Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) szazbolha válasza FattyDove (#3) üzenetére


szazbolha
addikt

Megint benéztél valamit. Nekem nincsenek itt haverjaim.
Viszont szavaztam a twitteren trump visszaengedése tekintetében. Több mint 1 millió szavazat.

Ez a cikk, hasznos, jól tájékoztat, és az itt kialakult polémia jól tükrözi az elmúlt évek változásainak eredményét.
Szerintem jó irányba halad a twitter.

(#102) ddekany válasza Ezekiell (#96) üzenetére


ddekany
veterán

"Azért csinálják az alkalmazottak, mert fizetnek nekik. A pénzért csinálják."

A pénz szükséges, nyilván, és persze a magasabb fizetés jobbam esik. De pont szoftverfejlesztő egy olyan terület, ahol jellemzőbb (értsd: van pár százalék aki ilyen), hogy a pénznél nagyobb a súlya annak, hogy a valami fost kalapálsz, vagy lehet olyat alkotni, ami tetszik. Pláne ha látod, hogy hasznos is. OK, legalább is amíg nincs család, mert onnantól kezd szar lenni lelkiismertileg, hogy nem tisztán a többet fizető helyre hajtasz. Persze, azért egy Elon féle hajtós cég már túlzás szinte minden szoftvernél... mert nem csak a munkával akar foglalkozni az sem, aki amúgy motivált.

(#103) szazbolha válasza Shadowbull (#24) üzenetére


szazbolha
addikt

Ez csak a te állításod. Semmiféle valóságalapja nincs. Épp ugyanaz ment a twitteren moderálás címszó alatt, mint a többi hasonló területen.
Ennek ékes bizonyítéka, hogy hivatalban lévő elnököt kitiltottak.
Most visszavárjuk.

(#104) syberia válasza vicze (#45) üzenetére


syberia
veterán

Amennyiben Musk a szólás szabadság keresztes lovagja és a világ megváltója, akkor Trump miért nem tért vissza a Twitterre?

Szerintem nem erre a fejleményre vártatok itt jópáran, de ha belehúztok akkor még éjfélig ronthatjátok az áramvonalas sérójú esélyét a nagy visszatérésre.
Pici bökkenő hogy regisztrálni kell a szavazáshoz, a twitter-allergiában szenvedők esetében tanácsos szakember véleményét kérni előtte. :P

(#97): Így néz ki egy vezető aki kukába akarja vágni a beosztottjait. Persze lehet hogy a háttérben verőemberek tartják sakkban a szerencsétlen dolgozókat, a rakétával elektromos autót világűrbe lövő őrülttől bármi kitelik...


[link]

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#105) szazbolha válasza Shadowbull (#49) üzenetére


szazbolha
addikt

"A gond az hogy ki a fene akar ennek a csávónak dolgozni?"

Valószínűleg többen, mint ahányan nem.

(#106) ddekany válasza szazbolha (#105) üzenetére


ddekany
veterán

Hát... te is Trumpolódsz? ;] Mert nyilván, az emberiség tört százaléka viselne el egy Elon féle munkahelyet. Igaz, az a kevés tuti, hogy óriás teljesítményt ad le. Továbbra is várjuk, hogy egy Twitter esetén meg lehet-e ezt csinálni, vagy kell hozzá egy SpaceX/Tesla, aminek egy világos és "geeky" célja van. Illetve, a sajtóban és baloldalon való utálkozásnak elég komoly szerepe lehet egy szociális média platformnál, sajnos jóval több, mint egy valamiféle gépeket gyártó cégnél.

[ Szerkesztve ]

(#107) Parci válasza syberia (#104) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

musk egy vallás. épp olyan, mint az ivermectin.

éppenséggel még egy frissen szétbombázott és megszállt ukrán városban is lesz, aki virággal várja az orosz felszabadítót, szóval egy 13 ezer fős cégnél egy ilyen fotó azt bizonyítja, hogy...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#108) stellaz válasza Ezekiell (#99) üzenetére


stellaz
addikt

Nem erre gondoltam, hanem, hogy tudja hogyan kell egy ilyen összetett programozói feladatot elvégezni, menedzselni. A tesla is szoftverben nagyon erős állítólag, pl a vw bicskája ebbe látszik beletörni.

(#109) ddekany válasza Parci (#107) üzenetére


ddekany
veterán

Eh... Musk egy vallás, vagy elvakult gyűlölet tárgya, a gyökereknél és lelkibetegeknél. De sokan meg helyén tudják kezelni a csávót. (Valamit nagyon tud, el kell ismerni, de sajnos már túlságosan megőrült.)

[ Szerkesztve ]

(#110) ddekany válasza stellaz (#108) üzenetére


ddekany
veterán

Gyanítom ő azt tudja, hogy kell egy fanatikus csapatot összehozni, aki nagyon tud. Persze mindíg mondják, hogy mennyire hands-on, de hát jöjjön interjúzni fejlesztőnek, fogadok kiderülne, hogy nem akkora menő. De nem is kell annak lennie, hiszen ha az lenne se tudja sok ezer munkájához érdemben hozzáadni. Nem az a szerepe egy vezetőnek. Igen, kell értenie hozzá, de nem nagyon. Az kell, hogy ne nézzék hülyének az alkalmazottak... és mostanában ilyen téren annyira nem volt jó, de hát... :U

[ Szerkesztve ]

(#111) Ringman válasza syberia (#104) üzenetére


Ringman
nagyúr

azért kíváncsi lennék hogy hányan maradtak csak a vízum miatt.

[ Szerkesztve ]

(#112) ddekany válasza Ringman (#111) üzenetére


ddekany
veterán

Szerencsétlenek... nem erre vállalkoztak, mikor Twitterhez mentek. Persze gondolom nem fognak tudni teljesíteni legtöbben, szóval repülnek úgy is... Egy élmény lesz nekik.

(#113) Parci válasza Ringman (#111) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pontosan, valami 10% körüli azok aránya, akik, ha elvesztik az állásukat, akkor irány haza

de ezen felül is teljesen normális, hogy nem mindenki mond fel, miért mondana fel mindenki? viszont őszintén meglepne, ha döccenőmentesen haladna a fejlesztés innentől, ha véletlenül nem is fossa össze magát a cég, idő lesz felállni

amúgy meg musknak elévülhetetlen érdemei vannak teszlailag meg spacexileg, de nem világos, hogy ettől miért ne lehetne elképedve nézni az ámokfutást, amit most rendez. mármint értelmes embereknek, mert azt látom, hogy itt is van akkor egy olyan megfejtés, hogy a "balliperális média elhazudja az egészet, miközben házon belül végtelen harmónia van" :U (persze ugyanezen doktorok szerint covid sem volt stb.)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#114) dolon75 válasza Ezekiell (#99) üzenetére


dolon75
aktív tag

nem csak a kódoló kell egy jó szoftverhez, nem?
kell maga az ötlet, mit csináljon.
ez talán a legfontosabb.

a többi technikai kérdés, es persze ahhoz is kell tapasztalat, hogy az ötletből hogy lesz termék.
de ebben a jó kódoló már csak a legutolsó fontos lánszem.

[ Szerkesztve ]

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#115) dolon75 válasza Parci (#113) üzenetére


dolon75
aktív tag

tehát akit nem érint meg ez az egész, és nem nézi elkepedessel, amit művel, az nem értelmes ember szerinted?

[ Szerkesztve ]

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#116) Parci válasza dolon75 (#115) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, aki végigkövette ténylegesen az utóbbi napok-hetek húzásait és nincs elképedve, az őszinte végiggondolás helyett csak simán hívő, miközben isten itt biztos nincs, ergo...

közgazdásznak tanultam, emellett jó tíz évig fejlesztő is voltam, még netes cégem is van. fölösleges itt valami hatdimenziós sakkozást fantáziálni, egyszerűen össze-vissza kapkod és csapkod.

érted, korábban közli, hogy nincs home office. most csütörtökön közli, hogy minden belépő érvénytelen és hétfőig mindenki maradjon otthon. pénteken közli, hogy minden fejlesztő azonnal jöjjön be (repülőre ülve, ha kell). puszta kézzel kapcsolatja a twitter processeket, mert "80%-a kuka", aztán leáll ez-az (például kétlépcsős login). szerinted egy twitter kódja átlátható három nap alatt? még a jóistennek sem...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#117) Ezekiell válasza Ringman (#111) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nagyon sokan. H1B szívás...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#118) Ezekiell válasza dolon75 (#114) üzenetére


Ezekiell
veterán

Onnan indult a dolog, hogy Musk akart kódot nézegetni személyesen,és hogy neki ehhez nincs kompetenciája.

Szóval amit írsz, az bár valamelyest igazi, irreleváns.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#119) dolon75 válasza Ezekiell (#118) üzenetére


dolon75
aktív tag

jah, ez tényleg hülyeség lenne.
de ki írta konkrétan ezt itt? ha külső linked van erről, szívesen elolvasom.

szerk.
olyanokat talaltam, hogy a teslas fejlesztokkel nezetné át a Twitter kódját.

[ Szerkesztve ]

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#120) ddekany válasza Ezekiell (#118) üzenetére


ddekany
veterán

De ez megint afféle sajtós "egyszerűsítés", hogy lehessen még jobban szörnyülködni, csámcsogni valamin. (Mintha a valóság nem lenne eléggé hajmeresztő... de hát sajtó, és ha lehet mééég nagyobbat...) Pl. lehet, nem csak ő lenne ott, hanem odarángatott pár programozót a többi cégéből. Aztán lehet, hogy elve arra számított, hogy címzettek töredéke fog csak megjelenni, tehát, több idő jut egy emberre. Sőt, lehet, csak arra volt kíváncsi, ki gondolja őszintén, hogy ő hasznos volt, és így egyáltalán meg mer jelenni. Nem 4D sakk egyik sem. Én nem tudunk sokat ilyen részletekről... Csak hogy elég nagy a káosz...

[ Szerkesztve ]

(#121) Pikkolo^^ válasza Brian411 (#92) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Kb. pont így történhetett :D

[ Szerkesztve ]

(#122) dolon75 válasza Parci (#116) üzenetére


dolon75
aktív tag

rendben, de en pl. nem értek a cég vezetéshez, maga a Twitter, mint platform sem érdekel különösebben és csak érdeklődéssel figyelem, mi lesz a vége.
de messze nem elkepedessel, viszont nem érzem magam értelmetlennek.
:D

mondjuk ettől még lehetek az. :N

[ Szerkesztve ]

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#123) Ezekiell válasza dolon75 (#119) üzenetére


Ezekiell
veterán

Személyesen neki kellett elküldeni a "legjobb kódrészleteket" meg egy listát arról hogy mit csinált az adott illető kódja az elmúlt fél évben. Személyesen neki, ő maga kérte.

#120ddekany
neked is ugyanez: nem leegyszerűsítés, Musk maga írta

itt elmagyarázzák nem-kódereknek, miért is baromság ez

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#124) szazbolha válasza Ezekiell (#123) üzenetére


szazbolha
addikt

Szerintem az a véleménykülönbség oka eme konkrét téma kapcsán, hogy azt gondoljátok műszaki oka van a főnöki kódolvasásnak.

(#125) dolon75 válasza Ezekiell (#123) üzenetére


dolon75
aktív tag

köszi!

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#126) Ringman válasza bambano (#90) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#127) ddekany válasza Ezekiell (#123) üzenetére


ddekany
veterán

Ne már... Csak mert neki címzed az e-mailt, nem jelenti, hogy csak ő fogja nézni. Azt sem, hogy biz' Isten aznap. (Ha tippelnem kell, valójában nem fogja megnézni. De nem kell tippelnem.)

(#128) Ezekiell válasza ddekany (#127) üzenetére


Ezekiell
veterán

Elolvastad egyátalán? Aznap délután 2kor meeting, addig el kell küldeni neki. Ha ebből neked nem egyértelmű, azon nem tudok segíteni.

#124szazbolha
Világosíts meg minket: milyen egyéb oka van szerinted?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#129) vicze válasza syberia (#104) üzenetére


vicze
félisten

Ha Tump levégot fejével pózoló humorista egyből visszakerült, Trumpnak miért kell poll? Én szeretném hogy visszatérjen, mert nagyon humoros, és élvezetes volt. :)
(Regisztrált vagyok és igennel szavaztam. ;) )

A képen láthatod a Twitter összes jelenlegi alkamazotját a 7500-ból szóval csak 99% a leépítés... Inkább elég szomorú kép. :(

[ Szerkesztve ]

(#130) dolon75 válasza Ezekiell (#128) üzenetére


dolon75
aktív tag

azt tudjuk, hogy hány kodert érintett ez a levél?

Talán egy agyament teszt, hogy ki reagál, milyen gyorsan, mennyire veszi komolyan a kérést.

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#131) Chaser válasza vicze (#129) üzenetére


Chaser
titán

nekem nincs twitterem, trampli' se érdekel
muszkli' se
de valóban, mért kell szavazással eldönteni visszamehet-e?
amúgy érdekes volt a cikket olvasni
az a kép meg semmi, ezer okból vigyoroghatnak páran

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#132) Parci válasza szazbolha (#124) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi mást kell csinálnia egy fejlesztőnek szerinted, mint fejlesztenie (ami "műszaki ok" definíció szerint)? kap egy specit, hogy ez készüljön el és megcsinálja?

egyébként hogyan kell kiválasztani a 10 legpöpecebb részét az elmúlt fél évben készült kódodnak? :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#133) Ezekiell válasza dolon75 (#130) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mindenkinek kiment, a teljes cégnek.

Agyament teszt teória: ezt simán elhiszem, powertrippel a csávó simán.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#134) Parci válasza dolon75 (#122) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

alapvetően nekem is közömbös a twitter olyan értelemben, hogy én nem használom, de azért eléggé meglepődtem ezen az ámokfutáson, mert eddig az a kép élt bennem, hogy musk egy komoly ember. erre értettem az elképedést, a nem gondolkodást pedig arra, hogy valaki nekiáll politikai síkon vagy ami még rosszabb, összeesküvős-médiaelhallgatós vonalon letudni másokat, akik a cégvezetői/fejlesztői/emberi konkrét húzásait nézik nagyra tágult szemekkel és arról beszélgetnek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#135) Narxis


Narxis
nagyúr

Szerintem Musk alapvetően nem hülye, tényleg kár lenne elvitatni az eddigi érdemeit. Itt a Twitternél szerintem olyanba fogott amit ő se gondolt át alaposan, azért is akart kifarolni a vásárlásból. Azt olvastam valahol, hogy azért vette meg végül mert nagy eséllyel veszített volna a perben és még közben egyéb dolgai is nyilvánosságra kerültek volna a bírósági tárgyalás során. A legjobban itt azok jártak akik eladták neki a Twittert mert pénzügyileg veszteséges volt miközben a fake news/EU-s szabályozás/szólásszabadság harcban nagyon a középpontba került a Twitter a facebook mellett. Egy olyan dolgot vett Musk a nyakába ki tudja milyen okból amit a legtöbb ember a háta közepére se kíván. Most majd mehet a harc a hirdetőkért miközben ő a szólásszabadság felkent védelmezőjének adta ki magát. Vajon melyik kezébe fog harapni?

Thanos was right.

(#136) szazbolha válasza vicze (#129) üzenetére


szazbolha
addikt

"Trumpnak miért kell poll?"

Mert hír értéke van. És mindkét szereplő jól jár vele. Mostanra 13 millió ember szavazott 52/48 az arány.

(#137) dolon75 válasza Ezekiell (#133) üzenetére


dolon75
aktív tag

még az is lehet, hogy senkinek nincs fogalma arról, ki fejleszt, merthogy
a. kirugta azt, aki tudta
b. valójában eddig se tudta senki

gondolta, igy kiderul. pár óra alatt vagy tényleg tud adni valamit a jó koder, vagy kamuzik egy óriásit
mindkettő hasznos, egyik kódoló, másik a PR/sales csoportban. :)

szerk.
kerestem már korábban is statisztikat, hogy mennyi dev van a Twitternel, de nem találtam.

lehet, nincs náluk a címzettek közt olyan csoport, hogy fejlesztők.
na, most már lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#138) Parci válasza szazbolha (#136) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez mondjuk így van, indul a választáson, ez már friss hírverés neki

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#139) dolon75 válasza szazbolha (#136) üzenetére


dolon75
aktív tag

de vajon ebből mennyi a valós szavazat?

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#140) Parci válasza Narxis (#135) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na de ha csak brahiból, átgondolatlanul adott egy 44 mrd dolláros ajánlatot egy veszteséges netes cégre (a menedzsment persze, hogy bevasalta rajta, ha nem teszik, a részvényesek nyúzzák meg őket, jogosan)...

...akkor abból is az következik, hogy hatdimenziós sakk helyett szimplán csak... kretén volt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#141) Parci válasza dolon75 (#139) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

16 millió ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#142) dolon75 válasza Parci (#141) üzenetére


dolon75
aktív tag

:DD

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#143) Ezekiell válasza dolon75 (#137) üzenetére


Ezekiell
veterán

És Musk vagy bárki majd mindenféle kontextus és előismeret nélkül el fogja tudni dönteni, hogy az a kód az jó vagy sem, meg mennyire volt fontos/nehéz/stb

Nem kell sztem fejlesztőnek lenni, hogy beláthassuk, ez nonszensz.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#144) szazbolha válasza dolon75 (#139) üzenetére


szazbolha
addikt

Ez csak bizalom és világnézeti elköteleződés kérdése.
Amíg nincs bizonyíték a csalásra, pl. halott emberek szavazatára, addig elfogadom a twitteren kiírt számokat.

Szerintem nincs igazi tétje ennek a szavazásnak, hogy mennyien és mire szavaznak, annak inkább tétje, hogy beszélünk róla.

(#145) lo_jo válasza dolon75 (#137) üzenetére


lo_jo
senior tag

Dolgoztál már fejlesztőként vagy csak közvetlenül fejlesztőkkel?

Ha bármilyen verziókövetést használnak (márpedig a Twitternél elképzelhetetlen, hogy ne legyen ilyen), akkor Musknak csak annyit kellett volna csinálni, hogy read jogot kér mindenhez és láthatta volna a teljes kódbázist, bogarászhatta volna egyedül, a Tesla és/vagy SpaceX fejlesztőivel, aztán a commitok alapján szólhatott volna annak az x fejlesztőnek, akivel elégedett/nem elégedett a látottak alapján. Persze ez is “tarvágás”, mert business context nélkül a kód önmagában lehet “rossz”, de így nem lehet félelmet/elismerést generálni. Ráadásul ez a szintű mikromenedzselés egy épeszű devnél akkora red flag, hogy azonnal megfontolja a váltást, akár még kevesebb fizetésért is.

(#146) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Függetlenül a politikától és a fejlesztőktől:
Ha a pénzes hirdetői kör az események hatására kivonul nagyon nagy mértékben, akkor le lehet térdeltetni a céget.
Ne felejtsük el, hogy ebben is működik egy öngerjesztő hatás. Lásd postabank pl.
Varjuk ki mi történik. Addig is ugrásra készen állnak a többiek.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#147) stellaz válasza Ringman (#111) üzenetére


stellaz
addikt

Tényleg, elég tarka-barka társaság.

(#148) ddekany válasza stellaz (#147) üzenetére


ddekany
veterán

De van, aki a Twitteren megtalálta már a lényeget... Hogy az egész csapatban csak 1 nő van! Hoppáka... Hogyan lehetsééégeees? Há' csak tán nem-e e? :DDD Avagy, miért válnak népszerűvé a jobboldali kilengések... ;]

(#149) stellaz válasza Parci (#132) üzenetére


stellaz
addikt

"egyébként hogyan kell kiválasztani a 10 legpöpecebb részét az elmúlt fél évben készült kódodnak? :U"

Ravasz ez az Elon, akinek sikerül ez a mutatvány szinte azonnal, az mehet is a levesbe. Ugye ha csak 2 könyvet olvastál az életben, akkor könnyen rávágod, melyik a kedvenc regényed.

(#150) Shadowbull válasza szazbolha (#103) üzenetére


Shadowbull
addikt

Nem, ezek tények, te pedig szokás szerint konteókat terjesztesz.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.