Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) dabadab válasza Tuomas (#47) üzenetére


dabadab
titán

A létszámot lehet pótolni, a tudást nehezebb.

Egy ilyen nagy rendszerbe beletanulni akkor is sok hónap, ha vannak ott olyanok, akik el tudják magyarázni, hogy mi hogyan (és főleg: miért úgy) működik. Ha ezek elmennek és az új embereknek minderre maguktól kell rájönniük, akkor ez az idő meghosszabbodik.

DRM is theft

(#52) Tuomas válasza dabadab (#51) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez most egy gyökeres átalakulás, szó szerint is. Én kíváncsi vagyok mi sül ki belőle. Muskot ilyen szempontból nem félteném, nem egy céget épített fel a nulláról.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#53) Tuomas válasza Drizzt (#50) üzenetére


Tuomas
addikt

A cikkben nem olvastam költségcsökkentést.

We were here

(#54) dabadab válasza Tuomas (#52) üzenetére


dabadab
titán

Itt az a kihívás, hogy nem nulláról kell felépíteni, hanem egy működő céget kellene átalakítani - bár ahogy elnézem, amennyire lehet, megpróbálja a problémát visszavezetni oda, hogy "nulláról felépíteni".

A költségcsökkentést meg Musk emlegette, miután átvette a céget.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#55) Tuomas válasza dabadab (#54) üzenetére


Tuomas
addikt

Jelenleg igen, afelé tendál a dolog, ezért írtam.

We were here

(#56) lo_jo válasza Tuomas (#47) üzenetére


lo_jo
senior tag

Ez elég kétélű fegyver. Nagyon függ a tech stacktől, ha tudják, hogy mit akarnak, akkor arra lehet célzottan embereket keresni vagy saját maguk által képezni. Viszont az ilyen arányú elvándorlás nagyon megnehezít sokmindent. Ha lelépnek azok az emberek, akik ismerték az egész architektúrát meg részletesen az egységeit, akkor már egy migrálás is vérhugyozással járhat a maradóknak.

Saját szememmel láttam ilyen példát: Outsource-ban dolgozom, ügyfél kért egy csapatot egy migrációra, nálunk szépen összerakták, bekerültünk, de addigra már sokan felmondtak az ügyfélnél, mert nem kértek a multi pár zsarnok fejesének a mikromenedzseléséből. Kb. 2 hét után kiderült, hogy a mi csapatunk is szét lesz dobva a már meglévők között, 2 ember marad migrálni. Az eredetileg tervezett 1 évből 4 éves szerződés lett évenkénti felülvizsgálattal, a migráció azóta sincs meg (3 évnél járunk), én bekerültem egy csapatba, ahol 1,5 év után “rangidős” QA lettem, a 8 devből 6 lett, közülük 2 volt az eredeti csapatból. 2 év alatt 3 dev lead ment el csak tőlünk, de lelépett még 7-8 kulcsember a cégtől, többnyire architect és tech lead pozíciókból. Mindez csak azért, mert jött egy multi, ráerőltette viszonylag gyorsan a saját fejlesztési irányát (és ezzel elvárásait) egy jól menő közepes cégre úgy, hogy közben meg nem adott forrásokat az infrastruktúra fejlesztésére és az emberek képzésére. A “folyosói pletykák” szerint (home office-ban ez mindig kicsit lassabban terjed) jövőre nem akarunk hosszabbítani, mert nem halad sehova az egész és csak a morált rontja nálunk is.

(#57) Parci válasza vicze (#45) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Csak egyetlen ici pici apróságra válaszolnál?

Amennyiben Musk a szólás szabadság keresztes lovagja és a világ megváltója, akkor Trump miért nem tért vissza a Twitterre? :F"

átfogalmazom: amennyiben musk a szólásszabadság keresztes lovagja, miért bannol instant bárkit, aki beszól neki a twitteres ámokfutása miatt? önmagát cáfolja a csávó, meg futja az ámokot minden más területen is a twitternél/-en.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58) ricsip válasza FoxiestFox (#23) üzenetére


ricsip
addikt

Technikai embereket követek twitteren, tök jó architektúra rajzokat osztogatnak meg, amiket máskülönben guglival kellene összevadászni fél napi melóval. Ha egyáltalán sikerülne. Itt meg felveszed a csókát követésre, ajánlja a hasonló témában posztoló ismerőseit is, pár hét- hónap után tök jó IT szekuriti v.bármilyen hasonló érdeklődési témájú területen releváns napra friss információ forrást tudsz belőle magadnak kialakítani. A celebeket, hülyéket azonnal blokkra teszem (bőven ezer fölötti account van a blokk listámon, botok, spam accountok, és szimpla hülyék) a kevésbbé relevánsakat csak némítom (abból is van pár száz).

A politikát leszarom, musk-ot, trump-ot, és minden más politikust aki szembejön azonnal blokkolva, illetve azokat a hülyéket akik ilyen témában szemetelik a timeline-t azonnal blokkra téve nagyon fasza a user experience.

Azért letöltöttem én is tegnap a twitter history-mat 12 évre visszamenőleg, 1 kattintás volt, 24 óra elteltével jött a link a 180 megás zip-re. Szóval megvan minden, ha 1-2 héten v. hónapon belül földbe áll az egész.

[ Szerkesztve ]

-

(#59) Donki Hóte válasza <Adamsky> (#36) üzenetére


Donki Hóte
veterán

" ... minden belépőkártya érvénytelenítve lesz." - ezt, hol olvastad? Csak mert én ilyet ebben a cikkben nem láttam.

Hm...

Szerinted a a dolgozók által megkapott levélben lévő "all badge access will be suspended" rész mit jelent?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#60) Donki Hóte válasza bambano (#33) üzenetére


Donki Hóte
veterán

a spacex kezdeti szakaszában is volt olyan, hogy gyors és radikális áttervezést hajtott végre a rakétán...

Azta, ezt nem tudtam. Ha tényleg ő tervezte át a rakétát, hogy jobb legyen, akkor tényleg egy zseni :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61) Parci válasza Donki Hóte (#60) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vannak még hívők. hátha ez picit árnyalja a zseniségét:

ugye közölte, hogy
- home office nincs (pár napja)
- minden belépő deaktiválva, se ki, se be, hétfőn jöjjenek dolgozni az emberek (ma)
- majd jött ez:

szerinted? :Y

amúgy meg képzelem:
- nézd, elon, itt úgy definiáltam két ojjektumot, ahogy senki! WHAAAM!
- ezt a konstruktor hívást nézd, ilyet tuti nem láttál a teszlánál! BOOM!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62) Pierre75


Pierre75
senior tag

Végre elindul Röfi, az utcai harcos profilja, "keresni" kezdi az ő egykomáját, VV Donaldot (akit sötét erők űztek el, azóta is sírnak a Qanon-sámándobok), erre szabotálják a twitter--t.
Kik félhetnek így a Kárpátok csillagától?

(#63) Ezekiell válasza Donki Hóte (#60) üzenetére


Ezekiell
veterán

És ha abban zseni, akkor mindenben?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#64) ddekany válasza Parci (#61) üzenetére


ddekany
veterán

Mit nem értesz... Az is feladat, hogy bejuss az épületbe. Csak a legkitartóbbak, legtalálékonyabbak maradhatnak! ;]

[ Szerkesztve ]

(#65) winhate válasza somogyib (#2) üzenetére


winhate
őstag

Szerintem hatalomátvétel , terjeszkedés.
Twitter kinullázása majd saját szutyok inditása helyette.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#66) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Milyen szépen látni ki melyik társaság szekeret tolja :D

(#67) Ringman válasza Parci (#61) üzenetére


Ringman
nagyúr

Ráadásul európai országok nagy részében nem lehet csak simán kirúgni az embereket mint az USA-ban

(#68) vicze válasza Parci (#57) üzenetére


vicze
félisten

Hehe. :DDD

(#69) ddekany válasza winhate (#65) üzenetére


ddekany
veterán

Csak a Twitter kinullázás mit jelent? Mert ha felhasználó bázist/látogatottságot is kinullázza, és ezért a Twitter brand-ről is csak az összeomlás jut mindenkinek majd eszébe, akkor semmit nem ér, amiért azt horribilis összeget adta, és akár indíthatott volna egy kezdettől saját szociális platformot is.

Tippre a kultúrát akarja amolyan Elon-céges fanatikusra lecserélni. Ez valóban máshogy nem megy, csak ha mindenkit lecserél. Csak mivel már teljesen megőrült, ezt képtelen racionális módon végig vinni, ezért mindenki számára nyilvánvalóan szétbarmol mindent. Szerintem tragédia, hogy nem hogy nem válik bölcsebbé a csávó, de látszóleg egyre inkább eluralja az őrület. A végén még magával huzza a korábbi sikeres cégeit is...

[ Szerkesztve ]

(#70) vicze válasza ddekany (#69) üzenetére


vicze
félisten

A userekkel az a probléma, hogy a Twitternek nincs valós alternatívája, ha lenne Twitter már rég nem létezne. Monopóliumok ritkán, de összeomlanak. Jelnleg valós Twitter alternatívát csinálni milliárdos befektetés. Pl. Trump izéja csak egy Mastodon node.

Amúgy nem az a kérdés, hogy megmarad-e, hanem hogy tud-e pénzt termelni, ami már nehezebb dió.

Gyakorlatban lényegtelen mit csinál, lecsökkenti párszáz főre az egészet, még úgy is sok milliós összeg a fenntartás +13milliárd adósság, szóval ebből pozitívan kijönni több mint kihívás.

[ Szerkesztve ]

(#71) ddekany válasza vicze (#70) üzenetére


ddekany
veterán

Amíg van Twitter, addig nehéz elindulni egy alternatívának. De ha most bedől üzemeltetésileg, meg otthagyják a hirdetők, meg cégek, celebek, stb., akkor bizonyára páran rámozdulnak a keletkező űrre.

Trump vacka meg már csak ezért is esélytelen, mert a Trumpé, aki már szénné égette magát. Elonnal lassan ugyan ez lesz a gond. Senki nem mer lassan mellé állni, mert ki tudja holnap előjön-e valami vállalhatatlannal. (Ezt még tetézi, hogy az jó eséllyel olyan irányba csapong ki, ami az újabb amerikai/nyugati eszmék ellen van, és hát az nem jó üzlet ám.)

[ Szerkesztve ]

(#72) bambano válasza Parci (#61) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ez egyrészt lehetne egyfajta pótfelvételi, hogy aki még ott van, azt is ellenőrzi.
másrészt meg lehet az, hogy elonban mindig is bújkált egyfajta idióta mikromenedzserség, és most a pánik, hogy kihajított 44-56 milliárd usd-t az ablakon, kihozza belőle a legrosszabbat.

pánikol az öreg...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#73) bambano válasza Donki Hóte (#60) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

aaaaaaaaaargh....
#ytalert
[link] "Look, that's not an "explosion", it's just a rapid unscheduled disassembly" ;]

szerk: de azt el kell ismerni, hogy onnan, hogy felrobbant az összes tesztrakétája, eljutott oda, hogy a Falcon Heavy tesztjén a két booster KÖTELÉKBEN szállt le.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#74) bambano válasza ddekany (#69) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

persze, csak nehéz lesz elonnak megmagyarázni, hogy túllőtt a célon.
mindenki, de főleg saját maga, azt látja, hogy:
- belefogott egy új fizetési platformba, megcsinálta, eladta, mocskos nagyot kaszált vele
- belefogott egy új autózási módszertanba, kiröhögték, megcsinálta, most már lassan profitábilis lesz és egyértelműen látszik, hogy hosszú távon nyert, vagyis megcsinálta
- belefogott egy űrhajózási cégbe, kiröhögték, megcsinálta. ma már senki nem röhög, amikor musk benyújt egy űrkutatási szerződést.
- a műholdas internetje se csőd

szóval ez a faszi azt látta, hogy forradalmár módon belefogott dolgokba, és eddig mind bejött. meg azt is tudja, mert az elmúlt időszak bizonyította, hogy képes kidumálni a befektetőkből azt a bizalmat, ami átviszi a kezdeti pénznyelő időszakon. azon szocializálódott, hogy ilyen "unortodox" módon kell hozzáállni a problémákhoz, és a korábbi projektjeiből megkapta a megerősítést. mitől csinálná most másképp?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#75) agentmikel válasza FoxiestFox (#23) üzenetére


agentmikel
újonc

Én is már azt várom, hogy a Twitter halála után a Metához megy át, utána Google, utána Microsoft, utána.... :DDD

(#76) vicze válasza ddekany (#71) üzenetére


vicze
félisten

Nem látok rá túl sok esélyt, hogy sok minden történjen az oldallal magával még jó pár hónapig. Jelenlegi állapotban megy magától csak fejlesztés nincs és nagyon nem is lesz, üzemeltetési problémákhoz hónapok kellenek hogy kijöjjenek.
A Twitter Blue-nak még nekifutnak párszor elbukik még párszor, aztán hagyják.
Hirdetők jelenleg nincsenek. Egész csak azon múlik, hogy Musk meddig akarja finanszírozni.

Amúgy csak hogy tisztán lássuk, Musk több pénzt költött a Twitterre, mint az összes többi cégére összessen méghozzá többszörösen. A Tesla teljes kiadásai nem érik el a 30milliárdot az utóbbi 10évben...
És minden cége esetében folyamatosan csődről beszél Musk, totál nonsense.

Top trending at Twitter? Mastodon :D

(#77) lo_jo válasza bambano (#74) üzenetére


lo_jo
senior tag

És igaza is van azzal, amit lát, amit eddig csinált, de a Twitter nagyon más.

A PP idején nagyon más szelek fújtak, teljesen más volt a gazdaság, a munkaerőpiac, stb. Megcsinálták, akkor még forradalmi volt. Ahogy már mások is írták, a Tesla és a SpaceX esetén is alapozhat a küldetéstudatra, szívathatja a dolgozókat, de a nemes cél elérése miatt azok jobban ki fognak tartani. Egy SpaceX mérnök előtt kis túlzással leborul a fél világ, remegő térdekkel és tátott szájjal figyelik minden szavát, mert olyanban vett részt, amiben viszonylag kevesen.

De a Twitter? “Csak” egy social media platform, amiből ha kilépnek a dolgozók, simán felhúzhatnak egy sajátot, nincs az a forradalmi know-how, nincs nagyon magas hw előállítás miatti nagy kockázat. Ráadásul az itt szerzett tapasztalat és tudás könnyen kamatoztatható rettenetesen sok cégnél, még a mostani gazdasági helyzetben is fog munkát találni az ex-Twitter dolgozó. Viszont ezzel meg felvágni sem lehet, lesz “pár” olyan dev, aki ásítva legyint a Twitter hallatán, mert ő meg dollármilliós tranzakciókat bonyolító befektetési bank backendjén dolgozott, mindezt akár úgy, hogy el sem kellett hozzá hagynia a kelet-európai szülővárosát, nem bérelt a fizetése 2/3-ért egy lyukat a Silicon Valleyben, hanem kiskirályként élhetett otthon.

Na szerintem ezt nem látja vagy nem érti most Musk. Tény, hogy én sem tudom, hogy mit akar csinálni Twitter 2.0 címszó alatt, de nehezen hihető, hogy hirtelen megreformálná úgy a social media világát, mint anno a PP a tranzakciókét, a Tesla az autókét vagy a SpaceX az űrutazásét. Elvárja az azoknál a cégeknél felépített hivatás érzést, csak itt a konkurencia jóval nagyobb és a csalódott dev elmehet a pénzügybe fejleszteni, ahol lesz túlóra meg szopatás, de legalább meg is fizetik érte. Vagy választhat millió más közül is, mert a Twitter nem adott olyan egyedi tudást, ami túl specializált lenne máshova.

(#78) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Read Elon Musk’s Friday emails to Twitter engineers asking them to come to the office

ahahhahahahahahahhahaha

kib*szott Space Karen :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#79) bambano válasza Ezekiell (#78) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ez egy idióta.
már én sem tudok rá mást mondani.
2022-ben azt mondani, hogy hacsak nincs családi vészhelyzet, akkor péntek délután intézz magadnak repülőutat friszkóba oda-vissza, hogy 5 percig haptákoljál a főnöki irodában, az teljesen nonszensz.

ha nekem ilyet mondana egy főnököm, mindegy, ki lenne az, kinek hinné magát, én bizony elmondanám a véleményemet a nőági felmenői foglalkozásáról.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#80) vicze válasza Ezekiell (#78) üzenetére


vicze
félisten

"I would appreciate it if you could fly to SF to be present in person. I will be at Twitter HQ until midnight and then back again tomorrow morning."

Basszus mennyi drogot tol egy nap? :F

(#81) Ringman válasza vicze (#80) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem elég hardcore hozzáállás!

mi az, hogy hazamegy az ember és nem az íróasztal alatt alszik következő műszakig? weak-ass mentality!

(#82) Ezekiell válasza vicze (#80) üzenetére


Ezekiell
veterán

Pont ezt írta egy redditen kommentelő, hogy totál cokehead viselkedési mintát tol Musk.

#79bambano
Speedrunolja a "destroy Twitter" achievmentet :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#83) D1Rect


D1Rect
félisten

Jó látni, hogy valamire végre megint rápörgött rendesen.

(#84) stellaz


stellaz
addikt

Musknak van nagyvállalatok vezetőjeként tapasztalata, így elvileg tudja mit csinál. Erre most úgy 40 százalékot teszek.
Másrészt amit most csinál, abban nem látszik a logika, csak némi elmebeteg attitűd.

Simán lehet, hogy kicsit begárgyult. Ha bukja a Twittert, az bizony a többi cégre is kihatással lesz, egyrészt a 44 mrd dollár egy részét hitelekbol fedezte, másrészt a vezetői renoméja kicsit megcsuklik.

Esetleg az is benne van, hogy nem is akarta ő megvenni, csak a nagyot mondásaival belekormányozta magát ebbe a helyzetbe, aztán most nem tudja kire haragudjon a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#85) ddekany válasza vicze (#76) üzenetére


ddekany
veterán

"Tesla teljes kiadásai nem érik el a 30milliárdot az utóbbi 10évben..."

És ez a pénz nem a most létező Twittebe ment, hanem kifizette vele a részvényeseket, akik köszönik szépen, viszlát. Milyen jó helye lett volna ennek a Tesla-ban vagy SpaceX-ben, ha túl kell élni valami hullámvölgyet. Persze az övé, szóval jogilag nem lehet mit tenni, ha nem teljesen beszámítható, és ezért elfecsérli ezt a 44 milliárd USD-t. Csak ettől még nem lesz ez kisebb veszteség, nem lesz kevésbé fájdalmas látni.

[ Szerkesztve ]

(#86) ddekany válasza bambano (#79) üzenetére


ddekany
veterán

"akkor péntek délután intézz magadnak repülőutat friszkóba oda-vissza, hogy 5 percig haptákoljál a főnöki irodában, az teljesen nonszensz."

De egyébként nem ezt írta, hanem: "If possible, I would appreciate it if you could fly to SF to be present in person." Elég gáz a csávó a valóságban is, de a sajtó próbálja felszorozni még azt is. Annyi baromságot hordanak őssze...

(#87) stellaz válasza ddekany (#86) üzenetére


stellaz
addikt

Ebben az helyzetben ez kb annyit jelent, hogy ha személyesen jössz, talán megtarthatod a munkádat. Vagy valami ilyesmit, de semmiképpen sem azt, mintha egy barátodat invitálnád meg teadélutánra, ha van kedve, meg ha ráér.

(#88) bambano válasza ddekany (#86) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Idézek a linkelt cikkből:
"After the initial call for engineers to come into the office, he also sent a follow-up encouraging people to fly to San Francisco to present in person"
másrészt ott van, hogy jelentsen a 10. emeletnek, (ami egy idétlen céges szleng), ami személyes jelenlét, hiszen ha nem személyesen kérné, akkor valami videós url-t adott volna meg.

"Only those who cannot get to Twitter HQ or have a family emergency are excused."
"If possible, I would appreciate it if you could fly to SF to be present in person."

ezek alapján jogos azt feltételezni, hogy személyes jelenlétet vár el.
ami egy meredek baromság, mert ha elfogadjuk, hogy még mindig van vagy 2000 ember a twitternél, és abból sokan toltak be kódot, akkor péntek délután kettőtől éjfélig mennyi idő jut egy emberre? az 10 óra, 100 embernél 6 perc jut egyre, 200 embernél 3 perc. tehát azt kéri, hogy pénteken találj egy repülőjáratot, repülj oda, sorakozz a folyosón, nem tudod, mikor kapod meg a totálisan feleslegesen elcseszett három percedet, aminek következtében nem tudod, hogy melyik járatot éred el hazafelé, vagy aludj ott és menj haza szombaton.

ez az ember abszolút nincs képben azzal, hogy amit most idegességében kitalált, annak mi lesz a következménye. azt írta, ha nincs családi vészhelyzet, akkor menj oda. hát ha odamész, majd lesz.

más: azt végiggondolta ez az agyhalott, hogyha elenged 10 ezer embert háromhavi fizetéssel, az mekkora tétel lesz egyszerre? plusz több ezer repülőjegy (feltételezem, nem az alkalmazottal akarja kifizettetni, hogy megjelent a császári trón előtt)?

szerk: mindezt úgy, hogy péntek délelőtt írja az emailt, hogy délután kettőre.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#89) Ringman válasza bambano (#88) üzenetére


Ringman
nagyúr

erősen trumpizálódik, nem tudom mitől ment meg az utóbbi időben

(#90) bambano válasza Ringman (#89) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én inkább kezdem magamévá tenni az itt korábban elhangzott véleményt, hogy nem veszi észre a különbséget, hogy egy nagyon úttörő termék meg egy 12=egytucat termék fejlesztése másképp zajlik.
amit elvárhat egy űrrakéta tervezőjétől (egyrészt, mert az neki is nagy dolog, másrészt mert nem sok helyre mehet, ha űrrakétát akar tervezni), azt nem várhatja el egy consumer product fejlesztőjétől, mert olyanból van bőven választási lehetőség a piacon.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#91) stellaz


stellaz
addikt

Ezek után azzal is számolnia kell, hogy kevésbé lesz vonzó dolog neki dolgozni. Ki az a marha, aki ilyen tortúrának szeretné kitenni magát önszántából, ha van más lehetősége is.

#90 bambano

Hát ja, az Apollo projekten is durván sokat túlóráztak, de arról még 50 év múlva is büszkeséggel mesélnek a dokumentum filmekben. Ezzel szemben a twitter egy munkahely a sok közül, ahol senki nem akar a főnök lázálmainak megfelelni.

[ Szerkesztve ]

(#92) Brian411


Brian411
csendes tag

Gusztustalan, és nevetséges is, mikor elvárja egy szupergazdag milliárdos, hogy ugyanolyan tulajodonsi mentalitással tegyen meg mindent a célért az alkalmazott, gyakorlatilag gombokért. Nekem sokkal szimpatikusabb Dan Price, és a Gravity Payments.
Gravity Payments - Wikipedia

Főleg ez a rész:
"In 2020, the company was making $4 million per month in revenue but faced drop of 55% in card processing fees as a result of the COVID-19 pandemic. The employees proposed voluntary pay cuts to preserve employment.[20] As of August 2020, layoffs have been avoided and workers' salaries have been restored, with the company paying back the salaries lost from the pay cuts.[21]"

Amúgy pont a napokban láttam egy ilyen "day at Twitter" videót. A kiscsaj managerként posztolta hogy kb egész nap kávézgat, meg a tetőtéri teraszon sütteti a $eggét, munkaidőben. Aztán 2 hónap múlva egy interjún egy másik cégnél: "figyi már láttuk a youtube videódat, itt azért dolgozni is kellene, de nem úgy mint a Twitternél ;) ".

(#93) syberia


syberia
veterán

Érthetetlen ez a gyökeresen pesszimista hozzáállás a Twitter megújulása alkalmából, persze a cikk forrása megmagyarázza a miértet számomra. :U

Azért vannak akik tudnak örülni a változásnak.
https://twitter.com/jordanbpeterson/status/1593680546571616256
;]

https://howbad.info/

(#94) ddekany válasza Brian411 (#92) üzenetére


ddekany
veterán

"Gusztustalan, és nevetséges is, mikor elvárja egy szupergazdag milliárdos, hogy ugyanolyan tulajodonsi mentalitással tegyen meg mindent a célért az alkalmazott, gyakorlatilag gombokért"

Elvileg azért csinálod, hogy a "termék" (mondjuk a valami minden eddiginél jobb rakéta) megvalósuljon. Leszarod a tulaj személyt (vagy próbálod, ha nem túl nagy seggfej), és hogy ő azon mennyit keres, vagy veszít. Amúgy esélyes, hogy ilyen vagyonnál már őt sem "úgy" érdekli, mert az alantas vágyaira (nők, kütyük, ház, nyaralás, gyerekeknek jó iskola, stb.) már rég megvan a pénz. (Illteve, te is vállalkozhatsz, de legtöbbünknek nincs kedve. Akinek nincs kedve, az kicsit így járt. De én pl. IT-s hangyaként nem panaszkodom... jut sok nekem is.) De mint mondtuk Twitternél nem világos mi lenne a lelkesítő termék.

[ Szerkesztve ]

(#95) Ezekiell válasza bambano (#90) üzenetére


Ezekiell
veterán

ez egészen pontosan így van

#88bambano
plusz több ezer repülőjegy (feltételezem, nem az alkalmazottal akarja kifizettetni, hogy megjelent a császári trón előtt)?

Szeretnél fogadni? :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#96) Ezekiell válasza ddekany (#94) üzenetére


Ezekiell
veterán

Azért csinálják az alkalmazottak, mert fizetnek nekik. A pénzért csinálják. Minden további motiváció jó, de az alapvető motiváció a pénz.

Ez egyedül a "hivatás" szakmákban nincs így (rendőr/tanár/stb), ki is használják őket mint a szart. Szoftverfejlesztőknél 100ból 0.0 dolgozik ezzel a szemlélettel :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#97) somogyib válasza dabadab (#6) üzenetére


somogyib
őstag

Az lehet, hogy radikális átszervezést akar, de számomra úgy néz ki mintha kukába akarná vágni az egész céget.

(#98) stellaz


stellaz
addikt

Mondjuk Musk a Paypal, a Tesla és a space X kapcsán azért nem kevés tapasztalatot szerzett szoftver fejlesztés terén. Kíváncsian várom, hogy tudja -e, hogy most mit csinál.

(#99) Ezekiell válasza stellaz (#98) üzenetére


Ezekiell
veterán

Sok kódot írt, de nem jót. A saját önéletrajzában is leírták, hogy a kódja nagy részét azonnal újraírták a Zip2ben, amikor felvett valódi szoftverfejlesztőket, utána pedig nem kódolt sokat a Teslaban és SpaceX-ben.

Szóval garantálom, hogy a Twitternél eddig alkalmazott fejlesztők nagy része jobb programozó, mint Musk.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#100) Brian411 válasza ddekany (#94) üzenetére


Brian411
csendes tag

Ha elolvasod a Gravity történetét, pont erről szól. Tanulmányokkal bizonyították hogy a boldogság bár nem egyenlő a pénzzel, bizonyos összeghatár alatt az emberek elégedettsége/boldogsága mégis függ tőle. Dan Price semmit nem csinált, csak a tanulmányokban meghatározott összeghatárt megadta minden dolgozónak minimumban. Ennél többet is lehet keresni a cégnél, de minimum ennyit mindenki keres. A számadatok, a dolgozói elégedettség, a "cégnél" született gyerekek száma, mind kilőttek. És az alkalmazottak láthatólag elkezdtek a cég érdekei szerint gondolkodni, pl covid idején önként visszavettek a saját fizetésükből a túlélés érdekében, a cég is korrekt volt, a nehéz időszak után visszaadta a fizetéseket.
Nem rinyálásnak szántam, én sem élek rosszul, sőt! Aki az IT világában 2022-ben éhenhalni készül (==nem él jól), az valamit nagyon rosszul csinál. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.