Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-25 10:20:57

LOGOUT.hu

JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Muton


Muton
addikt

Jaj de jó! Pont ilyesmit kerestem, meg mehetek is egy sörért :))
thx!

div-eket amúgy lehet html-hez adni valahogy? append-el vagy vagy hogy span-on belül hozzáadok egy stringget, ami leírja a divet?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3002) Sk8erPeter válasza Muton (#3001) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Miért ne lehetne már divet hozzáadni? :D

$(document).ready(function(){

$('<div />', {
'class': 'akármi-osztály',
'id': 'valami-azonosító',
'text': 'asdasd',
'style':'color:red'
}).appendTo('#foo');

});

http://jsbin.com/esapog/2/edit

Egészségedre. :D (mármint a sört)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3003) Muton válasza Sk8erPeter (#3002) üzenetére


Muton
addikt

Hát ez qrva jó! köszi! A hetem nagyon húzós, de utána már tényleg jövök egy-két sörrel :))
Még kell egy féléves csinálgatni, utána ivás :D

most jutott eszembe:
- Kitaláltam, hogy mi leszek farsangkor.
- Mi leszez?
- Részeg! :DDD

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3004) Rolly


Rolly
veterán

van egy oldal amit én csináltam, s a google maps nem megy rajta ipad alatt ezzel tudok valamit csinálni? (ipadom nincs így javítani a hibát is nehézkes ...)

(#3005) Muton


Muton
addikt

Van egy ilyenem:

$("#level1 > .element > div").removeClass("active").addClass("inactive");

Ez mit csinál? Mi az a csibecsőr? meg a pont az element előtt? A level1-es diven belül keres valami element divet, azon belül meg az első megtalált divnek változtatja meg a class értékét active-ról inactivera?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3006) Rolly válasza Muton (#3005) üzenetére


Rolly
veterán

level1 id-jű elemben '>' közvetlenül benne található element class div-ekben található div-ek ről leveszi az active classt és hozzáad egy inactive classt

[ Szerkesztve ]

(#3007) martonx válasza Rolly (#3004) üzenetére


martonx
veterán

tudom hülye ötlet, de egy safari böngészővel nem kapod ugyanezt a hibát?
Ha lenne is ipad-ed, nincs rajta F12, hogy debugold a weboldalt, maximum nyugtázni tudod, hogy valóban nem megy.

Én kérek elnézést!

(#3008) Muton válasza Rolly (#3006) üzenetére


Muton
addikt

akkor kb jól gondoltam. Köszi a gyors választ!

Az element előtt a pont mi lehet? a html-ben nincs is element class, csak ilyenek, hogy element_valami van.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3009) Rolly válasza Muton (#3008) üzenetére


Rolly
veterán

hmm elvileg a . a classokra hivatkozás a # az id-kre

(#3010) Muton válasza Rolly (#3009) üzenetére


Muton
addikt

király, ezt is megtanultam :))
köszönöm!

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3011) Rolly válasza martonx (#3007) üzenetére


Rolly
veterán

ott is ez a hiba jelentkezik ... viszont raktam firebug lite js verziót és semmi hibát nem talál ... mivel lehet debugolni safariban (alert nem jó mert azért egy gmaps-et nem szeretnék végig alertezni :) )

(#3012) Sk8erPeter válasza Muton (#3008) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Az element előtt a pont mi lehet? a html-ben nincs is element class, csak ilyenek, hogy element_valami van."
Bocsi, de még mielőtt izomból jQuery-znél, anélkül, hogy tudnád, mit csinálsz, nem akarsz visszatérni a HTML- és CSS-alapokhoz?

Sk8erPeter

(#3013) Sk8erPeter válasza Rolly (#3011) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"alert nem jó mert azért egy gmaps-et nem szeretnék végig alertezni"
Az alert() helyett ott a console.log().
Mondjuk Safarival lószar tapasztalatom sincs, ott milyen konzol van.

Sk8erPeter

(#3014) Muton válasza Sk8erPeter (#3012) üzenetére


Muton
addikt

nem :P
css-hez meg pláne nem. lassan jön egy új kolléga, aki majd csinálni fogja, én csak sos-ben tolom...

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3015) Muton válasza Sk8erPeter (#3002) üzenetére


Muton
addikt

Van egy kis gond.
Szóval van egy divem, annak id-ja ("#1"), abban van egy div, csak class-a ("a"), abban megint egy div, csak class-a ("b").
Nekem ebbe a belsőbe kellene dinamikusan berakni egy valamit, ami egy div class=c, benne egy div taxt=array

<div id="#1">
<div class="a">
<div class="b">
<div class="c">
<div>array[0]</div>
</div>
<div class="c">
<div>array[1]</div>
</div>
<divclass="c">
<div>array[2]</div>
</div>
...
</div>
<div>
</div>

Na most megcsináltam a nagy harcifüggvényt, ami szintaktikailag ugyan jó, de szemantikailag meg nem
fv:

for (... i<array;...) {
$("<div />", { "class": "c"}).appendTo("#1 > .a > .b"); //a dinamikusan létrehozott "külső"divem
$("<div />", { "text": array(i) }).appendTo("#1 > .a > .b >.c"); // a belső divem
}

A probléma ugye az, hogy i=0-nál szépen belerakja a calss=c-s divbe a belső divet, viszont i>0-nál már nem csak az aktuálisan létrehozott class=c divekbe rakja bele a belső divet, hanem az össze azelőtt létrehozott class=c-s divbe.

Hirtelen arra gondoltam, hogy class=c helyett legyen c+i, így nem fogja a belső diveket belerakni az azelőtt létrehozottakba, és utána meg ha kész van, akkor átnevezem az össze c+i-t c-re.
Ha jól gondolom, akkor ez működhet, de valami elegánsabb megoldás ha van, az jó lenne (mármint generálássorán)

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3016) Sk8erPeter válasza Muton (#3015) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Miért szopatod magadat meg minket ilyen fantáziadús nevekkel, mint "1", "2", "3", meg "a", "b", "c"? :O Ha valaki megnézi a kódjaidat, nem szokott könnyekben kitörni? :DDD
Inkább legyen 100 karakteres a változóneved, mint hogy ilyen tök érthetetlen neveket használj.
Meg rakj már fel légy szíves jsbinre vagy jsFiddle-re egy példát, mert ne nekem/nekünk kelljen már ezzel időt tölteni plíz. :)

i<array
ez így nem fog menni, legfeljebb i<array.length

array(i)
ez így szintaktikailag hibás, legfeljebb array[i]
de NE használj ilyen neveket, mint array meg hasonlók, mert egyrészt ez is totál nem mond semmit, hogy konkrétan melyik tömbről van szó, meg elnevezésben nagyon hasonló a nyelvi lefoglalt "Array" kulcsszóra. Ergo teljesen félrevezető.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3017) Muton válasza Sk8erPeter (#3016) üzenetére


Muton
addikt

pont nem szopatás, mert könnyű leírni. a jelszavamat meg elfelejtettem, de megpróbálom megoldani :D

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3018) Sk8erPeter válasza Muton (#3017) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Minek jelszó? :F Teljesen anonim módon is fel lehet dobálni kódokat, tök felesleges bejelentkezni ilyen miatt.
Egyébként beleraktam az előző hsz.-be még pár plusz infót.

"pont nem szopatás, mert könnyű leírni."
Remélem, ez csak vicc volt.
Könnyű leírni, aztán olvasni+értelmezni lehetetlen. Neked is, másnak meg főleg.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3019) Muton válasza Sk8erPeter (#3018) üzenetére


Muton
addikt

na, ezt hoztam össze, csak sajnos itt nem működik :(

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3020) Karma válasza Muton (#3019) üzenetére


Karma
félisten

Amikor a HTML kódban írod a div ID-jét, ne tegyél oda #-ot.

És tényleg találj ki valami értelmesebb elnevezést ezeknél pls.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#3021) Muton válasza Karma (#3020) üzenetére


Muton
addikt

thx, egyessel leülök :))
na, akkor most megy az alap.

A problémám:
Nekem az kellene, h alma, körte, dinnye jelenjen meg csak.
mit tehetnék a for ciklusba, hogy ne többszöröződjenek bizonyos elemek?

remélem érthetően megtudtam fogalmazni :U

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3022) Sk8erPeter válasza Muton (#3021) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem véletlenül mondtam, hogy térj vissza a HTML- és CSS-alapokhoz. :)

Te most nem csak egy listát szeretnél kiíratni?
Azért többszöröződnek az elemek, mert minden alkalommal minden .c osztállyal rendelkező elemhez hozzáadod újból a listaelemeket.
Most kb. 2 perc volt átírnom úgy, hogy normális elnevezést kapjanak a HTML-elemek ÉS a változónevek is, próbáld ezt meg majd a jövőben Te is valahogy így csinálni:

http://jsfiddle.net/Sk8erPeter/8CDGv/7/

"Nekem az kellene, h alma, körte, dinnye jelenjen meg csak."
Milyen szabály szerint? Kell valami általános rá, hogy például csak a tömbök feléig szeretnél kiíratni, vagy csak konkrétan az legyen, hogy a 2. indexig fusson (0-tól)?
Mert akkor egyszerűen elég a for ciklusnál annyi is, hogy i < 3 && i < fruitsArray.length;
Azért van az &&, hogy "biztonságos" legyen, hogy ha kisebb a tömb 3-nál, akkor se legyen túlindexelés.

Sk8erPeter

(#3023) Muton válasza Sk8erPeter (#3022) üzenetére


Muton
addikt

A nevezés megy, csak nem ctrl+c, ctrl+v -zhetek, mert ha meglátja a cégtől vki, h felrakom a forrás részét, akkor nekem végem van, ezért írom át a,b,c-re, mert így egyszerűbb, szóval amúgy ésszel van :)

Lista sajnos nem jó. (Meg olyat már csináltam, az meg tudom írni :D) Az elemek sorrendje mindegy, csak menjen végig az egészen. (igen, kifelejtettem a ...-ot, nem csak az első három kellene)

Azért többszöröződnek az elemek, mert minden alkalommal minden .c osztállyal rendelkező elemhez hozzáadod újból a listaelemeket.

tudom, pont az a bajom, azért írtam, hogy nem jó.

én arra gondoltam, hogy "c" helyett a külső div-nek "c"+i-t adok, így mindegyik más lesz, és nem rakja bele a következőket, utána meg ha már jó, akkor átnevezem őket sima "c"-nek. csak ez nekem elég gyalog megoldásnak tűnik, pont azt kérdeztem, hogy van-e erre valami elegáns módszer.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3024) Sk8erPeter válasza Muton (#3023) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha csak a tömbelemek kilistázása kell neked, akkor kifejtenéd, miért nem jó, amit mutattam? Mert nem értem. :D Az <ul>, <li> elemeket meg átírod arra, amire akarod, szóval most nem vágom, mi a baj. :N

Sk8erPeter

(#3025) Muton válasza Sk8erPeter (#3024) üzenetére


Muton
addikt

Nem tudom, egy óriási css állít mindent, gondolom lesz eltérés hogy div vagy li.

minden divekkel van megcsinálva, és ha az egyiket pár pixellel odébb akarta rakni a fejlesztő (grafikus), akkor berakott elé egy pár pixeles üres divet, meg lapozásoknál, kattintásoknál, minden átccs-ezve, stb. fél képernyőnyi cucc több ezer sorral megoldva :DD én ebbe nem változtatok semmit.
most az a feladat, hogy az előre html-be beírt cucc helyett dinamikusan állítsam elő, azért szeretnék pont olyan struktúrát

A lényeg, h a felület menjen, jön majd valaki, aki majd megcsinálja értelmesen ugyanezt. de addig is működnie kell

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3026) Sk8erPeter válasza Muton (#3025) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"ha az egyiket pár pixellel odébb akarta rakni a fejlesztő (grafikus), akkor berakott elé egy pár pixeles üres divet"
Az igen. :DDD paddingről meg marginról nem hallott? Bár ha látnánk, miről van szó, könnyebb lenne okoskodni, de most ennyiből úgy érzem, elég fura megoldásokat alkalmaz a csávó.

A többire: pont azt mondtam, hogy <ul> meg <li> helyett azt írsz oda, amit akarsz, ez a rendes, listás változat csak egy példa volt. Az meg a másik, hogy ennek a listának a stílusa is felülbírálható... meg ugye egy rendes listához azért szerintem illik <ul> vagy valami táblázatos megoldást használni, feladattól függően, szemantikailag úgy logikus, nem a sima dives megoldás, ami a struktúrájáról nulla információt ad.

Itt eléggé látszik, hogy milyen rugalmasan alakítható a dolog:

http://jsfiddle.net/Sk8erPeter/8CDGv/8/

Most div a listaelem szülője, az elemei szintén divek, aztán belepakolok spaneket... mondom, úgy kombinálod, ahogy akarod...
De tulajdonképpen nem nagyon értem az aggályaidat, mert hogy mit írj át mire, az elég alapvető dolog, szóval ezekkel nem tudom, miért akadsz el.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3027) Muton válasza Sk8erPeter (#3026) üzenetére


Muton
addikt

Királyul megcsináltad. Elkezdtem így írnin szóltak, hogy nem kellene a listajelölő :DD, meg hogy csináljam úgy hogy minden külső és belső divet html text-ként adjam hozzá:
meg hogy túlbonyolítom a dolgokat :DD

('<külső div> + '<belső div> + </div> + </div>')appendTo(id > .class);

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3028) Sk8erPeter válasza Muton (#3027) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most komolyan ezt javasolták? :W
Akkor jó nagy f@szokkal lehetsz körülvéve (akkorák, hogy már b@szni lehet velük :DDD), ha ezt a módszert jobbnak tekintik, és szerintük ez így nem jó... :(((
Megjegyzem azt is, hogy ez pont nem a túlbonyolítása a dolgoknak, amit mutattam, hanem egyszerű, rugalmas és átlátható módja az elemek hozzáadásának (így tök egyszerűen adhatsz hozzá újabb attribútumokat, meg sokkal olvashatóbb a kód, mint az egybeb@szott stringekkel). Én biztos jól elküldeném őket a p×csába, ha nekem mondanák azt, hogy ez túlbonyolítás.
Bocs, csak felcseszik az agyamat az ilyen önjelölt degenerált programozózsenik.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3029) Muton válasza Sk8erPeter (#3028) üzenetére


Muton
addikt

:DDD :DDD :DDD basszus, alig bírtam nem hangosan felröhögni, mert akkor nem dumálom ki ^_^
már ezért a beszólásért is érdemes volt küzdeni az egésszel
De én köszönöm a segítséget és az energiát, de sajnos nem én döntök, simán felülbírálhatják, mert a felelősség az övék, úgy van, ahogy szeretnék

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3030) Sk8erPeter válasza Muton (#3029) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor legalább volt értelme a hőbörgésemnek is. :DDD

Sk8erPeter

(#3031) Muton válasza Sk8erPeter (#3030) üzenetére


Muton
addikt

volt :K

hétfőig az utolsó kérdés:

van egy csomó fv-em, ami ugyanazt csinálja vagy 10 nevében eltérő elemre:

$('.item1').click(function() {
$('.item1').show(); $('.item2').show();
}
$('.item2').click(function() {
$('.item2').show(); $('.item3').show();
}

...

meg lehet azt csinálni egy függvénnyel? hogy ha item + valami nevű elemre kattint, akkor csináljon valamit az item + valami, és az item + valami+1 elemen is?

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3032) Karma válasza Muton (#3031) üzenetére


Karma
félisten

Hogy kattintasz rá item1-re, ha nem látszik?
Azaz mi értelme van az item1.show()-nak? (Vagy ez csak a példa? :P)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#3033) Muton válasza Karma (#3032) üzenetére


Muton
addikt

csak példa, legyen akkor hover. a lényeg az, hogy csak egy számban térnek el és van vagy 10db 70 soros fv, ami szerintem gáz.
lehet ezt egyszerűsíteni egy fv-be?

Sk8erPeter: ez most a grafikus csinálta (neki papírja van róla, hogy nem ért hozzá :)) ), az volt a lényeg, h a felület rendben legyen. majd jön, aki ésszel megvalósítja, de addig mivel egy ügyfélnek megtetszett, be kell üzemelni sos-ben. én nem tudom 0-ról jól megírni (főleg a css részét, mert az amúgy szép, minden alakul, változik, stb.), szóval ezt a dzsuvát gányolom :)

Tehát rakjam bele az elemeket egy körbefoglaló classba, ami után már csak erre a classra fogok hivatkozni, és a második class alapján iterálom valahogy?

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3034) Sk8erPeter válasza Muton (#3031) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

fú öcccsém, nem szeretnék a kódjaitokkal dolgozni... :DDD Tákolás tákolás hátán.
Miért nem mondod meg azoknak a rendkívül okos fejlesztőknek, akik körbevesznek, hogy adjanak már valami normális, KÖZÖS class-t az érintett elemeknek (magyarul nyúljanak bele egy picit a HTML-be, és toljanak bele plusz egy osztályt), és ne játsszák már a hozzáértőt? Miért kell ilyen gányul megoldani? Gondolom ha azt javasolnád, hogy ugyan rakjunk már rá még egy class-t, csak hogy általánosabb megoldásokat is lehessen ezekre az elemekre alkalmazni, akkor is azt mondanák, hogy megint túlbonyolítod a dolgokat... :O
Megoldható az, hogy egy ciklussal végigmész a doksin, és megkeresed az összes "item" class-szal kezdődő nevű elemet, meg hogy van-e mögöttük szám, és rákötsz egy handlert, de az elképesztő erőforrás-igényes és oltári gány lenne.

Vagy most ahogy Karma kérdezi, ez megint csak egy ilyen rendkívül fantáziadús példa volt a részedről? :DDD
Nyomass már fel egy példát jsFiddle-re megint, mert így csak szemeteljük a topicot a sok-sok visszakérdezéssel. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3035) Karma válasza Muton (#3033) üzenetére


Karma
félisten

Lehet.
De nagyon erős hack, védőszemüveg nélkül nem ajánlom.

“All nothings are not equal.”

(#3036) Sk8erPeter válasza Karma (#3035) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na igen, de azért is írtam, amit írtam, mert itt konkrétan tudnod kell, hogy 10 elem lesz, vagy pedig még azt lehet csinálni, hogy tudod, melyik a szülőelem, és megszámoltatod jQuery-vel, mennyi közvetlen gyerekeleme van, aztán annyiszor végigiterálsz egy ciklussal, és megcsinálod azt, amit mutattál. De szerintem sokkal értelmesebb lenne úgy megírniuk az alkalmazást, hogy az használható legyen, ne kelljen hozzá össze-vissza tákolgatni. Vicces, hogy állítólag sok 0 van a projekt összegének a végén (ez már itt kicsit túl sokszor is lett kihangsúlyozva Muton által), és ahhoz képest hozzá nem értők okádják ki a gány kódokat (mondjuk kezd olyan érzésem lenni, hogy itt mi írjuk meg a kliensoldali kód felét...).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3037) Muton válasza Karma (#3035) üzenetére


Muton
addikt

megpróbálom id helyett classal, meg bármekkora elemszámra. vagy a körbefoglaló classal, az meg hogy gépigényes... :D

köszönöm szépen mindkettőtöknek!

és ez még csak a kliens oldal töredéke, jön majd a szerver oldal is ;]

mod:

fú öcccsém, nem szeretnék a kódjaitokkal dolgozni...
ezzel én is pont így vagyok, csak én még a sajátommal sem szeretek :DDD

nem mondhatok semmit. egyrészt, mert törvény sem engedi meg az esetleges hitelrontást, másrészt rajtam is múlik, mert ha tudnám, akkor nem kellene kérdezni, hanem megcsinálnám pikk pukk (vagy pakk), meg nem csak a konkrét munkáról van szó, szeretek itt dolgozni, jó a légkör, stb.
meg amekkora mákom van, lehet, hogy pont egy külsős vagy :DDD (mert vannak jók is)

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3038) Karma válasza Sk8erPeter (#3036) üzenetére


Karma
félisten

Nyilvánvaló, hogy a helyes megoldás nem ez, hanem sokkal magasabb szinten újratervezni az egészet, de a gyakorlás kedvéért gondoltam megválaszolom a konkrét kérdést :)

Sajnos nem csak magyar és nem csak kis cégek jellemzője a sok pénzért hullámzó (nem ritkán hulladék) minőség. Ha ennyire meglepő, megkérdezhetem (akár privátban), hogy hol dolgozol? Egyébként egy dolog, hogy mennyi nulla van a végén, ennél durvább a költség.

Muton, a probléma általános megoldása szerintem arra alapul, hogy meg tudod-e állapítani az adott elemhez tartozó következő elemet. Akkor nincs szükség ilyen statikus behuzalozásra, mint amit a binddal csináltam, sokat egyszerűsödne az egész click eseménykezelő. Sőt, akkor már az on() függvényt is be lehetne vetni.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#3039) Muton válasza Karma (#3038) üzenetére


Muton
addikt

köszönöm, átgondolom amúgy, hogy mennyire lenne érdemes belenyúlni, mert lehet, hogy bele kellene. most 2 nap szabi, azalatt érik majd :K

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3040) Sk8erPeter válasza Karma (#3038) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ment privi.
Miért kéne itt az .on()? Mármint nem tudunk semmit a feladatról, de amit itt írt, abban nem látom be, miért lenne rá szükség (nem volt szó pl. AJAX-ról).
Szerk.: ja, mondjuk lehet, hogy arra gondolsz, hogy írta, hogy elég nagymértékben kell a kliensoldali kódra támaszkodni, és valszeg kelleni fog. Csak ezt nem tetted hozzá. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3041) Karma válasza Sk8erPeter (#3040) üzenetére


Karma
félisten

Hát csak arra az esetre gondoltam, hogy eljut a projekt arra a komplexitási szintre, hogy ezt a ciklust még egyszer le kell futtatni, mert mondjuk beAJAXol két tucat entitást a meglévőkhöz. :P

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#3042) Muton


Muton
addikt

Heló!

Van egy ilyenem

A futtató keretrendszerben ha a gyermekmentőre húzom a kurzort, akkor kétszer írja ki, hogy bingó, itt meg mintha nem csak ha ráhúzom, hanem ha lehúzom róla, akkor is.
Meg tudná valaki mondani, hogy miért (főleg a dupla alertet)?

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3043) martonx válasza Muton (#3042) üzenetére


martonx
veterán

Idézek a .hover dokumentációjából:

"The .hover() method binds handlers for both mouseenter and mouseleave events." - szerinted akkor mi okozza?

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#3044) Speeedfire válasza martonx (#3043) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Leírhattad volna akkor már azt is neki, hogy helyette használja inkább a mouseover() funkciót...

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3045) Muton válasza martonx (#3043) üzenetére


Muton
addikt

rendeben, köszi!

Speeedfire: sajnos az a baj, hogy mouseoverrel is kétszer írja ki :(
mert mouseenter kell :)

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3046) martonx válasza Speeedfire (#3044) üzenetére


martonx
veterán

Így is a dokumentáció legelső soraiból idéztem, aminél megalázóbb szerintem nincs ;]
Amikor valaki nem vesz észre egy rohadt hosszú dokumentáció egyik eldugott hivatkozásában valamit, az elmegy, emberek vagyunk. De amikor valakiben látványosan fel sem merül, hogy utána nézzen, vagy ha utána is nézett, de nem érti amit olvas, az már felettébb kínos.

Én kérek elnézést!

(#3047) Muton válasza Muton (#3045) üzenetére


Muton
addikt

mouseenterrel is kétszer írja ki :F

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3048) Speeedfire válasza Muton (#3045) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ez biztos? Csak, mert nem kellene. :) [link]


martonx: Szerintem meg rosszul látod. Ez egy fórum, ahol általában a segítés az alapvető dolog szerintem, nem mások kritizálása.
Nem vette észre, nagy cucc.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3049) Muton válasza Speeedfire (#3048) üzenetére


Muton
addikt

köszi!
igen, ott nincs is gond, viszont a chrome motoros alkalmazásban (ahol használva is van/lenne) meg azzal is kétszer írja ki sajnos. mindennel. mouseout is dupláz, ha lehúzom a kurzort.
megpróbálom akkor hogy indexet növeljen ha már kiírta egyszer, és a másodikat tiltsa le egy után. bár ez elég hülyén fog kinézni...

mod: hát így is kétszer írja ki :(

var alma = 0;
if (alma <1) {
$(...)mouseenter(function() {
alert();
});
alma++;
}

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3050) Speeedfire válasza Muton (#3049) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Mi a valós, rendes kódod? Lehet, hogy valahol még van rá valami event?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.