Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) ricsip válasza moleculez (#597) üzenetére


ricsip
addikt

jó pap holtáig tanul

-

(#602) proci985 válasza moleculez (#597) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Többet kéne olvasni a Bibliát, úgy ismernéd a Teremtés könyvének 38. szakaszát, Judah és Shuah második fiának, Onaniásnak, a történetét! ;].

ricsip: I see what you did there :D

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#603) Donki Hóte válasza moleculez (#597) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Melyik szót tanultad meg most?

Azt, hogy onanizál, azt hogy Hr, azt hogy muníció, vagy azt hogy szociopata :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#604) moleculez válasza Donki Hóte (#603) üzenetére


moleculez
veterán

onanizál

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#605) OPiiPO


OPiiPO
addikt

linkhttp://hvg.hu/tudomany/20221214_twitter_letiltas_elonjet_repulo_nyomkovetes_elon_musk

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#606) vicze válasza OPiiPO (#605) üzenetére


vicze
félisten

Most már egyre gátlástalanabb visszaéléseket csinál a nagy szólás szabadság jegyében. :(

Ahogy már írtam korábban, Musk szólás szabadsága az, hogy csak neki van igaza és mindenki másnak kuss.

(#607) moleculez válasza vicze (#606) üzenetére


moleculez
veterán

Nem tudom, én mint casual user annyit veszek észre hogy egyre több OnlyFans ribanc van a feedemen, és bár némelyik egész esztétikus nem vagyok rá kíváncsi. :( Pl tömegközlekedésen már nem merem pörgetni mert rendesen gáz.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#608) Ringman válasza OPiiPO (#605) üzenetére


Ringman
nagyúr

több jet trackert is beszántottak: [link]

(#609) Ringman válasza vicze (#606) üzenetére


Ringman
nagyúr

van hivatalos indok is most már: [link]

(#610) vicze válasza Ringman (#609) üzenetére


vicze
félisten

A főnök megszólalt... Gyorsan kitaláltak egy policyt, hogy megindokolja.
Az accountot visszaállították, hogy vissznyerjenek némi arcot.

(#611) Ezekiell válasza vicze (#610) üzenetére


Ezekiell
veterán

Azért jó látni, hogy napról napra világosabb, mi is Musk... A király így lesz szép lassan meztelen.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#612) Sanya válasza Ezekiell (#611) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mert az teljesen rendben van, hogy valaki a nyomodat folyamatosan kipakolja a twitterre.
Tegyük ki a te pozíciódat, meg vincze1-ét, és akkor legyen ekkora szátok.
Tudom, nyilvános a repülőgépek pozíciója, a flightradaron fenn van, de még is megkönnyíti a zaklatók at abban, hogy kövessék a csávót.

BTW, melyik magángépnek van még ilyen árnyékkövetője? Már nem soknak, egyre kevesebbnek.
Tényleg a szabad véleménnyilvánítás, ha mások biztonságát veszélyezetik? Neked sincs kinn a telefonszámod, messengered, csak egy településnév. Vincze1-nek még annyi sem.
No, gyerünk, pakoljátok ki az adataitokat, ha ennyire zavaró, hogy leálltak a repcsikövető botok :D

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#613) Parci válasza Sanya (#612) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

árnyékboxolsz, volt itt egy s más az izgalmas elmúlt időszakban, ebből ez az egyik, ráadásul nem is erről van szó, hanem arról, hogy itt is s.gg.t csinált a szájából, valamint policy nélkül tiltott. milyen ismerős, mondanám, ha lenne gyomrom az ilyen jellegű trollkodó kommunikációhoz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#614) Donki Hóte válasza Sanya (#612) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Tudod, hogy van olyan, hogy közszereplő. Aki közszereplő, az köteles tűrni nagyon sok mindent, amit az életével, munkájával, megnyilatkozásaival kapcsolatban megírnak.

Elonka néni közszereplő, nem kellett volna azzá válnia, de ő akarta hogy így legyen, tehát neki ezeket tűrnie kell.

Ezekiell és vicze1 meg NEM közszereplő, tehát ha te nyilvánosságra hozol velük kapcsolatban ilyen adatokat, akkor téged jogosan rugnak valagba.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#615) dabadab válasza Sanya (#612) üzenetére


dabadab
titán

A Gyurcsány-szál kimaradt.
Meg Soros.

DRM is theft

(#616) lo_jo válasza Sanya (#612) üzenetére


lo_jo
senior tag

Igen, ebben a formában teljesen rendben van. Nem kerül ki semmilyen védett adat, nem kerül ki telefonszám, lakcím, tényleges aktuális tartózkodási hely, stb. Nem az kerül ki, hogy Elon hol van és mit csinál, csupán az, ha egy adott lajstromjelű repülő fel vagy leszáll. Ez még automatikusan azt sem feltétlenül jelenti, hogy ő a gépen, esetleg a fel vagy leszállás helyén van. Ez egy repülőgép helyzete, nem egy emberé. Ha ez valakinek nem tetszik, akkor vagy nem használ magángépet vagy lobbizhat, hogy ne legyen nyilvános az ADS-B transponder jele. Sok sikert az utóbbi eléréséhez.

Egyébként a saját nárcisztikus megnyilvánulásai alapján sokkal pontosabban be lehet azonosítani, hogy hol van. Erre lehet azt mondani, hogy az a saját döntése, de a magángép vásárlása és használata is a saját döntés. Jelenleg ezek a törvényi keretek, az ADS-B jele nyilvános adat. Ha pedig egy adat nyilvános, akkor annak a megosztása hogyan lehet tiltható?

(#617) Sanya válasza Parci (#613) üzenetére


Sanya
nagyúr

Policy nélkül én is kaptam már pihenőt :D
Legutóbb 2 hétig nem reportolhattam, mert túl sok politikát reportoltam egy nem politikai topikban (persze engem reportoltak, aminek meg is lett a következménye rám nézve, de a vitapartnerek hadának a topikba nem illő politikai megnyilvánulásai maradhattak). Szóval ez sok mindenkire jellemző, hogy döntési pozícióban lévők olan dolgokat tesznek, amelynek jogi (policy) oka nincs. Sőt, fellebbezni sem lehet (vagyis lehet, de megy a /dev/null-ba, és kapsz egy választ, hogy akkorisss).

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#618) Ringman válasza Ezekiell (#611) üzenetére


Ringman
nagyúr

Azét jó lenne azt is látni, hogy a szaudiak mit kértek a pénzügyi segítségnyújtásért

(#619) Sanya válasza dabadab (#615) üzenetére


Sanya
nagyúr

Látszik, hogy te öregszel. Hol van a homofób és a náci jelzős szerkezetek?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#620) vicze válasza vicze (#610) üzenetére


vicze
félisten

Suspended again... LOL.

@Sanya: Fel tudod fogni, hogy ez publikus információk, amit bárki pár kattintással kinyerhet? :U Az account 4éve megy, mennyi zaklatás érte a több mint 20 repülőt? Vagy a reptereket éri zaklatás? :U

Amúgy megsúgom, higy az én magángépem adatait is nyugodtan követheted, semmi problémám vele...

(#621) Ringman válasza vicze (#620) üzenetére


Ringman
nagyúr

esetleg ha valakit ennyire zavar, akkor nem kell másfél órás autóút helyett private jettel repülgetni.

(#622) ddekany


ddekany
veterán

Hogy áll azon dolgoknál a szólászabadsághoz, amihez nincs a személyéhez köze, szerintem ez lesz az érdekes.

(#623) Parci válasza Sanya (#617) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja, hogy te itt is ilyen üldözött szegény vagy? akkor miért támogatod, hogy elon ugyanezt csinálja, mint amit te is kénytelen vagy elszenvedni? (van ászf-ünk és igyekszünk annak szellemében eljárni, minden létező erőnkkel és tudásunkkal, de természetesen itt is minden van vitát szító, problémás user tök ártatlan)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#624) Parci válasza ddekany (#622) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ott minden mehet, full qanon és konteós őrület is. szabad twitteren mindenki olyat posztol, amilyet szabad.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#625) vicze válasza Parci (#624) üzenetére


vicze
félisten

Akarod mondani, amit a Twitter fura ura épp enged. :)

Update: ElonJet átnyergelt FB-re. :P

[ Szerkesztve ]

(#626) Narxis válasza Sanya (#612) üzenetére


Narxis
nagyúr

Musk közszereplő.

Thanos was right.

(#627) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, sanya, tessék, nemes dani fáccse megint. szerintem teljesen egyértelmű a helyzet, és már rég eljött az a pont, amikor azt kellene mondanod, ha racionális lennél, hogy "hát, igen, ez így nem áll össze, kamuzott a csávó stb.". ha erre képtelen vagy, akkor viszont érvek mentén ne kérj számon másokat...

Szóval Musk a szólásszabadság jegyében hozott egy új szabályt a Twitteren, hogy senkinek a valós idejű helyzetinformációját nem lehet közzé tenni ("csereként Détári a pályán" - banned!!), majd 10 perc múlva letiltotta előszor Elonjetet, az accountot amelyik a repülőit követi, majd Jack Sweeney (Elonjet gazdágja) privát accountját. Ekkor már mindenki rajta röhögött, hogy Sweeney többi botja, amelyik Bill Gates és Jeff Bezos gépeit követi, még él, szóval azokat is.

Amikor az összes újság megírta a dolgot, Sweeney-t visszaengedte. Majd ismét letiltotta.

Egyébként a gépek követése az ADS-B jeladó alapján történik, ami kötelező a repülőkön, és az információ nyilvános. Ezek közzététele pedig a First Amendment által védett, amire pedig Musk olyan szívesen hivatkozik, amikor lepedofiloz másokat.

Azt mondja, hogy ezzel az ő biztonságát veszélyeztetik. Nyilván sok száz másik magángép-tulajdonos és több millió mezei utas élete nincs veszélyben.

Musk pár órával később kitweetelte, hogy a Kicsi X AE XII-t követte egy támadó, Sweeney adatai alapján, mert azt hitte, hogy ő van az autóban. Majd szép nyugodtan kölcsönösen levideózták egymást, a támadó megvárta, amíg a Hyundai-ja rendszámát is felveszi Musk bébiszittere, mert az Év Apukája a kilencedik (?) gyerekéért 2 évesen bébiszittyót küld.

Szóval a Sweeney által közzétett _repülő_ adatok miatt követték a Kicsi X AE XII-t autóval.

Egyébként az utóbbi hetekben arról delirál, hogy meg fogják ölni. Hogy tényleg paranoid vagy a show része (sztem az utóbbi), az most nem is lényeges.

Érdemes itt emlékezni Hothi (skabooshka) esetére, akiről ugyanezt állította: meg akarta ölni a Tesla alkalmazottait. Aztán amikor a bíró (abban a pertípusban szokatlanul) engedélyt adott arra, hogy skabooshka becsatoltathassa a videót, Musk nem adott videót, hanem inkább elállt a pertől. Most megy az ellenper rágalmazásért, de ott se hajlandó a "támadásról" videót mutatni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#628) vicze válasza Parci (#627) üzenetére


vicze
félisten

Amúgy pl. Trump-nak nincs problémája vele, hogy a saját platformján "követik".

(#629) Parci válasza vicze (#628) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem az a kérdés, hogy van-e problémája. hanem, hogy kamu ez az egész szólásszabadságos mizéria és nem éveket, hanem napokat kellett várni, hogy kibújjon a szög a zsákból. aki kicsit is korrekt, beismeri ezt, aki nem, az meg nem korrekt kicsit sem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#630) vicze


vicze
félisten

Közben úgy látszik elég sok pénzt emészt fel a Twitter és kénytelen saját zsebből fizetni.
És ez az egész cirkusz háttere semmi más, a világ második leggazdagabb ember kérdéses meddig tudja finanszírozni ezt az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#631) Sanya válasza Parci (#623) üzenetére


Sanya
nagyúr

Látom átment ( :( )
1.: Nem tudsz mindent lefedni AFSZ-szel, policyvel, de nem is kell, mástól se várd el, hiszen a tied sem annyira alapos (és annyira alapos sosem lehet! Amiatt nem írtam több nevet, konkrétumot, mert már tárgytalan, de a te cégedben is előfordul policy nélküli hipp-hopp szankció --> nem gondoltam volna, hogy ez a szó kicsit mást is jelent majd 2022-ben :D )
2.: Az emberek a hatalommal a kezükben ki többször, ki kevesebbszer, de mindig visszaélnek. Ez ilyen, ezen én nem lepődöm meg.
Stanfordi börtönkísérlet – Wikipédia (wikipedia.org)

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#632) Parci válasza Sanya (#631) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért az 1-es így egy nagy általánosság, nézd már meg musk ámokfutását most konkrétan. igen, az 1-es pontod igaz olyan értelemben, hogy mindig lesznek nagyon nehezen kategorizálható esetek. szerinted muské most az? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#633) Sanya válasza Parci (#632) üzenetére


Sanya
nagyúr

A csávótól függetlenül, tételezzük fel, hogy a kocsikban van transponder, és mindenki kocsija nyilvános jelet sugároz, melyet kötelező gyűjteni, és bárki számára lekérdezhető. Téged egy 1-10-ig skálán mennyire bosszantana, ha valaki csak a te kocsid pozícióját pakolná ki a logoutra, folyamatosan, meg kalandorét, és a többi moderátorét.

Mondjuk spékeld meg azzal, hogy a prohardvert épp most vetted meg Mészáros Lőrinctől drágán, tele van jobbos csávókkal, akik a bukásodat kívánják és valamilyen szinten nyereségessé kell tegyed a prohardvert. A többi pénzügyi partnered várja, hogy rendet tegyél a cégben, nem túl türelmesek, simán kivégeznek egy ellenzéki újságírót egy harmadik oszág nagykövetségén és a korábbi tulajdonoskör meg a médiában folyamatosan téged sározna, minden lépésedet úgy mutatják be, hogy a lehető legkevésbé se legyél szimpatikus senkinek.

Itt már mennyire befolyásolná a tetteidet a környezet?

btw, ki az a nemes dani?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#634) Parci válasza Sanya (#633) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindezt úgy, hogy közben én vagyok a világ leggazdagabb embere? :DDD

(kibírnám. bosszantana, de nem félnék tőle, legfeljebb lenne sofőröm és testőröm, jobb híján. de továbbra sem ez volt a kiindulópont, hanem, hogy elonkanéni mostanra beteges hazudozóvá küzdötte le magát.)

nemes dani régi motoros IT-s arc, ő csinálta a telnetet anno stb. százszor jobban képben van az IT és a tőzsdei világgal kapcsolatban mint én, viszont rühelli muskot és rendszeresen tudósít róla. tanulságosak, amiket megoszt. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#635) Sanya válasza Parci (#634) üzenetére


Sanya
nagyúr

Azért mindet ne akarj. Nem fenékig tejfel az élete, kb. 9 gyermek vagy 6 asszonytól, stressz, kábítószer.
Lehet van pénze, de nem élvezi.

Elolvasom danit.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#636) Parci válasza Sanya (#635) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem azt mondtam, hogy elon akarok lenni, mivel ijesztően baromnak tűnik most már, nem akarok. :DDD (amúgy sem merném megkockáztatni, hogy bárki más legyek)

csak kérdezted, hogy a helyében hogy állnék hozzá, ahhoz viszont a vagyona is hozzátartozik.

disclaimer: dani biztosan egy nyugatos felfogású valaki :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#637) ddekany válasza Parci (#629) üzenetére


ddekany
veterán

De itt még mindig csak ott tartunk, hogy hazudott a szólásszabadság kapcsán egy nagyon specifikus esetben, mert személyével kapcsolatban nincs szólászabadság. Gondolom, gátlástalan bully, hatalmas egoval (mint valószínűleg a többi hasonló is, csak általában publikum felé bölcsebben viselkednek), és nem bírja megállni. Ebből még nem következik, hogy őt amúgy ilyen téren nem zavarta semmi. Pl. valószínűleg tényleg ingerli a wakeség és hasonlók, így simán úgy érezheti, hogy balra van tolódva a Twitter. Avagy, mégis valójában mi a frászért vette meg a Twittert? Már csak akart vele valamit. Azt én nem érzem, hogy akkora nagy trófa lenne neki, hogy hehe, az enyém... mert hát kit érdekel? Az nem megy marsra, meg semmi coolság. Az sem látszik rajta, hogy akkorát lehetne vele vagyonban nyerni. Miféle eltévedt vágy vitte erre...

[ Szerkesztve ]

(#638) Zoli133 válasza Sanya (#631) üzenetére


Zoli133
őstag

A linkelt wiki oldalt olvasása ajánlott: "47 év után kiderült, hogy a kísérletet meghamisították"

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#639) Parci válasza ddekany (#637) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

másfél hónapja bármi, amit leírt, hazugság. de tényleg, bármi. néha csak erős ferdítés. ebből a twitter szólásszabaccság az csak egy. egyre inkább úgy fest, hogy a teslával kapcsolatban is kizárólag vetítés megy egy ideje.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#640) proci985 válasza Zoli133 (#638) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

botrany is volt belole a research communityben

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#641) ddekany válasza Parci (#639) üzenetére


ddekany
veterán

"Fake it till you make it"? Már Tesla kapcsán. Twitternék simán nem is értem...

(#642) Parci válasza ddekany (#641) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#643) ddekany válasza Parci (#642) üzenetére


ddekany
veterán

Nem biztos, hogy azt jelenti, amit gondolsz. Tehát pl. jobbnak mutatsz egy (készülő) terméket mint ami, hogy tud addig húzni az időt (pl. hitegetni a befektetőket), amíg tényleg el nem készül. Ez persze átmehet egy hazugság spirálba, amiből már nincs kiút, csak a végén a fatális lebukás (lásd Theranos esete). Kockázatos játék.

(#644) Parci válasza ddekany (#643) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is erre gondoltam. és musk az utóbbi időben inkább a fake it részt nyomta, sehol sincs a semi, sehol sincs a cybertruck, sehol sincs az önvezetés. de a teslánál legalább van termék, eredmény és innováció is, csak... mennek át theranosba picit...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#645) Ringman válasza vicze (#625) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#646) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Twitter's new head of trust and safety has invited QAnon-adjacent and publicity-hungry anti-trafficking group OUR (the subject of a criminal probe believed to be ongoing) to discuss a partnership.

(#647) Parci válasza Ringman (#646) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fú, paszmek, ez egyre durvább. szólásszabadság my ass :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#648) OPiiPO


OPiiPO
addikt

linkhttp://hvg.hu/vilag/20221216_Musk_kinos_ugyevel_foglalkozo_ujsagirok_fiokjait_fuggesztette_fel_a_Twitter

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#649) Sanya válasza OPiiPO (#648) üzenetére


Sanya
nagyúr

1.: A cikknek nincs szerzője, nem vállalja érte senki a felelősséget, csak a főszerkesztő? (ez a HVG hibája). Valahogy furán igénytelen a magyar politikai újságírás.
2.: A csávó, Ryan Mac megél abból, hogy Elon Musk és cégeiről írt 1-2 naponta cikket.
Egy átlagos újságírói cikke ilyen:
"The World Cup has historically been a boon for Twitter, bringing in record traffic and an influx of advertising dollars.
But this time, when the global soccer tournament started on Nov. 20, Twitter’s U.S. ad revenue was running at 80 percent below internal expectations for that week, three people with knowledge of the figures said." forrás: [link]

A csávó csak a New York Timesnek dolgozik: [link]
A csávó az elszámoltathatósággal, a technológia a gazdagság, és a hatalom metszéspőontjaival foglalkozik állítása szerint, de valahogy nem írt cikket egyet sem az amazon vezérről csak a csontig nyalást tudja bemutatni: írt egy tweetet 2 éve, hogy Jeff a milliárdos adott 10 milliót az erdők védelmére, 2015-ben egy csontig nyalós cikket Jeff Bezosról.

Szóval a csávó nem az elszámoltathatósággal foglalkozik, hanem csak és kizárólag ELon Muskkal. Én kételkedem abban, hogy Ryan Mac egy korrekt újságíró lenne, csak egy gazdag őrült milliárdossal foglalkozik, a free speech jegyében a főnökről (Jeff) sosem írt semmi rosszat, sem a többi szélhámos milliárdos technológiai csávóról.

Az, hogy bannolták egy dolog, nem tudjuk miért, várjuk meg, hogy ez kiderüljön és utána ítélkezzünk. Ne ilyen szerző nélküli véleménycikkek alapján döntsünk.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#650) Ezekiell válasza Sanya (#649) üzenetére


Ezekiell
veterán

Egyet biztosan tudunk: neked fogalmad nincs, mi az a velemenycikk. :)

Btw, ott a Guardian cikke mint forrás. És megprobalni karaktergyilkolni/hitelteleniteni az "áldozatot", miközben az eseményekkel/cikk tartalmával/tényekkel nem foglalkozni, az jó kipcsák szokás.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.