Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#318) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

twitter/elon, srácok! :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#319) Ringman


Ringman
nagyúr

4d sakk újabb lépései: [link]

(#320) Sanya válasza Ringman (#319) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nagy whine, mert nem megy, nem úgy megy a reklám, mint régen. Most olyan, de majd megjavul. Ha meg nem, akkor lesz helyette másik rendszer. :) Kicsit érdekes, hogy minden twitterrel kapcsolatos hír címében benne kell legyen a katasztrófa szó. Miközben senki sem részvényes, szóval ha meghó, akkor máshol kell majd szórni a tartalmat.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#321) Parci válasza Sanya (#320) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:F

az emberek, főleg a fejlesztők, cégvezetők azért vannak elképedve és osztják meg a véleményüket a témáról, mert ilyet ritkán látni. nem azért, mert részvényesek lennének. én sem hittem volna, hogy musk egy komplett idióta és én is ezért érdeklődöm a téma iránt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#322) Sanya válasza Parci (#321) üzenetére


Sanya
nagyúr

Azért kicsit fel is van fújva. Egy-egy 1-2 soros dologról oldalakat tudnak írni az újságírók. A minőségi újságírás eléggé megváltozott, míg régen tartalmazott adatot, jelenleg benyomásokat, véleményeket foglamaznak meg, melyeket valaki más szájába adnak. (Prohardveres cikkeken ilyesmit nem érezni)

Kellő kritikával kell fogadni mindent, amit erről olvas az ember. ELon azért sok embernek borsot tört az orra alá, már csak amiatt, hogy megváltozik a cenzúra a Twitteren. Jelenleg már nem a nyomtatott sajtó, a kipostázott prospektusok, hanem a közösségi médián múlik egy egy választás sikere. Ha most nem lehet úgy cenzurázni, ahogy eddig, hanem másképp lesz (ebben a részben direkt nincs konkrétum), az az eddigi mainstream médiának érthetően nem tetszik.
Én emiatt nem vennék készpénznek mindent, amit Twitter volt alkalmazottak mondanak a dologról.
Te sem láttám még embert, akit kirúgtak, de bevallotta, hogy ő volt hülye.
Te sem láttál még bukott diákot, aki mindent megtett, de ő volt a hibás, és nem tudta.
Vagy ha igen, a számuk csekély, és könnyű elfelejteni. Mindenki a saját igazát akarja vallani, na most a jelenlegi helyzetben:
- Ki kíváncsi arra, hogy azért baszták ki a twittertől, mert nem csinált semmit?
- Ki kíváncsi arra, hogy a dolgozó mindent megtett, de még is kirúgták?
Melyiknek lesz nagyobb hírértéke?

Véleményem szerint nem fog összeomlani. Most jó sokan kíváncsiak arra, hogyan omlik össze, és ez még nagyobb forgalmat generál nekik.

BTW, a twitter részvénykereskedelmet 2022.10.28-án felfüggesztették.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#323) dabadab válasza Sanya (#322) üzenetére


dabadab
titán

Én emiatt nem vennék készpénznek mindent, amit Twitter volt alkalmazottak mondanak a dologról.

Jól értem, hogy el se olvastad azt, amit Parci idelinkelt, csak nyomtad a kincstári optimizmust, hogy minden rendben lesz, ha Steiner támad?
(Hint: nem volt Twitter alkalmazottak írtak.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#324) Sanya válasza dabadab (#323) üzenetére


Sanya
nagyúr

"Én emiatt nem vennék készpénznek mindent, amit Twitter volt alkalmazottak mondanak a dologról."

"Jól értem, hogy el se olvastad azt, amit Parci idelinkelt, csak nyomtad a kincstári optimizmust, hogy minden rendben lesz, ha Steiner támad?
(Hint: nem volt Twitter alkalmazottak írtak.)"


A kulcsszó a volt Twitter alkalmazottak. Nem venném készpénznek, amit volt TWITTER alkalmazottak írtak.
Amit Parci linkelt nem volt Twitter alkalmazottak írták.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#325) vicze válasza Sanya (#324) üzenetére


vicze
félisten

Akkor csak Musk szava a szentirás? :U

(#326) Sanya válasza vicze (#325) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ne haragudj, de egy általános iskola harmadik osztályos felmérőn ritkán mennél át :D
nem kell mindent elhinni azonnal --> Musk szava szentírás? :C :C :C

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#327) stellaz válasza Sanya (#322) üzenetére


stellaz
addikt

A sitten is mindenki ártatlan, aztán mégis mindenki bent van :D

(#329) Ezekiell válasza Ringman (#328) üzenetére


Ezekiell
veterán

Várjuk meg szépen a Thanksgiving/Christman rusht, lássuk, januárra mennyi marad a maradékból... :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#330) Parci válasza Ringman (#328) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

érdemes nemes dani faccséját követni, eléggé rászállt a témára. persze elég elonka twitterjét követni, az is hozza a wtf pillanatok 70%-át, de dani közben indokol, elemez is. ijesztően idióta ez a musk :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#331) proci985 válasza Parci (#330) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

tudsz adni egy linket?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#332) Parci válasza proci985 (#331) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

https://www.facebook.com/nemesdaniel

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#333) D1Rect válasza Parci (#330) üzenetére


D1Rect
félisten

"ijesztően idióta ez a musk :("
- mindenki @2003-2022

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#334) Ringman válasza Parci (#330) üzenetére


Ringman
nagyúr

kéne hozzá face acc :/

---
[link] :U

(#335) Parci válasza Ringman (#334) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

teljesen meggágyult. amúgy azért az például szó szerint beteg, ahogy a kisgyereke halálával parádézik, azt is felhasználva a céljaira, oszt közben ott van az exfeleség-anyuka kommentje, hogy az nem úgy volt. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#336) ddekany válasza Parci (#335) üzenetére


ddekany
veterán

Sok miden lehet a hanyatlása mögött. Eleve, ahogy ez ember öregszik, gyakran önmaga karikatúrájává válik. Vagy, ahogy jobban biztosítva érzi a pozícióját a világban, egyre kevésbé kontrollálja az érzelmeit, pszichés kényszereit.

Ha jól rémlik, az Apple vezetésével eleve nem volt jó viszonya. Sőt, nem kizárt, hogy valóban megfenyegették, hogy kiveszik az App Storeból a Twittert. Most dühös/sértődött, és megpróbál bosszút állni.

Engem kicsit valami PH fórumozóra emlékeztet, aki állandóan belekeveredik mindenféle parttalan vitákba... Csak "picit" nagyobb a közönség, és a felelősége, de valahogy ehhez nem tudott felnőni. A nagy kérdés, hogy hogyan fogja a már sikeres cégeit ez érinteni. Szomorú nézni az egészet...

(#337) stellaz


stellaz
addikt

Eközben a villanyautós oldalon az megy, hogy Musk zseniális továbbra is, a twitterrel sincsen semmi gond, különösen emberséges volt a 3 hónap végkielégítéssel, nem hívtak vissza egy alkalmazottat sem, Musknak amúgy sem proli kisemberek kellenek, hanem a cégért felörülten hajtó, elkötelezett hívőkre, üzemeltetésben sincsen gond, az, hogy pl leállt egy időre a kétfaktoros azonosítás, az a felhasználókat(!) nem érinti, neki amúgy is, neki működik az app, az eltűnő reklám bevételeket meg majd pótolja az előfizetés, mert megéri (persze aki írta, annak sincsen előfizetése). Ja, és még idén itt a teljes önvezetés is (halkan teszem hozzá, hogy ismét, mert ez már vagy 5-6 éve minden évben elkészül).

Kemény egy hely, csak szellemi mazochistáknak ajánlom.

(#338) D1Rect válasza stellaz (#337) üzenetére


D1Rect
félisten

"különösen emberséges volt a 3 hónap végkielégítéssel"
Ha jól tudom 2 hónap a törvényi kötelezettség, szóval igen, +50% végkielégítés.
A többi meg vélemény, nem lehet tényszerűen értékelni.

"Ja, és még idén itt a teljes önvezetés is "
USA és Canada, de ez még a beta lesz, de már nem kell pontokat gyűjteni a vezetéssel, hanem mindenkinek elérhető lesz(15k USD?).

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#339) stellaz válasza D1Rect (#338) üzenetére


stellaz
addikt

ne kezdjed te is :))

(#340) Oplex válasza D1Rect (#338) üzenetére


Oplex
tag

Nem a 3 hónap végkielégítés volt az alapvető probléma, hanem hogy volt kb. 24 óra eldönteni, hogy maradsz vagy mész.
Ez semennyire sem emberséges.

(#341) Parci válasza Oplex (#340) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem elég a csávó twitterét megnézni, hogy lásd, hogy elmebeteg, nem kell ismerned a webes és hirdetési piacot sem (akkor végképp egyértelmű). ezek után a látnok zseni űrtesla szaravw vonalat nyomatókra szót se fecsérelnék, ők hívők...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#342) Cathfaern válasza Parci (#330) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az egyértelmű, hogy Musk... "sajátosan" gondolkozik és működik, de ez igazából nem újdonság, régi cégeinél és ötleteinél is látszott. Ami az igazi különbség, hogy most nem ő építette fel nulláról a céget.
De lényegében nem tesz más, mint hogy lecseréli az embergárdát olyanokra, akiket ő felvett volna ha ő építi fel a céget. Illetve átalakítja a cég működését olyanra amilyenre ő építette volna fel. Ez tulajdonképpen pontosan ugyanaz a folyamat, mint amit bármilyen új tulajdonos eljátszik egy felvásárlás után. "Csak" az a különbség, hogy még a legvérmesebb amerikai anyacégek is 6 - 12 hónap alatt zongorázzák ezt le (de pl. japánok inkább 5-10 éves távlatokban gondolkoznak), míg Musk le akarja tolni (illetve hát letolta) hetek, max hónapok alatt. Gyanítom arra alapozva, hogy ő csak annyira jó emberekkel akar dolgozni, akik egy ilyen hirtelen átállást is képesek kivitelezni. Aztán hogy ez így lesz-e vagy sem, az majd kiderül.

Az hogy egyébként össze-vissza kommunikál, hülyeségeket beszél, és hihetetlen egóval tolja az egészet, eddig is meg volt :)

Szóval röviden szerintem nem lett hülyébb, mint volt, csak most egy új helyzetben látjuk ezt megnyilvánulni.

[ Szerkesztve ]

(#343) stellaz válasza Oplex (#340) üzenetére


stellaz
addikt

meg akiket nagyjából törvénytelenül rakott ki korábban, meg akiket a 3 best kódsor alapján, meg akivel szakma vitába keveredett twitteren

(#344) Parci válasza Cathfaern (#342) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem tudom, nekem picit emészthetetlen, hogy a világ leggazdagabb embere egy tucat gyereke és egy tucat cége ügyei közben azzal foglalkozik, hogy egy fórumon kardozik ilyenn-olyan userekkel és össze-vissza hazudozik

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#345) Parci válasza stellaz (#343) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem egyébként tök mindegy az egész, a twitterért mondjuk nagyon kár :(, elon viszont csak egy gazdag fiú, van/lesz helyette másik. de amit csinált, az nem "unortodox", meg "űrdimenziós sakk", hanem sima elszabadult hajóágyú.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#346) Oplex válasza stellaz (#343) üzenetére


Oplex
tag

Nyílván, csak ahogy te is írod ezek törvénytelenek részben, így legalább reméljük a törvény védi őket.

De ez a 24 óra alatt válassz sajnos szabályos lépés volt, ezt Musk is tudta, ezért írtam konkrétan erre hogy ez így embertelen és itt nem a 3 hónap végkielégítés a fő probléma. Nálam ez jobban kiverte a biztosítékot, mint a többi hülye lépése, mert kényszerhelyzetbe állított olyan embereket, akik nem képesek ennyi idő alatt ilyen kaliberű döntést meghozni.

(#347) D1Rect válasza stellaz (#339) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha kizárólag a tényekről van szó, akkor én nem látok ebben kivetnivalót.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#348) D1Rect válasza Oplex (#346) üzenetére


D1Rect
félisten

Az "embertelen" egy vélemény.
Manapság gyakran előfordult Magyarországon, hogy a munkavállaló egyszerűen soha többé nem megy dolgozni és a telefont fel se veszi.
(talán a recesszió közeledtével ez a gyakorlat megszűnik)

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#349) Parci válasza D1Rect (#348) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne zavartasd magad azzal, hogy csoportos perek vannak ellene, amiket el fog veszíteni. hogy a hirdetők nem azért lépnek le, mert szólásszabaccsssssááááág, hanem mert semmi sem működik körülöttük, ami eddig működött (itt a topikban is volt említve a téma), beleértve a brand safety-t stb.

nyugodtan hidd, hogy igazából ő ilyen ultrahatékony, űrbelátó, kőkeményen csak a teljesítést elfogadó zseni. minden meztelen királynak maradnak hívei.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#350) Oplex válasza D1Rect (#348) üzenetére


Oplex
tag

És nekem az a véleményem, hogy ez embertelen. És ha megkérdezek random 100 embert, akkor bármiben fogadok, hogy a többség ugyanúgy nem tartaná ezt korrekt eljárásnak.
Ráadásul lehet hogy vélemény, de Európában nem tehetné ezt meg (okkal), és nekem ez elég jó objektív mérce pluszban, mivel nálunk a munkajog egy létező fogalom.

A második részét a kommentednek pedig ugyanúgy inkorrekt dolognak tartom (ráadásul nem is szabályos), de ne hasonlítsuk már össze a munkáltatót a munkavállalóval.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.