Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Ringman válasza Parci (#800) üzenetére


Ringman
nagyúr

amúgy sok sikeres emberrel megesik ez, egyre több szakkérdéshez kezd jobban érteni, mint a tényleges szakmagyakorlók, olyan emberekkel veszi körül magát, akik nem (eléggé) kérdőjelezik meg a döntéseit, nincs rendes visszajelzés, aztán ez lesz a vége.

(#802) ddekany válasza Donki Hóte (#799) üzenetére


ddekany
veterán

Már pedig, ha Elon elött már lezajlott a szivárgás, akkor annak kapcsán teljesen mindegy, hogy mennyire nem ért hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#803) Parci válasza ddekany (#802) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ugorjunk, akkor ez a szivárgás nem téma. marad a maradék 90 másik téma.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#804) lo_jo válasza ddekany (#802) üzenetére


lo_jo
senior tag

Nagyon nem mindegy. Pont ezzel kéne foglalkozni és nem behívni a fejlesztőket, kirúgni őket, ködösíteni az általa biztonsági kockázatnak vélt publikus adatokat megosztó és erről cikket író profilokról, szavazásokat kiírni a költségvetésről, stb. A leak megtörtént, nem tudjuk, hogy hogyan foglalkoznak vele, de ennek a kezelésével és jövőbeni megelőzésével többet lehetne szakmai körökben “nyerni”, mint ködösítéssel és kényelmetlen kérdést feltevő fejlesztő jackassnek hívásával.

(#805) OPiiPO válasza Parci (#800) üzenetére


OPiiPO
addikt

:))

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#806) Sanya válasza Parci (#800) üzenetére


Sanya
nagyúr

Egyesek szemében elvesztette a kontrolt, mások szemében meg ő maga az atyaúristen, mert kitakarította a lilahajú liPsiket a Twittertől.
Így vagy úgy, de mindenki róla beszél, neki ez a szerepe. A népnek meg tetszik, kell nekik a cirkusz.
BTW, a te szemedben mikor vált szemétládává? Tesla előtt? Tesla után? Spaceex után? vagy pontosan október 31 után?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#807) Sanya válasza lo_jo (#804) üzenetére


Sanya
nagyúr

Te sok ilyen adatszivárgást levezényeltél igaz? :))

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#808) Parci válasza Sanya (#806) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

amikor végigolvastam, hogy rendszeres látogatója volt epstein islandnek, például. az azért meleg dolog. ahogy az is, ahogy vidáman cseveg a bakhmuti mészárszékről a ruszki exminiszterelnökkel, vagy ahogy lazán betolja a konteót (oltások, qanon). amikor nekiállt ámokot futni a twitterjén, simán bárhányszor meghazudtolni önmagát. ő sipákol, hogy lipsi boszorkányüldözés zajlik, holott a fentiek politikafüggetlenül agybajok.

amíg csak annyit láttam belőle, hogy gründolt egy teszlát és egy spacex-et, addig iszonyatosan menőnek gondoltam (a spacex-ért valamennyire még mindig, de maga az ember részemről kuka).

azért lep meg ez a nagy megengedőség részedről, mert ha például én futnék itt egy ilyen kört a kis magyar szemétdombomon, a századától ki lennél akadva.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#809) proci985 válasza Parci (#800) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Ja, kb mindennek ellentmond amit csinált mint ami az irodalomban (beleértve a leíró best practice irodalmat) is van.

Btw nem grundolt semmilyen Teslat azt felvásárolta.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#810) ddekany válasza Parci (#808) üzenetére


ddekany
veterán

Bizonyosan "kuka" a csávó. De engem irritál, hogy vérszagot kapnak a közönség, és akkor mindent rányomnak, és a végén maga lesz a sátán, ami valószínűleg hülyeség. Pl. Epstein island... Nem kerestem rá, eleve nem tudom mennyire igaz, de tegyük fel az. Nem tudjuk, hogy akik oda jártak, mennyivel voltak rosszabbak, mint bárki aki néha kurvázik. Hogy mennyire tudták, hogy Epstein mekkora pszichopata. Stb.

(#811) Parci válasza proci985 (#809) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valóban

kíváncsi leszek, egy év múlva hogy áll majd a csávó és a cégei

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#812) Parci válasza ddekany (#810) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

téged irritál, a "közönség" pedig azért kapott "vérszagot", mert átb.szta a fejüket a csóka és most mérgesek. epstein island annyiban más, mint a kurvázás, hogy a csávó végtelen börtönt kapott hálózatban szervezett pedofíliáért, ahol felakasztotta magát. ez neked elég más? mert engem például egy petit jobban "irritál", mint hogy szegény világleggazdagabb istenbarmáját báncsa a lipsi. :(((

na de különbözőek vagyunk, én is látom, hogy van, akit jobban irritál az, hogy most magasról bukik a közönség szemében, mint az, hogy a legocsmányabb, legostobább konteókat vallja igaznak, valamint képtelen igazat mondani a világ leggazdagabb embere.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#813) Ezekiell válasza ddekany (#810) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nemtom, kis- es/vagy fiatalkorúak megeroszakolasa (ugyanis ott az folyt, szervezetten) az én szememben "rosszabb", mint aki néha kurvazik, de lehet nálad máshol van a mérce. :U

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#814) Ezekiell válasza proci985 (#809) üzenetére


Ezekiell
veterán

A PR csapata kirugasanal már felvont szemoldokkel neztek sokan, hogy ez wtf, az se volt egy megszokott lépés :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#815) Sanya válasza Parci (#808) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ha rákeresel bármely kommentemre, egyikben sem állítom, hogy Elon jócsávó, vagy felnézek rá, vagy bármilyen pozitívat írok róla.
Ez az okkultizmus-szerű Elonútálat (hossú ú-val), ez a nem is fél, de nem is negyedinformációkra hagyatkozó kamuálhírek-kitalációk mantrázása, illetve, ha valaki olyan negatívinfót linkel, amit jól esik elolvasni, azt csont nélkül elhiszem dolog rémiszt meg.

Elon Musk egy Dél-Afrikai gyémántbánya tulajdonos egyik fia a tizenvalahányból.
A szegény afrikaiból (aki soha nem volt az) a világ leggazdagabb embere (ami nem is volt soha, csak néhányan szeretik az általa tulajdonolt részvényeket a napiárfolyamon beszorozni és jó nagy számokat láttatni, aminek nem sok köze van bármihez is)

A csávó látrehozott néhány céget, amelyek siekresek lettek. Bárki mondhat bármit, de a tesla és a spaceX is sikeresenek mondható cég, a teslát másolják az elektromos autók, pedig egy hulladék (nem a tied a kocsi, sok szolgáltatást a tesla kapcsol ki meg be előfizetés szerint, a kocsi elektromos, de nem ZŐD! és nem a festése miatt, meg mert néhány lilahajú ződnek gondolja, mert nem füstöl, de amikor egy kocsi 300 vagy 1000 lóerős, az semmiképpen sem környezetbarát (jó sok energiát elhasznál, feleslegesen, amit persze elő kell állítani).

Ahhoz, hogy ilyen céget/cégeket létrehozzon valaki, ahhoz szerintem kell: Mérhetetlen mennyiségű szemétség, csalafintaság, vastag bőr, stb, Nem kell értenie az elektromos kocsikhoz, a rakétákhoz, de még a szoftverekhez sem. Csalás, ármánykodás, adóoptimalizálás, az alkalmazottak kiszippolyozása, a vevők átbaszása stb. De ezzel gondolom nem mondtam újat neked (nem a párhuzam miatt). Az, hogy amit a twitterre kiír, vagy kiírnak róla, java megrendezett, színészet, abban én biztos vagyok.

Engem ez a rendszerszintű balos elonútálat (hosszú ú-val) zavar, miért pont őt, miért pont most?
Az, hogy Epstein szigetén járt sem most derült ki, hanem jó régen ismeretes. Epstein 2019-ben lett öngyilkos. Miért nem akkor volt probléma, hogy Elon ott járt, amikor ott járt? Bill Gatesnek megbocsátjuk? Mark Zuckenberget meg pont emiatt szeretjük? Vagy hogyan? Ez kicsit belemagyarázott dolog, nem? Nem csak a média hatása, hogy most divat rühellni Elon-t, bármiért? Nem fura, hogyan változtatja meg az emberek gondolkodását, a média? Tudsz utálni egy embert, akire felnéztél, úgy hogy az információk, ami miatt utálod, a java manipulált? És mindezt úgy, hogy teljesen mindegy, hogy személyesen te vagy én mit gondolok róla.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#816) Parci válasza Ezekiell (#813) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem meggyőződésem egyébként, hogy akik itt a vérszagra gyűlő lipsi hordát fájlalják és "védik"/relativizálják musk dolgait, egyszerűen tájékozatlanok. látják a népharagot, az taszítja őket, ergo felveszik ezt a pózt -- csak közben azért nem ártana tényleg tájékozódni a népharag okairól is, akkor is, ha a népharag antipatikus.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#817) Parci válasza Sanya (#815) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az utolsó bekezdésedben felvetett dolog egyébként egy érdekes és izgalmas kérdés...

...de musk egyszerűen túltolta, fullba tolta, nem tudok már felnézni rá. aminek persze a világon semmi jelentősége sincs, de nálam átlépte azt a határt, aminek a túloldalán tiszteletre méltó ember nincs már.

"Ahhoz, hogy ilyen céget/cégeket létrehozzon valaki, ahhoz szerintem kell: Mérhetetlen mennyiségű szemétség, csalafintaság, vastag bőr, stb, Nem kell értenie az elektromos kocsikhoz, a rakétákhoz, de még a szoftverekhez sem. Csalás, ármánykodás, adóoptimalizálás, az alkalmazottak kiszippolyozása, a vevők átbaszása stb. De ezzel gondolom nem mondtam újat neked. Az, hogy amit a twitterre kiír, vagy kiírnak róla, java megrendezett, színészet, abban én biztos vagyok."

ebben egyébként nem vagyok biztos. mármint, hogy ezekhez a cégekhez is ennyire keleti módszerek kellenek, vagy kellenek elsősorban. de persze van rá példa bőven, hiszen gates is keményen lopott és hazudott anno (a cp/m megalkotója, kildall pedig öngyilkos lett), zuckerberg szerintem kb. soha, semmi szimpatikusat sem csinált és ugye ő is átb.szta a winklevoss ikreket többet között (akiket szintén nem kell félteni :DDD), elonka meg valóban apartheid-gyerek, aki olyan morális kolosszusokkal vállalkozott együtt eddig, mint peter thiel stb. :(

(szóval végülis ja, csak mindegyik vérzik)

részemről azért most merül ez fel, mert eddig nem foglalkoztam musk dolgaival semennyit sem. tudtam, hogy teszla és spacex, menő, kész. most tudtam meg egy csomó mindent róla, amit, ha korábban tudok, már akkor utálom. ebben van szerepe a médiának, hiszen most tálalta nekem és nem akkor, amin lehet lamentálni, hogy álszent, meg cancel culture, de...

...mivel a világon semmilyen cáfolatot nem látok az állításokra, sőt, ezért nekem mindegy olyan szempontból, hogy musk így is úgy is "kuka".

utána valóban fel lehet vetni a kérdést, hogy mit ér a média, ha eddig sztárolta, most meg "levadássza", mert eddig sem illett volna sztárolnia senkinek, ha idejében utánamegy a dolgoknak. egyébként tanulságos párhuzam elizabeth holmes (theranos) és sam bankman-fried (ftx), akik már úton vannak a böribe, pedig ők is megjárták a forbes címlaptól kezdve a mindent is. szóval, ja, van felelőssége a médiának a lufik fújásában.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#818) Ezekiell válasza Parci (#816) üzenetére


Ezekiell
veterán

vagy csak baromira szelektíven tájékozódnak, igen :K lásd "ha X oldal/újság mondta, nem is vagyok hajlandó meghallgatni se"

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#819) Parci válasza Ezekiell (#818) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mondjuk ez alól én sem vagyok mentes, köhh... origo... köhhh :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#820) Ezekiell válasza Parci (#819) üzenetére


Ezekiell
veterán

jó hát szart se kóstolunk, mert "egymillió légy nem tévedhet", nem? :D az origo pedig objektíve ugyanez a dolog, márminthogy szar :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#821) Parci válasza Ezekiell (#820) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mivé lett egyébként a honi net... :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#822) Sanya válasza Parci (#817) üzenetére


Sanya
nagyúr

+1

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#823) Sanya válasza Ezekiell (#820) üzenetére


Sanya
nagyúr

Azért a 444 és a telex sem a minőségi újságírás mintapéldánya. :D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#824) Parci válasza Sanya (#823) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon nagy a különbség az origóhoz képest mindemellett, az első kettő egy nem objektív, nem hibátlan, de média, az origo meg nem is tudom micsoda, de nem média, az biztos.

a telex sokszor nagyon gyenge, a 444 meg folyamatos harcban áll az elemekkel, de mindkettőn találni nagyon jó anyagokat és megvan a kritikus szemlélet (ha nem is egyenlően kritikus, de szerintem ez meg valahol normális is: egy média legyen "ellenzéki", a hatalom elég erős amúgy is, pláne mifelénk). az origo csak kiszolgálni akar, semmi mást.

illetve még szempont, hogy a minőségi újságírás mintapéldányai jobbról konkrétan telibe hiányoznak, míg "itt" legalább van egy direkt36, egy g7, egy válaszonline, amik szerintem mind korrekt dolgok, a fenntartásokkal vállalható 444/telex vonal mellett.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#825) #56573440 válasza Parci (#824) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az origo a hazai újságírás bing-je. Bugyuta és nem túl releváns egész addigi amíg nem felnőtt tartalom a téma. Celeb cicikben behozhatatlan előnyük van na ;]

(#826) OPiiPO válasza Sanya (#823) üzenetére


OPiiPO
addikt

Mondjuk műcsöcsökben az origó verhetetlen, abból tényleg sokkal kevesebb van a Telex/444 pároson ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#827) Parci válasza OPiiPO (#826) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ilyen klassz hely az origo, és én nem is tudtam róla? :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#828) Sanya válasza Parci (#824) üzenetére


Sanya
nagyúr

hát nem tudom, én idén még nem találtam egy normális cikket sem ott, csak olyan véleménycikkeket, amelyeknél az újságíró a mondanivalóját valami másik ember szájába adva akarta előadni a függetlent. Az "ellenzéki" újságokkal az a bajom, hogy már nem a régi "ellenzéki" újságok. Olyan, mintha az újságíróknak nehezükre esne kivenni a nyelvüket a baloldal seggéből. Állandóan balos politikusmosdatás, majd egy előnytelen kép orbánról és jöhet a napi Óbánozás. Ez még elmegy egy darabig, de 2-3 év után baromi egykaptafa. Olyan, mintha direkt akarnának ellenzékben lenni. A másik oldali újságok dettó, csak a másik oldalon.

Az Origót meg ne szidjátok, a mobilos verzió napi piros cikk címe minden nap aranyat ér! A 444-en még ezsincs :D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#829) Parci válasza Sanya (#828) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez erős whataboutism igazából, mindkét portálon folyamatosan vannak komoly, elemző anyagok. tudom, mert olvasom, és a sok ocsú között időről-időre jön a búza.

azt elhiszem, hogy neked esetleg nem tetszik, amire jutnak. az orbánozással meg az van, hogy 12 éve teljhatalma van a csávónak, szóval elég sok mindenért felel, még ha aztán mindig, de tényleg mindig, kivétel nélkül mindig lesz valaki más, aki hibás. felsorolni sem könnyű már őket.

a telex/444 egyébként sosem volt valami kedves a dk, szoci stb. vonallal, szóval nem nagyon értem, hogy hogyan bírsz rajtuk balos mosdatást olvasni, pláne permanensen...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#830) Ezekiell válasza Sanya (#828) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ha "egyet se találtál", ott a te készülékedben lesz a hiba sajnos, azon senki se tud segíteni. :(

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#831) Ringman válasza Parci (#829) üzenetére


Ringman
nagyúr

az origó az szánt szándékkal dezinformációt tol (újabban 1:1-ben kremlből jönnek az orosz tudósítások), a 444/telex meg nem.

a 444-nek van egy provokatív/gonzo stílusa amit van aki nem bír (irányultságtól függetlenül), de nem direkt hazudnak.

(#832) Parci válasza Ringman (#831) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, hazudik/nincs képben, aki szerint ezek összevethetők, csak "az egyik ilyen, a másik olyan". semmi közük egymáshoz, egészen más szint, és ehhez elég egy hétig olvasni mindkettőt. onnantól már tagadásban van, aki olyat ír, mint Sanya.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#833) proci985 válasza Ringman (#831) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

444en jelent meg a magyar gonzo ujsagiras csucsa amikor Bedet elkuldtek a Voltra. kaotikus es hibatlan. itt nem allhatunk meg, ez deneverorszag sound.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#834) Ringman válasza proci985 (#833) üzenetére


Ringman
nagyúr

szily a cink.hu-n.

(#835) Sanya válasza Ezekiell (#830) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ez biztos így van! Elvégre nekem a legtöbb hozzászólásom 1 mondatos, és trollkodásból írom őket. A te, egyébként igen értékes hozzászólásaid meg tele vannak cáfolattal, elemzéssel, forrással, önkritikával, meg na. Te megmondtad, úgyvan.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#836) Parci válasza Sanya (#835) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig tényleg így van, beszédes, hogy tereltél is a válasszal, meg maga a véleményed is: látszik, hogy nem olvasod a kritizált oldalakat.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#837) benedekco válasza Sanya (#835) üzenetére


benedekco
addikt

Túl sok linkelni való nincs. Olvasod a két portált 1 hétig és ennyi. Nagyon jó anyagok vannak néha mind két oldalon. A 4 meg sokszor csak provokál ezerrel. Ezt is tudni kell a helyén kezelni. Az origo? Huhh. Néha megnézem kontroll gyanánt, de horror. Amit a partizánról irtak pl az kiverte a biztosítékot. (valószínűleg csak provokálni akartak vele :U Nem). Illetve érdemes megnézni hány bírósági per volt ezen portálok ellen rágalmazás/hazugság miatt, illetve hányszor kell helyreigazító cikket lehozniuk.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#838) Ringman


Ringman
nagyúr

(#839) Sanya válasza Parci (#836) üzenetére


Sanya
nagyúr

Téves következtetés. Hogy bizonyítod az állításod ellenkezőjét egy olyan csapatnak, akik az olvasott tartalommal szemben kritikát sosem fogalmaznak meg? Csont nélkül elhiszel bármit, ami az adott oldalról jön, és a cíne helytálló a prekoncepciónak, ezt párszol példáztad ebben a topikban.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#840) Parci válasza Sanya (#839) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne haragudj, de bohóckodás, amit csinálsz

miért hinnék el csont nélkül bármit? na de látszik, hogy a fejedben már kész van minden és onnan "érvelsz", tényleges olvasást vagy gondolkodást nem művelsz, utána nem jársz dolgoknak. amit írsz a két portálról, tényszerűen nem igaz, 1+1<>3, sajnos nem tudok mit kezdeni azzal, hogy azt mondod, hogy "de", majd nem állsz neki számolni (olvasni)

nem járok utána musk szarjainak részletesen, mert rühellem, tehát simán lukra futhatok egy-egy "hírrel" vele kapcsolatban, de most más a téma, a két említett oldalt jól ismerem -- veled ellentétben.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#841) proci985 válasza Sanya (#839) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ne menj már át teljesen trollba.

Téves következtetés.
lényegtelen konklúzió

Hogy bizonyítod az állításod ellenkezőjét egy olyan csapatnak, akik az olvasott tartalommal szemben kritikát sosem fogalmaznak meg
személyes kétely, személyeskedés, állító kérdés

Csont nélkül elhiszel bármit, ami az adott oldalról jön, és a cíne helytálló a prekoncepciónak,
szalmabáb, csúszós lejtő

ezt párszol példáztad ebben a topikban.
anekdotikus érvelés és/vagy szalmabáb

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#842) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, gyerekek, lesz tesla margin call? mert most épp úgy fest, hogy a 4d sakkmester egyszerre két céget állít bele a földbe :Y

nyilván az egész egy 5d mesterterv része, miszerint mindenkit elbizonytalanít, nem jelent be új modellt, leépíti az r&d büdzsét, késik mindennel... hogy megvegye olcsón a részvényt, aztán kitegye az asztalra a titokban már rég készen lévő, világverő csodacuccot. és mindez sokak szerint valóban valószínűbb, mint hogy egyszerűen csak lufit fújt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#843) Ringman válasza Parci (#842) üzenetére


Ringman
nagyúr

közben persze megvenné a substacket.

(#844) Ezekiell válasza Parci (#842) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát ha átüti a 100-at, akkor to the moo... ground!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#845) lo_jo válasza Parci (#842) üzenetére


lo_jo
senior tag

megvegye olcsón a részvényt, aztán kitegye az asztalra a titokban már rég készen lévő, világverő csodacuccot

mondjuk ezt hívják tőzsdei manipulációnak, amiért te vagy én a gatyánkat is kifizetnénk és valószínűleg még ülnénk is pár évet

(#846) Parci válasza lo_jo (#845) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

már rég börtönben kéne ülnie az eddigi húzásaiért is :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#847) vicze válasza Parci (#842) üzenetére


vicze
félisten

A Tesla részvények eséséhez kis részben van köze, de gyakorlatban a piac határozza meg és jelenleg nem túl jól áll a Tesla kilátása, a legutóbbi esés a leépítések és a kínai gyár időleges felfüggesztése az oka. (Tesla még minidg masszívan túl van árazva amúgy.)

(#848) proci985 válasza vicze (#847) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

meg ennyi ido alatt latszik, hogy a tobbi autogyar is jon fel.

plusz Teslanal azert boven voltak csuszasok es nagyon komoly minosegbiztositasi problemak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#849) OPiiPO válasza Parci (#842) üzenetére


OPiiPO
addikt

Hű de jó hogy szóltál, ebben az évben még nem néztem meg a Margin Call-t, be is tárazom izibe.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#850) Ringman


Ringman
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.