Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Donki Hóte válasza Egon (#690) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Te csak részben olvastad el a fogalom meghatározását :K

Képzeld el, Alkotmánybírósági döntés van arról, Puzsér Róbert és Hajdú Péter is közszereplő, pedig egyikőjük sem politikus :D

[link]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#702) Egon válasza Narxis (#692) üzenetére


Egon
nagyúr

Elolvastam. egy mondatot leszámítva, végig vállalkozásokról beszél közszereplőként, szemben állítva őket magánszemélyekkel.
Nem teljesen világos számomra, hogy egy nagyvállalatnak (legyen az a Twitter, a Tesla vagy éppen a Microsoft) mitől lennének személyiségi jogai, de mindegy is: számomra az általad linkelt cikkből is az jön le, hogy a Twittert szabadabban lehet ekézni, mint Gipsz Jakabot, de Elon Musk hollétével kapcsolatos infók nem feltétlenül tehetők közzé csak úgy.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#703) Egon válasza Donki Hóte (#701) üzenetére


Egon
nagyúr

Musk vonatkozásában egyik kategória sem áll fenn, és továbbra sem vélemény nyilvánítás a hollét publikálása, hanem mondjuk biztonsági kérdés, egy milliárdos vonatkozásában.
A többi stimmel... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#704) dabadab válasza Egon (#703) üzenetére


dabadab
titán

Tekintve, hogy ezek tök publikus adatok, amiket nem ez a srác hozott nyilvánosságra, mert már ott voltak, a "biztonsági kérdés" érvelés elég gyenge lábakon áll.

DRM is theft

(#705) vicze válasza Egon (#703) üzenetére


vicze
félisten

Továbbra sem a hollétét publikálja bárki, hanem egy mindenki által elérhető publikus információt dolgoz fel, hogy bizonyos számításokat végezzen rajta, az egész projekt lényege, hogy Musk mennyi CO2-t bocsát ki azzal, hogy naponta ingázik a magángépével(néha nevetséges távolságokat), és közben a környezetről papol. Pontosan ugyanazt az álszentséget mutatja be mint, amit most az újságírok és egyéb személyek raknak elé, akiket kitilt.
Így nem továbbra sem biztonsági kérdés, mert az hogy az információ nincs a Twitteren linkelve, 1000 másik helyen megtalálható, mivel sokadszorra, kötelező publikus információ.
Továbbra se Musk helyzetét határozod meg hanem, hogy egy reptéren tartózkodik a magángépe. A repterek nem épen arról híresek, hogy bárki ki be mászkálhat csak úgy ellenőrzés nélkül.

(#706) ddekany válasza vicze (#705) üzenetére


ddekany
veterán

Ja, hogy ennek az Elon követő izének az lenne lényege, hogy CO2 termelést mutogatnak? Az mondjuk elég demagóg... Nem mintha az indokolna egy kitiltást, csak akkor lehet, hogy ez idegesíti.

(#707) Ringman


Ringman
nagyúr

(#708) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Twitter formalizes blocking of accounts and tweets that encourage readers to follow you on other social media sites, including Mastodon.

(#709) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

elon - the fall

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#710) dabadab válasza Ringman (#708) üzenetére


dabadab
titán

Azért meg kell hagyni, hogy ez jóval izgalmasabb, mint amikor a KLF tagjai simán (és a szó szoros értelmében) elégettek egymillió fontot.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#711) Ringman válasza dabadab (#710) üzenetére


Ringman
nagyúr

majd kér még kölcsön: [link] :U

lassan mindenre lesz egy elon-idézet:

(#712) vicze válasza Ringman (#708) üzenetére


vicze
félisten

Valyon fog valaha is olyat tenni a Twitteren, ami nem mond ellen egy korrábbi állításának? :U

Szerk: LOL, lassú. :P

Jared olyan aranyos mellette... Mondjuk, úgy külösen vicces az egész kép, hogy a katari kormány elég erősen támogatja Palesztínát nem kevés pénzzel, ő meg áthúzatta egy tovonással az egész országot.

[ Szerkesztve ]

(#713) Ringman válasza vicze (#712) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem csak katariak vannak mellette, sőt a képen szerintem csak egy katari van: [link]
jared+musk is üzleti kapcsolatban van/volt a szaúdiakkal

[ Szerkesztve ]

(#714) vicze válasza Ringman (#713) üzenetére


vicze
félisten

Nyilván Katari meghívásra termett oda, de ma is tanultam valamit. :D

(#715) Ringman válasza vicze (#712) üzenetére


Ringman
nagyúr

:DDD úgy látszik ez egy ilyen nap, bár más a helyzet: [link]

(#716) vicze válasza Ringman (#715) üzenetére


vicze
félisten

Only fans minek számít? Mert ha azt letíltják, ajjaj...

(#717) Ringman


Ringman
nagyúr

(#718) vicze válasza Ringman (#717) üzenetére


vicze
félisten

Na ez érdekes lesz ha igen, bár úgy manipulálja ahogy akarja.

(#719) ddekany válasza vicze (#718) üzenetére


ddekany
veterán

Az igen! További csavar, hogy ha nemre jön ki (vagy hozza ki), akkor is ő marad a tulajdonos.

Ha meg igenre jön ki... hány százalék nem fogja azt gondolni, hogy csalt, csak hogy igazolja magát? Akkor én is arra tippelnék.

[ Szerkesztve ]

(#720) Parci válasza vicze (#718) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

satuban a kuki?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#721) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Valalki majd neha beirja az aktualis allast? Nekem nincsen profilom, meg szavazni sem akarok. Orulnek, ha maradna, mert akkor garantalt az ujevig a minosegi szorakoztatas, ingyen.

I am having fun staying poor.

(#722) #56573440 válasza Drizzt (#721) üzenetére


#56573440
törölt tag

mert ha azt szavazzák meg hogy monnyonle akkor nem fog kommentelni többet? Szerintem csak akkor fog igazán elindulni a hiszticunami. Jelenleg 56,5-43,5 az állás az igennek kicsit több mint 13milla szavazat után...

Szerintem akkor minden igennel szavazó acc ingyenesen megkapja a legújabb kék plecsnit a neve mellé ;] PEDOPHILE Stamp Seal Watermark With Distress Style. Blue Vector Rubber  Print Of PEDOPHILE Title With Grunge Texture. Royalty Free SVG, Cliparts,  Vectors, And Stock Illustration. Image 116515710.

[ Szerkesztve ]

(#723) Drizzt válasza #56573440 (#722) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Tartok tole, hogy nem. Bar meg kinevezhet ceo-nak meg mokasabb szemelyt is, vagy vehet masik homokozot maganak. Van remeny!

I am having fun staying poor.

(#724) Ringman válasza ddekany (#719) üzenetére


Ringman
nagyúr

majd berak maga helyett egy peter thiel-approved jelöltet, ami gyak. még rosszabb is lehet, mint musk

(#725) #56573440 válasza Ringman (#724) üzenetére


#56573440
törölt tag

ha van egy kis humorérzéke a következő pollban választani lehet Takashi69 és Trumph között ;]

(#726) vicze


vicze
félisten

Most már úgy néz ki eldőlt maga a szavazás, most már csak az a kérdés milyen szinten kamu.

(#727) Ringman válasza vicze (#726) üzenetére


Ringman
nagyúr

tippre majd kinevez egy bólogatóskutyát, de ugyanúgy ő akar irányítani mindent

(#728) Parci válasza Ringman (#727) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, és micsoda hős lesz, lám-lám, ő lemondott, érvényesül a népakarat

amúgy simán lehet, hogy valaki felhomályosította, hogy ha tovább kreténkedik, megy a kukába a teszlával együtt a minden is

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#729) OPiiPO válasza Drizzt (#721) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1 a Twitter szólásszabadságra, ez most akkor belefér :F

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#730) vicze válasza Ringman (#727) üzenetére


vicze
félisten

Mivel egyszemélyként dönthet bármiről a céggel kapcsolatban, így nyílván. A kérdés hogy megszűnne-e az a reakcionizmus ami jelenleg folyik részéről, tehát hogy sérelmei miatt Twitter policy-t változtat órák alatt.

Én továbbra is arra vagyok kiváncsi, hogy meddig akarja finanszírozni és mikor engedi el, és hagyja csődbe menni. Most a 3 milliárd nyilván a leépítés költsége, kérdés mennyi lehet most a havi költség "normalizáltan", ettől függ meddig tudja tartani.

[ Szerkesztve ]

(#731) #56573440 válasza vicze (#730) üzenetére


#56573440
törölt tag

az a baj hogy nem látjátok a zsenialitását... Hogy érkezett meg a twitter épületbe? Előre megjósolta... elon musk: Let that sink in! Elon Musk struts around Twitter HQ with  washbasin in hand ahead of $44bn buyout deadline - The Economic Times

Let it sink elon... Let it sink... ;]

(#732) Parci válasza OPiiPO (#729) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fú, ez a török deal pazar, bolhák százai nyalják az ujjukat!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#733) Ringman válasza Parci (#732) üzenetére


Ringman
nagyúr

a sputniknot az paródiaoldal ;)

(#734) Ringman


Ringman
nagyúr

[link] - persze ez is csak spekuláció

[ Szerkesztve ]

(#735) proci985 válasza vicze (#730) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

nincs egyebkent valami olyan szabaly USAban, hogy x veszteseg utan az adobol eleg sokat le lehet irni?

javitsatok ki, ha hulyesegeket gondolok, de ugy ennek meg lehet ertelme is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#736) dabadab válasza proci985 (#735) üzenetére


dabadab
titán

Ha veszteséges, akkor nem kell nyereségadót fizetnie, ez tény :) De ezzel egyáltalán nincs kisegítve meg nem is látom, hogy miféle nagy terv lenne itt - én is inkább hajlok arra a magyarázatra, hogy a Twitter-ügylet finanszírozói meg társbefektetői noszogatják Muskot, hogy lépjen le szépen, csendben és legyen kedves ne teljesen a földbe állítani a céget.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#737) #56573440 válasza dabadab (#736) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szerintem arra gondolt, hogy Musk adója csökken e ha a pénzéből a veszteséges twittert finanszírozza... Szerintem nem, mert egyébként így egy kamubukó céggel elég szépen el lehetne tüntetni nagyon durva pénzeket állambácsi elől, de nem vagyok adószakértő usában, úgyhogy pacc, egyébként ott bármi is megtörténthet.

Egyébként meg
"inkább hajlok arra a magyarázatra, hogy a Twitter-ügylet finanszírozói meg társbefektetői noszogatják Muskot, hogy lépjen le szépen, csendben és legyen kedves ne teljesen a földbe állítani a céget."

1: ez mondjuk bevált recept, paypalnál sokat segített hosszú távon...
2: ha tényleg a szaudiak kérnék annak inkább engedni kellene, szerencsétlen Jamal Khashoggi óta azért én legalábbis nem kockáztatnék

[ Szerkesztve ]

(#738) vicze válasza proci985 (#735) üzenetére


vicze
félisten

Úgy lehet, ha pl. a cég nem független és van másik cég a csportban ami nyereséges. Pl. AWS finanszírozta igy az Amazon veszteségeit elég sokáig.

Twitter pár nagyedévet eltekintve erősen veszteséges volt, és nem volt probléma, csak valakinek fizetnie kell a számlát, Twitter ezt befektetőkkel, majd IPO-ból finanszírozta. Twitter 3éve keresett vásárlót, de lényegében túl drága volt a esetleges nyereséghez képest. Ezért is lett utóbbi két évben értelmetlenül túlhízlalva, hogy nagyobbnak látszódjon mint ami.

Bárki veszi meg hasonló léptékű leépitést csinált volna, csak nem ilyen módon.

Amúgy ott a 13milliérdnyi kplcsön amit felvett a cégre, amit fizetnie kell, és az jó 1milliérd évente, ami elöl nem menekülhet. Ráadáskét, ki a jó fene fog jelenleg hitelezni neki, ha pénz kell? Gyakorlatban csak saját zsebből tudja fizetni, ami egyre jobban problémás. Idén 140milliárdot csökkent a vagyona eddig.

@blackrulz: Musk minden egyes alkalommal, hogy részvényt ad el 20% nyereség adot kell fizessen köv évben, lassan 8-9milliárdnál jár, ez csak el van odázva jövőre. Mivel magánpénzét fekteti be, így ő bár leirhat majd valamennyit a befektetése értékcsökkenése miatt, de nem ennyit.

(#739) Donki Hóte válasza #56573440 (#737) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Jamal Khashoggi óta azért én legalábbis nem kockáztatnék

Kashoggi nem jó példa, őt mindenki sajnálta :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#740) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Akiva's law firm is representing some of the fired Twitter employees. His account is now search banned.

(#741) vicze


vicze
félisten

Hm Musk nem tweetelt a vége óta. (Mostanában 40 feletti átlaga volt de egyik nap keményen dolgozott és 76-ot csinált)
Lehet kisebb lett az arca? :U

(#742) Narxis válasza vicze (#741) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ennek a gyökérnek? Kizárt, még örül is, hogy úgy vonulhat vissza, hogy a nép akaratát teljesíti. Ez egy beteg ember, nem fog változni.

Thanos was right.

(#743) Ringman válasza vicze (#741) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#744) Donki Hóte válasza Ringman (#743) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ez mit jelent?

Újraindítja a szavazást magáról, de csak a "kékpipások" tudnak majd szavazni :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#745) #56573440 válasza Donki Hóte (#744) üzenetére


#56573440
törölt tag

az irányelvekkel kapcsolatos szavazásról van szó, ez olvasatomban nem irányelv...

Egyébként van némi fura mellékíze annak, hogy a szólás és véleményszabadság zászlóshajóján ezek után majd annak számít a szava aki fizet érte :DNájsz :D

(#746) Ezekiell válasza #56573440 (#745) üzenetére


Ezekiell
veterán

De legalább mindenki látja már, mekkora képmutató hazug szarhazi Musk. Aki meg nem látja, az vak, azon nem lehet segíteni. Vagy altrightos kretén (bár a kettő között nagy az atfedes)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#747) Parci válasza Ezekiell (#746) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bolhák százainak lesz magyarázata a teljes agybajra is

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#748) Ringman válasza Ezekiell (#746) üzenetére


Ringman
nagyúr

vagy (hardcore ;] ) fan, az sem ritka (itt az itcafén sem)

(#749) #56573440 válasza Ezekiell (#746) üzenetére


#56573440
törölt tag

de hány ilyen húzása volt már? Mindegyik után állva tapsolt a tömeg jelentős része hogy fuckyeah... Én kb ott adtam fel végleg amikor a vegas loopot megmagyarázták hogy a legjobb dolog valaha és a jövő... Akkor tudtam hogy van az a tömeg akinek tök mindegy, mert musk "találta ki" úgyhogy fckyeah van. Itt is ez lesz. Majd jól meg lesz magyarázva, hogy miért van rendben az, ha a free user el van kussoltatva és nem számít a szava a platformot érintő gombnyomkodásban -ami megint egy fszág de ezt engedjük el- .

(#750) Ringman


Ringman
nagyúr

Elon Musk invited to testify in the European Parliament
Parliament President Roberta Metsola says she hopes for a ‘frank exchange in public.’

eu-ban kicsit másképp mennek a dolgok, mint az usában

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.