Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Sanya válasza Parci (#378) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nézzük meg, hogy hol áll majd mondjuk fél év múlva a Twitter.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#402) Ringman


Ringman
nagyúr

Layoffs Have Gutted Twitter’s Child Safety Team

Just one person remains to enforce the company’s ban on child sexual abuse content across Japan and the Asia Pacific region.

biztosan ők sem voltak elég hárdkórok.

(#403) vicze válasza Ezekiell (#399) üzenetére


vicze
félisten

"baromi fontos közösségi tér"

Összeteszem a két kezem ha Musk eléri, hogy Twittere végre ne elődleges információ forássként tekintsenek sokan. Ezért terjed az álinformáció ilyen sebességgel és ezért könnyű az oroszoknak és a kínaiaknak ezeket terjeszteni.

-----------------------

Amúgy most jutott eszembe, hogy mióta átvette Musk meg se mukkant az állítólagos bot problémáról és hortelen nem a userek nagy százaléka bot... Hogy van ez? :U

(#404) vicze válasza Ringman (#402) üzenetére


vicze
félisten

Fú az a világ egyik legszarabb melói közé tartozik, hacsak nem vagy valami szociopata és ki tudod zárni az érzelmeket. Általában nem sokáig tudják az emberek csinálni, amúgy se.

(#405) ddekany válasza vicze (#400) üzenetére


ddekany
veterán

200 data labelist-et rúgtak ki, mint cím mondja "AI to train AI: Tesla fires hundreds of data labellers". Karpathy más kategória, és nem tudjuk, miért ment el. (Beszélt erről amúgy interjúban Lex-el, és ott semmi negatív nem volt Musk-ről vagy a Tesla-ról, de nem tudjuk igazat mond-e.) És ezt mondom, hogy csak mert online Musk lincselés van, nem kell mindent válgoatás nélkül rádobni a tűzre, amiben egy kapós kucsszó szerepel (mint "fired").

(#406) ddekany válasza vicze (#403) üzenetére


ddekany
veterán

De, megmukkant róla, miszerint csináltak valami olyat, hogy korlátozták, egy user mennyit írhat időegység alatt (amennyit lehetséges begépelni ha ember), és ezzel letörték a problémás tweet tüskét, ami a hatalomátvétel után volt. Elhisszük neki, vagy sem, nem tudom, de az nem igaz, hogy nem mukkant meg róla.

(#407) Parci válasza Sanya (#401) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nézzük meg. és ha még létezik (létezni fog), musk akkor le sem írta azt a sok pszichopata baromságot, amit leírt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#408) Ringman válasza vicze (#404) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#409) vicze válasza ddekany (#406) üzenetére


vicze
félisten

LOL, ez vagy percek alatt ki lehet játszani, megint csk mondot valamit, amitől azt mondta neki valaki, hogy működik.

(#410) Parci válasza ddekany (#406) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért ez valami olyasmi "szűrő", amit én kódolnék bele a rendszerünkbe valamelyik délután, nem pedig a twitter hq "fejleszti" hosszasan :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#411) vicze válasza Parci (#410) üzenetére


vicze
félisten

Jelenleg hosszasan nem nagyon fejlesztenek semmit. :P

Arra azért kiváncsi vagyok hogy a Twitter "Blue" (now rainbow) működni fog-e valaha. Amúgy ennyit arról, hogy mindenki egyenlő lesz. :P

(#412) ddekany válasza Parci (#410) üzenetére


ddekany
veterán

Nem jártam utána részleteknek, de nekem az a meglepő, hogy (vagy ha) ilyen eddig nem volt.

(#413) ddekany válasza vicze (#409) üzenetére


ddekany
veterán

Valahogy ki kell szúrni, ha valaki csinált 100 accountot, és egyre csak kevés tweet jusson... ha erre a cselre gondolsz. Pl. ha lényegében ugyan azt tweetelik.

(#414) Parci válasza vicze (#411) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

teljesen kamu az egész szólásszabadságos vonal. sőt, lassan ott tartunk, hogy a csávó akkor is hazudik, amikor annak nincs jelentősége. ez a gyerekbántalmazás ügy nem ilyen, itt iszonyú gáz, hogy ebben és ennyire átlátszóan hazudik.

hogy neki a gyerek szent, mert a saját kisfia a karjaiban halt meg -- aztán írja az asszony másnak és máshol, hogy bár ez az embereknek nem egy lényeges dolog, de mivel neki az egész életének az egyik legmeghatározóbb, legszentebb pillanata volt, ezért annyit hozzátenne, hogy éppenséggel az ő karjaiban halt meg :(.

aztán jön megint ez a téma, írja, hogy ez mindig is a #1 priority lesz, közben kirúg mindenkit is, aki ezért felel.

de a csávó simán elcsetelt a ruszki medvegyevvel is, hogy "na, hogy megy bakhmutnál?", mint valami kártyapartin. bakhmutnál úgy "megy", hogy egy mészárszék volt/van és ott aztán hullott a mindenki is, köztük gyerekek is.

nem is folytatom, szürreális az egész.

de tudom, 4d-sakk és tesla. :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#415) Ezekiell válasza Parci (#414) üzenetére


Ezekiell
veterán

van rá egy kifejezés: nárcisztikus szociopata

mondjuk hogy ez a baromi éles (szél)jobbos, már-már qanonos fordulata honnan jött, az passz. lehet túl sok időt töltött 4chanon trollkodni :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#416) vicze válasza ddekany (#413) üzenetére


vicze
félisten

Még egyszer, nem csináltak semmit, 0 bot kontrol van.

(#417) ddekany válasza Parci (#414) üzenetére


ddekany
veterán

Ja, hát ez a visionary/genius vonal ez mindig ilyen bulváros dolog volt, aminek csak csalódás lehet a vége. Mert ha valaki ilyen közismert kőgazdag ember lesz, akkor rögtön lesznek akik istenítik, és akik démonizálják, holott az igazság valami unalmasabb, a kettő közt. Zuckerberg, Steve Jobs, stb. hasonlóan polarizálóak, vagy hát annyira nem, mert ők meggondoltabbak. Illetve nem vesztették el a józan magukhoz való eszüket, amennyire tudni lehet. Bár, Zuckerbergnél a Meta kapcsán erősen rezeg a léc... vagy tán le is esett?

(#418) ddekany válasza vicze (#416) üzenetére


ddekany
veterán

Nem volt elégséges amit nyújt, de igencsak valószínűtlen, hogy 0 van egy Twitter szintű platformon. Amúgy annyit mondtam, hogy beszélt róla, állított valamit róla, azaz, nem merült feledésbe a téma. Mondom, nem kell görcsösen fogást keresni... Ez a lavina már nem fog megállni, vagy nem mostanában, szóval adni fogja magát elég hitelesebb eset.

(#419) ricsip válasza ddekany (#417) üzenetére


ricsip
addikt

Jobs-ot már felesleges idekeverni, kb. 11 éve halott

-

(#420) ddekany válasza ricsip (#419) üzenetére


ddekany
veterán

Az most nem mindegy? Vagy attól tartottál tán nem tudja vki.

(#421) bambano válasza ddekany (#417) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Jobs nagyon jó példa, helyes idekeverni, mert pontosan ugyanolyan vadbarom volt, mint Musk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#422) vicze válasza ddekany (#417) üzenetére


vicze
félisten

Van olyan ember a Földön aki Zuckerberget nem utálja? Szerintem nincs olyan médium, ahol nem egy robot vagy gyíkembernek van lefestve állandóan. Még a filmben is borzasztó kiálhatatlan és ellenséges karakter.
Ráadásul ő csak a tipikus esete a jókor jó helyen-nek, se a konceptet nem ő találta ki, se nem adott túl sokat hozzá, egyszerűen szerencséke volt.

(#423) ddekany válasza vicze (#422) üzenetére


ddekany
veterán

"Van olyan ember a Földön aki Zuckerberget nem utálja?"

Remélem, hogy legtöbb embernek nincs különösebb érzelmi viszonya valaki felé, akit kb csak a sajtón keresztül látott. A sajtónak/weboldalaknak persze lételeme, hogy érzelmi viszonyt építsen, meg felfújja a dolgokat. Én pl. ismerem a Facebook sztorit, meg láttam vele pár interjút, ez alapján nem utálom, csak furcsa egy fazon. Persze bárkiről kiderülhet egyszer csak, hogy vmi totál pszichopata, de jelenleg nem tudok erről.

"Ráadásul ő csak a tipikus esete a jókor jó helyen-nek"

Eh... Valószínűleg, és jellemzően, bőven átlag feletti képességei vannak ezeknek az embereknek (nem feltétlenül olyan téren, mint amit tulajdonítanak nekik). Aztán sok ezerből egy ilyennek nagyon jól álnak a csillagok is, és hirtelen a tudásukkal messze nem arányos vagyonuk lesz. Na, ezt nem bírják megemészteni az emberek. Egyfajta irigység.

[ Szerkesztve ]

(#424) dabadab válasza ddekany (#417) üzenetére


dabadab
titán

Illetve nem vesztették el a józan magukhoz való eszüket, amennyire tudni lehet.

Azért Jobsnak csak sikerült konkrétan megölnie magát a jobbantudásával.

DRM is theft

(#425) vicze válasza ddekany (#423) üzenetére


vicze
félisten

A közvéleményben általánosan élő képről beszéltem, ami igen erőteljesen negatív.
Még nem hallottam Zuckerberg fanboyokról úgy mint Jobs vagy Musk esetében.

Minden milliárdos esetében ha valosan utána jársz ilyen lépések vezettek oda, hogy meggazdagodjanak, minden esetben üzleti döntésről és kockáza vállalásról van szó, sőt legtöbb esetben valakit átvertek, erkölcstelenűl cselekedtek, szerződés szegtek stb. És egy sikeresre van több ezer 1000 sikertelen ilyen. Értelmetlen bármilyen formában isteníteni ezeket az embereket, minden esetben a körülmények alkotják őket és a "kemény munak" és a "zsenialitás" csak egy mítosz.

(#426) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Elon Musk háborút hirdetett az Apple ellen.

Alakul a helyzet, nekünk most csak szépen hátra kell dölni a fotelbe, üdítőt, popcornt bekészíteni és nézni a meccset ;]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#427) vicze válasza Donki Hóte (#426) üzenetére


vicze
félisten

ööö, lassan 1hónapja ez megy...

(#428) ddekany válasza vicze (#425) üzenetére


ddekany
veterán

Az nem istenítés, ha valaki átlag feletti, stb. Pont az istenítést/démonizálást látom mint beteg viszonyulást. Az meg persze bizonyos, hogy aki magasra jut, az nem volt becsületes. Az a megközelítés nyer, ami a leghatékony. Matek. De amúgy, nagyon kevés ember igazán becsületes, csak mindenkinek más lehetőségei vannak a csalás léptékében. Van aki bliccel a BKV-n, van aki ügyesben nyer meg a cégének egy sokmilliós állami pályázatot, stb. Ki milyen szinten játszik.

(#429) Donki Hóte válasza vicze (#427) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Egy hónapja :F Musk ezzel kapcsoltos tweetje nov 28-i keltezésű.

(Eleve okt. végén vette át a Twittert, akkor még hol látszott, hogy mi lesz ebből...)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#430) vicze válasza Donki Hóte (#429) üzenetére


vicze
félisten

"hátra kell dölni a fotelbe, üdítőt, popcornt bekészíteni és nézni a meccset"
Ez megy 1 hónapja.

(#431) Donki Hóte válasza vicze (#430) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Jaaaaa :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#432) Sanya válasza vicze (#430) üzenetére


Sanya
nagyúr

És csak nem dőlt még be. Na de most!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#433) Parci válasza Sanya (#432) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyébként ugyanilyen elánnal osztottad azokat is, akik a cryptóra mondták, hogy lufi? gondolod, hogy egy twitter vagy egy tesla bedőlhetetlen?

arról mi a véleményed, hogy a teslának egyedül a kínai részlege nyereséges, viszont az ottani gyáruk nem is a saját tulajdonuk, azt a kínai állam bármikor lenyúlhatja? és hogy az új, sajtószabad twitteren neonáci és oltásellenes-konteós hülyeségek terjedhetnek szabadon, azokat muszka kirakja az ablakba véres kardként lobogtatva, de kínai tüntetésekről tudósítani nem lehet? se a hongkong, tajvan témát feszegetni?

na, szóval picit hátrébb az agarakkal ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#434) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Yet another warning from EU officials: Unless Musk stops arbitrarily reinstating banned users, cracks down on disinfo and agrees to an "extensive" audit, Twitter could face an EU ban, @FT reports:

(#435) Parci válasza Ringman (#434) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

támadásba lendültek a woke lipsik!!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#436) Ezekiell válasza Parci (#435) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mocskosbrusszel!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#437) vicze válasza Sanya (#432) üzenetére


vicze
félisten

Azért megnyugtat hogy write only vagy és nem olvastad miket írtam. :(

Leírtam, hogy Twitterrel nem fog semmi történni, csak Muskkal.

(#439) Sanya válasza Parci (#433) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mindig azt képviseltem, hogy a crypto egy lufi, értelmetlen pénzcsinálás pár ügyeskedőnek.
A twitter részvényekkel nem lehet kereskedni, nem nyílt részvénytársaság, így nem tudja senki bedönteni. A teslát már be lehet dönteni.

Én úgy olvastam, hogy Tesla China az első igazi nagyvállalat, melynek engedték a 100%-os külföldi tulajdonlást, de lehet tévedek. Nem is találtam róla mást, csak hogy a tesláé. De igen, kínában a vegyesvállalati modell a kötelező, ahol 51%-os résszel kínai vállalatnak kell rendelkeznie. A kínai állam bármikor lenyúlhatja, mint bármely céget az adott állam, ahol van. Csak az esély erre Kínában már számottevő. De emiatt fájjon Elon feje, nem? Nincs Tesla részvényem sem, nem érdekel.
Kínában tiltott a Twitter, nem? Censorship of Twitter - Wikipedia
Bár biztos megoldható VPN-nel tudósítani, nem tudom, hogy megteszik-e vagy nem.Miért nyalna kínának, mikor eleve tiltott ott?
Beírtam a twitter kergetőbe, hogy china covid, és ezt dobta ki:
china covid - Twitter-keresés / Twitter
Embereket locsolnak rendőrteherautóval, tüntetők, tüntetők, rendőrök masíroznak, rendőrautóba kényszerítenek embereket. Lehetne többet is, csak a kommunista kínában eleve nehéz a tűzfalat megkerülni. Ha meg a külföldi sokat posztol kínáról, gyakran megkeresik otthon :) Szabad világ. Ha én apple lennék szivárványos szabadságeszmével, én is támogatnám az elnyomó kínai kormányt, hogy jobban kezelje a helyzetet. Mégis jobb, ha tudok ott eladni telefont, mindeközben eljátszom otthon usában a woke jófiút.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#440) Parci válasza Sanya (#439) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a twittert nem mellényzsebből fizette ki muszka, komoly hitelek vannak mögötte, aminek kamatai vannak, amiket fizetni kell. a részvénytársaság sem feltétlenül azért dől be, mert a részvényei értéke lemegy nullára, hanem mert nem tudja finanszírozni a tartozásait. ez a twitterrel is megtörténhet, pláne, ha a nárcisztikus barom tovább tolja fullba a kretént.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#441) Sanya válasza Parci (#440) üzenetére


Sanya
nagyúr

Én ezzel tisztában vagyok.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#442) Parci válasza Sanya (#441) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké. akkor talán fölösleges olyasmiket írni, hogy "na, ma sem dőlt be, vernyákok!"

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#443) Sanya válasza Parci (#442) üzenetére


Sanya
nagyúr

Sok ember annak szurkol, hogy menjen tönkre, ami szerintem teljesen felesleges dolog.
Sok ember dühből elhagyta a twittert (ragequit), majd újra megjelent ott. Hűha. Most mi lesz. Sokan rengeteget olvastak a twitterről, de már mindent jobban tudnak róla, mint maga a twitter, vagy akik ott dolgoznak.
Elon kirúgta a dolgozók több, mint 70%-át, írta egyik fórumtársunk, majd kiderült, hogy kevesebb, mint felét rúgta ki az alkalmazottaknak, kb 1000 fő magától mondott fel.
Temetjük, mert 7500+ fő kell egy twitterhez, benn a főépületben felnőtt játszótér, pihenőszobák, ingyenkaja, meetingcunamik várták a dolgozókat, amelyek virágoztatták a napi 4 millió dollár veszteséget termelő céget.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#444) Parci válasza Sanya (#443) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

úgy látom, a cégvezetési/gazdasági, humánerőforrás részét viszont te tudod jobban ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#445) Sanya válasza Parci (#444) üzenetére


Sanya
nagyúr

Persze, mert akik temetik, mindegyik cégvezető, gazdasági, humánerőforrás szakembör egyszerre.
És a cég csak nem dől össze. Akkor vagy hibásak az adatok vagy hibásak az ismereteink, vagy ezek kombinációja.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#446) vicze válasza Sanya (#443) üzenetére


vicze
félisten

"1000 fő magától mondott fel."
LOL, igen teljesen önszántukból minden kényszer nélkül... :U

"Temetjük, mert 7500+ fő kell egy twitterhez"
Konkrétan senki nem írt ilyet és csak a szokásos populista szókiforgatást próbálod eljátszani, hogy valamilyen hülyeséget igazolj.

Itt fórumon mindenki a válogatás nélküli eszetlen kirúgásokat kritizálta, aminek köszönhetően olyan embereket veszett a cég akik kulcsfontosságúak. Ezért kell Musknak más cégeiből erőforrásokat bevonni, hogy egyáltalán haladni tudjanak valamerre.

"napi 4 millió dollár veszteséget termelő céget."
Ugye kifejtettem itt, hogy ez semmi más mint egy hazugság...

Agyatlanul próbálsz egy populista álláspontot tolni, hogy negatívan tüntesd fel mások véleményét, ráadásul hazugságokkal vagy félremagyarázással. :(

(#447) stellaz válasza Sanya (#445) üzenetére


stellaz
addikt

Vagy az a következtetés, hogy ha egy ekkora cég egy hónap alatt nem dőlt be, akkor minden rendben van az egésszel.

(#448) Parci válasza stellaz (#447) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Sanya ezt a vonalat tolja

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#449) Sanya válasza stellaz (#447) üzenetére


Sanya
nagyúr

Cégátalakítás zajlik?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#450) stellaz válasza Sanya (#449) üzenetére


stellaz
addikt

persze, cégátalakítás zajlik, csak itt nem a cégátalakítás ténye, az amiről beszélgetünk, hanem annak a mikéntjéről

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.