Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) vicze válasza emvy (#999) üzenetére


vicze
félisten

Se a magyar se a Guardian forrás nem ír ilyet. Amit írnak, hogy Musk irányítása alatt történt, ennyi. Ebből te azt vonsz le amit akarsz párthovatartozás alapján.

Nyilván sose ért annyit és Musk egy hasrütés összeget adott érte, de ez már a saját hülyesége.

(#1002) vicze válasza Ringman (#1000) üzenetére


vicze
félisten

"Twitter Says"
A "failing" New York Times megint hazudik, Twittertől max. egy rakás szart kapnak válaszul. ;] Úgyhogy tuti nem mondtak semmit. :P

[ Szerkesztve ]

(#1003) emvy válasza vicze (#1001) üzenetére


emvy
nagyúr

Oke, my bad

while (!sleep) sheep++;

(#1004) Ezekiell válasza vicze (#1002) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem tudom, most viccelődni próbálsz, vagy sem... De nyilván mondtak a court filingban. Nem direkt a timesnak, dehát ilyet nem is állított senki.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#1005) syberia válasza benedekco (#996) üzenetére


syberia
veterán

(#1006) vicze válasza syberia (#1005) üzenetére


vicze
félisten

Akarod mondani fake news app. ;)

Maga a kijelentés is elég nevetséges. Ennyi erővel a FB az...

(#1007) Ringman


Ringman
nagyúr

„Egyenlő pályák, egyenlő esélyek” – mondta Sándor György humoralista, a futni induló iskolásoknak. „Én kerékpárral megyek”

The secret list of Twitter VIPs getting boosted over everyone else
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1008) vicze


vicze
félisten

Tovább száguld a szólás szabadság...

Hm miért is gondolja egy milliárdos, hogy csak annak lehet joga aki fizet... :U

(#1009) emvy válasza vicze (#1008) üzenetére


emvy
nagyúr

Most telleg az a baj, h egy platformon, aminek az a fo erteke, hogy elerest ad az usereknek, fizetni kell a tobb eleresert? Az is baj, hogy csak annak van joga fotosopot hasznalni, aki fizet? :)

while (!sleep) sheep++;

(#1010) Ezekiell válasza emvy (#1009) üzenetére


Ezekiell
veterán

Rossz példa, használhat gimp/paint.net/akármit, és ugyanott lesz, ha ért hozzá. Itt meg nem.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#1011) emvy válasza Ezekiell (#1010) üzenetére


emvy
nagyúr

Oke, akkor hasznaltauto.hu-n miert nem reklamozhatok ingyen? (A Twitter nem az egyetlen hely, ahol informaciokat lehet megosztani.)

ha fassagokat csinal a Twitter, akkor irrelevanssa fog valni par even belul, nem latom annyira a problemat?

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#1012) Tapsi válasza Ezekiell (#1010) üzenetére


Tapsi
addikt

No offense, de a világ összes releváns közösségi oldalán fizetned kell a nagyobb elérésért. Miért lenne ebből a szempontból a Twitter más?

(#1013) Ezekiell válasza emvy (#1011) üzenetére


Ezekiell
veterán

Itt a probléma, hogy eddig egy "townhall" jellegű történetnek képelték el a Twittert, mr szólásszabadságbajnoka is ezt mondta amikor megvette, absolute free speech meg akármi - és ez a döntés ezt keresztberakja hátulról szárazon.

#1012Tapsi
Itt nem csak a nagyobb elérésért kell fizetni (mint mondjuk egy FB promó esetén), hanem alapvető funkciókért (mint pl pollban szavazás)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#1014) vicze válasza emvy (#1009) üzenetére


vicze
félisten

17 évig nem volt probléma, hogy ez nem volt fizetős...
13 évig nem volt probléma, hogy nem volt fizetős a hitelesítés...
stb.

A fizetőssé tétel korlátozza a usereket, nem szabadságot ad.

A probléma elsősorban az igen pofátlan álszentséggel van és a bődületes hazugságokkal amiket Musk nyom. Twitter nem a szólásszabadságról szól, hanem a pénzcsinálásról. És még egyszer nem a pénzcsinálással van a baj, hanem azzal, hogy mást hazudik hozzá, konkrét ideológiát próbál belőle csinálni, mikor semmi más csak egy milliárdos aki pénzt akar csinálni.

A valós alternatíva hiány továbbra is probléma, és bármennyire is utálom a Metat szinte várom, hogy megcsinálja az alternatív szolgáltatását.

(#1015) Tapsi válasza vicze (#1014) üzenetére


Tapsi
addikt

Nem tisztem védeni Muskot, mert én is köpök tőle, de most komolyan, mit vársz? Az összes multi, sőt, az összes cég ezt csinálja. Senki sem mondja, hogy ez az egész dolog azért van, mert kell nekik a pénzed. :)

...szinte várom, hogy megcsinálja az alternatív szolgáltatását.

A facebook 100%-ig be tudja tölteni a twitter funkcióit. Szóval milyen alternatív szolgáltatásra gondolsz?

(#1016) vicze válasza Tapsi (#1015) üzenetére


vicze
félisten

Leírtam, hogy nem a pénz csinálással van a probléma elég világosan.

FB nem nyitott, mint a Twitter vagy pl Instagram, nem mikroblog, olvass utána a projektjüknek.

(#1017) Tapsi válasza vicze (#1016) üzenetére


Tapsi
addikt

Hát, nem fogom én ezt soha megérteni. A mikroblogolás ugyanúgy megoldható egy FB oldalon, ha publikusra állítod, akkor látható bejelentkezés nélkül is. Most direkt lecsekkoltam másik böngészőből, a Telex FB oldala gyönyörűen betöltött. Miben tud többet ennél a twitter a gyakorlatban?

[ Szerkesztve ]

(#1018) emvy válasza vicze (#1014) üzenetére


emvy
nagyúr

> 17 évig nem volt probléma, hogy ez nem volt fizetős...

Oke, de a Twitter mindig is veszteseges volt.

> Twitter nem a szólásszabadságról szól, hanem a pénzcsinálásról.

:surprising pikachu face: -- ki fogja fenntartani a Twittert, ha folyamatosan veszteseget termel?

Keveritek a szolasszabadsagot az ingyenes forummal.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#1019) Ezekiell válasza emvy (#1018) üzenetére


Ezekiell
veterán

Semmi gond azzal, ha pénzt kér, hajrá, felőlem koldulhat is az utcasarkon - csak közben ne hangoztassa a szólásszabadságot meg ideológiai faszságait. Leírtuk már: nem a pénz csinálással van a probléma elég világosan - hanem a hazudozással (és a nettó altright kretén propaganda tolásával közben)

És nem mi keverjük, hanem Musk ;)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#1020) Tapsi válasza Ezekiell (#1019) üzenetére


Tapsi
addikt

De ezt miért nem írod le az összes cég összes CEO-jának nyilatkozata alá? Mindenki ezt tolja. Jó, Musk alapból irritál engem is, de speciel nem ez a baj vele.

(#1021) Ezekiell válasza Tapsi (#1020) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem, azért nem mindenki ezt tolja - legalábbis baromira nem így (És amelyik így, az alá oda is írom :) ). Amelyik CEO ennyire pofátlanul, aljasul a képedbe hazudik, az meg szokott bukni - mert ekkora cégek elég ritkán magáncélgek, van board, meg befektetők, meg ilyesmi, amik kinyírják. A twitter ebből a szempontból más, egy nárcisztikus manchild saját játszótere, cserébe meglehetősen fontos kommunikációs platform (volt?).

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#1022) emvy válasza Ezekiell (#1019) üzenetére


emvy
nagyúr

A szolasszabadsag szuken ertelmezve szerintem azt jelenti, hogy a torveny elott nem er hatrany a velemenyed miatt. A kulonfele forumokon a velemenyszabadsag azt jelenti (szerintem), hogy a kontent nincs korlatozva. Egy harmadik dolog az, hogy mindenkinek megadatik a lehetoseg, hogy kifejezze a velemenyet.

Tehat ha holnaptol 1000 dollarba kerul egy tweet, az szerintem semennyire nem korlatozza a szolasszabadsagot (elso kategoria), a velemenyszabadsagot (masodik kategoria), csak a velemeny kifejezesenek teret csokkenti (harmadik kategoria).

Szerintem egyebkent meg a masodik kategoria korlatozasaval sincs sulyos problema, de itt megcsak arrol sincs szo.

(Az, h Musk fassagokat beszel, nem ujdonsag, de nem is erdekes annyira szerintem.)

while (!sleep) sheep++;

(#1023) Ezekiell válasza emvy (#1022) üzenetére


Ezekiell
veterán

nem is erdekes annyira szerintem
Pedig de, hisz ezek a faszsagok vezérlik a twittert, semmi más :)

És ha pénzért van csak hangod egy fórumon, az azért probléma, mert egyből csak a tehetőseké lesz. És azért ez nem a kiskunlacházai kötőnők message boardja, hanem egy (akár tetszik, akár nem) világszinten baromi fontos kommunikációs eszköz.

És még egyszer: pont ennek ellentétéről volt szó, amikor felvásárolta a céget - csak aztán persze szépen elüldözte a bevételi forrásokat, és most kétségbeesetten próbál lehúzni mindenkit, akit csak tud. Miközben hazudozik.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#1024) Tapsi válasza Ezekiell (#1021) üzenetére


Tapsi
addikt

Minden CEO a képedbe hazudik. Minden reklám a képedbe hazudik. Amelyik nem teszi, az csődbe megy. Vagy szerinted tényleg szükséged van a 13. fajta wc-illatosítóra?

A FB már többször megvariálta az oldalak elérésének algoját. Szerinted az volt a publikus magyarázat, hogy még több pénzt ki tudjanak préselni a hirdetőkből, vagy az, hogy a felhasználóknak ez mennyivel nagyobb élményt nyújt majd (lol)? :) Mind tudjuk, hogy a valóság az első, ezt mégsem fogod látni egyetlen FB nyilatkozatban sem. Na, érted.

(#1025) Ezekiell válasza Tapsi (#1024) üzenetére


Ezekiell
veterán

Szerintem érted te, hogy a mértéken van a hangsúly.. :) Ha valaki ellop egy kiflit, az nem ugyanaz, mintha egy autót lopna el, pedig lopás-lopás, hazugság-hazugság... ;)

A FB és más cégek is folyamat csinálják, csak közben nem vesznek el jogokat a sima átlag usertől, aki nem fizet - itt meg ugye az fog történni. Mindegy, túltárgyalva, gáz amit csinál a faszi, de ő maga még gázabb.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#1026) vicze válasza emvy (#1018) üzenetére


vicze
félisten

"Twitter mindig is veszteseges volt."
Ez nem igaz. '18-ban 1,2milliárd, '19-ben 1,5 milliárd tiszta profitjuk volt. Nincs túl nagy kedvem végignyálazni a jelentéset, hogy mi történt 20-21-ben, valahogy nagyon nem sikerült megolvagulniuk a járványt úgy mint a többi média, és rosszul jöttek ki belőle.
Amennyire tudom Costolo rakta rendbe a pénzügyi dolgokat rakta megfelelő irányba a céget, hogy Dorsey agyatlansága-e, hogy ez megint kicsúszott vagy ott már a növekedésre koncentráltak, hogy eladhatóbb legyen a cég nem tudom.

Ez is egy tök szánalmas dolog Musk részéről, hogy azt próbálja folyamatosan szajkórni, hogy milyen borzasztó pénzügyi helyzetben volt a Twitter, mikor ez a helyzet kizárólag az ő érdeme.

A Twitter koncepciója a reklámbevételből való fenntartás. Ha a CEO döntései elüldözi reklámozókat mert egyre szélsőségesebb nézetek mellett jelennek meg a reklámjaik, amit érthetően nem szeretnének, akkor ja valahogy máshogy kell pénzt csinálni... :surprising pikachu face:

Az hogy Musk-nak fingja nincs az adott üzlet működéséről, és hogy hogyan lehet belőle pénzt csinálna, nem az adott üzlet hibája. Musk csak újra és újra visszamegy a előfizetésées modelre, mert ezt ismeri ez működött neki korábban, így csinált pénzt, és képtelen ettől elszakadni.

(#1027) Tapsi válasza Ezekiell (#1025) üzenetére


Tapsi
addikt

Persze, értem, csak én is próbálok érzékeltetni valamit. Mármint az, hogy Musk egy excentrikus mókus, az egy adottság. Az megint egy másik, hogy szeret nagyot mondani. De ha az első nem tetszik, akkor ne a másik miatt bíráljuk. Főleg, ha mindenki más is ugyanazt csinálja.

...csak közben nem vesznek el jogokat a sima átlag usertől, aki nem fizet

Biztosan lehetne erre is példát hozni, de mondjuk az, hogy egy beépített szavazáson csak certified emberek voksolhatnak, azt én nem sorolom a komoly funkcióvesztések közé. És tuti be lehet linkelni free pollokat is egy tweetbe, annyi ilyen szolgáltató van, mint a pelyva.

Tényleg picit azt érzem, hogy azért, mert számodra ez a fickó ellenszenves (számomra is az btw), azért már kicsit a bolhából is elefántot csinálsz.

(#1028) vicze válasza Tapsi (#1017) üzenetére


vicze
félisten

Nem igazán tudom neked elmagyarázni, ez telesjen publikus oldal és egy privát oldal közti különbséget, ha ez neked nem egyértelmű.
Twitteren nincs választásod, hogy valami publikus-e. DM-eken kívül nincs privát rész, ez a lényege és a vonzereje. Nem tudsz elbújni és bezárkózni rajta.

(#1029) vicze válasza Tapsi (#1027) üzenetére


vicze
félisten

"Főleg, ha mindenki más is ugyanazt csinálja."

Egész pontosan sorolnád, hogy ki csinálja ugyanezt, mert elég kíváncsi lennék...

(#1030) Tapsi válasza vicze (#1029) üzenetére


Tapsi
addikt

Mármint mire gondolsz? Hogy CEO-k azt kommunikálják egy díjemelésről, hogy ez valójában a te érdeked, és jó lesz neked? Mindenki. :)

(#1031) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

egy kis érdekesség:

a képen 3 önvezetést fejlesztő cég van, meg egy negyedik, ami szintén fejleszt önvezetést, meg a marsot akarja kolonizálni, űrutazást reformálni, és egyáltalán, híres arról, hogy ő a jövő, mindenki más ostoba dinoszaurusz, az ő önvezetésüket pedig több millió folyamatosan online autó adataival etetik, ami jövő hétre (2018. nyara) agyonver mindenkit, esélyük sincs.

na, szóval az a baj musk-kal, azon túl, hogy egy konteós fasz, hogy lassan szélsőjobboldali konteós fasz, aki ezen felül hazudozik, mint az állat, mindenben is. illetve ez sem baj, a baj az, hogy megússza. amikor pedig picit szorul a hurok, elég lipsiüldöztetést kiabálni és twittert venni.

egyik gigacég sem szent, nagyon nem, de azért musk unikum.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1032) emvy válasza Parci (#1031) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez igy azert tul sokat nem jelent szerintem, a patentgyartasra a jo belso processzekkel rendelkezo gigacegek nyilvan ra szoktak fekudni, de pl. ebben az egyik igazi szupersztar az IBM, aki egyebkent semmifele valodi mukodo dolgot nem tud felmutatni.

A Waymo nem azert fog nyerni vagy nem nyerni, mert nekik van a legjobb technologiajuk vagy foleg a legtobb patentjuk, hanem azert, mert jol vagy rosszul menedzselik a termeket. Es ugye azt latjuk, h mi tortenik az Alphabetnel az utobbi idoben.

while (!sleep) sheep++;

(#1033) Tapsi válasza Parci (#1031) üzenetére


Tapsi
addikt

A charthoz: értem, hogy mit akarsz mondani, de nem biztos, hogy ez bármit is mutat valaminek a jóságáról/innovációjáról.

Muskhoz: a fickó egy excentrikus barom, de annyival szeretem ezt letudni, hogy nem mi vagyunk a célközönsége. Látható, hogy tömegeket tud megmozgatni, és vannak komoly eredményei.

#1032emvy

Megelőztél, de amúgy +1.

[ Szerkesztve ]

(#1034) Parci válasza emvy (#1032) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha melléteszed, hogy az fsd hány balesetet okozott (és milyeneket) és embert ölt már meg, akkor legalábbis felmerül a gyanú. de ez itt végülis off, ami összeköti őket, az a vízfolyásszerűen hazudozó tepsiképű.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1035) vicze válasza Tapsi (#1030) üzenetére


vicze
félisten

Tehát akkor nem tudsz példát mondani és a levegőbe beszéltél? :U

Kérdés fenn áll továbbra is, ki csinálja még ugyanezt mint Musk?

(#1036) Tapsi válasza vicze (#1035) üzenetére


Tapsi
addikt

Leírtam: azt, hogy kommunikációs trükkökkel eladja neked az áremelést, az összes. Most ezen mit kell bizonygatni? Nézd már meg bármelyik nagyvállalat kommunikációját. Senki sem fogja azt mondani, hogy azért emelünk árat, mert keveselljük a marzsunkat. Ilyen nincs. :)

(#1037) Ezekiell válasza Tapsi (#1027) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az megint egy másik, hogy szeret nagyot mondani

:DDDDDDDD Nagyot mondani, persze :DDD

Meglehetősen erős eufemizmus ez a "nárcisztikus hazudozó"-ra.....

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#1038) Tapsi válasza Ezekiell (#1037) üzenetére


Tapsi
addikt

Azért használtam ezt a szót, mert amúgy a fickónak elég komoly eredményei vannak. Ezt meg ne vitassuk el tőle, és ezeket nyilván nem nettó hazudozással érte el.

(#1039) emvy válasza Ezekiell (#1037) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyebkent a narcisztikus hazudozo az teljesen megallja szerintem a helyet, a kerdes inkabb az, hogy ez miert haborit fel ennyiotoket? :) A hazudozo szerintem nem karakterjegy, hanem a narcizmusbol kovetkezik mint eszkoz a celok eleresere; Jobs is ultranarcisztikus volt, Gates is, stb. Ha mar mint embert nezzuk, akkor nem az az erdekes, hogy osszessegeben pozitiv-e a letezese a tarsadalom szamara? Szerintem egyertelmuen igen, a Twitter koruli hacacare szerintem vihar egy kanal vizben, de cserebe van SpaceX meg Tesla meg Starlink meg stb.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#1040) Ezekiell válasza Tapsi (#1038) üzenetére


Ezekiell
veterán

Senki se beszélt eredményei elvitatásáról, az elmúlt időszak (pár év) viselkedéséről igen, az pedig egy az egyben az, amit írtam, és nem amit te.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#1041) Ezekiell válasza emvy (#1039) üzenetére


Ezekiell
veterán

Jobs és Gates se volt sorozathazudozó attól, hogy nárcisztikusak, szóval fogalmam nincs, mit akarsz mondani ezzel.

Nem hiszem, hogy egyenleget kell vonni, és ha negatív, csak akkor kritizálni. És azért a SpaceX meg Tesla meg Starlink remek, a milliókat befolyásoló széljobb propaganda amit aktívan terjeszt, az meg nem. És hát lehetne vitatkozni, melyik befolyásolja közvetlenül több ember életét a Földön, és melyik került több életbe eddig (ez utóbbin mondjuk nem, mert egyértelműen az antivaxxer faxság, amivel musk is kacérkodik és hagyja terjedni)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#1042) Parci válasza emvy (#1039) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a teszla létezése majd akkor lesz pozitív, ha az amcsi közlekedési hatóságok végzik a munkájukat :(((. addig életveszély, akkor is, ha "ritkán van bug". és egyetértek ezekiellel, lesz még ez a mérleg qrvára negatív, nagyon erős veszélyforrás a csávó :( (és ezekből előbb-utóbb valós bajok lesznek, lásd ruszki antivaxx konteós agyhalál propaganda szabad terjedését a nyugati világban, de akár trump kis befuccsolt puccsocskáját stb.)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1043) Ringman


Ringman
nagyúr

twitter blue-ra kb 300k user fizet elő - persze ez lesz több - de az hogy a mondjuk az lehet a fő cél, hogy a msm helyett majd az alt-right megmondóembereket kapja az arcába az usa-polgár a mindig visszakapcsolódó for you feedbe.

tippre több kis szerkesztőség meg nem fog 1000 (!) usd/hóért előfizetni a kék ikonért (meg valami 50usd/szervezeti tag), persze ez is járulékos haszon lesz.

(#1044) emvy válasza Parci (#1042) üzenetére


emvy
nagyúr

De ne viccelj mar, elinditotta a globalis villanyautozast, hany emberevet nyerunk azzal, hogy mondjuk egy evtizeddel hamarabb lesznek tobbsegben az europai varosokban az elektromos autok?

while (!sleep) sheep++;

(#1045) Parci válasza emvy (#1044) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

véleményes. megvett egy villanyautós startupot :(, mások is csináltak/-nak villanyautókat (ráadásul a globális, azaz városon kívüli villanyautózás nem tudom, hogy mennyire must have, a lesajnált toyota hibridjei pedig ezer évesek). ja, és egy leaf nem akar megölni... :(((

inkább picit guruló okostelefonos irányba tolta a témát és lépéskényszerbe hozott sokkal nagyobb cégeket -- ami kétségtelenül achievement.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1046) emvy válasza Ezekiell (#1041) üzenetére


emvy
nagyúr

"Jobs és Gates se volt sorozathazudozó attól, hogy nárcisztikusak, szóval fogalmam nincs, mit akarsz mondani ezzel."

Mindkettojuk a 'whatever it takes' modszeret hasznalta, ahogy Musk is. Gates egeszen durvan maffiamodszerekkel vegezte ki a potencialis versenytarsakat.

> a milliókat befolyásoló széljobb propaganda amit aktívan terjeszt, az meg nem

En ezt nem annyira latom, marmint azt latom, h mennyit ir rola a sajto, de nem ertem, hogy mit nevezel szelsojobbnak abban, amit Musk mond? Gondolom ha ezerrel terjeszti, akkor ezer pelda van ra, nem mondjuk negy vagy ot. A szelsojobb nekem a Mi Hazank vagy a Breitbart; attol szerintem nem lesz Musk echte szelsojobbos, hogy bizonyos dolgokban faszsagokat gondol.

Beszurtal egy peldat:
"I’m pro vaccines in general, but there’s a point where the cure/vaccine is potentially worse, if administered to the whole population, than the disease" -- most tenyleg ebbol az egy mondatbol az derul ki, hogy o antivaxxer? (Mikozben konkretan azt irja, hogy 'pro vaccines'?)

Az en izlesemnek ez mar kicsit tulsagosan hopihes -- teny, h felesleges komplex temakrol 280 karakterben nyilatkozni, de ebbol a mondatbol nem derul ki, hogy o most mit is gondol reszleteiben a vakcinakrol.

A korai Jordan Petersonos sztorik voltak ilyenek, az a ficko is az elso par eveben csomo ertelmes dolgot mondott (mostanaban szetesett szegenyke), de en abszolut nem ertek egye azzal, hogy ha pl. valaki szimpatikus pl. a szelsojobbnak, akkor az az illeto alapvetoen gonosz. De ha valakit az magyar jobboldal meghiv a Brain Barba, akkor az csak kurvagaz lehet -- en ezzel nem ertek egyet, lehet egyszerre 1) egyeterteni azzal, hogy mondjuk Peterson ellene van compelled speech-nek, es 2) utalni Orban Viktort.

Ugyanugy: ha Musk nem azt mondja, h 'aki kicsit is ketsegbe vonja az oltasok mindenkori tokeletesseget, az egy hulye', akkor ebbol az kovetkezik, hogy Musk antivaxxer szelsojobbos.

Nem kell vele egyeterteni (csomo fassagot csinal szerintem is, foleg maganak artva ezzel), de a Teslat meg a SpaceX-et alapvetoen hozza kotjuk, a neten terjedo baromsagokat meg nem o okozza, es szerintem felesleges felelosse tenni erte.

Mindegy, just my 2c, szerintem tullihegitek a temat.

while (!sleep) sheep++;

(#1047) emvy válasza Parci (#1045) üzenetére


emvy
nagyúr

> véleményes. megvett egy villanyautós startupot

jhajbazz, most jon az, hogy 'nem is o alapitotta', hat nem tudok most ehhez mit szolni tenyleg, vegulis nem is o tervezte a raketak hajtomuvet, tehat barki mas is lehetett volna CEO, egyebkent meg az iPhone is egy kamuachievement, mert az LG mar fel evvel elotte kijott a kapacitiv touchscreen-nel, plusz a Microsoft lopta az MS-DOS-t

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#1048) Parci válasza emvy (#1047) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nézd, ő azt állítja (hazudja, egyébként), hogy ez nem egy villanymotoros-akksis kocsi, mert olyat mások is csináltak/-nak (és tényleg, nekem is van egy), hanem ez egy önvezető, amíg alszol addig robottaxi, kutyafasza jövőcucc.

na most ez mind kamu, ráadásul tudatosan hamisított (fsd demó videó megvan?), részvényesek megtévesztése durva kamu. bárki más böriben rohadna már miatta.

de a villanyautózás "kikényszerítése" mindenképp kötődik hozzá, ezért jár pont, ahogy a spacex-ért is (azért a falcon 9/heavy eléggé megreformálta a műfajt). tehát nem azt akarom ebből kihozni, hogy a cégei szarok, mert nem. viszont ő maga egy kártékony féreg, nem pedig egy szerethetően aspergeres atomtudós, mint ahogy előadja magáról. és személyes véleményem, hogy még benne van, hogy egészen bármekkora nagy kárt fog tudni okozni a jövőben (főleg peter thiel cimbijével karöltve).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1049) emvy válasza Parci (#1048) üzenetére


emvy
nagyúr

Osszefoglalva csak annyit akartam mondani, h azert ne kezdjuk el modositani a tortenelmet meg az emlekeinket, mert Musk (vagy akarki) elkezdett fassagokat mondani/olyan politikai oldalnak tetszeni, aki nekunk nem tetszik.

> nézd, ő azt állítja (hazudja, egyébként), hogy ez nem egy villanymotoros-akksis kocsi, mert olyat mások is csináltak/-nak

Szerintem van annyi esze, hogy nem ezt gondolja, hanem ez a hype train uzemanyaga. Hype train nelkul az egesz Tesla fejreallt volna, es ahhoz, hogy 2018-ban nem allt fejre az egesz, reszben annak koszonheto, h volt egy csapat ember, aki hitt szemelyesen Muskban. Tehat neked meg nekem nem kell resztvenni a szemelyi kultuszban, de szemelyi kultusz nelkul vszeg nem lenne ma Tesla es SpaceX.

> viszont ő maga egy kártékony féreg

Ez valami kognitiv disszonancia-redukcionak tunik; kartekony fereg attol lesz valaki, hogy eros netto negativ hatasa van a vilagra. Szerintem Musk lete kifejezetten pozitiv a vilagra nezve, ergo nem is lehet kartekony fereg.

> ráadásul tudatosan hamisított (fsd demó videó megvan?), részvényesek megtévesztése durva kamu. bárki más böriben rohadna már miatta.

Ne vicceljunk mar, elso iPhone demo megvan, amikor 5 kulonbozo keszulekkel demozott Jobs, mert annyit birtak lefagyas nelkul, es fixen 4 palcikat mutatott a demokeszuleken a GPRS jelzo, vagy nemtom, lattal te mar McDonald's-es hamburgert, ami pont olyan, mint a buszmegalloban a poszteren?

Szoval az van, h most, h nektek (nekunk?) nem tetszo tarsadalmi nezeteket hangoztat idonkent, elkezditek ujraertekelni azt, amit korabban tett, es ha ma nem tweetelne marhasagokat, akkor nem lenne a Teslaval semmi problematok. :)

while (!sleep) sheep++;

(#1050) Parci válasza emvy (#1049) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem viszlek el a pedo, náci, gyerekgyilkos vonalra, akik képviselőivel parolázik twitteren, személyesen engedi vissza őket a korábbi tiltásból stb. nemes dani szépen kigyűjtötte, engem ez az egész annyira nem érdekel, hogy most virítani tudjak linkeket felkészülten. de az, hogy mennyire féreg, elég jól látszik belőle. és éppenséggel az, hogy emellett pilótajátékos is, hát, nekem az sem érdem.

a teszlát én elég régóta rühellem saját jogon, kikérem magamnak :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.