikor az number inputba nagy számot írsz be, pl: 1200000000000000

egyébként én nem látom a sourcemapet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.