- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- MasterDeeJay: Natív 3Dfx Glide Windows11 alatt Voodoo1 és Voodoo2-vel.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- Gurulunk, WAZE?!
- Austin F.: Intel Iris Xe driver frissítés
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- LordAthis: Ismét egy "Idióta" A.I. Projekt, hogy meglovagolja a trendeket...
- NASsoljunk: ZyXEL NSA-310 és az FFP
Új hozzászólás Aktív témák
-
fordfairlane
veterán
válasz
szucstom #8866 üzenetére
Ezek a nyelvek tipikusan a szerverautomatizálás bevett eszközei. Én speciel egyiket sem ajánlom.
A Python teljesen kezdőknek talán jobb, mint a PHP, és a platform lehetőségeit tekintve ebben is lehet különféle webes megoldásokat megvalósítani, de felénk nem igazán keresett az ilyen fejlesztő, ellentétben a PHP-vel. Szóval hacsak nem tudod magadról, hogy téged az üzemeltetés érdekel jobban, szerintem ne most térj át Pythonra. Pláne ne a másik kettőre.
-
Aethelstone
addikt
válasz
szucstom #8870 üzenetére
Nem gondolom, de ha 30 alatt vagy, akkor mondjuk bármit elkezdhetsz....
Egyébként meg ha szerverek között mozogsz, akkor célszerű olyan "pogramozási nyelvet" tanulni, amivel a szerveres munkádat segíted. Ilyen pl. a korábban említett bash, ami a *nix rendszerüzemeltetés de facto szabványa, de a Perl és a Python is hasznos lehet, ráadásul a Pythonnal komolyabb dolgokat is meg lehet csinálni. Akár felületet, meg minden lóxart
Ilyen szempontból még a PHP is ellenjavallt, C# és Java meg főleg
-
Aethelstone
addikt
válasz
szucstom #8856 üzenetére
Szerintem meg nem biztos, hogy mindhárommal kellene foglalkozni. Annyira más világ a PHP, C# és a Java. Nem a szintaktika, az nyilván tanulható, hanem a köréjük épülő szoftveres ökoszisztéma.
Ha gyorsan akarsz weboldalakat gyártani, akkor PHP. Ha windows-os vastagklienseket akarsz fejleszteni, akkor C#, ha pedig még nem tudod, hogy mit akarsz csinálni, de vastag/vékony kliens is érdekel, weboldalakat is akarhatsz majd egyszer csinálni, frontend és backend, de inkább backend, a profession.hu-n a 'java' keresőszóra kismillió találatot kapni, akkor JavaSzerintem....
-
fordfairlane
veterán
válasz
szucstom #8856 üzenetére
A kérdés az, hogy mi a célod a Java-val.
Ha gyorsan szeretnél eredményeket elérni és felmutatni webes programozás témakörben, akkor szerintem hagyhatod a Java-t, legalábbis így a második körben. Ha ellenben szeretnéd alaposan megtanulni magát a programozást, az objektumorientált programozás paradigmáit, hogy egy erős alapod legyen, hogy aztán később komplex rendszereket legyél képes készíteni, és ehhez keresel egy platformot, akkor a Java-nál keresve sem találhatsz alkalmasabb programnyelvet.
Tehát ha a szoftverfejlesztésre eszközként és lehetőségként tekinthetsz, akkor egyelőre hagyhatod a Java-t. Ha viszont hivatásként, akkor a Java kitűnő alap ehhez, és a további fejlődésedhez.
-
fordfairlane
veterán
válasz
szucstom #8854 üzenetére
Web esetén PHP szerveroldalra megfelelő. Persze áttérhetsz JAVA-ra, de akkor gyakorlatilag újra kell tanulnod a szerveroldal programozását. Kliensoldalon a Java szinte kizárólag Androidon létezik, a böngészőben Javascriptet használnak.
A Javascript pedig, ahogy azt sokan, sokszor leírták, teljesen más programnyelv, szinte semmi hasonlóság nincs a Java-val. Tán csak a Math object, meg az alap C szerű szintakszis.
-
Cathfaern
nagyúr
válasz
szucstom #8847 üzenetére
Ha már van PHP meg C# alapod, akkor hagyd a javát, fogd az egyiket és mélyülj el abban (mindkettőnek van topicja a PH!-n). Ahogy a többiek is írták amire gondolsz az a javascript és nem a java, és ahogy az összefoglalóban is szerepel az első 4 betűt leszámítva pontosan 0 közük van egymáshoz.
-
fordfairlane
veterán
válasz
szucstom #8847 üzenetére
Tudom, hülye kérdés lesz, de ha már van alapom PHP-hoz, a Java hozzákapcsolása mennyire nehéz? (gondolok itt komplexebb weblapok összerakására)
Java alatt nem olyan egyszerű. Sok új fogalmon kell keresztül jutni, mire eljutsz mondjuk odáig, hogy képes vagy használni Java Server Faces-t, meg a JSP-t. Viszont sok dolog ismerős lesz, a PHP5 objektumkezelését nagyrészt a Java-ról mintázták. Sokkal több hasonlóság van a PHP és a Java közt, mint mondjuk a Java és a Javascript között.
-
fatal`
titán
válasz
szucstom #8843 üzenetére
A Javanak semmi köze a PHP-hoz. A PHP egy webes, szerveroldali nyelv, a Java desktop és web backend fejlesztésére is alkalmas (valamint Android fejlesztésre).
Amennyiben web irányba mozogsz/tervezel mozogni a későbbiekben, mind a kettő mellé ajánlott megtanulni a kliens oldal scripteléséhez szükséges JavaScriptet (aminek a nevén kívül szintén nincs köze a Javahoz).
-
Lortech
addikt
válasz
szucstom #8841 üzenetére
12 év és 8xxx hozzászólás után elhangozhatott-e a topikban már legalább hasonló kérdés?
Mit jelent a teljesen kezdő? Informatikai, matematikai, logikai, algoritmizálási, programozási alapjaid vannak és csak n+1. nyelvként akarod megtanulni, vagy semmi alapod nincs?
Ha előbbi, a Head First (Agyhullám) Java könyvet szokták javasolni, régi, de talán még manapság is jó alapnak.
Ha utóbbi, akkor nehezebb dolgod van, kezdő nyelvként nem a Javát szokták ajánlani, de igazából nem is a Java vagy nem Java lesz a legnagyobb problémád, hanem az, hogy azt a minimális alapot megszerezd, amire már érdemes építeni egy konkrét nyelvet. Ez kemény dió. Ha komolyan gondolod a dolgot, akkor talán valamelyik prog infó szak első évi kurzusainak jegyzeteivel kellene kezdeni. Csak baromi nehéz kiszűrni, hogy mi a tényleg releváns, hasznos rész.
Új hozzászólás Aktív témák
A topicot kiemeltem. Valaki nem akar egy nyitó hsz-t írni?:))
- Macbook M1 Pro 8GB RAM 256GB SSD
- Eladó Vagy Csere Samsung Galaxy Z Fold 4
- EVGA SuperNOVA 750W GT 80 Plus Gold full moduláris tápegység / 53 hónap Alza.hu garancia
- Surface Laptop 4 Touch 13.5 Retina Ryzen7 4980U 4.4Ghz 16GB 512GB Radeon RX Vega8 Win11 Pro Garancia
- Gigabyte AORUS B550I PRO AX ITX Rev 1.2 / Beszámítás OK!
- BESZÁMÍTÁS!Samsung Galaxy Tab S10 Ultra 256GB 5G tablet extra tokkal garanciával hibátlan működéssel
- Lenovo ThinkPad dokkolók: USB-C 40A9/ 40AY/ 40AS/ Thunderbolt 3 40AC/ Hybrid USB-C DisplayLink 40AF
- DELL Universal Dock D6000 docking station (452-BCYH) (DisplayLink)
- LG 65QNED86T / 65" - 164 cm QNED / 4K UHD / 120Hz & 3ms / HDR 10 Pro / FreeSync Premium / HDMI 2.1
- HPE ProLiant DL380 Gen9 12LFF 2U rack szerver, 2x E5-2680v3, 64GB RAM,10G, ÁFA-s számla, garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest