Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- arabus: 256GB-os DDR5 memóriamodul 5700 USD.
- GoodSpeed: Te hány éves vagy?
- MasterDeeJay: Érdekesség: 16GB-os DDR3 sodimm modul asztali gépben
- bambano: Bambanő háza tája
- Sapphi: StremHU | Source – Self-hostolható Stremio addon magyar trackerekhez
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- eBay-es kütyük kis pénzért
Új hozzászólás Aktív témák
-
Lortech
addikt
válasz
sztanozs
#9452
üzenetére
Normális helyen nem szakbarbár fejlesztők vannak, hanem intelligens emberek, akik a fejlesztésen túl egyéb
kapcsolódó területeket is képesek megismerni, átlátni a szükséges mértékig.Business analyst semmiképp sem csinál technikai specifikációt az üzleti igényből. Üzleti igényből készíthet pl. funkcionális specifikációt, user storyt vagy bármit, ami már közelebb áll ahhoz, ami közös alapot képezhet a fejlesztőkkel. De egyáltalán nem szokatlan normálisan helyen sem, hogy egy fejlesztő csapat dolgozza fel az üzleti igényt és talál ki megoldást rájuk, hiszen a szoftverekhez sokkal jobban ért mint az üzlet. Pl. az üzlet nem fogja neked megmondani, hogy milyen egy modern ergonomikus, jól használható webes felület.
Persze az értelmes vitát úgy kéne kezdeni, hogy ki mit ért technikai specifikáció alatt, üzleti elemző alatt, üzleti igény alatt, mert ezek cégenként, területenként mást és mást jelenthetnek. -
M_AND_Ms
veterán
válasz
sztanozs
#9452
üzenetére
Persze, hogy nem ül le. Specifikációkból (én arról írtam és nem az igényről) dolgozik. (A gyakorlat azt mutatja, hogy ezek a specifikációk a kérdések egy részét figyelmen kívül hagyja vagy elnagyolja - szoktuk mondani a Word mindent elbír, a programkód már nem. De sokszor már az igények sincsenek összegyűjtve - ennyit a programozók előtt álló BA és egyéb szereplők jó működéséről).
Amúgy, ha programozót keresnek , akkor pont ne Fibonaccival dobálózzanak, hanem vegyék a fáradságot és dobjanak össze egy kis specifikációt. Egy olyan jellegűt, amilyen az adott cégnél szokás és azt adják oda a jelentkezőknek. Ja ehhez már gondolkodni kellene a tisztelt felvételi bizottságnak.
Persze, nem én fogok majd szenvedni a Fibonaccit-értő, de tisztes munkát kezéből kiadni nem tudó programozóval, aki ezen a felvételi teszten átment.
Új hozzászólás Aktív témák
A topicot kiemeltem. Valaki nem akar egy nyitó hsz-t írni?:))
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Vicces képek
- Sorozatok
- Xbox tulajok OFF topicja
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Milyen okostelefont vegyek?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Bittorrent topik
- További aktív témák...
- Alienware 16 Aurora - 16" 2560x1600 120Hz, Intel Core 7 240H, RTX 5060, beszámítás!
- Alpenföhn Ben Nevis processzorhűtő
- Eladó konfig! I9-14900K 2TB SSD 32GB DDR5 RTX5070 12GB!
- Szép! Lenovo ThinkPad P15 G2 Tervező Vágó Laptop -75% 15,6" i7-11850H 32/512 A3000 4GB /1,5 Millió/
- !AKCIÓ! GAMER PC Intel Core i9-10900X/ASUS ROG Strix X299-E Gaming/NVIDIA GeForce RTX 3080/32 GB RAM
- 0perces! Samsung Galaxy Book5 Pro 360 2in1 Core Ultra 7 256V 16GB 1TB 16" WQXGA+ AMOLED TOUCH 1évgar
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- 179 - 180 - 189 - 190 - Lenovo LOQ (15IRX9) - Intel Core i7-13650HX, RTX 4060
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3847
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest

